Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Yagiel o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Listwa o Traditionis Custodes
  seler o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Lily o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Łatwo w Rosji zostać zdrajcą

Posted by Marucha w dniu 2012-11-02 (Piątek)

Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w środę ustawę rozszerzającą prawną definicję zdrady stanu. Do wejścia w życie kontrowersyjnego prawa brakuje tylko podpisu prezydenta Władimira Putina.

Zmieniony kodeks karny wprowadza do artykułów o przestępstwach przeciwko państwu nowe formy przestępstwa zdrady, karanego nawet dwudziestoletnim więzieniem. Zmiany włączają do pojęcia zdrady stanu pomoc finansową i techniczną tym, którzy chcą narazić na szwank bezpieczeństwo Rosji, „jej porządek konstytucyjny, suwerenność i integralność państwową i terytorialną”.

Zaostrzeniu ulegają też kryteria ochrony tajemnicy państwowej. Wprowadzono nowe przestępstwo: pozyskiwanie tajemnicy państwowej nielegalnymi metodami, zagrożone karą czterech lat więzienia. Obrońcy praw człowieka ostrzegają, że nowe prawo może być użyte przeciwko każdemu, kto się narazi władzom.

Zaniepokojenie wyrażają też ośrodki zagraniczne. Na temat możliwości wykorzystania nowego prawa do zastraszania opozycji i krytyków władzy wypowiedziała się unijna komisarz spraw zagranicznych Catherine Ashton [Ujj, jak taki autorytet, jak lady Ashton, zabiera głos, to coś musi być na rzeczy – admin].

Prawo rozszerzające definicję zdrady łączy się z inną ustawą uchwaloną przez parlament, w której wszelkie organizacje otrzymujące wsparcie materialne z zagranicy mają status „organizacji pełniących funkcje zagranicznych agentów” i zostały objęte restrykcyjną kontrolą ze strony państwa. Dotyczy to szczególnie stowarzyszeń uczestniczących w życiu publicznym.

Ustawa dotknęła wiele organizacji broniących praw człowieka [:-) – admin], prowadzących niezależne badania społeczne, walczących z korupcją i nadużyciami władzy, ruchów ekologicznych itp.
(…)

Piotr Falkowski
Więcej na http://naszdziennik.pl

W odróżnieniu od turańskiej Rosji, w Polsce uznanym za zdrajcę jest po prostu niemożliwe, czego dowodem jest chodzący na wolności rząd premiera Tuska wraz z samym premierem, a także poprzednie rządy. – admin.

Komentarzy 27 do “Łatwo w Rosji zostać zdrajcą”

 1. Brat Dioskur said

  A jakie skutki mialoby wprowadzenie u nas podobnej ustawy?Opustoszalby Sejm?

 2. Pokręć said

  Tego typu prawa są chore. Bo nikt sobie ojczyzny nie wybiera. Dlaczego ktoś ma być zmuszany do lojalności akurat wobec tego, czy innego suwerena tylko dlatego, że się na jego włościach urodził, czy urodził się jego poddanym?
  Prawo karzące pozyskiwanie informacji jest zbrodnią. Prawo karzące ujawniania tajemnic osobom trzecim – jeśli powiernik tajemnicy zgodził się dobrowolnie na jej dochowanie przed jej poznaniem – jest w porządku.
  Takie dywagacje… jak świat światem tak było, jest i będzie. jedynym sposobem uniknięcia tego – jest samemu pozostać suwerenem. Niektórym się to udało i dlatego mamy państwa dzisiaj. Jak suweren nie chce, żeby jego tajemnice się rozłaziły, to niech ich pilnuje i z nikim o nich nie gada. Wtedy nie będzie obciachu np, kiedy wszyscy się dowiedzą, o czym Putin fantazjuje w wannie.

 3. Marucha said

  Re 1:
  … a także redakcje wielu gazet, zarządy wielu demokratycznych stowarzyszeń itd.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Jak suweren nie chce, żeby jego tajemnice się rozłaziły, to niech ich pilnuje
  No właśnie. I temu mają służyć prawa.
  A jak komuś ojczyzna nie pasuje, to niech sp… do Izraela.

 5. Zbigniew Kozioł said

  „Natomiast co do punktu nr 1 mogę powiedzieć, iż ogarnia mnie zniechęcenie.” – to z innego postu.

  Rzeki pan Marucha biegu nie zmieni. Ale sam, chcę to powiedzieć, nie jest. Pana zrozumieć mało kto zdoła. Ale nauczyć pan może. Jak i mnie. Garstkę tylko.

  Rosja zaś, tak bardzo mnie spodobała się, choruje nadal i długo będzie. Pomagają Jej w tym. W tym, aby chorowała. Poprzez izolację i kłamstwa.

 6. AlexSailor said

  „W odróżnieniu od turańskiej Rosji, w Polsce uznanym za zdrajcę jest po prostu niemożliwe, czego dowodem jest chodzący na wolności rząd premiera Tuska wraz z samym premierem, a także poprzednie rządy. – admin.”

  Tylko w zasadzie.
  Np. w latach 1945-56 zdrajcą można było zostać za list od cioci z Londynu, czy też opowiedziany kawał o władzach, a nawet i bez tego.
  Ba, nawet można było być za to straconym.

  Obawiam się, że właśnie takie prawa wprowadzane są obecnie w Rosji.
  O ile ustawa o finansowaniu przez zagraniczne podmioty (dywersyjne) była jak najbardziej w porządku, to kwalifikowanie jako
  zdradę niezdefiniowanych zachowań pozwoli na bardzo szeroka interpretację.

  Ich rosyjski cyrki ich małpy, ja im jednak dobrze życzę i nie chciałbym by przechodzili drugi raz katownie nkwd i łagry.

  Informacji tajnych trzeba pilnować i je zabezpieczać. Można karać za złamanie tych zabezpieczeń, ale nie za wejście w posiadanie i rozpowszechnianie informacji nie chronionych, a także tych, które już zostały ujawnione i nie są tajne.

  Poza tym dziś zdrada polega raczej na realizowaniu cudzych i sprzecznych z interesem narodowym i państwowym interesów, na pobieraniu pieniędzy za taką działalność lub na współpracy z obcymi ośrodkami wywiadowczo-dywersyjnymi.
  Często takie działania wynikają z pożytecznego idioctwa, czystej głupoty, co nie znaczy, że nie mają być karane.
  Tyle, że żeby kogoś skazać, to trzeba mu udowodnić, a nie sam cień podejrzenia.
  Państwo powinno się zająć uświadamianiem swoich poddanych co do sposobu obcych działań wywiadowczo-dywersyjnych przede wszystkim.

 7. Zbigniew Kozioł said

  „dziś zdrada polega raczej na realizowaniu cudzych i sprzecznych z interesem narodowym i państwowym interesów”

  Zara, zara…

  narodowych czy państwowych?

  Jakieś tu niekonsekwencje dostrzegam.

  Czy udając się do Rosji na życie ja zdradzam Kanadę? Owszem, odrobinę. Ale jak wielką?

  Czy wyjeżdzajac z Polski w 1990 do Holandii zdradzałem Polskę?

  Czy wyjeżdżając z Holandii do Kanady w 1995 roku zdradzałem Holandię? Albo Polskę?

  Mam z tym problem.

  A panu ile lat?

 8. 25godzina said

  @Marucha
  >W odróżnieniu od turańskiej Rosji, w Polsce uznanym za zdrajcę jest po prostu niemożliwe…
  Możliwe, wystarczy pogadać z tzw. zwykłymi ludźmi, ale Gajowy spodziewa się, żeby zdrajcy sami tak siebie nazywali. Dlaczego w Rosji jest inaczej? To ZSRR było założone przez Chazarów i masonów (ten sławny radziecki, świetnie zawsze poinformowany wywiad) i to u nich w barkach są archiwa z materiałami kompromitującymi tych których sami przecież swego czasu werbowali. A nie odwrotnie.

 9. Rysio said

  re4. „…..A jak komuś ojczyzna nie pasuje, to niech sp… do Izraela…….”

  🙂

  Panie Gajowy – no a gdyby jakiś żyd z izraela na blogu takiego żydowskiego Gajowego Maruchy napisał:”

  „…..A jak komuś ojczyzna nie pasuje, to niech sp… do Polski …….”

  To Gajowy też by się pod tym podpisał?

 10. Rysio said

  Co do zdrady – to jej pojęcie wymyśliły bydlaki u koryta.

 11. Rysio said

  re 2. „…Tego typu prawa są chore. Bo nikt sobie ojczyzny nie wybiera. Dlaczego ktoś ma być zmuszany do lojalności akurat wobec tego, czy innego suwerena tylko dlatego, że się na jego włościach urodził, czy urodził się jego poddanym?…”

  Amen to that.

 12. Marucha said

  Nie sądzę, aby wykonanie prawa w Rosji było dużo gorsze, niż w takich demokratycznych Stanach Zjednoczonych, gdzie miesiącami i latami trzyma się w miejscach odosobnienia ludzi nie tylko bez wyroku, nie tylko oczekujących na rozprawę, ale niekiedy w ogóle bez postawienia im jakichkolwiek zarzutów.

  A co do wpisu #9: wie Pan Rysio, dlaczego zaproponowałem Izrael? Dlatego, że 99% tych krzyczących o „prawach człowieka” i oburzających się na kary za zdradę, to Żydzi, którzy nikomu i nigdy nie są lojalni, oprócz Izraela.

 13. wi42 said

  Re: 5,7 ZK

  O tej stronie koniecznie trzeba wiedziec, niestety tylko dla tych co znaja rosyjski:
  http://trueinform.ru/
  Dobry przyklad:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=3104

 14. Kar said

  i oburzających się na kary za zdradę, to Żydzi, którzy nikomu i nigdy nie są lojalni, oprócz Izraela…

  panie Gajowy; Izrael to jest firanka, za ktora sie chowaja…sa sercowo lojalni wobec szekla

 15. RM said

  Czas by Prezydent Putin i Chinczycy zalozyli organizacje w New Yorku do walki z amerykanska korupcja, zlodziejstwem, bezprawiem, bezrobociem i ochrona praw czlowieka.

 16. Józef said

  Pokręć powiedział/a

  2012-11-02 (piątek) @ 09:17:24
  Dlaczego ktoś ma być zmuszany do lojalności akurat wobec tego, czy innego suwerena tylko dlatego, że się na jego włościach urodził, czy urodził się jego poddanym?

  Dlatego, żeby się osły dziwowały.
  Potęga narodu bierze się z jego zdyscyplinowania.

 17. Zerohero said

  Re 6

  „Państwo powinno się zająć uświadamianiem swoich poddanych co do sposobu obcych działań wywiadowczo-dywersyjnych przede wszystkim.”

  Toż to w (chyba rządowej) TV puścili tam film na którym widać wybitnych opozycjonistów demokratycznych wchodzących do amerykańskiej ambasady. Ten film po prostu walił po oczach. Kto chce, ten zrozumie, ale może organicznie nierozumnych trzeba po prostu trzymać za pomocą knuta.

  Re 2

  „Prawo karzące pozyskiwanie informacji jest zbrodnią.”

  Jeśli będzie chodziło o coś co w społeczeństwie ludzi wolnych nazywamy dostępem do informacji publicznej – tak, ale jeśli chodzi o uzasadnione tajemnice strategiczne, to czemu nie? To jak złapać kogoś z toną narkotryków. Nikt się nie bawi w udowadnianie, że to było na sprzedaż. Winien i już.

  Re 11, 2

  Panom dałbym jakąś urodzajną wysepkę na której wprowadzaliby swoją libertairańską utopię. Po 10 latach sukcesów wysłałbym stado rewolucjonistów komunistycznych. Bez broni. Samych agitatorów, agentów sypiących pieniędzmi i przekonujących społeczność do zmian?

  Czujecie klimat? 🙂

 18. Zerohero said

  morze organicznie nierozumnych trzeba po prostu trzymać za pomocą knuta.

 19. mglisty said

  Bardzo to ciekawe. Jestem pod wrażeniem efektywności z jaką rosyjskie koła rządzące sprawują władzę. Przed chwilą dodałem na moim blogu wpis dotyczący roli Miedwiediewa w Rosyjskim aparacie władzy pt „Jak Rosja robi wszystkich w bambuko”. Zapraszam! http://bit.ly/YxeS7e

 20. wi42 said

  Re: 19
  Pseudonim „Mglisty” pasuje do mglistego medrokwania o Rosji (na podstawie onet i innej polskiej prasy, czyli przezuwanie juz przezutego wielokrotnie materialu).
  Duzo, duzo nauki….zanim Mglisty cos zrozumie.
  Trzeba zaczac od: http://trueinform.ru/
  niestety tylko dla tych co znaja rosyjski

 21. wi42 said

  Re: 18 ZH….
  Tak jak kazdy organizmy zywy ginie, jezeli sytem immunologiczny wysiada, tak samo gina panstwa i narody bez OBRONY, ktora musi identyfikowac i niszczyc wrogie (lub conajmniej niezyczliwe) dzialania w zarodku. Lepiej miec immunologie nadwrazliwa – najwyzej choruje sie na alergie, ale od tego sie nie ginie.

 22. Rysio said

  re 12. ‚….Nie sądzę, aby wykonanie prawa w Rosji było dużo gorsze, niż w takich demokratycznych Stanach Zjednoczonych….”

  Panie Gajowy – i w Rosji, i w USA rządzą bydlaki.

  Jedyne porządne władze są tylko w Szwajcaria, Finlandia i Księstwie Lichtenstein.

  Ale jak się tak dobrze zastanowić to i tam pełno s..synów.

  😉

 23. Marucha said

  A mnie się podoba, że w Rosji takie Balcerowicze, Lewandowskie, Kaczmarki, Tuski i im podobne, będą (mam nadzieję) siedzieć w πerdlu, zamiast odgrywać rolę autorytetów w telewizorze.

 24. wi42 said

  Wreszcie Rosja wpadla na najprostszy sposob: biora przepis imperium dobra, znacznie go lagodza i tak powstaja okrutne ustawy rosyjskie.
  Chociazby ten przyklad (jest duzo wiecej):
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=3119

 25. Zerohero said

  Podsumowując.

  Czytelnik Naszego Dziennika ma wierzyć, że USA to dobry wujek, który za własne pieniądze walczy z koprupcją, nędzą i łamaniem praw człowieka w innych krajach. Toż to od rządu USA powinni się uczyć wszyscy święci !!! Imperium Dobra. ha ha 🙂

  Ja się po raz N-ty zastanawiam…Jak to jest, że jak ktoś tylko niemrawo wspomni, że sojusz z Rosją jest do wzięcia pod uwagę albo zauważy, że zachód nas aktualnie robi w 99,99%, to od razu padają zarzuty bezrefleksyjnego zakochania w Rosji, ruskolizodupstwa itp. Skoro to jest rusofilstwo, to jak nazwać zachowania które prezentuje ND gdzie a priori przyjmuje się boską naturę rządu USA.

  No jak?

  Czy propaganda ludziom już tak wyjadła mózgi, że nawet nie widzą śmieszności swojej hipokryzji, przysłowiowej belki w oku?

 26. Rysio said

  re 23. To może w Polsce też wsadzić na stołek jakiegoś UB-ka takiego Polskiego Putina aby się polepszyło.

  Może znajdzie się jakiś współczesny krwawy Miecio Moczar – Panie Gajowy?

 27. Rysio said

  re 16. „…….Dlatego, żeby się osły dziwowały.
  Potęga narodu bierze się z jego zdyscyplinowania…..”

  Pieprzycie Józefie bardzo bezrozumnie i głupawo.

  Zdysciplinowanie, wszelki konformiz i bezgraniczny posłuch i karność to najgorsze co może być.

  Popatrzcie tylko na zdyscyplinowane jednostki SS, Wermahtu, NKWD, Armi Czerwonej, czy Armii Japońskiej itp.. itd….

  Tera sie te wszystkie chłopaki smażą w piekle.

  Co trzeba podziwiać to ludzi niezdyscyplinowanych takich jak
  Franz Jägerstätter, chłop z Austrii
  http://www.lewrockwell.com/orig7/mccarthy7.html

  Czy też John i Herald Singer, którzy zostali wywaleni na zbity pysk z eltarnej młodzieżowej szkoły zarządzanej przez formacje SS.

  http://www.lewrockwell.com/grigg/grigg-w90.html

  PS. Tak Józefie – pieprzycie bazrozmnie i głupawo.

  Ale cóż od was wymagać. Wy Józefie bylibyście wzorowymi członkami tych bandyckich formacji bo jak to głupawo powiedzieliście „…Potęga narodu bierze się z jego zdyscyplinowania..”

  Buuuuuuuu ha!!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.