Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja chce „zarobić” na unijnym kryzysie

Posted by Marucha w dniu 2012-10-15 (Poniedziałek)

Korzystając z kryzysu w eurolandzie, Rosja dąży do zwiększenia swoich wpływów w UE i w krajach z nią sąsiadujących.

James Sherr z ośrodka badawczego Chatham House sądzi, że pod rządami prezydenta Władimira Putina Rosja pozostanie dla Zachodu trudnym partnerem.

– Putin nie wskrzesił totalitaryzmu, ale stoi na czele państwa, w którym trudno rozgraniczyć władzę od pieniądza, w którym służby wywiadowcze zostały skomercjalizowane, a w biznesie rozpowszechniły się praktyki wywiadowcze – twierdzi ekspert w artykule opublikowanym w dwumiesięczniku ośrodka Chatham House „The World Today”.

Uruchomiony już gazociąg Nord Strem i planowany South Stream to – zdaniem Sherra – przykłady, jak daleko Rosja gotowa jest pójść dla osiągnięcia geoekonomicznych korzyści. Jak zaznacza ekspert, oba gazociągi mają na celu osłabienie Ukrainy i innych państw tranzytowych dla rosyjskiego gazu, a także uzależnienie europejskiego rynku błękitnego paliwa od rosyjskich dostaw na dziesięciolecia.

– Projekt South Stream zapoczątkował grę, której celem jest zabezpieczenie strategicznych udziałów Rosji w firmach i instalacjach mogących wspierać konkurencyjne projekty UE, takie jak Nabucco – wskazuje Sherr.

Jako przykłady podaje zaangażowanie Gazpromu w prywatyzację sektora energetycznego Grecji z pomocą trzech spółek, naciski na Chorwację, by przyłączyła się do South Stream, zanim wejdzie do UE, wreszcie zakomunikowanie bez ogródek Bułgarii, że jeśli nie sformalizuje stosunków z South Stream, będzie płacić za gaz najwyższą stawkę w Europie.

Inny przykład to pożyczki dla pogrążonego w kryzysie bankowym Cypru w związku z zainteresowaniem Gazpromu podmorskimi zasobami surowców energetycznych tego kraju. Na Cypr przypada 20 proc. ogółu rosyjskich inwestycji zagranicznych. Rosyjskie wpływy są też silne w Czarnogórze, która przystąpi wkrótce do rozmów akcesyjnych z UE; 40 proc. nieruchomości w tym kraju należy do Rosjan.

Według Sherra, sednem problemu w stosunkach Rosji z Zachodem jest to, że „UE i MFW przestały być wystarczającą przeciwwagą dla presji Moskwy” na terenie republik postsowieckich. – Euroazjatycka Unia Celna jest pierwszą lansowaną przez Moskwę spójną organizacją handlową opartą na czytelnych zasadach. Jednak w odróżnieniu od stowarzyszenia z UE nie wymaga od członków stosowania demokratycznych standardów władzy – wyjaśnia Sherr.

Rosyjskie sukcesy nazywa analityk skromnymi, za największy z nich uznając podporządkowanie sobie przez Moskwę białoruskiego systemu gazociągów tranzytowych w 2011 roku.

– Unijne zamiary narzucenia ścisłych rynkowych zasad na wszystkich dostawców energii stwarzają trudności dla Gazpromu oskarżanego o monopolistyczne praktyki – twierdzi analityk. Dodaje, że stosunek kanclerz Niemiec Angeli Merkel do Gazpromu jest pełen dystansu, a więc zupełnie inny niż Gerharda Schroedera.

– Wprawdzie obecny kryzys osłabił UE, ale osłabła także Rosja na skutek skostnienia jej systemu władzy. (…) Dziś najsilniejszą jej kartą jest upór wyrażający się w zdolności do przedłużania żywota przestarzałym praktykom. Moskwa blokuje i przekupuje, ale nie przyciąga. Nie jest to korzystne ani dla UE, ani dla samej Rosji, ani państw położonych między nimi – konkluduje Sherr.

IK, PAP
http://naszdziennik.pl

No rzeczywiście, skandal to niesłychany, żeby jakieś państwo chciało coś zarobić.  Przecież powinno stracić, najlepiej na wszystkim, czego niezliczone przykłady dostarcza Najjaśniejsza Rzeczpospolita, albo choćby jej najlepszy sojusznik, USA, które dokłada ciężkie miliardy do szerzenia demokracji na całym świecie. – admin.

Komentarze 4 do “Rosja chce „zarobić” na unijnym kryzysie”

 1. Zerohero said

  Nasz Dziennik to gazeta dla plebsu, który nie jest w stanie skonfrontować wielu źródeł informacji.

  Gdyby czytelnicy ND mieli pojęcie jak działają „służby” na Zachodzie, jak działa masoneria, jak działają banki, jak wygląda polityka światowa, to by sobie nie pozwolili na wciskanie takiego kitu jak wyżej.

  Poza tym wciskacze kitu z ND sugerują między wierszami, że w Rosji pożenienie kapitału z władzą i służbami zaszło za Putina. A ja powiem tylko, że gdy Liwininienko (ten otruty niby polonem) na polecnie Bierezowskiego zamordował dziennikarza, to nawet nie wpuścił milicji do ochranianego przez siebie budynku. Takiej Rosji chciałby ND: tam gdzie Żyd może zabić bezkarnie goja. Jeśli państwo gojów zaczyna organizować własne, niezależne od Żydów służby, to ND dostaje piany na ustach.

  Jak daleko posunie się ND? Może rozpisze się, że Rosja ma armię, armia służy do zabijania, a zatem Rosja to państwo mordercze? (w domyśle: USA nie mają armii). Taka przecież jest wymowa tego artykułu.

  i cyzm do k..wy nędzy jest ten Chatham House na który powołuje się ND? Skąd dostają pieniądze? Od Świętego Mikołaja? To jest think-tank, a zatem element kryptokracji typowej dla bilderbergów, komisji trójstronnej i podobnego ścierwa. W „instytucie” glos zabierali: żydowska zbrodniarka wojenna Madeleine Albright oraz wybitny demokrata Herman Van Rompuy.

  5 minut klikania mi wystarcza by nie traktować ich jako autortet.

 2. Jan said

  Strach się bać, Rosjanie mogą przecież wykupić nie sprywatyzowaną dotąd w III RP wytwórnię mioteł brzozowych

 3. bv said

  Według mafii zachodniej pod dowództwem USA, Rosji nic nie wolno robić,nie wolno mieć sojuszników ani żadnych wpływów i interesów.Niech Nasz Dziennik przedstawi gdzie Rosja łamie prawo i czy to co robi jest karalne.

 4. Fran SA said

  Ja tak mysle, ze ten wdzieczny elaboracik jest zwykla propagandowa; i nie chodzi o to, co Rosji wolno, a co nie; chodzi o to, ze jest okazja, zeby cos brzydkiego o Rosji napisac. Byle co. Byle belkocik. Zawsze cos sie przylepi.

  Swiadcza o tym rozne tytuly w prasie zachodniej , no i naszej – bo nasza to juz tez Zachodnia?-
  ‚USA: Russia morally bancrupt..’ ( bo sie nie zgadza na bombardowanie Syrii)
  ‚Russians arrested in US’
  ‚USA busts Russian spy ring’
  To znowuz wypuszczaja na Rosje jakas idiotke, zeby opowiadala o pedalach,
  A to Walesa opieprza Putina i kaze mu te trzy dziwki wypuscic z wiezienia.. itd

  A tymczasem: US citizen, former marine, seeks political asylum in Russia

  Miedzynarodowe zboje nie ukrywaja, o co tak naprawde chodzi:
  The Rothschild Plan to Destroy Russia:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: