Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Traditionis Custodes
  lewarek.pl o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  novick o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Pomimo 700 milionów euro wpompowanych przez Unię, Kosowem dalej rządzi korupcja

Posted by Marucha w dniu 2012-11-04 (Niedziela)

kosowo handel organami niepodległość unia korupcjaPrawie 700 000 000 euro wpompowane przez Unię Europejską w samozwańczą separatystyczną republikę Kosowo  w celu ustabilizowania działania władzy, administracji oraz przestrzegania prawa i walki z korupcją dały mierne efekty – do takich wniosków doszli w tym tygodniu członkowie unijnego Trybunału Obrachunkowego z siedzibą w Luksemburgu.

Wskazuje się przede wszystkim na brak porozumienia i kooperacji pomiędzy USA i Unią, niewykwalifikowany unijny personel i słabość aktywności antykorupcyjnej na terenie Kosowa.

„Władze Kosowa przykładają niewystarczającą wagę do przestrzegania prawa i wsparcie ze strony UE powinno być efektywniejsze” stwierdził Gijs de Vries, członek Trybunału Obrachunkowego odpowiedzialny za zeszłotygodniowy raport. Stwierdzono również, że „brak porozumienia pomiędzy członkami Unii zaprzepaszcza motywację narodu (kosowskiego) do zmagań z korupcją” (!). [Niewystarczająca waga przywiązywana do przestrzegania prawa… trudno o bardziej przykładowy wręcz understatement! – admin]

Między wierszami można zatem wyczytać, że mimo, iż już teraz kosmiczna suma 700 milionów EUR wyrwanych z kieszeni unijnych podatników to za mało, żeby ukrócić w Kosowie praktyki takie jak udział najwyższych „dostojników” w handlu ludzkimi organami, przenikanie się mafii narkotykowej z „państwową” administracją, czy ludobójstwo na Serbach i systematyczne niszczenie i bezczeszczenie wielowiekowych zabytków chrześcijańskich, skądinąd objętych ochroną innych unijnych ciał, takich jak np. UNESCO.

Raport Trybunału Obrachunkowego ujawnia między innymi, że Eulex (unijna policja na terenie Kosowa) pełen jest niewykwalifikowanych pracowników. Około 2250 unijnych policjantów (kadra cywilna i mundurowa) z Eulex pochłania rocznie 111 milionów euro i jest największą tego typu misją Unii. Dodatkowo, w północnych regionach Kosowa pracę Eulexu nieoficjalnie przejmują struktury NATO, w związku z brakiem zaufania ludności do Eulexu.

Na podstawie: EUobserver.com

Zobacz również:

Kosowo jest państwem założonym kosztem Serbii przez bandytów dla bandytów i przez bandytów rządzonym – przy niemal powszechnym poparciu tzw. społeczności międzynarodowej, w tym Polski. To fragment projektu tzw. Wielkiej Albanii. Narodu „Kosowarów” nie ma, tak jak nie ma narodu świętokrzyskiego.
Wrzucenie słowa „Kosowo” do gajówkowej wyszukiwarki da nam mnóstwo linków do artykułów, w których zajmowaliśmy się tym bezprzykładnym chyba zbójectwem politycznym.
Admin.

Komentarzy 20 do “Pomimo 700 milionów euro wpompowanych przez Unię, Kosowem dalej rządzi korupcja”

 1. Pokręć said

  A może po prostu pozwolić Serbom na zrobienie tam porządku? Mają spore doświadczenie z tamtym terytorium…

 2. Fran SA said

  1.Pokrec
  Chyba ci sie juz calkiem cos POkrecilo.
  Pewnie byles jednym z tych Polakow co mordowali serbskie dzieci a z niedobitych wyciagali nerki i serca na handel.

  Te 700 milionow euro to juz jest straszliwa korupcja, bo Kosowem rzadza masowi mordercy (Hacim Thaci) handlarze ludzkimi organami, narkotykami, bronia, ludzkim towarem, prostytucja; a izraelskie firmy zajete sa nie tylko handlowaniem nerkami ale i wydobywaniem diamentow z SERBSKICH kopalni diamentow.

  Pokrec, poucz sie troche historii i pomysl coby Polacy sobie pomysleli, gdyby nagle Serbowie zabrali im Krakow i wsadzili tam hordy muzulmanskie z Arabii Saudyjskiej oraz roznych przestepcow z calego swiata.
  Kosowo jest kolebka Serbii i jak sama nazwa wskazuje nie ma muzulmanskiej nazwy. „Kosovo’ pochodzi od ‚Kosovo Polje’ miejsce historycznej bitwy Serbow z Turkami. ‚Kos’ po serbsku znaczy to samo co po polsku: ptak co gwizdze; chmary tego ptactwa zbieraly sie wlasnie w Kosowie- stad nazwa.
  Nie ma wiec i nigdy nie bylo ‚narodowosci kosowskiej’, bo akurat Prisztine (tez serbska nazwa) zamieszkiwali glownie Serbowie.
  Podobnie nie ma narodowosci ‚psiepolskiej’ od Psie Pole.

  Skarby i bogactwa naturalne Kosowa zachecily bandydtow. Niemcy od dawna mieli oko na Sebow, bo chcieli oderwac Slowenie i w ogole rzadzic na Balkanach.
  W sukurs przyszlo NATO i amerykanski projekt naftowy AMBO.
  Losy Serbi zostaly przesadzone. Srebrenice laskawie ‚pozwolii’ zbombardowac Clinton a oskarzono Serbow o masowa rzez muzulmanow, ktorych w tej malej miejscowosci bylo tyle samo co w Czestochowie. Srebrenica jest tez serbska nazwa.

  http://grypa666.wordpress.com/biale-kruki/

  http://www.realjewsnews.com/?p=81

 3. Pokręć said

  @FranSA: Nie bardzo rozumiem, co Pan ma do mnie?
  Przecież mówię, żeby oddać Kosowo Serbom i pozwolić im tam rządzić!
  Nb. niepodległość Kosowa ze strony polskiej w podskokach i pierwszym szeregu uznał prez. Kaczyński…

 4. doom said

  Dygresja:
  ” … przy niemal powszechnym poparciu tzw. społeczności międzynarodowej, w tym Polski. …”
  Użycie w tym zdaniu słowa „Polska” jakoś w pierwszym rzędzie nasuwa mi myśl że to ja jako Polak jestem odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Czy istnieje jakieś słowo lub wyrażenie które pozwoliło by określić tych co podpisują papierki od tych co po jakimś czasie orientują się co zostało podpisane. Coś jakby Opole 1984 i dialogi Smolenia.

 5. jowram said

  Nie żyje prof. Jerzy Przystawa, twórca Ruchu na rzecz JOW

  04.11.12 12:26

  W nocy, 3 listopada, ok. godziny 23.00 odszedł od nas po ciężkiej chorobie prof. Jerzy Przystawa, twórca Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, człowiek wielkiego serca i wielkiego umysłu. Całe swoje życie poświęcił działalności obywatelskiej dla dobra Polski, najpierw w opozycji solidarnościowej, potem, jako jeden z nielicznych, dostrzegając wady ustrojowe polskiego systemu politycznego, promując wiedzę na temat funkcjonowania systemów wyborczych. Niech spoczywa w pokoju! Przyrzekamy kontynuować Jego dzieło.

  Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie!

 6. wi42 said

  Re: 1,2,3
  Panowie mowia podobnie, nie ma wiec rozbieznosci w ocenie. Szanowny Pan Fran SA troche sie rozpedzil.
  Zgadzam sie z wypowiedziami obu Panow i tak jak czesto robie przy temacie serbskim polecam ksiazke Diana Johnstone – „Fools’ crusade”. Jest mowa o krucjacie mi. euroglupcow oslepionych blaskiem zachodu i niestety Polacy byli w ich czolowce.

 7. maasteer69 said

  Kosovem rządzą albańscy sadyści
  Prawie wszędzie na świecie islamskich ekstremistów się zwalcza, a tu tyle kasy wpompowuje w terroryzm w najgorszej postaci.
  I jak przy tym wszystkim wygląda „reżim” białoruski”
  byłoby wielkie aj wa jaj jakby Pan prezydent Łukaszenko potraktował „opozycjonistów” tak jak traktują ludność serbską kosovskie szumowiny

 8. Zerohero said

  Re 7

  Właściwie to jest troche inaczej… ich nie zwalcza się, ale wspiera, oczywiście w pełni kontrolując. To są pożyteczne z punktu judeowładzy zwierzaki, bo służą głównie do mordowania muzułmanów, chrześcijan, do obalania „reżimów” (Libia, Syria), szkodzenia Rosji na Kaukazie. Największe centrum hodowli islamistów to Arabia Saudyjska – ścisły sojusznik USA.

  Islamiści podniecają się głupimi karykaturami w duńskiej gazecie, ale wisi im i powiewa na przykład spalnie połowy Iraku, okupacja Palestyny… Zależne od zachodu miejscowe reżimy starają się by cała para szła w durny islamistyczny gwizdek.

  Tylko w Palestynie, szyickim Libanie i Iranie islam działa pełnowymiarowo i pragmatycznie. Chyba nie muszę dodawać, że akurat tych muzułmanów co mają głowy na karku i z którymi można się układać, zwalcza judeowładza. Oni są groźni, bo wiedzą o co chodzi: nie dają się głupio podpuszczać i czasem konferencję nt. „holocaustu” zorganizują…

 9. Fran SA said

  Ad. 3 Pokrec

  Jesli mnie sie cos pokrecilo, to bardzo przepraszam. Mam uczulenie na pewne zwroty, a nieporozumienie polegalo na tym, ze nie bardzo wiadomo o jaki porzadek Panu chodzilo.
  Chodzi o ‚maja dobre doswiadczenie z tamtym terytorium’. No wiec nie wiadomo o jakie ‚doswiadczenie’ chodzilo, bo powszechnie wiadomo, ze to podobno Serbowie napadli na niewinne Kosowo, zeby zrobic z muzulmanami porzadek.

  Jeszcze raz przepraszam; sa tematy, na ktore wszyscy jestesmy przewrazliwieni.
  Moja slaboscia jest Serbia.

  Bo polskie klopoty zaczely sie od Serbii. Jesli mozna zmaltretowac BEZKARNIE jeden kraj, zaprzyjazniony i chrzescijanski, to nastepne sa w kolejce.

  Przychodzi na mysl Anschluss.

 10. Fran SA said

  Ad. 4 Doom
  Tak, jak w czasie rzezi balkanskkiej tak i teraz bylo wiele glosow ( moj miedzy innymi), ktore probowaly opowiedziec prawde o tragedii nie tylko Serbow, ale w ogole mieszkancow bylej Jugoslawii. A byla to prawda powszechnie dostepna.

  Ton teraz zelzal, (troche pozno) ale dostalo mi sie wtedy od roznych bardzo ‚zatroskanych Polakow’, ze jestem faszysta, komunista i gadam i pisze od rzeczy i popieram terroryzm i bande serbska..

  Zarowno wtedy, jak i teraz probuje sobie uzmyslowic rozmiar ogromnej propagandy przeciwko narodom.

  Polacy na wzor roznych innych niezupelnie douczonych nacji (Amerykanie) dala sie zlapac na lep bestialskiej propagandy. Cala prasa, telewizja i osoby prywatne potepialy w czambul Serbow. Nikt wtedy nie raczyl wejsc na Internet i sprawdzic akcje ‚ OPERACJE STORM”. Nikomu sie nie chcialo dowiedziec o przyczynach balkanskiej tragedii: AMBO Project – byl jak kon na Internecie. Wielkimi literami. Wiekszosc informacji o AMBO zniknela z internetu, ale podstawowych ‚celow’ tej cudownej ‚rury’ nie wycieli. Szantaz z Rambouillet (tez juz czesciowo wyciety) byl w calosci na Internecie.
  Nic nie docieralo, i Polacy szli w zaparte popierac tworzenie panstw muzulmanskich w Europie.
  i nie wazne co Kaczynski powiedzial, czy zrobil. Nie bylo zadnej opozycji!

  Podobnie i teraz; nikt nie wie o przyczynach katastrofy smolenskiej, ale ogromna czesc narodu wie, ze to zrobili Rosjanie.
  Pyskowanie na Bialorus, rezim Kadafiego i pare innych pozywek dla baranow, co owczym pedem leca na dezinformacje – pomagaja napadac na i mordowac cale narody..
  Wiadomo, ze jest agentura i ze prowokatorzy -dobrze platni- robia co moga dla oglupienia narodow.
  Ale co nam zrobili Serbowie, ze ich tak serdecznie nienawidzil narod polski?
  Popieralismy zbojow z Kosowa nawet wtedy gdy NATO zbombardowalo szpital w Niszu – z wszystkimi pacjentami; wtedy gdy 400 zabytkowych cerkwi puscili z dymem Amerykanie z Albanczykami, zeby nie bylo sladu o jakiejkolwiek historii serbskiego Kosowa.
  Popieralismy bezprawny trybunal w sprawie Miloszewicza. Radko Mladicz byl dla Polakow zbojem.
  Kiedys nie bylo w Polsce ani telewizji, ani komputerow, ani wolnych wyjazdow za granice; bardzo niewielu znalo j. angielski i prasa zachodnia byla bardzo ‚wybiorczo’ dostepna.

  OK. To jaka mamy teraz wymowke, ze nie wiemy co sie dzieje i popieramy mordowanie niewinnych.??
  Ile jest jeszcze w Polsce ludzi, ktorzy nienawidza Afganow, ktorzy nie maja nic wspolnego ani z September 11, ani w ogole z Arabami? I co nam takiego zrobili, ze jezdzimy ich mordowac: kobiety, dzieci
  Ilu Polakow cieszylo sie, ze za masowe morderstwa w Iraku dostana intratne kontrakty??

  Polska to nie tylko Kaczynski. Ktos go wybieral do rzadu.

  Nawet Polacy, ktorzy jezdzili do Jugoslawii na wakacje uwierzyli, ze Jugoslawia miala konflikty religijne.
  Gdzies ktos cos takiego powiedzial, nie pamietam, kto, ze tam gdzie Polacy jezdza na wakacje czy do roboty, tam potem jest draka: Libia, Egipt (Hurgada), Irak, Jugoslawia, Grecja, Hiszpania…

  No to zobaczymy co bedzie z Irlandia.

 11. wi42 said

  Re: 9,10
  Jugoslawia byla pierwszym duzym testem po transformacji, sprawdzajacym czy ludzie potrafia myslec, czy tez propaganda ich oglupila kompletnie i co wazniejsze czy pozostalo u nich troche sumienia. Niestety dla wiekszosci Polakow ten sprawdzian wypadl niezbyt chlubnie. Dlatego rozumiem Pana uczulenie, sam dosyc dlugo ogladalem cyrk medialny nt. Jugoslawii i tez mialem chwile naiwnosci, moze tylko chwile.
  Jugoslawia „spelnila” tez swoja role pozytywna. Mysle, ze mimo wszystko otworzyla oczy dla wielu, nawet Polakow. Przede wszystkim jednak „obudzila” Rosjan, mysle, ze wiele elementow polityki rosyjskiej powstalo jako odpowiedz na rozbior Jugoslawii. Ale to oddzielny temat. Pozdr.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Wie Pan co? Nawet nie chcę sprawdzać, ilu spośród gajówkowiczów wciąż wierzy w czystki etniczne na niewinnych bośniackich muzułmanach i popiera powołanie do życia narodu „Kosowarów”…
  Bo pewnie bym się załamał.

 13. Fran SA said

  Ad. 12 Marucha
  Bosniaccy muzulmanie akurat byli niewinni. Razem z Serbami trzymali sztame przez wieki. Legenda o Mostarze, jest jedna z najladniejszych legend jakie znam; po jednej stronie rzeki mieszkali muzulmanie a po drugiej chrzescijanie. Mlodzi ludzie, ktorzy sie w sobie zakochiwali a nalezeli do dwoch roznych religii, musieli sie spotkac na srodku mostu. Wtedy obie spolecznosci uznawalay uczucia mlodych ludzi i zatwierdzaly zwiazek.

  W czasie awantur na Balkanach, Albanczycy (gjakmares) przebierali sie za Serbow i wypedzali Bosniakow z domow. Z karabinami. Do tej pory sa Bosniacy, ktorzy wierza, ze to byli Serbowie. I na odwrot: Przebierani za Bosniakow Albancy ale nie sziptary, mordowali Serbow.
  Propaganda i na nich dzialala.

  Natomiast Arabia Saudyjska razem z Turcja pomagali Jankesom w podboju Balkan. Turcy mieli obiecane kalifaty a Arabom z Saudi pozwalali sie osiedlac w …. domach przepedzonych i Bosniakow i Serbow. Byly rozne drastyczne sceny, bo Arabowie nie znaja jezyka i w ogole tubylczych zwyczajow. Nawet zarcie maja jakies psiakrewskie.
  Ci Arabowie sa faktycznie ciekawa odmiana Islamu – Wahabici. Nie wiem co sie dzieje w Arabii teraz bo te zydy-Wahabici probuja zniszczyc Mekke. W Czarnogorze nabudowali kupe meczetow do ktorych Czarnogorcy nie chodza bo znakomita ich wiekszosc to tez prawoslawni a wlasciwie bardzo swieccy.

  A z czasow zakazanej przyjazni i zakazanej milosci pozostala taka jedna ‚Pjesma o Emini’, na dzwiek ktorej kazdy Jugoslawianin ma zamglone oczka.

 14. Fran SA said

  Himzo Polovina: Pjesma o Emini :

  Zapomnialo mi sie, ze Emir Kusturica, znakomity rezyser z ojca ‚muzulmana bosniackiego i matki Serbki.
  Takich malzenstw bylo tysiace.

 15. Marucha said

  Re 13:
  Nie mówiłem o jakiejś winie Bośniaków. Mówiłem jedynie o zupełnie wypaczonym przekazie medialnym, który z Serbów, broniących swego państwa przed bandytami, zrobił agresorów i morderców.

 16. wi42 said

  Zeby dodac optymizmu:
  Zapomnielismy o najwazniejszym elemencie kosowskiego krajobrazu. Nad Kosovo czuwa przeciez najwieksza baza na Balkanach Bondsteel, wiec wszystko bedzie tak jak ma byc:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel
  Zamieszczam link – prosze zobaczyc jakie piekne przajobrazy

 17. JO said

  W Muzelmanskiej Albanii Rzad wspiera Finansowo Kazda Rodzine. W Wielkiej Brytanii Kazda Zona Muzeumanina dostaje 10 000 funtow Rodzine za darmo tylko dlatego, ze jest zona Muzeumanina.

  oczywiscie muzeumanki nie pracuja.

  w Polsce Tuska PO lka musi pracowac a raczej charowac….I oczywiscie jak chce rodzic to tylko poza PO lska…

 18. Przecław said

  i komu to przeszkadzało…

 19. Przecław said

  „Jugosławia to sztuczny twór, nikomu nie była potrzebna…”

 20. Marucha said

  Re 16:
  Pisaliśmy jednak o Bondsteel parę razy przy różnych okazjach. To ważny element tożsamości „narodu” Kosowarów.

Sorry, the comment form is closed at this time.