Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Państwo potraktowało nas jak zwierzęta

Posted by Marucha w dniu 2012-10-25 (Czwartek)

Rozmowa z Maciejem Lisowskim, dyrektorem Fundacji Lex Nostra

Nasze państwo poszło na łatwiznę, gdyż w krajach zachodnich kładzie się nacisk na przekonywanie rodziców, że szczepienia są pożyteczne, dobre i właściwe. U nas władza doszła do wniosku, iż – podobnie jak ludy afrykańskie – jesteśmy materiałem zbytu dla szczepionek niewiadomej jakości – mówi Maciej Lisowski, dyrektor fundacji prawniczej Lex Nostra.

Skąd wzięła się idea protestu przeciwko nowelizacji ustawy o chorobach zakaźnych?

Temat jest bardzo ciekawy i niebezpieczny, szybko również zaczęły się naciski na nas. Nasza akcja wynika z braku zgody na działania, które mogłyby prowadzić do totalitaryzmu albo do dominacji różnych koncernów, nie tylko farmaceutycznych. Ludzie powinni być wolni i mieć wolny wybór. Jestem chrześcijaninem, katolikiem i według mnie, nowa ustawa stanowi zamach na ludzi. Tworzy ona doskonałe narzędzie, które może być w każdej chwili wykorzystane przeciwko wolności.

Na czym polega związane z ustawą zagrożenie?

Zapraszam na naszą stronę internetową (www.fundacja.lexnostra.pl), gdzie sprawa jest bardzo dokładnie opisana. Nowelizacja przeszła w błyskawicznym tempie. Nas zaalarmowali przyjaciele ze środowisk antyszczepionkowych, gdy sprawa była już na etapie prac w Senacie. Nie jestem lekarzem i nie chcę wypowiadać się na temat szczepień jako takich, natomiast zdecydowanie sprzeciwiam się zapisom obecnej ustawy. Głosowali za nią wszyscy posłowie za wyjątkiem jednego. Tłumaczono, że zmiana ma być tylko techniczna i dotyczyć jedynie finansowania, rozliczeń. Niestety, tak nie jest.

Przede wszystkim, zmieniła się, w myśl nowelizacji, definicja choroby zakaźnej. Wcześniej była to choroba, wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy, który ze względu na charakter i sposób szerzenia się stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego. Czyli nie dość, że choroba jest zakaźna, to musi też stanowić zagrożenie. W tej chwili definicja brzmi następująco: „choroba, która została wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy”. Czyli praktycznie każda choroba podpada pod tę ustawę! Jest to zupełna zmiana.

Kto będzie decydował, jakie choroby obejmie ta ustawa? Minister zdrowia za pomocą rozporządzenia, czyli praktycznie jednym dokumentem można dowolnie zmodyfikować listę tych chorób. W tej chwili jest ich 59, ale w każdej chwili może się to zmienić.

W nowej ustawie mamy również pojęcie osoby podejrzanej o zakażenie. Jest nią osoba, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, ale która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia. De facto, jest to osoba zdrowa, która miała styczność ze źródłem zakażenia. Co to znaczy styczność? Zrozumiałbym styczność osobistą, ale rozmowa telefoniczna to również styczność z osobą chorą.

Na tej kanwie bardzo mocno zdziwiła mnie jedna rzecz – olbrzymie zwiększenie uprawnień sanepidu. Ustawodawca dał tej instytucji uprawnienia, jakie normalnie posiadają służby specjalne.

Co teraz może sanepid? Na przykład, pozyskiwać dane osób od każdego, kto takie dane posiada. Nie tylko od osób fizycznych, ale również od instytucji. Może także te dane gromadzić. Tymi informacjami są m.in. numer telefonu kontaktowego lub adres poczty elektronicznej. Po co? Aby sprawdzić, czy dana osoba miała styczność z osobą zakażoną. Jeśli mają kontakt telefoniczny, to należy domniemywać, że mogły się spotkać. W tym momencie dowolna osoba może być osobą podejrzaną o zakażenie i będzie traktowana tak samo jak osoba zakażona i można wobec niej stosować wszystkie środki represji – przymusowo poddać zabiegom sanitarnym, szczepieniom ochronnym, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, w tym również postępowaniom mającym na celu pobranie i dostarczenie materiału do tych badań.

W grę wchodzi również kwarantanna i izolacja. W ich przypadku nie ma zapisów, jak długo taki okres może trwać. Osobę podejrzaną można poddać leczeniu i w dodatku z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego, polegających na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków. Lekarz lub felczer może również zwrócić się do policji, straży granicznej lub żandarmerii wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Posłowie mówili mi, że to byłoby przekroczenie uprawnień przez urzędnika. Ale ilu urzędników przekracza swoje uprawnienia i kto do tej pory został pociągnięty do odpowiedzialności? Co więcej, w ustawie jest zapis, że dana osoba bez jej zgody może być poddana szczepieniom ochronnym z rygorem natychmiastowej wykonalności. Zrobią swoje, zaszczepią, a potem możemy składać zawiadomienie o przestępstwie, gdy już będzie po fakcie.

Czy nie obawia się Pan, że zwolennicy przymusowych szczepień bądź osoby nieświadome zaczną stawiać zarzut dotyczący zaniechania troski o dzieci poprzez niechęć do ich szczepienia?

Olbrzymim błędem tej ustawy jest to, że wrzucono do jednego worka dwie kwestie, które powinny być traktowane osobno. Ustawa obejmuje wszystkich, również dzieci. A przecież czym innym jest np. zagrożenie epidemią, gdzie – tak jak to do tej pory funkcjonowało – pewne swobody obywatelskie mogą być ograniczone.

Drugą rzeczą jest szczepienie ochronne dzieci. W znowelizowanej ustawie tak samo traktowane są obie te sprawy, z możliwością wspomnianych wcześniej restrykcji. A musimy pamiętać, że szczepionki powodują również niepożądane skutki, gdyż nie ma możliwości, aby były w stu procentach bezpieczne. Państwo zmusza zatem rodziców do szczepienia dzieci i nie zapewnia żadnej późniejszej ochrony w przypadku wystąpienia sytuacji, gdy szczepionka zadziała niekorzystnie. Nie ma żadnego parasola ochronnego. Można się sądzić z firmą farmaceutyczną lub składać pozew przeciwko Skarbowi Państwa i czekać na procesy ciągnące się latami, których i tak najczęściej nie wygramy.

Nasze państwo poszło na łatwiznę, gdyż w krajach zachodnich kładzie się nacisk na przekonywanie rodziców, że szczepienia są pożyteczne, dobre i właściwe. U nas władza doszła do wniosku, iż – podobnie jak ludy afrykańskie – jesteśmy materiałem zbytu dla szczepionek niewiadomej jakości. Z tego, co wiem, w Polsce są stosowane nadal szczepionki, które nie są zalecane przez Światową Organizację Zdrowia lub zostały wycofane z krajów Unii Europejskiej. Tego typu sfera – gdzie z jednej strony wchodzą w grę ogromne pieniądze, a z drugiej strony ludzkie zdrowie i życie – z definicji narażona jest na olbrzymią pokusę korupcji. Państwo powinno wprowadzić bardzo dokładne i zaawansowane środki nadzoru i kontroli przed korupcją. W tej chwili ich nie ma i, wcześniej czy później, ktoś z tego skorzysta.

Podobnie, wcześniej czy później, ktoś skorzysta z tych furtek, jakie otworzyła ustawa, aby wymyślić nową epidemię, jak np. ptasia grypa i, podpisem ministra, lista szczepionek będzie rozszerzona. Sanepid będzie miał możliwości prawne i techniczne, z użyciem środków przymusu bezpośredniego włącznie, hurtem szczepić wszystkich.

Istnieje jeszcze jeden niebezpieczny zapis. Cała ta procedura dotyczy również osób z objawami choroby zakaźnej, dotychczas nierozpoznanej w kraju. Co to znaczy: nierozpoznanej w kraju? Kto będzie o tym decydował i definiował tę chorobę? Nie jest to w żaden sposób sprecyzowane i zdefiniowane, to kompletna wolna amerykanka.

Gdy za pomocą jednego podpisu ministra rozszerzy się lista chorób i szczepionek, ktoś dobrze na tym zarobi. Koncerny farmaceutyczne płacą gigantyczne pieniądze, np. jako odszkodowania za śmiercionośne działanie pigułek antykoncepcyjnych. Ich zyski są jednak tak duże, że ludzką tragedię mogą zwyczajnie „wrzucić w koszta”.

Tak, ten biznes szybko się rozwija i wchodzi na kolejne poziomy. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której trzeba głośno mówić – możliwość chipowania ludzi. Ta ustawa wprost otwiera ku temu drogę prostym zapisem – sanepid ma prawo zbierać i gromadzić informacje o aktualnym miejscu pobytu podejrzanych osób. Gdy wejdą dowody biometryczne, będzie można to łatwo ustalić. Dalszym krokiem jest wszczepienie człowiekowi chipa, co jeszcze bardziej ułatwi tę procedurę. Nie mam wątpliwości, że ta ustawa jest pisana pod dyktando koncernów farmaceutycznych i innych podejrzanych organizacji. Dobrze, że coraz więcej osób o tym mówi.

Czy da się coś jeszcze zrobić w tej sprawie?

Na pewno trzeba monitorować Rzecznika Praw Obywatelskich, aby złożył skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Z drugiej strony, śledzić bieżące informacje – w najbliższym czasie będziemy przekonywali posłów do wprowadzenia zmian w ustawie. Na pewno będziemy za tym lobbować, gdyż temat nie jest bezpieczny, a w grę wchodzą duże pieniądze. Moim prywatnym zdaniem, ta ustawa wymierzona jest w prawa Boskie i w ludzi jako zwykłych obywateli, z których próbuje się zrobić bydło, jakiemu można wstrzykiwać wszystko, co weterynarz, przepraszam – lekarz, zaleci.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Marcin Musiał
http://www.pch24.pl

Komentarzy 8 do “Państwo potraktowało nas jak zwierzęta”

 1. Fran SA said

  Ta cala koronkowa intryga zostala przygotowana, zeby truciznom zapewnic rynek zbytu i zeby firmy produkujace toksyny mialy sie finansowo dobrze. Produkcja toksyn jest bardzo tania – a przebicie ogromne. Najwieksze biznesy na swiecie w tej chwili sa glownie te zwiazane bezposrednio z przestepczoscia:

  – wiezienne budownictwo – najbardziej poplatny biznes na naszej planecie
  – militaryzm – firmy zbrojeniowe
  – handel narkotykami
  – zmuszanie ludzi do samookaleczena i wywolywania chorob- farmacja
  – handel organami ludzkimi
  – firmy konstrukcyjne w zbombardowanych krajach
  – firmy ochroniarskie – do ochrony glownie przestpcow
  – kamery i urzadzenia szpiegujace
  – monopol na nasiona i kontrola zbiorow, GMO i bron biologiczno-chemiczna

 2. Zerohero said

  Chciałbym uwrażliwić na pewien aspekt. Nie twierdzę, że tak jest w przypadku tej ustawy, ale nigdy nie wiadomo….

  Władzę całkowitą można uzyskać na dwa sposoby.

  1) szybko i siłowo. zadźgać cesarza, wyprowadzić przekupione wojsko itd.

  2) lobbując, zmieniając prawo

  Skupię się na metodzie drugiej. Lobbyści wprowadzają zmiany w prawie. Zmiany wyglądają niepozornie, bo wg. intencji dotyczą na przykład groźnych chorób albo terrorystów. Problem jest taki, że nie liczą się intencje odczytywane z treści ustawy, a jej LITERA. Jest konkretna ustawa, jest jej interpretacja i jak dojdzie co do czego to okazuje się, że na przykład terrorystą może być każdy. W takiej sytuacji typowy konformistyczny przeciętniak – urzędnik, policjant itd. łapie po prostu delikwenta za fraki i bez ceregieli pakuje do więzienia. Można na przykład całą opozycję polityczną wpakować do izolatek – bo epidemia. Jaka epidemia? „biologiczny czynnik chorobotwórczy”. I wszystko jasne 🙂

  W 1933, w Niemczech, też tak przegłosowano demokratycznie jedną głupiutką ustawę. Nikt praktycznie nie zauważył. A potem z tej ustawy już leciała cała reszta.

  W USA jest pełno ustaw czekających tylko na użycie. Gdy zaczną ich używać, na opór będzie za późno.

  Tu nie ma co mędrokować. Jesteś np. policjantem, dostajesz polecnie, to polenie NIE ŁAMIE PRAWA – co możesz zrobić? Zbuntujesz się? I tak w zasadzie bez jednego wystrzału wszystko zostaje wzięte za mordę. Jak już się ludzi weźmie za mordę, to można pisać ustawy jakie tylko się chce, albo nawet lepiej, wydawać dowolne dekrety. Głupi antyterrrozym i epiedemie to tylko pretekst.

 3. Zerohero said

  Re 1

  Największy biznes to kontrolowanie banku centralnego.

  Umówmy się tak. Ja mam bank centralny, a Pan:

  – wiezienne budownictwo – najbardziej poplatny biznes na naszej planecie
  – militaryzm – firmy zbrojeniowe
  – handel narkotykami
  – zmuszanie ludzi do samookaleczena i wywolywania chorob- farmacja
  – handel organami ludzkimi
  – firmy konstrukcyjne w zbombardowanych krajach
  – firmy ochroniarskie – do ochrony glownie przestpcow
  – kamery i urzadzenia szpiegujace
  – monopol na nasiona i kontrola zbiorow, GMO i bron biologiczno-chemiczna

  W ciągu 5 lat ja wydrukuję pieniądze, następnie sam sobie je pożyczę, podkupię Panu wszystko, Pan zostanie z niczym. Władza nad pieniądzem. Reszta to fistaszki.

  Proszę zwrócić uwagę ilu krytykuje „kapitalizm” ilu „sochalizm”, ile jest krytyki wojen i wypaczeń. A najważniejszyej sprawy prawie nikt nie krytykjuje.

  Zapewniam Pana, że jak już wykupię narkobiznes, dziwki, zakłady zbrojeniowe – to opłacę „buntowników”, którzy będą krytykować narkobiznes, dziwki, zakłady zbrojeniowe…, a o mnie i źródle mojego suckesu nie pisną. Potem możecie sobie ucinać hydrze to jedną głowę, to drugą, proszę bardzo 🙂

 4. Brat Dioskur said

  “Państwo potraktowało nas jak zwierzęta”

  W swietle panujacej aktualnie w Eurokolchozie a u nas intensywnie wdrazanej ideologii jest to czysta herezja ,ktora moze byc nawet zakwalifikowana do „jezyka nienawisci”!
  Niech ktos sprobuje kopnac na ulicy psa to za godzine bedzie na ekranach Polsatu ,TVN i wysmagany przez WybGaz,ale identyczne potraktowanie czlowieka ,a jeszcze w swietle prawa ,jak to pokazano w podziemnym przejsciu w Warszawie nie wywola zadnych emocji.Teraz wyrzucaja ludzi z mieszkan jak …no co ,psa?
  Tak wiec prawidlowy tytul powinien zamiast slowa „zwierzeta” zawierac slowo… „Polaka”.

 5. Brat Dioskur said

  A tutaj filmik z demonstracji w Poznaniu przeciwko „czyscicielom” kamienic.To tacy „wolontariusze” ,ktorzy operujac wysublimowanymi argumentami przekonuja mieszkancow kamienic do ich opusczenia za jakies marne odszkodowanie.Byc moze to lepiej zilustruje sens poprawionego przeze mnie tytulu przedmiotowego felietonu.

 6. — Na protesty , Jesli juz tez nie za pozno , moga sobie pozwolic Amerykanie , gdzie kazdy obywatel jest teoretycznie i praktycznie uzbrojony , w razie draki moze skrzywdzic bandyte . W Polsce zlikwidowano Wojsko z Poboru i moze tragicznie to skutkowac . Polacy powinni prywatnie w domu uczyc dzieci i mlodziez naszej historii jak i obchodzenia sie z bronia , to jest bardzo wazne dla bytu Narodu . Okupant otym wie .

 7. Rysio said

  Niewolnik nie ma prawa posiadać broni.

 8. Zerohero said

  http://narodowcy.net/policja-zabiera-dzieci-za-dlug-wobec-skarbowki/2012/10/26/

  Policjanci z Opola zatrzymali we wtorek wieczorem, koło godziny 22, kobietę która nie zapłaciła 2,3 tysiąca grzywny na rzecz Urzędu Skarbowego. Zrobiono to na oczach dwójki jej małych dzieci, które zostały zabrane do pogotowia opiekuńczego.

  Kobieta nie zapłaciła grzywny Urzędowi Skarbowemu, dlatego Sąd zarządził 25 dni aresztu zamiast kary finansowej. Mieszkanka Opola powiedziała „Nowej Trybunie Opolskiej”, że o karze nic nie wiedziała, jednak we wtorek koło godziny 22, do jej mieszkania wkroczyli funkcjonariusze. Kobieta została aresztowana, zaś jej 2 i 6-letnie dzieci przewieźli w piżamach do pogotowia opiekuńczego. Opolankę wypuszczono z aresztu w środę rano, bo karę zapłacili jej sąsiedzi.

  Zdaniem rzeczniczki opolskiego sądu, reakcja funkcjonariuszy była przesadzona, zaś policja jak zwykle nie ma sobie nic do zarzucenia.

  To jest przesłanka, że znaczną części policyjnych ciuli nie obchodzi kogo i za co aresztują. Pod punktem szczepień może się zwijać sterta ciał w agonii a ci skurwysyni będą doprowadzać siłą kolejnych delikwentów. Można się tego szczególnie spodziewać po osobnikach doraźnie zwerbowanych do bojówek SANEPIDU. To będzie coś między kanarem a strażnikiem miejsckim z licencją na zabijanie.

  tfu!

Sorry, the comment form is closed at this time.