Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o Wolne tematy (53 – …
  carlos o Będziemy mieli dokumenty, jak…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Ponad połowa Polaków uważa, że receptą na kryzys jest rodzina

Posted by Marucha w dniu 2012-10-13 (Sobota)

Jak wynika z badań, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Narodowego Dnia Życia, większość Polaków uznaje pozytywną rolę rodziny, stwierdzając, że może być ona receptą na kryzys. Te same badania pokazują jednak, że wiele osób w swoich zachowaniach konsumenckich nie podejmuje nawet tak podstawowych działań jak planowanie wydatków. Dlatego, 8 października, ruszyła kampania „Rodzina receptą na kryzys”, mająca na celu poszerzenie świadomości ekonomicznej Polaków.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej inaugurującej kampanię „Rodzina receptą na kryzys”, zostały zaprezentowane wyniki badań zrealizowanych przez Grupę IQS dotyczące świadomości ekonomicznej Polaków w dobie kryzysu. Analiza wyników wykazała, że aż 33% ankietowanych w ogóle nie planuje budżetu domowego. Biorąc pod uwagę kryzys ekonomiczny, który coraz bardziej jest zauważalny w naszym kraju, możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją alarmującą.

Przeprowadzone badania dowiodły również, że częściej planowaniem budżetów zajmują się osoby posiadające rodziny z dziećmi, mające stabilną sytuację zawodową, rzadziej planują dochody single, osoby pracujące dorywczo i pary bezdzietne. Dla 58% respondentów rodzina jest receptą na kryzys. Co ciekawe badania wykazały współwystępowanie pomiędzy postrzeganiem rodziny jako recepty na kryzys, a planowaniem budżetu. Osoby widzące w rodzinie receptę na kryzys, częściej planują budżet. Być może osoby te częściej starają się w jakiejś mierze porządkować otaczającą siebie rzeczywistość i tak jak budowanie rodziny jest pewną formą nadawania struktury i niwelowania chaosu tak i planowanie budżetu pozwala minimalizować chaos własnych wydatków – zauważył socjolog, Marek Grabowski z Grupy IQS.

W kontekście badań, Fundacja Narodowego Dnia Życia przygotowała internetową kampanię społeczną „Rodzina receptą na kryzys”. Jej celem jest poszerzenie świadomości ekonomicznej Polaków poprzez szerokie propagowanie edukacji ekonomicznej rodzin, by jak najmniej dotkliwie odczuły one nieuchronne skutki kryzysu. Na potrzeby kampanii została przygotowana strona www.rodzinareceptanakryzys.pl. Chcemy dostarczyć użytecznej wiedzy i inspiracji w zakresie zarządzania rodzinnymi finansami oraz wychowywania dzieci do odpowiedzialnego funkcjonowania w sferze ekonomicznej. Dzielimy się przygotowanymi materiałami: poradnikiem, animacjami, audycją radiową oraz materiałami merytorycznymi – wyjaśnił Marek Plotzke, koordynator projektu. – Każdy może się przyłączyć i zamieścić stronę na swoim serwisie.

Instrukcje dotyczące tego jak włączyć się kampanię i korzystać z przygotowanych treści znajdują się pod adresem www.rodzinareceptanakryzys.pl/wlacz-sie.

*                       *                     *

Fundacja Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na http://www.ndz.org.pl

http://www.pch24.pl/

Komentarzy 7 do “Ponad połowa Polaków uważa, że receptą na kryzys jest rodzina”

 1. zagrypiona said

  Ja tam nie wiem z kim oni te ankietę robili, ale… Ja nie znam rodziny która nie planuje, jak zarabiają 1.500 to jak maja wyżyć bez planowania bez myślenia nad tym czego w tym miesiącu nie kupić? Kto dzisiaj wydaje lekka ręką pieniążki? No chyba tylko emigranci i kolesie w Polsce znajomi królika.

  Tak rodzina może pomoc w kryzysie ale raczej jako ostoja prawidłowych wartości a nie portfel który powinno się lepiej zarządzać. Rodzina powinna być ostoja tradycji i wiary. A nie jednostka która musi zaciskać pasa by przeżyć kryzys którego nie spowodowała. Niech politycy lepiej planują budżety i właściwiej rozporządzają naszymi podatkami.

  A najlepszy sposób na kryzys to jest taki: zrenacjonalizowac przemysł i zasoby surowców, zadbać o to by ‚miedzynarodowi’ kręcący lody w Polsce płacili podatki w Polsce. Wycofać produkcje pierdół z Chin, z powrotem do Polski. (niedługo to chyba nawet papier toaletowy będzie chiński). No i generalnie by pracodawca szanował pracownika. – oto recepta na kryzys. A nie jakieś bzdety.

  Poza tym jaki kryzys? Ci co kręcą lody + politycy maja się świetnie. Pracodawcy wyzyskiwacze również. Kryzys jest po to żeby jeszcze pognębić maluczkich. Nauczanie maluczkich jak się dostosować do kryzysu to półśrodek i przyzwolenie na złe dysponowanie naszym wspólnym mieniem. No ale tak, cóż my możemy, bija leja, a my nie możemy nic, tylko lepiej zaplanować budżet rodzinny w kwocie 1.500 pln. 😉 A dalej niech się wali wszystko, niech dalej kradną.

  Przepraszam ze szukam dziury w całym, ale z obserwacji życia codziennego, opisu jak żyją rodziny czy ‚single’ wychodzi na to ze nijak treść tego artykułu ma się do rzeczywistości. PS. ‚Single’ zazwyczaj żyją z rodzicami, bo zarabiają tak niewiele ze na nic nie starcza. Ewentualnie singiel z singielka się dobierają i za fortunę wynajmują 25m2 by w ten sposób udawać samodzielność i snuć marzenia o normalnym życiu. Ledwo na jedzenie starcza. A tu szef się pluje ze będzie zwalniać, wiec gęba w kubeł i tyrać na śmieciówce. No i tak, oni maja zacisnąć pasa by lepiej sie żyło kolesiom. 😉 Dobre.

 2. Fran SA said

  Recepta na kryzys: rodzina?
  I tak i nie. Zalezy z ktorej strony popatrzymy na swiat wspolczesny.
  Ostatnie dane statystyczne sa alarmujace. Polsce grozi wyludnienie. We Wloszech i innych panstwach dorosle dzieci mieszkaja z rodzicami i bardzo sie boja zalozyc rodzine.
  Natomiast gdy chodzi o przetrwane istniejacej rodziny zgadzam sie, ze moze nas ratowac spojnosc i wiez rodzinna. Widac to np. w Meksyku i na Filipinach gdy chodzi o katolickie kraje.. Chinczycy i Japonczycy tez bardzo szanuja wiezi rodzinne.
  Najlepsza metode na kryzys wymyslil Solon- Atenczyk: umorzyl wszystkie dlugi obywateli czym natychmiast uzdrowil ekonomie atenska.

  A takze Islandia: Pozamykali bankierow:
  http://americanlivewire.com/world-economic-news-icelands-economy-now-growing-fas/

 3. Psiemislavius said

  Jak ja nie lubię tego durnego wciskiwania angloszczyzny do naszego języka. Nie można napisać normalnie po polsku samotnik albo kawaler, tylko rzuca się jakimiś „singlami” ? -.- To kaleczenie języka ojczyźnianego.

 4. Rysio said

  re 3. Proszę wybaczyć Zagrypionej – biedactwu po prostu brakuje polskich słów – stara się kobita jak może.

  😉

  PS. シングル

 5. Rysio said

  http://www.sjp.pl/single

  😦

 6. Jednak uważam że tylko w rodzinie można przetrwać.Oczywiście nie można mieć więcej dzieci niż dwoje i nie jest to życie wygodne ani przyjemne ale daje nadzieję na przetrwanie.Gdy dzieci dorosną to trzeba starać się aby jedno poszło na swoje,znaczy do drugiej rodziny z dwojgiem dzieci a u nas pozostało jedno ewentualnie z małżonkiem.To jest najprostsza recepta.Oczywiście ci którym się lepiej powiodło w życiu mogą urządzać dzieci od razu na swoim ale i mieszkanie z rodzicami jest wyjściem którego dawniej się zazdrościło.Utrzymanie w rodzinie jest o wiele tańsze niż w pojedynkę albo we dwójkę no restauracja odpada i takie tam teatry i książki też ale w dobie internetu to jest zbędne.Po prostu jedzenie , ubranie i internet.No oczywiście P R A C A. Ale jeśli rodzice mają nawet niską emeryturę to można przeżyć i nawet trzeba uważać na tuszę bo kartofle tuczą.No ci co wzięli pożyczkę na mieszkanie to raczej skończą w tworkach.Ale na nich świat się nie kończy i reszta narodu przetrwa.S poważaniem gupia zuza.

 7. No może będę kontrowersyjna ale jeszcze dodam że podstawowym obowiązkiem każdego Polaka w chwili obecnej jest co najmniej przetrwanie.I podstawowym obowiązkiem patrioty jest zapewnienie swojej rodzinie znośnych warunków przetrwania i nie ma znaczenia czy ktoś pracuje w szarej strefie ,czy ukrywa dochody ,czy oszukuje fiskusa a nawet ma patriotyczny obowiązek to robić bo w przeciwnym wypadku jego pieniądze w postaci podatków będą służyć obcym .Przecież pruska świnia nie kryje że będzie wspomagał greków i innych chociaż tam zasiłek jest większy niż u nas pensja.To tyle w temacie s poważaniem.

Sorry, the comment form is closed at this time.