Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Yagiel o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Listwa o Traditionis Custodes
  seler o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Lily o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  gnago o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

„Tusk jest jednym z najlepszych mówców”

Posted by Marucha w dniu 2012-10-13 (Sobota)

Jak wypadł premier podczas piątkowego „drugiego expose” w Sejmie? Zapytaliśmy o to eksperta od wystąpień publicznych.

– Jeśli chodzi o kanony i sztukę wystąpień publicznych to było doskonałe wystąpienie – ocenia Malwina Użarowska, coach, trener komunikacji i wystąpień publicznych. – Najpierw bardzo dobre otwarcie, eskalacja emocji pod koniec przemowy i bardzo dobre zakończenie.

Jej zdaniem, wystąpienie nie miało przekonać opozycji, bo to jest niemożliwe – jej przedstawiciele mają już od dawna wyrobione zdanie o rządzie. Nie miało trafić również do tych Polaków, którzy kochają premiera nienawidzić. Jednak dla pozostałych Polaków to przemówienie było bardzo przekonywające. – Miało podnieść morale obywateli i pokrzepić na duchu. Celem wystąpienia było pokazanie, że Polska jest na właściwej ścieżce – i to się udało – uważa Użarowska.

Dodaje, że Tusk jest bardzo spójny w tym co mówi i dlatego jest skuteczny. Ma spójne gesty ze swoją energią ciała, dobrze używa gestykulacji, jest pewny siebie.

A jakie są słabe strony premiera? – Popracowałabym nad przeponą, żeby uzyskać głębszy głos i nad kontaktem wzrokowym ze słuchaczami, kontakt ten mógłby być dłuższy – odpowiada specjalistka. Czy to, że premier lekko sepleni nie przeszkadza? – Nie, bo jest już osobą o ugruntowanej pozycji na scenie politycznej, to nie przykuwa uwagi. Najważniejsze że jego słowa są zgodne z jego postawą – mówi Użarowska. Jej zdaniem, publiczność obecna na sali sejmowej stanęła na wysokości zadania – zachowała się godnie i obyło się bez ekscesów.

– Jarosław Kaczyński nie zdradzał żadnych emocji, co jest dla niego zupełnie typowe – dodaje Użarowska.

Jak specjalistka ocenia strój Donalda Tuska? Jej zdaniem, premier jest znany z tego, że ubiera się stosownie i elegancko. Nie inaczej było podczas piątkowego expose. Zestaw było bardzo adekwatny do sytuacji. Granatowy krawat świadczy o skupieniu na zadaniach i działaniu, szara marynarka – o otwarciu na dialog.

– Tusk jest jednym z lepszych mówców na scenie politycznej. Nie potrzebuje pomocników i „wspomagaczy”, jak np. Barack Obama, jest naturalnym mówcą – sumuje specjalistka.

Za http://biznes.onet.pl

Komentarze 34 do “„Tusk jest jednym z najlepszych mówców””

 1. krzysztof1942 said

  „Jej zdaniem, publiczność obecna na sali sejmowej stanęła na wysokości zadania – zachowała się godnie i obyło się bez ekscesów.”

  Na sali sejmowej była publiczność – a to ci kabaret.
  Ciekawe gdzie byli posłowie ?

 2. Kar said

  ..Dodaje, że Tusk jest bardzo spójny w tym co mówi i dlatego jest skuteczny. Ma spójne gesty ze swoją energią ciała, dobrze używa gestykulacji, jest pewny siebie…

  ..to ku.wa drugi Hitler, wypisz wymaluj..tylko tamten parl do przodu-walczyl o swoj narod, a ten skruwialy osiol robi wszystko, zeby go zgnoic

 3. AniaK said

  Za te dwa paluchy i ten głupi uśmiech to jeszcze mu się kiedyś oberwie. „Co się odwlecze to nie uciecze.” Myślę, że w tym całym wczorajszym przedstawieniu chodziło głównie o pokazanie Światu, że u nas wszystko gra i buczy. No i może jeszcze o adrenalinę bez której niektórzy żyć nie potrafią. Znowu pan Tusk poczuł się wielki. Przecież wynik głosowania był z góry do przewidzenia. Ciekawe czy zdobyłby wotum zaufanie dla rządu wśród polskich przedsiębiorców, profesorów, naukowców…..ogólnie u ludzi o szerszych horyzontach od naszych polityków. Nie obrażając wszystkich polityków oczywiście. Tam zapewne jak wszędzie też są mądrzy ludzie.

  Zamiast robić takie przedstawienia lepiej by pan Tusk posłuchał trochę Marka Grechuty.

  I może jeszcze trochę Nataszy Czarmińskiej.

 4. AniaK said

  Obudźmy się – oczywiście nie w sensie pana Kaczyńskiego. Ten lepiej niech już nic nie kombinuje. Lepiej jak on się położy z kotkiem i kołysanek posucha. Odpoczynek mu się należy.

 5. AniaK said

  Może jeszcze jedna kołysankę podrzucę 🙂

 6. Kronikarz said

  To jest ta

  Humer od ojca z…?

 7. Joanna said

  ad/Kronikarz
  Dokładnie.

 8. Zbigniew Kozioł said

  @6,7 Chodzi o ekspertkę od coacha? 😉 Cały tekst napisany jakby na zamówienie (biznes.onet.pl ?). Ona na pewno jest w swej profesji niezła …

 9. Marucha said

  Re 8:
  Oczywiście tekst jest napisany prze specjalistkę od wchodzenia bez mydła. Dlatego jest na swój sposób charakterystyczny.

 10. 166 bojkot TVN said

  Tusk jest na prawdę doskonałym mówcą i doskonałym kłamcą – dokładnie tak samo ja Adolf Hitler.
  Tamten też łgał jak pies o świetności armii III rzeszy w tym samym czasie kiedy mordował cywilną ludność Polski we wrześniu 1939 roku. potem łgał o przesiedleniach Żydów w czasie kiedy w obozach koncentracyjnych były rampy, komory gazowe, stosy trupów i krematoria.

  Teraz kolejną lawinę kłamstw potwierdzających kłamstwa premiera wylał z siebie minister finansów Żyd z Londynu J V Rostowski, wydelegowany przez tamtejsze City do sprawowania funkcji ekonoma Polaków pańszczyźnianych. Konferencja prasowa min. fin. jeszcze pewnie trwa. Minister z pomocnikiem wygłaszał pomysły nie jak minister, ale jak szef Amber Gold na początku działalności.
  Zanim te ich pomysły zostaną wdrożone w życie, należy przywrócić karę śmierci za zbrodnie i zdradę przeciwko Narodowi Polskiemu. Ciekawe, czy wówczas ekonomowe pomysły z piekła rodem zostaną nam narzucone.

 11. Ad. 10
  A co z dotychczasowymi już zrealizowanymi pomysłami począwszy od kanciastego stołu? Ma 166 jakoś na to pomysł?

 12. HA said

  „Nie trzeba kupować narodu, wystarczy mieć tych inżynierów dusz i to zupełnie załatwia problem zniewolenia.” (J.W.Stalin).Ta pani, ta Malwina Użarowska, coach, trener i współczesna tłumaczka fusów od kawy jest właśnie jednym z takich wyrobników w przemyśle zniewalania. Ona uczy ludzi pustych, że nie jest ważne, co ktoś zrobił, robi i zamierza zrobić, ważne jest aby dobrze wypadł w swym kosztownym garniturku od Hermenegildo Zegna i zrobił tym obrazkiem pożądane wrażenie, choć sam jest pusty, równie pusty, jak oni. To są współczesne śmiecie, zarządzający śmieciami, jak oni sami, a raczej spece od zaśmiecania umysłu.

 13. Kibic said

  Jak to mozliwe…

  Premier, p.Donald TUSK prawi frazesy, kolejne obietnice bez pokrycia, ani slowa o tym…”czego dokonal” a recenzenci opowiadaja nam o „Jego talencie do gloszenia przemowien”…
  Ludzie – czas na przebudzenie!
  Ani „Premier Tusk”; ani „Prezes Kaczynski” nic dobrego dla Polski, dla NAS, nie uczynia.
  Po pierwsze Oni nic szczegolnego nie potrafia…
  Po drugie, akurat do tego brak im checi !
  Pytanie:
  Jak to mozliwe, ze takich pasozytow ciagle ogladamy w pierwszych rolach na naszej, polskiej scenie politycznej?!?
  Przeciez to jeszcze w latach osiemdziesiatych, minionego wieku, ostatni I sekretarz PZPRu,

  towarzysz Mieczyslaw RAKOWSKI, mowiac o „elitach solidarnosciowych” ostrzegal:
  „dajcie im gabinety, fotele, limuzyny, sekretarki z telefonami a ONI Wam pokaza…co naprawde potrafia!”.
  Wczorajsze przemowienie w Sejmie p.Premiera Donalda TUSKa jeszcze raz pokazuje jak wielka wina spada na nas. TO MY dopuscilismy ta swolocz do wladzy!!!
  Jeszcze raz przypomne:
  52% z Nas nie glosowalo!!!
  Z 48% glosujacych polowa oddala glos na drani z PO.
  Efekt: glosami jednej czwartej Polakow umozliwilismy znikomej mniejszosci zdemoralizowanego dranstwa do przejecia wladzy i puszenia sie rzekomym pelnomocnictwem do tego.
  Macie watpliwosci?!?
  Jeszcze raz wysluchajcie wczorajszego wystapienia Przewodniczacego Klubu Poselskiego Platformy p.Grupinskiego!
  Czegos tak ohydnego w Sejmie Polski jeszcze nigdy wczesniej nie bylo…
  Oto Platforma – zwana „Obywatelska” – w calej swej krasie !

  Krzysztof Pytel
  KIBIC
  z Reims, 13.10.2012

 14. No i co tu da zżymanie się i zarzuty pod adresem tuska?No oczywiście wszystko to prawda ale naród nie takich wrogów już przeżył i mam nadzieję przeżyje i tuska.Sami mówicie że Kaczyński jest nie do przyjęcia no to nie ma innej siły zdolnej zagrozić tuskowi.Więc nie ma alternatywy i trzeba trwać.Należy unikać zdenerwowania i irytacji bo to szkodzi zdrowiu a nam zależy na przeżyciu.Dla tego proponuje schować głęboko wszystkie urazy i skupić się na dodawaniu sobie otuchy w tych ciężkich czasach a fortuna kołem się toczy to przyjdzie czas że nasze będzie na wierzchu.S poważaniem gupia zuza.

 15. Zerohero said

  Re 10

  Tusk to pikuś w porównaniu z Kaczyńskim. Kaczyński sympatyzuje z Bnai Brith, podpisał likwidację Państwa Polskiego, a tumany głosujące na PiS uważają go za wielkiego Polaka.

  Nota bene Kaczyńśki puszczał oko do diaspory żydowksiej w Polsce twierdząc, że:

  1. Warto być Polakiem.
  2. Polak to obywatel, mieszkaniec, a nie narodowość.

  ____________________________

  Tusk, Kaczyński, Kwaśniewski – to są kiepscy mówcy, ubierają się bez gustu, mają brzydkie, wręcz odpychające twarze. bez odgórnego namaszczenia byliby zerami.

 16. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem w Grecji rozpoczęło się kryterium uliczne.
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/zle-sie-dzieje-w-panstwie-greckim-uwaga-szokujace-zdjecia,1852592

  U nas do podobnych zajść może dojść 11.11. i to nie z inicjatywy manifestujących, ale prowokatorów. Uczestnicy marszu niepodległości powinni wziąć przykład z Greków.

 17. 166 bojkot TVN said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pasikowski-po-kreci-sobie-stryk-na-szyje,1,5276579,wiadomosc.html

  Niewygodne.info.pl: CZTERY KŁAMSTWA GRZEBIĄCE WIARYGODNOŚĆ DONALDA TUSKA

  1. KŁAMSTWO PODATKOWE
  W 2007 roku Donald Tusk z mówicy sejmowej powiedział:
  „Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony”.
  Ten sam rząd podniósł podatek VAT do 23%, a Donald Tusk nikogo nie wyrzucił. Po ubiegłorocznych wyborach, już na pierwszym posiedzeniu, rząd zajął się powyżką akcyzy, zaś niewiele później podjął decyzję o likwidacji szeregu ulg podatkowych, których beneficjentami było miliony Polaków. Premier znowu nikogo nie wyrzucił.

  2. ZMIELENI.PL, CZYLI KŁAMSTWO w/s REFERENDUM
  W 2005 roku Platforma zorganizowała wielką akcję zbierania podpisów pod referendum w sprawie ograniczenia liczby posłów, zniesieniu immunitetu parlamentarzystów, likwidacji Senatu i wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Zebrano wówczas prawie milion podpisów. Inicjatywa miała zostać przekuta w formy prawne po wyborach parlamentarnych w 2005 r. Tusk wówczas mówił publicznie:
  „Jedną z pierwszych decyzji w pierwszych dniach nowego Sejmu będzie ponowienie tej sprawy”
  Niestety, ani w pierwszych dniach po wyborach 2005 r., ani dwa lata później – kiedy PO przejęła władzę – Tusk do pomysłu referendum już nie wrócił. Co więcej – zebrane podpisy blisko miliona Polaków zostały zmielone w niszczarce dokumentów.

  3. KŁAMSTWO w/s ACTA
  Kiedy na początku 2012 roku, przez całą Polskę przetaczała się fala antyrządowych demonstracji w sprawie umowy ACTA, Donald Tusk powiedział:
  „W innych państwach europejskich nie ma żadnych obaw i żadnych protestów co do ACTA. Jesteśmy fenomenem”
  Niestety także i tutaj Tusk mijał się z prawdą. Polska nie była żadnym fenomenem jeśli chodzi o protesty. Wcześniej odbywały się one w Szwajcarii, Niemczech i Czechach. Poza tym w całej Europie pojawiły się obawy czy ratyfikacja ACTA nie wpłynie na wolność słowa czy swobody obywatelskie. Warto zauważyć, że w tym samym czasie kiedy Tusk wypowiadał powyższe słowa, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (organ doradczy dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE) wydał opinie, która miażdżyła ACTA jako umowę pełną „nieprzejrzystych i niedemokratycznych procedur”.

  4. KŁAMSTWO ETYCZNE
  W 2009 r. Donald Tusk powiedział:
  „Nie ma prawa sprawować władzy ten, kto zauważywszy błędy, grzechy, przestępstwa – nie reaguje.”
  Obecny premier, przez ostatnie 5 lat miał bardzo wiele okazji by odpowiednio reagować posiadając informację na temat różnego rodzaju nieprawidłowości czy patologii. Niestety nie zawsze robił to skutecznie, a czasem nie robił tego wcale. Najlepszym przykładem jest tutaj sprawa Amber Gold. Premierowi, na kilka tygodni przed tym jak afera wybuchła, udało się ostrzec własnego syna przed prowadzeniem interesów z Marcinem P. Zapomniał jednak ostrzec o tym polskie społeczeństwo.

  W kontekście powyższego oceńcie czy politycy partii rządzącej powinni podpisać się pod oświadczeniem o następującej treści??:
  „Kłamaliśmy, że wprowadzimy jednomandatowe okręgi wyborcze, kłamaliśmy, że ograniczymy biurokrację, kłamaliśmy, że zlikwidujemy Senat, kłamaliśmy z tanim państwem, kłamaliśmy, że zmniejszymy podatki i kłamaliśmy, że wprowadzimy podatek liniowy, kłamaliśmy z likwidacją barier dla rodzimych firm, kłamaliśmy, że będziemy walczyć z korupcją i nepotyzmem, kłamaliśmy, że zbudujemy tarczę antykorupcyjną, kłamaliśmy w sprawie Smoleńska, kłamaliśmy, że państwo zdało egzamin, kłamaliśmy z Zieloną Wyspą, kłamaliśmy z bezrobociem, kłamaliśmy z zadłużeniem, kłamaliśmy, że za naszych rządów Polacy wrócą z zagranicy, kłamaliśmy od rana do wieczora”

 18. Inkwizytor said

  Belkotka ty streczysz PIS bo jak wiadomo KAZDY GLOS jest na wage zlota i to doslownie. Belkotka tak nas namawiala w wlasciwie nachalnie streczyla jak rasowa burdelmamcia na glosowanie poniewaz wg Ustawy o partiach politycznych im wiecej glosow na dana partie tym wieksza subwencja z budzetu panstwa czyli od nas Polakow.

 19. Rysio said

  Nasza dyżurna PISiura – bojkotka zapomina o PIS – ale tylko na krótką chwilę podczas naszego gruppen-sex.

  🙂

 20. Choć nie lubię komunistów i uważam ich za zdrajców w obcej służbie to muszę przyznać że jednak miller ten który twierdził że ma dobrą końcówkę jednak okazał się być chyba najlepszym przywódcą z obecnie żyjących.Mianowicie oddał ruskim dulary i sam bes pomocy unii potrafił wywindować gospodarkę z zerowego wzrostu do 5%.Drugi uczciwy według mnie i nie spełniony polityk to rokita. Był główną siłą napędowom placformy ale jak się zorjętował kto rządzi to po prostu odszedł .Jarosław Wielki okazał się być bardzo kontrowersyjny i mimo wielu zalet miał też swoje minusy choć 5% wzrostu utrzymał.Reszta polityków nawet tych o dobrej woli nie zasługuje na wspomnienie bo albo byli za głupi albo za słabi.Tusk w zasadzie to bankrut bo choć jeszcze prosperujemy to za pożyczone pieniądze a jak sobie przypomną że długi gierka spłacaliśmy do niedawna po 50% umorzeniu to obecne są niemożliwe do spłacenia w żadnym okresie tym bardziej jeśli się zważy na rozkład gospodarki.Tylko przetrwanie wchodzi w rachubę i nie można na nic liczyć bo nawet ropa z problematycznych łupków już została sprzedana zanim się pokazała.

 21. jowram said

  Jak kołysać to tyko Alosza

 22. Boryna said

  Ad.2 Tusk dba o naród ,ale niemiecki.

 23. jowram said

  „Inwestycje Polskie ” nowa Piramida Donalda

  Platforma O. szykuje nową lodziarnie na miarę PPP (Programu Powszechnej Prywatyzacji). Taki mały akcelerator, mający za zadanie zwielokrotnienie wkładów, przez pozyskanie kredytów i wyprowadzenie kasy w odpowiednim momencie na odpowiednie konta. Potocznie bankowcy nazywają to lewarem.

  Powiem tylko, że podobne dźwignie finansowe były przyczyną ostrego kryzysu w Irlandii i Hiszpanii. Tam takiego lewara użyto na rynku nieruchomości. U nas, na szczęście dzięki zbyt małej podaży, nie doszło do podobnego przekrętu. W sposób nieracjonalny windowano ceny nieruchomości. Obecnie obserwujemy systematyczny ich spadek, który moim zdaniem nie osiągnął jeszcze wartości realnej.

  Podobne lewary były przyczyna światowego kryzysu. Absurdem jest używanie tego mechanizmu dla doraźnych korzyści partyjnych.
  Dlatego też nie dziwi mnie, że akurat Donald T. nie zawahał się użyć sprawdzonego pomysłu na krótkotrwałe rozkręcenie koniunktury, nie bacząc wcale na katastrofalne konsekwencje takich pomysłów.

  http://realkonkret.salon24.pl/454926,inwestycje-polskie-nowa-piramida-donalda-t

 24. AniaK said

  „towarzysz Mieczyslaw RAKOWSKI, mowiac o “elitach solidarnosciowych” ostrzegal:
  “dajcie im gabinety, fotele, limuzyny, sekretarki z telefonami a ONI Wam pokaza…co naprawde potrafia!”.”

  I pokazali. Prorok z towarzysza Rakowskiego. Ja się tym „elitom” przyglądałam z bliższa, z dalsza, i czułam coraz większy niesmak. Czasami i towarzysz ma rację 🙂

 25. RomanK said

  Elity Solidarnosciowe..pani Ania K..-wymordowano lub pogoniono w PiSdu….to co panbi nbazywa elity solidarnosciowe to jest nbanda arcyskurwysynow parchatych, ktorzy tych pierwszych sprzedali za czapke gruszek….i apanaze…
  Po to byl stan wojenny i 8 lat kupczenia…
  Prorokiem byl SAw Pamieci Miroslaw Krupinski…przewodniczacy zamordowanej Solidarnosci.
  Pani -tego najlepszym dowode,///

  Wiersz Niedopalony

  Wrosnieci w ziemie korzeniami,
  ktore siegaja w antypody,
  trwamy. Trwa Polska razem z nami,
  choc gina panstwa i narody
  tanio sprzedane, oszukane,
  i uwiklane w slusznosc Swiata.
  Ktorym, ze beda zapomniane,
  jedyna dola i zaplata…

  Historia was znieczuli cisza,
  bo bedzie w niej ze was nie bylo…
  Od lat juz te historie pisza
  i wkrotce wcisna wam ja sila
  nie szczedzac kar, wyrokow, srodkow,
  aby w was zabic pamiec przodkow.

  Ksiazki, zapisy, spala skrycie,
  popioly sluszny wiatr rozwieje,
  by wmowic wam ze wasze zycie
  od wczoraj trwa – a o czym snicie
  to tylko w waszych snach istnieje…

  I tylko czasem wiatr zbudzony,
  ktory popioly wirem kreci
  przyniesie wiersz niedopalony,
  ktory zazgrzyta wam w pamieci
  mglistym wspomnieniem zakazanym,
  nieslusznym rymem, prawdy slowem,
  i zrozumiecie i lza spadnie,
  gdy pochylicie nad nim glowe.

  Lecz taki strzepek to niewiele,
  i pewnie braknie juz wam checi
  by szukac dalej w tym popiele
  co wypalono wam z pamieci.

  I chociaz, gdzies na Swiata skraju,
  gdzie nie dotarly nowe prawa,
  ludzie wciaz dobra pamiec maja
  – to bedzie zbyt daleko dla was…

  Bo to by moglo miec zle skutki.
  A wiec wasz lancuch bedzie krotki…

  /Miroslaw Krupinski, Australia/

 26. AniaK said

  Towarzyszami nie byłam zbytnio zainteresowana, ale też im się trochę przyglądałam, a niektórzy i na mnie zerkali. I przyznam się, że jeden to mnie tak pozytywnie zaskoczył że swoimi słowami wbił mnie w podłogę. Aniołkiem to on nie był, ale był to był facet z zasadami. Uczciwych nie krzywdził. Poważnie.

 27. RomanK said

  Powaznie z czym???…zmnieniamy temat??? Towarzysze nie krzywdzili uczciwych…opowiada pani bzdury! Tylko uczciwych krzywdzili….nieuczciwych kupowali…albo zerkali i wbijali w podloge…czy jak to tam to pani nazywa:-)))

 28. AniaK said

  Re: 24

  Panie RomanieK, z uczciwością może trochę przesadziłam, ale proszę zauważyć, że ja nie operowałam liczbą mnogą. Osoba ta – towarzysz – w każdym bądź razie żadnej krzywdy mi nie zrobiła, podstępu nie używała, a co więcej, wykazała się dużą odpowiedzialnością. Rozpisywała się nie będę bo to nie mój pamiętnik, poza tym jak pan słusznie zauważył, z tematu trochę zeszliśmy.

  A z kupowaniem nieuczciwych szło im nieźle. W tym też niechcący szybko się połapałam. Tak właśnie tworzyły się „elity” o których mowa.

 29. AniaK said

  cd.

  Co się stało z prawdziwymi elitami tego nie wiem. Aż tak mocno nie byłam zaangażowana. Ale wiem jedno, uczciwi ludzie mieli raczej małe szanse na przetrwanie w tej organizacji.

 30. MatkaPolka said

  Takie same ZARZUTY MOŻNA POSTAWIĆ TUSKOWI

  Takim samym zbrodniarzem jest w Polsce Tusk agent niemiecki, volksdeutsch i Żyd, który dopuszcza się zbrodni depopulacji narodu Polskiego przez NIEWIDZIALNĄ WOJNĘ i Agresję Niemiec na Polskę pod płaszczykiem Unii Europejskiej; to współczesne Dragn nach Osten.

  Nie bez powodu Fundacje Niemieckie (Adenauera i inne) finansowały wybory Tuska – to już zbrodnia zdrady stanu, za to już należy się najwyższy wymiar kary. Na dodatek Tusk dostaje nagrodę Karola Wielkiego no przecież nie za zasługi dla Polski i Polakow .

  Wspomnijmy jeszcze o fałszowaniu wyborów – całego procesu od zmiany ordynacji wyborczej poczynając, a kończąc na dosypywaniu głosów do urn wyborczych … to następny powód dla najwyższego wymiaru Kary

  Wspomnijmy o MORDACH na przeciwnikach Politycznych

  – tej największej w Smoleńsku (pełna odpowiedzialność gabinetu Tuska w przygotowaniach, a potem tuszowaniu i mataczeniu) i tej już zapominanej na Andrzeju Lepperze – już to wszystko stanowi podstawę dla najwyższego wymiaru kary!!!

  Polska jest kolonizowana przez Niemcy.

  Następują procesy rozprzedaży majątku narodowego, większość zysków jest TRANSFEROWANA na zachód , niespotykanego zadłużania kraju i jego obywateli, masowej emigracji za chlebem na zachód, masowym bezrobociem, rozprzedaży surowców naturalnych upadkiem służby zdrowia, szkolnictwa, , zmasowanej propagandy i prania mózgów, DEPOPULACJI narodu polskiego gorszej niż podczas II wś.

  Czy emigracja za chlebem najlepszych młodych ludzi to nie to samo, co wywózka dzieci z Zamojszczyzny w celu ich zgermanizowania

  To te same procesy, które zachodzą w całej Europie wschodniej

  Podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez Tuska, Sikorskiego , Lecha Kaczyńskiego to zbrodnia Zdrady Stanu

  Ukryty raport NIK: Rząd Tuska doprowadził stocznie do upadku. „Przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości”

  http://wpolityce.pl/artykuly/18420-ukryty-raport-nik-rzad-tuska-doprowadzil-stocznie-do-upadku-przedstawia-ogromna-liczbe-nieprawidlowosci

  Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń w sprawie stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Rząd nie zadbał wystarczająco o ich przyszłość, a podejmowane przez niego decyzje były chybione i przyczyniły się do upadku obu stoczni w 2008 roku.

  Raport NIK opatrzony jest datą lipcową. Do opinii publicznej informacja ta przebiła się jednak dopiero kilka dni temu, lecz i tak w szczątkowej postaci. Gdyby raport ujrzał światło dzienne przed kampanią wyborczą, być może wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej.

  Ostatnie wybory zostały sfałszowane i istnieje setki dowodow na to

  Rzad nie ma żadnego mandatu do sprawowania władzy. Falszowanie wyborow to czyn kryminalny

  To nowoczesna wojna. To współczesne „Drang nach Osten”. Zmieniły się formy agresji i podboju. Zmieniły się bronie z KONWENCJONALNYCH na EKONOMICZNE I POLITYCZNE – bronie bankowe (wyszły TANKI przyszły BANKI), korupcja całych klas politycznych na wielka skalę, bronie przemysłowe, bronie pogodowe (np. powodzie), ceny skupów takie, aby nie opłaciło się polskiemu rolnikowi produkować przy jednoczesnych dotacjach dla rolnika niemieckiego, wyprzedaż przemysłu i miejsc pracy, wymuszająca emigrację za chlebem, pauperyzacje znacznej części społeczeństwa.

  Fizyczna depopulacja narodu i zamykanie w obozach pracy przymusowej już nie jest potrzebne.
  Polacy będą pracować w niemieckich firmach;
  Wywózki dzieci z Zamojszczyzny w celu germanizacji już nie jest potrzebne – sami Polacy wyjada i sami się zgermanizują i wynarodowią

  Jest to WOJNA TOTALNA obliczona na wyniszczenie narodu, likwidacje Polski, jako niezależnego państwa, powtórna kolonizacja. Wszystkie profity z Polski wywożone sa na zachód

  Odpowiedzialnych za to trzeba obciążyć nowego namiestnika niemieckiego w Polsce
  SS – Obergruppenführer Donald Tusk, następca Hansa Franka Gubernatora Generalnej Guberni
  Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete

  Tusk powinien być sadzony i stracony tak jak H. Frank w Norymberdze, jako zbrodniarz wojenny i prędzej czy później do tego dojdzie!!!

  Trzeba przygotować Akt Oskarżenia.

  Frank odpowiedzialny był za fizyczna likwidacje narodu polskiego.
  Tusk doprowadził do masowej depopulacji narodu polskiego przez likwidacje miejsc pracy i masowa emigracje za chlebem. Polska najbogatszy surowcowo kraj w Europie, z bardzo uzdolnionym i rzutkim i przedsiębiorczym narodem ponownie jest podbijany i kolonizowany przez Niemcy.

  Bank, głównie niemieckie, wywożą z Polski miliardy.
  Przypomnijmy

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy

  Oni wszyscy już byli i nadal są.

  Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.

  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.

  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.
  Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
  Jest zbrodnia. A kiedy będzie kara?
  Polacy! Pokazałem fakty. Zaufajcie! Nie dajcie się manipulować. Bo sami sobie szkodzicie. Stajecie się kolaborantami. Szkodzicie Polsce. Swoje umysły przestawcie, na polski sposób myślenia.
  Zdzisław Jankowski

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE
  1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009

  Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…

  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:

  – Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  – Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  – Osiem milionów żyje w nędzy.
  – Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  Z sentymentem wspominam moją młodość wielkich budów Socjalistycznej Polski – którą nazywam XX złotym wiekiem polskiej gospodarki, drugim Oświeceniem.
  Zaliczam do tego okresu Polskę międzywojenną. Patrząc na aspekt społeczny, było sprawiedliwiej w wielu dziedzinach życia, było biedniej, ale lepiej niż dziś. Nikt nie głodował. Młodzież miała stypendia. Wszyscy mieli prace. Rolnictwo było opłacalne. Nikt nie ważył się wyprzedawać dobra narodowego, bogactw narodowych własności Polaków.

  Zdzisław Jankowski

  (Koniec cytatu)

  Dwa żywioły niszczyły i niszczą Polskę i Polaków – to ŻYDZI, NIEMCY i MASONERIA.
  Masoneria to w istocie twór krzyżacki i w istocie powstała za murami zamków krzyżackich, a nie jak się powszechnie sadzi, ze jest to

  Krzyżacy/Prusy/Niemcy to największy śmiertelny wróg Polski. Prusy wyrosły na trupie Polski i jest to historycznie udokumentowane.

  Stałym elementem tajnej dyplomacji pruskiej jest osadzenie na czołowych pozycjach decyzyjnych w Polsce swoich przekupionych agentów i korupcja na wielka skalę całych klas politycznych, która przybiera rożna formę.

  Tak było od Augusta II Sasa i Augusta III, którzy doprowadzili do rozbiorów, poprzez przybłędę polityczne i
  Lucchesiniego, posła pruskiego w Warszawie, ks. Piattolego, również włoskiego przybłędy, który wkradł się w łaski Fryderyka, autora Konstytucji 3-go maja, prowokacji politycznej , która doprowadziła do III rozbioru Polski i jej likwidacji. Wszystkie zrywy narodowe i powstania były z podpuszczania Prus. Najlepszym przykładem jest Powstanie Styczniowe 1863 z inspiracji i tajnego podpuszczenia samego Bismarcka.

  Tak było po odzyskaniu niepodległości. Prusy mimo przegranej I wojnie światowej do Rosji wyslali Trockiego i Lenina, aby robili rewolucje bolszewicką, a w Polsce osadziły swojego agenta Jozefa Piłsudskiego.

  Po zajęciu Krakowa w 1939 r. Niemcy wystawili przy grobie Piłsudskiego warte honorową.

  Dziś agentem niemieckim jest Donald Tusk

  Ludowy Niemiec folksdojcz Tusk(Żyd niemiecki) ( wszyscy dziadkowie ze strony matki i ojca Tuska podpisali ‘ Volksliste’) reprezentuje interes niemiecki. Może to nieładnie wypominać komuś czyny dziadków, ale fundacje niemieckie Schumana czy Adenauera, finansowała kampanię wyborczą Tuska na premiera w celu osiągnięcia celów gospodarczych i politycznych odradzającego się Militaryzmu Niemieckiego.

  Tusk za zasługi bankructwa Polski i oddanie za darmo Polskiego przemysłu i Ziem Zachodnich oraz za „dobre sprawowanie” dostał od Niemców nagrodę „Karola Wielkiego”

  W najbliższym czasie Donald Tusk odbierze 31 maja 2012 w Berlinie niemiecką nagrodę im. Walthera Rathenaua za “zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas przewodnictwa Polski w UE” w ub. roku. Laudację na cześć Tuska wygłosi kanclerz Niemiec Angela Merkel (polska żydówka z domu Kesner)

 31. MatkaPolka said

  CZY PREZYDENT KOMOROWSKI ODDAJE POLSKĘ W ZARZĄD NIEMCOM?
  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Czy-prezydent-Komorowski-oddaje-Polske-w-zarzad-Niemcom

  Profesor prawa Krystyna Pawłowicz alarmuje: w listopadzie ubiegłego roku Prezydent przedłożył Sejmowi projekt Ustawy o zmianie Konstytucji, który jest aktem samolikwidacji odrębności państwowej Rzeczypospolitej i jej inkorporacji do Unii.

  Jednocześnie zostaje uchylony obecny art. 90 Konstytucji, który ogólnie zezwala na przekazanie nieoznaczonej imiennie organizacji międzynarodowej kompetencji polskich organów w niektórych sprawach.

  *Przynależność Polski do UE trwałą cechą naszego ustroju
  *Likwidacja barier ustrojowych podporządkowywania polskiej waluty i finansów Niemcom i Francji
  *NBP przestaje być elementem realizacji interesów państwa polskiego
  *Likwidacja Rady Polityki Pieniężnej i niezależność NBP od polskiego NIK
  *Zmiany dotyczące NBP mają wejść w życie po przyjęciu przez Polskę waluty euro – euroentuzjaści już teraz zabezpieczają samolikwidację państwa polskiego
  *Ułatwianie procedur przekazywania polskich kompetencji Unii i utrudnianie wystąpienia z niej
  *Dostosowanie konstytucyjnego ustroju państwa polskiego do interesów UE – obniżenie rangi Parlamentu, Prezydenta, obywateli
  *Sejm nie będzie mógł zainicjować wystąpienia z Unii
  *Marginalizacja roli polskiego Parlamentu i Prezydenta w stosunkach z UE
  *Zagrożenie podstawowych praw i wolności chronionych przez polską Konstytucję (w zakresie małżeństwa, życia, rodziny, obyczajów)
  *Unia Europejska nadrzędnym suwerenem w Polsce

  Tusk Batax WSI
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/08/tusk-batax-wsi.html

  Dzisiaj wydaje mi się, że Tusk bardzo wcześnie zorientował się w roli tajnych służb w „transformacji” PRL w III RP i, co odróżniałoby go od większości ludzi Solidarności, którzy za głównego animatora „transformacji” uważali SB, dostrzegł fundamentalną rolę WSW/WSI. Przypuszczenie to wyprowadzam m.in. z bardzo bliskich stosunków, nawet przyjaźni, jaką nawiązał wówczas z Wiktorem Kubiakiem, wybitnym agentem WSW.

  Współpraca rozwijała się znakomicie – Tusk organizował spotkania KLD w zajmującym całe piętro biurze Kubiaka w Hotelu Mariott, a Kubiak w fotelu pełnomocnika ministra prywatyzacji. Firma „Batax”, której WSW używało do operacji na Zachodzie, cieszyła się pełnym zaufaniem Tuska.

  Szkopuł w tym, że WSW nie była służbą suwerenną, a tylko oddziałem GRU, czyli sowieckiego wywiadu wojskowego. Co wiedzieli agenci WSW/WSI, wiedzieli również Rosjanie. Trzymanie pieczy nad młodymi talentami politycznymi, którzy w rekordowo szybkim tempie znaleźli się w elicie władzy III RP, z pewnością było zadaniem, którego nie zlekceważyli.”

  KIM JEST WIKTOR KUBIAK?
  Jego nazwisko i opis działalności znajdziemy w Raporcie z Weryfikacji WSI.

  Firma „Batax”, której założycielem był Kubiak pełniła ważną rolę w strategii wywiadu wojskowego PRL (Zarząd II SG) To poprzez nią, w latach 80 -tych prowadzono nielegalne operacje finansowe polegające m.in. na dokonywaniu zagranicznych operacji bankowych typu „PORTOFOLIO” i „AKREDYTYWA”, przynoszących zyski rzędu 40% rocznie. Źródłem finansowania były m.in. fundusze Central Handlu Zagranicznego; przebieg niektórych z tych operacji znamy dzięki agenturalnym materiałom dotyczącym Grzegorza Żemka. Jedną z nich (do dziś nie w pełni wyjaśnioną) była operacja udzielenia BATAX-owi kredytu w wysokości 32 mln USD przez Żemka działającego w imieniu BHI (filię Banku Handlowego) w Luksemburgu, gdzie pełnił rolę dyrektora Komitetu Kredytowego.

 32. MatkaPolka said

  Rządy Tuska – Mafia, Korupcja, Manipulacja

  Afery PO http://markd.pl/afery-po

 33. MatkaPolka said

  Andrzej Lepper. Służby specjalne, politycy i mafia – ostatnie 10 lat – część 1

 34. matoł said

  ~POLAKPRAWDZIWY:

  Komorowski pojechał do Wielkiej Brytanii.
  Pyta królową: “Jak to u was jest, że wszędzie taki porządek?”
  Królowa odpowiada: “Mam inteligentnych podwładnych. Pokażę to panu na przykładzie.”

  Królowa dzwoni do Camerona:
  “David, proszę o szybką odpowiedź. Kto to jest? Jest dzieckiem Twoich rodziców, a nie jest to ani Twój brat, ani Twoja siostra”.
  Cameron, po chwili: “To ja królowo”.
  Królowa mowi :
  “Dobrze.” I rozłącza się.

  Komorowski: “A to będę to musiał wypróbować u nas”.
  Dzwoni do Tuska:
  “Posłuchaj i szybko odpowiedz. Kto to jest? Jest dzieckiem Twoich rodziców, a nie jest to ani Twój brat, ani Twoja siostra”.
  Tusk myśli… myśli. “Zaczekaj. Zwołam rząd i Ci odpowiem”.
  W trakcie posiedzenia rządu przedstawia problem.
  Nikt nie jest w stanie niczego wymyślić.
  W końcu Sikorski: “Zadzwońmy do Kaczyńskiego”.
  Tusk dzwoni i przedstawia problem.
  Kaczyński po chwili zastanowienia: “To ja”.
  Zadowolony Tusk dzwoni do Komorowskiego:
  “Już wiem. To Kaczyński !!!”.
  Komorowski na to: “Nie matole. To David Cameron”.

Sorry, the comment form is closed at this time.