Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wycofują szczepionki przeciwko grypie!

Posted by Marucha w dniu 2012-10-20 (Sobota)

Artykuł podrzuciła p. Marylka S. – admin

Włoskie ministerstwo zdrowia wycofało część szczepionek przeciwko grypie, gdyż – jak wyjaśnił ich producent, firma Crucell z siedzibą w Lejdzie (Holandia) – szczegółowe badania przyniosły “nieoczekiwane rezultaty”. Nie podano więcej szczegółów. Z powodu potencjalnego zagrożenia opóźnia się kampania szczepień przeciwko grypie we Włoszech.

Decyzja resortu zdrowia dotyczy zablokowania w Mediolanie dostawy 65 tysięcy dawek szczepionki Inflexal V. Została podjęta po tym, jak ministerstwo otrzymało list od producenta z informacją o budzących wątpliwości wynikach wewnętrznych analiz. Szczegółów koncern nie ujawnił.

Ministerstwo zdrowia Włoch zapewniło, że wycofanie szczepionek z rynku ma wyłącznie charakter prewencyjny i jest dowodem skrupulatnych kontroli, jakim są poddawane. Nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia – zapewniono w wydanym w środę komunikacie. Przypomniano, że preparaty dostarczają także inne koncerny i dlatego nie ma ryzyka zatrzymania całej kampanii szczepień. Jej początek zbiegł się jednak w czasie z wycofaniem partii szczepionki, co oznacza, że zostanie opóźniona. W Mediolanie brakuje już na przykład jednej trzeciej dawek.

Włoski resort zdrowia ogłosił, że podjął starania o natychmiastowy zakup brakujących szczepionek. We Włoszech co roku zamawianych jest 10-12 milionów dawek.

Sprawa firmy Crucell to kolejny etap kontrowersji wokół tematu szczepionek na grypę. Jednym z najpoważniejszych problemów związanych ze szczepieniami są oczywiście olbrzymie pieniądze, którymi obraca się w przemyśle farmaceutycznym. Dla przykładu, jak chwali się UNICEF na swojej stronie internetowej, w samym tylko 2010 roku na 16 różnych szczepionek wydano ponad 757 milionów dolarów. Jos Vandelaer, szef Departamentu Szczepień UNICEFu, zapowiedział, iż jego organizacja musi wzmocnić i zintensyfikować działania, aby “rola, jaką odgrywamy wraz z rządami państw w zapewnieniu szczepień, była zdecydowanie bardziej trwała”.

Innym problem dotyczący tego tematu, jak wszyscy doskonale pamiętamy, pojawił się w czerwcu 2010 roku, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię świńskiej grypy A/H1N1. Spowodowało to obciążenie społeczeństw w wielu krajach dodatkowymi kosztami. Rząd Holandii wydał 300 milionów euro, Francja 860 milionów. 95% obywateli obu państw nie zdecydowało się na skorzystanie ze szczepionek, które trzeba było później utylizować. Włosi na szczepionki wydali 184 miliony euro, szczepionki wykupiło 4% obywateli. Niemcy wydali na ten cel 417 milionów, ze szczepionek skorzystało 10% naszych zachodnich sąsiadów.

Dodatkowe wydatki poniesiono także z powodu wynagrodzeń dla pracujących ponad normę lekarzy i pielęgniarek. Jedynie we Francji był to koszt rzędu 150 milionów euro. Ponadto, 95 milionów kosztowało wynajęcie magazynów, 8,5 miliona wydano na strzykawki, a 6 milionów na kampanie informacyjne. Po pandemii Francuzi musieli zapłacić 358 milionów euro za zwrot leków, które zalegały w magazynach. Ostatecznie udało się osiągnąć ugodę z koncernami farmaceutycznymi, które zgodziły się obniżyć kwotę do 48 milionów euro.

Jedynym krajem w Europie, który nie zdecydował się na zakup szczepionek, była Polska. Za tę decyzję odpowiedzialna była minister Ewa Kopacz.

Pomimo paniki wywołanej przez media i WHO, do końca „pandemii” na świecie z powodu powikłań po grypie A/H1N1 zmarło 17 tysięcy osób. Tak wynikało ze sporządzonego w marcu 2010 roku raportu WHO. Na grypę „sezonową” umiera co roku około pół miliona osób.

Po zakończonej „pandemii” Margaret Chan, dyrektor WHO przyznała: „Pandemia była słabsza, niż zakładaliśmy”. Parę miesięcy wcześniej, ta sama pani uznała, że na grypę A/H1N1 umrzeć może 7 milionów osób. Margaret Chan wciąż jest szefową Światowej Organizacji Zdrowia.

Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że “nieczyste zagrywki” wokół tematu szczepień rozpoczęły się w roku 2010. Kiedy w 1976 roku w USA wybuchła pierwsza epidemia odmiany świńskiej grypy, amerykański rząd opracował szczepionkę, którą zaaplikowano milionom obywateli. Sam prezydent Gerald Ford, w krótkich, propagandowych filmikach skierowanych do Amerykanów, namawiał do skorzystania ze szczepionki.

Po olbrzymiej kampanii reklamowej, opartej przede wszystkim na wzbudzaniu lęku przed chorobą, udało się przekonać do szczepionki 46 milionów mieszkańców USA. Zaledwie kilka lat później, blisko cztery tysiące mieszkańców Stanów Zjednoczonych sądziło się na łączną kwotę 3.5 miliarda dolarów – z uwagi na szkody poniesione na zdrowiu w wyniku działania szczepionki.

W wyniku powikłań spowodowanych szczepionką zmarło trzysta osób. Na świńską grypę… jedna.

http://niewiarygodne.pl

Komentarzy 8 do “Wycofują szczepionki przeciwko grypie!”

 1. Boryna said

  Włosi też są do wytępienia?

 2. AQQ said

  http://www.monitor-polski.pl/wlochy-wycofuja-zabojcze-szczepionki-na-grype-w-polsce-nagonka-na-szczepienia/comment-page-1/#comment-31193

 3. wolny said

  jak podał Reuters, chodzi nie o 65 tysięcy dawek, a o 2,36 miliona link

 4. wolny said

  wstrzymano sprzedaż 2,36 miliona szczepionek przeciwko grypie do Włoch
  źródło z Reuters UK

 5. Artus said

  No to niedługo będziemy mieli te szczepionki w Polsce? A nasi przywódcy będą się szczycić tym jak to bardzo chcą nam nieba przychylić.

 6. marta1 said

  poki co trzeba sie powstrzymac od gledzenia przez komorke.
  Powoduje raka mozgu.
  http://www.telegraph.co.uk/health/9619514/Mobile-phones-can-cause-brain-tumours-court-rules..html

 7. Ad. 1

  „Włosi też są do wytępienia?”

  – Wszyscy, którzy trzymają się katolicyzmu.

 8. Balbina said

  dobra dobra – Włosi wycofują, bo wszędzie mają bałagan – wszyscy ci południowcy są niezorganizowani, mało odpowiedzialni, roztrzepani i tak dalej. ja się szczepię, dziecko też szczepię i wszyscy szczęśliwie żyjemy. a o takich straszakach to już wcześniej tu pisali http://pogromcymitowmedycznych.pl/news/szczepionka-przeciwgrypowa-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82em-zaka%C5%BCenia-raczej-strachy-na-lachy/

  Jeszcze bardziej „obiektywne” są witryny producentów leków. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.