Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

No i cóż nam pozostało z tych lat?

Posted by Marucha w dniu 2012-10-11 (Czwartek)

Grzech pierworodny w postaci okrągłego stołu i grubej kreski w znacznym stopniu zdeterminował losy III RP. Po raz kolejny w historii Polski zdecydowano, by zdrajcy i Jej wewnętrzni wrogowie nie ponieśli zasłużonej kary.

Począwszy od schyłkowego okresu I RP, wybaczanie i pobłażanie zdrajcom stanowiło (obok błędnej polityki zagranicznej) bezpośrednią przyczynę metamorfozy Polski z pozycji europejskiego mocarstwa do roli bezwolnej kolonii Jej sąsiadów.

Patrząc perspektywy czasu na ostatnie dwudziestolecie musimy dojść do wniosku, że żaden z kolejnych rządów nie reprezentował w pełni polskiej racji stanu.

Pozostawiając na marginesie okresy rządów postkomunistów i „nowo narodzonych europejczyków”, wszystkim pozostałym „narodowym” rządom można zarzucić, jeśli nie zdradę, to przynajmniej skrajną niekompetencję.

Najbliższy narodowym ideałom był niewątpliwie gabinet premiera Olszewskiego, nota bene obalony w parlamentarnym zamachu stanu [i], między innymi, przez obecnego „premiera” Donald Tuska i „legendę Solidarności” TW Bolka. Jednak nawet w nim, kluczową rolę odgrywał Leszek Balcerowicz, jako gwarant ekonomicznego zniewolenia naszej Ojczyzny w stosunku do zachodu.

W miarę upływu lat, przewerbowana na wszelkie możliwe kierunki, postkomunistyczna agentura coraz bezczelniej kontrolowała los Państwa i Narodu, przy pomocy zawłaszczonych mediów, rządu, aparatu wymiaru sprawiedliwości, rozkradzionej przezeń gospodarki i pozostałych głównych struktur państwa.

Społeczeństwo idiociejące w miarę upływu lat „obrastało’” niejako „kręgosłup polskiej zdrady”, jaką stanowiła mniejszość żydowska w Polsce. Początkowo jej reprezentantem były marginalne formacje polityczne takie jak ROAD, UD i UW, które nie były w stanie kontrolować samodzielnie sceny politycznej.

Stąd też wyrósł koncept układu politycznego AWS/UW, w którym dzięki zdradzie Mariana Krzaklewskiego „ogon machał psem”, czyli mniejszościowa UW dyktowała kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej państwa, a większościowa AWS akumulowała kredyty za szkodliwe rządy w III RP.

Zdesperowane społeczeństwo zwróciło się w kierunku postkomuny, której rządy okazały się jeszcze gorsze. I wtedy przyszedł czas na PiS pod przywództwem „genialnych bliźniaczych strategów”.

Założony scenariusz był identyczny jak ten z okresu AWS/UW. Jedynie nazwa była inna: POPiS. Rolę wszechwładnego ogona przypaść miała prostej kontynuatorce UW-Platformie Obywatelskiej, a rolę psa PiS-owi.

Z niejasnych powodów scenariusz ten nie wypalił i do władzy doszła straszliwa koalicja skrajnych nacjonalistów i oszołomów z PiS, Samoobrony i LPRu. Pomimo, że realizowała ona jedynie drugorzędne cele narodowe, pozostawiając nienaruszone strategiczne „porozumieniu ponad podziałami”, to i tak spotkała się ona z potępieniem „całego cywilizowanego świata”, z Niemcami na czele.

W połowie kadencji, pod groteskowymi pretekstami [ii], „genialni stratedzy” zerwali ją dopuszczając w rezultacie do samodzielnej władzy PO. Powróciła „normalność” i wszyscy odetchnęli ulgą. Zidiociałe społeczeństwo czekało natomiast na realizację idei „zielonej wyspy”, a w zamian doczekało się euroburdelu [iii].

Niezrażeni swą porażką „genialni stratedzy”, posiadający już tylko ceremonialne stanowisko Prezydenta III RP zaczęli wdrażać „narodową politykę zagraniczną”, polegającą na drażnieniu Rosji. Pan Prezydent, wpisując się w działania znanego „filantropa” Sorosa [iv], oraz amerykańskiej CIA, rozpoczął buszowanie po „miękkim podbrzuszu” Rosji, co zaskutkowało pierwszym zamachem na jego osobę w Gruzji.

Niezrażony tym incydentem, Pan Prezydent kontynuował dalej politykę jagiellońskiego mocarstwa nie pomny na fakt, że to właśnie On ze swym bratem bliźniakiem wynegocjował Traktat Lizboński, likwidujący de facto i de jure suwerenność Państwa Polskiego i oddający Je ostatecznie w niemieckie (unijne) łapy.

Kolejny zamach, tym razem w Smoleńsku, powiódł się. W nagrodę polscy zdrajcy uzyskali stanowisko Prezydenta RP, a polscy patrioci kolejnego męczennika w martyrologicznej historii naszego Narodu. Kolejny nieudaczny przywódca, doprowadziwszy do kolejnej narodowej katastrofy, poległ na polu chwały. Fakt ten „beatyfikuje” go w oczach patriotów, w związku, z czym wszelka krytyczna ocena jego działalności staje się niedopuszczalna. Nie wolno przecież szargać narodowych świętości! [P. Nowopolski przesądza, iż chodziło o zamach, co jest tylko hipotezą, i to jedną z mniej prawdopodobnych – admin]

Tak, więc każdy racjonalnie działający Polak stanął w obliczu dwu potężnych barier. Z jedne strony ma do czynienia z kompletnie zidiociałą i zdemoralizowaną większością społeczeństwa, popierającą „jedynie słuszny” kierunek reprezentowany przez PO i spółkę, a z drugiej narodową mniejszość skupioną wokół „najnowszego męczennika”, ślepą i głuchą na wołania o rozwagę i pragmatyzm. Przewodzi jej ostatni „skarb narodowy” w postaci brata bliźniaka, który z dużą wprawą wcielił się w rolę etatowego opozycjonisty w stosunku do rządzącej opcji politycznej. Jest on na tyle (autentycznie lub taktycznie) nieudolny, że gwarantuje obecnemu obozowi pozostawanie u władzy.

W momencie, kiedy cały otaczający nas świat ulega gwałtownym przemianom, a Imperium Euroatlantyckie (US&UE) trzeszczy w szwach, rządzący i opozycja koncentruje się na makabrycznym i żałosnym problemie „zamiany” ciał ŚP Ofiar Smoleńska, a jedynym pozostałym na polskiej scenie politycznej „porozumieniem ponad podziałami” jest sposób finansowania partii politycznych, który gwarantuje obu opcjom monopol na miejsce przy żłobie.

Tak w wielkim skrócie wygląda dzisiejsza polska rzeczywistość polityczna, która gwarantuje odejście Państwa i Narodu w niebyt, a na dodatek wiekopomną hańbę historyczną. Jedynym ratunkiem byłoby zerwanie ze skostniałymi stereotypami politycznymi polskich patriotów, które to umożliwiłoby prawdziwą sanację i wyłonienie autentycznie kompetentnych, niezaprzedanych narodowych przywódców. Ale czy jest to realne?

[i] http://www.filmweb.pl/film/Nocna+zmiana-1994-258641
[ii] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/447789
[iii] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/441223
[iv] http://en.wikipedia.org/wiki/George_Soros

http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 19 do “No i cóż nam pozostało z tych lat?”

 1. lopek said

  Dobra analiza rzeczywistości, jednak Polskę po 1989 roku zniewolono jaby na dwóch poziomach – wewnętrznym i zewnętrznym – gdzie rola unych była nader widoczna. Po prostu Puławianie pokonali Natolińczyków – chociaż i Natolińczycy z Polską nie mieli wiele wspólnego. Jest jeszcze trzeci poziom zniewolenia, którym jest gigantyczne zadłużenie – wiadomo u kogo.

 2. Tomek said

  Chyba, zbyt naiwnie autor wierzy w Olszewskiego. Nie należy zapominać, że to w końcu mason, jak również członek tego samego klubu co Urban, Michnik itd. Więc ten rząd był tak samo „narodowy” jak wszystkie inne, płaszczyk dla gawiedzi był tylko inny.

 3. filip piękny said

  Od dawna oczekuję zrealizowania przez patriotyczne siły następujących punktów jako wstępnych mających na celu powrót majątków do ich pierwotnego właściciela- narodu polskiego:
  1 intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski
  2 nacjonalizacja dziko sprywatyzowanych banków , fabryk , zakładów przemysłowych i przejętych w ramach tychże “prywatyzacji” gruntów a także mediów i marketów z wydajnym odszkodowaniem na rzecz Polski za czerpane zyski , liczonym wstecz
  3 natychmiastowe anulowanie wszelkich długów Polski wobec państw i instytucji finansowych jako zaciągniętych przez władze okupacyjne , a więc bez mocy prawnej
  4 szerokie dopuszczenie Polonusów do zaangażowania się w losy Ojczyzny zwłaszcza na polu gospodarczym i innowacyjnym
  Program ten byłby szczególnie efektywny gdyby był zgrany czasowo z analogicznymi posunięciami w innych okupowanych krajach przez tamtejszych gospodarzy.
  Próba jakiegokolwiek rozwiązania sprawy gospodarki i finansów Polski bez tych radykalnych zmian jest dalszym hodowaniem raka na tkance narodu polskiego i jego oszukiwaniem oraz dojeniem.

  A tzw reformatorzy obracający się od dziesiątków lat wokół własnego ogona celowo omijają te nieodzowne warunki wstępne. Jest oczywiste, że dotknęłyby one najbardziej żydowską hydrę. A tak na marginesie, czy nie zauważyli Państwo bliźniaczego podobieństwa unity prof. Glińskiego z unitą senatorem Romaszewskim ? Idzie nowa wersja starej metody omamiania tłuszczy na żydowską modłę. I znowu pod egidą zjudaizowanego kościoła ( nie mylić z Katolickim Kościołem) w postaci patronatu dziwoląga ekumeniczno-quasi patriotycznego – ojca Rydzyka. Czy kiedykolwiek promował on w sferze politycznej Polaków – katolików ? Czy kiedykolwiek on lub jego goście chociaż raz w całości opowiedzieli się za powyższym programem ?
  Nie, bo ojciec Rydzyk boi się tego programu jak diabeł święconej wody.Nie ma to jak judaistyczna hegemonia ! Najbardziej mu się za to podoba przyjmowanie Ciała Chrystusa na klęcząco ! Och ! I te głosy niektórych lektorów nie potrafiących ukryć swojego żydowskiego akcentu. Sam cymes! Można by tak długo , ale na tym zakończę.

 4. filip piękny said

  Ad 3

  Errata !
  Dobrze by było, gdyby ojcu Rydzykowi najbardziej podobało się przyjmowanie Ciała Chrystusa na klęcząco. Marzenie ściętej głowy. Jemu najbardziej się podoba przyjmowanie Ciała Chrystusa na … siedząco. W ten sposób na falach judeochrzescijańskiego RM odniósł się do słów Księdza Jacka Bałemby o konieczności czczenia Syna Bożego jedynie w postaci klęczącej.

 5. kowal własnego losu said

  powiedzcie mi wreszcie i wyłonaccie jak chłopu na miedzy ;kto to jest tanomenklatura postkomunistyczna i agentura (najlepiej na przykładzie nazwisko imie ,partia ,kto tam jeszcze ) bo taki Miller np.był wielkim dzis jest nikim -więc kto do ku..wy jasnej albo przestańcie głupoty walic zeby niemoc obecnych elit usprawiedliwic .
  Sam byłem sekretarzem OOP i znam wielu potem bylismy w Solidarnosci a dzisiaj tez nikim wieć k..a gdzie ta agentura ,kto to jest oprócza hasła .
  Bo ja sie agentura nie czuje ,a i życzył bym sobie aby kązdy baył takim patriota jak ja ,co nic od państwaniechce oprócz sprawiedliwośći ,sprawnej policji i sadu ,walki z nieuczciwa konkurencją itp.
  A Co prawdziwi patrioci rzadzą juz 23 lata i likwiduja moej państwo ,jego gospodarcze zaplecze wyprzedaja nie rozumiejąc ze państwo i gospodarka to jedno i jedno bez drugiego silnego jest niczym .
  HOWGH

 6. 25godzina said

  „(…)W narodzie naszym, doznającym przez kilka już pokoleń krzywd od państwa i stąd zmuszonym istniejące, realne państwo nienawidzieć, słabsze lub politycznie zdemoralizowane umysły zapominają częstokroć, że to państwo jest im nienawistne dlatego, że jest obcym, i zdaje im się, że źródło zła w samej państwowości leży. We wszystkich zaś narodach, zwłaszcza tych, których lud nie jest wykształcony w samorządzie, pod wpływem wysuwania się na widownię żywiołów umysłowo ruchliwych a pozbawionych politycznej kultury, zdarzają się często ludzie, którzy, korzystając z dobrodziejstw państwowego bytu, nie rozumieją ich źródła, nie zdają sobie sprawy z tego, że to, co oni przeciwstawiają państwu, temuż państwu zawdzięczają swe istnienie i bez niego uległoby prędkiej zagładzie. Złorzeczą więc państwu i idei narodowej, a towarzyszą im chętnie żywioły obce, które ze swego stanowiska pragną rozkładu państwa i narodu, bo nie mają z nimi nic wspólnego. Narody posiadające własne państwo, mogą takie poglądy i takie żywioły do czasu lekceważyć, bo rozporządzają przymusem fizycznym na tych, którzy by chcieli się uchylać od służby dla całości. Ale tam, gdzie tego przymusu nie ma, gdzie istnieje tylko przymus na rzecz obcego państwa, zbytnia tolerancja dla poglądów i dążności rozkładowych jest narodowym samobójstwem.(…)”
  http://tiny.cc/DmowskiMysliNowoczPolaka

 7. Wielce szanowny Panie Kowalu.Bardzo trafne pytania stawia Pan a ja chciałbym jeszcze dopytać tych piszących tu dochtorów-profesorów.Niech wymienią choćby kilku prawdziwych polskich patriotów których znali by choćby nieliczni przechodnie na ulicy.Niech wymienią choćby jednego polskiego patriote który nie byłby żytkiem ,zgadzał by się choć z jednym- drugim polskim patriotą choćby w jednej obojętnie jakiej kwestii i obaj nie pochodzili by z zamierzchłej przeszłości tylko byli obecni tu i teraz.No i jeszcze żeby nie kradli ,nie obmawiali, nie spiskowali, i byli jako tako normalni.No i jak by znalazło się dwu takich to jak oni zamierzają wprowadzić swoje ideały w życie?.To na razie tyle pytań ale żeby choć ze dwu takich znaleźć.

 8. Marucha said

  Re 7:
  To może Czyrak na d… [alias Głupia Zuzia i parę innych] odpowie na pytanie: czy opisywany przez nią stan rzeczy jest winą braku patriotów, czy też braku zainteresowania patriotyzmem wśród obywateli III Rp?
  Bo sądząc z wypowiedzi Głupiej Zuzi z Czyrakiem na d…, sama do patriotów nie należy, przeciwnie, ma patriotyzm w tym samym miejscu, gdzie ów czyrak.

 9. Co do agentury to troszku czytałem na temat choćby w książkach kiszczaka ,kisiela i urbana a częściowo słuchając sejmowych komisji śledczych i sprawozdań z obrad sejmowych kiedy były jeszcze transmitowane.Więc moim zdaniem tajna agentura sowiecka istniała ponad wszelką wątpliwość i była bardzo rozbudowana.Wszystkie teczki są w moskwie.Szęść tej agentury dalej pracuje na rzecz moskwy a większość poszukała sobie chleba u zachodnich sprzymierzeńców.Część została ujawniona ale ci którzy byli czynni nie zostali ujawnieni.Oprucz tego zachód tworzył już od dawna własną sieć agentów choćby ,,pomagając solidarności,,.Przecież wszelka pomoc z zachodu szła właśnie przez agenture bo chyba nie wyobraża Pan sobie że zachód dawał pieniądze i sprzęt jaruzelskiemu żeby rozdysponował opozycji?.Moim skromnym zdaniem od agentów aż roi się w gospodarce w rządzie w radiu, telewizji w sejmie,w bankach w dyplomacji w prasie w kościele i chyba trudno znaleźć dziedzinę w której nie było by agentury jak w robaczywym grzybie robaków.Nazwiska oczywiście żasdnego nie można wymienić bo nie są one powszechnie znane.Najczęściej tylko oficer prowadzący zna swoją siatkę.Czasami myślę sobie że zakłady pracy w polsce zostały zlokwidowane po to żeby tylko agenci i swoi stronnicy mieli prace i byli zmuszeni pod groźbą jej utraty do głosowania na swoją sitwę.To tyle w temacie agentury.No jeszcze nazwy oni mają inne niż dawniej i nie mówi się na nich szpicel czy zdrajca tylko agent wpływu czy lobbysta.

 10. Panie Marucha powiem tak, w swoim odczuciu jestem głupią patriotką .No i właśnie tu mam problem bo zawsze jak najlepiej życzę swojej ojczyźnie i Polakom ale z racji pochodzenia,wykształcenia i majątku nie wiele mogę zrobić w zakresie budowy wolnego i silnego Państwa Polskiego.Całe życie to jest udokumentowanej pracy mam 43 lata a nie udokumentowanej 45 lat z czego przeszło 30 lat w sektorze prywatnym jako zwykła robotnica najemna posówana przez czas i pracodawce.Teraz nieszczęśliwa emerytka z cienkom emeryturkom.Zawsze chiała ja jak najlepi dla naszy kochany ojczyzny i szła na głosowanie jak mnie sumienie i patriotyzm nakazywali.I co zagłosowała to po jakimś czasie okazywało siem że a to na bolka a to na żyda a to na inszego zdrajce.Dopiero niedawno żem zrozumiała że właściwie to każden jest zdrajcom i oszustem a to co obiecywa przed wyborami to takie żarty som żeby było wesoło.Tak że na starość nie mam dobrych przeczuć co do dalszych losów naszy kochany ojczyzny.No i nie rozumiem Pańskiej niechęci do mnie.Czy ja tu nawołuje do zdrady ?czy używa wulgaryzmów? czy awanturuje się albo komu ubliżam?.A że jestem głupia no to co?eutanazja?.Nigdy w żadnych służbach ja nie służyła bo za głupia.A nicki czasem se zmieniam bo mnie Szanowny banuje w zasadzie za wygląd.W moim pojęciu przyczyniam się jedynie do wzbogacenia dyskusji na Pańskiej stronie.S poważaniem głupia zuśka

  Nie podobały mi się różne insynuacje pod moim adresem – admin

 11. Fran SA said

  Ad. 9
  Czyrak na dupie M
  Bardzo misternie pan to wywiodl tyle, ze nie w te Manke.
  Ja to mam takie pytania do panskich wywodow:

  1. Jaka czesc agentury zostala, a jaka wyjechala i gdzie? Czemu nie do Moskwy?
  2. Czy to moskiewska agentura zalozyla w Polsce obozy koncentracyjne CIA, w ktorych torturuje sie zupelnie niewinnych obywateli obcych panstw?
  3. Czy to moskiewska agentura wyslala polskie wojska do Libii, Afganistanu, Iraku i obiecala intratne kontrakty za mordowanie kobiet i dzieci? A teraz obiecuje kolejna drake w Syrii?
  (Tak sie jakos dziwnie zlozylo, ze nawet Sowieci nie wysylali Polakow do Afganistanu i do tego za fryko)
  4. Czy Miedzynarodowy Fundusz Walutowy, ktory zadluzyl Polske do wiecznosci – to tez rosyjska agentura?
  5.Czy to rosyjska agentura probowala nam wcisnac zupelnie bezuzyteczne tarcze rakietowe za straszny szmal?
  6. Czy nasi dzielni spece od polityki i ‚przywodcy’ narodu caluja sciany Kremla i lataja do Moskwy jak ze sraczka i robia sobie radosne zdjecia do prasy na ziemi rosyjskiej?
  7. Czy Rosja nam pozyczyla pieniadze?
  8. Nie wiem przez kogo szla pomoc z Zachodu i z jakiej agentury korzystal Walesa, ale do tej pory sie nie rozliczyl przed narodem z miliardow dolarow jakie otrzymala Solidarnosc, Czy uwaza pan, ze Walesa jest agentem Moskwy?
  9. Czy to rosyjska agentura wygonila zakonnice ze Zwirowiska i oddala muzeum oswiecimskie – pomnik martyrologii narodu POLSKIEGO w rece i zarzad Moskwy?
  10. Czy to prezydent Miedwiediew przyjechal do Polski pouczac Polakow, ze nie wolno w szkolach uczyc historii??
  11. Czy to Putin czy w ogole agentura rosyjska publicznie przyznala, ze wykupuja ‚Polin’ bez zadnych sprzeciwow?
  12. Ktory to bank rosyjski (agentury rosyjskiej) okrada Polakow?
  13. I czy rosyjska agentura zarzucila towarami Polske tak, zeby wykonczyc polskiego rolnika?
  14. Czy to agentura rosyjska zamknela stocznie i okradla nas z mienia narodowego?
  15. A moze to ruska agentura pozamykala szkoly i zabrala dzieciom i poziom nauczania i obiady stolowkowe?
  16. Czy to moze Putin wsadzil pol polskiego rzadu na jeden samolot?

  Ja mam jeszcze jedno pytanie:
  Dlaczego z nas sie Bialorusini smieja??????

  Panskie wywody przypominaja mi takie wielkie drzewo w Cavtacie (kolo Dubrownika – stare dzieje).
  Na tym drzewie ktos zawiesil tabliczke:
  ‚Odavde se najbolje laje na mesec’
  Stad sie najlepiej wyje do ksiezyca.

  Pozdrawiam

 12. Brat Dioskur said

  „Założony scenariusz był identyczny jak ten z okresu AWS/UW. Jedynie nazwa była inna: POPiS. Rolę wszechwładnego ogona przypaść miała prostej kontynuatorce UW-Platformie Obywatelskiej, a rolę psa PiS-owi….z niejasnych powodów scenariusz ten nie wypalił ”

  Dziwne ,ze autor takich tez uwaza sie jeszcze za kompetentnego w tematach politycznych!
  „Z niejasnych powodow?”….jak dla kogo!Powody zas byly az nadto jasne jasne ,oto obok koncesjonowanych gigantow wykluly sie z narodowego jajka niepozorne kurczeta:LPR i SO.Patrzyc daleko przed siebie to nie tylko sposob na unikniecie zaczajonego policyjnego radarowca. Uny sa mistrzem tej taktyki i najwyrazniej uznaly ,ze w cieniu POPiSowego malzenstwa z rozsadku wspomniane kurczaki nie tylko sie opierza ,ale zaczna rosnac w sile!Odlozono wiec na bok spodziewane rozkosze nocy poslubnej i postanowiono najpierw wykonczyc niebezpieczny drob.Gdyby Giertych i Lepper oparli sie pokusie to po krotkiej ,ale gwaltownej nagonce zarzucajacej Giertychowi odmowe wziecia odpowiedzialnosci za panstwo rozpisano by nowe wybory po ktorych znikniecie LPR/SO z Sejmu byloby przyspieszone o dwa lata i nie przezylibysmy niezapomnianej przygody z wicepremierostwem wnuka Wielkiego Jedrzeja.Tak wiec Giertych skoczyl na gleboka wode a tam juz Jarkacz sie zatroszczyl ,zeby nikt mu nie podal kola ratunkowego.Wyawiazal sie z zadania imoze zatrzymac swoje „Expressowe „lupy.Kowal twierdzac ,ze Miller jest nikim pewnie chcial wniesc do szarzyzny dnia codziennego element humoru…Czyrak zas niech nie pisze o agenturach przemycajacych pomoc z Zachodu do zniewolonej stanem wojennym Polski ,bo zajmowala sie tym renomowana i wysoce wyspecjalizowana instytucja ,jedyna ,ktora wg.Reagana dysponowala w Polsce agenturalna siatka wywiadowcza.To przez jej rece przeszlo 200 mln dolarow z USA przy ktorych zdewaluowane 80 mln zl Piniora to jalmuzna.A wlasnie kol.Czyrak tak bylo ,ze Zachod dawal jaruzelskiemu sprzet i pieniadze ,zeby rozdysponowal je opozycji….Jak? Ano prosto.W Brukseli
  szefem zachodniej rezydentury Solidarnosci byl niejaki Milewski przez ktorego plynal caly strumien pomocy Zachodu dla podziemnych struktur w Polsce ,tylko ze ten facio byl …agentem SB!Bezpieka wiedziala wiec o kazdym transporcie czy gotowce przeplywajacej do kraju .Z kim zas sie dzielila to juz jest slodka tajemnica tych, ktorzy buszowali po archiwach MSW albo maja mikrofilmy odpowiednich dokumentow zwanych takze -hakami.Byl tez taki partyjny bonza na Slasku ,ktory nazywal sie Zabinski.Kiedy na ktoryms z posierpiniowych plenow slaskiego KW PZPR przerazeni rozwojem wypadkow jego czlonkowie pytali jak mozna bylo tak sie poddawac to Zabinski odpowiedzial.”Spokojnie towarzysze ,damy im pieniadze ,wielkie pieniadze a ze to wszystko golodupcy i golekutasy to szybko sie zeszmaca”.No i nie mial chlop racji?

 13. No bo tu piszą politycy ,stratedzy polityczni i patrioci to kożystając z okazji że jeszcze mnie szanowny Pan Marucha nie zabanował to względem wyżej zamieszczonego artykułu mam takie zapytanie.Kiedy powstała koalicja PIS Samoobrona i LPR pod przewodnictwem genialnych strategów to narodowi stratedzy nie zastanawiali się co będzie potem?Bo jak sobie przypominam to Pan Giertych nigdy nie był zadowolony z tej koalicji i używał Leppera do ciągłych wojen .Czy nie zastanawiał się ile taki dajmy na to kurdupelek Kaczyński może wytrzymać tego ciągłego ciosania kołków na jego głowie i co będzie potem jak już się podda?Czy nie widział że Kaczyńscy mieli przeciwko sobie Rosje i Niemcy i jego razem z lepperem a nocna zmiana przecież nie zapadła się pod ziemie tylko czekała na swoją kolej?Czy polityk który nie bierze wszystkiego pod uwagę i nie wybiega myślą do przodu może się wogóle nazywać politykiem?No bo ja wierzę że Pan Giertych jest patriotą narodowym i jak by dać mu silne państwo z silną armią i pozbawione obcych wpływów oraz przeziwników politycznych to był by naprawdę bardzo dobrym premierem.Tylko skąd wytrzasnąć mu takie państwo?i jeszcze żeby nie miało silnych i nieprzychylnych sąsiadów ?.No a czy ja mogła coś więcej zrobić niż sam Pan Giertych?.Ja dała szansę i panu Giertychowi i Panu Lepperowi i ,,genialnym strategom,, i co oni z tej szansy zrobili?A trzeba było działać chociaż do końca kadencji i oddziaływać na ile to możliwe było na społeczeństwo i robić co można dla utrzymania koalicji .Zawsze jest jakiś wybór i jakiś zakres oddziaływań dopokąd się rządzi a potem to już tylko szukanie winnych i sznór.Z genialnych strategów to rzeczywiście tylko Jarosław potrafił się jakoś wybronić a drugi nie potrafił zadbać sam o siebie to jak miał zadbać o całe państwo?Poza tym myślę że Jarosław wziął na siebie ciężar ponad siły i w tym całym otoczeniu nie mogło mu się udać jak chyba zresztą nie uda się to już nikomu no chyba żeby jakieś zamieszanie ogólnoświatowe jak 2 W Ś.Ale i wtedy znajdą się tacy co powiedzą że Piłsudski to agent niemiecki.

  To zastanawiające, w jaki sposób bezczelne wygryzanie i oszukiwanie LPR i SO przez PIS z koalicji, zmieniło się w „ciosanie kołków na głowie” Kaczyńskiemu… – admin

 14. Ad.11
  No ja chyba nie rozumiem? Znaczy siem po wojnie Polska była wolna , niezależna i szczęśliwa i nie chciała się wyzwolić spod dominacji sowieckiej?Miała dobre radzieckie uzbrojenie i była czwartą potęgą gospodarczą świata?Ludzie mieli dobrą pracę świetne zarobki i dobre zaopatrzenie w sklepach? I dlatego właśnie zbiegali pod byle pozorem na zachód a nie odwrotnie?Szanowny pan chyba nie przeczytał dokładnie co napisałem.Nie jestem już młodym wykształconym i pamiętam co nieco.Właśnie chodzi mi o to że wyrwaliśmy się z jednej niewoli i wpadliśmy w drugą a dobrej drogi dalej nie widać.Sami prawdopodobnie nie potrafimy się utrzymać na powierzchni a różne stronnictwa wiążą nadzieje z różnymi zaborcami.Jedną ze stron jest opcja amerykańsko-żydoska i ci co chcieli się na nich oprzeć musieli podporządkować się jej.Nie przypuszczam żeby stronnictwo rosyjskie albo niemiecko-prusko-austriackie oferowało coś za darmo.No niby prus nie ma ale co robił tusek niedawno jak nie nawoływał do odłączenia kaszub od polski? a niemcy zagwarantowali sobie nadrzędność swojej konstytucji nad prawem europejskim co znaczy że i nad nami.Zresztą nie na tych warunkach byliśmy przyjmowani do unii jakie obowiązują teraz.No to teraz to już nie wiadomo czy lepiej było pod zaborem sowieckim czy teraz pod unijnym ale chyba jeden czort.

 15. Panie admin pszecie pan dobrze wie że ja nigdy w żadny partii nie była ani stanowiska nie zajmowała ani sekretów rządzenia ja nie posiadła.Mogę powiedzieć tylko z opserwacji że Kaczyński raczej zabiegał o przychylność Pana Giertycha i Pana Leppera bo nie miał innego wyjścia i nie mógł rządzić bez ich poparcia bo nie miał większości.Nawet probował się dogadać na początku z PO ale nic z tego nie wyszło i zdecydował rządzić w koalicji.Wyglądało to dla mnie tak że rano Pan Giertych wysuwał rządania, w południe dogadywali się a następnie pan Kaczyński na konferencji prasowej mówił swoje a za dwie godziny pan Giertych prostował a na drugi dzień pan Lepper wysówał swoje rządania a pan Giertych pośredniczył i popierał pana Leppera i tak w koło macieju przez 2 lata.A czy Pan admin zauważył podobne przedstawienie między Pawlakiem i Tuskiem przez 5 lat?.No i pełna zgoda i pełne ustępstwa są między naszym premierem a przywódcami Niemiec i Rosji.Nie wiem tylko po jakiego grzyba my wogóle robimy wybory bo przecież najlepszego premiera wybrali by nam Rosjanie do spółki z Niemcami i poparcie by miał z ich strony.No a prezydenta to mogli by nam wybrać najlepszego Czesi z Litwinami.S poważaniem bes obrazy.Pszepraszam za błęda jeśli jakiś siem zakradł.

 16. zofia said

  List Leppera
  http://www.wprost.pl/blogi/robert_wegrzyn/?B=1955

 17. No przeczytała ja cały ten list pana Leppera i bardzo szczegółowo rozpisuje się w nim o wszystkich autorytarnych poczynaniach braci Kaczyńskich to ja może pszypomne za niego jak to kazał swoim posłom podpisywać in blanko czeki na sumy które potem sam sobie wpisywał bo może o tem fakciku zapomniał.A reszte to racja że miał 40 posłów a chciał rządzić jak udzielny książe i razem z panem Romanem rządzić i premierem i prezydentem.Jakoś pan pawlak nie ma tak przewrucone w głowie i powiada że może tylko tyle na ile pozwala mu udział jego posłów w koalicji.To może s poważaniem taki drobieżdżek.

  Widzę, że p. Zuza ceni sobie p. Pawlaka, który z KAŻDYM pójdzie do łóżka – z SLD, PO, PiS etc. Nie ma to, jak kręgosłup moralny. A w ogóle to myślę, że z takimi poglądami p. Zuza powinna sobie poszukać innego forum. – admin

 18. Tak naprawde to nie lubie pana Pawlaka bo to przecie jeden z gównych bochateróf nocnej zmiany razen zresztą z kolegami z koalicji a poza tym ma jakąś chorobe bo nie mruga powiekami i mówi jakoś ociężale.Natomiast jeśli już się zdecydował żyć z polityki to robi to dość konsekwentnie i jest skuteczny.Zdaje się tylko że pan admin przesadził w kwestji jakoby pan Pawlak dokazywał w łóżku z PIS.No chyba), pszepraszam za głupi dofcip.Jeśli chodzi o kwestje moralności u polityków to uważam że oni dawno o tym zapomnieli i żaden nie potrafi się nawet zaczerwienić złapany w najbardziej wstydliwej i poniżającej normalnego człowieka sytuacji.O tem Pawlaku to wspominam s powodu że podobnie jak pan Lepper stanowił on w każdej koalicji mniejszość i raczej nigdy nie udawał większego niż był dla tego jest chętnie widziany w różnych koalicjach.Jednak wymaże ten dofcip.A propo kręgosłupa to pamientam że pan Roman pielgrzymował na Jasną Górę do kulczyka czy coś takiego to podobno pomaga na kręgosłup i na nogi bo sama ja widziała jako wota kule i laski tam wiszące cudownie uzdrowionych.A może i to ostatnie zdanie powinna ja wymazać bo jeszcze pan damin pomyśli że kpie, zresztą niech zostanie chyba nie można uznać że zawiera jakieś insynuacje? s poważaniem teraz sobie poczytam następne artykuły.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Pani (o ile to pani) Zuza ze swymi poglądami bardziej pasowała by na innych forach, co powinna sobie przemyśleć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: