Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Unia Europejska w obronie bluźnierstw satanisty Nergala

Posted by Marucha w dniu 2012-11-05 (Poniedziałek)

Komisja Europejska uznała, że oskarżanie zespołu muzycznego za obrazę uczuć religijnych jest… niezgodne z wartościami Unii Europejskiej. Ta kuriozalna opinia jaką wygłosili eurokraci dotyczy procesu o świętokradztwo popełnione przez satanistę Adama Darskiego (znanego jako „Nergal”), który podarł Pismo Święte podczas jednego ze swoich koncertów. [Sukinsyn dobrze wiedział, co podrzeć. Podarcie Talmudu na pewno okazało by się nie tylko „niezgodne z wartościami Unii Europejskiej”, ale okrzyczane zostało by jako „przejaw nienawiści i antysemityzmu”. – admin]

Sprawa znieważenia uczuć religijnych przez Darskiego jest obecnie rozpatrywana przez gdański sąd okręgowy, który zwrócił się z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego. Ten uznał, że „przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten kto ma świadomość, że może do niego dojść”.

Oznacza to, że bluźnierstwo satanisty Darskiego, zdaniem Sądu Najwyższego, jest przestępstwem w świetle polskiego prawa.

Głos w sprawie musiała zabrać Unia Europejska. Przedstawiciele Komisji Europejskiej w specjalnym oświadczeniu uznali, że oskarżanie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z unijnymi wartościami.

Komisja zwróciła przy tym uwagę, że przepisy dotyczące bluźnierstwa są wewnętrzną sprawą każdego kraju. Ale – zaznaczono w oświadczeniu – wszystkie kraje członkowskie muszą respektować prawa międzynarodowe [No i tak wygląda owa „wewnętrzna sprawa” każdego kraju – admin]. Broniąc bluźnierstw „Nergala” Komisja powołała się na Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Na oświadczenie zareagowali politycy PiS: poseł i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski Andrzej Jaworski, oraz eurodeputowany Tomasz Poręba. W specjalnym liście wyrazili swoje oburzenie ingerencją Komisji Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski.

„Skandalem jest, iż Komisja Europejska chce narzucić obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, w tym polskim parlamentarzystom, zakaz występowania w obronie podstawowych praw, w tym także tych, dotyczących poszanowania uczuć religijnych” – możemy przeczytać w liście.

Źródło: wPolityce/ wp.pl
ged
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 9 do “Unia Europejska w obronie bluźnierstw satanisty Nergala”

 1. Psiemislavius said

  Zacznijmy od tego, że nawet ta obrona wychodzi z antropocentryzmu – bo najważniejsze są „uczucia religijne” ludzi (a czy w ogóle coś takiego istnieje?). Prawdziwi katolicy walczyli by o karę nie dlatego, że obrażono uczucia religijne, tylko dlatego, że obrażono samego Boga. Obrona wychodząca z teocentryzmu.

 2. Polo said

  Co tam Talmud, ale jakby to był Koran to Nergal już byłby w piekle. Jaki artysta takie zachowanie. To samo dotyczy tej pseudo artystki co powiesiła genitalia. Co by to było, gdyby była to gwiazda Dawida.
  Zawsze chciałem zostać reżyserem filmu pt „Rabin”
  przedstawiającego perypetie Żyda pedofila.
  Sztuka……

 3. zecer said

  Ciekawe zatem, dlaczego zespoły grające muzykę narodową z elementami antysyjonizmu lub rasizmu tudzież „homofobii” są ścigane przez prawo. Przecież to tylko wyraz ekspresji i artyzmu tych ludzi. Aż korci mnie, żeby napisać w tej sprawie do Komisji.

 4. Tichy said

  Ad 1

  Bardzo słuszna uwaga, ale to tylko dowodzi, że cywilizacja łacińska jest już martwa (i to od dawna), a właściwie nawet nie tyle cywilizacja łac., co teocentryzm w naszej kulturze, zmiany świadomościowe zaszły już zbyt daleko, zamiast Boga ideałem konserwatystów jest dyktator, zamiast Christianitas – państwo narodowe, można co najwyżej „umierać, ale powoli”.

 5. Tralala said

  Koniec teocentryzmi, chrystocentryzmu, to koniec bialego czlowieka. Nadinterpretacja ludzkiego czynu (samostworzenie i samozbawienie) to jak wielka gora pychy, ktora sie udusimy.

 6. JO said

  To Morderstwo, samozaglada sterowana…, ale kazdy z Nas ponosi odpowiedzialnosc…

 7. Zerohero said

  Ziemkiewicz w jednym z ostanich felietonów wyrażał obawę, że Rosja może wypchnąć Polskę z Unii Europejskiej.

 8. Brat Dioskur said

  A czy wszystkim wiadomo ,ze Strassburg zasadzil od Polski €64 000 jako odszkodowanie dla 14 latki ,ktorej w Polsce miano utrudniac zamordowanie dziecka poczetego przez jakiegos 15-to latka?Poniewaz w odszkodowaniu tym ,jak podano jest €16000 ,jako koszty procesowania to dla mnie jest zagadka skad ci biedacy wzieli taka sume ,zeby rozpoczac cala procedure?Oczywiscie kare zaplaci podatnik ,nawet ten ,ktory jest przeciwny temu morderstwu….
  Nastepna kwestia jest ,czy wykonalnosc tego wyroku jest obwarowana jakimis sankcjami ,bo gdzies w internecie czytalem ,ze jakis gosc siedzi bodajze w areszcie w Lublinie, nawet po tym jak wygral w Strassburgu pozew o zwolnienie?

 9. Maciejaszu said

  Kurcze mać, coraz gorzej na tym świecie. Ale jednak Nowego Jorku nie zatopiło…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: