Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Włochy: sejsmolodzy skazani. Blady strach padł na innych naukowców.

Posted by Marucha w dniu 2012-10-24 (Środa)

Sejsmolodzy całego świata są zaniepokojeni po poniedziałkowym wyroku włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Sąd w Italii skazał kilku znanych naukowców na karę sześciu lat pozbawienia wolności za to, że w 2009 r. nie przewidzieli trzęsienia ziemi.

Sąd w L’Aquila skazał siedmiu naukowców i ekspertów na sześć lat pozbawienia wolności oraz kary grzywny od 40 tys. do 450 tys. euro za nieumyślne spowodowanie zabójstwa. Naukowcom zarzucono, że nie przewidzieli oni trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech, które nawiedziło region w kwietniu 2009 r. Zginęło wówczas ponad 300 osób, zniszczeniu uległo zabytkowe miasteczko L’Aquila. Wszyscy skazani są członkami Państwowej Komisji ds. Zagrożeń. Niektórzy to wybitni naukowcy, geologowie i eksperci od katastrof.

Naukowcy są oburzeni procesem. Twierdzą, że nauka nie ma niezawodnego sposobu przewidywania trzęsień ziemi. – To smutny dzień dla nauki. To niepokojące – mówiła tuż po wyroku sejsmolog Susan Hough z US Geological Survey w Pasadenie w Kalifornii.

Skazanym przysługuje prawo odwołania się od wyroku. Prawnicy przewidują, że jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z nich trafił do więzienia.

Proces rozpoczął się we wrześniu 2011 roku. Oskarżonym zarzucono podawanie „niedokładnych, niepełnych i sprzecznych informacji” o tym, czy małe wstrząsy odczuwalne przez mieszkańców L’Aquila kilka miesięcy i tygodni przed 6 kwietnia 2009 r., mogły stanowić podstawę do wydania ostrzeżenia przed trzęsieniem ziemi o sile 6.3 w skali Richtera.

Prokuratorzy zbierali materiały przez cztery lata. Argumentowali w sądzie, że z trzęsieniem w L’Aquila wiązało się „monumentalne niedbalstwo”.

Wśród skazanych są znani i szanowani na całym świecie sejsmolodzy i geolodzy, jak np. Enzo Boschi, były szef Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Tuż po wyroku mówił: – Jestem przygnębiony, zdesperowany. Myślałem, że zostanę uniewinniony.

Największe na świecie multi-dyscyplinarne stowarzyszenie – American Association for Advancement of Science potępiło zarzuty stawiane uczonym i wyrok sądu. Uznało ono za „niedopuszczalne nieporozumienie” pociąganie ekspertów do odpowiedzialności karnej.

Brooks Hanson z magazynu „Science” przekonuje, że na obszarze Włoch odnotowuje się wzmożoną aktywność sejsmiczną i gdyby naukowcy chcieli informować o każdej z nich, wówczas bardzo często niepotrzebnie wytwarzano by panikę z powodu fałszywych alarmów.

http://www.pch24.pl

Gdyby tak skazywano polityków i ekonomistów za ich totalnie nietrafione przepowiednie, gdyby skazywano szalbierzy od „ocieplenia klimatycznego” za masowe wprowadzanie opinii światowej w błąd, to gajowy może by i temu przyklasnął. Świat, przynajmniej na kilka lat, uwolnił by się od oszustów i manipulatorów.
Admin.

Komentarzy 31 do “Włochy: sejsmolodzy skazani. Blady strach padł na innych naukowców.”

 1. centurion said

  W tytule jest błąd rzeczowy to nie naukowcy to państwowe biurwy z tytułami naukowymi, tak więc jak najbardziej pozytywna rzecz, chciałbym doczekać podobnych procesów w sprawach administracyjnych nad polskimi biurwami.

 2. Zerohero said

  Nie istnieją metody przewidywania trzęsień ziemi, więc skazywanie geofizyków za brak ostrzeżeń to kuriozum na skalę światową. Pół biedy jak takim chłopkiem roztropkiem jest Pan Centurion z wpisu nr 1, ale że sąd to już tragedia.

 3. Easy Rider said

  Chciałbym dożyć czasów, kiedy będą skazani nie tylko kłamcy „globalno-ociepleniowi”, ale faktyczni manipulatorzy geoinżynierią spod znaku chemtrails i HAARP.

 4. 166 bojkot TVN said

  2/0H
  Nie wiemy jakie dane miał sąd. Tu chodzi o coś innego. Skoro nie można przewidzieć trzęsienia, to nie mozna stwierdzic czy na pewno będzie ANI ŻE NA PEWNO NIE BĘDZIE.

  W tym przypadku chodzi o to, że naukowiec zapewnił, ze ludzie mogą iść spać spokojnie w domach, bo TRZĘSIENIA NIE BĘDZIE!
  I jeśli prawdziwe są te doniesienia, to ludzie mają słuszne pretensje. przypomina to bowiem sytuacje, w której widzący i mądry prowadzi ślepego, przekonując go ,ze może spokojnie iść prosto, chociaż tak na prawdę nic nie widać, bo jest jest mgła, zdrowy sam nie widzi, że za kilka kroków i ślepy i sam mądry wpadną w przepaść.

 5. Teresa said

  Uwazam, ze wloscy naukowcy musz cos wiedziec o mozliwosciach wywolywania trzesien ziemi przez Globalistow. To jest proba zastraszenia naukowcow na swiecie.

 6. Zerohero said

  Re 4

  W artykule nie ma słowa o tym. Na jakiej podstawie 166 tak sądzi? Jakieś inne źródło? W artykule jest tylko: „Naukowcom zarzucono, że nie przewidzieli oni trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech, które nawiedziło region w kwietniu 2009 r. „.

  Przy okajzi, niezły numer może wyciąć Słońce. W połowie XIX wieku usmażyło całą telegrafię. Ludzie specjalnie tego nie poczuli. Teraz padłaby cała energetyka i to na kilkanaście miesięcy, może lat.

  Naukowcy próbują to przewidywać, ale na 100% wszystkiego nie wiedzą. Mają odpowiadać karnie w razie czego?

  Re 1, cd.

  A kontynuując uwagę Pana Centuriona….rozumiem, że naukowcy zajmujący się fizyką Słońca to też biurwy, bo są na etacie państwowym, tak? Przecież żadna firma nie wyda pieniędzy na takie badania. A co z GMO? Ci z Monsanto to naukowcy przez wielkie N, a na państwowym to biurwy? Taki Pan kapitalista?

 7. Fran SA said

  Do wiezienia powinien trafic przede wszystkim Al Gore i paru jego kumpli.
  No i jeszcze ci od przepowiadania pogody.

 8. Marucha said

  Re 6:
  Przypomniał Pan bardzo ciekawy temat: odczuwalne na Ziemi skutki wybuchów na Słońcu. Zacytuję fragment rozmowy z astronomem Jerzym Rafalskim:
  http://www.4wymiar.pl/czlowiek-i-wszechswiat/63-wybuchy-na-sloncu.html

  (…)
  Ale występowały też w przeszłości czasy jego wzmożonej aktywności. A najlepszym tego dowodem była awaria wynalezionego w XIX wieku telegrafu. Oczywiście najwięcej drutów było na terenie Ameryki Północnej, w Stanach Zjednoczonych. Któregoś dnia wszystkie telegrafy stanęły i nikt nie wiedział, dlaczego. Dzisiaj wiemy. Prawdopodobnie nastąpił wybuch na Słońcu, w którego konsekwencji rozpalona chmura naładowanych cząsteczek m.in. elektronów i protonów wpadła z impetem w naszą atmosferę. W tej sytuacji wszystkie „ziemskie” elektrony znajdujące się w przewodach, czyli praktycznie w każdym kablu, zaczynają reagować i dochodzi do indukcji. Czyli, jak się pojawia obca chmura naładowanych cząsteczek, to prąd w naszych urządzeniach zaczyna szaleć, co prowadzi do ich przepalenia. I dokładnie w taki sposób spaliły się telegrafy.

  Nie jest to jedyny wpływ wybuchów oddziałujących na nasze życie. W roku 1989 w Kanadzie w prowincji Quebec przepalił się ogromny transformator i kilka milionów ludzi zostało pozbawionych prądu. Dezorganizacja była gigantyczna. Nastąpiło to podczas silnej aktywności słonecznej, na Ziemię dotarła pokaźna chmura zjonizowanego gazu i wywołała ogromne zamieszanie w sieci energetycznej. Straty gospodarcze liczono wówczas w milionach dolarów.
  (…)

 9. centurion said

  Ad.6 Zerohero nie w tym kontekście się wypowiedziałem co innego naukowcy w szkolnictwie, podani przez Pana heliofizycy którzy nota bene mają dowody nt. wpływu słońca na klimat i jego zmiany na kuli ziemskiej. Tak odnośnie zmian klimatycznych które lewackie ziele „słomiane łby” propagują jako wpływ CO2.
  Odnoszę się natomiast do „urzędasów” z Państwowych komisji którzy w tamtym i wielu innych zagrożeniach naturalnych i nienaturalnych nie widzą nic nadzwyczajnego i olewają ludzi którzy płacą podatki czyli na ich pensje.
  Co według mojej opinii jest skandaliczne ponieważ uważam że jeśli ktoś jest „biurwą” urzędasem czy jak zwał inaczej ma niestety tylko moralny obowiązek robienia wszystkiego co w jego mocy aby zapewnić państwu,narodowi,własności publicznej dostatek i ochronę nie tylko i aż przez 8h roboczych dziennie.

 10. Zerohero said

  Re 9

  Nie wykluczam, że ci naukowcy dzięki komisji żyli sobie jak pączki w maśle. Ale:

  1) tego na 100% nie wiemy. Państwo wielkości Włoch jakąś tam komisje geologów i tak musi zatrudniać. Ja nie znam szczegółów. Włochy są na pewno skorupmowane.

  2) nie za to zostali skazani.

  A co do ekologów i CO2…Prawda jest inna i trzeba ją za wszelką cenę nagłaśniać, bo obnaża rzecz poważniejszą niż jakieś lewackie brudasy z sianem zamiast mózgu. Walka z CO2 to są dwie główne „sprężyny”

  1) Ludze chcący zaprowadzić rząd światowy – podatek od CO2 to podatek światowy.

  2) Handel CO2 umożliwia tworzenie kolejnych instrumentów pochodnych, swego rodzaju „pieniądza”. Na Wall Street jest powiedzenie: trzeba robić papiery wartościowe z przyszłych zysków. No to ono robią już plany lewarów na handel CO2.

  Dlatego wielkie koproracje naftowe, przemysłowcy itd. choć posądzani o lobbyng, w sprawie dyskusji nt. walki z ociepleniem nie robią prawie nic. Oni po prostu są malutcy przy bankierach. To bankierzy finansują media, ekologów, naukowców itd. To oni zakłądają fundacje, te fundacje opłacają róznych blogerów, którzy „za darmo”, „społecznie” dyskutują w Internecie. Z resztą bankierzy mają też pakiety kontrolne firm energetycznych, więc trudno spodziewać się by te firmy porządnie przedstawiały swoje stanowisko.

 11. Wyrok wyrokiem, a informacja, KTO tam zginął w tym trzęsieniu ziemi, może rzuciłaby światła nieco na motywy tego, kto miał wpływ na wymiar sprawiedliwości.

 12. Brat Dioskur said

  Artykul zawiera pewne niescislosci.Mianowicie na tydzien przed owym feralnym trzesieniem wystapily jego symptomy ,ale o malej skali.Eksperci zapewniali ,ze sie juz wiecej nie powtorza a juz na pewno nie bedzie zadnych ,tragicznych w skutkach ruchow tektonicznych.Gdyby tylko zalozyli ,ze trzesienie moze sie powtorzyc, to zamknieto by ,chocby na poczatek -wszystkie szkoly.

 13. Zerohero said

  Jeśli solennie zapewniali, że silnych wstrząsów na 100% nie będzie, to kara im się należy. Tak było?

 14. Brat Dioskur said

  Nie podano,zeby dawali glowy,ale ze wykluczyli nowe wstrzasy to stoi jak kropka nad „ï”.Inaczej by ich nie sadzono.

 15. Zbigniew Kozioł said

  @13 (Zerohero)

  „Jeśli solennie zapewniali, że silnych wstrząsów na 100% nie będzie, to kara im się należy.”

  Jakie ma znaczenie, czy zapewniali solennie czy pieprznie? Skoro wiadomo, że ani trzęsień ziemi nie wywołują, ani ich przewidzieć pewnie nie mogą, ani im zapobiec, ani wywołać. Takich to można wywalić na zbity pysk z nauki, ale karać w sądzie?

  „wykluczyli nowe wstrzasy”

  Ha ha ha.

  Absurd.

  Jeśli zapewniali solennie, to byli głupi i dali się wykorzystać (za to, że byli głupi to kara owszem, może się należy, ale nie w ramach TEGO prawodastwa). Głupi byli też ci, którzy uwierzyli ich zapewnieniom. Czy oni tez pójdą pod sąd?

  A kto rozprzestrzenił ich zapewnienia durne? No chyba media. Czy media też będą sądzić?

  Jakaś paranoja, idiotyzm.

  Alez oczywiście, jeśli to biurokracja ogłosiła, że nie będzie, to ich sądzić. Bo nie miała podstaw! A nie naukowców, którzy w podobnych razach nic pewnego wiedzieć po prostu nie mogą. Naukowcy zajmują się nauką, zaś administracji przychodzi wyciągać wnioski i podejmować decyzje. Nie mieli podstaw do podjęcia jednoznacznej decyzji (administracja).

 16. hawo said

  przede wszystkim proponuje wsadzic do ciupy te wszystkie „moralne autorytety”

 17. nnka said

  Reblogged this on Mistyka Życia.

 18. sw. Mikołaj said

  re 6

  Ci ludzie byli członkami państwowej komisji do przewidywania głównych katastrof – to było ich zajęcie i za to brali pieniądze. Po serii lekkich wstrząsów wydali komunikat, że żadne trzęsienie ziemi nie grozi (nb. ojciec jednego z członków komisji zginął, bo oczywiście wierzył synowi i został na miejscu) tymczasem z lat temu 10 niemiecki sejsmolog (nazwiska nie pamiętam) oświadczył, że można je przewidzieć – tzn. wykryć przez pomiar sygnał je wyprzedzający – to samo powiedzieli greccy naukowcy.
  Twierdzenie iż wg stanu dziejszej wiedzy drobne wstrząsy nie oznaczają stuprocentowo następstwa wielkich (na co powoływała się obrona) nie jest wcale zdaniem wszystkich sejsmologów. Tak naprawdę chyba nikt, zwłaszcza politycy, nie jest zainteresowany wykrywaniem tego kataklizmu – nie trudno chyba wyobrazić sobie co by się działo po ukazaniu się w np. Los Angeles Times nagłowka: Za 48 godzin nawiedzi nas trzęsienie ziemi o skali 8 Richtera!… Rządy i tak przetrwają i się wyżywią, a kogo obchodzi reszta?

 19. Wandaluzja said

  Sąd zbadał Sprawę i stwierdził, że sejsmolodzy – na podstawie Obowiązującej wiedzy – NIE MIELI PRAWA wydawać takiego Orzeczenia. Jeśli ten PRECEDENS się powtórzy może odzyskamy Ekspertów, bo ukrócona zostanie Prostytucja Naukowa, u której podstawy leży Posolidarnościowa Mądrość, że Kapitalizm to ZŁODZIEJSTWO ŻYDOWSKIE.
  20 lat temu, Jeden – który odsiedział za NSZ – błagał mnie: DAJ SPOKÓJ, TO WSZYSTKO ŻYDZI. ZNISZCZĄ CIĘ A SZKODA CIEBIE. UZNAJ SIĘ ZA ŻYDA, TAK JAK JA… To zbiegło się z deklaracją Zycha: MUSIAŁEM SOBIE POBRÓDZIĆ RĘCE, BO CHCIAŁEM COŚ DLA TEGO KRAJU ZROBIĆ A INACZEJ BY MI NIE POZWOLILI. Gdy tak Ujawnił Się to znaleźli na niego inny sposób: Poszczuli go na mnie – co wyglądało Logicznie, że po wyeliminowaniu mnie COŚ dla Tego Kraju zrobi – ale NIE WYELIMINOWAŁ I NIE ZROBIŁ, bo ku Dobrodziejstwu Polsce STNĄŁEM JA.
  Mój braciszek – dobry Mechanik precyzyjny w Elwro i Świadek Jechnatona czyli Amenhotepa IV – też myślał, że ja NISZCZĘ POLSKĘ, co my wytłumaczyło Tysiąc Profesorów, gdy naszej matce wystarczyło STU a Urszuli Sipińskiej 10 Profesorów WAT. Moja matka umarła, braciszka musieli otruć jak szczura, bo za dużo wiedział, a co zrobią z USi to nie wiem, bo w OBRONIE JEJ wystąpili Kora z Sipowiczem jako komisarze narkotykowej mafii nowoorleańskiej.
  Wynika z tego, że Ziobro i Kaczyńscy NIE MOGLI wszcząć śledztwa przeciw Tuskowi, bo za nim stała POTĘGA USA. Zawodowy niszczyciel dokumentów US Army Douglas Dietrich twierdzi, że Konwencja Opiumowa – tryumf kasowy Imperium Brytyjskiego – została oddana przed II WŚ Amerykanom. Z Chińczykami walczyło 90% żołnierzy japońskich, a jak mi wiadomo to zwycięstwo komunistów nad nacjonalistami było skutkiem wypowiedzenia przez Kuomintang Konwencji Opiumowej oraz oddania przez Stalina Mao Tse-tungowi Mandżurii z potężną japońska infrastrukturą wojenną.
  Narkotykowa mafia nowoorleańska opierała się jednak nie na imporcie narkotyków Chin, o co pomawiano mafię kalifornijską, ale na przywozie przez rybaków nowoorleańskich narkotyków z Gwatemali i Nikaragui. Gdy Kennedyowie dotknęli tego to zapłacili głowami.

 20. Zbigniew Kozioł said

  Wciąż widzę sprawę jako absurdalny i niebezpieczny precedens.

  Mało wiemy z tych informacji o szczegółach. To miesza w wyrobieniu pełnej opinii.

  Może ci ludzie dali się po prostu głupio wrobić w rolę?

  Czy za to, ze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (tak to kiedyś nazywało się w Polsce) przepowiedział niewłaściwie pogodę na jutro przyjdzie nam ich sądzić?

  Wyobrażam sobie, że w przypadku trzęsień ziemi sens miałoby wprowadzanie skali zagrożenia (tak jak to robiono powiedzmy w USA odnośnie zagrożenia terrorystycznego). Pewne stopnia zagrożenia, prawdopodobieństwa wystąpienia kataklizmu, a z niemi związane odpowiednie procedury zachowania, i służb wszelkich i przygotowania ludności cywilnej.

  Gdyby trzęsienia można było przewidywać to robiono by to powszechnie. Przykład @18 z Los Angeles jest absurdalny. Władzy zależy na podatkach. Zniszczenia prowadzą do zaprzestania działalności gospodarczej, wypłacania wysokich odszkodowań ubezpieczeniowych za same zniszczenia, wzrostu bezrobocia i wydatków na cele socjalne, itp.

 21. Zerohero said

  Ja wciąż nie doczekałem się źródła informacji, że sejsmolodzy solennie zapewniali, że trzęsienia nie będzie na 100%, na bank, że dają głowę itd. Brat Dioskkur tłumaczy to w taki kuriozalny sposób:

  Nie podano,zeby dawali glowy,ale ze wykluczyli nowe wstrzasy to stoi jak kropka nad “ï”.Inaczej by ich nie sadzono.

  No genialne rozumowanie. Genialne po prostu. Nie liczy się obiektywna prawda, tylko to co sąd powiedział. Żeby Disokura tak przypadkiem jakiś sąd nie osądził, bo pewnie kropek nad „i” też sobie trochę nagrabił.

  Św Mikołaja też niespecjalnie dotyka sedno sprawy:

  Ci ludzie byli członkami państwowej komisji do przewidywania głównych katastrof – to było ich zajęcie i za to brali pieniądze.

  W tekscie stoi:

  szyscy skazani są członkami Państwowej Komisji ds. Zagrożeń.

  Podam przykład. Jest subtelna różnica między przewidzeniem w Polsce powodzi stulecia, a określeniem stopnia zagrożenia poszczególnych obszarów, np. terenów wokół rzeki. Hydrologa można rozliczyć z oceny bezpieczeństwa danego obszaru, a nie z wróżenia nt. opadów w przyszłym roku.

  Tak samo można rozumować w przypadku geologa, geofizyka. We Włoszech jest wiele gór, oni mogą analizować kierunki osuwisk skalnych, spoistość gruntów itd. Jest bardzo wiele różnych zajęć związanych z katastrofami. PRZEWIDYWANIE trzęsienia to margines.

  to było ich zajęcie i za to brali pieniądze

  To wcale nie musiało być ich głowne zajęcie. Naukowcy często zasiadają w różnych komisjach, są konsultantami itd. Niektórzy mogą pracować na pełny etat, a inni doradzać raz na kilka miesięcy. Coś na zasadzie konsylium lekarskiego. Nie ma sensu by jednego pacjenta leczyło 20 lekarzy, ale jak trudny przypadek, to i pół szpitala może się zejść.

 22. Zerohero said

  W tej branży panuje rozumowanie empiryczne. Jeśli takie a takie okoliczności w 99% przypadkach oznaczają, że trzęsienia ziemi nie ma, a właśnie takie okoliczności zaszły, to specjalista mówi, że trzęsienia ziemi nie będzie.

  Jeśli zaszłó, to sięgamy pamięcią wstecz i analizujemy czy wziął pod uwagę wszelkie przesłanki, dobrze wywnioskował itd.

  W żadnym przypadku nie skazujemy go za to, że zaszedł ten 1%, bo to zupełnie poza jego zasięgiem.

  I o to mi się rozchodzi. Czy naukowcy faktycznie nawalili czy robi się z nich kozłów ofiarnych.

 23. Zbigniew Kozioł said

  Dlaczego „czy robi się z nich kozłów ofiarnych”?

  Po prostu osłów. Poprzestańmy na tym.

 24. Zbigniew Kozioł said

  Biurokracja, kozłów, osłów. Rosjanie.

  Pisałem już o tym, że mnie jako nie posiadającemu obywatelstwa rosyjskiego nie dano prawa w federalnej instytucji rosyjskiej do bycia menadżerem projektu naukowego. Co skądinąd jest, możliwe, sprzeczne z prawami wyższymi Federacji Rosyjskiej. Ale weź to do sądu! A niby i po co? Co miałoby z tego wyniknąć?

  Na uniwersytecie gdzie pracuję atmosfera wokół w miarę pozytywna w stosunku do mnie. Znaleźliśmy studenta, który formalnie może być menadżerem mojego projektu 😉 Piszę, aby pokazać przykład owej pozytywności ruskiej. To są wszystko naprawdę przepiękni ludzie, acz też na swój sposób. Demonizowanie ich – wariactwo bez sensu.

  Odkryłem też przy okazji zmagań z problemem. Odkryłem nieco więcej o Rosjanach. O tym, jak funkcjonują. Ale o tym nie napisze.

 25. Sejsmologów, których praca kosztuje lata nauki, to zamykać wolno, a przygłupich artystów, którzy workami biorą forsę za coś co nie wymaga dnia nauki, to zamykać nie wolno. To nie jest niesprawiedliwość, to jest najdelikatniej mówiąc draństwo.

 26. sw. Mikołaj said

  re 21

  Zerohero, jesteś rzeczywiście dobry w dzieleniu włosa na cztery… Ta komisja, choć może powinienem użyć innego słowa – komitet – to nie jacyś tam konsultanci zbierani ad hoc tylko permanentna grupa zawodowców. Przewidywanie i przeciwdziałanie to ich praca i odpowiedzialność i za to im się płaci. I to jest sedno sprawy… Poczytaj o sprawie – zrozumiesz…

 27. sw. Mikołaj said

  re 22

  A nie lepiej, zamiast rozumować empirycznie, szukać porady u japońskich dzieci?…

 28. Wandaluzja said

  http://turystyka.interia.pl/swiat/news/sentymentalna-podroz-sladami-mickiewicza,1852097,3576

  PIĘKNE WILNO – Polska Jerozolima

  Po internecie pęta się JEROZOLIMA, DO UTRATY ZMYSŁÓW czy TU MIESZKA SAM BÓG >http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Second_Temple.jpg&filetimestamp=20080810102015http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jerusalem_Ugglan_1.jpg&filetimestamp=20111211230421#filehistory< od której zaczynałem pół wieku temu.
  W r. 1989 pojechałem do RFN w/s Satelitarnej Detekcji Złota i rewindykacji MEJ Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, którą Franz J. Strauss kupił w Akademii Nauk NRD za 8 mld DM, a przy okazji chciałem sprzedać Niemcom Świątynię Salomona za marnych 2 mil DM. Kanclerz Kohl PRZESTRASZONY nie SDZ czy FChAN tylko tą Świątynią Salomona zabrał PAŁAC Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Kilkanaście miesięcy temu okazało się, że ja myliłem się nieco, bo PRZEBUDOWY Pałacu Salomona na Pretorium dokonał nie Herod Wlk, ale prefekt Gratus, kilkanaście lat po śmierci Heroda – jak to wynika ze znalezionych w fundamencie Ściany Płaczu monet Gratusa. To OSTATECZNIE potwierdza mą tezę, że Biedni Żydzi trykają w mur RZYMSKIEJ Capitoliny, której NIE MA na złotorycie z Hołdu Heroda dla Oktawiana Augusta (www.wandaluzja.com – 22. RZYM NIEZWYCIĘŻONY: Jerozolima biblijna), złupionego przez Karola Luksemburga.
  Ponieważ rekonstrukcja niemiecka na podstawie MEJ interpretacji Jerozolimy Biblijnej Proces Jezusa Chrystusa na wielkim podium Pretorium – jak powinno być wg prawa rzymskiego – to trykanie Żydów w mur Capitoliny jest sprawą papieża jako Nadrabina.

  Poza tym powtarzam, że po zawarciu pokoju pomiędzy Serenami kultury amfor kulistych a Antyegipskimi powstańcami w Bohemii ok r. 2150 p.n.e., Serenowie z Grodźca na Dolnym Śląsku wynieśli się do Wilna, gdzie zbudowali Górny zamek wileński.

 29. Siggi said

  Italia i jej mieszkancy – Italiancy maja swiete prawo wiedziec ;…kiedy i gdzie na ich ziemi ojczystej bedzie trzesienie ziemi.Bledy i zaniedbania cesarzy rzymskich jak i pozniejszych,blizej naszych czasow szefow z Musolinim,Aldo Moro i innymi wlacznie tj i papiezy tez,ze nie wybudowali kilka okazalych piramid na terenie tego geograficznego buta jako srodka zabezpieczajacego ,daje takie skutki jakie daje.Od czasu do czasu mocno nimi potelepie miedzy innymi po to ,zeby sie opamietali i np.zatrzymali rosnacy dlug publiczny albo rozwiezlosc obyczajowa np.swingersparty.
  Nauka i uczeni z branzy geosejsmicznej od tysiecy lat znaja metodologie przewidywania zblizajacych sie trzesien ziemi.Tu nie chodzi o to,ze maja powiedziec dzis ,ze za miesiac ,o godz.4:45 rano bedzie trzeslo 2 i pol minuty w skali FranCossiga.Tak wymagac od specjalistow nie wolno,ale zeby dali znac przez Internet np.na godzine przed trzesieniem i wystarczy,zeby gdzies spier…….lic. I nie byloby problemu.
  Ja w Californii mam dwa ladne koty(…ale prosze mi nie wciskac ,ze trzeciego w glowie,bo wytocze proces w Miami na Florydzie.),ktore sa tak madre,ze na kilka godzin jak ma choc lekko potelepac,zaczynaja lazic po scianach,jakby joba dostali.A oni jeszcze mi ostro w oczy patrza i gdyby chcialy powiedziec po ludzku spier……….aj Siggi!!!.Wiadomo powszechnie naukowcom,ze przyroda zwlaszcza fauna z wyprzedzeniem reaguje na zblizajace sie trzesienie.Wystarczy obserwowac zachowanie mrowek,ktore buduja kopce na skrzyzowaniu zyl wodnych,czy zachowanie krow jak zbliza sie zacmienie Slonca.Tak tez reaguja koty ,kiedy czuja ,ze bedzie sie trzeslo naturalnie ,od wnetrza naszej Ziemi Matki a nie od duzej, przejezdzajacej ciezarowki typu TIR.
  Dlatego jestem zwolennikiem aby odpowiedzialnych za ten stan rzeczy specjalistow zamykac i karac. Nalezy brac przyklad jak postapil Nicolae Ceausescu ze swoja Elena,ze po tragicznym trzesieniu ziemi w Rumunii w 1977r w skali- 7,4 Richtera(brrrr!!!),kazal pozamykac architektow i budowlancow,za to ze budowle ,ktore oni projektowali i wznosili w Bukareszcie rozsypali sie jak…domki z kart.

  I to by bylo na tyle.

 30. ArtZ said

  No, nie tak tragicznie. Tow. Stalin rozstrzeliwał dyrektorów hut za niedostateczne dostawy surowca dla zbrojeniówki.

 31. Zerohero said

  Re Sw Mikolaj

  Nie wiem czy Sw Mikolaj zrozumiał delikatną aluzję ArtZ. Ja sam nie mam pewności na 100% ci ArtZ miał na myśli, więc wyłoże kawę na ławę.

  Rzecz w tym, że trzęsienie było sotosunkowo słabe, a ofiary przyniosło niechlujstwo budowlane, tradycyjna domena mafii. I to nie takiej lichej, ale porządnej mafii, bo developerka jest blisko pieniądza, którego jeszcze nie zjadła inflacja. Mafia jak to mafia, nie obcyndala się i kradnie w każdy możliwy sposób. Piasek zamiast cementu, fałszywy certyfikacik – nie ma problemu. W Japonii też jest mafia, ale jak widać jakaś taka porządniejsza i tam budynki znoszą więcej. Może japońska mafia pamięta jak jej ojcowie budowali miecze samorujskie i po prostu tandeta nie mieści się w jej kodeksie honorowym?

  Muszę przypominać, że mafia jest blisko sądownictwa? MAFIA, a nie grupa przestępcza. Muszę tłumaczyć, że ktoś w takim wypadku winien być musi?

  No to teraz już do roboty, srodzy sędziowie, dwa do dwóch dodać potraficie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: