Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Pod pretekstem przeciwdziałania mowie nienawiści ogranicza się wolność wypowiedzi w internecie

Posted by Marucha w dniu 2012-10-31 (Środa)

Są już nowe wytyczne dla prokuratorów wobec domniemanej „mowy nienawiści”, publikowanej przez użytkowników internetu. Wytyczne te podpisane zostały przez prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta.

Zaostrzenie stanowiska organów ścigania w tej kwestii ma być odpowiedzią na wystosowany w ubiegłym roku apel Tygodnika Powszechnego i ministra Radosława Sikorskiego, który za publiczne pieniądze oddaje się pasji śledzenia rzekomych wpisów antysemickich.

Nowe wytyczne mają być ogłoszone na portalu Prokuratury Generalnej. Najogólniej rzecz biorąc, ich intencją jest pomoc dla osób, które rzekomo mogą czuć się pomówione ze względu na rasę, narodowość, wyznanie religijne. Na ten moment nieznane są jednak te kryteria i granica, gdzie zaczyna się domniemana mowa nienawiści a kończy zwykła krytyka pod adresem osoby publicznej. Pod znakiem zapytania stoi także, na ile umożliwią one elastyczną interpretacje tych przepisów przez organy represji.

Prokurator generalny zarządzający instytucją, która ze względu na natłok pracy i szczególną drobiazgowość wykazywaną wobec osób, których przewinieniem jest brak ubezwłasnowolnienia wobec systemu jest niewydolna, szczyci się nowym projektem. Andrzej Seremet zadeklarował, że wyeliminowano już przypadki, w których śledztwa umorzono z powodu niskiej szkodliwości. Powołał się przy tym na dane, że w pierwszej połowie tego roku nie było ani jednego takiego przypadku, prowadzone są 262 śledztwa a 4 spośród nich zakończyły się aktami oskarżenia.

http://autonom.pl

Komentarzy 9 do “Pod pretekstem przeciwdziałania mowie nienawiści ogranicza się wolność wypowiedzi w internecie”

 1. Boryna said

  Despotyzm idzie wielkimi krokami. Co tam jakieś prawa człowieka .Czynownik decyduje o wszystkim.

  Widzi Pan… ten kto „nadaje” nam prawa człowieka dane już przez Boga, może z łatwością je odebrać. – admin

 2. Marucha said

  Chodzi oczywiście o „wpisy antysemickie” i absolutnie nic innego. Inicjatywa pochodzi wszak od Tygodnika Powszechnego.
  Chyba nikt nie sądzi, iż prokuratura będzie się zajmować mową nienawiści skierowaną pod adresem Kościoła i jego wiernych, jakiej rzygowiny płyną szeroką strugą na polskojęzycznym Internecie?

 3. Maciejaszu said

  W takim razie zorganizujmy Ogólnoplskie Zamieszczanie Postów Antysemickich Na Forach Internetowych. Chyba kilku milionów internautów nie ukarają, co?

 4. Greg said

  Re 3:
  Ukarają 1/20 bloggerów i komentatorów surowymi grzywnami (np. po kilkanaście tys. zł), reszta jak to zobaczy, to będzie siedzieć cicho. A pieniądze zostaną przeznaczone na organizacje żydowskie zajmujące się zniesławieniami, albo jakiś inny cel (ale oczywiście żydowski). Nic no… trzeba będzie pisać o Eskimosach, Marsjanach, nadludziach itp. Zawsze będzie można napisać coś w stylu:

  **********************************
  A ludzie mówią, że

  Syjoniści zrobili to i to
  Syjoniści są tacy a tacy

  muszę przyznać, że wg mnie jest to niesłuszne i ja się z tym nie zgadzam.

 5. Zerohero said

  Re 2

  Bo to nie będzie nienawiść tylko krytyka. Poza tym każdy kraj nienależacy do „klubu” będzie poddany takiej krytyce. Oczywiście dobrze jest widziane jechanie po Polakach, wszak samokrytyka jest cnotą.

  Ktoś napisze o pedofilii w islamie – słusznie, zacofańców trzeba krytykować. To nasz wspólny wróg. (w tym miejscu zamarkuje się oburzenie lewaków, zawodopwych antyrasitów itd. ale to ma ograniczone skutki, tym bardziej jak „krytykuje” syjonista a nie np. miejscowy katolik).

  Ktoś napisze o pedofilii w juaiźmie – a czemu w judaiźmie, a czemu uogólnia, a o komorach gazowych nie słyszał?

  Bardzo prymitywne sztuczki. Zwykłe psucie prawa i dawanie sędziom władzy nad ludźmi.

 6. Fran SA said

  To bardzo stara taktyka pejsatych. Robic zle i nie pozwalac na zadna krytyke bezprawia.
  W Sredniowieczu, we Florencji ksiecia sie tak nie bali obrazic jak zyda.

  No i potem nie wiadomo blizej, czemu, wyrzucali ich z roznych panstw.
  Nazywalo sie ‚przesladowaniem zydow’.

 7. Zerohero said

  Re 4

  Ale o to właśnie chodzi. Pan nie namawia do niczego złego, podaje tylko fakty, ale te fakty „mogą zainspirować nowego Hitlera”, więc Pan za to odpowiada. Na tym polega te k..wskie psucie prawa, że jak się sędzia uprze, to nienawiść dojrzy wszędzie. To jest w zasadzie bezprawie, bo obywatel nie wie na czym stoi, co może powiedzieć. Lepiej więc nie mówić nic albo walić po tych po ktorych wali władza.

  nawiasem mówiąc, to już weszło do języka potocznego. Poczytajcie komentarze młodzierzy w Internecie. jak się komuś coś nie podoba to nazywaja go „hejterem” od ang. hate – nienawidzieć. Nieważne jest o co chodzi, co jest krytykowane i za pomocą jakich argumentów.

  Haters Gonna Hate

  To już jest mem internetowy. Każdy przygłup może Ci tak zamknąć usta.

  A co jest przeciwieństwem nienawiści? Miłość. Skoro sądy walczą z nienawiścią, to są miłością. Ministerstwo miłości. 1984.

 8. Człowiek powinien mieć prawo do nienawiści, zwłaszcza w Internecie. Jest sobie taki bloger Eli Babur. On nienawidzi Palestyńczyków i to wyraża w sposób dość nieporadny, prymitywny. Za Polakami chyba też nie przepada (wyjechał z PRL po marcu 68). Proszę bardzo!!!! Na zdrowie, niech pisze! Ja po prostu na jego bloga nie zaglądam. Niech zaglądają jemu podobni albo osoby mające ochotę na grzebanie się w tym łajnie. Po co kneblować Babura?

  Na wikipedii piszą: „Po 1989 podjął współpracę radiową Trójką, Wprost, Gazetą Wyborczą, TVP, TVN24 i innymi” – Tych mediów też specjalnie nie śledzę, niech sobie współpracują z kim chcą. Choć tu już sprawa trochę poważniejsza, bo świadczy o braku pluralizmu w mainstreamie, a na TVP to ja płacę podatek…nic to.

  Ja takiego samego prawa rządam dla siebie.

  Jeśli Żydzi w Internecie potrafią życzyć innym śmierci, namawiać do zabijania, cieszyć się z cudzej śmierci (znam takie wypowiedzi), to czemu JA mam się bać własnego cienia, ważyć słowa i cackać się znimi?

  Darisuz Ratajczak działał w 100% w sferze werbalnej, nie był agresywniejszy do Babura. A to Ratajczaka skazali na śmierć cywilną (a krótko po niej przyszedł prawdziwy zgon).

  Babur pyszni się i puszy. Nikt go nie zaknebluje.

 9. greg said

  No cóż. Może trzeba szerzyć mowę nienawiści wobec wykładni artykułów 256 i 257 Kodeksu Karnego. Jak na razie nie jest to zabronione. Ciekawe czy wtedy i tego zabronią…

Sorry, the comment form is closed at this time.