Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Dugin: nowa epoka
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o Fikcja z reparacjami
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Wolne tematy (68 – …
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Tusk: europejskie państwa muszą zrezygnować z części suwerenności

Posted by Marucha w dniu 2012-10-19 (Piątek)

A to jeszcze mają z czego rezygnować? – admin.

Premier Donald Tusk wystąpił w czwartek na dorocznej, międzynarodowej konferencji Narodowego Banku Polskiego. Szef rządu mówił o budowie silnej, zjednoczonej Europy, na rzecz której państwa członkowskie miałyby zrzec się części swojej suwerenności.

– Wszyscy zaczynają rozumieć, że integracja Europy będzie zależała w decydującym stopniu od rozstrzygnięć finansowych. Widać ile przemówień, ile wystąpień polityków, przywódców: premierów i prezydentów zawierając w sobie ładunek dobrej woli i optymizmu nie dostarcza jednak scenariuszy na rozwiązanie kluczowych problemów – podkreślił Tusk.

Premier przypomniał, że w Brukseli rozpoczęły się rozmowy na temat Europejskiego Nadzoru Finansowego. Tusk zwrócił uwagę, że Unia Europejska nie dysponuje obecnie mechanizmami, dzięki którym mogłaby poprawić stan gospodarek krajów strefy euro.

– Często odczytuję na twarzach europejskich polityków, szczególnie tych ze strefy euro, żal, że instrumenty, jakimi dysponuje Unia Europejska, w porównaniu do innych gospodarczych potęg, instrumenty będące w zasięgu klasycznych banków centralnych, są w Europie nie do końca wykorzystywane. Ba, nie ma ich po prostu – podkreślił premier.

Zdaniem szefa rządu dyskusja na temat jednolitego nadzoru finansowego w Unii Europejskiej, będzie tak naprawdę dyskusją o „najistotniejszym fragmencie tej realnej, prawdziwej integracji Europy”.

Tusk stwierdził, że dalsza integracja Unii Europejskiej wymaga poświęcenia części suwerenności państw członkowskich na rzecz wspólnoty. – Nie będzie możliwości zbudowania rzeczywiście zjednoczonej Europy z prawdziwie jedną walutą bez odważnych decyzji, które na końcu oznaczają zdolność poświęcenia części suwerenności własnych decyzji gospodarczych, wobec decyzji, jakie powinny zapadać na rzecz całej Europy przez ogólnoeuropejskie instytucje – stwierdził.

Czwartkową konferencję NBP zatytułowano „Rekonfiguracja Europy – perspektywa Europy Środkowej i Wschodniej”. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele banków centralnych z Europy i świata, znani ekonomiści oraz przedstawiciele ośrodków akademickich.

Przemówienie premiera w którym opowiedział się on za delegowaniem suwerenności państw członkowskich na rzecz Unii Europejskiej to już nie pierwsza taka deklaracja członków rządu PO. W ostatnich miesiącach minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski dwukrotnie deklarował w Berlinie gotowość oddania części suwerenności Polski by wzmocnić narzędzia decyzyjne Brukseli.

Źródło: gazetaprawna.pl
ged
http://www.pch24.pl

Komentarzy 26 do “Tusk: europejskie państwa muszą zrezygnować z części suwerenności”

 1. AniaK said

  Pani Merkel ma już chyba dosyć wystąpień zarówno pana Tuska jak i pana Sikorskiego.

 2. AniaK said

  cd.

  Jak straci do nich cierpliwość to się wcale nie zdziwię.

 3. AniaK said

  cd.

  Nie należy zapominać, że w żyłach Pani Merkel płynie też polska krew. A po dziadkach dziedziczymy więcej cech niż po rodzicach.

 4. AniaK said

  cd.

  I nie należy zapominać, że Kobieta zmienną jest 🙂

 5. AniaK said

 6. Boryna said

  ad.Ania K. co Ty sobie ubzurzyłaś . Tusk realizuje politykę IV Rzeszy Merkel.

 7. AniaK said

  Re: 6

  Panie Boryna, kobieta musi sobie zapracować na swoją pozycję. Czasami bardzo ciężką pracą. Może mieć dość tych krasomówców. A geny u niektórych odzywają się prędzej, a u niektórych później.

  I modlitwy trochę nie zaszkodzi 🙂

 8. Pokręć said

  Tusk to populista. Tylko nie podlizuje się tym razem wyborcom a mówi to, co chce usłyszeć Angela Merkel.
  Populizm ma wiele twarzy. Nas przyzwyczajono do tego, że populizm to mówienie tego, co przed wyborami chce usłyszeć motłoch, taka, zwyczajna kiełbasa wyborcza. Tymczasem populizm to mówienie tego, co chcę usłyszeć dowolny słuchacz z nastawieniem na zdobycie akceptacji słuchacza kosztem prawdy. Można uprawiać populizm skierowany do klasy średniej (uprawiany przez PO w Polsce), czy wreszcie populizm na najwyższym szczeblu – kiełbasa wyborcza lisiecka, skierowany do tych, co namaszczają na wysokie stołki unijne i masońskie w strukturach NWO.

 9. Pokręć said

  @AniaK: Wie Pani, dlaczego Prusacy tak nienawidzą Słowian? Bo sami przed sobą chcą udowodnić, że ich praprzodkowie nie byli Słowianami. Taki kompleks niemieckości. Podejrzewam, że wielu Niemców z Bawarii, czy Austrii, potomków właściwych Germanów nie uważa prywatnie Prusaków za Niemców. Takie lokalne animozje, jak w Polsce „Krakówek i Warszawka”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, etc, etc.
  To, że w żyłach A. Merkel może płynąć jakaś cząstka polskiej krwi to nie musi być dla nas bonus. Wręcz może być zupełnie przeciwnie, jak Frau Bundeskanzler ma jakieś kompleksy.

 10. Brat |Dioskur said

  Donio powtarza tylko to ,co uslyszal w Brukseli na kolejnym posiedzeniu Politbiura.Wbrew temu co sadzi admin w kwestii suwerennosci ,jest jeszcze wiele do oddania .Temat jest ,przynanajmniej w Holandii tak goracy ,ze zawiazal sie komitet optujacy w tej materii za referendum.W tut. TV wzieto nawet , wprawdzie juz zdymisjowanego ,ale jeszcze piastujacego swoje stanowisko premiera Rutte, w krzyzowy ogien pytan.Nieco tym skonfudowany opowiedzial sie za stopniowymi krokami niemneij glowny zarys planowanej scislej integracji do gustu mu nie przypada bo…slucha ulicy!A ta jest przeciwko oddawaniu wladzy Brukseli,ktora na poczatek chce podporzadkowac CBE we Frankfurcie wszystkie banki Eurokolchozu a nastepnie utworzyc centralne ministerstwo finansow z oddzialami w krajach czlonkowskich.Tak wiec Vincent odbieralby tylko dyspozycje a budzet Polski powstawalby w Brukseli.Sejm ,chociaz juz teraz jest to teatr kukielek ,zostalby zdegradowany do roli kabaretu,gdzie jak wiadomo wszystko jest smieszne i sfingowane.

 11. AniaK said

  Re: 9
  Panie Pokręć, populizm populizmem, podlizywanie się podlizywaniem – co kto woli – ale pani Merkel żeby podźwignąć EU z upadku, to będzie raczej potrzebowała dobrych ekonomistów, informatyków…..a i lepsi menadżerzy pewnie by się przydali. Nie wiem kto poza nami z zainteresowaniem słucha wystąpień pana Tuska i pana Sikorskiego. Logiki trudno się w nich doszuka.

 12. 25godzina said

  Europejskie narody muszą wyzwolić się z niewoli zakamuflowanej pod postacią UE a wszyscy kapo nadzorujący poszczególne obozy muszą ponieść sprawiedliwą karę.

 13. Pokręć said

  @11: Pani Aniu, niestety, ja myslę, że Frau Bundeskanzler ani myśli o ratowaniu Europy. Ona ja chce zgermanizować. Tak, żeby wszyscy peryferyjni z zad.pia pracowali za miskę ryżu na bogate centrum. Wilk traci sierść ale nie wady.

 14. Zerohero said

  Przemówienie premiera w którym opowiedział się on za delegowaniem suwerenności państw członkowskich na rzecz Unii Europejskiej to już nie pierwsza taka deklaracja członków rządu PO. W ostatnich miesiącach minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski dwukrotnie deklarował w Berlinie gotowość oddania części suwerenności Polski by wzmocnić narzędzia decyzyjne Brukseli.

  Pisiacki portal zarzuca PO/Tuskowi zrzekanie się suwerennosci. Słusznie? Słusznie by było gdyby robili to z pobudek idealistycznych a nie by nagonić frajernie PISowi. Dobrze wiemy, że:

  1. Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński.
  2. Radosław Sikorski był w rządzie PiS.
  3. cała polska scena polityczna (może z wyjątkiem Samoobrony) była i jest wybitnie nastawiona na globalizm prowadzący do zaprowadzenia rządu światowego.

 15. 25godzina said

  @Pokręć
  Merkel może sobie co najwyżej pomyśleć o tym, co to zrobić na obiad mężowi. To, że w ogóle wypuszczono ją z kuchni pokazuje, ze faktyczną władzą (nie tylko w RFN) ma oczywiście bezpieka, a Merkel po prostu dobrze sprzedaje ich decyzje. Coś w stylu „perfekcyjnej Pani domu”, tak telenowela, reality show dla motłochu.

  UE na pewno została tak zaplanowana, że prędzej czy później zdechnie, ale jak już to sie stanie to cele, które dotąd musieli Niemcy osiągać drogą militarną, zostaną osiągnięte drogą „pokojową” (bez pomocy wojska). Tańszą i bezpieczniejszą, którą można kontrolować, korygować itd itp i przede wszystkim można to łatwo sprzedać (przedstawić jako no modernizację, unowocześnienie itd itp).

  Gospodarka jest uzależniona od dopłat z UE (to tak jakby podlewał Pan tylko te grządki na których ma coś wyrosnąć, resztą niby obsiana, ale się nie rozwinie) i miejsca pracy powstają tylko w tych wybranych sektorach. Z pozostałych ludzie się wynoszą (co się dobrze sprzedaje: że kryzys, że bezrobocie, że szaleje, że walczymy itd itp). Zostaje zerwana ciągłość w branżach w których to jest niezbędne, zostają utracone rynki zbytu, ludzie przenoszą się do innych działów gospodarki (lichwa, handel, księgowość itd itp), wyjeżdżają.

  Rządy z kolei są kontrolowane bądź ręcznie poprzez agenturę, bądź poprzez media czyli miejsce kształtowania opinii większości, synekury i korupcję.

  Wystarczy pewnie jedno pokolenie, powiedzmy około 20 lat i cele można osiągnąć. Anschluss nastąpił w 2004 roku, mamy 2012 czyli jesteśmy gdzieś w połowie drogi.

 16. 25godzina said

  Kiedy wg mnie UE będzie mogła sie rozpaść? Jak ustroje państw członkowskich (przede wszystkim Polski) zostaną zmienione tak, żeby mogły powstać nowe państwa. Jerzy Gorzelik z RAŚ mówi otwarcie, ze jego celem jest zmiana ustroju Polski w unitarnego w federalny i mówi konkretnie do kiedy to ma być osiągnięte – 2020.

  „Bardzo jednak liczę na to, że ten wynik będzie jeszcze lepszy. Uzyskane 6,6 proc. to dla nas umiarkowany sukces, ponieważ pełnym będzie dopiero autonomia dla regionu w 2020 roku. Jeśli będziemy mieli przedstawicieli w sejmiku, będzie to pierwszy krok do tego celu ”
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Jerzy_Gorzelik

  Jerzy Gorzelik na Marszu Autonomii 2012 w Katowicach zapowiada zmianę ustroju politycznego
  http://pulspolski.tv/2012/07/jerzy-gorzelik-na-marszu-autonomii-2012/

  Czy Gorzelik miałby taki dostęp do mediów, ich wsparcie i swobodę działalności bez poparcia tajnych służb, tych podwieszonych bezpośrednio pod kręgi decyzyjne, rządzące teraz w UE i Polsce?

  Po zmianie ustrojów, UE „upadnie” i na wybranych terenach (przede wszystkim chodzi o Polskę) powstanie faktyczna państwowa próżnia. I co wtedy? Wtedy przygotowane wcześniej regiony przygraniczne będą mogły legalnie przyłączyć się do RFN (bo przecież nie do USA).

 17. Re.10
  Może w Holandii – a nie w Polsce.
  Uwaga p. Maruchy jest bardzo trafna.
  Mówienie w stanie niewoli o jakiejś suwerenności – zrzekania się jej części – to paranoja.
  Polskę załatwiono już Układem Europejskim z 16.12.1991 r.
  Potem to już było dobijanie Polski – tudzież również z użyciem wody święconej w zastępstwie środka znieczulającego ogólnego znieczulenia.

  MATRIX 1 – Mechanizmy władzy kolonialnej nad Polską – PDF

  Click to access matrix_1_mechanizmy_wladzy_kolonialnej_nad_polska.pdf

 18. Dwa żywioły antypolskie wiszące nad Polską

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/dwa-zywioly-antypolskie-wiszace-nad-polska/

  Fragment:

  O ile o antypolskim żywiole niemieckim mówi się w mediach – od czasu do czasu – i niektórzy politycy wskazują na zagrożenia z nim związane, to o żywiole żydowskim zagrażającym Polsce obowiązuje nakaz milczenia.

  Zajmę się zatem tym drugim żywiołem.
  Punktem wyjścia są tutaj stwierdzenia aktualnego rabina krakowskiego Sacha Pecaric zawarte na stronie internetowej: [tu link do źródła – link nieaktualny na 2011 r.]

  “Te kilka lat, przez które Pardes Lauder ukształtował się i osiągnął swój dorobek pokazują, że pomimo dramatu historii i wszelkich złych prognoz, żydowska nauka i żydowskie życie mogą odrodzić się w Polsce na najwyższym poziomie, kształtując przyszłość polskich Żydów i kierując ich na drogę Tory, która stanowi o istocie żydowskiej tożsamości.

  Oby dzieło rozpoczęte prze Pardes Lauder mogło być kontynuowane i oby stało się fundamentem dla odbudowy prawdziwego żydowskiego życia w Polsce, jeżeli nie w tym, to na pewno już w przyszłym pokoleniu.” …………….

  Od grudnia 2006 – kiedy to napisany został artykuł – procesy posunęły się daleko do przodu. Widać to w publikacjach zamieszczonych m.in. na stronie

  http://jozefbizon.wordpress.com/wpisy-blog/

 19. najnowszy model terminatora said

  Podobnie niedawno pieprzył Brzeziński w wywiadzie dla TVP:
  http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/kod-dostepu/wideo/zbigniew-brzezinski-odc-18-29092012/8555518
  Dużo też nawijał o Rosji i tamtejszej tzw. opozycji.

 20. marta1 said

  Tusk jest w glowe mocno rabniety,
  On juz nie chodzi ,ale pelza przed tymi psychopatycznymi darmojadami zwanymi politykami unijnymi.
  Zalosc bierze jakk sie to widzi.
  Co za nedza moralna.

 21. mars said

  Ad 3
  U A.Merkel (Kasner) plynie taka sama krew jak u niemieckiego zyda D.Tuska spod Lodzi.

 22. mars said

  Angela Merkel the Jewess agent of the International bankers
  (A.Merkel zydowska agentka miedzynarodowych bankierow)
  http://mostaqueali.blogspot.ca/2011/05/angela-merkel-jewess-agent-of.html

 23. mars said

  We Francji rzadzi Lobby Zydowskie !
  In France the Jews have a total grip. The government is run by the Jews Nicolas Sarkozy and Bernard Kouchner, and the socialist „opposition” is in the hands of Jews like François Hollande, Laurent Fabius, Jack Lang and Dominique Strauss-Kahn.
  http://www.radioislam.org/islam/english/jewishp/france/crif_ps.htm

 24. najnowszy model terminatora said

  Zwracam uwagę na ciszę ze strony PiSowskiej „opozycji”. Idealna sytuacja, żeby zaatakować Tuska za zdradę stanu, za chęć zniszczenia resztek polskiej państwowości, a ze strony PiSu nikt się nawet nie zająknął. Za to o Smoleńsku PiSmeni mogą pierd…ć 24 godziny na dobę.
  W rzeczywistości PiS jest tak samo za roztopieniem Polski w UE, jak PO.

 25. mars said

  Ad24
  W Polsce tez rzadzi lobby zydowskie, niezaleznie od nazwy partii politycznej.

 26. Wandaluzja said

  FRANCJA TO ZWYCIĘSTWO

  Gdy Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu to wycofałem się nie do Kadafiego, ale do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI, a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom, DZIĘKI TEMU ci puścili Anglików w Egipcie z Torbami. W ten sposób zostałem Wielmożą Jerozolimskim, ale Francuzi na zakupieniu przez Watykan Świątyni Salomona i PAŁACU Salomona nie zgodzili się – prawdpodobnie z zazdrości o swoje łupy, które zdobyli dzięki mnie.
  Podbój Prus przez Krzyżaków był sprawą Kawalerów Mieczowych czyli templariuszy francuskich, którzy zakupili najpierw Bornholm (Erling Haagensen, Henzy Lincoln, BORNHOLM Wyspa Skarbu Templariuszy, Amber Sp. z o.o., W-wa 2003) a w 1169 r. z flotą duńską i saską opanowali Rygę, gdzie było złoto Prawdziców, którzy przez 3 wieki władali Złotem Syberii. Templariusze ryscy zostali wzmocnieni wygnaniem z Francji II żony Filipa II Augusta w r. 1200, która z tysiącami zwolenników udała się do Polski, gdzie zostali zakwaterowani w Berlinie, ale pałac zaczęła sobie budować w Strzegomiu i MYŚLEĆ o Kupieniu od Tatarów Rosji za Złoto Prawdziców.
  Ponieważ Polacy nie godzili się na zakupienie przez Francuzów Rosji to trzeba było ZLIKIDOWAĆ Polskę rękami Czechów i Niemców, czego I etapem był najazd czesko-niemiecki na Jesioniki podczas polskiej krucjaty przeciw Czyngis Chanowi, gdzie było największe w Europie złoto i SALETRA, oraz Zaproszenie Krzyżaków na Mazowsze. Ten plan upadł po usunięciu przez Polaków i Litwinów z Moskwy Wielkiego Tumnika, gdzie osadzili Iwana Kalitę, co Krzyżacy wykorzystali do podboju Pomorza Wschodniego.
  Kochanek Hitlera Mitterrand i nałożnik Hitlera Geremek mieli więc powody, żeby SPRZECIWIAĆ się wykupywaniu przez Krzyżaków zamków od wielmożów polskich i pruskich oraz kupieniu przez Watykan ode mnie Świątyni i Pałacu Salomona – bo Francja to ZWYCIĘSTWO, zwłaszcza w łożu Adolfa Hitlera.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: