Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Andrzej o O paranoi giedroyciowych i bar…
  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nieśwież pełen turystów

Posted by Marucha w dniu 2012-10-24 (Środa)

Białoruś jest jedynym krajem, w którym nie niszczy się pamiątek polskości (jak na Litwie czy Ukrainie), lecz przeciwnie, dba o nie i restauruje – admin.

Już blisko 300 tys. osób odwiedziło od początku roku odrestaurowany zamek Radziwiłłów w Nieświeżu na zachodzie Białorusi.

„Prawdziwy boom nastąpił w momencie oficjalnego otwarcia zamku 21 lipca, gdy zakończono odnawianie trzech ostatnich sal: balowej i dwóch jadalnych (małej i dużej)” – pisze niezależna białoruska gazeta „Narodnaja Wola”. Dyrektor zamkowego muzeum Siarhiej Klimau podkreśla, że w ciągu ostatnich trzech lat wydano na restaurację zamku w Nieświeżu 55 mln dolarów, a na eksponaty do niego kolejne 1,5 miliona.

Przedstawiciel rodu Radziwiłłów Maciej Radziwiłł w rozmowie z PAP podkreśla, że po zakończeniu powyższych prac ruszył remont kościoła pw. Bożego Ciała w Nieświeżu, gdzie pochowanych jest prawie 100 osób należących do rodu Radziwiłłów, a który w 2005 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

W Nieświeżu organizowane są koncerty muzyki dawnej i wystawy czasowe (obecnie trwa ekspozycja „Królewskie skarby: europejskie arcydzieła 1600-1800”, na której można obejrzeć eksponaty z Muzeum Alberta i Wiktorii w Londynie), działa również teatr im. Urszuli Radziwiłł. Dyrektor Klimau zapowiada ponadto, że w najbliższym czasie zostanie także udostępnione dla zwiedzających podziemne przejście pod wałami zamku. Jak podkreśla, specjalna wycieczka po umocnieniach obronnych zamku, obejmująca odrestaurowane 50-metrowe przejście podziemne, ma trwać 45 minut.

http://naszdziennik.pl

Komentarze 3 do “Nieśwież pełen turystów”

 1. Zerohero said

  Punkt dla ND, że 1) o tym wspomniał 2) nie doczepił standardowych zwrotów nt. „reżimu”.. Jest to oczywiście punkt na zasadzie: Maltretowana kobieta chwali w duchu męża pijaka, że dziś jej nie przyłożył. 🙂

 2. Marucha said

  Re 1:
  🙂

 3. Inkwizytor said

  Dla kontrastu zapraszam redachtoruf z Naszego Dziennika do Podhorec na Ukrainie. Jest tam zamek Koniecpolskich, jakze ladnie prezentuje sie odrestaurowany przez strategicznego, pomaranczowego partnera. Moze cos o tym napisza ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: