Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Olsztyn: Pół roku więzienia za wlepki

Posted by Marucha w dniu 2012-11-01 (Czwartek)

Łukasz M. i Paweł Ś. zatrzymani w marcu bieżącego roku za rozklejanie rzekomo „rasistowskich” wlepek, usłyszeli w poniedziałek wyroki – 5 i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sprawa rozwoziciela pizzy, który po dostarczeniu jej klientom z Arabii Saudyjskiej zostawiał w okolicy naklejkę z napisem „Go home Arab terrorists”, oraz pomysłodawcy samej akcji, odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców Olsztyna, lokalnej elity politycznej, a także saudyjskich kręgów dyplomatycznych.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowił ukarać mężczyzn za posiadanie materiałów nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Kara bezwzględnego więzienia za wlepki sama w sobie może budzić zastrzeżenia. Mogą one być tym większe, że jeden z Arabów, który w niejasnych okolicznościach dźgnął jednego z mieszkańców Olsztyna nożem w gardło i plecy, bezkarnie opuścił Polskę i przebywa obecnie w ojczystym kraju niezagrożony przez polski wymiar sprawiedliwości. Nie bez znaczenia może być zainteresowanie okazane sprawie przez saudyjskiego ambasadora, a także niedawne wizyty pochodzących z tego kraju biznesmenów, którzy mimo że niczego nie obiecują, są przez władze miasta traktowani po królewsku.

Czerpiąca znaczne korzyści finansowe z pobytu Arabów szkoła językowa English Perfect, otrzymuje od Saudyjczyków należność za usługi dopiero po skończonym kursie, w związku z czym na naukę łoży z własnej kieszeni i musi zabezpieczyć swoją przyszłość. Jest ona także powiązana biznesowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Niewykluczone więc, że pod wpływem nacisków kilku znaczących środowisk karę wymierzono dużo surowszą niż należało.

Niezależnie jednak od tego, czy sąd uległ naciskom z zewnątrz nie ulega wątpliwości, że polski wymiar sprawiedliwości stosuje podwójne standardy wobec Polaków i Saudyjczyków. Ten skandaliczny wyrok to także pokłosie nowelizacji kodeksu karnego z dnia 25 września 2009, która jeszcze mocniej ogranicza wolność słowa, a nawet przechowywania jakichkolwiek materiałów, które mogą zostać arbitralnie uznane za nawołujące do waśni.

Zobacz również:
„Wracajcie do domu arabscy terroryści”
Saudyjski ambasador zabiera głos w sprawie „rasistowskich” wlepek

http://autonom.pl

Komentarzy 5 do “Olsztyn: Pół roku więzienia za wlepki”

 1. „jeden z Arabów, który w niejasnych okolicznościach dźgnął jednego z mieszkańców Olsztyna nożem w gardło i plecy”

  – Mogła to być reakcja na słowa kłamstwa.

 2. Maciejaszu said

  Żebyście wiedzieli ile tych arabusów chodzi po naszym Olsztynie… Czasami się zastanawiam ( od momentu kiedy na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim byłem świadkiem świętowania dnia Arabii Saudyjskiej) jak Polacy, w szczególności Ci którzy siedzą w samorządach itd. mogą pozwalać na tak dużo obcokrajowcom w Naszym Kraju!? K…. mać! Dla kasy? Tak nisko upadli, by zapewnić sobie stałe beneficja!? Naszym kosztem w dodatku…

 3. 25godzina said

  @Maciejaszu
  >jak Polacy, w szczególności Ci którzy siedzą w samorządach itd. mogą pozwalać..

  Takie mają rozkazy, a z polskością łączy ich tylko miejsca zamieszkania i język.

 4. Zerohero said

  Jedna sprawa to emigracja a druga to terroryzm. Emigracja to problem dla Europy, a terroyzm to głównie konstrukt propagandowy i dzieło służb.

  Autor wlepek to zwykły przygłup albo syjonistyczny prowokator.

 5. Maciejaszu said

  Zerohero, mówisz to poważnie? Rozwoziciel pizzy (prawdoppodobnie student) syjonstycznym agentem…

Sorry, the comment form is closed at this time.