Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Telewizja = programowanie twoj…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

UK: z języka migowego znikają „niepoprawne politycznie” znaki

Posted by Marucha w dniu 2012-10-12 (Piątek)

polityczna poprawnośćBrytyjskie środowiska głuchoniemych rezygnują z „politycznie niepoprawnych” znaków odnoszących się do takich grup jak pederaści, Żydzi, czy Chińczycy.

Pierwsze ogólnokrajowe badania dotyczące tego jak różne pokolenia korzystają z brytyjskiej odmiany języka migowego (British sign language, BSL) pokazują, że znaki takie jak znak „miękkiego nadgarstka”, oznaczający pederastę, wychodzą z użycia.

Szczególnie postępowe okazuje się pod tym względem młode pokolenie brytyjskich głuchoniemych. Zamiast tego, w użyciu pojawił się afirmatywny znak z użyciem m.in. wyprostowanego w górę kciuka – jasny i czytelny sygnał, że czy się jest głuchym czy nie, gay is okay!

Z kolei mimiczna imitacja garbatego nosa, jaka kiedyś odnosiła się do Żydów, stała się obecnie „nieakceptowalna”, na rzecz gestu imitującego brodę. W tym przypadku można jednak odkryć pewną niedoskonałość i prawdopodobnie za pokolenie lub dwa, ten gest stanie się w opinii politycznie poprawnych desperatów również skrajnie antysemicki i zostanie zastąpiony innym, prawdopodobnie również jakąś wariacją z wyprostowanym kciukiem, wszak Żydzi to wspaniały i odważny naród, który podobnie jak pederaści (jeszcze nie naród, ale czas biegnie szybko), jest bardzo okay.

Natomiast skrajnie już rasistowski gest pokazania palcem na środek czoła, który dawniej odnosił się do Hindusów, w tym momencie stracił popularność na rzecz chwilowo neutralnego gestu pokazania trójkątnego kształtu, który przypomina kształt indyjskiego subkontynentu.

Samo środowisko głuchoniemych nie dogadało się najlepiej, czy zdementować głosy, jakoby uległo politycznej poprawności. Gwilym Morris z Deafness Cognition and Language Research Centre at University College London twierdzi, że zmiany w języku znaków to po prostu „ewolucja”. Z drugiej strony dyrektor centrum prof. Benci Wolf uważa, że zmiany w języku głuchoniemych są dokładnie takie same jak zmiany w języku mówionym – a jaki ciężar politpoprawności ciąży na języku w Wielkiej Brytanii, przypominać raczej nie trzeba.

„Młodsze pokolenie głuchoniemych nie używa tych starych znaków z powodu jasnego przekazu procesu politycznej poprawności” – twierdzi Wolf.

Na podstawie telegraph.co.uk
http://autonom.pl

Sorry, the comment form is closed at this time.