Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Piramidy w Bośni całkowicie zmienią historię gatunku ludzkiego

Posted by Marucha w dniu 2012-10-26 (Piątek)

Temat zapewne znany jest wielu z was, jednak ciągle jest niezbyt popularny w mediach tzw. mainstreamowych. Owszem, zaczyna się już o nich mówić, ale tylko dlatego, że dostępne już są liczne publikacje w internecie.

Piramidy w Bośni naruszają status quo nie tylko współczesnej historii, ale i antropologii, paleontologii oraz, fizyki.

David Icke w niedawnej 48-godzinnej audycji Alexa Jonesa „The money bomb”, świetnie określił naszą całą wiedzę jako projekcję, którą się nam przedstawia i którą uznajemy za prawdziwą. Jednak cała współczesna nauka jest wielką manipulacją, mającą na celu kontrolowanie społeczeństwa. Wg. Icke, kontrolowani jesteśmy przez agentów istot funkcjonujacych w innych częstotliwościach elektromagnetycznych, a więc dla nas niezauważalnych. Można się z tym zgodzić lub nie, ale jedno jest pewne – wiele spraw jest przed nami ukrywanych, a jak coś już wyjdzie na światło dzienne to działają potężne siły, które nie dopuszczają do tego by to dotarło do powszechnej świadomości.  Tak było np. z technologiami Tesli, tak jest też z prawdziwą historią piramid egipskich. To samo, a może szczególnie dotyczy to też piramid w Bośni.

Odkrycie w 2005 roku priramid w Bośni przez emigranta bośniackiego Semira Osmanagicha miało szybko stać się sensacją światową, jednak po 7 latach nadal niewiele się o tym mówi i pisze.  W badaniach archeologicznych uczestniczą niemal wyłącznie wolontariusze i ludność miejscowa, której Osmanagich płaci w własnej kieszeni i datków na fundację. Mimo że jest człowiekiem majętnym, jego firma w Teksasie zatrudnia pnad 50 osób, mimo, że miał poparcie rządu Bośni, niewiele może zrobić by piramidy w Bośni znalazły się na pierwszych stronach gazet. Przewodząca badaniom archeologicznym Włoszka dr Sara Acconci twierdzi wprost, że poświęciła swoją karierę, gdyż oświadczono jej wprost, że jeśli się tym zajmie, to już nigdy nie będzie mogła znaleźć pracy jako archeolog. Mimo to dołączają do niej kolejni śmiałkowie z tej profesji, także z Egiptu i inych państw. Notki w Wikipedii potwierdzają tylko, że znani i cenieni profesorowie powinni zostać zaliczeni już do skamieniałości, a nie do świata naukowego.

Wyniki badań C14 potwierdzają szokujący wiek piramidy

Ponieważ archeologowie na zachodzie sprawę ignorowali, Osmanagich zdecydował się na zaangażowanie rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych, do której wstąpił jako zagraniczny członek. Wynik niedawnej rosyjskiej ekspertyzy z użyciem węgla radioaktywngo C14 przeszedł wszelkie oczekiwania. Materiał organiczny znaleziony w głębszych wartwach pokrywających piramidę ma ok. 25,000 lat.

Odkrycie to całkowicie zaprzecza sumeryjskiemu i babilońskiemu pochodzeniu naszej cywilizacji, stawia też w innym świetle kulturę Egiptu i pochodzenia jego piramid.Po tym odkryciu możemy więc śmiało przypuszczać, że Słowianie mogą być najstarszym cywilizowanym narodem na Ziemi, choć jeszcze nie ma dowodów na to, że to my budowaliśmy piramidy w Bośni. Osmanagich przypuszcza, że piramidy budowali Illyrianie, tajemniczy lud zamieszkujący Bałkany na długo przed osiedleniem się tu Słowian. Badania węglem C14 stawiają jednak i tę hipotezę pod znakiem zapytania.

Co takiego odkryli badacze w bośniackich piramidach, że można mówić o odkryciu stulecia, a może i tysiąclecia? Otóż:

 • Piramidy Słońca i Księżyca (tak zostały nazwane przez  Osmanagich) są większe od piramidy Cheopsa. Piramida Słońca ma ponad 220 metrów, a jeszcze nie dokopano się do jej podstawy.
 • Budowle wykonała wysoko rozwinięta cywilizacja, która posiadła być może umiejętność posługiwania się siłą antygrawitacji. Trudno sobie wyobrazić by tysiące wielotonowych bloków można było przetransportować prymitywnymi narzędziami.
 • Pod piramidami wydrążone są dziesiątki mil podziemnych tuneli, prace badawcze są dopiero na etapie wstępnym, ale już odkryto np. wielkie ceramiczne bloki o masie prawie 9,000 ton. Współczesna technika nie zna sposobu by przemieszczać takie ciężary.
 • Archeologowie przyznają, że są tam struktury nigdy wcześnej przez nich nie widziane i że na pewno jest to twór człowieka.
 • Piramidy są pokryte warstwami wielkich bloków z polerowanego kamienia i ze specjalnej mieszanki na przemian z warstwą gliny. Mieszanka cementowa ma twardość przewyższają 5-krotnie współczesne materiały budowlane.
 • Że piramida Słońca jest dziełem człowieka świadczy także jej kształt i ułożenie. Jej forma jest symetryczna, a ustawienie względem kardynalnych punktów kompasu niemal dokładne – nawet dokładniejsze niż w przypadku piramidy Cheopsa. Inne wzgórze ma z kolei kształt trójkąta. Nie może być też przypadkiem, że położenie trzech głównych piramid wobec siebie tworzy trójkąt równoboczny.
 • Piramida Słońca emituje sygnał elektromagnetyczny 28 KHz w słupie o średnicy ok. 4 metrów. Co najdziwniejsze, siła sygnału się zwiększa wraz ze wzrostem odległości od piramidy. Być może jest to elektrownia wykorzystująca technologię podobną do odkrytej przez Nicola Teslę.
 • Odkrywane są kamienie z dziwnymi wyrytymi napisami, które czekają na rozszyfrowanie.

Jest to więc największy geo-technologiczny projekt świata, który powinien zaangażować specjalistów z każedej dziedziny nauki. I chyba tak się jednak stanie, gdyż informacji o piramidach nie da się już ukryć. Do miejscowości Vysoko już teraz przyjeżdżają setki tysięcy turystów rocznie, a przecież jest to dopiero początek.

Nie można mieć wątpliwości, że w przeszłości były wielkie cywilizacje, nawet poteżniejsze od obecnej. I coś powodowało, że upadały, a ludzkość musiała się odradzać niemal od początku. Zapisy na ten temat można znaleźć w księgach starożytnych z Biblią włącznie, jednak człowiek nie potrafi się uczyć na błędach i znów doprowadza do krytycznej sytuacji, gdy nasz los wisi na włosku.
O piramidach w Bośni i tej starożytnej cywilizacji wszyscy powinni wiedzieć. Powinniśmy też znać przyczynę zagłady tych ludzi – czy była to katastrofa naturalna, czy też wielka wojna? A może opuścili nasz glob z jakichś powodów?  Zdjęcia innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym – Księżyca i Marsa, wskazują na to, że i tam mogą być piramidy. A niby dlaczego nie?

Materiały:

http://www.monitor-polski.pl

Inne artykuły na ten temat zamieszczone w gajówce:

Gajowy przypomina, iż istnieją również głosy krytyczne w temacie. Można je poczytać w Wikipedii i/lub sobie wygooglować. Wiarygodność Davida Icke, zwolennika teorii „reptilian”, jest też kwestionowana. – admin.

Komentarze 43 do “Piramidy w Bośni całkowicie zmienią historię gatunku ludzkiego”

 1. Boryna said

  Datowanie na podstawie C-14 jest wielce zawodne, tak jak to było z Całunem Turyńskim.

  Dlatego też istnieje wielu sceptyków, o czym wspomniałem – admin

 2. bylekto said

  Ad1
  Całun Turyński parokrotnie znajdował sie w ogniu (pożary). To jest źródłem największych błędów określania wieku Całunu metodą C-14

 3. AlexSailor said

  Prawdopodobnie są to jakieś przedpotopowe budowle, które nie zostały pogrążone w oceanach i nie przysypane warstwami mułów osadowych.
  Nie zostały zbudowane bez przyczyny.
  Ponieważ zdolności umysłowe, okras życia oraz środowisko w jakim żyli prawdopodobnie ludzie przed potopem były pod każdym względem korzystniejsze, można przypuszczać, że jest to faktycznie jakaś budowla techniczna.
  Może siłownia.

 4. Wandaluzja said

  Wykazałem, że DATOWANIE przez Uniwersytet w Zagrzebiu piramid bośniackich nie ma sensu, gdyż piramidy zostały ZAKOPANE, wobec czego Nasyp zawiera WTÓRNE szczątki organiczne, również sprzed 12 tys lat. UZ powinien więc zbadać KIEDY te piramidy zostały Zakopane. Wg tego, co pisałem na ten temat kilkakrotnie, również na forach Gojówki i Wandaluzji, to Kar po zbudowaniu Troi na Złotym Rogu już do Krakowa nie wrócił, ale zbudował Nową Stolicę Europy w Sarajewie.
  Kurhany bośniackie datuje się na Epokę Żelaza czyli Hallsztat, ale są one prawdopodobnie pochodną tejże Stolicy Europy. Najlepszy cement był w Istrii, ze względu na połączenie doskonałego wapienia i węgla z pobliskim portem, co tłumaczy, że piramidy egipskie budowano z BETONU.

 5. Zerohero said

  admin: Wiarygodność Davida Icke, zwolennika teorii “reptilian”, jest też kwestionowana. – admin.

  To samo z Alexem Jonesem. Żona Żydówka, prawnik Żyd, współpracownicy – połowa Żydzi, a sam Alex Joens, choć wspominał o Rothschildach, USS Liberty, FED itp. to zupełnie przemilcza w tym żydowski element, a to WIEEEELKA sztuka :). On po prostu w imieniu Żydów zawłaszcza okołospiskową narrację. To tak jakby Niemcy uczyli o zbrodniach „nazizmu”. Niemcy uczą o „naziźmie” a Alex Jones o „elitach”. I gitara gra. Poza tym Alex Jones kilka razy został przyszpilony i zdradził się z gorącym poparciem dla Izraela, np. mówił, że „to ich ziemia”. Generalnie unika tematu syjonizmu i lobby jak ognia, a przyparty zaczyna pierdzielić, że to płotki manipulowane przez królową angielską.

  Poza tym Alex Jones ma na koncie liczne zachowania ośmieszające tematykę spisków – jest egzaltowany, często niepotrzebnie wygłupia się, robi raban, wszczyna fałszywe alarmy (np. z pluskwą milenijną).

  Już dawno temu doszedłem, że najbardziej trzeba uważać na „swojaków”, nadgorliwych Bolków, ostentacyjnych patriotów, liderów wychodzących przed szereg i jakoś dziwnie niezwalcznych przez Władzę.

  Podstawiona opozycja to jeden z najważniejszych problemów wojny informacyjnej.

 6. centurion said

  Skąd wniosek że zbudowane przez ludzi na pewno przez jakieś istoty myślące posiadające duże nawet jak na teraźniejszą technikę możliwości.
  Coś z mojej „działki” jeżeli jest napisane”Mieszanka cementowa ma twardość przewyższają 5-krotnie współczesne materiały budowlane”. to widocznie znany jest skład tej mieszanki a skoro badania wytrzymałościowe wypadły tak pomyślnie to jest tylko kwestia odtworzenia, chyba że ten fragment to kaczka dziennikarska.

 7. Joe said

  Re 6…Czas jest bardzo istotny dla materialow ceramicznych.A jezeli to sie potwierdzi ze czas to ponad 20-tys lat…to wszystko sie samo wyjasnia.

 8. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 9. Zerohero said

  Re 6

  O tam, mieszanka cementowa. Tu jest kwiatuszek:

  Budowle wykonała wysoko rozwinięta cywilizacja, która posiadła być może umiejętność posługiwania się siłą antygrawitacji.

  Załóżmy, że tam jest piramida, że hej. Czemu tego nie mógł zarządzić jakiś Wujaszek dysponujący łebskimi dworzanami, którzy znają idee dźwigni, kołowrotka, bloczka…+ liczną siłą roboczą, np. jeńcami wojennymi, wyznawcami……? Wielki Mur Chiński to chyba kubatura 30 piramid w Gizie. Po prostu szło na to 30% PKB Chin. Starożytni mieli rozmach.

  A może ten Wujek miał do syposzycji silniki spalinowe?

  Po co to ktoś pcha w to rozważania „antygrawitację”? Ludzie teraz bdują spore rzeczy bez antygrawitacji.

  Moim zdaniem jedynym wytłumaczeniem jest typwa denikenowska mitomania. Denikenowski mitoman uważa, że świat jest zbyt nudny, zbyt mały, zbyt młody. Trzeba okrasić: 25 tys lat temu, antygrawitacja

  BUM, WIELKIE

  WROTA do Proxima Centaurii.

  bo już cywilizacja sprzed 5000 lat używająca silnika Stirlinga to zbyt mało dla takiego mitomana.

 10. Zerohero said

  cd. Re 6

  http://jeznach.nowyekran.pl/post/57265,beton-ale-inteligentny

  Pan coś o tym słyszał? Ja nie siedzę w branży, ale beton zawsze sobie ceniłem jako epokowy wynalazek. A tu jeszcze taaaaaki beton.

 11. Marcin said

  Tu coś więcej http://nowaatlantyda.com/2011/01/06/piramidy-w-bosni-cz-2/

 12. Po to nasyła się tego całego Icka, żeby sprawę przesunąć do kategorii spraw niepoważnych, takich, którymi się ludzie nauki nie zajmują. To jedna z metod walki z tym, czego ukryć nie można. Jeśli nie można ukryć i zbagatelizować, to należy podważyć wiarygodność całości, części, osób zajmujących się sprawa, albo wręcz ośmieszyć lub wyśmiać. Piłka w grze.

  Ja oczekuję na odnalezienie szczątków ludzkich i badania DNA. Czy to rzeczywiście Słowianie?

  Tak na marginesie: W Truso jakoś nikt badań DNA nie robi… Ciekawe dlaczego? Moim zdaniem dlatego, żeby się nie wydało, że Truso, to nie żadni tam Wikingowie, tylko Słowianie.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Wie Pan, z tym Ickiem, to mógł Pan mieć nosa…

 14. Joe said

  Nasuwa sie tez inna wersja….poprostu biora temat na czas az uksztaltuja i przygotuja wlasnych „specow” ktorym potem pomoga byc wszystkowiedzkimi w tym temacie.Taki rarytas musi byc pod unych kontrola….tu moze byc duza forsa.

 15. Ad. 13

  Więcej. Można by się przyjrzeć tajemniczym zgonom poważnych badaczy, którzy się tym tematem interesowali wcześniej (jeśli takie zgony były, a rzecz jest dość prawdopodobna). Piramidy nie są na dnie oceanu, to widać gołym okiem. Ktoś musiał się nad tym zastanawiać, co to jest? I drugi ktoś mu to wyperswadował. Przewody hamulcowe, mydło w łazience, nie wiem. Ale jakby popytać przy rakiji naukowców z dawnej Jugosławii, to myślę, że byłoby ciekawie…

 16. Polo said

  z tym c14 to jak z szybkościomierzem np naszego samochodu. jeżeli jedziemy 240km/h czy 250km/h i mając na uwadze błąd paralaksy to te 10 km/h błędu to nic. A co z tego licznika wyczytacie jeżeli macie podać szybkość w granicach od 3-8km/h.
  czyli proste c14 nadaje się do oceny wieku np dinozaurów i nie ma znaczenia czy to 40 a może 51 milionów lat.

 17. Marylka S. said

  Josef F. Blumrich, inżynier z NASA, który zasłynął w swoim czasie interpretacją proroctwa Ezechiela (i nawet opatentował koło, które może poruszać się we wszystkich kierunkach, bez skręcania w osi pionowej) napisał w latach siedemdziesiątych książkę pt. Kasskara i siedem światów [Kásskara und die sieben Welten]. Przedstawił w niej przekazy Indian Hopi o historii naszego Świata. Te tytułowe „siedem światów”, to cywilizacje, które rodzą się, rozwijają i upadają… jesteśmy, o ile dobrze pamiętam, czwartą bądź piątą z kolei.
  Zapatrzeni we wtórny przekaz, obecnie jedynie słuszny, bo „od Boga”, zaniedbujemy przekazy innych narodów, które być może są bardziej zbliżone do prawdy, niż się nam wydaje. Wystarczy wymienić choćby Ramajanę i Mahabharatę…
  Ogląd świata, gdzie wszytko musi być „udowodnione” przez „naukowe podejście”, z klapkami na oczach, jest po prostu żenująco ubogi. Kto powiedział, że mamy tylko 3 wymiary (+czas) ? To w takim razie pytanie: gdzie „mieszka” Bóg? I gdzie wędrujemy po śmierci?
  A wracając do naszych 3w (ang.: 3D) – czy trudna do wyobrażenia jest sytuacja, że w naszej Galaktyce istnieją miliony różnych Cywilizacji, o różnym stopniu zaawansowania technicznego i duchowego ?
  Na pytanie „Dlaczego się z nami nie porozumieli?”
  Odpowiadam: Może już to zrobili? Tylko „chłopcy” z naszej strony” mają nadzieję na uzyskanie paru fajnych zabawek, którymi mogliby bez problemu zaprowadzać demokrację…
  A może porozumienie nie jest (przynajmniej na razie) po prostu możliwe – no bo jak tu gadać z szympansem o teorii chaosu?

 18. Siggi said

  ad.16 – Marylka S. -dlaczego ani slowem o swiecach Indian Hopi,ktore ja stosowalem i stosuje do swiecowania uszu i dlatego-mimo lat-nie jestem taki tepy jak wygladam z tym moim zydowskim nosem?
  A nawiazujac do tematu,to tu nic odkrywczego nie napisali o piramidach.Wiecej jak 150 tys.lat temu ,kiedy nauki staly na bardzo wysokim poziomie ,zwlaszcza scisle;matematyka ,fizyka takze nuklearna,doskonale znali stala matematyczna „pi”.Wiedziano ,ze Matka Ziemia jest kulista i obraca sie wokol swojej osi.W kwestii formalnej,to wcale nie Mikolaj Kopernik ;…zatrzymal Slonce ,wzruszyl Ziemie.
  Ten obroty Ziemi (jeden przez 24godz.) byl i jest zakala dla ludzkosci,bo jest czynnikiem nagromadzenia gigantycznych energii ,skutkiem czego sa wieksze lub mniejsze trzesienia Ziemi pochlaniajace ogromne ofiary i dorobek pokolen.
  Nikt wczesniej nie wywazal kuli ziemskiej w celu wyeliminowania tego zjawiska w sytuacji ,kiedy promien Ziemi ma 6370 a „pi” 3,14.Wlasnie to „3,14”jest tym problemem.Uczeni w tamtych czasach-a wsrod nich nie bylo wtedy Zydow- doszli do naukowych wnioskow,ze budowa piramid tj same piramidy beda tymi elementami wywazenia kuli ziemskiej(jak w aucie) ,ktore unormuja sytuacje.Od tamtych czasow,np.Egipt nie doswiadczyl wielkich trzesien.Co do Bosni,to te piramidy sa zaniedbane i trzesienie w Skopje by o tym swiadczyly. W Chinach Ludowych i Meksyku podobnie…Ta teoria mnie w pelni przekonuje ,ze stala matematyczna”pi”,byla inspiracja i nadal jest.W USA -obchodzi sie nawet Dzien Liczby Pi 14marca,z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesietnego liczby”pi”,jako ze date”14marca”zapisywane jest w USA jako „3,14”.

  I to by bylo na tyle.

 19. centurion said

  Ad.18 Siggi chce być grzeczny więc nie napiszę że Pi…To że starożytni znali wiele rzeczy, które dla niektórych są niewyobrażalne mimo, że jest XXI wiek to raczej wina systemu edukacji bo przecież wszechstronne nauczanie jest BE a nauczanie post hamerykańskie produkujące głąbów kapuścianych jest CACY. Kolejną rzeczą jest że kiedyś nawet jak groźbą przymuszałeś dziecko do nauki to nikt ci nic nie robił a jeszcze pochwalił a teraz spróbuj krzyknąć na dziecko to „wybitny” sąsiad zza ściany poinformuje odpowiednie służby. Z życia wiadomo że jak dziecko idzie do szkoły to nie pała entuzjazmem do nauki a nauk ścisłych w ogóle. Znasz to sformułowanie „A do czego mi się to w życiu przyda”. I tu jest problem, bo w końcu przychodzi taki moment że może się przydać a wyskakuje stary lub młody „wykształcony” i myśli że odkrył hameryke.
  Co do PI to weź sobie puszkę od konserwy, wiadro i pomierz, a co ja będe gadał jest internet są książki to poszukaj co ma do koła pi a także sinus.

 20. Easy Rider said

  Bez względu na to, kim jest D. Icke i przez kogo jest ewentualnie sterowany – mamy jednak do czynienia z gigantycznym, namacalnym artefaktem, stanowiącym kolejny przyczynek do „zakazanej archeologii”. Nie można jednak wykluczyć, że znajdą się „naukowcy”, którzy będą usiłowali udowodnić powstawanie z naturalnych przyczyn regularnych ostrosłupów tej wielkości. Podobnie – jak przypadkowe powstanie życia na Ziemi i równie przypadkową ewolucję.

 21. Zerohero said

  Re 16, Polo

  Jest zupełnie odwrotnie niż Pan opisuje.

  Tylko żywe organizmy kumulują C14. Połowiczny czas rozpadu C14 to ok. 5000 lat. tzn. po każdych 5000 latach ilość C14 spada o połowę. Przykładowo, po 5000*8 = 40tys latach mamy tylko 1/2^8 = 1/256 < 0,03 udziału C14, więc grubo poniżej 1%. Jest więc odwrotnie. Można metodą badać czy coś ma 1000 czy 400 czy 5000 lat, ale metoda nie nadaje się już do obiektu mającego 40tys lat i więcej.

 22. Miet said

  Ach jak ja lubię poczytać takich „naukowych wywodów” takich uczonych jak spod numerów 16 i 17.
  Nic tylko sie intelektualnie rozkoszować. :-)))

  Jak to kiedyś mawiał Pietrzak – na Polaków nie potrzeba wymyślać żadnej satyry, wielu z nich stanowi naturalną satyrę na samych siebie.

 23. Marucha said

  Re 22:
  🙂

 24. Miet said

  Sorry – teraz powinno być – spod numerów 17 i 18 (Marylka i Siggi).

 25. Zerohero said

  Sorry, ale Siggi-Wandaluzja, czy jak się zwie, to klasa sama w sobie.

 26. Wandaluzja said

  Mam książkę Luc Buergin, „Nowe zagadki archeologii”, Amber 2003, gdzie na str. 12-13 jest spirala zalana lawą wulkaniczną ze Śląska. Udałem się z tą książką na Archeologię UWr, gdzie Pan Profesor powiedział mi, że Czesi pokazywali mu w Sudetach wulkan CZWARTORZĘDOWY sprzed kilku tysięcy lat (!!!???).
  To jednak nic wobec tego co przydarzyło się memu przyjacielowi, Zasłużonemu Architektowi PWr na wrocławskich krzykach. Otóż jego przyjaciel, budowlaniec PWr poskarżył się, że jego willa stoi na dziwnej płycie, której nie może obciąć. Zaprosił swych kolegów-budowlańców, którzy przyszli z najnowszymi narzędziami z diamentowymi ostrzami, ale ZARYSOWAĆ tego nie dało się. On też tłukł w to młotkiem. Płyta jest połyskliwa szaro-siwa.
  Była to dzielnica milionerów z Włoskimi willami, gdzie miał być też rezydencja Goeringa, więc to może ten zafundował sobie schron przeciwatomowy. Gdy chcieliśmy odwiedzić ten dom powtórnie z młodymi profesorami PWr to żona właściciela, Zielonoświątkówka, bardzo się zdenerwowała i wymówiła memu przyjacielowi znajomość, tak że trzeba by tam wchodzić SIŁĄ.

 27. Joe said

  Re 26…Niemcy przed 2-ga wojna znali wiele tajemnic…np.naweglali stal, poszycie pancernikowna na kilka mm glegoko.Natomiast treszta swiata tylko na okolo 0.5 mm.Kto im to dal?To z taka plyta prawdopodobnie mial Pan do czynienia.

 28. RomanK said

  Dwie rzeczy panie Wandaluzja….
  Pierwsze ..uwazajcie na ta plyta…nie kombibujcie bo sie zle skonczy.
  Zwlaszcza jak nie jest cala- a macie dostep tylko do malego skrawka wystajacego- gdzies tam,,, diobrze jest to sfotografowc..dobra kamera..zwlaszcza kolor… plyta moze byc poprostu czescia wiekszej calosci…
  Po drugie…co pan uwaza ze piramida byla :zakopana”..jesli ma pan na mysli przykrycia ja ziemia…to robota o wiele wieksza niz sama budowa piramidy..ponadto ta w Bosni wcale nie wyglada na zakopana.. vo sterczy i to wysoko…zreszta po co bylo zalopywac poramide…..
  Podobne sa w Polsce…jedna w Karpatach na Lemkowszczyznie w okolicy Krepnej…wiele w Rosji i Chinach…najwiecej ich powinno byc za kregiem polarnym w Krainie Hiperboreans…do ktorych latal Apollo..

 29. RomanK said

  No i Caria to 11wiekBC….a to…killalrtie starsze..nie ta technologia,,nie ta energia..przede wszystkim energia…
  Jaka energia taka cywiizacja,

 30. Polo said

  re 21, Zerohero
  Rozumie, że Całun Turyński to mistyfikacja. Został tom metodą datowany na około XIV wiek.

 31. […] Reblogged from Dziennik gajowego Maruchy: […]

 32. Wandaluzja said

  Ad. 28: Dziękuję za uwagę. Miast prób udarnych lepiej będzie przeprowadzić badania systemowe i chemiczne.
  W VIII wieku, gdy Toltekowie poprowadzili Majów Gwatemali na Jukatan, żeby zniszczyli morską potęgę Teotihuacanu, to ci ZAKOPALI piramidy – ale były widoczne jako foremne góry. Podobnie jest w Bośni – czyli że zakopanie piramid było spowodwane jakimś eksodusem? jak wywędrowaniem ludu do Azji Mniejszej po wojnie Trojańskiej, czy wyludnieniem Egeii wybuchem Santorynu w r. 1628 pne, gdy z Krety ocalał tylko jeden statek na Gibraltarze.
  Niejednokrotnie czytałem o piramidach KRYMSKICH, które powstały PO stopieniu się lodowca Syberyjskiego, kiedy rzeki zachodniej Syberii posły na północ, co zlikwidowało SŁODKOWODNE morze Turskiestańskie, wylewające się przez Bosfor i Dardanele do Egeii, a PRZED przekopaniem przez Kara z Krakowa Bosforu, gdy Egea runęła do Pontu siłą KILKUNASTU NIAGAR, zalewając piramidy krymskie.
  Pamiątką tego jest Najstarszy zbadany port w Yenicapi na południowym brzegu Stambułu – świadczący o STRASZNEJ BURZY, gdyż amfory zostału napełnione żwirem, co wymagało fal KILKUNASTOMETROWYCH.

 33. ktomar said

  Re 5: monitor-polski jest najprawdopodobniej również cokolwiek wątpliwy, jako przedstawiciel „kontrolowanej” opozycji, przestałem go czytać.

 34. Zbigniew Kozioł said

  Zamiast dawnych łapek:

  Skłaniam się do myślenia jak Zerohero, i paru innych tutaj: ośmieszanie idei. Wcale nie wiem, czy chodzi o pieniądze, nie bezpośrednio. Idee są więcej warte. Samo ośmieszanie idei jest zapewne praktykowane szeroko i odnosi się do wielu .. no właśnie idei. I też nie mam zaufania do monitor-polski.

  Tego rodzaju metody ośmieszania były i nadal są, w mym odczuciu, propagowane też w Rosji. Z tym, że w Rosji jakby to przygasa. A w Polsce jakby ogłupianie ta metodą wzrasta.

  Nie lubię aż tak skrajnie kontrowersyjnych tekstów jakie zamieszcza Marucha (zapewne w dobrej wierze). Bardzo łatwo mogą być szkodliwe. Jeśliby one miałyby służyć zrozumieniu metod ogłupiania stosowanego nadal, albo identyfikacji ludzi którzy kręcą trybami ogłupiania, to artykuły podobne byłyby pożyteczne.

 35. Zbigniew Kozioł said

  Artykuł w wikipedii o tych piramidach (po angielsku) jest bardzo krytyczny. Ale też nie jednoznacznie krytyczny, nie do końca (co i nie dziwne). Trochę wylizany.

  Ten gość, Osmanagich, wcale nie brzmi wiarygodnie, gdy wczytać się w różne dostępne relacje. Ale biorę pod uwagę, że nie wszystko co on ponoć powiedział musiało być prawdą, ani też prawdą tym bardziej być nie musiała interpretacja jego wypowiedzi.

  Czy on sam to wymyślił o grawitacji i polach elektromagnetycznych, czy też podsunięto jemu pomysł? Albo włożono w usta?

  Ponoć te 25 czy 12 tysięcy lat na tamtym obszarze był lodowiec, wiec co tu mówić o jakiejś cywilizacji.

  Ale co tu dyskutować poważnie o jakimś artykuliku w internecie.

  Ah.. ręce opadają a zwoje myślowe kurczą się.

 36. RomanK said

  Osmaganic….on stawia pytania…od poczatku…To wiarygodny facet z Houston, ktory twardo stoi na ziemi w interesie..i jesli trwoni pieniadze, to moim zdaniem tylko dlatego ,ze sam chce zaspokoic swoja ciekawosc..
  Dla mnei jest bardziej wiarygodny niz cala zasrana Akademia…

  Panie Wandaluzja.-.niech pan w to nie wierzy…
  nikt nie zasypywal piramid w Gwatemali and Mexico.. to co zasypane wyglada na potezna lawine naniesiona albo falami morskimi, albo jakims gigantycznym landslide..
  Zarowno Majas, jak i Aztekas opowiadali do Conquicadores, ze to co oni zbudowali sami to szopki z gliny i patykow na wierzchu piramid..i nikt nie wie kto i kiedy je budowal..wg nich byly zawsze…I wystarczy na nie popatrzec i pan wie, ze Indianie nie klamia.
  Nie ta technologia, nie ta cywilizacja nie ta energia , nie to paliwo…
  Przygladajac se z bliska- jak ulozone sa kamienie piramid zapewniam pana ,ze tak ulozyc kamien, zachowujac pion poziom i nachylenie piramidy zgodne z grawitacja suchegoi piasku, badz wilgotnego piasku, potrzebne sa narzedzia umozliwiajace korygowanie powierzchni kamienia zarowno spodu, jak i strony dotykajacej , oraz wierzchu…i tak byly robione wtedy. Tzn noz ntie spod nakladanego kamienia i niweluje wierch spodniego w tym samym czasie, obie powierzchnie pasuja idealnie.
  Ja nie znam zadnego narzedzia dzis, zdolnego do takiej obrobki. Owszem mam projekt takiego…dosc proste i latwe w obsludze..to laserowy noz, ktory dokonuje trzech ruchow na ramie stalowej ustawnej do rozmiarow kamienia…wg ktorego buduje sie sciane, docinajac kamien przed zalozeniem w mur, ktory po docieciu pasuje, jak,,te strarozytne…
  Jedyny problem..jak dostarczyc energii do tego :mojego noza”…a czerpie jej nei malo- jesli ma ciac kamien min grubosci
  1 m..
  Starozytni nie mieli tego problemu.
  Teraz wracajac do plyty…uwazajcie.
  .podobna odkryto w Idaho pare lat temu…w lesie..przy usuwaniu pni po karczunku…
  Z tym ze oni mieli calosc mniej wiecej metr na 3 m..grubosc plyty 10 cali..opal color podobna do nowych przezroczystych betonow,twarda..
  Z miejscowym archgelogem podniesli plyte i zobaczyli- ze to grob jakiegos „Celta”( rudy, bialy , 2 metry z okladem)
  pod glowa mial skrzyke dziwnego ksztaltu… wyciagneli… w srodku jakis ciezki jak nieiwadomo co matrerial szarosrebrny… zostawili i pojechali po pomoc..okazalo sie. ze jak przyjechali experci liczniki Geigera Millera dostaly wriacji…w skrzynce byl isotop o niezwykle silnym promieniowaniu…wszyscy ciekawi zmarli na popromienna bialaczke w ciagu dwoch miesiecy,..,nie bylo zadnego ratunku/.
  Moje pytanie skad wielki przerosniety Celt???w „celtyckim” grobie???? w Ameryce???? izotop????? i po co????
  Co do piramid europejskich, to na temat naprowadzil mnie Erich von Daniken kilkanascie lat temu, dajac mi z dedykacja swoja -wtedy nowa ksiazke..Odyssey of Gods-the alien history of ancient Greece…i pokazal zdjecia z wyspy Gozo…niech pan sprawdzi Gigantia z wyspy Gozo..

 37. Wandaluzja said

  ttp://turystyka.wp.pl/gid,11238032,title,najbardziej-rozpoznawalne-widoki-swiata,galeria_zdjecie.html

  Stonehenge jest taka ikoną Anglii jak Mont-Saint-Michel Francji a Colosseum Włoch. Można zapytać A PARLAMENT? ale tu Anglicy wysilili się na imperialną świetność, jak było z Kremlem, który ZATYKA. My uniknęliśmy tego fatum, gdyż Wawel z Władzą się nie kojarzy. Taki problem mieli Niemcy, których ikoną jest katedra Kolońska, ale to im nie wystarczało więc zamierzali po WYGRANIU Wielkiej Wojny zafundować sobie Pałac Imperialny z przebudowy Wałów Chrobrego.
  Stonehenge budował Chejron z Płocka – o twarzy Grzegorza Laty – a Mont Saint-Michel Innachos z Wrocławia, którego podobizny nie znamy. Starszy był PRZEDROMAŃSKI Kreml, którego zachowaną w większości gotycką przebudowę podjął Iwan Kalita a ukończył Dymitr Doński.
  Ta kwalifikacja potrzebna jest dla chronologii architektury angielskiej: Jeśli katedrę I w Salisbury zbudowali Chejron z Trytonem to Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych MUSIELI rozbudować ją – prawdopodobnie z kostki drogowej Stonehenge – a Normandowie, z tych samych względów musieli budować tam katedrę gotycką. Kanonem architektury gotyckiej Anglii jest opactwo Westminsterskie Edwarda Wyznawcy, które jest, jak na Anglię, gotykiem skromnym.

 38. Miet said

  Moje kochane Polaki, co wy tam wyszukujecie gdzieś w bośniackich terenach.
  Czy nie wystarcza wam Polski???
  Przecieeż Zakopane, to sama nazwa wskazuje,że tam coś jest zakopane – no czy nie mam racji???
  Bieżta się ludziska za łopaty i gwarantuję, że jakąś piramidę odkopiecie – i to większą od tych bośniackich i nawet egipskich.
  My ze szwagrem po pijanemu, to nie takie rzeczy wykopywali…

 39. RomanK said

  I owszem,,ja to wiem..ale te kanony architektury nie maja zadnego odniesienia do piramid…
  calowicie inna architektura, technologia budowy i metody.
  Ponadto budowla o ogronej kubaturze, wielokomorowa, kotrych uklad i rozmieszczenie nei daje zadnej logicznej interpretacji przeznaczenia…Dlugie korytarze, calkowicie pozbwaione dziennego swiatla siegajace czelusci i…zadnego sladu dymu..wyjawszy slady swiec czy luczyw jakim poslugiwali sie XIX wieczni :odkrywcy”.. a sciany pelne malowidel i rzezb wykonanych w calkowitych ciemnosciach????nie moiac o tresci malowidel….
  Jak pan to odniesie …do jakiego kanonu architektury??? I Izotopy????ktore nei wystepuja naturalnei w przyrodzie..a zrobienie ich wymaga skomplikowanej technologii i szybkich centrafug???

 40. RomanK said

  E eee panie Miet..po nazwie..to Wladek Trzezwy powinien byc prezesem Rozy Trzezwosci. ale nie byl….. bo rzadko trzezwial….

 41. niereligijna said

  Moze „wladza tego swiata” nie chce by kto kolwiek dotykal piramid w Bosni, bo wtedy moze wyjsc na jaw, ze nie wszystkie grube ksiazki zawieraja prawde, a wspolczesnosc nie dosiega wiedza i mozliwosciami do tego co tworzono w starozytnosci.

 42. Wandaluzja said

  Ad. 39. Kanony architektury mogą nie mieć odniesienia do Piramid, ale technologia owszem. Archeolog niemiecki Heinrich Kusche ogłosił gęstą NEOLITYCZNĄ sięć tuneli pod Europą, od Szkocji do Armenii, którą ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, które były zakopywane w XIII wieku. Na tej zasadzie musiałem przekwalifikować datację zamku Grodno k. Wałbrzycha, który ma metrykę Bolesława Wysokiego z końca XII w, ale odkryty tam loch jest starożytny.
  Jęśli więc zamki jurajskie były budowane przez Jura-Uranosa w początku V tysiącl. pne to budowane 2 wieki później piramidy bośniackie wymagały tylko CEMENTOWNI w Istri.
  Pokryte kolorowym betonem piramidy bośniackie robiły wrażnie NIEBA bardziej niż pałace CESARSKIE w Kolonii i Płocku.

 43. Wandaluzja said

  NIE DALI GUZIKA

  Watykan otruł Biednych Żydów RZYMSKĄ Capitoliną jako Jerozolimą Biblijną. Polegało to na wmówieniu, że Pretorium na Wzgórzu Świątynnym jest Świątynią Salomona, wobec czego ci trykają w mur Capitoliny, której BRAKUJE na złotorycie Hollara jako złupionym przez Karola Luksemburga HOŁDZIE Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta.

  Clausewitz otruł Napoleona Twierdzą Wrocławską, bo gdy Podpisano traktat tylżański z zapisem: TWIERDZA FRYDERYKA II HOHENZOLLERNA, ZBUDOWANA NA TERENACH ZABRANYCH MIASTU I W ZNACZNYM STOPNIU NA KOSZT MIASTA, PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ WOLNEGO MIASTA, to Austriacy ujawnili dokumenty, że została zbudowana przez Cesarzową Rzymską w czasie Potopu. To umożliwiło Clausewitzowi ukrycie w twierdzy wrocławskiej, gdzie były pruskie strategiczne rezerwy zboża, 90-tysięcznej armii, która, gdy Napoleon był w Moskwie, podjęła pruską wojnę wyzwoleńczą.

  Żelazny Kanclerz otruł fekaliami pruskimi Rosję i Francję, gdyż ZEKSKRAMENTOWAŁ Aleksandrię Trojańską, która ograbiła Oktawiana Augusta z Największego Łupu w Historii, do glinianych koszar hetyckich w Hissarliku. Koszary te sprzedał Carowi jako Kapitał Historyczny Iliady za 9 tysięcy ton złota, co umożliwiło mu WYPĘDZENIE rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej, które musiała przyjąć giełda paryska – ale już z Gwarancjami Parlamentu – co kosztowało podatnika francuskiego 60 miliardów fr czyli 12 Kontrybucji. W ten sposób Kuzbas został zastąpiony przez Donbas, co było dla Kanclerza najważniejsze.

  Kanclerz Merkel otruła USA i WBr złotem z satelitarnej detekcji – co jest bardziej honorowe od łykania fekaliów pruskich, ale grozi takim wykupieniem USA i WBr jak Rzymu przez łykaczy złota. W r. 1989 przyjechałem do RFN dla rewindykacji mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej oraz Satelitarnej Detekcji Złota, ale Izrael dał Niemcom milion ton złota z satelitarnej detekcji, żeby ci obiecali je POLKOM za tuskowanie FChAN. Ponieważ te się z tego nie wywiązały to Niemcy dali 750 tys ton Amerykanom a 250 tys ton Anglikom, aby ich otruć jak Starożytny Rzym.

  Tu nastąpiła katastrofa, bo Amerykanie miast przyjąć to złoto na tajnych kontach izraelskich ZAREJESTROWALI w Fedzie, wobec czego sprawa trafiła na wokandę Izby Lordów. Wg mych danych to Sowieci wiedzieli o tym złocie na Syberii już w końcu lat 60 jako Złożu, ale satelita do poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej zidentyfikował to jako Skarbiec.

Sorry, the comment form is closed at this time.