Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Francja: ministrowie na kursach antyseksizmu

Posted by Marucha w dniu 2012-10-27 (Sobota)

Ministrowie w nowym, socjalistycznym rządzie Francji uczęszczają na antyseksistowskie zajęcia, z prezentacjami ilustrującymi tworzenie stereotypów, niestosowny język oraz z dobrymi radami, jak unikać gaf.

Ministra Joanna Mucha, jakże kompetentna, lecz mimo to będąca ofiarą seksizmu

Te godzinne zajęcia, obejmujące również taką tematykę, jak dysproporcje płacowe między płciami i przemoc domowa, zafundowała kolegom szefowa nowo utworzonego Ministerstwa ds. Praw Kobiet, rzeczniczka rządu Najat Vallaud-Belkacem.

Jak pisze Reuters, zajęcia z antyseksizmu są częścią starań o wykorzenienie seksizmu z polityki „w kraju z tradycją, która pozwala ignorować okazjonalne molestowanie kobiet-podwładnych przez mężczyzn u władzy”.

Ministrowie wręcz uwielbiają te zajęcia – twierdzi Reuters, powołując się na anonimowe źródło we francuskim rządzie. Podobno nie brakuje im pomysłów na realizowanie w praktyce wszystkiego, czego się nauczyli.

Socjalistyczny prezydent Francois Hollande po raz pierwszy w historii Francji zadbał o równowagę płci w swoim rządzie. We francuskim parlamencie pań jest 27 proc; po poprzednich wyborach było ich tylko 19 proc. Jednak seksizm pozostaje problemem – pisze Reuters, przypominając m.in. o „zaczepnych gwizdach”, jakimi deputowani powitali minister ds. terytoriów i mieszkalnictwa Cecile Duflot, która pojawiła się w parlamencie w kwiecistej sukience do kolan.

PAP
http://kurierwilenski.lt

Komentarze 2 do “Francja: ministrowie na kursach antyseksizmu”

  1. Fran SA said

    A co to jest seksizm?

  2. Brat Dioskur said

    No a jak tam naszej Muszce przebiega reforma w hokeju na lodzie?Ponoc obiecala ,ze zajmmie sie dofinansowaniem zaniedbanej przez poprzednikow III ligi .Rowniez ma zostac skasowana IV tercja…bo mecz jest za dlugi.,
    A seksizm Panie Fran SA to jest jak Pan lakomym wzrokiem omiecie nogi i kuferek zgrabnej kolezanki , co innego jak to bedzie kolega….w takim wypadku dostanie Pan nawet jakis bonusik,he,he….

Sorry, the comment form is closed at this time.