Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Rosja: ulicami Moskwy przeszedł „Ruski Marsz 2012”

Posted by Marucha w dniu 2012-11-05 (Poniedziałek)

Ulicami Moskwy przeszedł dzisiaj [4.11.2012 – admin] kolejny „Ruski Marsz”, najważniejsza rosyjska manifestacja nacjonalistyczna. Około 10 tysięcy osób (wg. policji i mainstreamowych mediów, 6 tysięcy) z najróżniejszych środowisk nacjonalistycznych i prawosławnych manifestowało w rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla, wspominając również odpór, jaki dwieście lat temu dano „najpotężniejszej armii Europy”.

Organizatorzy w oficjalnym manifeście tegorocznego marszu nawoływali, aby naród znowu zjednoczył się i kolejny raz wypędził najeźdźców, co odbiło się na asortymencie skandowanych haseł – liczne nawoływały do zniesienia putinizmu.

Cele wymienione przez organizatorów marszu w manifeście to m.in. likwidacja antynarodowego reżimu, oswobodzenie z tyranii, zaprowadzenie porządku w kwestii migracji, nadanie etnicznym Rosjanom („Ruskim”) wiodącej i kierowniczej pozycji w państwie, a także wprowadzenie reżimu wizowego z krajami Azji Środkowej, uwolnienie wszystkich więźniów politycznych i co najważniejsze, utworzenie państwa narodowego. W manifeście domagano się niezbywalnych praw takich jak: prawo do wolności, do repatriacji, do narodowego zjednoczenia i politycznego przedstawicielstwa.

Na marszu jak co roku uwagę przyciągały grupy prawosławne, duże ilości flag imperialnych, oraz kolumna Autonomicznych Nacjonalistów. Niesiono również osobny baner nawołujący do zniesienia paragrafu 282 (w niejasny sposób penalizującego „działalność ekstremistyczną” i będącego głównie orężem przeciwko nacjonalistom).

W stosunku do Ruskich Marszów w innych miastach (St. Petersburg, Niżny Nowogród, Kazań), ten moskiewski przebiegał stosunkowo spokojnie i bez licznych prowokacji oraz zatrzymań uczestników przez reżimowe służby, jakkolwiek media reżimowe usiłowały przeforsować informację, jakoby uczestnicy wydarzenia odpalili w kierunku policyjnego helikoptera… pocisk z rakietnicy.

Marsz cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem mediów, zarówno wielkich – korporacyjnych, jak i pojedynczych dziennikarskich freelancerów, a transmisje odbywały się od Twittera po różnorakie platformy streamingowe.

Odbywające się nieopodal trasy marszu „antyfaszystowskie” zbiegowisko zostało potraktowane podobnie jak w poprzednich latach, aczkolwiek na chwilę obecną informacje są niejasne, a media piszą o jednej osobie poszkodowanej, oraz o kilku poturbowanych w innych okolicznościach socjalistach.

http://autonom.pl

Komentarzy 16 do “Rosja: ulicami Moskwy przeszedł „Ruski Marsz 2012””

 1. Wandaluzja said

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=2466&start=0
  Elzbieta Wizard: Aleksander Solzenicyn „Dwiescie lat razem”
  ***
  Coś na miarę Lwa Tołstoja – że NIESZCZĘSCIU Rosji winien jest Jezus Chrystus, gdyż spłodził Sułtanów, którzy spłodzili Opryczników – bo Iwan Groźny by tak dobrych siepeczy nie spłodził.
  Sołżenicyn ma absolutną rację, że Imperialną Rosję została zafundowała nie Bona – skierowaniem asekurującej w Turyngii Zwiążek Szmalklandzki na podbój Powołża, ale Żydzi.
  Jeden z historyków rosyjskich zauważył, że Żydzi z Odessy zachowywali się JAK ROSYJSCY SZOWINIŚCI. Ja się temu nie dziwię, bo był to najlepszy biznes w XIX-wiecznej Europie: Gubernatorzy wywłaszczali Polaków na Ukrainie i templariuszy w Bałtykii a Żydzi obsługiwali to finansowo.
  Może to dlatego potomek Kazimierza Wielkiego i Esterki Tadeusz Mazowiecki dał D Boskiemu Adolfowi za zamordowanie miliona komunistów na Ukrainie? Mnie mierzi jego nazwisko, bo przy wykupieniu hipoteki Mazowsza od Czechów król anektował Płock, co suponuje, że Estera dała nazwisko Mazowiecki jednemu z synów jako Hrabi Płockiemu?
  Ktoś gra Uszkujnikowem, jakby dla wykazania, JAKIM TO NIESZCZĘŚCIEM było, że spadek po Leninie przejął Stalin a nie Trocki. Tłumaczy jednak przejęcie Spadku niuansami, gdy była to sprawa SIŁOWA. Rabini kijowscy lżąc Lenina zmusili go do oddania Armii Trockiemu, który się Piłsudskiego nie bał. Po klęsce pod Warszawą Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, żeby ten stłumił powstanie eserów na Powołżu. Ten ZE STALINEM oddali Północną Mandzurię Japończykom a Południową Mongolię Chińczykom, którzy rogromili eserów na Syberii i na Powołży oraz wygnali Polaków z Odessy JUDAIZUJĄC JĄ.
  W ten sposób powstał duumwirat Dzierżyński-Stalin. Trocki chcąc wejśc na miejsce Dzierżyńskiego pokazał Stalinowi list Lenina strofujący Krwawego Polaka za wyładowywanie narodowych kompleków na inteligencji rosyjskiej, który był WYROKIEM Śmierci. W Rydze Dzierżyński zapytał Wasilewskiego: CO O MNIE MÓWIĄ POLACY? – OJ FELEK, MÓWIĄ ŻEŚ BANDYTA. – PRZEIEŻ JA MORDUJĘ TYLKO ROSJAN…
  Gdy po zamordowaniu Dzierżyńskiego Trocki zglosił się po Dolę to Stalin powiedział: PASZOŁ WON, bo psami poszczuje. STALINIZM BYŁ NAJŁAGODNIEJSZĄ FORMĄ BOLSZEWIZMU Jana Chrzciciela.

 2. Wandaluzja said

  To była wojna monastyrów przeciw postoprycznej i Turkom. Ponieważ polskie prawo nie znało rekwizycji to Patriarcha zlikwidował polską okupację ZAKAZEM sprzedawania Polakom żywności, toteż polscy OKUPANCI wykopywali z grobów zwłoki i jedli je, o czym opowiadali ze zgrozą Rosjanie jeszcze w XIX wieku.
  Minina i Pożarskiego wsperali Turcy, toteż Żułkiewski musiał iść przeciw nim.

 3. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/34464-putin-pod-pomnikiem-pogromcow-polakow?page=1

  Po pokoju Ryskim Rosjanie podali, że oficjalnie na tertorium Rosji Radzieckiej mniejszość narodowa polska liczy 6,2 mln. ludzi, prawie w 90% ludność rolnicza. W ramach „repatriacji”, czyli częściowej ucieczki, do Polski zdołało uciec, zamin granice ZSRR zostały szczelnie zamknięte, ok. 18-2 mln. ludzi, z czego ok. 600 tys. Zydów, ok. 200 tys. Rosjan, ok. 400 tys. Białorusinów , ok. 300 tys. Ukraińców wschodnich i ok. 500 tys. Polaków. Polacy w ZSRR zostali wymordowani w latach 1934-38.W liczając w to przyrost naturalny Rosjanie do 1938 roku zlikwidowali populację polska w ZSRR liczącą ok. 7,5 mln. ludzi, z czego mężczyzny i chłopców powyzej 12-go roku zycia zastrzelili bądź zamęczyli w obozach zagłady, a kobiety częściowo pod przymusem ochłopili rosyjskimi sołdatami na rosyjskich odludziach, a oporne skazali do obozów rozplodowych, gdzie gwałcone przez rosyjskich kryminalistów co roku musiały rodzić dla Rosji dzieci preferowanej rasy słowiańskiej. Dzieci te były im odbierane po kilku miesiacach po odkarmieniu, i ponownie musioały sie zapłodnic , aby przeżyć, bo kobiety w ciąży dostawały lżejsza pracę i odpowiednia ilość jedzenia, aby nie umżeć z głodu. Rosjanie oficjalnie przyznali się do zamordowania w czasie wielkiej czystki antypolskiej ok. 110 tys. meżczyzm narodowości polskiej, co jest dla nich historią typowa, a liczba ujawnionych zbrodni wynosi ok. 4-5% zamordowanych meżczyz i chłopców w ZSRR w czasie eksterminacji Polaków w latach przed II-gą wojną światową.

  Ludwik J () 05/11/2012 – 02:09.

 4. Pokręć said

  Oj tam, oj tam, wypędzenie!

  Polacy zawsze z Rosji wracali albo zwycięscy, albo przynajmniej z bronią w reku. Tak było i w czasie „wypędzenia” nas z kremla, jak i w czasie powrotu z armią Napoleona z Rosji. Polacy z Rosji nigdy nie zwiewali w popłochu.

  Co nie zmienia faktu, że wojna między Polakami a Rosjanami, to najgłupsza rzecz, jaka moglibyśmy zrobić. Po obu stronach. Skończmy może już tą głupotę.

 5. Wandaluzja said

  ——————————————————————————–
  http://niezalezna.pl/34464-putin-pod-pomnikiem-pogromcow-polakow?page=1
  Ludwik J. pisze:
  „To wtedy wojska Chrobrego pobudowały kilka grodów granicznych od strony Ugrofinów; Moskwę, Bronicze, Klin itd. Należy zauważyć , że gród Moskwa otrzymał nazwę rzeki przepływającej przez Giecz, rodową siedzibę Piastów, ma wały o konstrukcji hakowej, identycznej jak budowane w tym czasie grody piastowskie jak Gniezno, Poznań, Santok, Gdańsk, Lubusz itd. Rusowie i Ugrofinowie nie znali tej technologii budowy wałów i zarówno wcześniej, jak i później budowane przez nich twierdze są bardzo prymitywne i rozpadają się im wały obronne po kilkudziesięciu latach. Natomiast polskie wały o konstrukcji hakowej trzymają się dzielnie przez tysiąc lat…”.
  ***
  Trudno nie zauważyć, że jet o historiografia Antyrosyjska. do czego Ludwik J. może mieć prawo. Bolesław I Chrobry nie mógł jednak Zbudować Moskwy – choć mógł tam być – bo Moskwa była MIASTEM Prawdziców, którą Bolesław III Krzywousty dał Rurykowiczom w r. 1127.
  Jak piszę w Wandaluzji to Moskwę Założył grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos z Krakowa, więc stąd może podnoszona przez LJ Polska Technika, z tym, że Białokamienna Moskwa Jura-Uranosa była MUROWANA, choć mogła mieć – i miała z pewnością – fragmenty drewniane.
  Hiszpanie postanowili to sprawdzić więc rozpytali w Moskwie o KAMIENIOŁOM. Wskazano im złoże leżące kilkadziesiąt km na północ, z którego kamień powinien być transportowany ześluzowaną Dubną, nad którą Hiszpanie znaleźli Sieci rybackie sprzed 7 tysięcy lat, czyli do połowu TOWAROWEGO.
  Nazwa MOSKWA jest pochodzenia sarmackiego, którą znamy jako MOSKOWIE przy oblężeniu Troi na Złotym Rogu przez Greków. Sarmaci zbudowali w Moskwie KILKANAŚCIE kremlinów, z których większośc zachowała się.
  Ostatni król Wandalów Afrykańskich też nazywał się MOSKWA. Był on ojcem Lecha, Czecha, Rusa i Weliny a podejmując w 558 r. oblężenie Konstantynopola wysłał starszych synów na Śląsk, Welinie kazał pilnować skarbów wandalskich w Belgradzie a najmłodszego zatrzymał przy sobie.
  Konstantynopol uwolnili sprawdzeni przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarowie a w roku 568 podpisano w Adrianopolu Pokój, na mocy którego Rus oddał cesarzowi Bałkany za Italię, którą sprzedał zaraz Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co dostał od Lecha Smoleńsk.
  Jest to sprawa EUROPEJSKA, gdyż kilkanaście lat temu otrzymałem z Międzynarodowego Instytut Cywilizacji Słowian list, że w roku 2000 ma być wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565, ze stolicą w Kaliszu i ważniejszymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM.

 6. Brat Dioskur said

  Ad4@
  No wlasnie Pokrec!Pamietam jak kilka lat temu GazWyb jako pierwszy uzyl tego zwrotu i ku mojemu zdumieniu podchwycili go wszyscy ,od lewa do prawa.Lewactwu sie nie dziwie ,ale jak widac prawicowej witrynie jak jest autonom.pl okreslenie to gladko przechodzi przez gardlo i …klawiature!Nie sa to jedyne poprawne neologizmy ,ktore skutecznie zaszczepil w glowach Polakow GazWyb,bo przeciez i tutaj zagorzali narodowcy klepia bez namyslu „gejami” czy „Romami”…
  Wracajac do „wypedzenia”.Polacy ,ktorzy okupowali Kreml ,opuscili go w ordynku z zapalonymi lontami i nikt nie odwazyl sie ich zaatakowac!Nawiasem ,czy spotkal sie ktos kiedy z okresleniem ,ze Niemcow wypedzono z Francji albo Rosji czy Polski?Zawsze jest mowa o wyzwoleniu.Tak wiec najwiekszym swietem Rosjan jest wyzwolenie Moskwy spod polskiej okupacji , czego Rosjanom wcale za zle brac nie trzeba.Dla nas to wielki honor,bo po Tatarach bylismy II w kolejnosci nacja ,ktora zdobyla Moskwe a przeciez wrocilismy tam z Napoleonem.

 7. Brat Dioskur said

  „Ruski marsz „zostal takze odnotowany w zachodnich mediach ,tylko w nieco innym kontekscie i z innymi akcentami niz te, zaprezentowane przez powyzszy felieton .Po pierwsze podkreslono,ze pochod mial charakter czysto nacjonalistyczny,co na zachodzie juz wystarczy na anateme a takze dyskryminacyjny w stosunku do imigrantow,ktorych wg maszerujacych nalezy wszystkich deportowac.Zauwazono takze flagi z hakenkreutzami i daly sie slyszec faszystowskie hasla.Co prawda komentatorzy byli w kropce ,bo nie wiedzieli jaka mu wydac ocenie , bo z jednej strony marsz mial charakter antyputinowski ,co na zachodzie jest mile widziane (Chodorek ,Pussys)ale z drugiej strony ten przeklety nacjonalizm!!!Zabawne wiec bylo wysluchiwac z Moskwy ,semantycznych wygibasow korespondentow zachodnich TV!

 8. Siggi said

  Na pomniku wdziecznosci na Placu Czerwonym w Moskwie, niedaleko pieknej cerkwi Wasyla Blogoslawionego i kilka krokow od miejsca stracen-szafotu jest umieszczony zwiezly napis zlotym literami;”…Grazdaninu Mininu i kniaziu Pozarskomu – blogodarnaja Rossija”.Sam pomnik jest kompozycja artystyczna, w antycznym stylu,ktory odslonieto niewiele w ponad 200-tna rocznica przegnania polskich interwentow z Moskwy .Ta formula o polskich interwentach funkcjonuje w rosyjskiej historiografii,w radzieckiej tez tak bylo…
  W czasach radzieckich pomnik przesunieto z centralnej czesci Pl.Czerwonego w obecne miejsce.Co ciekawe,ze byl on w czasach radzieckich jedynie obiektem zainteresowan licznych wycieczek w Moskwie.Nie eksploatowano tematu 1612 roku,takze z powodu nie psucia relacji radziecko-polskich.
  Od 2006 roku ta historyczna dla Rosjan rocznica zostala mocno odnowiona i dosc skutecznie gluszy rocznice Rewolucji -1917r.Jest w tym element gry na uczuciach narodowych,nacjonalistycznych Rosjan,ale to do nich nalezy wybor jakie rocznice i swieta obchodza,podobnie jak to jest w innych panstwach i spoleczenstwach.Nam nic do tego….

 9. JO said

  Rosja dobrze zrobila odswieżajac To swieto. Zydzi dzis siedza w Watykanie , Zachodzie, ktory pcha tam swego Ryja i Kopyta …,a nie w Ideii Socjalistycznej Narodowej Rosji, ktora jest w umyslach Rosjan.

  Putin tym Ruchem zaszachowal nie Polakow a Zydow z Zachodu I zrobil to wzorowo, genialnie…

  Polakom to nie zaszkodzi ten Ruch a przeciwnie, pomoze, bo Dorniow Judeokatolikow nie popcha sie jako konia Trojanskiego I tym bardziej jako Miesa Armatniego przeciw Rosji….

  Sami sobie poscielilismy glosujac na Unie I Afirmujac Swietosc JPII to teraz sie „wysypiamy”…nasze Corki w Tureckich , Murzynskich Lozach a synowie jako Parobcy na Angielskich Latyfundiach jako Parobcy…

 10. Marucha said

  Re 8:
  Całe szczęście, że Polacy nie świętują co roku zwycięstwa nad wojskami ZSRR w 1920, bo można by powiedzieć, iż nie zachowują się wcale inaczej niż Rosjanie 🙂

  Re 9:
  Rosjanie ostrzegali Polaków przed związaniem się z Unią. Nawet dość brutalnie, ale szczerze.
  Odebrano to jako bezczelne, sowieckie, pchanie nosa w nieswoje sprawy – ba, nawet jako próbę podporządkowania Polski.
  Pamiętam to doskonale. Zwrot „bliska zagranica” (rzekomo oznaczający nie uznawanie polskiej suwerenności przez Rosjan!) gościł w pyskach medialnych dziwek równie często, jak dziś słowo „miłość” u zjudaizowanych katoliczników.

  No to teraz na szczęście nikt nam już się nie wp…dala z butami w nasze sprawy, w gospodarkę. politykę, media, a nawet etykę i moralność.
  Mają polskie tumany to, czego chcieli.
  Są wreszcie, k…a, w Europie.

 11. RomanK said

  Marsze… armia i procesje….
  posluchajcie uwaznie po co i komu sa potrzebne Marsze…

 12. Rysio said

  re 10. Panie Gajowy, przecież bardzo dobrze wiadomo, że
  parchy od momentu gdy dostali od prawdziwych Rosjan porządnego kopa w d..pę który ich wyrzucił poza granice Rosji, znienawidzili Putina i Rosję.

  🙂

  PS. Oczywiste też jest, że żydzi wylatując z Rosji, „pociągnęli” za sobą sporo użytecznych durni, takich jak PIS-siura bojkotka i jej podobne PIS-owskie popłuczny.

 13. Inkwizytor said

  Dosyc ladnie ten marsz wygladal, antypolskich wydzwiekow nie mial. Rosjanie z ktorymi rozmiawialem podczas tego marszu podkreslali, ze zwyciezyli najlepsza armie w owczesnej Europie. Ludzie skladali kwiaty pod pomnikiem Minina i Pozarskiego a chazarskobolszewicka kukla „Lenina” gnije samotnie 🙂

 14. Marucha said

  Re 13:
  Czy Rosjanie mają pretensje o świętowanie w Polsce zwycięstwa w wojnie 1920 roku?

 15. Inkwizytor said

  Re: 14

  Ja jeszcze takich Rosjan w Rosji nie spotkalem a mam z nimi codzienny kontakt

 16. Brat Dioskur said

  14@
  A powinni je sami swietowac ,bo bylo to zwyciestwo nad chimera ,ktora ich samych juz dusila!
  Natomiast wyglodzenie zalogi twierdzy ,nie jest jeszcze pokonaniem armii,jak to wzmiankuje o opiniach demonstrantow Inkwizytor.W otwartym polu ,majac 7 krotna przewaga, spotkali sie z „najlepsza armia” Europy pod Kluszynem.O tym nie wspominali?

Sorry, the comment form is closed at this time.