Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Listwa o List przełożonego generalnego…
  I*** o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nie złożył ślubowania na demokracje. Studentem nie będzie.

Posted by Marucha w dniu 2012-10-23 (Wtorek)

Student gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, który odmówił złożenia ślubowania „…wierności ideałom sztuki, humanizmu i demokracji”, nie został wpisany na listę studentów. Uczelnia zgodnie ze statutem od jego złożenia uzależnia wpisanie w poczet studentów.

Grzegorz Gilewicz zdał w tym roku egzaminy wstępne na kierunek grafika projektowa. Zdobył czwartą lokatę. 21 września w komplecie dokumentów do podpisania otrzymał treść ślubowania. Obok deklaracji m.in. służenia ludziom i ojczyźnie, nauczycielom i kolegom student musi przyrzec „…wierność ideałom sztuki, humanizmu i demokracji (…)”.

Gilewicz uznał, że podpisanie takiego ślubowania byłoby sprzeczne z jego światopoglądem. Jak powiedział „Rzeczpospolitej” jest zwolennikiem monarchii konstytucyjnej. Ma też spore zastrzeżenia do koncepcji humanizmu.

– Złożenie ślubowania powinno być uroczystym aktem wiążącym się z udziałem w korporacji studenckiej. Jeżeli jednak wiąże się ono z działaniami ograniczającymi prawo do nauki, to trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy nie narusza to konstytucji – komentuje Mirosław Wróblewski z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Źródło: „Rzeczpospolita”
luk
http://www.pch24.pl

Kiedyś przyrzekało się wierność ideałom socjalizmu, Związkowi Radzieckiemu i Partii, Naczelnej Siły Przywódczej Narodu… – admin.

Komentarzy 20 do “Nie złożył ślubowania na demokracje. Studentem nie będzie.”

 1. Psiemislavius said

  Trzeba obalić tą lewacką demokrację i wprowadzić monarchię. Ale nie tą, której ten student jest zwolennikiem, bo monarchia konstytucyjna to prawie to samo, co demokracja, tylko zamiast prezydenta ma się króla. Monarchia powinna być taka, gdzie monarcha ma faktyczną władzę w państwie i stanowi prawo. Ja jestem zwolennikiem monarchii absolutnej w takim układzie, że król byłby głową państwa, a pod sobą miałby ministrów, którzy by odpowiadali za kierowanie poszczególnymi dziedzinami życia. Czyli król w pewnym sensie byłby takim połączeniem prezydenta z premierem. Oczywiście gospodarka oparta na korporacjonizmie, pochwalonym w encyklikach papieskich. To, że monarchiści są dyskryminowani, to tylko świadczy o tym, jak bardzo dobrym ustrojem jest monarchia. Ewentualnie można by wprowadzić autokratyczną dyktaturę tradycjonalistyczno-katolicką (coś na wzór dyktatu generała Franco w Hiszpanii w latach 1939 – 1975).

 2. JerzyS said

  Demokracja to ZABOBON

 3. Greg said

  Obawiam się, że większość takich jak on nie tyle popiera monarchię konstytucyjną, co fanatycznie wyznaje koncepcje lansowane przez JKM (nie wiem, jak jest w przypadku tego studenta – mówię tylko jak wygląda to w większości przypadków). Po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera, jak słyszę ludzi i polityków wciskających nam kit, że jak nie obecna demokracja, to monarchia, a jak nie monarchia, to demokracja jaką mamy teraz – więc albo jedno, albo drugie.

 4. Maciej said

  Szacunek ! Mało kogo stać w dzisiejszym świecie na własne zdanie !

 5. Sowa said

  Re 3.: „Ma też spore zastrzeżenia do koncepcji humanizmu.” No właśnie, proszę na to zdanie także zwrócić uwagę.
  Humanizm, w wersji „europejsatej” to po prostu ateizm.

 6. Tichy said

  Dobry podpis admina. Do ludzi naprawdę nie dociera, że tzw. laickość tudzież neutralność światopoglądowa, to nie jest żaden idealny i piękny stan równowagi – bo te nie występuje ani w przyrodzie, ani w polityce – tylko narzucona i dominująca, jak to się dzisiaj mówi, narracja. Zawsze trzeba wybierać między jakimiś poglądami i pewną wizją, wedle której będzie modelowana rzeczywistość.

  Monarchia przedrewolucyjna jest niestety dzisiaj mało prawdopodobna, bo nie można jej legitymizować ani wiarą, ani Tradycją. Ludzie się rozwydrzyli i stracili wiarę. Ten świat zginął, możemy go nosić w sercu i w wyznawanych osobiście wartościach. Monarchia absolutystyczna, nie wspominając o tym, co jest na wschodzie, to nie do końca moja bajka, chociaż pewnie lepsze to niż demokracja.

  Może i tak było, że ten młody człowiek wyszedł ze szkółki korwinistycznej. W jego wieku też byłem w tej szkółce, ale ostatecznie to stamtąd ruszyłem dalej i zrozumiałem, że u JKM wolny rynek uległ absolutyzacji i z narzędzia stał się celem, a jeśli pozostał narzędziem, to takim, które rozwiąże każdy problem. Szkoda chłopaka, mam nadzieję, że uda mu się jednak realizować swoje zainteresowania gdzie indziej. Trzeba takie wiadomości wklejać gdzie się da.

 7. Tichy said

  „Rzeczpospolita” daje więcej informacji: http://www.rp.pl/artykul/944925.html

  O wierze p. Gilewicz nie wspomina, ale mówi, że w humanizmie najbardziej uwiera go sceptycyzm naukowy i brak jednoznacznego określania dobra i zła. Trochę dziwnie wygląda powoływanie się na kategorię „wolności sumienia” (bądź co bądź wykwit epoki nowoczesnej), ale przecież sama sytuacja i postawa tego człowieka są bez precedensu.

  Zwróćcie uwagę na to, co mówi idiotka z tytułem doktora z Helsińskiej Fundacji. Ona przyjmuje, że tolerancja, prawa człowieka (!) i pluralizm to aksjomaty, wartości niekwestionowane i niezideologizowane, które przecież nie mogą być podważane.

 8. Krzysztof said

  Brawo! Tak zachowuje się tylko naprawdę wolny człowiek!

 9. lopek said

  Od jakiegoś czasu lewactwo bawi się semantyką, gdzie wojna stała się misją pokojową a wolność stała się niewolą.
  W tej sytuacji i humanizm stał się barbarzyństwem. Tak to niestety wygląda.

 10. Fran SA said

  Takie skladanie przysiegi lojalnosci na nie wiadomo na co jest bezprawne. Bo nie tylko artysta – grafik ale kazdy obywatel Polski ma prawo studiowac bez zmuszania go do wiernopoddanczych tekstow, ktore potem cenzura bedzie interpretowac po swojemu; ze np. namalowal golabka pokoju nad Gaza, albo ze jak odwrocic jego grafike do gory nogami to widac wyraznie zarys wasow Hitlera.
  Pamietam z czasow studenckich, w Krakowie istnial teatr ‚Salamandra’ i wystawialismy Mrozka. Na tzw. probe generalna (czytaj cenzure) przyszedl niejaki pan Motyka, ktory byl I-ym Sekretarzem w Krakowie.

  Jakas scena zaczynala sie – cytuje z pamieci-: ‚Idzie wiosna, sloneczko wysoko na niebie, juz papulki zakwitly na dachach..’
  -Jakie papulki?
  – Zwyczajne, z papy’

  I pan Motyka i jego swita, po krotkiej naradzie kazali nam skreslic slowo ‚sloneczko’; bo podobno ludzie moga sobie to skojarzyc ze … Stalinem. Pierwszy raz uslyszelismy, dowiedzielismy sie, ze ktokolwiek, kiedykolwiek nazywal Stalina ‚sloneczkiem na niebie’.
  Do dzis nie rozumiem o co chodzilo i czym grozilo to skojarzenie Stalina ze sloncem.

  Przysieganie na demokracje jest totalnym absurdem, bo nikt nie wie co to jest demokracja i kazdy ma inne pomysly na jakikolwiek ustroj panstwowy.
  Bo to mniej wiecej tak jak ‚antysemityzm’, nikt nie wie o co chodzi ale narazic sie moze kazdy i to nawet bezwiednie.
  Bylo juz kilka takich przypadkow. W Nowym Jorku pobili sie gowniarze i potem sie okazalo, ze jeden z nich byl zydem, wiec strone przeciwna oskarzono o antysemityzm, mimo, ze sie nie znali i widzieli pierwszy raz w zyciu. Wiec juz nikt nawet nie dochodzil, co bylo przyczyna draki i kto ja zaczal.

  No wiec jesli np. demokracja oznacza reprezentacje w parlamencie to najbardziej demokratycznym krajem jest … Iran, bo w parlamencie zasiadaja przedstawiciele wszystkich wyznan i grup etnicznych. Iran uznaje 4 glowne religie: Islam, Judaizm, Chrzescijanstwo i Buddyzm. Nie uznaja sekt.

  Brunei ma pewnie tez przyzwoita demokracje bo wszyscy maja takie same prawa choc nie maja zadnych wyborow do parlamentu.
  Polska nalezala do demoludow za Stalina i teraz nalezy do demoludow w Unii.
  Demokracja zas w USA polega na tym, ze tylko nadmiernie bogaci moga byc wybierani i tylko nadmiernie bogaci maja prawo wybrac prezydenta. Nie wazne kto glosuje, wazne kto glosy liczy.
  Reszta holoty niech siedzi na dupie w domu i sie przyglada jak gentelmeni sie biora za klapy za … miliardy przepuszczonych dolarow, ktore moglyby isc na glodujace dzieci w USA.

  http://1260.info/profiles/blogs/survey-40-percent-of-americans-have-500-or-less-in-savings?overrideMobileRedirect=1

 11. marta1 said

  ciekawy artykul na temat dominujacej ,ateistycznej „religii” tzw. new age, ktora opanowala swiat i wciska sie jak smord skunksa kazda szczelina do naszego zycia.
  http://www.ultramontes.pl/hughes_new_age.htm

 12. marta1 said

  „.Zapewne często stykaliście się z terminem „New Age”. Określenie to jest używane w najprzeróżniejszych kontekstach począwszy od muzyki po medycynę, od sposobu odżywiania po ekologię. Ale naszą obawę jako katolików budzi jego zastosowanie do myśli religijnej.

  Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że religia New Age znamionuje pewien typ wiary, w której doktryna nie ma znaczenia, natomiast nacisk kładzie się na ideał braterskiej miłości. New Age czerpie obficie z religii Wschodu, wykorzystując jogę i medytację jako sposoby osiągnięcia zjednoczenia z bóstwem. Według [angielskiej] Wikipedii celem New Age jest „stworzenie duchowości bez granic czyli bez ograniczających dogmatów, która jest pluralistyczna i łącząca wszystkich”.

  New Age nie jest zorganizowaną religią, nie ma również jakichś uznanych przywódców ruchu. Rozwija się wśród różnych typów ludzi na całym świecie, zwłaszcza w krajach zachodnich. Nie wszyscy jego adepci zgadzają się ze wszystkimi praktykami tam propagowanymi, natomiast są zgodni, co do tego, że New Age posiada odpowiedzi na życiowe problemy tego świata. Niewątpliwie słyszeliście już wcześniej o tym terminie i prawdopodobnie zastanawialiście się o co w tym wszystkim chodzi. Warto więc przyjrzeć się niektórym koncepcjom tego ruchu i wyjaśnić jaka powinna być wobec nich nasza postawa jako katolików…”

  .

 13. Ad. 2

  „Demokracja to ZABOBON”

  – Nie tak. Wiara, że demokracja sama z siebie coś dobrego przyniesie, to jest ZABOBON.

  Demokracja, to nic innego, jak wybory powszechne. I nic poza tym.

  Nie dajcie sobie ludzie wcisnąć lewackich, chorych definicji.

 14. Jack Ravenno said

  szkoda chłopaka – ale trzeba przyznać – jaja to on ma.

 15. Maciejaszu said

  Skoro odważny to sobie w życiu poradzi. Bo nie ważne by mieć papierek zwany dyplomem tylko być „kimś”. Założe sie ze był zaskoczony surową reakcją władz uczelni, która w tej sytuacji odkryła prawdziwe oblicze demokracji i humanizmu. Albo raczej ślepego posłuszeństwa „cywilizowanym” ideałom.

 16. sw. Mikołaj said

  A te ideały sztuki i humanizmu to co to takiego? Bo demokracja to już wiem – prawo dzieci do wyboru własnej płci i coroczne pochody pederastów…

 17. Zerohero said

  Re 13

  „Demokracja, to nic innego, jak wybory powszechne. I nic poza tym.”

  Kłamstwo. Największe kłamstwo XX wieku. Demokracja to

  -weryfikacja wybranych w każej chwili a nie wybory raz na kilka lat
  -decentralizacja władzy
  -decentralizajca kapitału
  -referenda jeśli tylko demos ma na nie wolę
  -równość wobec prawa
  -pełny dostęp obywtaeli do informacji

  Wybranie sobie kilku „przestawicieli” narajonych w zupełnie niedemokratycnzych listach partyjnych, to żadna demokracja.

  Prawdziwa demokracja to nie taki zły ustrój. Ma potencjał. Natomiast monarchia? Albo to republika z jednym eksponwanym stanowiskiem albo satrapia. Jak satrapa jest mądry i dobry, to najlepszy z możliwych ustrojów.

  A jak satrapie odbije?

 18. Rysio said

  „……Kiedyś przyrzekało się wierność ideałom socjalizmu, Związkowi Radzieckiemu i Partii, Naczelnej Siły Przywódczej Narodu… – admin…….”

  No i wszyscy ci którzy to zrobili pokończyli studia w PRLu.

  🙂

  PS. Towarzysze studenci bardzo dobrze sobie zdają sprawę z tego, że od zawsze – pokorne ciele – dwie krowy sscie.

 19. Rysio said

  ssie

  ssij, ssijcie, ssijcież, ssijmy, ssijmyż, ssijże

  niessana, niessaną, niessane, niessanego, niessanej, niessanemu, niessani, niessany, niessanych, niessanym, niessanymi, ssana, ssaną, ssane, ssanego, ssanej, ssanemu, ssani, ssany, ssanych, ssanym, ssanymi

  niessąca, niessącą, niessące, niessącego, niessącej, niessącemu, niessący, niessących, niessącym, niessącymi, ssąca, ssącą, ssące, ssącego, ssącej, ssącemu, ssący, ssących, ssącym, ssącymi

  ssali, ssaliby, ssalibyście, ssalibyśmy, ssaliście, ssaliśmy, ssał, ssała, ssałaby, ssałabym, ssałabyś, ssałam, ssałaś, ssałby, ssałbym, ssałbyś, ssałem, ssałeś, ssało, ssałoby, ssały, ssałyby, ssałybyście, ssałybyśmy, ssałyście, ssałyśmy

  ssą, ssę, ssie, ssiecie, ssiemy, ssiesz
  ssano

  niessania, niessaniach, niessaniami, niessanie, niessaniem, niessaniom, niessaniu, niessań, ssania, ssaniach, ssaniami, ssanie, ssaniem, ssaniom, ssaniu, ssań

  ~ ssąc

  😉

 20. 166 bojkot TVN said

  Minister szkolnictwa wyższego powinien odebrać szkole prawo uczenia młodych, wycofać wszelkie dotacje państwowe.
  Nie wiadomo kto jest właścicielem, organem założycielskim
  Jeśli nie likwidacja akademii, to po tej aferze wszyscy odpowiedzialni za niekonstytucyjne działania wobec studenta powinni dostać kopa w uczelni i wilczy bilet, zabraniający pracy z młodzieżą.

Sorry, the comment form is closed at this time.