Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sejm zadecyduje czy Jan Dworak trafi przed Trybunał Stanu

Posted by Marucha w dniu 2012-10-24 (Środa)

Portal tvp.info donosi, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o rozpoczęciu postępowania w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu Jana Dworaka i innych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sprawa ma związek z nie przyznaniem Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. O tym, czy członkowie KRRiT staną przed Trybunałem Stanu zdecyduje Sejm.

– Osoby objęte wnioskiem mają teraz prawo na złożenie w ciągu 30 dni pisemnych wyjaśnień. Wtedy ruszy postępowanie – wyjaśnia Andrzej Halicki, szef Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Zgodnie z prawem marszałek Sejmu nie mógł odmówić rozpoczęcia postępowania w sprawie wniosku. Mógł jedynie przeciągać podjęcie decyzji. – Ustawa o Trybunale Stanu nie nakłada na nią żadnych terminów. Ta decyzja nas cieszy – komentuje jeden z posłów PiS.

Jak tłumaczy portal tvp.info, teraz Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej będzie prowadzić postępowanie, korzystając z niemal takich samych uprawnień, jakie ma prokuratura.

Przypomnijmy, że na początku roku parlamentarzyści PiS złożyli w Sejmie wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu członków KRRiT, którzy zdecydowali o nie przyznaniu koncesji telewizji kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka.

Źródło:tvp.info
pam
http://www.pch24.pl

Jan Dworak może trafić przed Trybunał Stanu, albo nie.
Jeśli nie trafi – to nie ma się czym przejmować.
Jeśli trafi, to Trybunał może wydać orzeczenie na jego niekorzyść, albo i nie.
Jeśli go nie wyda – to nie ma się czym przejmować.
A jeśli wyda… to też nie ma się czym przejmować.
Admin.

 

Komentarze 2 do “Sejm zadecyduje czy Jan Dworak trafi przed Trybunał Stanu”

 1. 166 bojkot TVN said

  Do całej tej hecy z multipleksami brakuje tylko cyrku z Trybunałem Stanu.
  Stanowczo brakuje.
  Ja tam nie pamiętam, żeby ta instytucja była kiedykolwiek używana. Czyżby rządziły w Polsce same anioły? Jakby nie było sprawy Milczanowski-Oleksy, jakby nie było FOZZ z czołowymi ałtorytetami jak Balcerowicz, Rosati, Belka, Kwaśniewski, jakby nie było sprawy „moskiewskich pieniędzy” jakby nie było sprawy bliskiej znajomości Kwacha z Ałganowem. jakby nie było Amber-Gold, jakby nie było umowy gazowej, jakby nie było likwidacji wojska, katastrof lotniczych, jakby nie było „Smoleńska”, jakby nie było podpisania Traktatu Lizbońskiego.

  Obawiam się, że taka pluskwa jak Dworak przez postawienie przed Trybunałem Stanu więcej zyska niż straci. Stanie bowiem przed sądem dla najważniejszych. A to przecież tylko zwykła sprzedajna menda postawiona na urzędzie który pasuje do niego jak do cwela pałac.

 2. jowram said

  Piękny przykład żydowskiego pesela. Ten blondyn „robi z nas wała”.

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/24/polacy-zydzi-i-numery-pesel/#more-30427

Sorry, the comment form is closed at this time.