Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Eksperci znaleźli ślady trotylu na wraku TU-154M

Posted by Marucha w dniu 2012-10-30 (Wtorek)

Ślady trotylu i nitrogliceryny na wraku TU-154M znaleźli polscy biegli i prokuratorzy, którzy w ubiegłym miesiącu przeprowadzali badania w Smoleńsku i powrócili przed dwoma tygodniami do kraju. Naczelna Prokuratura Wojskowa dziś około południa zajmie stanowisko w tej sprawie.

Kliknij, aby powiększyć i odczytać napisy na tablicy

„Rzeczpospolita” („Rz”) informuje o tym, że prokuratura od kilkunastu dni zna wyniki ekspertyz, potwierdziła w rozmowie z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

Jak wyjaśnia gazeta, polscy prokuratorzy mieli wątpliwości co do rosyjskiej ekspertyzy pirotechnicznej. Dlatego odmówili podpisania ostatecznej opinii o przyczynach zgonu bez dokładnego przebadania wraku. Polscy śledczy domagali się ponownego wyjazdu do Smoleńska twierdząc, że eksperci mieli zbyt małą ilość próbek, by stwierdzić obecność materiałów wybuchowych.

Do Smoleńska wraz z prokuratorami pojechali biegli pirotechnicy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego oraz Centralnego Biura Śledczego z nowoczesnym sprzętem. Już pierwsze próbki zarówno z wnętrza samolotu, jak i poszycia skrzydła maszyny dały wynik pozytywny. Jak relacjonuje „Rz”, urządzenia wykazały m.in., że aż na 30 fotelach lotniczych znajdują się ślady trotylu oraz nitrogliceryny. Substancje te znaleziono również na śródpłaciu samolotu, w miejscu łączenia kadłuba ze skrzydłem. Było ich tyle, że jedno z urządzeń wyczerpało skalę. Podobne wyniki dało badanie miejsca katastrofy, gdzie odkryto wielkogabarytowe szczątki rozbitego samolotu.

Ślady materiałów wybuchowych nosiły również nowo znalezione elementy samolotu, ujawnione podczas tej właśnie wyprawy do Smoleńska. Wiadomość o odkryciu osadu z materiałów wybuchowych natychmiast przekazano do Seremeta oraz naczelnego prokuratora wojskowego płk. Jerzego Artymiaka. Prokurator generalny osobiście przekazał informacje premierowi Donaldowi Tuskowi (PO).

Od powrotu ze Smoleńska trwają intensywne konsultacje, co dalej robić z tym odkryciem. Wciąż biorą pod uwagę hipotezy, według których osad z materiałów wybuchowych mógłby pochodzić z niewybuchów z okresu II wojny światowej.

Do tej pory biegli pracujący dla prokuratury nie stwierdzili obecności we wraku materiałów wybuchowych. Powoływali się przy tym na ekspertyzy rosyjskich specjalistów.

IK
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 65 do “Eksperci znaleźli ślady trotylu na wraku TU-154M”

 1. AlexSailor said

  „Od powrotu ze Smoleńska trwają intensywne konsultacje, co dalej robić z tym odkryciem.”
  Co robić? Co robić?

  Niech dzieci robią jak nie wiedzą co.

  Teraz znowu będzie wożenie się z nowym odkryciem przez miesiąc.
  I nic z tego nie wyniknie.

  Zaiste, mieć tak głupiego sojusznika nie ma sensu.
  Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

  Na marginesie, wychodzi na to, że wybuch wulkanu, który „uniemożliwił” przybycie na pogrzeb LK obcych władców „z nieba im spadł” dając powód wymówienia się od uczestnictwa w farsie.

 2. Józef said

  AlexSailor powiedział/a
  ”wychodzi na to, że wybuch wulkanu, który “uniemożliwił” przybycie na pogrzeb LK obcych władców “z nieba im spadł” dając powód wymówienia się od uczestnictwa w farsie”.
  Radził bym Panu zrewidować swój pogląd na status tych władców. Oni nie są już obcy, skoro nami rządzą.

 3. Fran SA said

  A moze by tak wziac na spytki paru zainteresowanych, zeby wydusic prawde?

 4. Józef said

  Śp. Kaczyński wyraźnie twierdzi,

  że bez względu kto w Polsce wybory wygra, to RP będzie stać wiernie u boku Izraela.On jako dawny działacz tzw opozycji solidarnościowej i wpływowy kacyk postsolidarnościowy był jednych z architektów tajnego porozumienie wszystkich sil politycznych w Polsce, że nigdy już nie będzie takiej partii czy takiej organizacji, która mogła by się wyłamać spod kurateli Izraela.Oni już kilka lat temu wiedzieli, że mają Polskę w garści. Przypomina to wieczysty zapis wierności wobec ZSRR w peerelowskiej konstytucji. Teraz mamy zapisaną wiernopoddańczość w tajnych protokółach oraz faktach dokonanych związanych z własnością polskich dóbr narodowych.Za PRL poza obszarami gdzie stacjonowały sowieckie wojska, nic więcej do ZSRR nie należało. Dzisiaj Rosja ma ośrodek wypoczynkowy w Skubiance nad jeziorem Zegrzyńskim i osiedle na terenie warszawy(obszar kilku ha).Premier Izraela chwalił się, że Izrael wykupił Polskę, Manhattan Węgry i parę innych drobiazgów w świecie. Kaczyński o tym fakcie dawno wiedział, bo zrobił co w jego mocy aby tak było.
  Kaczyński nie miał szans na reelekcję, ale swoją śmiercią w Smoleńsku bardzo się przysłużył opinii publicznej w Polsce, że tylko dobrze uzbrojony Izrael i jego ścisła obecność w naszej Ojczyźnie, to gwarancja nienaruszalności RP przez Rosję.Tak się opinię publiczną urabia, a śmierć kolejnego świadka ze Smoleńska, coraz bardziej wywołuje oczekiwaną psychozę przez wiadome siły.Agenci Mossadu na ulicach polskich miast mogą posiadać broń.
  Kto nie wierzy, niech pójdzie sobie w marszu milczenia organizowanym corocznie przez izraelskich pielgrzymów nawiedzających Oświęcim.

 5. Krzysztof said

  Ot to , Panie Józefie! „Oni nie są już obcy, skoro nami rządzą”- nie ma jak prawy sierpowy…..

 6. Zerohero said

  Re 1

  Ktoś rozumie coś z tego bełkotu? Np. „Zaiste, mieć tak głupiego sojusznika nie ma sensu.”

  Kto jest tym sojusznikiem? Przecież Polska w najnowszej historii nigdy nie miała sojuszników, a od 1945 do teraz, sojusznikiem nazywa się po prostu każdego starszego brata.

 7. Zerohero said

  Re 4

  Kaczyński wienie służył i nie ma żadnych przesłanek, że jego mocodawcy postanowili go usunąć. Skoro założymy tezę, że „zamach jest oczywisty”, to musimy założyć, że każdy poważniejszy wywiad to wie. A to z kolei oznacza, że zamachowiec musiał być spokojny o śledztwo, późniejszy przebieg wypadków itd. i co najważniejsze – oczekiwać zysków z akcji. Pytanie: co się zmieniło po zamachu?

 8. Józef said

  Gdyby Kaczyński miał szanse na reelekcję, to byłby dla onych ok, ale niestety żadnych szans nie miał. Okazało się, że po swojej śmierci pod Smoleńskiem, zrobił o wiele więcej dla żydowskiej sprawy w Polsce, niż gdyby sobie dalej żył. Coraz więcej Polaków zaczyna wierzyć w zamach Rosji, więc o to tylko widocznie chodziło.

 9. AlexSailor said

  Ad.7 @Zerohero – może pan zrozumie.
  „co się zmieniło po zamachu?”
  Zmienił się rząd w Polsce i powstała nowa barykada w stosunkach polsko-rosyjskich.
  Może ona być zabójcza dla obu narodów uniemożliwiając naturalny sojusz w przyszłości i wracać przy każdej okazji, tak jak Katyń do tej pory.

  Nie wiadomo ani kto, ani dlaczego, ani KOGO zamordował w tym samolocie.
  Prezydent Kaczyński mógł, ale nie musiał być celem.
  Tyle, że pan znowu nie będziesz wiedział o czym piszę, bo dla pana wymordowanie części rządu, ścisłego dowództwa wojsk, prezesa banku centralnego i innych również znaczących osób, to sprawy trzeciorzędne, którymi nie warto się zajmować.

  Nie wiemy również co robił i jak w rzeczywistości zachowywał się prezydent.
  Nie mam większych złudzeń, ale stawiał się i Niemcom i Rosji, a nie wiemy jak wyglądały jego rozmowy z pozostałymi graczami.
  W każdym razie przekazał tajne kody rosyjskich samolotów i rakiety, które okazały się skuteczne, choć moim zdaniem było to akurat sprzeczne z interesem Polski.

 10. AlexSailor said

  Ad.8 @Józef
  „zrobił o wiele więcej dla żydowskiej sprawy w Polsce, niż gdyby sobie dalej żył. Coraz więcej Polaków zaczyna wierzyć w zamach Rosji, więc o to tylko widocznie chodziło.”

  No właśnie, o to chodziło – by wierzyć, a nie wiedzieć.
  Chodziło o podzielenie Polaków na dwa obozy, które w sprawach zasadniczych niczym i nigdy się nie różnią, np. sprawa przymusowych szczepionek.
  Chodziło o wzniesienie muru niedomówień i podejrzeń (może uzasadnionych) między Polską i Rosja, jakby do tej pory było mało.
  Chodziło o zajęcie uwagi Polaków czymś, by dalej realizować politykę demontażu państwowości i grabieży majątku.

 11. Maciej said

  To wina pilotów podczas lądowania i błędy rodzin podczas rozpoznawania ciał bliskich im osób ! Czy wy tego nie rozumiecie ?

 12. Greg said

  Nie ma co się tym tak podniecać. Już inni „specjaliści” powiedzieli, że trotylu nie było. Z jednej strony to może i dobrze, że opozycja wyrżnie rządzących, więc naszym zadaniem jest załatwić opozycję. Opozycja rozwali rządzących, a my koncentrujmy się na rozwalaniu tej jedynej słusznej wielce-katolickiej, judeopolonijnej bandy przebierańców pod przywództwem Jarosława. Może dzięki temu pozbędziemy się jednych i drugich…

 13. Zerohero said

  Re 9, Alex

  Tyle, że pan znowu nie będziesz wiedział o czym piszę, bo dla pana wymordowanie części rządu, ścisłego dowództwa wojsk, prezesa banku centralnego i innych również znaczących osób, to sprawy trzeciorzędne, którymi nie warto się zajmować.

  1. Poważniejszym problem jest to, że byli tacy głupi by wleźć do jednego samolotu. To świadczy o amatorszczyźnie i głupocie. Amatorów i głupców łatwo zastąpić.

  2. mogą sobie wymordować całe dowództwo, to i tak już nic nie zmienia. To min. polskie dowództwo zawzieło się by niszczyć polską zbrojeniówkę. To polskie dowództwo zrobiło w armii totalny chlew. Proszę poczytać jak tam wygląda organizacja, jak wygladają przetargi, jaka rozrzutność panuje.

  3. „i innych również znaczących osób, to sprawy trzeciorzędne, którymi nie warto się zajmować.”

  Tak, bo w ciągu 10 lat z Polski uciekło ponad milion osób. Ich brakuje bardziej niż Szmajdzińśkiego i Kaczyńśkiego. Z Polski co roku wypływa kilakdziesiąt miliairdów dolarów. Polska wydaje na naukę najmniej w Unii Europejskiej. Tych kwestii „patriotyczne” portale nie poruszają, bo Smoleńsk zajął im 100% czasu.

  Nie wiadomo ani kto, ani dlaczego, ani KOGO zamordował w tym samolocie.
  Prezydent Kaczyński mógł, ale nie musiał być celem.

  No właśnie. A jak na ten fakt, że nie wiadomo kto, kogo, to wiele osób prezentuje olbrzymią pewność, że jednak zamach musiał być. Z Panem i tak jest dobrze, bo standard jest taki: Kaczyńśkiego zabił Putin. Bo go nienawidził. i koniec dyskusji.

 14. Zerohero said

  c.d.

  może pan zrozumie.
  “co się zmieniło po zamachu?”
  Zmienił się rząd w Polsce i powstała nowa barykada w stosunkach polsko-rosyjskich.
  Może ona być zabójcza dla obu narodów uniemożliwiając naturalny sojusz w przyszłości i wracać przy każdej okazji, tak jak Katyń do tej pory.

  Nie wiem co Pan dokładnie ma na mysłi, ale nawet gdyby ktoś twierdził, że to zrobił Mossad albo sam Kaczyńśki się na złośc Rosji wysadził, to ja potrzebuję mocniejszych argumentów. Żydów i Izraela nie lubię, ale nie będę bez zastanowienia przychylał się do każdej teorii, która obarcza ich winą za jakieś działania.

 15. jowram said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/39581-ujawniamy-jedna-z-rodzin-na-wlasna-reke-zlecila-badania-w-usa-wykazaly-obecnosc-trotylu-na-elemencie-z-wyposazenia-tu-154m

 16. Zerohero said

  Re 15

  wpolityce.pl informowali, że specnaz na euro2012 podbije Polskę…

  Próbka została wysłana do USA, na własną rękę. Czy CSI czegoś nie dosypałó by podrasować wynik? Nasi „patrioci” tak nie ufają obcym laboratoriom na wschód, a te z USA to już obadarzają wiarą bezagraniczną. A chodzi przecież chodzi o kraj, który prowadził śledztwo w sprawie Kennedyego, WTC i BMR w Iraku. Krynica uczciwości.

  Skoro lab w Stanach uznał, że trotyl to sprawa jasna. Wojna! 🙂

 17. Marucha said

  Re 16:
  Śmieszne polegać na Amerykanach w takiej sprawie. Swoją rzetelność w dochodzeniach wykazali niejednokrotnie.

 18. Maciej said

  odp: 16

  Wiem pan dobrze panie Gajowy, że się nie generalizuje, są tacy specjaliści i są tacy specjaliści. Pochodzenie ma małe znaczenie, albo ktoś jest profesjonalistą w swoim zawodzie i fachu albo nie jest. Także dzięki naukowcom z USiA możemy mieć poważne zastrzeżenia co do oficjalnej wersji zamachów z 11 września roku pamiętnego. Więc to zbyt pochopna opinia z pana strony. Profesjonaliści są ponadnarodowi tak samo jak melepety w swoich fachu. Bronienie we wszystkim Rosjan i atakowania za wszystko Amerykanów to prosta droga do generalizowania które jest nie rzetelne i wypaczające często rzeczywistość. Przecież sam pan Gajowy wiem, że negatywne generalizowanie sprawdza się tylko odnośnie Niemców i tam je najlepiej stosować 🙂

 19. Wosiu said

  No w końcu Panie Marucha Pan wkleił. Tyle razy Panu pisałem, ze jestem słowianofilem krytycznym a Pan jest rusofilem bezkrytycznym. Nieraz Pana obrażałem nazywając ruskociągiem, za co przepraszam. Niemniej Pan też obrażał mnie przy okazji (nie ma sprawy) ale i obrażał Pan rodziny ofiar Smoleńska swoimi głupimi komentarzami i ogólną postawą wobec sprawy.
  Niech będzie pokój między nami, taki chrześcijański. Po co dwóch dorosłych facetów, o zbliżonych poglądach, ma się podgryzać o szczegóły?

  Niech Pan tylko uszanuje rodziny ofiar Smoleńska, i nie pisze zwrotów typu „smoleńska sekta”

  Niech Pan wklei filmiki z ostatniej konferencji smoleńskiej. Ja nie umiem tutaj wstawić filmików, ale podaje link do strony, gdzie jest 6 odcinków z wykładami:

  http://forumzn.katalogi.pl/Prezydent_Kaczy%C5%84ski_NIE_%C5%BBYJE._Katastrofa_pod_Smole%C5%84skiem_cz%C4%99%C5%9B%C4%87_3_-t13997-s2.html

  Jak Pan się z tym w końcu zapozna, może zmieni Pan zdanie.

  Na samym początku, zaraz po 10.04.2010, napisałem chyba tutaj, o ile mnie pamięć nie myli, że to zamach zrobiony przez służby specjalne trzech państw: Polski, Rosji i jeszcze jednego kraju którego nie mogę do teraz zidentyfikować (niemniej te służby nie służą swoim państwom, od dawna służą światowej strukturze konspiracyjnej mającej na celu zawładnięciem świata przez nielicznych).

  Nie wiem dlaczego Pan uważa, że wskazywanie na udział strony rosyjskiej to rusofobia. Tzw. strona rosyjska może być do teraz strona żydowską, nieprawdaż? A to zmienia optykę o 180 stopni…

  ———————————————————————————————————————————————–

  Nic nie jest takie proste jak się z pozoru wydaje. A na pytanie po co komu taki zamach, odpowiadam:

  ICH cele i powody są zarówno rytualne jak i wielopoziomowe i są planowo realizowane od setek, albo i tysięcy lat.. Niestety nie jesteśmy w stanie nic IM zrobić fizycznie. Niektórzy myślą, że ONI, to przybysze z innych planet. Nic bardziej błędnego.

  Nie ma żadnych innych planet, układów słonecznych, gromad gwiazd, galaktyk, gromad galaktyk…. To wszystko jest konstrukcją myślową.

  To jest wg starohinduskiej filozofii Iluzja. W sanskrycie Maya, po naszemu Majak…
  ONI są tylko wewnętrznymi demonami…..Prawdę można znaleźć tylko w głąb, wgłąb, wewnątrz swojej świadomości.

 20. AlexSailor said

  Ad.13 @Zerohero

  „1. Poważniejszym problem jest to, że byli tacy głupi by wleźć do jednego samolotu. To świadczy o amatorszczyźnie i głupocie. Amatorów i głupców łatwo zastąpić.”

  – Nie koniecznie poważniejszym, ale na pewno poważnym. W ogóle sam pomysł, żeby wszyscy lecieli do Rosji był dziwny.

  „2. mogą sobie wymordować całe dowództwo, to i tak już nic nie zmienia. To min. polskie dowództwo zawzieło się by niszczyć polską zbrojeniówkę. To polskie dowództwo zrobiło w armii totalny chlew. Proszę poczytać jak tam wygląda organizacja, jak wygladają przetargi, jaka rozrzutność panuje.”

  – No, tak. Tylko czy akurat to dowództwo, które zginęło pewności nie ma.

  „Tak, bo w ciągu 10 lat z Polski uciekło ponad milion osób.”
  – Tak, to jest argument. A obawiam się. że dwa, a może trzy razy tyle.
  Na dodatek dzietność wynosi 1,30 , a właśnie minister Kluzik_Rostowska z kancelarii zabitego prezydenta przygotowała ustawę zwiększającą sten proceder, która pozwala odbierać dzieci po uważaniu.

  „Z Polski co roku wypływa kilakdziesiąt miliairdów dolarów.”
  – Tak, to jest argument. Na dodatek przez „regulacje unijne” Polska traci dziesiątki, a może setki miliardów złotych rocznie.

  ” Polska wydaje na naukę najmniej w Unii Europejskiej.”
  – Tak. To jest argument.

  Mogę podać więcej takich argumentów.

  Polska jest słaba jak mało kiedy, formalnie sama się zlikwidowała podpisem (no, nie tylko) prezydenta.

  Jednak co by nie mówić, mamy więcej niż 1830, 1963, 1918, 1939-44.
  Sytuacja jest nieporównywalnie lepsza.
  Brak reakcji resztek państwa polskiego na to co się stało w Smoleńsku jest kolejnym gwoździem do trumny.

  Tyle, że ja cały czas poruszam kwestie zamachu nie w tym kontekście.
  Mi chodzi o stosunki polsko-rosyjskie.
  Kiedy w końcu pojawił się internet i można odkłamać te 200 ostatnich lat, kiedy jak na dłoni widać wspólne, zbieżne interesy, kiedy w końcu kończy się Katyń eksploatowany bez sensu, składu i rozsądku, mamy BUM.
  Kolejny katyń, który załatwi nam kontakty na następne 50 lat.
  Na dodatek jeszcze to, co się działo i dzieje po BUM, w coraz większym stopniu wskazuje na Rosjan.
  Po co im by to było trudno wyjaśnić.
  Przez dwadzieścia kilka lat pracują na swój wizerunek i wiarygodność, a tu nagle BUM.
  Bez sensu. Co mieliby osiągnąć prócz prymitywnej zemsty i osadzenia stronnictwa pruskiego przy władzy w Polsce?

 21. AlexSailor said

  Ad.19 @Wosiu

  ” trzech państw: Polski, Rosji i jeszcze jednego kraju którego nie mogę do teraz zidentyfikować”
  Skąd takie wnioski?
  Równie dobrze mógł to zrobić jakiś wynajęty seryjny samobójca nawet przez osobę prywatną mającą jakiś interesik, a reszta to próba ugrania na zamachu wszystkiego co można przez pozostałe podmioty.

 22. Dlaczego ja mam to wszystko głęboko w nosie?

 23. 166 bojkot TVN said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7576&Itemid=119
  (….)
  Moje hipotezy (moja hipoteza to jest taka myśl o obserwowanej rzeczywistości, która jest niezależna od myśli innych ludzi, i mam do niej prawo nadane Adamowi i Ewie przez samego Stwórcę w akcie tworzenia (dlatego jedli nie te owoce co trzeba), a potem przekazywane z pokolenia na pokolenie od Adama i Ewy, aż do mnie doszło, więc proszę się nie oburzać, gdy korzystam)

  1. 96 pasażerów Tu-154 nie zeszło z tego świata w wyniku wypadku lotniczego, cały świat o tym wie. Jak zeszło nie wiem, ale nie wyniku działania trotylu i nitrogliceryny na pokładzie lecącego samolotu (temperatura trotylu podczas wybuchu 3300º, ewentualny wybuch paliwa pozostawiłby ślady na ciałach ofiar).

  2. „Cudowne odnalezienie trotylu i nitrogliceryny” nie jest elementem odsłaniania prawdy, ale elementem rosyjskiej gry.

  3. Od kilkunastu miesięcy sprawnie początkowo działający sojusz Rosji z polskimi gangsterami się rozpadł; od tej pory jedna strona chce wysadzić w kosmos drugą używając Smoleńska jako ładunku wybuchowego.

  4. Do tych działań dołączają się inni światowi gracze.

  5. Nie pozwólmy tworząc hipotezy pozwolić sobie „skakać” z ładunków wolumetrycznych (jedyne sensowne rozwiązanie hipotezy wybuchu) na elementy technologii górniczych bądź inżynierii rozbiórek obiektów (budynki, wraki, etc…), bo de-konstruujemy sobie całą hipotezę.

  6. Jedyne sensowne wytłumaczenie obecności trotylu i nitrogliceryny na miejscu zdarzenia jest takie, że te materiały znajdowały się w miejscu, gdzie samolot ewentualnie spadł, i zostały zdetonowane po tym zdarzeniu, ale to rodzi kolejne, poważne wątpliwości.

  Odpowiedź na pytanie: po co ta wrzutka jest?

  Wydaje się, że wrzutka służy przygotowaniu odpowiedniej atmosfery przed 11 listopada i ma doprowadzić do gwałtownych wydarzeń w efekcie których nielojalny (dzisiaj) wobec Rosji ośrodek rządowy (jak ja go nazywam: Hazardzista) ma zostać zastąpiony przez lojalny – prezydencki (Gracz), a opozycja (Ofiara) ma znowu wystąpić w tej roli, to znaczy ofiary.

  Przecież światu chodzi o to, żeby spokój znów zapanował w Warszawie, a przeprowadzone ostatnio testy amerykańskiej tarczy antyrakietowej wykazały dobitnie, że tarcza działa, ale nie na „odcinku polskim”, gdzie nie zadziałała.

  Pozostaję oczywiście otwarty na rzeczową polemikę i argumenty.

 24. Marucha said

  Re 18:
  To prawda, ale niech Pan zauważy, że amerykańscy naukowcy i specjaliści, którzy są krytyczni wobec np. oficjalnej wersji zamachów na WTC, są zepchnięci na plan drugi albo trzeci. Mogą się produkować na witrynach www i na Youtube.
  Bardzo wątpię, żeby to właśnie ich zaproszono jako rzeczoznawców.

  Re 19:
  Nie mogę znaleźć tych filmików…
  Zwrot „sekta smoleńska” nie odnosi się do rodzin ofiar, lecz do pseudopatriotów, którzy z wałkowania tematu (o którym niewiele wiedzą, tak zresztą jak i my) zrobili sobie sposób na zaistnienie w przestrzeni medialnej i politycznej. To od nich pochodzą niekiedy totalnie odjazdowe teorie na temat katastrofy, brednie o Putinie z dymiącym naganem, osławiona sprawa „Andrieja Mendiereja” itd.

 25. jowram said

  http://niezalezna.pl/34350-gmyz-podtrzymuje

  – Fakty opisane przeze mnie potwierdziły cztery niezależne źródła. Publikację tekstu poprzedziło spotkanie redaktora naczelnego mojej gazety z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Po rozmowie ze mną redakcja „Rzeczpospolitej” usunęła ze swego oświadczenia słowa „pomyliliśmy się” i uważam to za satysfakcjonujące. Myślę, że zebrany przez mnie materiał pokazuje, że wysoce prawdopodobne jest, iż wykryte substancje to trotyl i nitrogliceryna. Wbrew temu, co twierdzi prokuratura, użyte przez nią urządzenie nie służy bowiem do wykrywania pestycydów czy kosmetyków, lecz materiałów wybuchowych

 26. osoba prywatna said

  dr Marek Glogoczowski o pogrzebie Prezydenta Lecha Kaczynskiego na Wawelu
  http://gloria.tv/?media=68536

 27. Kronikarz said

  Wredna to sprawa, bardzo wredna do rozsupłania, .

 28. Maciej said

  odp: 24

  Jak zwykle, możemy snuć domysły obijając się często o prawdę choć stale brodząc w kłamstwie. W mojej opinii ktoś chce wysadzić Tuska z siodła za wszelką cenę, wręcz na siłę. Tak jak Donald z ferajną mógł wszystko i mendia robiły za parasol dla tego europejsa, tak teraz na siłę wyszukuje się najmniejszy pretekst by osłabić tą koalicję, może nie jest to tak widocznie jak za IV RP, ale widać diametralną różnicę w działonu organów propagandowych, a momentem przełomowym jest dzień w którym prokuratura zawitała do domu Gromosława C ( listopad 2011). Drugą opcją może być opracowanie długofalowej strategii podtrzymania atomizacji społeczeństwa w strefie okupowanej czyli naszej Ojczyźnie za pomocą nowych „faktów” ze Smoleńska które zalewają nasze przekaziory wedle czyiś instrukcji.

  Chwilę oglądając dziś tel- awizję widziałem skrót z posiedzenia sejmowej komisji śledczej klubu parlamentarnego Pis, a tam deklaracja pani eks minister spraw zagranicznych Fotygi Anny, że w obecnej sytuacji ( chodziło o ten materiał wybuchowy znaleziony na fotelach ) trzeba powiadomić naszych sojuszników … Więcej w tym cytatu niż mniej, oblałem się herbatą przez tą panią.

  Marginalnie, ale może właśnie na temat. Dziś weszła na giełdę kopalnia Pątnów – Adamów – Konin, do końca roku z całorocznej prywatyzacji do budżetu państwa ma wpłynąć około 10 miliardów złotych, przez 5 lat sprywatyzowano dóbr narodowych ( własności wszystkich nas ) za sumę 140 miliardów złotych. Przeliczył bym ile to na obywatela, ale idę do pracy pomnażać kapitał obcy.

 29. Rysio said

  re 23. bojkotka nie podniecaj się tak.

  To tylko jedna grupa parchów, wykończyła drugą grupę parchów.

 30. Franek said

  ad. 19 Od samego początku mówiłem, że to był zamach na Polskich Generałów. Mówię tak i zdania nie zmienię.

 31. Wosiu said

  Re 24/Marucha

  „Re 19:
  Nie mogę znaleźć tych filmików…”

  Jak to? Przecież podstawowe są w linku @19 !? Trzeba tylko obejrzeć.

 32. Marucha said

  Rzeczywiście, chyba za pierwszym razem mi się nie wyświetliły…

  Reszta tu:
  http://forumzn.katalogi.pl/Prezydent_Kaczy%C5%84ski_NIE_%C5%BBYJE._Katastrofa_pod_Smole%C5%84skiem_cz%C4%99%C5%9B%C4%87_3_-t13997-s2.html
  (u dołu strony)

 33. Inkwizytor said

  No trudno, trzeba wypowiedziec Rosji wojne 😦

 34. AlexSailor said

  „a tam deklaracja pani eks minister spraw zagranicznych Fotygi Anny, że w obecnej sytuacji ( chodziło o ten materiał wybuchowy znaleziony na fotelach ) trzeba powiadomić naszych sojuszników ”

  I ma Fotyga rację.
  Trzeba uruchomić sojusz NATO ze wszystkimi konsekwencjami.
  Jeśli nie wypali, to lepiej teraz niż w czasie większego zagrożenia.
  Jeśli nie wypali, to lepiej żeby się rozleciał, bo lepiej się poddać niż być pionkiem i mięsem armatnim, co nie raz przerabialiśmy w historii.
  A jeśli wypali, to ktoś dostanie po łapach tak, że mu się nieźle połamią i w końcu zacznie nas traktować jak podmiot a nie przedmiot. I to nie jeden ktoś.
  Tak na prawdę to sojusz trzeba było uruchomić 10-11 kwietnia, ale lepiej późno niż wcale – jak powiedział stary żyd spóźniając się na pociąg.

 35. Kronikarz said

  Słusznie, Inkwizytorze !
  Pospolite ruszenie !
  Bij Moskala !

 36. Zerohero said

  Re 23

  Wydaje się, że wrzutka służy przygotowaniu odpowiedniej atmosfery przed 11 listopada i ma doprowadzić do gwałtownych wydarzeń w efekcie których nielojalny (dzisiaj) wobec Rosji ośrodek rządowy (jak ja go nazywam: Hazardzista) ma zostać zastąpiony przez lojalny – prezydencki (Gracz), a opozycja (Ofiara) ma znowu wystąpić w tej roli, to znaczy ofiary.

  Wytłumacz mi pisowski przygłupie na czym ma polegać ta lojalność, tzn. jak przyjdzie dyrektywa z Brukseli albo Pentagonu, i będzie sprzeczna z prikazem Putina, to co się wtedy stanie? A jak Putin powie aby polskie rezerwy złota poleciały z Londynu do Moswy, to co ci lojalni co zrobią?

  Przypominam, że Hucpiara 166 przed Euro 2012 przewidywała atak przebranego za kibiców specnazu, a w czasie wyborów stręczyła PiS.

  Re 34

  “a tam deklaracja pani eks minister spraw zagranicznych Fotygi Anny, że w obecnej sytuacji ( chodziło o ten materiał wybuchowy znaleziony na fotelach ) trzeba powiadomić naszych sojuszników ”

  I ma Fotyga rację.

  Czy Alexa już tak do cna zaćmiło, że Alex nie bierze pod uwagę, że ci „sojusznicy” też mają Internet? Jeśli mają i wiedzą, i nic nie robią, to umizgi Fotygi zleją ciepłym moczem, bo żaden hardcore nagotiator z Europy Wschodniej nie poruszy machiny NATO na własne życzenie. Taki jest świat. Dziecko Pan jest czy prowokator jak Bojkota 166?

  Nawiasem mówiąc jnazywanie okupantów „sojusznikami” to bezczelność. Wyłazi parchate szydło z worka.

  NATO to grupa zniewolnych państw wykorzystywanych do pałowania niepokornego świata. Bombardowanie Serbii (między innymi przez Niemców) powinno niektórym dać do myślenia czym teraz jest NATO.

 37. Wosiu said

  Acha, zapomniałem dopisać:

  Oczywiście nikt nie zakłada, ze to jest gra wewnątrz gry, wewnątrz gry. Wielopoziomowa.

  Teraz zadajmy sobie pytanie: a co jeśli w pewnym momencie, w jakiś sposób krytycznym dla Polski i świata, ktoś wyłoży karty na stół, i nagle będzie już pewność, że to był zamach z udziałem strony rosyjskiej?

  Polska wbrew pozorom jest ważnym krajem. Bardzo ważnym. Strategicznie umieszczonym. I ludność ma w genach skłonność do eksplozji, jeśli się nią odpowiedni pomanipuluje…..

  Tak więc, pewnie się dowiemy niedługo, czemu to miało służyć.

 38. osoba prywatna said

  Zamach warszawski, zwany katastrofą smoleńską, a przez głębiej zakonspirowanych agentów tytułowany„zamachem smoleńskim”, zebrał – przypuszczalnie – więcej cichych ofiar, aniżeli oficjalna cyfra „96” plus ew. jeden z członków delegacji i osób towarzyszących. Faktycznie, ofiary delegacji to jedynie “wierzchołek góry lodowej” – góry trupów „około-smoleńskich”, bo ilość skrytobójstw związanych z tą ukrytą stroną tej zbrodni jest większa, niż ta oficjalna liczba 96 ofiar. Jest to bardziej niż pewne, bo liczbę znanych powszechnie “samobójstw” należny pomnożyć przez jakaś krotność “samobójstw” lub śmiertelnych wypadków osób o nazwiskach nam nieznanych , a które trudno skojarzyć z Delegacją do Katynia. Gwałtowne zgony profesorów Urbanowicza czy Szaniawskiego (nawet ten nie jest wykluczony) mogą do tej góry trupów należeć – licząc oczywiście od chronologicznego końca listy zgonów.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/30/ilu-blogerow-zabil-maglarz-a-w-zasadzie-magiel-24/

 39. Zerohero said

  c.d Re 23, Blekota 166

  Skoro polskie media są antyrosyjskie to jak jakikolwiek rząd może prowadzić lojalną politykę wobec Kremla? Znacjonalizuje prywatne media? Skoro służby są przewerbowane na zachód, to co ten rząd zrobi? Rozwali je?

  a opozycja (Ofiara) ma znowu wystąpić w tej roli, to znaczy ofiary

  a kto to ta opozycja. chodzi o PiS – członka układu Magdalenkowego, w którego szeregach są ludzie zamieszani w Unię Demokratyczną, KOR i podobne elementy?

  Znowu stręczysz PIS Blekota? 🙂

 40. Zerohero said

  Re 38

  96 to liczba a nie cyfra. A co do Szaniawskiego, to papier wszytskie brednie zniesie, ale śliski kamień niczego nie wybacza. I to mi się w górach, matematyce i technice podoba.

 41. 166 bojkot TVN said

  Tak się zastanawiam…. Co 0H wyczytał i zrozumiał z tekstu w 23 i co komentuje. Bo występuje tu jakiś mentalny postsynchron.
  Najlepiej ten stan umysłu określił kiedyś W.Łysiak: something pojebałos.

 42. feliks said

  Re 22 Krzysztof M
  Podzielam stanowisko w tej sprawie i innym też polecam, szkoda bicia piany w kontekście podrzucanych nam przez polskojęzyczne „brednia” sensacji

 43. z blogów said

  Trotylem y nitrogliceryna

  Chciałem skromnie i w bardzo wyważony sposób odnieść się do dzisiejszej kołomyi elementarnej właśnie wywołanej znalezieniem materiałów wybuchowych na elementach kadłuba tupolewa, więc proszę na mnie nie krzyczeć, nie łajać, i nie wyzywać od agentów (wszystkie strony proszę), ale zrobić sobie kawę/herbatę, wykonać dziesięć przysiadów i przeczytać. Sprawa już od samego początku skłania do zachowania dystansu, bo wybiło „mediami głównego nurtu”. Nie twierdzę, że media głównego nurtu nie mogą chcieć się „przewerbować” na nowe rozdanie polityczne; zapisując tę myśl na skrzydle tablicy po środku jednak podkreślmy, że główny nurt medialny w Polsce od dwudziestu lat służył i służy jednemu (temu realnemu) ośrodkowi władzy, i jeśli nawet w mediach głównego nurtu pisze się prawdę, to nie po to, żeby z tej prawdy miał wyniknąć jakiś dobry (dla nas) skutek.

  Zacznijmy od odtworzenia istoty przekazu, nie dzieląc go na temat główny i towarzyszące wrzuty (bo przekaz składa się z całości, tej docierającej do odbiorcy):

  1. był trotyl

  2. była nitrogliceryna

  3. stwierdzono nie tylko ich obecność, ale określono również ilość

  4. w jednym z badanych przypadków ilość śladów była tak duża, że nie starczyło skali (sic!)

  Spróbujmy teraz przeanalizować na zimno ten przekaz zadając pytania:

  1. Jakim cudem Rosjanie dopuścili polskich prokuratorów do badania wraku, skoro wcześniej nie dopuszczali i było cacy, nikt nie płakał?

  2. Jakim cudem Rosjanie nie usunęli wykrywalnych w prosty sposób śladów materiałów wybuchowych przez ponad dwa lata od zamachu, kiedy to „zacierali ślady”? Umyli wrak, a tego nie zmyli? Mamy kompletnych debili na wschodzie? Małpka z arsenałem atomowym?

  3. Jak pogodzić jednoczesną obecność i trotylu i nitrogliceryny? Jak skonstruowany był zamach z pirotechnicznego punktu widzenia?

  4. Trotyl, podobnie jak nitrogliceryna, to dosyć szacowne dziś materiały wybuchowe, wynalezione jeszcze w XIX wieku. Nie wdając się w szczegóły techniczne warto zauważyć, że trotyl słabo nadaje się na przeprowadzanie nim zamachów terrorystycznych; on może stanowić składnik pewnych nowocześniejszych rozwiązań, dlatego warto by zapytać prokuratorów, czy wykonując badania szukali również śladów: heksogenu, aluminium, wosku, glinu, oktogenu? Czy też to jakiś zdesperowany górnik się zamachnął?

  5. Nitrogliceryna jest równie szacowna jak trotyl. Zastosowanie nitrogliceryny (w postaci czystej) do zamachu terrorystycznego jest ideałem, bo nie dochodzi do żadnego zamachu i kończy się śmiercią zamachowca. Nitrogliceryna jest uznawana za przestarzały i niebezpieczny składnik produkcji materiałów wybuchowych i została zastąpiona przez TNT, RDX, HNX.

  Wnioski:

  1. Nie ulegajmy wytwarzanej przez media psychozie.

  2. Nie rzucajmy się dopasowując XIX-wieczne materiały wybuchowe do wybuchów z 10 kwietnia 2010, a szczególnie, jeśli miałyby być dokonane w powietrzu, i miały być następstwem zamachu.

  3. Przyjmijmy do wiadomości, że ten przekaz jest w 100% zaakceptowany przez Rosjan, bo nie da się pogodzić tez o zacieraniu, niszczeniu, ukrywaniu, niedopuszczaniu, z nagłym ujawnieniem tak kluczowego dowodu, chyba, że chcecie mnie Państwo przekonać, że nasze „lisy” z prokuratury „znów” przechytrzyły Putina i jego służby. Jeśli tak, to najpierw im się przyjrzyjcie…

  4. Przyjąłbym do wiadomości fakt zewnętrznego sterowania sprawami w Polsce (sterowania nierosyjskiego), ale w sytuacja, w której dowody pochodzą z Rosji to wyklucza, więc „bodziec” jest rosyjski.

  Moje hipotezy (moja hipoteza to jest taka myśl o obserwowanej rzeczywistości, która jest niezależna od myśli innych ludzi, i mam do niej prawo nadane Adamowi i Ewie przez samego Stwórcę w akcie tworzenia (dlatego jedli nie te owoce co trzeba), a potem przekazywane z pokolenia na pokolenie od Adama i Ewy, aż do mnie doszło, więc proszę się nie oburzać, gdy korzystam)

  1. 96 pasażerów Tu-154 nie zeszło z tego świata w wyniku wypadku lotniczego, cały świat o tym wie. Jak zeszło nie wiem, ale nie wyniku działania trotylu i nitrogliceryny na pokładzie lecącego samolotu (temperatura trotylu podczas wybuchu 3300º, ewentualny wybuch paliwa pozostawiłby ślady na ciałach ofiar).

  2. „Cudowne odnalezienie trotylu i nitrogliceryny” nie jest elementem odsłaniania prawdy, ale elementem rosyjskiej gry.

  3. Od kilkunastu miesięcy sprawnie początkowo działający sojusz Rosji z polskimi gangsterami się rozpadł; od tej pory jedna strona chce wysadzić w kosmos drugą używając Smoleńska jako ładunku wybuchowego.

  4. Do tych działań dołączają się inni światowi gracze.

  5. Nie pozwólmy tworząc hipotezy pozwolić sobie „skakać” z ładunków wolumetrycznych (jedyne sensowne rozwiązanie hipotezy wybuchu) na elementy technologii górniczych bądź inżynierii rozbiórek obiektów (budynki, wraki, etc…), bo de-konstruujemy sobie całą hipotezę.

  6. Jedyne sensowne wytłumaczenie obecności trotylu i nitrogliceryny na miejscu zdarzenia jest takie, że te materiały znajdowały się w miejscu, gdzie samolot ewentualnie spadł, i zostały zdetonowane po tym zdarzeniu, ale to rodzi kolejne, poważne wątpliwości.

  Odpowiedź na pytanie: po co ta wrzutka jest?

  Wydaje się, że wrzutka służy przygotowaniu odpowiedniej atmosfery przed 11 listopada i ma doprowadzić do gwałtownych wydarzeń w efekcie których nielojalny (dzisiaj) wobec Rosji ośrodek rządowy (jak ja go nazywam: Hazardzista) ma zostać zastąpiony przez lojalny – prezydencki (Gracz), a opozycja (Ofiara) ma znowu wystąpić w tej roli, to znaczy ofiary. Przecież światu chodzi o to, żeby spokój znów zapanował w Warszawie, a przeprowadzone ostatnio testy amerykańskiej tarczy antyrakietowej wykazały dobitnie, że tarcza działa, ale nie na „odcinku polskim”, gdzie nie zadziałała.

  Pozostaję oczywiście otwarty na rzeczową polemikę i argumenty.

  http://niepoprawni.pl/blog/2574/trotylem-y-nitrogliceryna

 44. Rysio said

  bojkotka! przeczytałaś ten doskonały wpis nr 42. ?

 45. wi42 said

  Re: 42
  A co jezeli nic nie wykryto jak wynika z nowszych wiadomosci?
  Jak wtedy wygladaja hipotezy Z blogow?

 46. 166 bojkot TVN said

  43/Rysio
  Rysiu, idioto i Arsclochu!
  Toż 43 to to samo co 166 podrzuciło w 23, więc nie tylko przeczytało, ale jeszcze dużo wcześniej niż ty idioto. Wiec 166 jest równie doskonałe, tylko ty czytasz po łepkach nie nie nadanżasz, jak to Arscloch.

 47. 166 bojkot TVN said

  http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/78351,naczelna-prokuratura-burdenki
  (…)
  I podobnie jak w sprawie braku materiału wybuchowego w samolocie Tu-154 też od początku była pewność, że mordercami Polaków nie byli Sowieci. Nazwa komisji brzmiała: „Specjalna komisja ds. ustalenia i przeprowadzenia śledztwa okoliczności rozstrzelania w lesie katyńskim polskich jeńców wojennych przez niemiecko-faszystowskich najeźdźców”. Zanim zbadali już wiedzieli kto! Myślę że raport w sprawie katastrofy smoleńskiej powinni by nazwać: „Postępowanie ds. ustalenia okoliczności wymuszonego lądowania po pijanemu polskich pilotów na lotnisku w Smoleńsku”.
  Buedenko nie miał tak łatwo jak MAK bo w ziemi leżało kilka tysięcy ciał, chociaż polskich generałów było w niej mniej, niż na pokładzie tupolewaw kwietniu 2010 r. W każdym razie „ekspert” wziął się do pracy w kompetentnym bardzo zespole. Byli w nim tacy „eksperci” jak szef głównego zarządu wojskowo-sanitarnego sowieckiej armii gen. Jefim Smirnow i gen. Aleksander Gundorow, były komendant Wojskowej Akademii Inżynieryjnej występujący w komisji jako przewodniczący Komitetu Wszechsłowiańskiego (?). Sowiecki Czerwony Krzyż reprezentował jego szef Siergiej Kolesnikow. Znalazł się także wybitny znawca Polski Władimir Potiomkin,znany z tego, że jako zastępca Mołotowa w dniu 17 września 1939 r. wręczał ambasadorowi RP notę ogłaszającą, że państwo polskie „przestało istnieć”. Burdence Stalin zapewnił wsparcie duchowe kierując do komisji prawosławnego biskupa Mikołaja i szefa smoleńskiej jaczejki WKPb niejakiego Mielnikowa. Na okrasę dodano jeszcze hrabiego Aleksieja Tołstoja, który wsławił się tym, że w swych powieściach przedstawiał Stalina jako następcę cara Piotra I-go.
  Był to skład jakiego nie powstydziłaby się nawet generlica Anodina, a min. Miller Jerzy mógłby tylko o takim zestawie pomarzyć. Komisja oczywiście nie zawiodła, nie znalazła materiału wybuchowego, tj. potwierdziła, że sprawcami mordu w Katyniu byli Niemcy. I stosownie do tego „uspokoiła opinię publiczną” nakazując wystawienie tablicy o tym informującej.

  Polacy Burdence mimo to nie uwierzyli bowiem wcześniej w Katyniu pracowała komisja międzynarodowa, która stwierdziła, że sprawcami zbrodni byli Sowieci. Współcześni następcy Burdenki jak dotąd mają lepiej bowiem żadna międzynarodowa komisja nie zbadała katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Coraz więcej jednak wskazuje, że będzie badać. Przed laty udało się zagranicznym ekspertom ustalić prawdę więc obecnie nie powinno być inaczej. Przyszłość pogrobowców Burdenki nie wygląda więc różowo.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  I jeszcze margines, czyli jak to się stało, że ukazał się artykuł w którym opisano odkrycie pirotechników. Mogło być tak, że ktoś z dostępem do wyników badań, zdając sobie sprawę, że mogą one być ukryte poinformował gazetę. Jednak sprawa druku jest bardziej skomplikowana. Dziennik to własność Grzegorza Hajdarowicza, którego „partnerem” biznesowym jest płk Kazimierz Mochol, były wiceszef WSI. (zdjęcia obu)

  Skoro wiadomość o materiałach wybuchowych ukazała się w ich gazecie może oznaczać, że niezależnie od świadomości piszących dziennikarzy było to uderzenie w Tuska nie koniecznie po to, aby wyjaśnić zagadkę katastrofy, ale żeby osłabić jego pozycję w PO. Istnieje pogłoska, że Tusk nie życzy drugiej kadencji Komorowskiemu, a skoro zuchy z WSI popierają go, to osłabienie Donalda byłoby Broniowi na rękę.
  Cóż, w przeszłości bywało, że w wyniku walk między partyjnymi frakcjami społeczeństwo uzyskiwało coś wartościowego. Tak może być i w tym ostatnim zdarzeniu.
  Może być też inna wersja – dozór właściciela i „partnera” nad dziennikarzami zaspał i artykuł dlatego ukazał się. Teraz, po oświadczeniu „prokuratury Burdenki” redaktorzy zaczną wycofywać się z tego co napisali i będą opowiadać, że się pomylili – o widzę, że już się wycofują.

 48. Fran SA said

  Tak samo, jak wszyscy wpisowcy przede mna, nie mam zielonego pojecia, kto ‚zorganizowal’ tragedie smolenska.
  Zadziwia jednak zupelnie jednostronny poglad, ze poniewaz tragedia wydarzyla sie w Rosji, to musieli to zrobic Rosjanie. W September 11 zas wszyscy ‚uczeni’ twierdza, ze poniewaz katastrofa wydarzyla sie w Nowym Jorku, musieli to zrobic obcy.

  Dla mnie nie zupelnie zrozumiale, jest to, ze dla wiekszosci komentatorow tragedii, w samolocie zgineli tylo Kaczynscy, no i generalowie. Kazda katastrofa sterowana ma cos na celu. Ktos musi stracic a ktos zyskac.
  Wiec jesli zalozymy, ze to byl zamach ( bo tego tez nie wiemy), to ktos musial na nim skorzystac.

  Zerohero

  moze sie mylic. Bardzo duzo sie zmienilo po katastrofie. To juz zupelnie inna polityczna hustawka.
  Prasa Bloomberga zaraz na drugi dzien podala, ze Slawomir Skrzypek nie podpisal pozyczki z IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) i zginal w 12 dni potem w katastrofie samolotowej.
  Prasa zachodnia zadala wprost pytanie czy to przypadkiem nie globalne elity pozbyly sie polskiego prezydenta. (podaje linki ponizej)
  Na Janusza Kurtyke dawno miala oko bywsza bezpieka.
  Wlasciwie nalezaloby przesledzic liste pasazerow oraz udostepnic publicznie protokol dyplomatyczny tej zupelnie samowolnej wycieczki do obcego kraju.

  Kaczynskiego mogl tylko zaprosic Miedwiediew. To dlaczego nie czekal na niego na lotnisku?
  Czy prasa zarowno polska jak i rosyjska pisala cos o waznej wizycie rzadu polskiego do Rosji??

  Zerohero
  Po katastrofie bardzo duzo sie zmienilo:
  Buzek szybko podpisal pozyczke. Straszna pozyczke. Polska nie bedzie w stanie tego scierwa splacic przez nastepne 10 pokolen.
  Przywrocono do Warszawy biura GoldmanSachs, ktore Kaczynski kazal pozamykac i wyrzucic z kraju. Kaczynski nie chcial sie zgodzic na wprowadzenie euro
  Juz w maju, zaraz po katastrofie, Belka zostal szefem banku i podpisal pozyczke
  Jakos gwaltownie zwiekszyla sie ilosc wymuszonych samobojstw w Polsce
  Na sile probuje sie likwidowac IPN a napewno jego profil i postepowanie.
  Standarty zycia Polakow ulegly gwaltownemu pogorszeniu.
  Bardzo szybko rozpisano wybory, ktore wiadomo, ze byly cyrkiem.
  No i saga smolenska sie wlecze i bedzie wlokla latami i komus w Polsce bardzo zalezy na tym, zeby sie wlokla w nieskonczonosc. Sprawcow nie wykryto i nie zanosi sie, ze jest to mozliwe.
  Nie wiemy, kto byl przyczyna katastrofy ale wiemy, ze to Rosjanie.

  Nie wiadomo, czy Homer w ogole istnial, ale wiadomo, ze byl slepy.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7746535,Spor_o_kredyt_z_MFW_premier_za_przedluzeniem__minister.html

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,12763749,IPN_umorzyl_sledztwo_wobec_UB-ekow_z_Limanowej.html

  http:/www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/bloomberg-co-dalej-polska-liberalna,130991.html

  http://spktruth2power.wordpress.com/2010/04/11/polands_national-bank-president-slawomir-skrzypek-says-no-to-imf-dies-in-plane-crash-12-days-later/

  http://birdflu666.wordpress.com/2010/05/01/goldman-sachs-banker-sacked-by-kaczynski-to-head-new-warsaw-office-for-bigger-business/

 49. Fran SA said

  Ad. 47
  http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/bloomberg-co-dalej-polska-liberalna,13099.html

 50. Marucha said

  Re 48:
  Katastrofa smoleńska mogła być niektórym na rękę. Natomiast wątpię, czy było celowe jej aranżowanie celem pozbycia się Janusza Kurtyki lub Sławomira Skrzypka.
  Dla siedzących w tylnym rzędzie, lecz de facto sprawujących władzę, nie powinno być problemem odsunięcie ww osób od pełnionych funkcji, czy choćby popełnienie im samobójstwa.

 51. TomUSAA+ said

  @48, Fran SA: Szokująco proste, i, być możne prawdziwe. Chapeau bas!

 52. Fran SA said

  Ad. 50 Marucha
  Nie rozumiemy sie, Panie Marucha. Nigdzie nie twierdze, ze byl zamach, bo tego nikt nie wie. Probuje, moze rzeczywiscie nieudolnie, wytlumaczyc, ze skoro Putin mialby miec jakies powody do zamachu , to inni mogli miec lepsze.
  Wszystko co robie, to porownuje wiadomosci, tak jak zreszta wiekszosc wpisowcow. Nie jestem od oceny zjawisk, w ktorych nie moge byc swiadkiem, a co do ktorych nie ma zadnych dowodow rzeczowych.

 53. 166 bojkot TVN said

  Fakt zamachu wynika z niewinnego pytania red Warzechy z 9.04.2010 w prog. „Minęła 20” (który jako jedyny z tego cyklu zniknął):
  „Dlaczego Platforma Obywatelska zaczęła tak wcześnie kampanię prezydencką, skoro do wyborów jest jeszcze kilka miesięcy”?
  ….wybory prezydenckie miały być w październiku, a nie czerwcu 2010 roku

 54. Marucha said

  Re 52:
  Zgadzamy się, że o ile był to zamach, to Putin miał chyba najsłabsze ze wszystkich powody, aby go zaaranżować.

 55. Fran SA said

  RE: Porownywanie wiesci.

  Komentarz zachodni:

  http://www.rawstory.com/rs/2012/10/30/explosive-traces-found-on-crashed-polish-presidential-jet/

  A komentarz byl taki:
  „How does TNT and nitro get on the seats of an airplane from an unexploded World War ll bomb?
  Also, ciu bono? Who benefited from the death of Lech Kaczynski, and over Russia territory at that??”

  Zeby nie bylo, ze ja cos od siebie dodaje albo suponuje.

 56. Zerohero said

  Re 53

  Nawet jak na smoleńskiego sekciarza jesteś Bojkota wyjątkowo ociężała umysłowo.

 57. Zerohero said

  W kwestii TNT

  Możliwe, że

  1) zamachu dokonał ktoś trzeci, ale wtedy Rosjanie by nie udawali, że nie widzą – za duże ryzyko bycia uznanym za winnego skoro TNT oblepia wszystko.

  2) zamachu dokonała Rosja, ale: użycie materiału, który zostawi łatwe do znalezienia ślady to absurdalny szkolny błąd. Pozostaje zatem zupełne nieliczenie się z reakcją świata. W tym drugim przypadku nie ma żadnego sensu tuszowanie sprawy, a wg. pisowców „tuszowanie” zachodzi, a świadków morduje się masowo, nawet morduje się wybitnych rusofobów jak Szaniawski. W sumie to aż strach pomyśleć czy np. Bojkotę 166 KGB nie załatwi gdzieś w kiblu dworcowym. Boisz się Bojkota?

  3) Ślady nie oznaczają, że to materiał wybuchowy. Glupi nawóz sztuczny może mieć te same substancje co materiał wybuchowy, lek na serce może zawierać nitroglicerynę.

  4) Prowokatorzy w mediach łżą jak najęci i regularnie puszczają smoleńskie bąki by odwracać uwagę od spraw zasadniczych.

  5) Człowiek o mentalności Bojkoty166 mając dostęp do próbek, sam mógłby je skazić materiałem wybuchowym. Bo on przecież wie, że zamach był, a prawda musi zwyciężyć, a więc on pomoże prawdzie za pomocą drobnego kłamstewka :).

  Gdyby zachód zdecydował się na III Wojnę i Rosją jako przeciwnikiem, to podrzutka śladów TNT byłaby szkolną wprawką dla kandydata na agenta CIA. Wtedy by powiedzieli: o tak, po 3 latach wreszcie załapaliśmy. 🙂 🙂

 58. Fran SA said

  Zerohero
  Zgadzam sie, ale my mozemy tylko porownywac dostepne nam informacje.
  Naturalnie, ze prasa jest w rekach bardzo bogatych kretaczy. Za to kretactwo dostaja dobre pieniadze. Ale mamy tez prase niezalezna. I jest duzo materialu do porownania. I tak sie wszystkiego nie dowiemy.

  A bardzo oficjalna prasa podala wlasnie, ze pani Rebekah Brooks otrzymala 7 milionow funtow za tzw. caloksztalt dzialanosci w mediach Murdocha.

  Inni za takie ‚caloksztalty’ koncza w ciupie albo na sznurku.

 59. lll said

  jak to pisał Vladimir Volkoff – wierzę tylko w wiadomości zdementowane …

 60. lll said

  Ad.48
  „Przywrocono do Warszawy biura GoldmanSachs, ktore Kaczynski kazal pozamykac i wyrzucic z kraju. Kaczynski nie chcial sie zgodzic na wprowadzenie euro
  Juz w maju, zaraz po katastrofie, Belka zostal szefem banku i podpisal pozyczke
  Jakos gwaltownie zwiekszyla sie ilosc wymuszonych samobojstw w Polsce
  Na sile probuje sie likwidowac IPN a napewno jego profil i postepowanie.”

  Masz na to jakieś potwierdzenie w wiadomosciach? Kaczyński podpisał też przecież traktat lizboński, więc jak mógł nie chcieć euro? i co z tymi biurami Goldman Sachs?

 61. Zerohero said

  Ad 2)

  Ale szkolnych błędów nie mozna wykluczać. WTC 7 wysadzili zupełnie na chama, to jest tak prymitywna akcja, że w zasadzie jedyna linia obrony to jej przemilczanie i skupianie się na WTC1 i WTC2. Kilku Izraelczyków pod WTC nagrywało pożar i przybijało sobie piątki, aż w końcu ich policja aresztowała. To byli PROFESJONALIŚCI.

  Afera Lavona – całkowita wtopa. Żydzi dali się złapać zanim wysadzili ładunki.

  USS Liberty – przez pół godziny Żydom nie udało się wymorodwać marynarzy.

  Pewnie da sie sporo takich wpadek wymienić. Nie wiadomo w jakiej kondycji są ruskie służby. Może głupi zamach partaczą?

  Tylko, że poza samą wpadką, musi być jeszcze motyw. Ja wiem, że PISowcom trudno to zrozumieć, ale Kaczyński nie był nawet brzęczącą muchą. Na takiego szkoda nawet laski dynamitu. Tym bardziej, że polska scena polityczna jest kontrolowana przez zachód. Co prawda w polskich mediach można wyczytać, że wcale nie, a nawet, że to Putin ją kontroluje, ale…czemu w takim razie Putin nie kontroluje mediów? Czemu nie wykupił pół Polski, czemu Polska jest w UE, NATO, a gwiazdorami-celebrytami są felietoniści nienawidzący Rosji?

  Motywacja zamachu kupy się nie trzyma. Zupełną aberracją umysłową są również próby poszukiwania zamachowców poza Rosją okraszone afiszowaniem „otwrtością umysłu”.

  Jak ktoś ma taki otwarty umysł, to poroponuję rozważyć początek inwazji Marsjan albo coś w stylu Terminatora. Skynet uznał, że Kaczyński poprowadzi powstanie zbrojne przeciw robotom, więc wysłał w przeszłość terminatora. Terminator w przebraniu jedengo z gości wdarł się do kabiny, zabił Protasiuka, skierował maszynę w dół i się zdezintegrował.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Skynet_(Terminator)

 62. Zerohero said

  Re 60

  Kaczyński na premiera wystawił Marcinkiewicza, który potem dostał robotę w Goldman Sachs. Takicj myków było mnóstwo. Kaczyński zachowywał się jak Bolek „nie chcem ale muszem”. Nie ma co dorabiać ideologii Walenroda do działań nikczemnych pionków.

  Polaków już tak ugnojono, że jak ich tylko pogłaskać i dać dobre słowo, to się zaczynają łasić, dosuzkiwać nie wiadomo czego. Dobry i zły glina – w polityce też to działa jak widac.

 63. 25godzina said

  Najważniejsze żeby przestrzegać prawa pracy…

 64. Zerohero said

  http://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL//201210/1351607783_by_Goldeno.jpg?1351607783

  Ha ha ha! – admin

 65. Kibic said

  Ciag dalszy nastapi….

  Tak. To byl zamach !

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  4 11.2012 – 13h,48

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: