Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nieposłuszne żurawie

Posted by Marucha w dniu 2012-10-17 (Środa)

Kto myślał, że wraz z odejściem prof. Szaniawskiego z kręgów redakcyjnych Naszego Dziennika i Radia Maryja coś się zmieniło w ich nastawieniu do Rosji, niech się nie łudzi. Oto – graniczący już z psychopatią – tekst autorstwa Mariusza Kamienieckiego. Miał być satyryczny, jest żenujący i żałosny. – admin.

Zimę miały spędzić w Uzbekistanie, tymczasem znów są w rezerwacie pod Riazaniem, gdzie przyszły na świat.

Mowa o zagrożonych wyginięciem słynnych białych żurawiach, które miały być zwrócone przyrodzie. Drogę ku wolności wskazywał im sam Władimir Putin niczym przewodnik stada, w białym kombinezonie lecąc na motolotni. Ale nie wypaliło…! Eskortowane przez Putina żurawie trzeba było samolotem na powrót przewieźć do rezerwatu.

Oficjalnie przyczyną klapy prezydenckiego projektu była zła pogoda, zawaliły też dorosłe dzikie żurawie, które podobno odleciały, nie czekając na młode. Tak czy inaczej przyroda oszukać się nie da i widać odróżnia przewodnika od przebierańca. Za to ptaki, które na własnej skórze doświadczyły sterowanej ręcznie demokracji, swym nieposłuszeństwem zapisały się w historii rosyjskiej polityki. Trafią do łagru?

http://naszdziennik.pl

Komentarzy 7 do “Nieposłuszne żurawie”

 1. Inkwizytor said

  Zydzi z „naszego dziennika” nie odpuszcza Polakom I Rosjanom, to pewne”. „Profesora” Szaniawskiego nie ma na szczescie ale inne przyglupy jak chrzczony scyzorykiem „Kamieniecki” beda kontynuowac jego dzielo szczucia na siebie naszych slowianskich narodow

 2. Kazek said

  To jest stara polityka angielsko amerykańska podpuszczać Polaków aby mieli okropne stosunki i z Niemcami i z Rosją jednocześnie.
  Graja oni rolę potężnego sojusznika a jak przychodzi co do czego to ich nie ma ewentualnie wykonują puste gesty.
  Polacy tymczasem dostają tęgie lanie.
  Ten schemat powtarza się cyklicznie niczego nas nie ucząc. Ciągle zapiekli zwolennicy myślenia życzeniowego nadają ton na tzw. prawicy..
  Teraz też tzw. prawicowe portale wyżywają się na Rosji nawet ,nie podejrzewając że ich gniew jest sterowany i jak najbardziej politycznie poprawny.
  Katastrofa smoleńska to dla nich udowodniony zamach Putina, dziwne,że przy swojej nienawiści do PO nie drażą tego kto przygotowywał i zabezpieczał wizytę.
  Sprawą do ustalenia jest tylko rodzaj sztucznej mgły, czy był jeden wybuch czy może kilka etc.

 3. Maria1 said

  W Wirtualnej Polsce jest bezstronna informacja i zdjęcie Putina na motoloto:

  ‚Władimir Putin nie nakłonił żurawi białych, by odleciały na południe.’
  dodane 2012-10-10 (18:18)
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Wladimir-Putin-nie-naklonil-zurawi-bialych-by-odlecialy-na-poludnie,wid,14998240,wiadomosc.html?ticaid=1f5c8

 4. RomanK said

  Kazek…Amerykanie nie za bardzo wiedza- gdzie jest Polska Rosja i Niemcy… a ich rzondy sa takie same jak polskie..zatem oddaj co rzadowe rzadom..a od ludzi sie odczep:-)))oni maja dosc zmartwien na codzien…musza na siebie pracowac..nie to co politycy:-))

 5. wi42 said

  Dzien bez opluwania Rosji to jest dzien stracony, dla n. dziennika, gazety (czytalismy ostatnio Kublika) i innych „niezaleznych” mediow. I oto wlasnie chodzi w zamieszczonej historii i zurawiach.
  Wlasciwie nie dotarlem jaki jest faktycznie epilog akcji „zurawie”. Nie ma to duzego znaczenia, ale jezeli jest tak jak w linku ponizej, to notatka Mariusza Kamienieckiego jest nie tylko zalosna (zgadzam sie z Marucha) ale jest tez zwyklym klamstwem.

  http://www.pravda.ru/news/society/20-09-2012/1128755-sterhi-0/

 6. Kazek said

  RE5 Rząd amerykański i jego ambasadorowie doskonale wiedzą gdzie jest Polska.

 7. RomanK said

  Oczywiscie ze oni wiedza..ale co oni maja wspolnego z Amerykami??? dokladnei jak pan z Tuskiem???tez panski premier////…Sikorski minister..a Komorowski prezydent:-))
  Rzady wszystkik krajow…wlacie sie nawzajem!

Sorry, the comment form is closed at this time.