Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Silny spadek produkcji w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2012-10-18 (Czwartek)

Główny Urząd Statystyczny ujawnił dane, które zaszokowały ekonomistów i są odzwierciedleniem fatalnej kondycji naszej gospodarki. Analitycy rynkowi nie spodziewali się aż 5,2% spadku w produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej.
Według ich prognoz produkcja w tych gałęziach gospodarki zmaleć miała o 3,6% w skali roku.

Najbardziej odporny na kryzys okazał się sektor użyetczności publicznej (energia, gaz, wodociągi), co wynika najpewniej z cyklu tegorocznych podwyżek, które zaserwowano Polakom. Drastyczny spadek odnotowała branża budowlana. Kryzys zaowocował spadkiem produkcji budowlanej aż o 17,8%.

Konfrontując z rokiem poprzednim, we wrześniu 2012 roku produkcja przemysłowa spadła w 27 działach gospodarki zaś wzrosła w 7. Oznacza to, iż dynamika PKB obniży się o 1-1,5 punktów procentowych w IV kwartale roku.

Na podstawie: GUS
http://autonom.pl

Komentarzy 20 do “Silny spadek produkcji w Polsce”

 1. Pokręć said

  Sektor uzyteczności publicznej padnie ostatni. Bo każdy zaoszczędzi najpierw na wszystkim innym zanim zacznie oszczędzać na mediach. Jak już dojdzie do tego, że człowiek ograniczy nawet mycie się do jednego prysznica letnią wodą raz na kilka dni, to będzie po nas.
  To nie dzieje się tak, ot, samo z siebie. Kryzys ZAWSZE jest wywołany sztucznie.

 2. Sowa said

  Kryzys jest sztuczny bo sztuczny jest system gospodarczy. Nawet gdyby une nie majstrowały z lewymi przelewami, to i tak nie da się jechać w nieskończoność na kredyt na sztucznym pieniądzu. To musi pieprznąć. Ale co tam, skoro Keynes jest tak bardzo wygodny w użyciu.

 3. Libro77 said

  Cały świat jest totalnie zadłużony, prędzej czy później ta gigantyczna bańka musi pęknąć. Pewnie prędzej. Może już po wyborach w USA? Jeśli walnie w Ameryce, to zmieni się cały znany nam porządek. Jak myślicie, na lepsze?

 4. Brat Dioskur said

  NA to oczywiste!!!.Mitteleuropa musi zwolnic moce produkcyjne dla swojego Pana ,ktory oglosil wzrost swojej gospodarki o 1,5%…co w dzisiejszych czasach jest niesamowita cyfra, bo utrzymujaca sie w strefie liczb …dodatnich!
  W koncu szkopy sie zorientowaly ,ze pieniadze pakowane w Hiszpanie sa przeznaczone na oddawanie dlugow ,tak wiec jest to ,jak to obrazowo przedstawia holenderskie porzekadlo:”cygaro z wlasnej cygarnicy”.Na dodatek zdjecia satelitarne odkryly tajny osrodek w Grecji w ktorym buduje sie ,nie ,nie , nie zadna tam bombke tylko zaklad do drukowania wlasnej waluty!Media sa oszczedne za to w Brukseli poploch i juz rzucono pogrozki ,ktore mozna nazwac „iranskimi”,bo jak sie wyrazil jeden wz wysoko postawionych oficjeli Eurokolchozu ,przejscie Grecji na wlasna walute byloby gwozdziem do trumny idei europejskiej.Grecy tlumacza sie ,ze pieniadze te maja byc przeznaczone na uzytek lokalny .W Brukseli mimo to ostrza noze!Nawiasem nie podano ,kto jets wlascicielem tych satelitow i jakie wlasciwie jest ich przeznaczenie.

 5. marta1 said

  w miedzyczsie rzad zajmuje sie ukaraniem ‚strasznych” przestepcow stadionowych.
  http://collector.nowyekran.pl/post/77212,uwolnic-bohaterow-basenu-narodowego-update

 6. Libro77 said

  Skąd satelita wie, że tam mają być produkowane właśnie pieniądze? Takie budynki nie wyróżniają się niczym szczególnym.

 7. Zerohero said

  Re 1

  Nie padnie, bo bez wody, prądu i gazu ciężko żyć. Ludzie prędzej zrezygnują z kupna mebli albo telewizora, a media najwyżej ograniczą, ale nie zrezygnują całkowicie. To jest ciągły strumnień pieniądzy.

  Une o tym wiedzą:

  „Izrael przejmie nasze wodociągi”

  http://sigma.nowyekran.pl/post/66840,izrael-przejmie-nasze-wodociagi

 8. Pokręć said

  @7: mniejsza o to, czy padnie ostatni, czy my padniemy zanim ów sektor splajtuje. Fakt, raczej to drugie – tylko trupy nie potrzebują wody, prądu i ciepła.

 9. revers said

  Ad1 kryzys sztuczny? czy tylko w gospodarce? gdy globalne zapasy zywnosci spadly do najnizszego poziomu od 40 lat, dopiero zaczna sie wedrowki ludow, wojny, ruchawki wewnetrzne.

  Nie po to rzad Tuska obradowal nad stanem gospodarki w kontekscie przygotowan do wojny w 2018 roku. O pujsciu na zewnetrzna wojne nie moze byc mowy z nieliczna armia, ale do usniezenia wewnetrznych buntow, sporow o zywnosc w sam raz.

  A i Japonia wycofala sie z ukladu w ONZ o nierozprzestrzenianiu broni jadrowej, po Fukushimie zaostalo im duzo materlau jadrowgo, w plutonowym Moksie liczac 700 ton, szkoda by bylo nie skorzystac z okazji by nie miec cos na stanie co od dawna maja syjonisci.

 10. revers said

  O pójściu … errata

 11. Maciej said

  Na wyjście z głębokich kryzysów gospodarczych jest jedna metoda, choć nie raz stosowana – wojna globalna. Kryzysów nie przypadkowych rzecz jasna, a kontrolowanych w pełnii przez tych którzy je tworzą przez konstruowanie gospodarek w wymiarze lokalnym, narodowym, światowym po przez unifikacje z góry obranego modelu gospodarczego.

 12. Marcin said

  Rosja rozważa wyjście z protokołu z Kioto
  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zasugerował w czwartek, że Rosja może wystąpić z protokołu z Kioto, gdyż pozostanie w nim może nie leżeć w jej interesie

  Miedwiediew miał wyrazić wątpliwości, czy należy respektować ustalenia protokołu „wbrew zdrowemu rozsądkowi”. Zobowiązał także rząd do sprawdzenia, na ile przestrzeganie porozumienia leży w interesie Rosji.

  – Nie odnieśliśmy żadnych szczególnych korzyści z protokołu z Kioto i nie mogliśmy na tym skorzystać z handlowego punktu widzenia – oświadczył premier na posiedzeniu rządu.

  Rosja kilkakrotnie dawała do zrozumienia, że nie podpisze kolejnego okresu obowiązywania umowy; pierwszy okres wygasa z końcem 2012 roku.

  Związek rosyjskich przemysłowców i przedsiębiorców ocenił, że stanowisko rządu jest „bezpodstawne”. Zwraca on uwagę, że wystąpienie z protokołu może negatywnie wpłynąć na konkurencyjność rosyjskich przedsiębiorstw. Wiele z nich nie będzie mogło bowiem spełnić wyśrubowanych norm, nałożonych na większość światowych rynków, bez finansowania przewidzianego na te cele właśnie przez protokół z Kioto.

  Z kolei Władimir Czuprow, odpowiadający za programy energetyczne w rosyjskim Greenpeace, podkreślił, że w ostatnich dwóch latach Rosja otrzymała setki milionów dolarów przewidzianych przez protokół na projekty zmierzające do redukcji emisji gazów cieplarnianych. – A to dopiero początek – zaznaczył.

  Jednak we wrześniu doradca prezydenta Rosji ds. klimatu ostrzegał, że rosyjskie przedsiębiorstwa nie zyskają „ani na gruncie ekonomicznym, ani na gruncie politycznym”, jeśli Rosja podpisze drugi okres obowiązywania umowy. Dodał, że decyzja o wystąpieniu z protokołu została „podjęta na wysokim szczeblu” i „nie ma żadnych wątpliwości, że ta decyzja jest dobra”.

  W ubiegłym roku Moskwa deklarowała, że rozumie stanowisko Kanady, która postanowiła wycofać się z protokołu. Według Rosji gest ten świadczył o „nieskuteczności” umowy.

  Podpisany w 1997 roku protokół z Kioto wszedł w życie w 2005 roku. Zobowiązuje on do nałożenia limitów na emisje gazów cieplarnianych prawie 40 krajów uprzemysłowionych, z wyjątkiem m.in. Stanów Zjednoczonych, które podpisały umowę, ale jej nie ratyfikowały.
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/rosja-rozwaza-wyjscie-z-protokolu-z-kioto,30805,1

 13. Siewcawiatru said

  Czas na Zlotego Konia ! 🙂
  http://www.youtube.com/#/watch?sns=fb&v=AgKtTvsgshU&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DAgKtTvsgshU%26sns%3Dfb

 14. Siewcawiatru said

  Sent from my iPhone

 15. Brat Dioskur said

  Re6@Libro 77,
  Wspolczesne satelity potrafia z wys. 300 km sfotografowac tablice rejestracyjna. Sledzenie danego obiektu to rowniez kontrola wszystkiego co sie wokol niego dzieje wlacznie z transportem materialow a wiec ladunkow przywozonych na teren budowy. Byc moze skrzynie z urzadzeniami zawieraly jakies napisy ,byc moze byly to ciezarowki firmowe po ktorych mozna bylo wywnioskowac rodzaj ladunku ,dosc ,ze jednak odwazono sie podac oficjalnie do wiadomosci ,ze Grecja buduje osrodek do drukowania pieniedzy.Pozostanie przy euro jest niemozliwe ,bo Grecy nie schodza z ulic a rozruchy staly sie chlebem powwszednim.Ponadto doszlo do napadow na kolorowych co najbardziej niepokoi Bruksele ,bo przyklad ten moze byc zarazliwy!

 16. Marucha said

 17. osoba prywatna said

  Czterech szło , czterech niosło.
  Jeden kajak, a trzech wiosło.

 18. revers said

  http://fukushima-diary.com/2012/10/japan-rejected-signing-to-ban-nuclear-weapon-in-un/

 19. Kar said

  re: 16

  panie Marucha, jakie konkluzje?

  …pospolity Zdzichu se dogina.. z przelozeniem 1:10 ?

 20. Aśka said

  No jak to, co to? Przecież …

  http://biznes.onet.pl/siedziba-funduszu-dysponujacego-100-mld-euro-w-war,18490,5281609,1,news-detal
  Siedziba funduszu dysponującego 100 mld euro w Warszawie?
  dzisiaj, 07:13 Newseria 19.10.2012

  Jutro dowiemy się, czy Warszawa została siedzibą Zielonego Funduszu Klimatycznego. – Będzie on dysponował finansami w wysokości 100 mld euro i będzie dedykowany na inwestycje prośrodowiskowe, głównie w państwach rozwijających się – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Korolec, minister środowiska.
  […]
  Siedziba Funduszu miałaby mieścić się w Pałacu Kultury i Nauki. Argumentami wysuwanymi na rzecz polskiej lokalizacji jest m.in. to, że Warszawa jest w stanie zapewnić doskonałe warunki pracy, wysoki poziom bezpieczeństwa, bogatą ofertę kulturalną, relatywnie niskie koszty życia przy dosyć wysokim jego standardzie oraz idealne położenie geograficzne.

  Kolejnym atutem jest to, że polska stolica jest zielonym miastem – aż 22 proc. jej powierzchni zajmują parki. Ma również doświadczenie w redukcji emisji gazów cieplarnianych (od początku lat 90. o 30 proc.) przy wciąż rozwijającej się gospodarce oraz doświadczenie w organizacji dużych międzynarodowych wydarzeń.
  […]
  ____
  Zwinęli cały przemysł, to i dwutlenku węgla mniej w atmosferze, ale leśnicy biją na alarm, że grozi to wyginięciem lasów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: