Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prokuratura wszczyna śledztwo

Posted by Marucha w dniu 2012-10-27 (Sobota)

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie zamieszczenia w internecie drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Betonowy pomnik samolotu Tu-154 w Kałkowie

Podjęte śledztwo opiera się na artykule kodeksu karnego mówiącym o ujawnieniu przez funkcjonariuszy publicznych osobie nieuprawnionej informacji niejawnej o klauzuli zastrzeżone lub poufne lub informacji, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

Chodzi o ujawnienie fotografii wykonanych 10 i 11 kwietnia 2010 roku w Rosji. Zdaniem śledczych, taka publikacja mogła „narazić na szkodę prawnie chroniony interes osób najbliższych prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz prowadzonych postępowań przygotowawczych”. Jak zaznaczyła prokurator Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, śledczy zaplanowali już czynności w tej sprawie i na pewno przesłuchiwane będą „osoby pokrzywdzone, najbliższe dla prezydenta”.

Równocześnie prokuratura „wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa” umorzyła śledztwo dotyczące możliwego sfałszowania dokumentów Biura Ochrony Rządu pomiędzy 10 kwietnia a 6 maja 2010 roku. Dotąd w wątku dotyczącym przygotowania wizyty w Katyniu do sądu skierowano akt oskarżenia wobec b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, któremu prokuratura zarzuca niedopełnienie obowiązków związanych z planowaniem, organizacją i realizacją zadań ochronnych podejmowanych przez BOR, co skutkowało obniżeniem bezpieczeństwa ochranianych osób – prezydenta i premiera.

http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 7 do “Prokuratura wszczyna śledztwo”

 1. marost said

  Zupelnie nie rozumiemy Rodakow z Kraju….. Dlaczego stawiaja pomniki samolotowi?
  Pomnik Tu-154 w Kałkowie: zbudowali betonową makietę prezydenckiego samolotu
  Stanął kolejny pomnik poświęcony katastrofie w Smoleńsku. Znajduje się on w sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie.

  Poswiecony…! Czy ludzie beda przed nim klekac?, moze zegnac sie… no nie wiem… Nie ma tez precedensu, bo np Francuzi – na tej zasadzie powinni stawiac pomnik gilotyny ????, badz co badz to na niej scieli glowe krolowi…
  http://www.mmlodz.pl/417790/2012/6/25/pomnik-tu-w-kalkowie-zbudowali-betonowa-makiete-prezydenckiego-samolotu?category=spozaMiasta

 2. Marucha said

  Re 1:
  Proszę zajrzeć tu:
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/26/wspolczesny-kult-cargo-w-wykonaniu-sekty-smolenskiej/

 3. Zerohero said

  Nawiasem mówiąc estetyka pomnika w Kałkowie jest na poziomie prac kilkulatka albo osoby niepełnosprawnej umysłowo.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Koło tego pomnika mają się jeszcze pojawić postaci pary prezydenckiej naturalnej wielkości.

 5. marost said

  AD2
  Nie wiedzialem, ze ten temat byl juz omawiany na Gajowce. Rzucilem okiem na komentarze – powiem szczerze – nie ma sie czym chwalic. Co innego wyrazny „kult wielkiego ptaka” i co innego tragedia ludzka. Wszystko mi jedno tutaj, z jakiego srodowiska, czy ugrupowania pochodzily te osoby (zreszta tragedia smolenska ma jeszcze inne wymiary – wpisuje sie min w Katyn…stosunki Polsko Rosyjskie….i kto wie co jeszcze bedzie?), ale wiele komentarzy pod tym materialem nazwalbym poprostu obrzydliwym bestialstwem – to dzicz!!!! Tak nie mozna i chyba nie ma sensu tego argumentowac, bo normalny czlowiek nie potrzebuje argumentacji by pojac ludzkie odruchy, a bydlo i tak tego nie zrozumie.
  Natomiast niepokojace sa postawy naszych Rodakow – to jest jakas choroba ktora przejawia sie w roznych dziedzinach. Skonczyli wznoszenie pomnikow JPII czyzby opanowala ich inna paranoja? – Kult wielkiego ptaka?
  Posagi pary prezydenckiej (R.I.P.) wniosa jeszcze wiecej groteski do tej scenerii.

 6. RomanK said

  Zupelnie nie rozumiemy Rodakow z Kraju……napisal pan(i)_ Marost…..
  heheheheheheh… a ja mu nie wierze:-)))))))
  Bo ,mi wolno:-))))

 7. Polo said

  a na zdjęciu jest prom kosmiczny;)

Sorry, the comment form is closed at this time.