Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Zagrajmy w atak na Iran, Syrię i Liban

Posted by Marucha w dniu 2012-10-11 (Czwartek)

Poniższy tekst można potraktować jako przyjemną rozrywkę do poduszki przed snem. Z gatunku political-fiction, ale oparty na bardziej realnych przesłankach niż powieści wydawane przez żydowskich publikatorów na całym świecie. Miłej lektury. 

Źródło:
Let’s Game Play An Attack on Iran, Syria and Lebanon.
http://vidrebel.wordpress.com/2012/08/17/lets-game-play-an-attack-on-iran-syria-and-lebanon/

USA i NATO, oba pod kontrolą Izraela oraz banków z Nowego Jorku i Londynu zepchnęły Iran na krawędź masowego głodu. Irańczycy nie mają sposobu na to, jak importować żywność, aby wyżywić swój naród. Irańczycy już umierają z powodu braków w zaopatrzeniu medycznym z powodu zarządzonych przez Izrael sankcji, jakie są aktem wypowiedzenia wojny. Powinienem podkreślić, że Iran nie ma programu tworzenia broni atomowej i zupełnie bez znaczenia jest, co ma na ten temat do powiedzenia Izrael. Nie ma żadnego legalnego powodu nałożenia tych sankcji. Są one zaprojektowane w ten sposób, aby zmusić Iran do podjęcia takich działań, jakie opinia publiczna w USA zaakceptuje do rozpętania naprawdę wielkiej wojny.

Poniższy scenariusz ćwiczeń w tej grze oparty jest na zagrożeniu, że irański parlament wyda decyzję o zamknięciu Cieśniny Ormuz. Iran może być zmuszony do tego, aby tak się stało. Iran może sobie powiedzieć, że nie ma projektu budowy broni atomowej. Chodźcie i sprawdźcie jeszcze raz… i jeszcze raz. Zostaliśmy zmuszeni przez sankcje, jakie na nas nałożyliście, jakie zabijają nasz naród, do złożenia tekiego oświadczenia. Albo anulujecie te sankcje w ciągu 72 godzin albo użyjemy naszej floty do zablokowania Cieśniny Ormuz i nie puścimy przez nią żadnego transportu ropy, który nie uzyska naszej aprobaty. W ostateczności zaminujemy cieśninę, jeżeli blokada nie zadziała.

Irańczycy podkreślą, że nie mieli innego wyboru. Jeżeli sankcje nie zostaną zdjęte ich naród będzie umierał dalej, tylko w większej liczbie. Tysiące już zmarło. Te sankcje są aktem wypowiedzenia wojny. Nie mają broni atomowej. Jeśli ich reaktor jądrowy w Bushehr, przeznaczony do celów pokojowych, zostanie zbombardowany, zginą miliony Irańczyków, lecz również ok. 30 milionów ludzi w Indiach, pakistanie, Chinach oraz w innych miejscach Azji, Północnej Ameryki oraz w Europie. Promeniowanie jest trucizną narastającą. Promieniowanie z Bushehr trzeba dodać do tego, jakie uwolniło się z Fukushimy oraz horrendalnych ilości wskutek użycia przez armię USA zubożonego uranu.

Zegar zacznie tykać; w Londynie będzie 10 rano (1.30. w nocy w Teheranie); będzie np. poniedziałek, gdy Irańczycy złożą swoje oświadczenie. Firmy ubezpieczeniowe zareagują na to żądaniem wypłynięcia z Zatoki Perskiej wszystkich tankowców, nawet takich, które będą puste. Cena ropy skoczy do 147 $ za baryłkę jeszcze zanim zbudzi się Waszyngton, aby złożyć swoje pierwsze w sprawie ultimatum. Chiny, jakie zapewne będą wiedzieć o tym, co sie szykuje zaczną sprzedawać amerykańskie obligacje skarbowe i złożą ofertę zakupu ropy z Wenezueli, Nigerii oraz od innych eksporterów ropy spoza Zatoki Perskiej. Teheran zacznie ewakuować cywilów ze stolicy. Mieszkańcom powie się wczesnym rankiem, aby przeprowadzili się do swoich krewnych na tereny wiejskie. Dziesiątki tysięcy wyszkolonych ochotników-samobójców otrzyma broń i przeniesie się do bezpiecznych kryjówek koło granic z Afganistanem i Irakiem. Mieszkańcy Nowego Jorku dowiedzą się, że cena benzyny skoczyła o 50 centów na galonie zanim będzie tam 10 rano, a analitycy w eter puszczą swoje wodze fantazji o tym, że cena może urosnąć do 10 albo 12 dolarów za galon, jeśli USA nie dokona inwazji na Iran i nie zacznie okupacji terytorium opodal Cieśniny Ormuz.

Izraelczycy, którzy prowadzili kampanię propagandową zmuszenia świata do wojny z Iranem, przedstawią następujący plan ataku, jeśli Iran nie zostanie zmuszony do rezygnacji z zamknięcia Cieśniny. Izrael nie może zaatakować Iranu. Iran jest zbyt daleko. Dlatego nie można byłoby wykorzystać element zaskoczenia. W rzeczywistości izrael musiał przenieść swe bazy lotnicze poza zasięg rakiet typu M-600 Hezbollahu, jakie mają głowicę o wadze 450 kg z rosyjskimi systemami naprowadzania. Hezbollah ma wystarczającą ilość tych rakiet, żeby zniszczyć Tel Aviv.

Plan izraelski polega na tym, że oni ruszą z ofensywą na 3 frontach przeciw Libanowi, Syrii i Egiptowi, po to, żeby zająć Synaj, zniszczyć Hezbollah w Libanie oraz zająć źródła rzeki Litani, jakie mają zasoby wody szacowane na 920 milionów metrów sześciennych. Izraelczycy poproszą o dostarczenie im amerykańskich rakiet oraz wsparcia z powietrza do rozprawy z Hezbollahem i Syrią. Niedopowiedziane pozostaje to, że izraelczycy mają również plan wyrzucenia siłą Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu, Gazy i wschodniej Jerozolimy, a może nawet z samego izraela, gdyż uważa się, że muzułmanie pójdą na całość, gdy zobaczą, jak wielu z nich zostanie zabitych.

Izraelczycy powołają pod broń swoich rezerwistów. El Al i zachodni przewoźnicy wywiozą z izraela obcokrajowców i izraelskich cywilów. Wszyscy piloci El Al, którzy są w Israeli Air Force wrócą do izraela samolotami załadowanymi izraelczykami z oddziałów wojskowych będących dotąd poza granicami. Cały ruch lotniczy do izraela za wyjątkiem El Al zostanie wstrzymany przez wytyczne firm ubezpieczeniowych we środę na klikanaście godzin przed upływem wskazanego 72-godzinnego terminu irańskiego. Gospodarka izraela zostanie wyhamowana.

Izraelczycy straszą atakiem o 2.30. rano ich czasu ( 4 rano w Teheranie) nazajutrz po tym, jak Iran zamknie Cieśninę Ormuz. Jeżeli Amerykanie nie zaatakują Iranu w tym samym momencie, Irańczycy będą mieli przewagę w wykonaniu pierwszego uderzenia na cele amerykańskie. Arogancja izraelska dotknęła amerykańskich polityków oraz personel wojskowy. Amerykanie wiedzą, że Iran nie ma programu budowy broni atomowej. Izraelczycy chcą zniszczyć Syrię i Iran, gdyż dały one broń dla Hezbollahu, który pokonał izrael w 2006 r.

Izraelski plan bittwy polega na tym, że ich siły oraz Amerykanie wystrzelą tyle rakiet, ile tylko dadzą radę siły powietrzne w ciągu pierwszych 60 sekund. Potrzeba im wyeliminowania syryjskiej obrony powietrznej, jaka jest imponujących rozmiarów i może strącać zarówno lotnictwo, jak też zbliżające się rakiety w ograniczonym zakresie czasowym. Trzeba wykluczyć te systemy tak szybko, jak się da, aby izraelczycy i Amerykanie mogli dostać w swoje ręce syryjskie siły powietrzne. Ważniejsza jest jednak potrzeba wyeliminowania 150 tysięcy rakiet wycelowanych w izrael, choć niektóre źródła izraelskie podają aktualną liczbę na 175 tysięcy. Wiele z tych rakiet zostanie przekierowana na amerykańską flotę śródziemnomorską oraz na 20 baz wojskowych w Turcji, gdzie obok Turków stacjonują żołnierze USA. Większość tych rakiet to broń prymitywna, dobra tylko do tego, żeby zakłócić działanie izraelskich systemów antyrakietowych. Lecz jest także wiele innych, od jakich bardzo poważnie ucierpi izraelski system obronny oraz izraelczycy w rejonach nadgranicznych. Hezbollah i Syria wystrzelą tysiące bardziej zaawansowanych technologicznie rakiet kierowanych o wadze 450 kg wypełnionych ładunkami wybuchowymi skomponowanymi z paliwem lotniczym. Iran odpali swoje IRBM o wadze 725 kg.

Ładunki wybuchowe i ogień potrzebują tlenu. Konwencjonalne bomby są konstruowane z zawartością utleniaczy, wówczas mogą eksplodować podczas uderzenia w cel. Ładunki wybuchowe złożone z paliwa lotniczego nie mają utleniaczy. Pobierają tlen z powietrza, jak zakładają prawa fizyki. Ich wybuch jest 3 razy silniejszy niz bomby konwencjonalnej.

W dniu złożenia przez Iran oświadczenia, dowódca rosyjskiej floty na Morzu Śródziemnym powie Amerykanom na tym obszarze, że spotkają ich poważne konsekwencje w przypadku ataku na rosyjski okręt. Prezydent Rosji powie to samo prezydentowi USA, co zrobi również szef sztabu rosyjskich sił zbrojnych swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi. Irańczycy nawiążą kontakt z amerykańską bazą powietrzna oraz dowódcami lotniskowców, że poleci na nich od razu taka ilość rakiet, że stracą swoją bazę i okręty na wypadek, gdyby przeciw Iranowi wystartowały amerykańskie samoloty.

Irański plan ataku opiera się na zasobach, jakie są znane. Wystrzelą swoje IRBM z głowicami z ładunkiem 725 kg wypełnione paliwem lotniczym w kierunku 35 amerykańskich baz w tym rejonie. Wezmą za cel także rodzinę królewską i wojsko w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Katarze oraz Emiratach Arabskich. Rakiety typu SRBM (prędkość 3 machy, 450 kg głowica bojowa zawierająca ładunek wybuchowy złożony z paliwa lotniczego) zostaną odpalone w postaci ładunków kasetowych nad szerokim obszarem falami, aby dosięgły nadlatujące samoloty zanim te dostaną się do linii brzegowej Iranu. Na wybrzeżu irańskim nadlatujące samoloty i rakiety manewrowe spotkaja się z chińskimi rakietami przeciwlotniczymi typu HQ 9 (prędkość 4,2 macha) oraz całym innym zestawem różnych rosyjskich i chińskich zabawek.  Irańskie siły powietrzne zmierzą się w walce z tym, co pozostanie, a co nie będzie miało do czego wrócić, gdyż 35 baz na terenie Zatoki Perskiej i flota Morza Śródziemnego przestaną istnieć zanim atakujące samoloty dolecą do irańskiej ziemi.

Irańczycy użyją swoich dronów i całych rojów małych szybkich łodzi uzbrojonych w broń do niszczenia celów nawodnych i powietrznych, aby wykonać swój pierwszy atak podczas pierwszych 10 sekund. Drony mają po 4 rakiety. Początkowa fala skierowana będzie przeciw radarom, pomieszczeniom kontrolnym, artylerii, rakietom i pokładom startowym dla samolotów, aby rozbroić flotę. W ciągu następnych 50 sekund każdy statek/okręt w Zatoce Perskiej zostanie ugodzony przez co najmniej 50 rakiet do niszczenia celów nawodnych lecących z prędkością 3 machów. Potem to, co zostanie ostrzelane zostanie przez irańską artylerię rakietową z odległości 210 km głowicami o wadze 600 kg.

Irańskie strategie psyops mogą zechcieć wykorzystać kopie programów amerykańskich i izraelskich. Mogą przemycić dla podwójnych agentów pakistańsko-amerykańskich wiadomość, że 100 tysięcy pakistańskich uzbrojonych bojowników plemiennych z bronią automatyczną zaatakuje Afganistan, aby zabić Natowskich okupantów po tym, jak już ich bazy, a co ważniejsze samoloty i śmigłowce przestaną istnieć. Bez dostaw Natowscy piloci zmuszeni będą latać tak długo, jak tylko to będzie możliwe na paliwie, jakie w tym czasie zostanie w bakach ich samolotów.

Irańczycy przemycą przekaz dla Irakijczyków i Amerykanów, że zasypią pieniędzmi na okup wojsko irackie za każdego Amerykanina, jaki zostanie przez nich złapany, gdy ich bazy przestaną istnieć.

Irańczycy mogą również przemycić przekaz do Amerykanów oraz Saudyjczyków, że przedstawią pakistańskim najemnikom ofertę udziału w podziale bogactw rodziny królewskiej. Powiedzą im, że plan przewiduje wysłanie pakistańskich najemników uzbrojonych przez Iran do Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu w szeregi i tak pracujących tam pakistańskich robotników budowlanych. Wszyscy pakistańscy mężczyźni obowiązkowo przechodzą szkolenie wojskowe. Mogą przekalkulowac sobie ile wart jest udział w majątku rodziny królewskiej oraz fakt, że będzie można po niego sięgnąć, gdy flota Zatoki Perskiej i amerykańskie bazy przestaną istnieć.

Spodziewam się, że giełdy różnego rodzaju zaliczą maksymalne spadki codziennie dopóki nie skończy się zakreślony termin 72 godzin.

Spodziewam się też, że wojsko USA, a nawet izraela podejmą próbę powstrzymania realizacji planu ataku. IDF może nawet aresztować premiera izraela, jeśli ten wyda im rozkaz zaatakowania Syrii. Syryjczycy i Hezbollah mają dosyć rakiet, aby bezpośrednio uderzyć na każdą izraelską bazę wojskową i połowę obiektów przemysłowych i cywilnych należących do izraelskich żydów.

Nie sądzę, żeby armia USA miała ochotę iść na wojnę z Iranem i wykonać pierwszy atak na Iran, Syrię i Liban. Wiedzą, że to samobójstwo.

Granicą tego, co oni byliby skłonni zrobić jest próba ochrony statków cywilnych, gdyby Irańczycy spróbowali je zająć. To bowiem przyspieszyłoby wzrost cen ropy oraz upadek dolara. Gdy Ameryka coraz szybciej brnie w gospodarcze załamanie, a wojsko nie ma zamiaru iść na wojnę, banki w USA zostaną zamknięte, a ludzie wyjdą na ulice i zaczną się zamieszki. Chiny odpowiedzą na to rzuceniem na rynek amerykańskich obligacji skarbowych oraz zamawianiem ropy bez pośrednictwa Ameryki. Stopy procentowe i ceny ropy poszybują w górę. Hiperinflacji nie da się uniknąć ani ograniczyć. Świat zaneguje amerykańską hegemonię i zażąda zakończenia sankcji nałożonych na Iran. Spodziewam się, że to nastąpi w okresie 30 do 60 dni po gwałtownych skokach cen ropy.

Ameryka i izrael osiągnęły już kres swych imperiów. Nie wiemy, co się stanie w okresie nadchodzących 90-180 dni. Ale gwarantuję, że świat do tego czasu w następnym roku dowie się, że Ameryka i izrael już dłużej nie rządzą każdym życiem na tej planecie.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 15 do “Zagrajmy w atak na Iran, Syrię i Liban”

 1. chemtrail said

  Łał 😉

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 2. Wosiu said

  Przecież to jakieś wydumki kompletnego dyletanta.

 3. z youtube said

  re: chemtrail

  Co oni rozpylają ? 1/7 What in the world are they spraying? 4. onecik said

  ~mk19:
  Turcja okazała się wasalem Izraela i USA…zatem te dwa terrorystyczne państwa ich wykolegują …
  cały Świat Islamu bez względu czy popierają reżim syryjski czy nie – napewno zapamietają skundlenie Turcji…
  jak widać jedynie Iran jest godny nazwy męża opacznościowego islamu…
  zatem na pochybel wasalnej Turcji a chwała Iranowi…..A Rosja jak zwykle wie co robi.

  Prezydent Putin odłożył wizytę w Turcji na czas nieokreślony
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-putin-odlozyl-wizyte-w-turcji-na-czas-ni,1,5274633,wiadomosc.html

 5. Zerohero said

  Autor przecenia siłę rażenia rakiet. Rakieta balistyczna zabiera kilkaset kg ładunku. Ile takich rakiet ma Iran? 100, 300? Jaka jest ich celność? Na pewno nie co do metra. Zatem między bajki można włożyć rozwalenie wszystkich baz amerykańskich i zaszkodzenie Izraelowi. Te rakiety miałyby znaczenie niosąc broń A (jako odstraszanie) ale nie jako konwencjonalne.

  Jeden samolot wielozadaniowy zabiera 5 ton uzbrojenia. Tych samolotów w regionie Usrael i jego sojusznicy mogą zgromadzić coś rzędu 1000. Powiedzmy 2 loty dziennie to 10 tys ton materiału wybuchowego dzienne. Iran po pierwszej salwie ok. 200 ton kończy działalność ofensywną poza swoimi granicami.

  10tys ton dziennie przez całe tygodnie kontra jednorazowe 200 ton. Z tych 200 ton prawdopodobnie część zostanie zestrzelona, część zniszczona przed startem.

  Nie wiem jaki jest poziom obrony plot Iranu. Do wojny totalnej może nie być wystarczający. Amerykanie w celu propagandy mogą ukryć fakt straty kilku samolotów. Już to robili w przeszłości. Jeśli obrona p-lot Iranu jest dobra, to mogliby stracić 100 maszyn. To nadal mało, ale już nie wygląda dobrze i być może to jest obawa. Amerykanie boją się wpadki. To nie wycieńcozny Irak.

  Generalnie wojna totalna jest dla Żydów dość łatwa, ale wprowadza zbyt wiele niewiadomych – ceny ropy, straty itd.

  aha, nie rozumiem o co chodzi z tym „głodem”. Pierwsze słyszę.

 6. marta1 said

  ad 5 Pierwszy raz pan slyszy o taktyce morzenia glodem. A o wielki glodzie na Ukrainie sztucznie wywolanym prez Zydowsko-bolszewickie kierownictwo w celu wybicia kilku milionow nie slyszal pan??
  A o glodowych racjach dla Palestynczykow w Gazie ,z ktorych wiekszsc ( zwlaszcza dzieci i mlodziez, a oni tam przewazaja)
  cierpi na powazne niedozywienie nie slyszal pan??
  Niech pan nie je przez pare tygodni, zobaczymy jak dlugo i wjakim nastroju pan pociagnie.

 7. Zerohero said

  Pani mnie nie zrozumiała. Pierwszy raz słyszę, że Irańczycy, w tej konkretnej sytuacji, umierają z głodu na skutek sankcji, a nie o głodzie jako metodzie walki z wrogiem. Po prostu poza powyższym tekstem nie spotkałem się jeszcze z informacją, że obecne sankcje są aż tak głębokie. Całkiem niedawno pojawiły się sankcje na niektóre typy uzbrojenia, na eksport ropy itd. Iran jednak handluje z wieloma krajami, np. Chinami. Do sankcji lat 90 znanych z Iraku droga jeszcze daleka. Przypuszczam też, że Iran jest znacznie na sankcje odporniejszy.

  Mam wrażenie, że autor słabo zna temat i trochę sobie dopowiada. Nie jestem ekspertem od techniki wojskowej, ale wiele opinii z artykułu burzy moje podstawowe inytuicje, a te są raczej poprawne. Skoro myli się w kwestii broni, to może i w kwestii warunków bytowych w Iranie też.

 8. Zerohero said

  Na przykład to:

  W ciągu następnych 50 sekund każdy statek/okręt w Zatoce Perskiej zostanie ugodzony przez co najmniej 50 rakiet do niszczenia celów nawodnych lecących z prędkością 3 machów.

  50 rakiet latających z taką prędkością? A czemu nie 42 albo 62? To jakoś na pierwszy rzut oka źle się czyta. Poza tym na średniej wielkości okręt wystarczy taka jedna, góra kilka. Autor zakłada, że reszta nie przebije się przez obronę? Być może, ale analiza ich skuteczności, to naprawdę zadanie dla profesjonalisty a nie osoby mędrkującej sobie ile by rakiet posłała na jeden okręt gdyby dowodziła Iranem. Poza tym takie rakiety są bardzo drogie i nie wiem czy Iran ma ich aż tyle by jeden okręt zasypać podobnymi ilościami.

  Potem to, co zostanie ostrzelane zostanie przez irańską artylerię rakietową z odległości 210 km głowicami o wadze 600 kg

  Czyli jeszcze jakieś inne rakiety. O kurcze. A jaki one mają CEP (wikipedia: Jest to określony w metrach promień okręgu, wewnątrz którego zakończy swój lot 50% wycelowanych w środek okręgu pocisków rakietowych.) ? Mały CEP cechuje rakiety z najwyższej półki.

  Podobne wątpliwości tyczą sie dronów (BSL) atakujących wg. planu bazy amerykańskie. Iran ma drony o odpowiednim zasięgu? Toż to wykonać atak na bezbronne obiekty jest trudno bo sterowanie ma lagi, a atakować bazę wojskową… hm…

 9. marta1 said

  ad 7 To jest tzw scenariusz mozliwych wydarzen jakie moga sie odbyc w najblizszej przyszlosci
  . A ta przyszlosc mzoe byc jeszcze bardziej drastyczna.
  Czas pokaze. Juz wkrotce.

 10. jowram said

 11. Siggi said

  ad.10 ,to co „wklepane” to profonacja ladnej piosenki,ktora rozslawil Vladimir Troszyn.Juz Mirelle Mathieu lepiej spiewa,choc jej rosyjski jest taki jak slychac…Jestem pod wrazeniem jak po rosyjsku spiewa Wieslaw Bednarek-bass-baryton z Teatru Wielkiego w Lodzi.Artysta spiewa w najczystrzym jezyku rosyjskim,co moze wskazywac na jego zwiazki z nauka spiewu w Rosji,a moze jeszcze w ZSRR,a moze inne okolicznosci zyciowe spowodowaly ,ze wyraznie czuje sie latwe uzywanie j.rosyjskiego w spiewie piosenek rosyjskich.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Wykonanie wcale nie jest złe. Niczym nie udziwnione, nie „ujazzowione”, nie przerobione na hip-hop, niezły głos…

 13. Zerohero said

  Re 9

  Droga Pani! Jeśli ktoś nie odróżnia silnika benzynowego od diesla, to trudno spodziewać się by pisał dobre scenariusze rozwoju motoryzacji.

  Pisałem wcześniej o moich zastrzeżeniach. Może nie wydają się dość mocne, sprawiają wrazenie czepiania. Cóż…nieco później sprawdziłem jeszcze na przykład co to jest ta rakieta SRBM. To jest rakieta ziemia-ziemia, unowocześniony Scud. Tymczasem autor tekstu chce tym rozwalać samoloty w powietrzu. To jest po prostu porąbany pomysł.

 14. Zerohero said

  PS. Artykuł na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, dlatego nie dziwi mnie, że niektórym osobom mógł się spodobać.

 15. Fran SA said

  Pozegnanie Slowianki

Sorry, the comment form is closed at this time.