Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Zenon_K o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Budżet albo weto

Posted by Marucha w dniu 2012-10-27 (Sobota)

Czy goście gajówki również odczuwają silne zażenowanie, czytając o liście Kaczyńskiego do Camerona? – admin

Jarosław Kaczyński wystosował list do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, „aby nie czynił niczego, co prowadziłoby do obniżenia sumy, która należy się Polsce z unijnego budżetu”. [A jaki interes w tym nie-czynieniu ma mieć p. Cameron? – admin]

Prezes PiS apeluje do premiera, by podobne listy wystosował do swoich sojuszników w Parlamencie Europejskim z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPP).

Kaczyński wzywa też Donalda Tuska do „twardego postawienia sprawy” i zapowiedzenia weta wobec unijnego budżetu, gdyby środki dla naszego kraju miały zostać uszczuplone. Na przynajmniej 500 miliardów złotych prezes PiS ocenił pulę środków, które nam się należą z unijnego budżetu: 300 miliardów złotych z funduszy spójności, a ponadto 200 miliardów na rolnictwo i rybołówstwo – po zniesieniu dyskryminujących polskich rolników niższych dopłat.

– Jest o co walczyć i dobry polski rząd potrafiłby taką sumę wywalczyć – stwierdził Kaczyński. Poinformował, iż w sprawie unijnego budżetu wysłał list do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, którego partia wraz z Prawem i Sprawiedliwością tworzą w Parlamencie Europejskim jedną frakcję: Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

– Skierowałem list do premiera Camerona, list, w którym odwołując się do argumentów historycznych – my wiemy, że w Unii Europejskiej tego nie lubią, ale argumenty historyczne są bardzo istotne, są bardzo wielką siłą Polski – ale także do argumentów dotyczących bieżących interesów Unii Europejskiej, zwracam się o to, aby premier Wielkiej Brytanii w żadnym wypadku nie czynił niczego, co by miało prowadzić do obniżenia tej sumy, która nam się należy – poinformował Kaczyński [Nie wątpimy, iż premier Cameron weźmie pod uwagę argumenty historyczne… a może i religijne? – admin].

Prezes PiS zaapelował także do premiera, aby podobne listy skierował do swoich sojuszników w Parlamencie Europejskim tworzących frakcję EPP (Europejska Partia Ludowa).

– Chciałbym w tej chwili zaapelować do premiera Tuska o to, żeby wysłał odpowiednie listy do swoich kolegów z EPP z panią kanclerz na czele, i powtórzyć ten apel o zapowiedź weta. O to, żeby postawić sprawy twardo, naprawdę twardo, żeby nikt w Europie nie miał żadnych wątpliwości, że Polska na ustępstwo w tych sprawach się nie zgodzi – dodał. [Bo jak nie, to wypowiemy wojnę Unii! – admin]

Kaczyński zarzucił jednocześnie, iż instrukcje głosowania w ramach EPP – jeśli chodzi o polskie postulaty – zawierają „same minusy”.

– Platforma Obywatelska i PSL należą do organizacji, która polskie interesy ma kompletnie za nic, jednocześnie twierdzą, że to jest znakomita polityka. (…) My należymy do innego typu organizacji. Zdołaliśmy już przekonać nawet bardzo sceptycznych wobec wydatków europejskich Anglików, żeby nas poparli np. w sprawie odnoszącej się do dopłat dla polskich rolników – stwierdził Kaczyński.

http://naszdziennik.pl

Dobry polski rząd wystąpił by z Unii ze skutkiem natychmiastowym, panie Kaczyński. – admin

Komentarzy 6 do “Budżet albo weto”

 1. Jasiek said

  Paranoja. Im więcej dostaniemy tym wiecej będziemy zadłuzeni. Unia daję ale nie za darmo. To jest niszczenie państwa. A potem taki bielecki…na pytanie dziennikarza, gdzie są te pieniądze odpowie…przejedliśmy..kto przejadł a kto ukradł….?

 2. krzysztof1942 said

  I znowu – pusty śmiech mnie ogarnia !!!

 3. Rysio said

  Czy komuś wiadomo ile dokładnie Polska wpłaca do UE i ile z tych wpłaconych pieniędzy, wraca do Polski z powrotem?

 4. Zerohero said

  Kaczyński to nieokrzesany jełop z IQ < 100 skoro odstawia takie prymitywne dziadostwo.

  Nikt normalny nie mówi po prostu: dajcie, bo tak. Do tego trzeba dyplomacji i starań. Z Unii i z każdej innej instytucji, państwa itd pieniądze można spokojnie wyciągnąć. Na przykład:

  1. produkujemy panele słoneczne i mówimy jakie to ECO, jak cała Europa powinna być ECO itd. i oni przepłacają za nasze panele. To żadna darowizna, żaden haracz. To ECO 🙂

  2. holocaust industry. Najpierw się wywołuje poczucie winy, kręci filmy o holokauście itd. a potem wyciąga łapę po "słuszne" zadośćuczynienie.

  3. Ostatecznie można po prostu na chama przekupić decydentów, szantażować ich – metody mafii i służb.

  4. Można zrobić "handel". Oni nam dadzą pieniądze a my im naobiecujemy, kitu nawciskamy. Możemy coś specjalnie zrobić/wymyśleć nie po myśli UE i się z tego potem wycofać za pewne zadośćuczynienie.

  To nasmarowałem ja. Anonimowe zero z Internetu. Wielki patriota z setkami "klubów GePe" za plecami, szef frakcji partii rządzącej AWS (PO-PIS) nie jest w stanie wyjść poza prymitywny teatrzyk. Świetnie pasuje do swego partyjnego kolegi Tuska.

 5. Zerohero said

  PS.

  tfu!

 6. Pan Kaczyński szuka …, ale jeleni w Polsce pod przyszłe wybory.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: