Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nowe dokumenty: zmowa Roosevelta ze Stalinem

Posted by Marucha w dniu 2012-10-19 (Piątek)

New Documents Show: Roosevelt colluded with Stalin
http://barnesreview.org/wp/archives/606
Santiago Alvarez – 20.09.2012, tłumaczenie Ola Gordon

II wojna światowa: Nowo ujawnione przez Amerykańskie Archiwa Państwowe dokumenty wykazuja, że amerykański rząd pomagał ukryć sowiecki mord około 20.000 Polaków w Katyniu i innych miejscach – nie tylko podczas wojny ale i w późniejszych latach.

Masowe groby w Katyniu odkryte przez siły niemieckie na początku 1943 roku [Wikipedia]

Na początku 1943 roku lokalni chłopi poinformowali niemieckie siły okupacyjne, że w czasie krótkotrwałej okupacji wschodniej Polski od końca 1939 do połowy 1941 roku, sowieci rozstrzelali tysiące członków polskiej elity politycznej, intelektualnej i militarnej i część z nich zakopali w masowych grobach koło polskiego miasta Katyń. Niemcy zorganizowali grupę śledczą w skład które weszli badacze sądowi z krajów neutralnych, oraz, jako świadkowie, jeńcy wojenni z wrogich narodów, wśród nich znalazł się także Amerykanin.

Nowo ujawnione dokumenty pokazuja, że temu jeńcowi wojennemu udało się tajnymi przekazami radiowymi przekazać rządowi amerykańskiemu relacje z tego co widział. Dlatego administracja Roosevelta już od 1943 roku wiedziała, że oświadczenia Niemiec o sowieckiej masakrze były prawdziwe.

Ale kiedy Niemcy opublikowali wyniki badań o sowieckim masowym mordzie, alianci zareagowali ogromną kontrpropagandą, oskarżając Niemcy o dokonywanie masowych zbrodni. W niej było brytyjskie twierdzenie, że w obozie Auschwitz Niemcy każdego dnia mordowali tyle ludzi, ile znaleźli w Katyniu. Sowieci zainscenizowali pokazowe procesy w Charkowie i Krasnodarze, oskarżające Niemców i ich kolaborantów o mordy tysięcy niewinnych ludzi w czasie ich okupacji sowieckiego terytorium. (Zobacz G Rudolf T Dalton, Lectures on the Holocaust, [Wykłady nt. holokaustu] wyd. 2, The Barnes Review, Waszyngton 2010, s. 257, 271f., 308f.)

Nowo ujawnione dokumenty pokazuja również, że to ukrywanie faktów przez Roosevelta nie skończyło się po wojnie. Raczej trwało do pewnego stopnia do roku 1990, kiedy sowieci w końcu ujawnili swoje tajne dokumenty o Katyniu i przyznali się do dokonania tej zbrodni.

Dlaczego?

Dlaczego Ameryka uczestniczyła w zmowie ze Związkiem Sowieckim ukrywania tej zbrodni? Podczas wojny chodziło o konieczność utrzymania wspólnego frontu przeciwko Niemcom i Japonii. Ale później, podczas zimnej wojny, dlaczego Ameryka nadal była po stronie “imperium zła”?

Cóż, to nie jest łatwe. Rosja od lat 1920 była reżimem totalitarnym. Dlatego w czasie kiedy w Niemczech powstała partia Narodowych Socjalistów Hitlera, sowieci już wymordowali setki tysięcy ludzi. Do czasu dojścia do władzy Hitlera w roku 1933 wymordowali już miliony.

Jak na to zareagowała administracja Roosevelta w 1933 roku? Odnowiła stosunki dyplomatyczne z sowiecką Rosją i utrzymywała bardzo serdeczne, sprzyjające relacje z reżimem Stalina. Ale wtedy stosunki z Niemcami stopniowo ulegały pogorszeniu z powodu zgryźliwej wrogości Roosevelta wobec reżimu Hitlera.

Kiedy wybuchła wojna między Polską z jednej strony i Niemcami i Związkiem Sowieckim z drugiej (wrzesień 1939), sowieci wymordowali już dziesiątki milionów, a administracja amerykańska była poinformowana o tej ludzkiej katastrofie. W tamtym czasie około 100 osób było ofiarami reżimu Hitlera (podczas tzw. puczu Röhma w roku 1934 i antyżydowskiego pogromu w listopadzie 1938). A z kim pogorszyły się stosunki po wrześniu 1939? Tylko te między Ameryką i Niemcami, a nie między Ameryką i Rosją sowiecką.

Dalej, podczas gdy Hitler nie zrobił nic po wojnie przeciwko Polsce, Stalin zaatakował Finlandię pod koniec 1939 roku i pozbawił ją wschodnich terenów. Kiedy Niemcy i Francja rozpoczęły gorący etap wojny w zachodniej Europie wiosną 1940 roku (wojny zadeklarowanej przez Francje, a nie Niemcy), Stalin zaatakował i aneksował Estonię, Litwę i Łotwę i przejął bez żadnej prowokacji i brutalną siłą Besarabię od Rumunii. Ale zamiast postrzegać Stalina jako większe zagrożenie dla pokoju światowego i całej ludzkości, jakim w końcu był, Ameryka ( i cały świat) weszły w wojnę z Niemcami i jeszcze bardziej skumplowała się ze Stalinem.

Następnie, kiedy wybuchła wojna między Niemcami i ZSRR latem 1941 roku, Ameryka postanowiła udzielić Stalinowi bezwarunkowego wsparcia, ekonomicznego i propagandowego, żeby pomóc w sowieckich wysiłkach wojennych. Od tego czasu liczba ofiar Hitlera stanowiła maleńką frakcję ofiar Stalina. Obecnie, całkowita liczba ofiar komunizmu, łącznie z chińskimi i na polach mordów w Kambodży, wynosi wiele dziesiatków milionów.

A zatem, dlaczego administracja Roosevelta skumplowała się z “imperium zła”, z największym i najbardziej zbrodniczym krajem na świecie? I dlaczego wszystkie kolejne administracje amerykańskie do chwili obecnej próbowały ukryć aspekty tego faktu?

Władza korumpuje. A skorumpowani ludzie podejmują złe decyzje o katastrofalnych skutkach, zawsze usiłują znaleźć sposoby uzasadnienia swoich czynów i ukrywania swoich błędów. Ameryka zależy od mitu o II wojnie światowej – że była to wojna “dobra” ze “złem”, że to Ameryka przyniosła światu wolność i demokrację – oprócz Katynia i zilionów masowych zbrodni w innych miejscach komunistycznych (i alianckich), niewolnictwa i opresji. Dlatego autopercepcja Ameryki opiera się na totalnym kłamstwie. Jest to takie samo kłamstwo które wpędza Amerykę w jedną wojnę po drugiej: to my jesteśmy dobrymi facetami, a każdy kto nam się sprzeciwia zasługuje na piekielne bomby.

Iran może być kolejną ofiarą tego wielkiego oszustwa – i będziemy maszerować dotąd, aż drugie “imperium zła” rozpadnie się pod ciężarem swoich kłamstw. . .

Efekt domino

Wiadomość o ukrywaniu przez Roosevelta tej sowieckiej zbrodni ma jeszcze inne konsekwencje: najwyraźniej Ameryka dysponowała siecią tajnej komunikacji radiowej w okupowanej przez Niemcy Europie, którą amerykańscy szpiedzy i żołnierze w niemieckiej niewoli mogli wykorzystywać do przekazywania tajnych wiadomości. Interesujące będzie dowiedzieć się czy te przekaźniki radiowe kiedykolwiek używane były do przekazywania wiadomości o NIEMIECKICH okrucieństwach, na przykład w związku z holokaustem. Według wiedzy posiadanej przez autora, do tej pory nie ujawniono żadnych takich przekazów radiowych. Trudno pojąć dlaczego amerykańska administracja nie miała być poinformowana o tej “zbrodni stulecia”, kiedy rzekomo była w toku. Być może okaże się, że Roosevelt ukrywał tę zbrodnię również dlatego, że Hitler był jego tajnym sojusznikiem.

Komentarzy 38 do “Nowe dokumenty: zmowa Roosevelta ze Stalinem”

 1. Marcin said

  Ba, w Jewishwood nawet filmy powstawały o pięknym, sprawiedliwym k(raju) żydobolszewików i generalissimusie Stalinie i to do 45 roku- oczywiście pochwalne!

 2. olagordon said

  Lectures on the Holocaust

  Wykłady nt. holokaustu
  Germar Rudolf: „Lectures on the Holocaust—Controversial Issues Cross Examined”
  [Wykłady nt. holokaustu: badanie kontrowersyjnych kwestii], wyd. 2 poprawione
  http://holocausthandbooks.com/index.php?page_id=15
  tłumaczenie Ola Gordon

  W 1976 roku rewizjonizm holokaustyczny opracował ostatnią „standardową pozycję”, jeśli w ogóle istniała taka rzecz: „Hoax of the Twentieth Century” [Oszustwo XX wieku] A R Butza. „Jak 25-letni tekst ma nie być dzisiaj przestarzały?” pyta Butz we wstępie do wydania książki z 2003 roku, wskazując na „wiek tego tekstu, i wielki postęp jaki miał miejsce a rewizjonizmie holokaustycznym”. Dlatego istnieje wielka potrzeba na nowe, zintegrowane dzieło podsumowujące rewizjonizm holokaustyczny po 30 latach bardzo intensywnych i wnikliwych badań.

  I oto mamy nowe standardowe dzieło rewizjonizmu holokaustycznego! Napisane przez niemieckiego badacza, pisarza i wydawcę Germara Rudolfa, oparte na badaniach przeprowadzonych przez najbardziej prominentnych rewizjonistów, jakich Rudolf miał przyjemność publikować pośród artykułów w czasopismach i książek w językach niemieckim i angielskim w ostatnich 15 latach.

  Książka napisana jest w celu spełnienia potrzeby zarówno tych, którzy nie mają dogłębnej wiedzy o holokauście czy rewizjonizmie, jak i czytelników znających rewizjonizm. Każdy kto chce się doinformować, ale nie chce czytać o wszystkich specjalnych badaniach, opublikowanych w ostatnich 10 latach, potrzebuje tej książki!

  Od 1992 roku Rudolf głosił wykłady na całym świecie dla różnych słuchaczy. Ich temat jest bardzo kontrowersyjny: holokaust w świetle nowych badań sądowych i odkryć historycznych. Czasami przedstawiane przez Rudolfa zdumiewające fakty i argumenty spadają na podatny grunt wśród słuchaczy, ponieważ przedstawiane są w sposób bardzo wrażliwy i naukowy. Ksiązka jest literacką wersją wykładów Rudolfa, wzbogaconą najnowszymi badaniami historiograficznymi.

  Unikalny jest styl książki: jest to dialog między wykładowcą i reakcjami słuchaczy. Rudolf przedstawia najważniejsze argumenty i kontrargumenty rewizjonizmu holokaustycznego. Słuchacze reagują wspierającymi, sceptycznymi a także wrogimi pytaniami. „Wykłady” czyta się jak ekscytującą wymianę zdań między osobami o innych poglądach. Książka porusza i odrzuca zwykłe moralne, polityczne i pseudonaukowe argumenty przeciwko rewizjonizmowi. książka przypomina zabawną kolekcję odpowiedzi na często zadawane pytania o holokauście. Z licznymi odnośnikami do ogromnej bibliografii, ta łatwa do zrozumienia ksiązka jest najlepszym wprowadzeniem do tego tematu tabu, zarówno dla czytelników znających temat, jak i tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej.

 3. Zbyszko said

  po prostu sowieci wszystkich krajów… połączyli się. A naiwni myślą że sowieci są tylko w Rosji

 4. Wandaluzja said

  Pieśń tramwajowa O MISSISIPI, TY CZARNA RZEKO…

  Nie ma żadnych dokumentów odnośnie Holokaustu a David Irving twiwrdził nawet, że nie ma hitlerowskiej jurysdykcji antyżydowskiej, gdyż Ustawy Norymberskie są ZŁAGODZENIEM szwajcarskiego prawa przeciw kapitalowi kryminalnemu.
  II WŚ była o granicę na Missisipi, ktorą zaprognozował Bismarck. SPRZEDANIE przez rabinów nowojorskich Folwarku Żydowskiego, który nazywał się ZSRS, było dla wysłania do USA 12 milionów ogierków żydowskich. Po dokonaniu tego Żydzi PRZEKWALIFIKOWALI granicę na Missisipi ze Wschodniej Granicy Niemiec na Zachodnią a Izraela od Wisły do Missisipi.
  W tej sytuacji pozycja Anglosasów była TRAGICZNA, toteż na ołtarzu ratowania USA musieli przekupywać Żydów KOSZTEM POLSKI. Bez Polaków przegraliby KILKAKROTNIE a musieli za każdym razem ich Poświęcać dla przekupywania Żydów, którzy wykpili się z wciągnięcia Niemców do wojny WSCHODNIĄ GRANICĄ NIEMIEC NA MISSISIPI Przemysłem Holokaustycznym.

 5. Zbigniew Kozioł said

  Przecie tego Wanda Iluzja nie sposób przyjmować.

  Czarodziej ch*j znalazł się, kurva myślowa.

 6. wi42 said

  Re: 5
  Dobrze Pan ujal – „Wanda Iluzja” ta nazwa wyjasnia czarodziejskie wywijasy owej postaci na forum gajowki.
  Pozdrowienia, W.

 7. Siggi said

  Ten tekst pod dziwnym tytulem o zmowie ,jest tak tepy,prymitywny,roi sie do falszywych interpretacji,ze odbiera checi,aby podejmowac jakas polemike z autorem.

 8. Siggi said

  WANDALUZJA jest swietny!!! Czytam z przyjemnoscia ,mam duza porcje smiechu,nie musze szukac kabaretu.Przy tym pisze tak sugestywnie,ze w pierwszej chwili moze go ktos traktowac powaznie.Dzieki WANDALUZJA za choc troche rozrywki w tych ponurych ,niepewnych czasach.
  Prosze ,- przy okazji – doprecyzowac ta granice na Missisipi;…czy lacznie z Missuori,bo to daje prawie 6tys.km?Bardzo istotne dla mnie,z pkt. widzenia jak bede uciekal na Alaske a nastepnie na Kolyme.Pozdrawiam cieplo.

 9. Pitek Raus said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sojuz-Apollo

 10. ponury said

  qwa qwie łba nie urwie

 11. Franklin Delano Roosevelt wiedział o tym, co planuje Adolf Hitler, i wiedział o tym, co planuje Józef Stalin. Trzeba być totalnie głupi, albo celowo zakłamany, aby twierdzić, że tak nie było. Wiedzą nawet już o tym osoby średnio a nawet słabo interesujące się historią.

 12. Easy Rider said

  Ten artykuł – może w sposób niezamierzony – ale pokazuje, czym w istocie były i są rządy światowe oraz prowadzone przez nie wojny. Jaką iluzją był podział świata w okresie zimnej wojny. I jak dziwnie spokojnie i bezkonfliktowo dokonał się upadek bloku sowieckiego i zjednoczenie Niemiec. Podobnie, jak dzisiaj – spokojnie i systematycznie postępuje przekształcanie USA w państwo policyjno-totalitarne. Dotyczy to nie tylko zresztą USA, ale całego świata cywilizacji łacińskiej.
  Może więc ten artykuł przyczyni się do tego, że ileś kolejnych osób obudzi się i zmieni sposób postrzegania świata – ale do przekroczenia „masy krytycznej” w tym zakresie jeszcze daleko.

  Co do pana/pani Wandaluzji – być może jest to dla niektórych śmieszne, ale cokolwiek jakby nie to miejsce i nie ten czas na tego rodzaju jokes. Nie podejrzewam Gajowego ani tutejszych bywalców o brak poczucia humoru, jednak nawet humor ma jakiś swój cel i sens, a teksty pana/pani Wandaluzji niestety tych cech nie wykazują, a przede wszystkim – nie śmieszą, tylko raczej denerwują. Nie wygląda to również na humor w stylu pure nonsense, który też posiada jakąś wewnętrzną logikę. Jest to po prostu robienie sobie jaj ze wszystkiego i wszystkich, co przypomina swoim stylem audycję „Trójki” z lat 70. „60 minut na godzinę”, a w szczególności – pozycje „Dialogi na cztery nogi” lub „Na wyspach Hula-gula”. Kiedyś, w tamtejszej rzeczywistości śmieszyło, dzisiaj – już nie bardzo, gdyż życie przerosło kabaret i nastały złe czasy dla kabareciarzy takich jak pan/pani Wandaluzja.

 13. wi42 said

  Re: 7 Siggi – zgadzam sie z ocena wypocin

  Re: 12 ER – wnioski ok, aczkolwiek wynikaja one nie z „artykulu”, tylko z o wiele glebszej Panskiej wiedzy.

 14. Siggi said

  Szanowni Panstwo.Swietym prawem Pana Gajowego jest wpuszczac na ta strone,to co uwaza za stosowne.Jest Szan.Administracja i wie co robi.Ja to szanuje i caly czas Panu Gajowemu nie zaluje 10pkt.za… caloksztalt.
  Ale -na mily Bog- Szanowni Panstwo zastanowcie sie ,podejmijcie glebsza analize tresci tego w aspekcie wartosci jakie reprezentujemy.Co ten ktos pisze i wypisuje.
  Kilka przykladow podam,dla zobrazowania sprawy.
  W tekscie jest; „Sowieci zainscenizowali pokazowe procesy w Charkowie,Krasnodarze oskarzajac Niemcow i ich kolaborantow o mordy tys.niewinnych ludzi w czasie ich okupacji sowieckiego terytorium”.A co mieli nie rozliczyc z czynow,bez wzgledu jak to zrobili.No to po co byla Norymberga?

  W innym miejscu,”Kiedy wybuchla wojna pomiedzy Polska z jednej strony a Niemcami i Zwiazkiem Sowieckim z drugiej(wrzesien 1939r.)sowieci wymordowali juz dziesiadki milionow „.Dla przeciwwagi …100osob bylo ofiarami rezimu Hitlera”.Od siebie dodam…nie liczac ofiar”krysztalowej listopad 1938″.
  Jak mozna otwarta ,zbrodnicza agresje nazywac…jak wybuchla wojna miedzy…?
  Dalej,:” Dalej ,podczas kiedy Hitler nie zrobil nic po wojnie przeciwko Polsce(?…o co chodzi?),Stalin atakowal Finlandie pod koniec 1939r i pozbawil ja wschodnich terenow”.Wschodnie tereny(Karelie) stracila pozniej.

  Curiosum; „Kiedy Niemcy i Francja rozpoczely goracy etap wojny w Zachodniej Europie wiosna 1940roku(…wojny zdeklarowanej przez Francje a nie Niemcy)”???Zwracam uwage na formule…
  W innym miejscu;” Nastepnie ,kiedy wybuchla wojna miedzy Niemcami i ZSRS latem 1941r(konkretnie 22czerwca),Ameryka postanowila udzielic Stalinowi bezwarunkowego wsparcia ekonomicznego i propagandowego”.
  W tym zdaniu zawarte jest najwieksze falszerstwo autora tych slow.Polskiej opinii publicznej od 1945 roku sugerowano,ze gdyby nie pomoc Ameryki ,sowieci by przegrali wojne.
  Nic bardziej blednego.
  Dostawy wojenne z Ameryki do ZSRR,to zadna pomoc ,tylko zwykly ,brutalny handel z zyskiem dla sprzedajacego.
  Faktem jest,ze Ameryka podjela wysilki w dostawach wojennych dla Stalina.Konwoje morskie-polnocne,to przyklad tego dzialania.Ale nic za darmo.Na wojnie sie zarabia.Tak bylo podczas II WS.
  Stalin nie dysponowal walutami wymienialnymi,glownie dollarami,aby placic Ameryce za dostawy.Placil zlotem,bo takie byly warunki dostawcy wobec aliantow nie tylko wobec ZSRS.Wowczas dollar mial staly parytet w zlocie,obecnie wyglada to wirtualnie.
  Rozliczyli sie co do centa.
  Viceprezydent USA Henry Wallec przez tydzien maja 1944roku (od 23maja) wizytowal Kolyme,zaglebie „zlotych piaskow”ZSRS,aby sprawdzic jak wyglada wydobycie zlota.Z iscie rozbrajajaca szczeroscia stwierdzil;”Ludzi Syberii nikt nie zmusza do pracy,to po prostu dzielna,pelna zycia rasa”.Przy okazji nie szczedzil pochwal dla efektywnosci radzieckiego systemu.Zrobil to dlatego,zeby amerykanska opinia nie myslala,ze dzieje sie cos wbrew ich wartosciom…Tzn, na kazdy gram wydobytego zlota przypadalo iles gramow potu i krwi lagiernikow.Kolyme okresla sie jako „Bialy Oswiecim”z racji ofiar jakie pochlonela.
  Jeszcze raz stwierdzam,ze tekst tego autora jest klamliwy, beznadziejny,tendencyjny,wodomozgowy,niczego nie wyjasnia.

 15. Marucha said

  Re 14:
  I na tym, między innymi, polega rola gajówki: wspólnymi siłami demaskujemy kłamstwa, przekłamania, obalamy postawione tezy…

 16. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 17. Wandaluzja said

  Ad, 5, 6, 7: Te gnoje zamiast TYLKO LŻYĆ powinni udać się do Michnika, który jest – jak powiedział jego przyjaciel Zbigniew Herbert – Najlepszym Oszystem Intelektualnym. Książę Demidow mówił, że rabini kijowscy zaprosili Piłsudskiego, żeby pojechać na Kreml i krzyczeć: TY ŻYDOSKI GNOJU, ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULÓJ JĄ… Lenin jednak przechytrzył ich, bo mianował dowódcą frontu ukraińskiego polskiego rezuna Kotowskiego: KOLEJORZ, KOLEJORZ…
  Byłem lżony i wyrzucany z forów internetowych za Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, ale nikt mnie PRYMITYWEM nie nazywał. Już to, że Niemcy obiecali POLKOM milion ton złota z satelitarnej detekcji za tuskowanie FCHAN świadczy, że prymitywem nie jestem.

 18. Wandaluzja said

  Ad. 8. Siggi: Przeproszenie przyjmuję. Chodzi mi oczywiście o tuskowanie Funkcjlnalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, a o nabyciu przez generałów pruskich Folwarku Żydowskiego piszę w książce „Incydentu nie było”, Gdańsk 2001. Dopiero po wydaniu ksiązki dowiedziałem się o makabrycznym kontekście tej sprawy, o czym mój ojciec nie wiedział choć wysłał mnie do prokuratora wojewódzkiego Koguta.

 19. wi42 said

  Re: 14 Siggi

  Gdy sie pisze o Rosji o juz napewno o Katyniu malo kto z Polakow zauwaza takie „drobiazgi” jak to zrobil Pan.

  Do uwag moge dadac tylko linki do najwiekszego ludobojstwa II WS o ktorym nikt nie mowi i wiekszosc nie chce wiedziec.
  http://www.historynet.com/soviet-prisoners-of-war-forgotten-nazi-victims-of-world-war-ii.htm
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_crimes_against_Soviet_POWs

  W tej zbrodni wszystko dobrze udokumentowane, zamordowano ok. 5 mln jencow sowieckich i … nikt o tym nie mowi. Moze dlatego, ze przycmilaby holocaust iloscia ofiar?

 20. Centuria said

  Rząd Roosevelta pełen był komunistów i żydów – Morthengau, Cohen, Anna Rosenberg. Jakos zawsze jedno z drugim idzie w parze – wiekszośc komunistów to Zydzi.

  W latach 30-tych niejaki Walter Duranty, korespondent New York Times dostal prestiżową Nagrodę Pulitzera za reportaże z ZSRR. Reportaże pełne były sielankowych historyjek o krainie miodem i mlekiem płynacej, a kiedy ujawniono,że Sowieci mordują ludzi, Duranty stwierdził, że „zeby zrobic omlet, trzeba rozbic parę jajek”. Nagrody nigdy mu nie odebrano, do tej pory wisi w budynku NYT.

  Kiedy senator McCarthy walczył z infiltracją rządu przez komunistów, został zniszczony. Tymczasem, ujawnione w 1995 roku dokumenty Venona, pokazuja jasno, że McCarthy miał racje.

 21. Siggi said

  aD.17 – WANDALUZJA – Wy powinny ponownie jeszcze glebiej zglebic dzielo „Krotki kurs WKP(b)” autorstwa prawie noblisty od ksiazek-Wissarionowicza,bo w Waszym wpisie kwestia stosunkow Lenin(Uljanow)-Kaplan sie zbyt rozprecyzowalo,tzn nalezy znow doprecyzowac.Jak ja to widze?To nie Wowa poczestowal ja syfilisem a ona jego dwiema sztukami olowiu,ale nieskutecznie i w ramach porachunkow plemiennych.O co poszlo,to wymaga dalszych badan naukowych,ale fakt jest faktem.
  Fakt,ze Wowa kopulowal ostro i rozdzielal prezenty to doswiadczyla tego Nadia Krupska,bo dzieci nie mieli.Ich rewolucyjna teoria mowila i mowi,ze tak bez reszty poswiecli sie sprawie rewolucji i dobrobytu dla ludzkosci,ze uwazali bachory za balast,przeszkode w radosnej drodze do komunizmu radosnego.
  Szkoda mi tylko Aleksandry Kollontaj,ktora faktycznie obdarzyl Wowa syfilisem i wyslal na ambasadora do Szwecji.A byla to piekna kobieta,madra,prawie arystokratka.Ona razem z Nadiezda K. w pociagu ,ktory im podstawil Wermacht-IIOdz.ze Szwajcarii do Finnlandii w 1917r. urzadzili takie swingerparty,ze …slinka leci.

 22. Zerohero said

  W kwestii Wandaluzji…Pan Easy Rider ładnie to ujął. Ja kiedyś bardzo delikatnie skomentowałem tego typka, że „powinien z akordeonem wyśpiewywać swe rewelacje z tramwaju”. 🙂

  Ktoś kiedyś, nie pamiętam kto, chwalił Wandaluzję za „spryt”. Wg. tego kogoś Wandaluzja w sposób sprytny przemyca co trzeba i jako błazen nie naraża się na zamknięcie w więzieniu.

  A ja nie wiem jak w tym słowotoku odnaleźć coś cennego. Masz perły – to je dawaj, a nie wrzucaj kilka sztuk w tonę szamba. A może to tylko szambo jest, bez pereł? Wandaluzja myśli, że ktoś ma ochotę grzebać się w tych jego szambiarskich wypocinach? Szkoda czasu.

  Wandaluzja to

  albo świr – trochę wstyd regularnie (choćby wirtualnie) brać udział w dyskusjach z udziałem wariata.

  albo to agent ośmieszający Gajowego i jego czytelników. O, patrzcie jakie tam czuby zaglądają, np. Wandaluzja ha ha ha…

  albo osoba siląca się na dowcip. O ile bywający tu kiedyś Baron Srul Radziwił dysponował żartami sytuacyjnymi, to Wandaluzja powtarza w sumie jeden i ten sam dowcip. Nieśmieszny.

  Kończ Waść!

 23. wi42 said

  Re 22 Zh
  Wszystko co mozemy zrobic to omijac z daleka Wanda-iluzje jak pole minowe.

 24. Siggi said

  Panowie !!! Wiecej poczucia humoru , bo zgniusniejemy.Czy w Gajowce musi byc wszystko z …nadeciem.Litosci prosze,smiech to zdrowie.A mamy tak malo okazji do zdrowego smiechu.Moje otwarcie na sztuke w kazdej postaci,takze humorystycznej pozwala mi zyc w miare na luzie,dobrym nastroju,choc w kieszeni i na koncie w WBK-BZ cienko.Zycie jest zbyt krotkie,zeby sobie zawracac glowe duperelami.W Agorze zwalniaja 250 ludzi i nie chcialbym byc wsrod nich,a tak wiernie sluzyli panu. A tu,w Gajowce nic ,o czym to swiadczy?Dla mnie swiadczy,ze GW coraz gorzej sie sprzedaje.A w Gajowce nikt sie nie cieszy z tego, procz mnie i WANALUZJI. Szczesc Boze !!! Shalom !!!

  W gajówce się martwią, że przez tyle lat polskie lemingi popierały G*** Wyborcze i dopiero puste portfele zmusiły niektórych do rezygnacji z tej lektury – admin

 25. 166 bojkot TVN said

  24/Siggi
  W gajówce Gajowy zwolnił tylko Agę 😦
  I choć 166 uważało od początku Agę za babę Agę, bo pływała w skrajnościach, to nie uważa za konieczne zamykanie jej ust.

  Zwolnieni z Agory będą szukać pracy. Ciekawe, czy znajdą. Boję się, że zajmie się nimi gmina żydowska i jakiś Hartman czy inny rabin poleci HGW zatrudnić ich w administracji jako urzędników od nowych spraw, które będziemy musieli u nich załatwiać, a które są nam potrzebne jak wrzód na dópie.
  Bo co potrafią pożytecznego robić byli pracownicy żydowskiego koncernu AGORA? Pisać i donosić?

 26. Zerohero said

  Re 24

  Różne są dowcipy. Może tego wyraźnie nie zaznaczyłem, ale Baron Srul mnie naprawdę śmieszył. Szkoda, że przestał tu pisywać. Śmieszy mnie nawet nieporadny humor libertariański, zwłaszcza Rysia :). Wandaluzja mnie jakoś nie śmieszy. Nie będę tłumaczył co i jak, bo to już trafnie skomentował Pan Easy Rider w kom. 12.

  Nawiasem mówiąc zdarzyli się nawet tacy czytelnicy Gajówki, którzy Barona Srula brali na poważnie… 🙂

  Do Wandaluzji. Jeśli to był żart, to proszę mi wybaczyć – mam nadzieję, że nie jest Pan wrażliwy na krytykę. Niestety tak bywa. Wychodzi komik na scenę, gada, gada, a tu cisza. Głowa do góry. Strasburger ma gorzej.

 27. Zerohero said

  Zwolnienie z Agory mogą pójść do Gazety Polskiej. Sam Kaczyńśki dał sygnał hasłem:

  „warto być Polakiem”

 28. Rysio said

  Gajowy pewnie wywalił Agę tak samo jak kiedyś Rysia.

  😦

 29. Rysio said

  re 25. bojkotka stała się strasznie liberalna

  😉

 30. Wandaluzja said

  Ad. 21, 22: Zerohero zachorował/a z NIENAWIŚCI do mnie więc powinien się leczyć, a miast wnosić o Usunięcie mnie z Forum KONYTARGUMENTOWAĆ, czego jednak nie potrafi tłumacząc się, że nie można dyskutować z wariatem, co jest formułą z Domu Wariatów NKWD. Więc niech Zerohero nie będzie taki Wielki NKWD, które jest żydowskim kapitałem kryminalnym.
  Jeśli idzie o podniesioną przez Siggi NIEJASNOŚĆ stosunku Afanasji Kapllan do Wowy-Lenina to wyjaśnia to Dymitrij Wołkogonow w książce „STALIN – Wirtuoz kłamstwa, dyktator myśli”. Siggi pisze o Pozytywnej kurtyzanie bolszewizmu, Aleksandrze Kollątaj, ale była i Negatwna, której zdjęcia Stalin kazał retuszować ANTYPATYCZNIE, bo była to kobieta Przepiękna. Jedno jednak przeoczył: Z Wypowiedzenia przez Lenina Pokoju w Brześciu Litewskim w przeddzień Kapitulacji Wehrmachtu, na I planie stoją Sawinkow, Trocki i Świerdłow a Lenin na Trybunie na II; Afanasja w bieli jest na III planie a funkcjonariusze na IV. Dla ludu za plecami fotografa mogła się wydawać Siostrą Czerwonego Krzyża.
  Nad pięknym Nekerem mieszkałem w jednym pokoju z wykształconym w Leningradzie Ukraińcem, który mówił mi, że miał w rękach MASOŃSKĄ teczkę Lenina. Mówił też, że widział pistolet, którym Kapllan strzelała do Lenina, którym CZŁOWIEKA ZABIĆ NIE MOŻNA. To jest pistolet taki, jaki we Francji nosić mogły prostytutki dla samoobrony – więc czyżby Kapllan była prostytutką paryską a Lenin alfonsem? Jak strzeliła do napastnika 3 razy to mogła uciec, a do Lenina strzeliła 2.
  Lenin pisze w Testamencie: „Wspomnijcie łaskawie słynna naszą bójkę z plenum KC w Paryżu, kiedy to towarzyszce Kołłątaj musiałem , że tak powiem, nałożyć po pysku, a podkochujący się w niej Bucharin, Piatakow, Stalin i Plechanow…, związali mnie i skopali, wyzywając od drobnomieszczańskich tyranów” (Xawery Pafnucy Ostoja Kuceyko, PRAWDA UKRYTA czyli tajemnice komuny, OFFICYNA Warszawa 1990, s. 75-76).
  Stalin, który „podkochiwał się w Kollataj”, która nienawidziła Kapllan, POŁĄCZYŁ 2 zamachy na Lenina w Jeden. I. zamach był strzałem do samochodu Lenina, w którym znaleziono pocisk z CIĘŻKIEGO Brauninga, a II. z małokalibrowca, do którego Afanasja miała prawo jako Nałożnica Lenina. Wg książki Sawinkowa „Blady koń” to Afanasja odciągnęła ochroniarza Stołypina, dzięki czemu Sawinkow mógł zastrzelić Stołypina.
  Rabini zaprosili Piłsudskiego do Kijowa, żeby lżyć Lenina: TY ŻYDOSKI GNOJU – ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPUKÓJ JĄ, więc Lenin musiał oddać Kollataj Stalinowi i przyjąć Kapllan oraz dać Armię Trockiemu, który się Piłsudskiego NIE BAŁ. Gdy Armia Czerwona pod Warszawą to Kapllan to – na rozkaz rabinów kijowskich, którzy grali na Trockiego, lub Sawinkowa postrzeliła Lenina, co URUCHOMIŁO SYFILIS – i o to tu chodziło.
  Zdjęcia Kaplanki były więc retuszowane ANTYPATYCZNIE nie przez Stalina, ale Kollataj. Sperma jerozolimska uczyła mnie przez 50 lat ILE DUPA KOSZTUJE i robiła mi karykatury fotograficzne.

 31. Zerohero said

  Re 30

  Nienawiść? Wypociny Wandaluzji zawsze obchodziłem szerokim łukiem, nie odnosiłem do nich ani jednego komentarza. Skoro teraz kilka osób zadeklarowało rozdrażnienie pisaniną Wandaluzji, to postanowiłem je wesprzeć. Niech Gospodarz strony wie jakie są nastroje i jak czytelnicy oceniają tego gościa.

 32. Marucha said

  Dlaczego się rozdrażniać?
  P. Wandaluzja pisze przecież w sposób zupełnie nieagresywny i nikogo nie atakuje.

 33. Siggi said

  Ad.30-WANDALUZJA, jak Wy piszecie i przywolujecie wielkie,autentyczne postacie historyczne z Rosji carskiej,ZSRS,czy Federacji Rosyjskiej a nawet calego obszaru rosyjsko-jezykowego i podobnego,to prosze wymieniac w pelni naszych bohaterow tj. z nazwiska ,imienia i odczestwa.Wymienia sie np.Stalin(Dzugaszwilli)Josif Wissarionowicz, jak Chruszczow to koniecznie Nikita Sergiejewicz,Lenin Vlodimir Ilicz,Lonka tez ma tak byc;Brezniew Leonid Ilicz,albo Gorbaczow Michail Sergiejewicz.Tylko nie zaden Miszka,tak mozna nazywac zabawki dla dzieci.Bedziecie-Wandaluzja-mieli klopoty przy postaciach nierosyjskich np.Jakow Dawydowicz,albo Gelmud Adolfowicz.Bo Feliks Edmundowicz Dz.to wiadomo…?No ,ale przy takich naukowych rozwazaniach trza sie gimnastykowac i dla solidnosci badawczej podawac zgodnie z prawda.Bo my – Wandaluzja- sprawdzamy. Na wszelki wypadek prosze traktowac to zwrocenie uwagi jako…1347 chinskie ostrzezenie.

 34. Zerohero said

  re 32

  A czy to musi być agresja? Kierowca jadący do przodu a zajmujący pas do skrętu też mnie drażni, choć to przecie może być brat Łata, że do rany przyłóż.

  Człowiek wczytuje się w ten bełkot i dopiero po chwili zauważa, że właśnie zmarnował czas. Ani to śmieszne ani prowokujące do dyskusji ani informujące. Zwykły spam zmuszające by go obejść.

  Ma Pan w tym wątku głos kilku osób, które nie lubią wpisów Wandaluzji. Ja mówię za siebie.

 35. Fran SA said

  Ja w ogole niektorych dyskutantow nie rozumiem. Zwlaszcza tych, co qrwami zastepuja argumenty.
  Juz teraz wiemy, ile sie naklamali rozni zwyciezcy z II-ej wojny swiatowej. Wiadomo przeciez o przeklamaniach i politycznych intrygach. ( Po 50 latach w koncu Anglicy przyznali, ze polska enigma im bardzo pomogla w rozszyfrowaniu kodu niemieckiego). A w Izraelu dalej ucza, ze II-ga wojna swiatowa to byl holokaust i ze o nic wiecej nie chodzilo, tylko o zydow. (Pewnie dlatego Niemcy napadli na Polske, bo bylo pelno zydow).W ogole historia swiata teraz zaczyna sie i konczy na holokauscie.
  Po przeczytaniu przemowien Hitlera- a wszystkie sa do nabycia w formie ksiazkowej- tez mi sie duzo pomieszalo w glowie. A po przeczytaniu o Transfer Agreement 1933 – to przeciez tez dokument, trzeba bylo sobie znowu poukladac wiadomosci.
  Roosvelt byl takim samym lotrem jak Stalin. Opowiadanie, ze byl chory i nie wiedzial co robi jak sprzedawal Polske w sowiecki jasyr – jest troche naciagane. II -ga wojna swiatowa byla bardzo dobrze wyrezyserowana; podobnie jak i pierwsza wojna swiatowa. To juz chyba kazdy wie. Informacje o Pearl Harbour to juz chyba wszyscy z gajowki znaja.
  Nie umiem osadzic artykulu Wandaluzji, bo akurat tego nie umiem, ale rozne dziwne szczegoly wylaza teraz na wierzch, zwlaszcza po tym jak Anglicy udostepnili mnostwo zakazanych dokumentow.
  Zamiast wymyslac Wandaluzji to sprobuje znalezc, co inne zrodla podaja na ten temat i porownam. Jak bede miec inne wiesci to sie chetnie podziele – po to tu wszyscy jestesmy.

  A wielu jest tutaj ‚zdenerwowanych’ forumowiczow- prawie tak jak na kazdym forum. Roznica zdan mnie nie dziwi – to chyba normalne, ze mamy rozne zdania, informacje czy rewelacje. Dziwi mnie natomiast ped do cenzurowania innych forumowiczow. Zdawalo mi sie, to przywilej wlasciciela blogu.

  A opinia jest jak dupa. Kazdy ma swoja.

 36. Marucha said

  Re 35:
  Widzę, że p. Fran SA nie nadąża za postępem nauki, pisząc:
  Pewnie dlatego Niemcy napadli na Polske, bo bylo pelno zydow

  Otóż Niemcy nie napadli na Polskę, ale chcieli obronić Żydów przed polskim antysemityzmem i nie widzieli innego wyjścia, jak pokojowa interwencja zbrojna, mająca na celu wprowadzenie w Polsce demokracji.

 37. Zerohero said

  Re 35 + ad rem

  Jest bardzo wiele wiarygodnych informacji, że oligarchia amerykańska i zachodnioeuropejska wspierały III Rzeszę i bolszewików. Można szukać pod hasłami: standard oil, ig farben, bank rozrachunków międzynarodowych, Kuhn&Loeb. Można poczytać krytyczne biografie ojców komunizmu: Engelsa, Marksa, Trockiego.

  Tak więc niespecjalnie dziwi, że Wujek Sam to wcale nie jest „dobry wujek”. Poza tym nawet gdyby odzucić całą spiskologię i przyjąć wersję naiwną, to po prostu w 1941, 1942 Niemcy miały inicjatywę, ZSRR mógł neutralizować ich potencjał, a Polacy byli nikim. I o co tu pretensje, do kogo? Do siebie można mieć. Oni się tak przejmowali Polakami jak Polacy Hiszpanami w czasie wojen napoleońskich.

  Pomijając nieścisłości, to w artykule są rewelacje, ale to rewelacje tylko dla idiotów czytających Gazetę Polską :). Oni mogą wybełkotać: jak to…to Ameryka wiedziała a nie pomogła? Przecież Ameryka zawsze dobra.

 38. Fran SA said

  Ad. 36
  Przepraszam, jakiej nauki??
  Bo przeciez do tej pory nie mamy prawa znac historii Polski. Ani o Sikorskim, ani o Katyniu ani o Naruszewiczu. Chyba ma Pan racje. Nie nadazam. A ‚rewelacje’ coraz to inne. I ciagle te same. Jak o katastrofie smolenskiej.

  Natomiast podejrzewam, ze Wandaluzja nie oczekuje przeprosin od roznych znawcow relacji Stalin – Roosevelt. Na Internecie jest cala masa informacji, a najciekawsze chyba sa listy Roosevelta do przyjaciela Stalina.
  Okazuje sie, ze Wandaluzja nie wyssal z palca roznych detali ze wspolczesnej historii. Amerykanie bardzo pomagali Sowieckiej armii. I wcale Stalin nikomu nie zaplacil za gaziki i auta ciezarowe, ktore dowozily zolnierzy sowieckich. Wszystkie te auta pan Roosevelt podsylal Sowietom. Niemcy tylu aut nie mieli.
  Stalin wykiwal Jankesow jak sie patrzy. O to mieli potem pretensje do Uncle Joe.

  ( Pozwalam sobie zauwazyc, ze w dyskusjach politycznych mozna uzywac roznych zdrobnien i pseudonimow: rownie zrozumialay jest Uncle Sam jak i Uncle Joe, czy Bill Clinton. Nikt go nie nazwie nawet ‚William’. Dubya Bush jest rownie znany jak nasz prawie, ze rodzimy ‚Bolek’. Nasi AK-owcy tez mieli ‚zdobyczne’ imiona, wiec nie warto kruszyc kopie o tzw. pseudonim z czasow okupacji i nadwrazliwa poprawnosc historyczno-polityczna; przeciez gajowka nie jest akademickim forum mimo, ze pojawia sie dosc duzo zupelnie akademickich artykulow i tematow. Jestesmy przeciez tu prywatnie i nikt z nas nie jest ekspertem od wszystkich zjawisk tego swiata. A przeciez dyskutujemy rozne tematy. Przyznam sie, ze dla mnie szokiem byly informacje o .. Pilsudskim. Moja galicyjska rodzina, mieszczuchy krakowskie zawsze zakochani byli w ‚Ziuku’ i zlego slowa nie mozna bylo powiedziec o ‚wielkim wodzu na kasztance’.. A jednak bardzo mi sie przydaly te rewelacje do mojej codziennej niemal peregrynacji po kartach historii. Nie mozna wiecznie powtarzac klamstw)

  No wiec Stalin za te bratnia pomoc od Jankesow obiecal im otwarcie rynku rosyjskiego na amerykanskie towary i w ogole biznesy. Wyglada na to, ze nie calkiem dotrzymal slowa.
  I nigdy nie pojme wymordowania prawie 2ch milionow Niemcow juz po kapitulacji. I nigdy nie pojme powodow do amerykanskich nalotow dywanowych w Niemczech.
  Tak samo jak nie rozumiem potrzeby uzywania napalmu w Wietnamie ani bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, tuz przed podpisaniem kapitulacji Japonii przez cesarza.

  Nie jestem prorokiem, wiec nie wiem jakby sie skonczyla II-ga wojna swiatowa, gdyby Amerykanie nie pomagali Stalinowi, ale wiem, ze nie musiala sie w ogole zaczac. Ani ta wojna, ani zadna inna.

  Widac, ze nie tylko ja nie podazam za postepem czasu.
  Nasza cywilizacja tez jest oparta na wojenkach. Tak teraz, jak i tysiace lat temu cywilizacje przed nami.

  ‚The Complete Correspondence of Franklin D.Roosevelt and J. Stalin’:

  http://books.google.com.au/books/about/My_Dear_Mr_Stalin.html?id=kjDwCkg1HB8C&redir_esc=y

Sorry, the comment form is closed at this time.