Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Unia Europejska w obronie bluźnierstw satanisty Nergala

Posted by Marucha w dniu 2012-11-05 (Poniedziałek)

Komisja Europejska uznała, że oskarżanie zespołu muzycznego za obrazę uczuć religijnych jest… niezgodne z wartościami Unii Europejskiej. Ta kuriozalna opinia jaką wygłosili eurokraci dotyczy procesu o świętokradztwo popełnione przez satanistę Adama Darskiego (znanego jako „Nergal”), który podarł Pismo Święte podczas jednego ze swoich koncertów. [Sukinsyn dobrze wiedział, co podrzeć. Podarcie Talmudu na pewno okazało by się nie tylko „niezgodne z wartościami Unii Europejskiej”, ale okrzyczane zostało by jako „przejaw nienawiści i antysemityzmu”. – admin]

Sprawa znieważenia uczuć religijnych przez Darskiego jest obecnie rozpatrywana przez gdański sąd okręgowy, który zwrócił się z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego. Ten uznał, że „przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten kto ma świadomość, że może do niego dojść”.

Oznacza to, że bluźnierstwo satanisty Darskiego, zdaniem Sądu Najwyższego, jest przestępstwem w świetle polskiego prawa.

Głos w sprawie musiała zabrać Unia Europejska. Przedstawiciele Komisji Europejskiej w specjalnym oświadczeniu uznali, że oskarżanie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z unijnymi wartościami.

Komisja zwróciła przy tym uwagę, że przepisy dotyczące bluźnierstwa są wewnętrzną sprawą każdego kraju. Ale – zaznaczono w oświadczeniu – wszystkie kraje członkowskie muszą respektować prawa międzynarodowe [No i tak wygląda owa „wewnętrzna sprawa” każdego kraju – admin]. Broniąc bluźnierstw „Nergala” Komisja powołała się na Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Na oświadczenie zareagowali politycy PiS: poseł i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski Andrzej Jaworski, oraz eurodeputowany Tomasz Poręba. W specjalnym liście wyrazili swoje oburzenie ingerencją Komisji Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski.

„Skandalem jest, iż Komisja Europejska chce narzucić obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, w tym polskim parlamentarzystom, zakaz występowania w obronie podstawowych praw, w tym także tych, dotyczących poszanowania uczuć religijnych” – możemy przeczytać w liście.

Źródło: wPolityce/ wp.pl
ged
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 9 to “Unia Europejska w obronie bluźnierstw satanisty Nergala”

 1. Psiemislavius said

  Zacznijmy od tego, że nawet ta obrona wychodzi z antropocentryzmu – bo najważniejsze są „uczucia religijne” ludzi (a czy w ogóle coś takiego istnieje?). Prawdziwi katolicy walczyli by o karę nie dlatego, że obrażono uczucia religijne, tylko dlatego, że obrażono samego Boga. Obrona wychodząca z teocentryzmu.

 2. Polo said

  Co tam Talmud, ale jakby to był Koran to Nergal już byłby w piekle. Jaki artysta takie zachowanie. To samo dotyczy tej pseudo artystki co powiesiła genitalia. Co by to było, gdyby była to gwiazda Dawida.
  Zawsze chciałem zostać reżyserem filmu pt „Rabin”
  przedstawiającego perypetie Żyda pedofila.
  Sztuka……

 3. zecer said

  Ciekawe zatem, dlaczego zespoły grające muzykę narodową z elementami antysyjonizmu lub rasizmu tudzież „homofobii” są ścigane przez prawo. Przecież to tylko wyraz ekspresji i artyzmu tych ludzi. Aż korci mnie, żeby napisać w tej sprawie do Komisji.

 4. Tichy said

  Ad 1

  Bardzo słuszna uwaga, ale to tylko dowodzi, że cywilizacja łacińska jest już martwa (i to od dawna), a właściwie nawet nie tyle cywilizacja łac., co teocentryzm w naszej kulturze, zmiany świadomościowe zaszły już zbyt daleko, zamiast Boga ideałem konserwatystów jest dyktator, zamiast Christianitas – państwo narodowe, można co najwyżej „umierać, ale powoli”.

 5. Tralala said

  Koniec teocentryzmi, chrystocentryzmu, to koniec bialego czlowieka. Nadinterpretacja ludzkiego czynu (samostworzenie i samozbawienie) to jak wielka gora pychy, ktora sie udusimy.

 6. JO said

  To Morderstwo, samozaglada sterowana…, ale kazdy z Nas ponosi odpowiedzialnosc…

 7. Zerohero said

  Ziemkiewicz w jednym z ostanich felietonów wyrażał obawę, że Rosja może wypchnąć Polskę z Unii Europejskiej.

 8. Brat Dioskur said

  A czy wszystkim wiadomo ,ze Strassburg zasadzil od Polski €64 000 jako odszkodowanie dla 14 latki ,ktorej w Polsce miano utrudniac zamordowanie dziecka poczetego przez jakiegos 15-to latka?Poniewaz w odszkodowaniu tym ,jak podano jest €16000 ,jako koszty procesowania to dla mnie jest zagadka skad ci biedacy wzieli taka sume ,zeby rozpoczac cala procedure?Oczywiscie kare zaplaci podatnik ,nawet ten ,ktory jest przeciwny temu morderstwu….
  Nastepna kwestia jest ,czy wykonalnosc tego wyroku jest obwarowana jakimis sankcjami ,bo gdzies w internecie czytalem ,ze jakis gosc siedzi bodajze w areszcie w Lublinie, nawet po tym jak wygral w Strassburgu pozew o zwolnienie?

 9. Maciejaszu said

  Kurcze mać, coraz gorzej na tym świecie. Ale jednak Nowego Jorku nie zatopiło…

Sorry, the comment form is closed at this time.