Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Robert o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  UZA o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Rząd „stawia” na rodzinę. Zasiłek wyższy o… 9 zł .

Posted by Marucha w dniu 2012-11-03 (Sobota)

– Polska wśród krajów Uni Europejskiej ma najwyższy odsetek dzieci żyjących z ubóstwie, a zasiłki rodzinne w porównaniu z innymi krajami są rażąco niskie – pisze dla Prawy.pl Antoni Szymański.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 10 sierpnia 2012 r. od 1 listopada br. próg uprawniający do świadczeń rodzinnych wzrośnie z 504 zł do 539 zł. Wzrośnie też zasiłek rodzinny na dziecko do 5 lat z 68 zł do 77 zł, zaś na dziecko od 6 – 18 lat z 91 zł do 106 zł.

Warto zadać sobie pytanie o to, czy tak nieznaczne podwyższenie progu dochodowego (o 35 zł) spowoduje przywrócenie uprawnienia do świadczeń rodzinnych ponad 3 milionom dzieci, które je utraciły w wyniku jego zamrożenia przez 8 lat? To głównie zamrożenie progu dochodowego spowodowało, że w latach 2004 – 2011 usunięto z systemu wsparcia świadczeniami rodzinnymi 3,3 miliony dzieci z ubogich rodzin!

Podwyższenie progu nieco zahamuje proces zmniejszania liczby dzieci korzystajacych z zasiłku rodzinnego, nie spowoduje jednak przywrócenia uprawnienia milionom dzieci, które je utraciły. Tymczasem to właśnie powinno być celem polityki społecznej.

Drugim celem winno być urealnienie zasiłków rodzinnych do kwoty wpływającej istotnie na poprawę sytuacji dziecka w rodzinie ubogiej. Podwyższenie zasiłku rodzinnego o 9 zł (na dziecko do lat 5) tego kryterium nie spełnia.

Warto przypomnieć, że Polska wśród krajów Uni Europejskiej ma najwyższy odsetek dzieci żyjących z ubóstwie, a zasiłki rodzinne w porównaniu z innymi krajami są rażąco niskie.

Oszczędzanie na wsparciu dzieci z rodzin ubogich ma miejsce, gdy wszyscy mają na ustach hasła o konieczności prowadzenia aktywnej polityki rodzinnej. Rządzący uzasadniają to brakiem wystarczających środków budżetowych.

O pieniądze jednak nietrudno gdy budujemy najdroższe stadiony i autostrady na świecie, a rozrost administracji publicznej nie ma granic. Nie ma problemu środków budżetowych, gdy wydajemy na przewodniczenie UE więcej niż np. Dania, która uznała, że trzeba na to przeznaczyć skromne środki. Gdy podpisujemy absurdalny i kosztowny pakiet klimatyczny i wyrażamy gotowość wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Czy można się dziwić w takiej sytuacji masowym wyjazdom za granicę i tam układania swojego życia rodzinnego?

Antoni Szymański, socjolog, członek Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.
http://prawy.pl

Komentarzy 20 do “Rząd „stawia” na rodzinę. Zasiłek wyższy o… 9 zł .”

 1. Boryna said

  Rząd dba o zasiłki dla cyganów, czeczenów i innych pasożytów, według zasady : dziel i rządź.

 2. AlexSailor said

  Nie cierpię tej obłudy i jawnego naigrawania się z głupoty ludzi.
  Zasiłki rodzinne na dziecko w kwocie 68 zł miesięcznie uzależnione od wysokości dochodu w rodzinie.
  Co to jest?
  Stawiam tezę, że koszt wypłaty tych zasiłków – faktyczny – przewyższa ich wysokość w skali kraju, to jest
  są te „zasiłki” tylko pretekstem do utrzymywania machiny biurokratycznej zatrudniającej swoich oraz
  do kontrolowania społeczeństwa.
  Ponadto dają pretekst do rabowania ludzi w podatkach.
  Zasiłki tego typu w ogóle nie mają racji bytu, bo KAŻDA rodzina zapłaci więcej niż one np. w VAT przy zakupie niezbędnych dla dzieci artykułów.

  Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy twierdzą, że społeczeństwo, stado ludzkie, powinno dbać o każdego jego członka.
  Nie jestem w stanie zrozumieć tych, którzy chcą socjalizmu, systemu zorganizowanej kradzieży, gdzie każdy jest okradany i każdy jest beneficjentem tej kradzieży.

  Czemu ma służyć taki zasiłek „na dzieci”.
  Wydawałoby się, że ma zapewnić dzieciom minimum egzystencji 1), ma motywować ludzi do posiadania dzieci 2), ma pomóc ludziom będącym w dołku lub nieporadnym w utrzymaniu dzieci 3).

  Jeśli już przyjmiemy absurdalną regułę demokratyczną, i ludzie wyrażą wolę wspólnego finansowania dzieci, to po prostu trzeba tylko ustalić racjonalny poziom tego finansowania i wypłacać rodzicom każdego dziecka taką samą kwotę, bo jest to najprostszym i najlepszym rozwiązaniem, zaraz po nie wypłacaniu niczego.

  Skoro rodziny zastępcze dostają np. 1500 zł „na dziecko”, to trzeba się zdecydować, czy taką właśnie kwotę wypłacać na każde dziecko w rodzinie, czy też jest to za dużo i wypłacać mniej.

  Jeśli przyjmuje się, że 500 zł to minimum egzystencji, to właśnie taką kwotę należny wypłacać na każde dziecko, również rodzicom o dochodach 100 tys. zł miesięcznie, bo jest to sprawiedliwe, proste i tanie – nie wymaga aparatu biurokratycznego.

  W każdym razie, nie ma sensu wypłacanie komukolwiek kwoty mniejszej niż 100 zł na dziecko jednorazowo, bo sam koszt dostarczenia pieniędzy przekroczy 5% tej sumy, nie mówiąc już o uzależnianiu wypłaty takiej kwoty od dochodów rodziców, bo wówczas całkowity koszy otrzymania takich pieniędzy przekroczy te 100 zł.
  Wiem co piszę.

  Zatem zgódźmy się na przykład, by z naszych podatków, społeczeństwo wypłacało na dzieci np. 200 zł miesięcznie – równowartość 100 bochenków najtańszego chleba – bez żadnych warunków.
  Pieniądze powinny zostać przesłane z Warszawy na podane w US konto po zweryfikowaniu w bazie PESEL czy podane dziecko istnieje.

  Ale się nie da.
  Rodzice muszą latać z zaświadczeniami, pilnować by nie przekroczyć dochodu, ktoś te zaświadczenia musi na czymś wystawiać, ktoś kontrolować, ktoś przyjmować i przechowywać, trzeba jeszcze je wysłać, albo dojechać i przynieść.
  To i tak tylko część czynności kosztów.
  Zaś zebrane koszty przekroczą z pewnością wysokość zasiłku na jedno dziecko.

 3. Kibic said

  Dekalog posla PO – wg Janusza Palikota

  http://januszpalikot.natemat.pl/37845,dekalog-moralnego-posla-po

 4. Fran SA said

  Ad. 2
  AlexSailor
  Dobrze ci szlo dopoki nie wtraciles slowa ‚socjalizm’ .
  Czego nie rozumiesz to fakt, ze skoro rzad zagrabia pieniadze na welfare, musi sie z tego wywiazac i wyliczyc przed podatnikiem, ktoremu sie wmawia, ze jego podatki ida na dobro spoleczenstwa.Jest to GOWNO prawda.
  Nikt w obecnie tzw. demokratycznych krajach nie wylicza sie z podatkow przed obywatelami.
  Rzad za pieniadze podatnika wykupuje bogate banki, urzadza intratne biznesy w Chinach, zabiera obywatelowi prace, a daje obcokrajowcom, nie dba o infastruktire i najlepszym przykladem sa katastrofy Katherina i Sandy.
  Ja mam w dupie jak sie ktory rzad chce nazywac: komunizm, czy socjalizm. Niech sie nazywa dupa z chrzanem, ale niech nie kradnie ludziom ciezko zarobionych pieniedzy na falszywe wybory i jeszcze bardziej falszywe wojenki oraz grupy wielce uprzywilejowane.
  I ten twoj przyklad z bochenkiem chleba wsadz sobie w .. glany.
  Przyklad ni w dupe, ni w oko, a kupe dzieci gloduje. I coraz wiecej ludzi bezdomnych.
  O to ci chodzi??????

  http://whatreallyhappened.com/node/1992246

 5. Rysio said

  Fran SA jak zwykle ma rację. Bez pomocy rządu i państwa zginiemy. Dlatego trzeba się przestać bawić i stosować tylko półśrodki.

  Trzeba natychmiast wszystkich opodatkować 100% bo jak wiadomo państwo najlepjej wie jakie wydatki naprawdę są dla nas konieczne i potrzebne a jakie nie.

  Takim egzemplarzom jak Rysio, pieniądze nie powinne być w ogóle dawane do ręki tylko bezpośrednio przelewane na konto państwa.

  A najlepjej to takich jak on, pozbawić pracy i wsadzić ich przymusowo na zasiłęk.

  Bo jak dobrze wszystkim wiadomo, aby było po równo to najpierw trzeba wszystkich wdeptać w gó..no.

 6. Zerohero said

  Pensja 2000 na rękę, komplet podręczników to 700zł. To jest właśnie wdeptywanie człowieka w g..ówno. I żaden etatowy „wolnościowiec” chwalący zalety analfabetyzmu (Tomek Kolejarz) albo nauki z Internetu (Rysio) nie będzie mi tu pierniczył, że np. dopłacenie do tych podręczników to jakiś „socjalizm”. Taki „socjalizm” jaki ma Szwakcaria i Singapur to ja chętnie poproszę.

  Niestety aby dopłacić do tych podręczników trzeba opodatkować jakiegoś Gudzowatego, Sorosa, Kulczyka w wysokości min. 10%, a przecież to są święte krowy, „inwestorzy”, dobrodzieje pracodawcy. Oni mogą zapłacić najwyżej 1% albo wręcz wyciagąją łapy po dotacje.

  Finansowanie państwa spada na garb tego co ma 2000 na rękę. On ma jeszcze spłodzić, wychować i wykształcić tym pijawkom nowe pokolenie wykwalifikowanych pracowników i konsumentów. I do tego jeszcze wysłuchiwać jakim to jest wrzodem i garbem na zdrowej tkance kapitalizmu-libealizmu.

 7. Zerohero said

  Rysio żyje tylko dlatego, że na przestrzeni tysiącleci znaleźli się ludzie zdolni nadstawiać karku za społeczność, plemię i kraj w którym funkcjonowali przodkowie Rysia. Tak to już jest, że niektórzy oddają za społeczność życie, a wśród tej reszty są małe egoistyczne chuj…ki, które udają wielkich anarchistów. Zrzuta na most? O nie, to przecież złodziejstwo. Ja jestem wielki liberał i uważam, że budowa mostu z publicznej kasy to złodziejstwo. Zero podatków, zero państwa, niech żyje anarchostycznea utopia.

  ku..wa gdzie wy się wylęgacie Panowie?

 8. Brat Dioskur said

  Coraz bardziej rosnie opor zachodnich lemingow wobec doplacania do Grekow ,ktorych m.i. lista 2000 tys. bogaczy wyplynela na wierzch po tym jak sie okazalo ,ze przeniesli oni swoje majatki do bankow w Luksemburgu i Lichtensteinie deklarujac wobec swojego fiskusa ubostwo!Jednakze utrzymanie Grecji w strefie Euro jest oczkiem w glowie lucyferianow dlatego zeby nieco stepic wrazenie o owych 2000 tys. bogaczy w mediach zachodnich pokazaly sie informacje o niesamowitym postepie biedy w Grecji. Oczywiscie ilustrowane scenkami buszujacych w smietnikach Hellenow pisza one ,ze dochod ponizej €6500/rok uwaza sie za juz za biede!Takie greckie minimum to u nas dowod zamoznosci.Znam ludzi ,ktorzy maja na miesiac nie wiecej niz €100 a wiec na rok 1200 i jeszcze Donio laduje miliardy w pomoc dla biednych Grekow ,ktorzy miesiecznie wyciagaja €500 !
  Inna hiobowa wiadomosc pochodzi z Rosji. Otoz zachod zalamuje rece po tym jak sie okazalo ,ze 81% mezczyzn a 78@ kobiet w Rosji potepia pedalstwo ,a tylko 1% deklaruje wobec tej dewiacji szacunek.Straszne,bo odpowiednio 84% i 82% sa dumne ze swojego hetroseksualizmu!

 9. revers said

  no wlasnie dzisiaj ogloszono w tv ze hipolitowie z 10 dzieci przezylo 2 -je, reszta spoczela na strychu lub w okolicznym stawie

 10. Rysio said

  re 7. Zerohero!!! Towarzyszu!!!

  Proletariusz Rysio, maly egoistyczny chuj…ek
  z plemienia Polan, mowi ci wyraznie, miękko i delikatnie po proletariacku:

  Nie okradaj mnie z moich pieniedzy, zlodzieju!!!
  A ten swój most wsadź se w d…pe!!!

  🙂

  PS. A Rysio żyje z rąk własnej rąk pracy. I żyłby dużo lepjej i dostatniej gdyby parchaci złodzieje/socjaliści i ich użyteczni durnie tacy jak ty Zerohero go nie okradali.

 11. Rysio said

  re 6. Najlepjej by było gdyby rząd i państwo dał wszystkim, wszystko za darmo.

  Ciekawe dlaczego tego nie robi?

 12. Rysio said

  re 7. Zerohero!!! Towarzyszu!!!

  Proletariusz Rysio, maly egoistyczny ch.uj.ek
  z plemienia Polan, mowi ci wyraznie, miękko i delikatnie po proletariacku:

  Nie okradaj mnie z moich pieniedzy, zlodzieju !!!
  A ten swój most wsadź se w d…pe !!!

  🙂

  PS. A Rysio żyje z rąk własnej rąk pracy. I żyłby dużo lepjej i dostatniej gdyby parchaci złodzieje/socjaliści i ich użyteczni durnie tacy jak ty Zerohero go nie okradali.

  Gówno tam, Rysio każdego dnia korzysta z tego, na co inni się złożyli. – admin

 13. Boryna said

  Na Białorusi dodatek na pierwsze dziecko WYNOSI 900 DOLARÓW, PŁATNE są 3-;letnie URLOPY MACIERZYŃSKIE. Rodzina 4 osobowa dostaje bezpłatnie mieszkanie. I dlatego Łukaszenkę trzeba koniecznie obalić za nasze pieniędze, potrzebne m.in. na dodatki dla dzieci. Na obalanie Łukaszenki nie żałuje się naszych pieniędzy (tylko dywersant Białacki dostał pół mil. zl, na nadawanie kłamstw w TV Białoruś też nie brakuje pieniędzy ,(brakuje tylko na patriotyczne audycje w TVP..)

 14. Fran SA said

  Trucie dzieci obowiazkowymi szczepionkami kosztuje duzo wiecej.
  Wiadomo, o co chodzi.

 15. Fran SA said

  Rysio przeczytal jedna ksiazke w zyciu- i to nie do konca- jakiegos Mojsia pejsatego i bredzi trzy po trzy, bo nie ma zielonego pojecia, co to jest: spolecznosc.
  Pewnie na lewusa siedzi w USA i zarabia na czarno i jeszcze krzyczy, ze go okradaja.

  Sa akurat wybory, moze sie poodgrazasz tym cymbalom co startuja na prezydenta, zeby nie zabierali pieniedzy podatnika na wojenki, handel bronia, samoloty do uzytku publicznego za pieniadze podatnika i pare innych ciekawych rzeczy jak np. wspieranie lichwiarskich bankow, ktore okradaja wszystkich.
  Ale Rysio lubi doplacac do zydowskich bankow i cieszy go kazde zabite dziecko na Bliskim Wschodzie ( i nie tylko).

  Poczekaj draniu jak zachorujesz.
  Mosty ci sie nie podobaja?

  a betonowe plotki lubisz?: Podobno tansze sa z plastyku. A najlepsze z galezi.

  http://whatreallyhappened.com/node/199246

 16. Rysio said

  „…….Gówno tam, Rysio każdego dnia korzysta z tego, na co inni się złożyli. – admin…..”

  Na przykłąd z czego?

  Zresztą ja na to też się składałem i już więcej na to składać się nie chcę.

  Widzę że Gajowy tak w głębi duszy godzi się na świat rządzony przez złodzieji i rabusiów – Ja na taki układ się nie godzę.

 17. Rysio said

  re 15. „…..Rysio przeczytal jedna ksiazke w zyciu….”

  Wcale nie jedną książkę tylko dwie.
  A Elementarz to pryszcz?

  Dalej piszesz bez składu i ładu – raz jesteś za podatkami to znowu przeciw nim – zdecyduj się chłopie na jedno albo na drugie.

  No ale cóż wymagać od pionka Fran SA – nie takie płotki jak on uległy propagandzie socjalistycznej.

  W przypadku Fran SA propaganda socialistyczna osiągnęła pełne zwycięstwo.

  Według niego leczenie i edukacja ma być „bezpłatna” i koniec

  Fran SA – jeżeli ta „bezpłatność” jest taka dobra to po co ograniczać się tylko do medycyny i edukacji?

  Zrobić wszystko „bezpłatne”.

  Nie tylko leki i nauke ale także żracie, ciuchy, mieszkania, żadnych opłata za gas, elektryczność, samochody za darmo, benzyna … itp… itd…

  Pomyśl chłopie jaki dopiero wtedy byśmy mieli raj na ziemi.

  PS. Oczywiście edukacja i leczenie nie jest bezpłatne.

  Najpierw elity żydowskie ściągają z takich naiwniaków jak Fran SA haracz w postaci podatków, po czym ( po napchaniu swoich kieszeni, kas, wybudowaniu potężnych willi, nabyciu luksusowych samochodów, po opłąceniu swoiej biurokracji, swoich różnych pachołków, urzędników, policjantów i innej swołoczy) resztę z tego co zostanie, tych parę ochłapów – rzucają tłumowi – no i wtedy taki zniewolony, wymużdżony plebs jak Fran SA pieje z zachwytu nad „bezpłatną” służbą zdrowia.

  A nic przecież tak parchów nie przeraża jak bogaci, niezależni od nich i ich złodziejskich socjałów obywatele, którzy bez pomocy urzędników i państwa są w stanie sami o siebie i swoje rodziny zadbać.

 18. Rysio said

  Dla tych, którzy chcą zobaczyć całkowicie niezależnych od rządu obywateli, polecam do obejrzenia serial Bonanza.

  🙂

 19. Marucha said

  Re 18:
  Ja znam lepsze. Np. Bajka o królewnie Śnieżce, albo osiołku który kupę robił złotymi talarami.

 20. Zerohero said

  Re 17

  Rysio to klasyczny przykład sprowadzania spraw do absurdu i myślenia zero-jedynkowego.

  Podatek idzie zarówno na rozrzutność Cesarza jak i na akwedukt. Sęk w tym by szło tylko na akwedukt.

  Żeby nie wiem co, to ten akwedukt trzeba jakoś zbudować, ktoś to musi zaplanować, ktoś musi zorganizować. Jeśli nie „państwo” to wspólnota obywateli zrobi zrzutę, wyznaczy osoby odpowiedzialne…no zaraz…a to nie państwo? Państwo, tylko bez cesarza.

  To samo się tyczy np. karetek pogotowia. Ja nie chcę by istniały tylko prywatne karetki sprawdzające czy ofiara wypadku ma prywatne ubezpieczenie.

  aaa..

  no tak.

  Rysio stawia na życie z serialu Bonanza. Poziom studni, obory i dubeltówki.

Sorry, the comment form is closed at this time.