Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zamykają stadiony, a nie potrafią zamknąć dachu…

Posted by Marucha w dniu 2012-10-17 (Środa)

Jak się okazało, dach nad stadionem, który miał chronić przed padającym deszczem nie mógł być zamknięty, bo padał deszcz. – admin.

Nic tak nie poprawia humoru jak tania rozrywka. Tym razem jednak Polakom nie jest do śmiechu, bądź jest to co najwyżej, ujmując rzecz kolokwialnie, śmiech przez łzy. Serwowana rodakom rozrywka nie jest bowiem tania.

Oto wybudowany za prawie 2 mld zł obiekt sfinansowany z pieniędzy publicznych (czyt. pieniędzy podatnika) nie przeszedł dziś po raz kolejny próby i w punkcie krytycznym unaocznił słabość „nowoczesnych rozwiązań architektonicznych”. Nie pomogły horrendalnie drogie rozwiązania jak: rozsuwany dach zawieszony na liniach, czy też modułowa murawa.

W rozegraniu pojedynku między (z nazwy tylko) reprezentacjami Polski i Anglii przeszkodził… deszcz. Jak co roku w zimie śnieg potrafi zaskoczyć władze naszych miast, tak opady deszczu w okresie jesiennym potrafią wprawić w osłupienie niejedną „tęgą” głowę.

Świadectwem „taniej rozrywki” niech będą także ceny biletów na to spotkanie. Rozpoczynały się one od 90 zł. Oferta skierowana jest więc dla klientów biznesowych, bądź klasy średniej stanowiącej pożądanych konsumentów koncepcji „modern football”. Mimo to, na obiekcie doszło do zajść mogących – ku rozweseleniu wielu osób – przypominać te, które znane są z „kibicowskich młynów”.
Nie trudniąc się konfidenckimi zapędami apelujemy jednakże do wojewody o zamknięcie obiektu sportowego, a po ponownym otwarciu wydanie zakazu na największe obecnie bolączki polskich aren – konsumpcje bananów i stanie na stromych schodach, po których wchodząc niejeden abstynent traci równowagę, które mają docelowo być „strefami ewakuacyjnymi”.

Wesołe przebieżki „Januszy”, które miały miejsce na murawie mimo selekcji uczestników i systematycznie sianej propagandy, zdają się burzyć sielankowy obraz tego typu wydarzeń. Czy czekają nas konsekwentne poczynania władz, które z lubością zamykają inne tego typu obiekty za bardziej bagatelne przewinienia, czy też podwójne standardy? O tym dowiemy się w kolejnym odcinku komedii pt. „Demokracja w III RP”.

http://autonom.pl

Komentarzy 17 do “Zamykają stadiony, a nie potrafią zamknąć dachu…”

 1. alexirin said

  tutaj znowu chodzi o skompromitowanie polski na arenie miedzynarodowej wiadomo kto za tym stoi 🙂

 2. Kazek said

  Jestem pewien ,że Putin maczał w tym swoje zbrodnicze palce.
  Umie wywoływać sztuczną mgłę więc dlaczego nie wywołał sztucznego deszczu.
  Putinowscy agenci dokonali sabotażu i nie można było stadionu zasłonić.
  Myślę ,że moje rozumowanie wiele wyjaśnia. Wystarczy teraz czekać aż eksperci to potwierdzą.

 3. Baron Srull Radziwiłl said

  Odnośnikowo do numer 2:
  Uszanowany Panie Kazek,
  Pan żeś to mnie wyjął prosto z usta razem z nieprzeżuty kawałek gęsiny
  Po ten Putin to się można spodziewać najgorsze, no bo co się można spodziewać po taki dyktator, co on Żydów nie lubi i ich wsadza na obozy?

 4. AV said

  To jedyny w historii piłkarskiego świata przypadek, że stadion zalany, a kibice trzeźwi… 🙂

 5. Inkwizytor said

  Re: 2

  To byli ci sami ruscy agenci, ktorzy mieli sie przebic w czerwcu z Bristolu do Palacu Namiestnikowskiego, jak twierdzila rajfura Belkotka 🙂

 6. Kazek said

  Re:3i 5 ,tak jak proroczo przewidziałem wszystko się potwierdza

 7. 166 bojkot TVN said

  Mycie schodów narodowych

 8. 166 bojkot TVN said

  Nowe stroje reprezentacji
  http://fun.fakt.pl/zdjecie/smieszne/nowe-stroje-reprezentacji/3731?utm_source=Fakt&utm_medium=Widget&utm_campaign=Fun%2BFakt

 9. najnowszy model terminatora said

  Ci kibice, którzy wczoraj wbiegli na murawę, rozbawiając całą Polskę w tej ponurej sytuacji, być może trafia do więzienia
  http://www.wprost.pl/ar/353155/Biegali-po-murawie-Narodowego-trafia-do-wiezienia/

 10. 166 bojkot TVN said

  9/
  Nie mogą pójść do więzienia, bo mają ważny bilet na dzisiejszy mecz

 11. RomanK said

  Owszm moga…nie moga tylko isc tworcy Stanu Wojennego:-))) budowniczowie III Zydpospolitej, stadionow narodowych i swietlanej przyszosci Polakow poza granicami Polski:-))), uwlasczni majatkiem narodowym, zwykli zlodziejem, malwersanci i skorumpowani politycy…Reszta do Pierdla …. albo won w PiSdu…..
  Powyzsze zdjecia to najlepsza reklama III Zydpospolitej Polskiej

 12. No proszę jakie oburzenie i jakie zamieszanie można wywołać byle głupstwem.Jest o czym pisać i czym odwracać uwagę od ważniejszych spraw.Tak między nami co mię to wszystko obchodziDawno postulowała ja zeby urządzić jeden mecz i zaprosić na niego wszystkich działaczy i kibiców nawet rozdając bilety za darmo i urxądzić dodatkowo pokaz ogni sztucznych aby tylko zgromadzić całą tę ferajnę w jednym miejscu.A optem najzwyczajniej spryskać to całe towarzystwo jakąś trucizną ,najlepiej z samolotu albo chelikoptera tak żeby żaden już nie opuścił tego przybytku.A potem to juz tylko zasypywanie.No i kwiatki i lampki.I wreszcie spokój .Raz na zawsze spokój z tym badziewiem i tą zarazą!.Tylko tyle i aż tyle dla spokojności nas wszystkich.Z powodów estetycznych i zasadniczych sra. na te całe przedstawienie i tą chorobę.

 13. Wyjaśniło się: Stadion utonął w wodzie, bo warstwa drenażowa, która na Euro miała 22cm, po wymianie murawy ma teraz 2cm. Więc praktycznie drenażu nie ma. 🙂 To zdanie nie moje, a architekta Stadionu Narodowego.

 14. 25godzina said

  >Nie trudniąc się konfidenckimi zapędami apelujemy jednakże…

  Gdyby był w bezpiece to pierwsze co bym zrobił to założył takie portale jak autonom, nacjonalista, czy kibice.net.

 15. Głos z polskiego kibucu said

  @7 – Absolutnie fantastyczne. – Filmik oddaje istotę sytuacji w Polsce, której „elita” z obcego nadania żyje według powiedzenia „PO NAS CHOĆBY POTOP” – Prawdę mówiąc życie w Polsce nigdy nie było nudne, ale teraz kradną tak bezczelnie jakby miało nie być jutra. Jakby wiedzieli, że nikt ich nie pociągnie do odpowiedzialności,bo na kluczowych pozycjach mają swoich ludzi, a każde wybory mogą łatwo zmanipulować. W każdym razie w obecnym stanie prawnym i faktycznym jest to technicznie wykonalne.
  – Już teraz również widać, że cała ta hucpa budowlana szykowana na Euro 2012, to przekręt finansowy na gigantyczną skalę. Ogromnie przepłacone inwestycje drogowe leżą niedokończone w polach, a to co udało się zbudować okazuje się być upicowaną
  budowlaną fuszerką.

 16. 25godzina said

 17. jowram said

  Ojciec Święty maczał w tym palce? Niebo zaingerowało nieprzypadkowo?
  Dla mnie wydaje się oczywiste, że termin meczu masoni z UEFA ustalili specjalnie w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża – aby odwrócić uwagę Polaków od spraw ducha. Zamieszanie z dachem wynikło na wskutek osobistej interwencji Ojca Świętego Jana Pawła II-go, który chciał grzesznym duszom przypomnieć, że nie samym sportem Polska żyć powinna.
  +
  Jak Pan Bóg chce człowieka napomnieć, uświadomić człowieczej duszy jej małość i zagubienie – odbiera jej rozum w jakiejś śmiesznej sprawie i doprowadza do upokarzającej sytuacji. Żeby człowiek zmądrzał.

Sorry, the comment form is closed at this time.