Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  novick o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Deklaracja Papieskiej Komisji Ecclesia Dei

Posted by Marucha w dniu 2012-10-31 (Środa)

Papieska Komisja Ecclesia Dei korzysta z okazji, by ogłosić, że Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X w swoim ostatnim oficjalnym komunikacie [skierowanym do komisji] (z dn. 6 września 2012 r.) zasygnalizowało, że – aby przygotować odpowiedź na najnowsze propozycje Stolicy Apostolskiej – potrzebuje dodatkowego czasu na refleksję i studium.

Obecny etap rozmów pomiędzy Stolicą Apostolską a Bractwem poprzedziły trzy lata debat doktrynalnych i teologicznych, podczas których osiem razy spotkała się wspólna komisja, aby studiować i dyskutować m.in. nad kilkoma spornymi kwestiami dotyczącymi interpretacji niektórych dokumentów II Soboru Watykańskiego. Gdy debaty doktrynalne zostały podsumowane, stało się możliwe przejście do fazy dyskusji bardziej bezpośrednio ukierunkowanej na tak oczekiwane pojednanie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X ze Stolicą Piotrową.

Inne przełomowe kroki w tym  pozytywnym procesie stopniowej reintegracji zostały poczynione przez Stolicę Apostolską już w 2007 r., wraz z rozszerzeniem nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego na [cały] Kościół powszechny przez motu proprio Summorum Pontificum, oraz w 2009 r. poprzez zniesienie ekskomunik. Zaledwie przed kilkoma miesiącami został osiągnięty kulminacyjny punkt na tej trudnej drodze, gdy 13 czerwca 2012 r. papieska komisja [Ecclesia Dei] przedstawiła Bractwu Kapłańskiemu Św. Piusa X deklarację doktrynalną oraz projekt kanoniczej normalizacji jego statusu w Kościele katolickim.

Obecnie Stolica Apostolska oczekuje na oficjalną reakcję przełożonych Bractwa na obydwa dokumenty. Jest zrozumiałe, że po trwającym 30 lat oddzieleniu potrzeba czasu, aby przyswoić wagę tych ostatnich wydarzeń. Ponieważ Ojciec Święty Benedykt XVI pragnie wspierać i strzec jedność Kościoła [również] przez urzeczywistnienie długo oczekiwanego pojednania Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X ze Stolicą Piotrową – dramatycznej manifestacji munus Petrinum (‘prymatu św. Piotra’ – przyp. red.) w działaniu – potrzebne są cierpliwość, spokój, wytrwałość i zaufanie .

Źródło: press.catholica.va, 28 października 2012.
http://news.fsspx.pl

Komentarzy 19 do “Deklaracja Papieskiej Komisji Ecclesia Dei”

 1. JO said

  No Pewnie, ze teraz Rozmowy Pomiedzy Watykanem z niby Bractwem Piusa x rusza z KOPYTA I to wiadomo jakiego KOPYTA

 2. Dzięcioł said

  Polecam, moim zdaniem, trafny komentarz: http://jacquesblutoir.blogspot.com/2012/10/pigs-breakfast-arcybiskupa-mullera.html

 3. JO said

  Trzeba byc naiwnym, by wierzyc w to, ze Rzym nic nie wiedzial o przygotowaniach do wyrzucenia Biskupa W.

  Wiadomo jest wszystkim, ze Atak na Biskupa W byl bezprecedensowy a Obrona Jego Przez Biskupa F zadna a przeciwnie, odsuniecie, zakaz milczenia…

  Biskup W mial Prawo do Postawy asertywnej wzgledem Rzymu, ktory sie Nie nawrocil a przeciwnie, dazy podstepem do rozbicie Jednosci Tradycjonalistow I rozplynnienia iCh w Morzu Posoborowia.

  Rzym dziala przeciw przykazaniom Koscielnym a nawet Bozym I Biskup W Ma moralny obowiazek przyjac Postawe na nie, ktora nie Byla Buntem a kontynuacja tego co Bractwo Robilo od samego poczatku swojego Istnienia , NIE dla Modernizmu .

  —–
  Nalezy podejrzewam, ze wszelkie dzialania teraz beda skierowane do wypadnie nia Celow Masonerii wzgledem Bractwa.

  Nie zdziwilbym sie, gdy bysmy w niedlugim czasie uslyszeli z mediow ze Biskup W zginal w Wypadku samochodowym, dostal Ataku Serca lub SIE powiesil.

  Kto mysli, ze Walka jest Fair jest naiwniakiem.
  Jest tak jak ostatnio rozmowy Gajowego z Sekta JPII na tym Forum….gdy dochodzi co do czego, to Gospodarza sie „wiesza”‚ bluzga, ukazuje, ze jest wyrafinowanym manipulatorem….etc,etc,etc

  Ciekawe jest, ze Im gdy Podaje sie czarna na Bialym Argumenty to ONI jakby tego nie widzieli, nie slyszeli, jakby nic, totalne zero Relacji na Prawde.

  Z takimi ludzmi nie moze byc dyskusji, gdyz NIE Ma z NIMI tej samej Bazy.
  Nie siedzimy z nimi na SKALE jedej a na innych podlozach…

  Nie mamy wspolnego mianownika
  jestesmy przeciwnosciami I jakakolwiek Dyskusja z Nimi Zawsze bedzie nonsensem, mieleniem jezyka by mielic , marnotrawnieniam wysilku, razucaniem Perel przed Wieprze.

 4. JO said

  W Katyniu Zabito 20 000 ludzi bo byli niereformowalni. Uni wiedza, co oznacza byc niereformowalnym I ze to strata czasu na Rozmowe.

  Ciekawe, ze Niby Katolicy zapomnieli o Przykazaniach Boga, by z Nieslyszacymi, niewidzacymi sie nie zadawac a jednak Ktos Pcha Cale Bractwo do Paszczy LWA.

  Ten ktos jest odpowiedzialny za narazenie Tradycjonalistow, Bractwa na Narazenie ” zdrowia I Zycia” I nie ponosi za to Konsekwencji a przeciwnie, oskarza I wymuszanego konsekwencje na tym, co PrAwdy Broni.

  Ufam, ze Katolicy Tradycyjni nie sa Takimi Lemingami jak Wierni w Judeokosciele… I QPostawa I czyny Nasze beda skierowane przeciwko temu , kto Naraza Kosciol na Utrate Wiary.

 5. Tralala said

  A tu juz tlumek naiwnych Uwierzyl po obradach Kapituly Generalnej, ze szefowie FSSPX poszli po rozum do glowy i ZADNYCH ukladow z Rzymem NIET.
  Teraz znowu nam powiedza, ze „to Rzym tego chce”, a oni musza sluchac.

 6. Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi.

  „——–
  Spier…da….la…j…Cie. Z Tej Strony Internetowej wszyscy Kochajacy Swietego JPII. Czego sie tu uczepiliscie wszyscy Sekciaze JPII, Wyznawcy Jedynago Boga JPII. ?

  Macie inne strony, do wyboru, do koloru. Czego tu streczycie?

  Czy WY czytac nie potraficie, ze TO STRONA TRADYCJONALISTOW. „

  https://marucha.wordpress.com/2012/10/26/papiez-jan-pawel-ii-a-judaizm/#comment-207119

 7. Re.5

  Ale tu Pani Tralala wierzyła w to, że tłumek naiwnych kupi te tezy z kosmosu przypisane bezczelnie Kard. Karolowi Wojtyle (późnie JPII?

  Poniższy artykuł, którego powstanie zawdzięczamy naszym gościom z Francji – Pani Tralala i Panu Marostowi, zawiera kilka tez wydedukowanych z książki “Osoba i czyn” autorstwa Karola Wojtyły, należącej podobno do najważniejszych dzieł filozoficznych późniejszego papieża, bł. Jana Pawła II. Tłumaczenia (niedoskonałego, poprawki mile widziane) dokonał gajowy w ścisłej współpracy z translatorem Google.

  Z komentarzy rezygnujemy. Katolikom będą potrzebne raczej sole trzeźwiące.
  Admin.”
  https://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/
  ———————————————————————-

  A czy sole trzeźwiące nie są potrzebne po zapoznaniu się z arcydziełem JO:

  Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi. [patrz ad.6]

 8. Pewnie JO byłby kontent, gdyby Pan Gajowy to
  „Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi.”
  zamieścił zaraz po wejściu na stronę główną Gajówki
  – taki sobie rodzaj szyldu ostrzegawczego.

 9. Rysio said

  re 6. Pańe Józefie – bardzo proszę zaprzestać cytować – Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi – bo jescze trochę i się zeszczam ze śmiechu.

  🙂

  PS. bojkotka to pewnie już od dawna ma mokre majtki.

 10. Cd.
  Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi

  „I jeszcze taki sie obraza, jak zabraniam sie mu mowic szerzac posoborowie. Jeszcze taki Uzywa wznioslych slow, ze dla Dobra Polski I Polakow taki tu jest I bedzie I do przodu…. I animuszu pseudopatriotycznego dla Glupich dodaje by dla Polakow I Polski bronic Swietosci JPII.

  Won stad lachudry.
  Precz stad
  Precz”
  ……….

  „Won Lachudry, sa Granice Tolerancji, ktore WY okrzykujecie Terroryzmem Klamcy, Manipulatorzy, Terrorysci, Mordercy.
  Won!”
  ———————————————

  Może by tak to Expose w jakimś głazie granitowym wyryć leżącym obok Gajówki?
  Takie arcydzieło musi przecież pozostać dla potomnych na wieki.

 11. Ta druga część Expose pod ad.10 to na wypadek, gdyby zawiodła część zasadnicza (ostrzegawcza) Expose [patrz ad.6].

 12. To, że Pan Marucha posiada koty – to wiemy.
  Ale kto wiedział, że kupił sobie też i psa?

 13. Z zezem said

  @12
  Panie Jozefie.

  Ten JOlop pelni dzis w gajowce wiele funkcji,teraz trafila mu sie rola odzwiernego,nie w celu witania ale WYWALANIA gosci.Pewnie sadzi,ze jest Szwajcarem,ato zwyczajny srul.

  Co za Upierdliwy JOlop!!!

 14. Marucha said

  Ciekawi mnie, co p. Józef Bizon chce udowodnić, gęsto cytując wypowiedzi JO.
  – Czy to, że Bractwo nie ma racji, a Neokościół jest OK?
  – Czy może, że JP II słusznie robił dialogując z żydami, do których przecież p. Józef nie żywi bynajmniej braterskich uczuć?
  – A może to, że wszelkie informacje o tym „dialogu” są z d..y wzięte?

 15. Ad.14
  Panie Marucha
  czy
  „Expose tradycjonalisty JO do ludu miast i wsi”
  jest jeszcze mało przejrzyste i wymaga jakiś dodatkowych wyjaśnień i dowodów?

  Panie Marucha czy po Pana tu wpisie mam rozumieć, że Pan akceptuje wzorzec etyczny zawarty w Expose JO?

  A czy odwracanie kota ogonem – jak to Pan zrobił (ad.14) – jest manipulacją, czy też nie jest?

 16. Marucha said

  Re 15:
  Proponuję zwrócić się bezpośrednio do p. JO..
  Nie jestem jego adwokatem, ani posoborowym teologiem, który będzie objaśniał, co ktoś inny „miał na myśli”.
  Co do wzorców etycznych, to znam gorsze. Brutalna szczerość jest moim zdaniem mimo wszystko lepsza od oślizłej fałszem uprzejmości.
  Poza tym wydaje mi się, że dyskutujemy tu o sprawach nieporównanie większej wagi, niż sposób wyrażania się jednego z dyskutantów… ale zawsze można przecież skręcić temat na bok. Aby to ułatwić dodam, iż gajowy zakłada do czytania okulary i na co dzień ubiera się bez żadnego gustu.

 17. Re.16
  Panie Marucha

  ja się nie pytam czy zna Pan gorsze.
  Ja się pytam o ten wzorzec etyczny z Expose JO – a Pan mówisz, że może być.
  Widzi Pan – to nie są rzeczy pięciorzędne. Sprawa etyki, wzorca etycznego to są kwestie zasadnicze.
  Jak w tej materii jest się na bakier – to resztę wzniosłych celów można sobie darować.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Pan po prostu wynajduje tematy zastępcze, aby uniknąć dyskusji nad sprawami poważnymi – apostazją na najwyższych kręgach Kościoła, zdumiewającym „dialogiem” z judaistami, akceptacją herezji i błędów itd.
  Poza tym, wydaje mi się, myli Pan etykę z uprzejmością.

 19. Re.18

  Nic nie unikam z tego co Pan mi tu imputujesz.
  Jak podjąłem dyskusję w sprawach zasadniczych, a i inni się w to włączyli – to poleciały w stosunku do nich bany, a JO objął mnie swoim „Expose do ludu miast i wsi”.
  (1-wszy akapit w ad.10), objął też prof. Piotra Jaroszyńskiego – którego różne rzeczy nie kolidujące na wprost z linią Gajówki też Pan zamieszczasz.

  A poza tym to Panu się tylko wydaje, a nie mnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.