Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  novick o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Ideologiczne orzeczenie Trybunału

Posted by Marucha w dniu 2012-11-02 (Piątek)

Przypominam: chodzi o głośną sprawę 14-letniej dziewczynki, którą zmuszono do przeprowadzenia aborcji – admin.

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie P. oraz S. przeciwko Polsce jest kolejnym ekscesem tego gremium, które coraz mniej liczy się z suwerennością państw stron Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i coraz bardziej chce wpływać na kształt ich narodowych porządków prawnych ponad głowami społeczeństw.

Jednak tym, co bulwersuje w tej sprawie najbardziej, jest zupełna pogarda Trybunału dla faktów. Uczynił się on tubą propagandową środowisk propagujących swobodne dysponowanie życiem najsłabszych i bezbronnych ludzi. Jeśli spojrzymy na materiał prasowy przygotowany przez Trybunał, to zaczyna się on od stwierdzenia o „nastoletniej zgwałconej dziewczynce”. Tymczasem wiadomo, że nie było gwałtu. Trybunał też to wiedział.

W par. 44 wyroku czytamy o umorzeniu postępowania przeciwko chłopakowi dziewczyny, który był ojcem zabitego dziecka. W par. 10 Trybunał przyznaje, że zaświadczenie prokuratury, na mocy którego usiłowano legalnie przeprowadzić aborcję, mówiło o ciąży wynikającej z obcowania seksualnego z osobą poniżej 15. roku życia, a nie o gwałcie. Niestety polskie unormowanie, które miało dotyczyć gwałtu, w rzeczywistości legalizuje aborcję na życzenie w przypadku zajścia w ciążę przed ukończeniem 15. roku życia.

Nikt nie podnosi okoliczności, że w ten sposób, pomimo prawomocnego umorzenia postępowania w sprawie gwałtu, Trybunał, wbrew definitywnym ustaleniom kompetentnych organów, niedwuznacznie sugeruje, że rozpasany nastolatek jest gwałcicielem. A co z domniemaniem niewinności? Czy aby Wysoki Trybunał nie złamał w swoim wyroku konwencji, na straży której ma stać?

Od dłuższego już czasu, wbrew swemu wczesnemu orzecznictwu, ETPC uparcie rozpatruje sprawy dotyczące aborcji, udając, że nie chodzi o zabicie z zimną krwią niewinnego i bezbronnego dziecka, widząc jedynie prawo do poszanowania prywatności dziewczynki.

A przecież w wyroku czytamy, że decyzja o aborcji nie była podjęta przez „Agatę”, lecz przez rodzinę (par. 20), która zagroziła dziewczynce wypędzeniem z domu, jeśli ta urodzi dziecko, o czym nastolatka informowała koleżanki! Fakty, na które nie powołują się feministki, nie istnieją dla Trybunału, który nie przyjmuje do wiadomości, że polscy lekarze występowali w obronie życia niewinnego, bezbronnego dziecka, że chronili jego prawa wynikające z art. 2 konwencji.

W tej sprawie sędziowie działali tak, jakby w konwencji nie było art. 2, jakby Polska nie miała pozytywnych obowiązków zapewnienia poszanowania praw z niego wynikających, nie dyskryminując nikogo ze względu na fazę rozwojową lub stopień samodzielności. Ciąża i poród nie zagrażały życiu dziewczynki, natomiast zagrożenie takie istniało w przypadku przeprowadzenia „legalnej” aborcji.

Lekarze zachowali się w pełni profesjonalnie, uznając, że muszą chronić życie i zdrowie zarówno dziecka, jak i jego matki. Przedstawianie profesjonalizmu i troski lekarzy jako okrucieństwa oraz podżeganie do pozbawienia ich możliwości zapewniania świadczeń zdrowotnych społeczeństwu pokazuje najlepiej, że korzenie „Gazety Wyborczej” tkwią nie w roku 1989, ale w 1984.

Dr hab. Aleksander Stepkowski
Autor jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i dyrektorem Centrum Prawnego Ordo Iuris.
http://naszdziennik.pl

Komentarze 3 do “Ideologiczne orzeczenie Trybunału”

 1. AlexSailor said

  Trzeba postąpić tak, jak proponował swojego czasu, jeszcze nie odmieniony, wicepremier Giertych.
  Wypowiedzieć Trybunałowi jurysdykcję.

 2. Boryna said

  Trzeba zerwać wszelkie umowy z tą bandą brukselską. Juz mamy tego dość.

 3. Brat Dioskur said

  Re1@ AlexSailor
  Giertych jest wciaz ten sam, tylko przeszedl na wyzsza szkole jazdy….

Sorry, the comment form is closed at this time.