Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o List przełożonego generalnego…
  I*** o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Widmo utraty pracy główną przyczyną słabej kondycji psychicznej Polaków

Posted by Marucha w dniu 2012-10-11 (Czwartek)

Opublikowany przez CBOS raport ujawnił, iż 70% rodaków uważa, że warunki egzystencji w Polsce są szkodliwe dla ich zdrowia psychicznego i tym samym dają dość duże prawdopodobieństwo zachorowania na choroby psychiczne.

65% ankietowanych wskazało na bezrobocie jako destrukcyjnie wpływające na ich kondycję psychiczną, 48% na używanie szkodliwych substancji psychoaktywnych – głównie narkotyków i alkoholu, 46% zaś na kryzys w obrębie rodziny. Ponadto respondenci wymienili także: bieda (30% wskazań), zła jakość międzyludzkich interakcji (22%), niepewność jutra (19%), czy też zbyt dynamiczne tempo życia (16%).

Na dalszych pozycjach wymieniano przypadłości, które są niemniej ważnymi dziś problemami życia społecznego. Kondycję psychiczną burzą m.in.: fatalne warunki mieszkaniowe, konkurencja, przestępczość, korupcja, zbyt znaczna swoboda obyczajowa, hałas, silne zanieczyszczenie środowiska.

Ankietowani przyznali, że 86% spośród nich ogarnia zdenerwowanie i rozdrażnienie, 71% odczuwa znużenie i zniechęcenie, 68% ogarnia poczucie bezradności, 58% twierdzi, iż targa nimi wściekłość, 54% nieobca jest depresja, a 6% myśli czasem o samobójstwie.

Na podstawie: CBOS
http://autonom.pl

Komentarze 32 do “Widmo utraty pracy główną przyczyną słabej kondycji psychicznej Polaków”

 1. zagrypiona said

  Ach to nie bezrobocie powoduje te problemy z psychika, ale brak szacunku względem siebie samego. Ludzie się godzą na te warunki, zamiast się odszczeknąć, odgryźć płaczą i tyrają aż nie poumierają. Tlumia w sobie gniew, bo przeciez jak to, trzeba cierpiec w koncu to tylko zycie doczesne. Przecież ci którzy nas gnębią, żyja pośród nas, tak wiec nietrudno ich unieszkodliwić. A jednak nikt sie nie odważy. Jak to jest? Ja bym bardzo chciała wiedzieć co powoduje, że Polacy mają tak wysoka tolerancje na poniżenie, gnębienie. Co w tym eksperymencie zwanym ‚Polską’ spowodowało że mieszańcy tego kraju niegdyś dumni i rozsądni zmienili się uległe bydełko. Co powoduje, że Polak woli wyjechać, niż walczyć tu o swoje, o swój dom. Czy jakikolwiek inny naród europejski musi za chlebem, dosłownie za chlebem bo nie za bogactwem, opuscic swoja ojczyzne?

  Ja rozumiem ze une maja plan by jak najwiecej Polakow sie pozbyc, ale dlaczego na litosc boska Polacy sa tak ulegli. Jak juz musi to nastapic to niech chociaz maja nielatwo, a nie ze sami sie wyniesiemy robiac im miejsce.

  Jakieś 20% Polaków – tych najlepszych – zostało wymordowanych podczas II Wojny i po wojnie. Takie straty mogą się okazać niemożliwe do odrobienia, choć powinniśmy w nie wierzyć. – admin

 2. Pokręć said

  Miód na moje serce. Ja już jestem bezrobotny, nie stresuję się takimi bzdurami, jak możliwość utraty pracy, uczę się, jak pędzić bimber u znajomego w jego prywatnej strefie wolnocłowej, jutra jestem pewien – znaczy już wiem, że będzie tylko gorzej, wypić jest co, mieszkać jest gdzie (na szczęście – na razie), póki co jest czym zakąsić. Co ma być, to będzie, nic nam nie będzie oszczędzone. Życie płynie sobie powoli, w tempie kapiących z rurki kropelek a o samobójstwo mam pretensje do Boga – że go zakazał.
  Mówią różne pindy, że nie można wymagać od matek heroizmu urodzenia kalekiego dziecka, ale dlaczego Bóg wymaga od nas heroizmu wymaganego do zniesienia tego g… co się dzieje? Ja bardzo chętnie bym to zmienił, ale nie wiem żywcem, jak. Mogę wykombinować, jak zrobić bombę, samopał, bimbrownię, etc, ale co mam robić, w terrorystę – bimbrownika się bawić? Do lasu iść i partyzantem zostać? Demonstracyjnie dokonać samospalenia pod URM-em?
  Czuje się po prostu bezsilny. Co więc mogę? Wyjeżdżać z Polski nie chcę. Po prostu nie chcę i już. Dobrze się czuję tu, między swoimi.
  Bezakcyzowy kielich za Wasze zdrowie i drugi na pohybel sprzedawczykom i zdrajcom!

 3. Marucha said

  Re 2:
  Według zwolenników kapitalizmu (tego „bez wypaczeń”) jest Pan sam sobie winien, bo się Panu nie udało, bo pewnie jest Pan leniem któremu się nie chce pracować i któremu wygodnie jest żyć z zasiłków.
  A każde zainteresowanie się losem takich, jak Pan, jest kwitowane pogardliwą wzmianką o „socjalistycznej mentalności” – i to przez ludzi uważających się za chrześcijan.

  Niestety, mogę Panu tylko dopomóc dobrym słowem… też czuję się bezradny.

 4. Pokręć said

  Panie Gajowy, ja w całym swoim życiu nie wziąłem ani grosza zasiłku. Radzę sobie. Wypić co mam i zakąsić też jest co. Bogu dziękuję, że nie jestem głodny, spragniony, z dobrych czasów został mi jeszcze dach nad głową (nieobciążony hipoteką) i mam w domu jeszcze powyżej +15 stopni. I nie mam na głowie rodziny na utrzymaniu. Robię dorywczo na umowę o dzieło (jak mi to ozusują, to chyba będę pędził bimber komercyjnie, bo na zakąskę nie starczy i wtedy przejdę na utrzymanie państwowe).
  Co z tego, że znam ze 3 języki w miarę dobrze (w tym angielski jako swój drugi język) a 2 kolejne jestem w stanie doszlifować w pół roku. Co z tego, że jestem fizykiem, nie humanistą, mam jednak 40 lat, jestem zbyt niezależny intelektualnie i nie mam żadnych kredytów na łbie. Kto przy zdrowych zmysłach takiego przyjmie do pracy choćby za te 2500 na rękę? Przecież na miejscu jakiegoś kierownika działu, co by mnie miał zatrudnić – wykopałbym siebie z rozmowy kwalifikacyjnej jak najdalej! Bo zbyt grozi tym, że on szybko zostanie dyrektorem (jakbym się tam pchał, swoja drogą). Po co zatrudniać sobie w korporacji konkurencję? A z właścicielem rozmawiał nie będę – bo jak? Kto jest właścicielem korporacji? A nawet, jak jest właścicielem, to i tak ma w d… rozmowę z kandydatami – on jest od tego, żeby żyć sobie z zainwestowanego kapitału. Jego firma działa, jak działa, co go to obchodzi – ma mu się zwrócić, podczas, kiedy on sobie siedzi w fotelu i popija Ballantine’s – obrzydliwe świństwo dla kogoś, kto choć raz w życiu spróbował porządnego, uczciwie zrobionego bimbru ze śliwek. Ja miałem okazję zrobienia organoleptycznej analizy porównawczej i Ballantine’s smakuje jak bimber zaprawiony karmelem na słomkowy kolor i denaturatem odbarwionym przez chlebek dla uzyskania charakterystycznej goryczki typowej dla whisky. A śliwowica… jak śliwowica.
  I mam nadzieję, że im się pozwraca. Wielkimi pawiami i skrętami kiszek.

 5. Radosław37 said

  Depresja nasili się w 2013 roku jak bezrobocie wzrośnie do 30%!!!!! Jutro matoł w swoim expose ogłosi odprowadzanie składek do ZUS od umów „śmieciowych” , to będzie jazda bez trzymanki. Pozostanie wyjechać na Białoruś i zatrudnić się w jakimś kołchozie.

 6. kjanula said

  Coś mi tu bardzo brzydko pachnie z tą depresją.Nie na darmo od lat trąbią o tym i marnują państwową kasę na różne/mało skuteczne /programy walki z nią,Gdybym była naiwna,to jeszcze bym uwierzyła,że chodzi im o nasze zdrowie.Ostatnio bardzo nasili tę swoją propagandę.Wczoraj bardzo o tym dużo trąbili w mediach,ale zaniepokoiłam się już tak poważnie,jak przeczytałam ,że chcą walczyć z depresją u młodzieży szkolnej.Jak nic chcą wprowadzić obowiązkowe leczenie depresji.Jakie to daje im szerokie pole manewru.Wszystkich gorzej radzących sobie z rzeczywistością /a kto to będzie ustalał i na jakiej podstawie /,wszystkich kontestujących obowiązujący dryl,ustrój itp. można uznać za chorych i problem z głowy.A i zyski dla big pharmy niebagatelne.Tak przy okazji:ja osobiście nie planuję mieć żadnej depresji.

  Niewykluczone, że coś może być na rzeczy… – admin

 7. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 8. zagrypiona said

  @1 dopisek Pana Gajowego

  No ja wiem ze wybili, ze ten proces to nawet jeszcze nie jest zakończony. To co się dzieje w Polsce to już nie zadna tam wojna ideologiczna. To co tu sie dzieje to jest WOJNA BIOLOGICZNA na biologiczne wybicie tubylcow (poprzez ekonomie: obecnie posrod ludzi w moim wieku nie znam nikogo na etacie, wszystko smieciowki za nedzne grosze okolo 1000 na reke, jak dlugo tak mozna?; starsi na zasilku, albo dygaja po 12 i wiecej godzin by zwiazac koniec z koncem). Tu sie dzieje ZABIJANIE. A owce nic. Grzecznie dalej ida na rzez. Tu naprawde nie trzeba tegiej glowy, inteligencji, elity czy autorytetow. Tu trzeba jak na wojnie, jesli cie fizycznie chca unicestwic, ty sie musisz fizycznie bronic, a nie za pomoca filozofowania jakiegos. 😉 Nawet zwierzeta maja instynkt samozachowawczy i sie bronia (no chyba ze sa w rzezni). Polakom tego instynktu biologicznego przetrwania i biologicznej obrony brakuje. Noo… chyba ze to jest juz ten etap rzezni. No to niestety nadziei zadnej juz nie ma. 😉 Co w takim razie robic? Wyjechac i oddac ojczyzne za free bezproblemowo okupantom. 😉

  PS. A Tusk sobie w spokoju chodzi ulicami i jeszcze durak ma czas na wymyslanie jak tu Polakom jeszcze dokopac. To nie jest normalne. On conajmniej powinien byc juz w jakichs cieplych krajach prosic o azyl. 😉 A tu nic.

 9. Fran SA said

 10. Brat Dioskur said

  Ad1@ Zagrypiona ,
  Na tym wlasnie polega atomizacja spoleczenstwa,kazdy z osobna jest ,jak napisal kol.Pokręć-bezsilny!Nikt sie idywidualnie nie wychyli,bo zostanie wywalony a na jego miejsce czekaja juz dziesiatki.Jest taka scena w filmie …”Siedmiu wspanialaych”.Dzieci wiesniakow skarza sie do Bronsona ,ze ich ojcowie okazali sie tchorzami, nie tak jak on rewolwerowiec bez strachu.Tymczasem Bronson wymierza najblizszemu kilka klapsow tlumaczac ,ze to wlasnie ich ojcowie sa bohaterami bo przygnieceni ciezarem odpowiedzialnosci za swoje rodziny podczas gdy on rewolwerowiec nigdy nie odwazyl sie na to zeby podjac takie wyzwanie.Bardzo pouczajaca scena ,zreszta jak w wiele innych w tym westernie i chyba dlatego Uny zniszczyli ten gatunek kina.Wracajac do naszej rzeczywistosci , zeby narod sie zjednoczyl musialoby zajsc cos podobnego jak ow „szok magnetyczny”,ktory w czasie wybuchu bomby atomowej unieruchamia jednoczesnie wszystkie urzadzenia napedzane energia elektryczna.Taki szok w przeszlosci juz raz nastapil i wtedy powstala Solidarnosc.Obecnie „uny” madrzejsze o dekady zlikwidowaly skupiska ludzi ,ktorymi byly mega zaklady z zarodnikiem buntu wlacznie ,czyli Stocznia Gdanska.Kwadratura kola.

 11. Fran SA said

  Brat Dioskur ma duzo racji, ale ludzie maja prawo zachowywac sie roznie w roznych sytuacjach. Zwlaszcza trudnych. Bo niestety, w Polsce nie ma rewolwerowca coby im pomogl.
  Polske oszukal Walesa i papiez. Uwierzylismy w autorytety i hasla. Propaganda jest silniejsza od sumienia.
  A nie stac nas na to, co zrobili Islandczycy: rozwiazali parlament i zaniechali splacania fikcyjnych dlugow. (Solon sie klania) Nas nawet nie stac na to, zeby bronic wlasnej tradycji i kultury, ze nie wspomne o religii bo sie zacznie wyzywanie od mohairow i rydzykomuny.
  Hiszpanii, Grecji i Wlochom narzucili bankierow na przywodcow. Nikt ich nie wybieral. Przywiezli ich w walizkach. Polakom tez odebrano prawo glosowania. Mamy prawo glosowac tylko z listy, a maszynki ‚obliczaja’ glosy. Te maszynki sa takie sprytne, ze juz maja policzone glosy przed wyborami.
  Efekt jest taki, ze taki wybrany duren Palikot lata po Polsce, zatruwa czyste powietrze i pieprzy o skrobankach i usunieciu krzyza, Walesa straszy, ze bedzie palowal stoczniowcow – jak ta stara szkapa zaprzegnieta do wozu, co zaczela tanczyc na srodku ulicy bo kiedys byla w cyrku i cos jej sie przypomnialo. Dla Tuska najwazniejsza jest kariera jego synka i nie uderzajaco pieknej coreczki. Komorowski to kluch, ktory ani pisac ani czytac nie umie i jego najwiekszy sukses zyciowy to poslac sobie lozeczko polityczne z ubecka zydowka. Kaczynski stoi na czele partii, ktora nawet nie wie kto do niej nalezy, a kto nie powinien. Dla Kaczynskiego najwazniejszy jest kotek. A te wszystkie baby w sejmie i w sadach najlepiej sie prezentuja na miotlach i na Lysej Gorze. To sa pasozyty, wampiry, ktore wysysaja krew z narodu.
  Na to wszystko przybywa w pelni chwaly pan Simon Peres (czytaj: Szymon Perski) i zabrania uczyc w Polsce historii. I nikt go nie spral po pysku.
  A zaden z uczonych sluchaczy tych barbarzynskich wywodow nie byl w stanie zapytac sie, czy o Jerozolimie tez nie wolno uczyc. Teraz Izrael przejmuje kontrole i finanse nad muzeum w Oswiecimiu i nikt nawet nie smie pisnac.
  Ale odwaznie pyskujemy na Lukaszenke i Putina, bo wiemy, ze nam z ich strony nic nie grozi.
  Kiedys nie lubilismy sluchac Gomulki. Ale mial odwage. Ale nie mial poparcia narodu. Nikt go nie lubil a propaganda antypolska robila swoje. Bo kazdy kto ma odwage – to go przede wszystkim Polacy – szmalcownicy zlinczuja.

 12. Zerohero said

  Re 11

  Interesujące. Gomułka mówił, że każdy nacjonalizm z punktu widzenia komuny jest zły, więc dla syjonizmu nie robi wyjątku. Mimo to Gomułka używa określenia „naród polski”. Potrafi też zauważyć rzecz prostą: albo Polska albo Izrael. Nie ma siadania na dwóch koniach. Taki komuch.

  A teraz w wolnej Polsce dorabiamy się syjonistycznych „narodowców” „katoli” itd. Normalnych narodowców też oczywiscie mamy, ale ci syjonistyczni to są na salonach, w gazetach, w polityce i w najlepszym razie „oswajają” Dmowskiego, a w najgorszym promują otwarty globalizm. Pan Kaczyński mówił nawet, że polskość to obywatelstwo a nie plemienne zabobony.

  Czyli wychodzi, że Gomułka był większym narodowcem niż 99% prawicowych kanap, nie wspominając już o partii władzy takiej jak PiS.

  To nie jest pochwała Gomułki. To jest sugestia, że dzisiejsza koncesjonowana prawica patriotyczna to ci, których Gomułka z Polski 50 lat temu wypraszał.

 13. marta1 said

  a tu bardzo ciekawy list z blogu Kefir2010.
  „….Przyjmijmy za pewnik, że dziś żyjemy w epoce tzw “wielkiego zwiedzenia”. Jesteśmy zwodzeni różnymi ideologiami, ideami, technologiami – opakowanymi w ładny papierek, wewnątrz którego w rzeczywistości jest gówno.
  Idee, jakimi jesteśmy zwodzeni:
  -tolerancja – ale tylko wobec tych zachowań i idei, na które łaskawie zezwoli rządzący system; “jeśli ktoś mówi o sobie, że szanuje wszystkie idee, to wyraża gotowość do zdrady własnych przekonań” – Nicolas Gomez Davilla.
  -kosmopolityzm – oznaczający zdradę własnego narodu; łączy się z fałszywym rozumieniem patriotyzmu “jako cnoty ludzi ogarniętych nienawiścią”. Można być patriotą i chcieć pokoju na całej Ziemi, uwierzcie.
  -niechęć do służby wojskowej – jest ona potrzebna nie po to, by napadać i grabić inne narody (choć tak jest często..) ale po to by w razie potrzeby umieć posługiwać się karabinem maszynowym, granatem itp – by obronić siebie i rodzinę przed rządem i systemem NWO.
  -różne filary transhumanizmu: porno-feminizm (III generacja feminizmu), homoseksualizm, neo-eugenika, świecki humanizm, darwinizm, teoria wielkiego wybuchu, fałszywie pojmowana psychoanaliza (Freud był praktykującym satanistą, psychoanalizę trochę naprostował Jung).
  -technologie, czyli: przekonanie że energetyka atomowa jest nowoczesna i bezpieczna, tkwienie w energetycznym XIX wieku (ropa, węgiel, drewno) – umożliwia to elitom windowanie cen i całkowitą kontrolę ludzkości.
  technologie vol. 2 – czyli zakazane, nie stosowane na szeroką skalę technologie: zderzak Łągiewki, model reaktora atomowego który nie pozostawia żadnych odpadów radioaktywnych (są takie od lat 80-tych X wieku, ale jak na razie ma taki tylko Iran, co budzi protesty elit), synteza termojądrowa, technologie Tesli i wiele, wiele innych. W zdecydowanej większości są to bardzo tanie i trudne do opatentowania technologie, które jakby zostały wprowadzone do użytku – ostatecznie pogrążyłyby rządzące dziś światem elity…..”

  http://kefir2010.wordpress.com/2012/10/09/fundacja-keshe-wielkie-zwiedzenie-i-zapowiedz-wprowadzenia-new-world-order/

 14. Józef said

  Był już taki co wykombinował obozy koncentracyjne dla gorzej radzących sobie z rzeczywistością.To też jakieś wyjście i nie wiem czy się pod jakąś nową nazwą nie odrodzi. Faktem jest że w Polsce mamy stan zero jedynkowy, czyli albo żydoprawica albo żydolewica.

 15. PiotrZW said

  Re: Pokręć

  Kiedyś byłem w podobnej sytuacji, więc rozumiem.

  Proszę przysłać swój adres mailowy. Założyłem sobie niedawno konto na Paczkomaty.pl. Prześle mi Kolega flaszkę swojej śliwowicy na adres, który dostarczę, jeśli śliwowica rzeczywiście jest tak dobra, postaram się jakoś zrewanżować. Bo handlować przecież nie będziemy – to zakazane, jeśli się nie mylę?

  PiotrZW
  piotr_zw@wp.pl

 16. jowram said

  TRZEMESZNO – Porażona tanim prądem
  , 01 marzec 2012,

  80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez przedstawiciela firmy Energetyczne Centrum z Radomia, oferującej zawarcie umowy rzekomo na zakup tańszej niż dotychczas energii elektrycznej. Gdy otrzymała pierwszy rachunek, okazało się, że poza prądem płaci również za wykupienie pakietu ubezpieczenio-wego Energia na zdrowie. Ktoś w umowie zaznaczył to za nią. W firmie nikt nie chciał rozmawiać z reporterem na temat stosowanych tam metod.
  http://gazetylokalne.pl/a/trzemeszno-porazona-tanim-pradem

 17. Rysio said

  re 1. „…Jakieś 20% Polaków – tych najlepszych – zostało wymordowanych podczas II Wojny i po wojnie…..”

  Ciekawe jakie kryteria spełniają tzw. najlepsi Polsacy.

  Czy ci „najlepsi” to tacy co myślą tak samo jak Gajowy?

 18. Rysio said

  re 2. „….uczę się, jak pędzić bimber u znajomego w jego prywatnej strefie wolnocłowej…..”

  Powoli stajesz się wolnorynkowym kapitalistą.

  😉

  Niech Rysio raz na zawsze zrozumie, że kapitalistą nie jest ten, kto wytwarza bimber, produkuje kapcie albo sprzedaje pomidory z działki.
  Rysio ma takie pojęcie o kapitalizmie, jak ja o balecie mongolskim.
  Admin

 19. Rysio said

  re 2. Przekonał mnie Gajowy.

  Proponuję pdnieść wszystkim podatki o 100% a nawet o 200%.

  Tak aby wszyscy bezrobotni mieli na godziwe życie.

  PS. Państwo może przecież dodrukować ile tylko chce pieniędzy.

  🙂

  Mam lepszą propozycję. Proponuję wszystkich liberałów wypieprzyć na Madagaskar i tam niech budują swoją utopię. – admin

 20. Rysio said

  re 18. miało być: Ciekawe jakie kryteria spełniają tzw. najlepsi Polacy?.

 21. Gość said

  re 21.
  Myślę, że kryterium jest b. proste!
  BÓG, HONOR i OJCZYZNA!
  Znajdźmy dzisiaj takiego?
  Jeżeli niemożliwe to BBBBB TRUDNE!

 22. Marucha said

  Re 21:
  Pan Rysio nie wie, jakie są kryteria dobrego Polaka.
  Może taki, co czyta Misesa?
  I chętnie wysłał by bezrobotnych do komory gazowej?

 23. Fran SA said

  Takie rozne Rysie, nie rozumieja, ze obecna ekonomie swiata moze tylko uratowac czarny rynek.

  Re: 21
  Rysio nie bardzo kuma co sie naprawde stalo w czasie II-ej wojny swiatowej.
  Po wojnie brakowalo inzynierow, prawnikow, naukowcow, nauczycieli, pisarzy itp, ktorych wymordowali i Niemcy i NKWD-zisci – i rozni krewni obecnych prominentow.
  Juz nie bede wspominac o Katyniu czy Podolu, bo ten temat jest takim samym tabu dzis jak i w czasach stalinowskich. Dlatego chodza po ziemi takie niedouczone Rysie.

 24. promyk said

  Re:24 wyuczony nie znaczy mądry,może tez byc wyuczonym idiotą

 25. Marucha said

  Re 25:
  Jest to stwierdzenie dość trywialne, acz nie zawsze prawdziwe. W pewnych dziedzinach wiedzy, aby się czegoś nauczyć, trzeba dysponować inteligencją.

 26. Re: 26 Marucha
  Panie Gajowy, moze posluze sie przykladem z mojego zycia. Otoz moja sp. Mama nie posiadala wiedzy i byla w/g mnie srednio inteligentna, ale byla niesamowicie madra i doskonale reagowala na zydowskie „geszefty”, ktore mi w sposob dostepny (w/g mojego wowczas wieku) tlumaczyla w wersji obrazowej, a ja stalem sie Jej odzwierciedleniem…
  Milego dnia zycze Wszystkim.
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Marucha said

  Re 27:
  Pańska mama, Panie Jaśku, po prostu była obdarzona inteligencją – acz może nie taką, która manifestuje się w rozwiązywaniu zagadek logicznych, łatwości nauki języków, opanowywaniu zawiłości matematyki itd. Mamy różne rodzaje inteligencji – werbalną, kognitywną, a także społeczną.
  Nie wyobrażam sobie osoby mądrej, która nie dysponuje jakimś, być może nienazwanym, rodzajem inteligencji.

 28. revers said

  Szkoda ze w nkietach nie pojawilo sie widno utraty zdrowia po szczepionkach lub wiezienie

  http://pietkun.nowyekran.pl/post/76604,no-i-po-wolnosci-zamknie-was-nawet-sanepid

 29. promyk said

  Panie Marucha:) czy wrzuci pan wszystkich dojednego worka?
  Chciałbym nadmienić że ciężko mi kogokolwiek oceniać(zazwyczaj tego nie robię) lecz mądry i inteligetny człowiek za wszelką ceną zrobi ze swej nabytej wiedzy użytek w postaci pomocy blizniemu i otoczeniu,w dobie obecnego postępu z przykrością stwierdzam że jest ich nie wielu.
  Ale miejmy nadzieję i wiare że z Bożą pomocą uda się to wszystko zmienić,pozdrawiam:)

 30. Rysio said

  Ależ Panie Gajowy ja na pewno nie jestem liberałem.

  🙂

  PS. Wolny rynek to oczywiście czarny rynek.

 31. Rysio said

  re 24. „..Rysio nie bardzo kuma co sie naprawde stalo w czasie II-ej wojny swiatowej….”

  Kuma, kuma – bardzo dobrze określił to prof. Mieczysław Albert Krąpiec który powiedział, że Polska została w czasie II wojny światowej wymóżdżona.

Sorry, the comment form is closed at this time.