Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Jak przeprowadzono ten zamach?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-06 (Wtorek)

Oto rezultaty dociekań bloggerów śledczych w sprawie katastrofy smoleńskiej. Żelazna logika, oparcie się na dobrze zweryfikowanych faktach plus wiedza fachowa, nie pozwalają mieć żadnych wątpliwości, iż nareszcie tajemnica została rozwiązana raz na zawsze. Zgodnie z oczekiwaniami, ogłoszonymi w dniu katastrofy, zbrodni dokonali Sowieci pod kierunkiem Putina.
To nie kpiny, to nie ironia – taki, proszę Państwa, po prostu jest poziom publicystyki politycznej gazetowopolskiego portalu Niezalezna.pl.
„Nie wiem, jak to się stało, ale wiem że to był zamach dokonany przez Rosję”.

Internet to cudowny wynalazek. Każdy potencjalny pacjent domu wariatów ma możliwość być słyszalnym na całym świecie.
Admin.

Osobiście uważam,że samolot rozwaliła bomba paliwowo powietrzna – taka jak tu, tylko mniejsza. Tylko ona mogła zerwać ubrania z pasażerów. Rosjanie są w tym temacie najlepsi, mają ich cały arsenał, od takich do granatników, do właśnie tej, najsilniejszej po bombie atomowej.

https://twitter.com/fqadi/status/264080809366003… [strona nie istnieje – admin]

Test bomby powietrznej w Rosji w 2007

Tu mniejszej i domowej roboty, i to co zostało z samochodu

To co widzieli świadkowie to pomarańczowa kula ognia. Jeden na filmie Gargas mówił o małym samolocie lecącym za tym dużym, takim?

czy takim


.
Tu chyba eksplodowała bomba wypełniona trotylem w zestrzelonym helikopterze.


.
Czy może samolot został strącony przez Stingera, tak jak tu, w Czeczenii w 2002 roku helikopter


.
Czy tak jak tu to wyglądało(od 2 min)


.
tyle że nie paliwo wybuchło a bomba, no i to film fabularny, nie dokumentalny. [A co to za różnica, dowód to dowód i nie czepiajmy się szczegółów. Jak iść, to na całość – admin]

Mógł być nawet strącony przez zwykły ręczny granatnik przeciwpancerny RPG 7, jak Black Hawk w Somalii i wiele helikopterów, też ten największy, w Iraku. Na dystans kilkudziesięciu metrów to najlepsza broń, czy nowy RPG 32


.
Starsze rodzaje rakiet do ręcznych wyrzutni zawierały mieszanki z trotylem, nowe heksogen. Czy może trotyl, nitrogliceryna mogły pochodzić z zapalnika bomby paliwowo- powietrznej. Nie wiem, nie jestem specjalistą, jedynie coś tam pogrzebałem w necie. Ale pewnie Putin ma plan B, na wypadek przebicia się wersji zamachowej, ujawnienia wykrycia materiałów wybuchowych. Takie jak teraz dostajemy od medialnej sfory.

Ponoć moskiewskie gazety przebąkują coś o terrorystach, i nie chodzi tu o tych z kremla. Ci zaś mogli specjalnie na taki wypadek, dla zmylenia śladów, użyć innych niż najnowsze materiałów wybuchowych. W ich wcześniejszą obecność w samolocie nie wierzę, za duże ryzyko. Świadkowie słyszeli 2 wybuchy. Jeden mógł być konwencjonalny.

W ogóle to mnie się wydaje, że planowo to samolot miał wcześniej uderzyć „czołowo” w zbocze. Teren tam mniej zaludniony, nikt nie dziwiłby się w taki wypadku zniszczeniom. Pewnie miała to być kopia udanego zamachu na prezydenta Mozambiku. Tyle, że tu samolot się wywinął i dobiła go ekipa rezerwowa, mająca zestrzelić go, gdyby fałszywe naprowadzanie nie zadziałało. Tam w RPA taka była, przyznał to jeden z jej członków. Polski pilot w Smoleńsku właśnie dodawał gazu, by odlecieć, ostatni moment. I wtedy najpierw oberwał w skrzydło, jak ten z DHLu w Iraku? Czy był to jeden wybuch?

http://en.wikipedia.org/wiki/2003_Baghdad_DHL_at… widać na 2 giej fotografii.

Nie wiem jak to dokładnie było, ale wiem, że to był zamach. Więc pora by to ktoś zrekonstruował. Anglicy zrobili eksperyment z lądującym samolotem niedawno, który pokazał, że efekty takiego lądowania są absolutnie inne niż w Smoleńsku. Teraz pora zrobić prostszy i tańszy eksperyment. Wsadzić do samolotu, jakiś wrak z całymi szybami wystarczy, bombę, ubrane manekiny i odpalić, jak ten ktoś na wcześniejszym filmie zrobił z samochodem. Samolot nie musi być w ruchu, to specjalnego znaczenia dla absolutnej większości ofiar nie miało. Jestem pewien, że będzie to wyglądało po wybuchu prawie tak samo.

A tymczasem Lasek „rżnie głupa”. Czy może jest ruskim agentem? Innej możliwości jakoś nie widzę. Bo ten wywiad http://wyborcza.pl/1,75478,12788658,Maciej_Lasek…
to czysta dezinformacja. Zaprzeczanie oczywistym faktom i wpychanie na siłę sztucznego przebiegu wydarzeń. [Autor zamieszczonego przez nas humorystycznego felietonu oczywiście nie „wpycha na siłę” sztucznego przebiegu wydarzeń – admin]

Zwłaszcza, że ogłasza go zaraz po „samobójstwie” głównego świadka w które nawet prawie 90% czytelników Faktu nie wierzy, wg sondy na jego stronie. Wywiad Laska w GW jest najbardziej czytanym artykułem, lemingi dostają w żyłę. Choć „like” zaledwie 10.

„Nie stwierdzono śladów materiałów wybuchowych w Instytucie Chemii i Radiometrii.” A w USA stwierdzono. To jakaś nowa świecka tradycja, że w sprawie Smoleńska w USA się stwierdza to czego w Polsce i Rosji się nie stwierdza. Dlatego najlepszy na świecie ekspert ( z USA) od ekshumacji nie mógł stwierdzić niczego, bo go niedopuszczono doń, mimo że rodziny ofiar prosiły.

Nie było nadtopień charakterystycznych dla wybuchu mówi Lasek – nawet taki laik jak ja wie,że bomba paliwowo powietrzna działa poprzez falę uderzeniową – ciśnienie, na filmach w You Tube można to zobaczyć. Lasek powołuje się na fotografie, które jak dotąd widział tylko on , komisja i redaktor GW, czarne skrzynki przebywające na zesłaniu w Rosji. Itd., odgrzewane kotlety które już raz nam przez gardło nie przeszły wpychane są doń na siłę. No cóż oni nie mają wyjścia a liczba osób wierzących w zamach wzrosła już do 36%. Za parę miesięcy, rok powinna być ponad połowa.

R. Zaleski, 4 listopada, 2012 – 14:44
http://niepoprawni.pl

Liczba osób wierzących w to, iż Galileusza spalono na stosie, sięga bodajże 70% – admin.

Komentarze 102 do “Jak przeprowadzono ten zamach?”

 1. Kibic said

  TAK. To byl zamach!

  Wizjoner – znany ze zdolnosci telepatycznych rozmow z kosmonautami w przestrzeni i odkrycia wielu tajemnic – wyjawil, ze „wszystko co zdarzylo sie w Smolensku widzial oczami duszy”.
  Dzis jeszcze wszystkiego wyjawic nie moze…
  Niestety obowiazuje go dziesiecioletnia tajemnica – pod grozba utraty zycia.
  W miare wskazowek „sil wyzszych” bedzie wyjawial fragmenty tego „co widzial”.
  Dzis, wolno mu tylko wyjawic, ze byl to zaplanowany zamach-samobojstwo.
  W swym proroczym snie widzial jak jeden z generalow – kilka chwil przed zderzeniem z ziemia – siedzial za sterami samolotu, zas drugi – takze general – rozpylal dezodorant o cechach uspakajaco usypiajacych.
  Tyle na dzis…
  Ciag dalszy nastapi…

  KIBIC
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  4 11.2012 – 13h,48

  PS:
  Wizjoner to – glosny w latach osiemdziesiatych – rosyjski doktor „Z3.
  Kim jest?
  Co zdzialal?
  O tym pisalem w ksiazce: „KARPOW – KASPAROW o korone szachowa: Moskwa – Londyn – Leningrad”
  Instytut Wydawniczy Zwiazkow Zawodowych – Warszawa 1986.

 2. Niedaleko said

  „Internet to cudowny wynalazek. Każdy potencjalny pacjent domu wariatów ma możliwość być słyszalnym na całym świecie.”
  Z pomocom Hillary Clinton może nawet obalić suwerenne kraje.

 3. Fascjol said

  To nie miejsce na żarty.Polska jest moją Ojczyzną.Ojczyznę i Prezydenta należy szanować i chronić.Prezydent zginął tragicznie.Więcej szacunku Kibice i tp.

 4. 166 bojkot TVN said

  https://marucha.wordpress.com/2010/04/11/dziwne-fakty-ze-smolenska/

 5. Krzysztof said

  Wy se tu jajca robicie, ale jedno jest pewne po 10 kwietnia 2010 r. Polska, a przede wszystkim NARÓD jest rozłożony na łopatki! Znaj proporcjum mocium panie!!!!!!!!!!!

 6. Zerohero said

  Re 2

  1) Co Pan powie, Prezydenta Kwaśniewskiego, Komorowskiego i Jaruzelskiego też? Bo o ile wiem, to Wam partyjniakom chodzi zawsze o to, że „naszego” szanujemy i oburzamy się na jego opluwanie, a „ich”

  Nie rozumiem też co ma wspólnego ojczyzna z Kaczyńskim. Kaczyński był jednym z tych co chcieli wcielenia do Unii Europejskiej, zapraszał tu Bnai Brith, podtrzymywał farsę Jedwabnego, merdał ogonkiem w Izraelu, uczestniczył w obradach okrągłąge stołu, ściągnał do swego rządu Sikorskiego (dzieci mówią po Polsku?)… Nawet Marta Kaczyńska ma zdjęcia jak odprowadza dziecko do przedszkola. Amerykańskiego…chyba, że chodzi o taką ojczyznę jak judeopolonia.

  2) Artykuł pochodzi od sekciarza smoleńskiego, a nie Maruchy. Żarty stroi sobie sekta smoleńska. Nieświadomie – poziom IQ i wiedzy ogólnej powoduje, że oni żartują mając intencje być poważnymi.

  To nie dowodzi, że zamachu nie było, bo w każdym środowisku są wariaci, prowokatorzy itd. Niestety zauważyłem ogólną tendencję, że wariat, o ile trzyma się wersji „to były ruskie”, środowisku nie przeszkadza. Poza tym naczelne media (a nie anonimowi blogerzy) sekty smoleńskiej ze śmiertelną powagą wspominały o niejednej cudaczności.

  sztuczna mgla – koncepcja urągająca zdrowemu rozsądkowi, ponieważ tu nie chodzi o zadymienie batalionu piechoty, a położenie zapory na obszareze dziesiątek kilometrów. Jak sobie to sekciarze wyobrażają, policzyli ile potrzeba chemikaliów na taką akcję?

  „pancerna brzoza” też się trzyma świetnie, choć znane są crashtesty skrzydło vs słup telegraficzny gdzie skrzydło zostaje przecięte. To nie dowodzi, że skrzydło Tupolewa musiało ulec brzozie, ale pokazuje, że arogancka pewność sekciarzy nie ma żadnych podstaw.

  Żartami są też uwagi na temat podejrzanego ułożenia szczątków, zbyt wielkiego rozbicia samolotu, wszelkie uwagi, że samoloty w takich warunkach się nie rozbijały a pasażerowie przeżywali. W rzeczywistości bywało różnie. np. 12 maja 2010 r. na lotnisku w Trypolisie podchodzący do lądowania samolot rozbił się w drobny mak, tak jak w Smoleńsku.

  Jak można traktować środowisko, które notorycznie serwuje kłamstwo za kłamstwem, nieraz świadomie – licząc na nieostrożność albo łatwowierność ofiar?

 7. Zerohero said

  Re 4

  Rozumiem, że plan Balcerwicza, wejście do UE, pozbycie się banków, usług i przemysłu, wywalenie milionów Polaków na emigrację – nic to. Ważne, że wasz prezio zakończył żywot, ergo umarła Polska.

  To też jest kamyczek do ogródka sekty smoleńskiej. Robienie z Lecha Kaczyńskiego i jego świty nie wiadomo jakich bohaterów, gdy w rzeczywistości byli elementem spisku okrągłotołowego, frakcją w AWS.

  Nieźle wam Kiszczak narobił w banie.

 8. Tekla said

  A tu Gazeta Polska juz wszystko wie,redaktor Sakiewicz..pisze..

  Mamy już dziesiątki ekspertyz i analiz świadczących o tym, że w Smoleńsku doszło do zbrodni. Po dwóch i pół roku od katastrofy do opinii publicznej przedostają się coraz poważniejsze dowody na zamach. To jednak dopiero początek. Polacy kompletnie w tej sprawie nie ufają władzy. Nawet zwolennicy PO domagają się komisji międzynarodowej ws. Smoleńska. Putin ma poważny problem, bo efekty jego awanturniczej polityki spadną na cały kraj. Nowych przyjaciół nie kupił, wrogów mu przybyło.

  Wkrótce w Rosji może dojść do poważnych zmian politycznych. Wtedy dowiemy się o przyczynach tragedii z 10 kwietnia 2010 r. już bez wielkiego śledztwa. Jest to najgorszy koszmar dla pomocników Putina w Polsce. Zostaną poświęceni w pierwszej kolejności.

  http://www.gazetapolska.pl/24666-jak-morduje-sie-w%E2%80%AFrosji

 9. Marucha said

  Re 3:
  To Pan odebrał ten artykuł jako żarty?
  Ależ on był przez autora napisany jak najbardziej seriozno.

 10. Wosiu said

  GP:

  Prokuratura szuka źródła przecieku o trotylu

  Jak ustaliła „Gazeta Polska”, polscy specjaliści badający wrak Tu-154 posiadali urządzenie wysokiej klasy, wykrywające materiały wybuchowe tzw. metodą FAIMS, o bardzo dużej czułości. Właśnie to urządzenie wskazało na obecność trotylu. – Płk Szeląg to wiedział, ale eksperci pomogli mu tak przygotować wystąpienie, by zbagatelizować problem – mówi nasz informator z kręgów zbliżonych do prokuratury.

  Jak dowiedziała się „GP”, prokuratura wojskowa przesłuchuje obecnie biegłych, którzy byli w Smoleńsku, oraz innych członków zespołu, który przebywał w Rosji, by dowiedzieć się, kto „sypie”. Z lektury artykułu Cezarego Gmyza w „Rzeczpospolitej” prokuratorzy wojskowi wysnuli wniosek, że informacje dziennikarza musiały pochodzić od kogoś, kto dokładnie zna szczegóły badań.

  – Zamiast skupić się na śledztwie w sprawie przyczyn katastrofy, Okręgowa Prokuratura Wojskowa w Warszawie zajmuje się poszukiwaniem osoby, dzięki której polskie społeczeństwo mogło dowiedzieć się o faktach ukrywanych przez tę prokuraturę i przez premiera Tuska – mówi nasz informator z kręgów zbliżonych do prokuratury.

  Polskie badania pod rosyjską kontrolą

  – Zastanawia jednak, że nad badaniami polskich biegłych, już od ich planowania po wykonanie, mieli pełną kontrolę Rosjanie – dodaje nasze źródło.

  „Gazeta Polska” dotarła do związanych z tym bulwersujących szczegółów, dotyczących badań wraku polskiego tupolewa na obecność materiałów wybuchowych.

  – Na miejscu całą akcją kierował niejaki Zwonkow, o ile dobrze zapamiętałem nazwisko. Ale zanim komisja wyjechała do Smoleńska, pół roku wcześniej Rosja kazała złożyć Polsce wnioski do zaakceptowania, dotyczące personalnego składu ekspertów i wykazu sprzętu, który polski zespół chce zabrać do Rosji. Rosjanie wiedzieli więc wcześniej, że aparatura [część była produkcji rosyjskiej – przyp. red.], którą polscy biegli będą badali wrak, wykrywa materiały wybuchowe. Dlaczego mimo to dopuścili do badań? Może ma to sugerować, że materiały wybuchowe umieszczono na pokładzie polskiego samolotu rządowego nie w Rosji, lecz w Polsce? Nie można też wykluczyć prowokacji, która miałaby na celu skompromitowanie hipotezy zamachu – mówi nasz informator z kręgów zbliżonych do prokuratury.

  Jak opowiada – gdy podczas badań urządzenia polskich biegłych zapiszczały w momencie, kiedy wykryły materiał wybuchowy, wśród przebywających z nimi Rosjan zapanowało poruszenie: co to, co to znaczy? Możliwe jednak, że ci, którzy tam byli, nie wiedzieli o szczegółach całej sprawy, byli tylko „aniołami stróżami” polskich ekspertów, jak przypuszcza nasze źródło.

  Ale faktem jest, że – według już wykonanych badań aparaturą przenośną do wykrywania obecności materiałów wybuchowych – są (jak to określają sami biegli) bardzo poważne wskazania na obecność trotylu w częściach Tu-154 i w gruncie na miejscu katastrofy. Urządzenia te – co trzeba podkreślić – są wycechowane (wyczulone) na wykrywanie związków o składzie trotylu. Takich samych przyrządów, jakie mieli polscy biegli, używa się np. na lotniskach do wykrywania materiałów wybuchowych, które chcą przemycić na pokład samolotów terroryści. Jeśli reagowałyby one na perfumy, to niemal każda kobieta na odprawie przed odlotem byłaby kierowana do rewizji osobistej.

  Techniki wykrywania nawet śladowych ilości materiałów wybuchowych, użyte w Smoleńsku przez polskich ekspertów, polegają na badaniu ruchliwości jonów – jest to metoda IMS (ang. Ion Mobility Spectometry), która jest stosowana powszechnie do wykrywania materiałów wybuchowych. Zaawansowaną wersją IMS jest wspomniana wyżej technologia FAIMS (ang. High-field Asymmetric Waverofum Ion Mobility Spectometry), czyli o tzw. zmiennym polu, którą m.in. zastosowano do badań w Smoleńsku.

  Spokojnie, to tylko eksplozja

  Szefem polskich biegłych był ppłk Karol Kopczyk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Nasi specjaliści wyjęli wszystkie fotele z hangaru i ustawili tak, jak były ustawione w samolocie. Poddali analizie ich uszkodzenia i zbadali je detektorami przenośnymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Z części wyciągniętych z hangaru zrekonstruowali też skrzydło Tu-154.

  – Kokpitu nie znaleźli wśród części wraku. Ale odkryli, lecz nie w hangarze, gdzie Rosjanie zmagazynowali części wraku polskiego samolotu, tylko w drewnianej budzie, dwie części Tu-154M 101 z godłem narodowym. Jedna była tak rozerwana, że orzeł nie miał głowy. Polska delegacja przeniosła je uroczyście do hangaru – mówi nasz ekspert.

  – Wrak i grunt badało trzech biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. W ciągu miesiąca przeanalizowali kilkaset próbek. Mieli ze sobą jedno urządzenie kanadyjskie, wykrywające materiały wybuchowe wspomnianą metodą FAIMS, o bardzo dużej czułości, i co najmniej dwa urządzenia rosyjskie do badania metodą IMS. Jest to aparatura przenośna do wykrywania śladów materiałów wybuchowych. Do naukowego potwierdzenia, że wykryto trotyl, konieczne jest, jak mówił na konferencji szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej płk Ireneusz Szeląg, badanie na urządzeniu stacjonarnym, które ma zwielokrotnioną czułość. Dla porównania: urządzenie przenośne analizuje kilka tzw. pików masowych (chodzi o pomiar masy), które wskazują na trotyl, a stacjonarne – kilkadziesiąt. Ale posiadane wyniki już bardzo wyraźnie wskazują na obecność trotylu. Płk Szeląg powinien więc raczej bić na alarm, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo obecności tego materiału wybuchowego na wielu częściach rozbitego Tu-154, zamiast ukrywać tę informację, a gdy już została ona ujawniona – uspokajać, bo powodów do uspokajania społeczeństwa to badanie nie dostarczyło na pewno – podkreśla nasze źródło.

 11. Zerohero said

  Re wklejka z wpisu nr. 10.

  Gazeta Polska dociera… do czego?

  ale eksperci pomogli mu tak przygotować wystąpienie, by zbagatelizować problem – mówi nasz informator z kręgów zbliżonych do prokuratury.

  Zastanawia jednak, że nad badaniami polskich biegłych, już od ich planowania po wykonanie, mieli pełną kontrolę Rosjanie – dodaje nasze źródło.

  W tekście pojawia się opinia-fakt ferowany przez jakieś anonimowe źródło, informatora itd. Potem doczepia się opis treściwy, np. „posiadali urządzenie wysokiej klasy, wykrywające materiały wybuchowe tzw. metodą FAIMS” i już u osoby intelektualnie nieprzygotowanej powstaje wrażenie, że GP pozamiatała, że mamy kolejny demaskatorski artykuł na medal.

  Warto zaznaczyć, że GP z równą powagą pisała już np. że samolot nie mógł się tak rozbić, a to oznacza bombę. Znam przypadki gdy jednak tak się rozwalił, więc wnisokowanie GP jest kłamliwe. GP pisała kiedyś o zakłócaniu i złym naprowadzaniu. Porzuciła ten temat. Czy trotyle też porzuci?

 12. Zerohero said

  Anonimowe źródła twierdziły, że Irak ma broń masowej zagłady.

  Jakaś odpowiedzialność syjonistycznych podżegaczy? Żadna.

 13. Zerohero said

  Jestem „antyszczepionkwcem” ale jak kiedyś trafiłem na demaskatorski wywiad z anonimowym byłym pracownikiem szczepionkwego korpo, to uznałem go za prawdopodbny wymysł napisany w najlepszym razie „dla dobra sprawy”. Tam nie było faktów, tylko zapewnienia. Nie odważyłbym się w interenetowej dyskusji dać na niego linka. Po prostu bym się wstydził i czuł, że lobby szczepionkowe skopie mi tyłek.

  Natomiast sekta smoleńska niczego się nie obawia, każdą bzdurę wklei i zalinkuje. Macie tupet, a w zasadzie….hucpę.

 14. Wosiu said

  Re 11-13/ Zerohero

  Łżesz jak Lis. Nie ma ani jednego przypadku, że przy podobnej katastrofie nastąpiło podobne zniszczenie samolotu. Przypadków przeciwnych, z małymi zniszczeniami, jest za to bardzo dużo. Airbusa w Tripoli sobie odpuść, bo samolot ten uderzył w ziemię pod znacznym kątem. Już zapomniałeś co było widać na filmie z crash-testem Boeinga 727 na pustyni? I jakie było tam podłoże a jakie w Smoleńsku?

  Daj sobie lepiej spokój. Wiesz na kogo wyjdziesz jak jeszcze parę rzeczy się ujawni?

 15. kazek said

  Czy ktoś wie jaka wersja teraz obowiązuje wg. najnowszych badań np. posła Maciarewicza ?
  Czy była sztuczna mgła? czy prawdziwa ? czy samolot żle naprowadzono? czy go zestrzelono ? czy ładunki były zainstalowane w czasie ostatniego przegladu w Samarze? Jak to było?

  Czy może można dowolnie snuć opowieści?

 16. zofia said

  Zamach dokonnany przez Putina na „najlepszych synow ojczyzny” jest jak opetanie w polaczeniu z „miloscia na zawsze do amerykanskich oddanych Polsce tez synow”.
  Rozmawiajac ze znajomymi i rodzina doszlam do takiego wniosku, bo jak juz nie maja zadnego argumentu to wyzywaja od „putynistek” , „bolszewi”, ” albo wysylaja do „moskwy”.
  Kosciol w Polsce podsyca ta atmosfera zamiast otworzyc oczy, ze ten „WIELKI SWIETY” prezydent i „jedyny ratunek” dla katolickiej Polski J Kaczynski majac pelna wladze nie UNIEWAZNILI ustawy, ktora posluzyli sie POowcy aby sprzedac (ZRABOWAC) ostatnie DOBRA NARODOWE.

  Sprzedaż akcji KWB Adamów S.A. i KWB Konin S.A. nastąpiła w trybie art. 33 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 roku o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz.U. z 2002 r. Nr 171, poz. 1397, z późn. zm.), tj. negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, które zostało opublikowane w dniu 14 lipca 2011 r. Proces prywatyzacji kopalń prowadzony był z udziałem doradcy MSP – KPMG Advisory.

  http://pluszak.nowyekran.pl/post/69029,prywatyzacja-kopaln-wegla-brunatnego-konin-i-adamow
  Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa

 17. A zwłoki tego Kaczyńskiego… sorry… Kaczorowskiego to jak namierzyli? Bo w trumnie pt. Kaczorowski to Kaczorowskiego nie było. No to GDZIE był?

  Po raz kolejny pytam: „Gdzie są zwłoki?”

 18. zofia said

  ad 14
  Prosto w twoja sjonistyczna twarz!

  http://egipt.amra.pl/skrzynka.htm

  I jeszcze jedno. Samolot rozbil sie na wodach miedzynarodowych , dlaczego amerynanie przejeli kontrole nad sledztwem?
  Egipt prowadzil rowniez wlasne sledztwo i co? NIC!

 19. Zerohero said

  Biorąc pod uwagę, że Gazeta Polska bardzo aktywnie zakłamuje sytuację np. w Syrii, ruskiego pier…ca miała długo przed 2010 i jest ogólnie neokońska, to czemu mam jej wierzyć na słowo? To tylko ich słowo. „mamy informatora”, „źródło powiedziało”. Z tego się potem robi aferę, a fora i blogi zapychają ludzie, którzy pisaninę GP potraktowali jak prawdę objawioną. Kto potem pamięta, że u samego żródła twki jedynie zaufanie do GP? Podobnie jest z Repą. Swego czasu Najwyższy Czas zapowiadał, że ma wyjątkowo drastyczne i okrutne zdjęcia wskazujące na zamach. Miał, ale nie pokazał. I tak w kółko. „nie ma ciał” – podejrzane – potem pojawia się zdjęcie z ciałami – jakaś refelsja? Nie! Jadą z koksem dalej. Już niektórzy zaczeli sugerować, że eksplozja miała miejsce dopiero po wylądowaniu – robią tak co bystrzejsi w świetle nonsensu wersji eksplozji w powietrzu.

 20. zofia said

  Jezeli to byl zamach to „ruska” bombe podlozyli w Wa-wie, a mogly to zrobic tylko Sluzby Specjalne, ktore zweryfikowal A Macierewicz.
  I tylko on mogl namowic prezydenta aby zamiast pociagiem z rodzinami katynskimi jak chcial polecial samolotem ze swita ORSZAKIEM,ELITA RZADOWA, i CALYM DOWODZTWEM WP!
  Tylko taki „orszak” mogl dodac blasku w swiatlach kamer w Katyniu GLOWNEMU ZWIERZCHNIKOWI SIL ZBROINYCH!
  I nie zatrzymal nikt PYCHY prezydenta i nie przypomnial „Miroslawca” i co najgorsze zapomnial ze JEST TO LAMANIE NATOWSKIEGO PRAWA BEZPIECZENSTWA!

 21. Zerohero said

  Re 14

  No i co ci Wosiu pozostało jak dostałeś niewygodny argument? Wyzwiska i wmawianie, że to jednak nie pasuje. W Trypolisie była praktycznie ta sama sytuacja, tzn. podejście przy złej widoczności i nagłei pull up, pull up. 🙂

  Nie ma co się posiłkować przypadkiem gdy samolot zachował się w jednym kawałku, bo z logicznego punktu widzenia musisz przeanalizować WSZYSTKIE przypadki katastof lotniczych by mieć pewne (i tylko empiryczno-statystyczne) uzasadnienie, że ten przypadek był dziwny.

  A przede wszystkim na idiotyzm zakrawa sugerowanie, że jakieś mocarswo drugorzędnemu polikitykowi wrogiego sojuszu zrobi idiotyczny, prymitywny, nie-do-ukrycia zamach, a potem będzie trwoniło wielkie siły na jego tuszowanie. Skoro taki amator jak ty WIE, że był zamach, to wiedzieć musi też rząd USA. Wytłumacz mi zatem amatorze czemu ufasz Macierewiczowi z żydowskiego KOR, który poleciał z Fotygą tłumaczyć Amerykanom, że to jednak był zamach. Kto tu jest durniem. Ty, Macierewicz czy Amerykanie?

  Ty i tobie podobni macie „fazę” jak w głupiej szpiegowskiej komedii :).

 22. Kibic said

  Gdzie sa durnie?
  W Pis czy w PO?
  A moze u Palikota?
  Odmienne opinie – wypowiadane z mina i tupetem znawcow – wzajemnie sie wykluczaja.
  Racje, wg stanu na dzien dzisiejszy, moze miec…niestety…tylko jedna strona.
  Gdzie jest wiecej durni – poslow i „profesorow – w PiS czy w PO ?!?
  Uklony,
  Kibic
  z Reims, 6.11.2012

  PS:
  To samo pytanie dotyczy stanu umyslow tutaj wpisujacych sie.
  Kto robi za madrale a kto jest…po prostu durniem badz matolem ?!?
  Przy okazji: trzeba byc durniem czy madrala aby ubiegac sie o prawo mowienia o sobie „patriota”?!?

 23. Kto skorzystał na wydarzeniu smoleńskim? Skorzystał PIS. Gdyby nie to wydarzenie, to PIS-u już by nie było.

  Oczywiście beneficjentów było więcej. Ale ten najważniejszy, to PIS.

 24. Ab said

  Kolejny odcinek serialu p.t. „Kiepscy”, pardon…. Smoleńska mgła?

 25. Kar said

  re; 18 Zofia

  ad 14
  Prosto w twoja sjonistyczna twarz!

  niech Pani da wiecej detali-dobre!, ..( „sjonistyczna” twarz??)..

 26. Zerohero said

  Po lekturze próbki plwocin sekty smoleńskiej, które tu zamieścił Gajowy stwierdzam, że nawet fakt istnienia rakiet przeciwlotniczych w Rosji to poważny argument obciązający.

  Gdyby Rosja była na poziomie kamienia łupanego, to zawsze można powiedzieć, że tubylcy rozpalili ogniska w taki sposób by zmylić załogę co do położenia pasa startowego. Ewentualnie ukamienowali go po wylądowaniu. Ciała być może zjedli, bo to przecież „nie nasza cywilizacja”.

  🙂

 27. Zerohero said

  Chodzi oczywiście o zjedzenie ciał, bo jak pisała Rzepa piórem RAZa (felieton „kulturnyj narod”), Rosjanie z powodu zbrojeń strasznie głodują.

  Żarty żartami, ale pewna pani dzwoniąca do RM sugerowała nawet, że pasażerów i załogę Tupolewa Putin zabił na narządy. Prowadzący audycję był lekko zażenowany, ale czyż to nie on wychował sobie takich słuchaczy?

 28. 6 listopad 2012 autor: KYSY
  >>Nowe wątki i złego początki<<

  Jak na łące są stokrotki ,
  – tak tu we wsi krążą plotki.
  Że z tym ,,śledztwem” od początku,
  – było coś tam nie w porządku.

  Po tragedii w pierwszej chwili,
  – to godziny tam mylili.
  Różne tam godziny mieli,
  – i Ci z dołu, i co lecieli.

  Dziwna siła tam zstąpiła,
  – mgła się tam też porobiła.
  Krzywo gdzieś tam i latali,
  – namiar dziwny też podali.

  A w gazecie napisali,
  – ślad trotylu tam zbadali.
  Nawet tyle jego było,
  – poza skalę przekroczyło.
  Mafia im też pogroziła,
  – więc gazeta się ,,zmiejszyła’’.

  Mocno tak się przestraszyli,
  – odwołali w pewnej chwili.
  Że też była tam pomyłka,
  – to z trotylu była piłka.

  A widocznie była mała,
  – więc przez okno tam wleciała.
  I przez lufcik wyleciała.
  Wcześniej tam żołnierze byli,
  – na trotylu coś ćwiczyli.
  A więc ślady zostawili.

  Ci co wszystko tam ,,badali”,
  – wrak młotami wyklepali.
  Do dziś nic nam nie oddali.

  A Rząd twierdzi od początku,
  – tak ma być i jest w porządku.
  Od początku mataczyli,
  – nawet ciała pomylili.

  Tu by mówić wypadało,
  – komu na tym zależało?
  A więc kto i za tym stoi?,
  – ten, co i się prawdy boi.

  Kto i na tym też skorzystał?,
  – ten, co na te kłamstwa przystał.
  A więc taki Pan Marszałek,
  – nic nie zrobił ni kawałek.

  By komisję tam powołać,
  – do ekspertów się odwołać.
  Bo jesteśmy przecież w NATO,
  – wspólnie badać trzeba za to.

  Kraj żył tutaj tak zamętem,
  – zdrajca został Prezydentem.
  Może dać mnie On i w twarz,
  – ten Prezydent nie jest Nasz.

  Któż tam jeszcze za tym stoi?
  – Rząd obecny bo się boi.
  By tam prawdy nie wykryto,
  – wielu dziwnie i zabito.

  Ten co słyszał tam wybuchy,
  – dziś zostały po Nim słuchy.
  Boi się i Jego żona,
  – by nie była powieszona.

  Choć ,,komando” dziwne krąży,
  – zabić wszystkich to nie zdąży.
  Jak też siły my zbierzemy,
  – zdrajców wszystkich wykryjemy.

  Kiedyś był Rząd ,,proradziecki”,
  – dziś mafijny i zdradziecki.
  Powiem śmiało, dziś ,,Platforma”,
  – to i ,,mafia” jest potworna.

  Mamy różne dziś ,,przekręty”,
  – wciąż afery i ,,zamęty”.
  We wsi dziwią się sąsiedzi,
  – Zeniu nasz za rower siedzi.

  Gdyby rower ,,złoty” był,
  – to by Zeniu sobie żył.
  Jeszcze by mu się kłaniali,
  – może i na Wójta dali.

  Wpierw w gazecie napisali,
  – trotyl tam powykrywali.
  Mafią ich tam postraszyli,
  – nie jednego już zabili.

  Choć gazeta to nie mała,
  – tak się i przestraszyć dała,
  – co pisała odwołała.
  A więc nowa już afera,
  – czy gazeta była szczera?

  Polska na aferach stoi,
  – kto napisze niech się boi.
  Była już ,,afera złota”,
  – tu, z trotylem jest robota.

  Cóż się stało w pewnej chwili?
  – jak ,,komunę” obalili,
  – żeśmy się tak pogubili?

  Wielu wyszło z tamtej biedy,
  – dziś ogromne są potrzeby.
  W sejmie ,w Rządzie mnóstwo gości,
  – znanych ze swej pazerności.

  Oni Kraj nam rozdrapują,
  – gospodarkę też rujnują.
  Coś na ,,boku” otrzymują,
  – Naród podle okłamują.

  Przeciwników zabijają,
  – nawet Rządy usuwają.
  Smoleńsk tego jest dowodem,
  – ze zdradzieckim rodowodem.

  A kto za tym przecież stoi?,
  – sami wiecie kto się boi.
  Przede wszystkim Rząd nas zdradził,
  – bo ekspertów tam nie wsadził.
  To są ludzie podli mali,
  – bo widocznie coś tam dali.

  A do tego chodzą słuchy,
  – że tam były dwa wybuchy.
  Baby we wsi się zbierają ,
  – same zamach ten zbadają.

  Powstań dzisiaj Polsko cała,
  – pókiś jeszcze nie skonała.
  Dosyć już jest z każdej strony,
  – polski Naród upodlony.

  Była Polska niepodległa,
  – dzisiaj obcym jest uległa.
  Dzisiaj mamy z każdej strony,
  – kraj Nasz strasznie zniewolony.

  Naród dzisiaj bardzo biedny,
  – Sprawiedliwy jest potrzebny.
  Ja dziś tylko serce mam,
  – które dla Ojczyzny dam.

  Walczyłem o Polskę ,,Wolną”,
  – dzisiaj walczę ja o ,,Godną”.
  Walka nas czeka ,
  – o ,,Godność człowieka”.

  Bo dziś Rodacy,
  – Polska to jest ,,obóz pracy”.
  Jak by się co kto i pytał,
  – wszędzie obcy jest kapitał.

  ,,Polskie” nic się nie opłaca,
  – tam za grosze ciężka praca.
  Obcy się na ,,grandę” pchają,
  – Rząd w kieszeni swojej mają.

  Spytam Was czy moja racja?
  – powiem , ,,dziś jest okupacja”.
  Dziś jest w Polsce ,,trzecia wojna”,
  – dosyć cicha i spokojna.

  Ale wojna niebezpieczna,
  – bo w działaniach dość skuteczna.
  Przemysł polski z każdej strony,
  – dość dokładnie wykończony.

  Młodzi z kraju uciekają,
  – bo przyszłości tu nie mają.
  Dla nich dziś jest tam Ojczyzna,
  – gdzie jest praca i ,,kasiorczyzna”.

  Ale to już inny temat,
  – na oddzielny też poemat.
  Co na sercu swoim miałem ,
  – to Wam tutaj napisałem.
  Dodam , że nie jestem chory,
  – nowe Polski są rozbiory.

  Tutaj trzeba odważnego,
  – by Was wyrwał z tego złego.
  Głoście słowa moje wszędzie,
  – słowo wielkim jest orędziem.

  Smoleńsk jeszcze i zbadamy,
  – jak zło stąd pousuwamy.
  Naród Polski Boskie dzieci,
  – Słonko jeszcze nam zaświeci.

  Autor: Krzysztof Szczurko ps.KYSY
  Zwany też Trybun Ludowy
  Podam tajny numer który :
  – dzwoni wprost do mej komóry
  782-119-573
  Dam też i gotowy,
  – adres także E-mailowy:
  kysyprzemysl@gmail.com
  to komputer na mój dom.
  Jeśli do mnie napiszecie,
  – coś nowego dostaniecie.

 29. zofia said

  Kar 25
  Nie ma detali. Zwykly phrase: In your face

 30. marost said

  Swietnie rozegrane – wystarczylo wspomniec o trotylu we wraku by spadla cena gazu z Rosji. Ciekawe, moze jeszcze cos mozna ugrac na wraku od Ruskow????

 31. antka kobity szwagra brat said

  …już to było – ale moze gwoli przypomnienia ktoś zerknie…..

  https://marucha.wordpress.com/2011/12/24/a-moze-jednak-nie-katastrofa/#comment-133338

  oraz…

 32. krzysztof1942 said

  „kij w mrowisko”
  Pierwsze pytanie – Kto poleciał do Smoleńska – Prezydent RP, czy kandydat na Prezydenta RP w zbliżających się wyborach ???

  Gdy leciał premier RP to witał Go premier FR.

  Moja odpowiedź – do Smoleńska leciał kandydat na Prezydenta RP pan L. Kaczyński, w ramach swojej kampanii wyborczej !!!

  W tym przypadku, lotu kandydata na prezydenta, wyjaśnia się dla czego w jednym samolocie było tylu oficjeli (każdy chce zachować swoje stanowisko przy ewentualnie nowym prezydencie a taki lot, do Katynia, zwiększał możliwość reelekcji).

  Podpytanie – Kto płacił za lot pana L. Kaczyńskiego do Smoleńska – kancelaria Prezydenta RP, czy sztab wyborczy pana L. Kaczyńskiego ??? W pierwszym przypadku było by to poważne nadużycie.

  Moja PRYWATNA teoria przyczyny wypadku – samolot podchodzi do lądowania, generał Błasik upewnia się, że lądują. Nasi bohaterowie, łącznie z kandydatem na prezydenta mają nie zapięte pasy i nie siedzą na swoich miejscach. Nie wiedzą, że są tak trudne warunki do lądowania. „Żelazna brzoza” – cała ta masa ludzi wpada na jedną burtę samolotu, samolot traci stateczność, obraca się w okół osi i uderza w ziemię, ludzie, siłą bezwładności lecą w kierunku kokpitu i tam giną (brak ciał – były w jednym miejscu, pourywane nogi i ręce, pozrywane ubrania – lecieli przez i nad fotelami).

  Reszta to „bicie piany” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Z drugiej strony, gdy przyjmiemy teorię zamachu, to sprawców powinniśmy szukać w kraju.

 33. Marucha said

  Ja wciąż nie wiem jednego:
  Zostałem przez p. Wosia obsobaczony za to, że nie wiedziałem, że samolot się rozbił ze względu na złe wskazania przyrządów pokładowych, gdy celem rozeznania warunków do lądowania zszedł na małą wysokość.
  Ale przecież został zniszczony wybuchem bomby na pokładzie, względnie zestrzelony…
  Już nie wiem, czego się trzymać.

  Wygląda jednak na to, że został zestrzelony, czego dowód załączam w postaci filmu:

 34. Inkwizytor said

  A co Pan sie przejmuje jakims Wosiem ? jakis pewnie sekciarz smolenski,

 35. Moja prywatna opinia o wydarzeniu w Smoleńsku:

  1. Nie wiem, czy wystartowali z Okęcia.
  2. Nie wiem, czy dotarli nad Smoleńsk.
  3. Nie wiem, czy samolot w ogóle leciał z pasażerami.
  4. Nie wiem, co się działo przed przyziemieniem.
  5. Nie wiem, co było przyczyną przyziemienia.
  6. Nie wiem, co spadło na ziemię.
  7. Nie wiem, czego szczątki znalazły się na ziemi.
  8. Nie wiem, co zawierają trumny i czy w ogóle cokolwiek zawierają.
  9. Nie wiem, gdzie i jak znaleziono szczątki Kaczorowskiego.
  9 Nie wiem, kto leżał w jego trumnie.

  Wystarczy. Napisałem to, co napisałem na podstawie informacji w mediach.

  Ad. 1 – jeżeli jest info, że delegacja „wyleciała” i info, że „nie ma dowodu, że ktokolwiek wyleciał”, to moja reakcja może być tylko jedna – patrz pkt.1
  Ad. 2 do 9 – analogicznie, jak w Ad.1.

 36. Marucha said

  Re 34:

  Przejmuje, nie przejmuje… ale zacytować warto.

  Wysłany 05.11.2012 o 20:12:37 jako komentarz 36 do artykułu „Zmarł Jerzy Przystawa”
  Re 36/ Marucha

  “A w szczególności dlaczego piloci zdecydowali się na lądowanie,” [Pytanie moje – gajowy]

  No mam się teraz wkurwić i obluzgać Pana? Przecież już zostało 1000 razy udowodnione, ze piloci nie lądowali tylko podchodzili na rozpoznanie czy można lądować albo odejść na tzw, drugi krąg. I podchodzili tylko do 100 metrów gdzie coś się stało z ich kontrolą samolotu. A co było w komendach do tzw. “Wieży” przez jakieś nadrzędne dowództwo, łączone jeszcze z jakąś centralą : “sprowadzić ich na 100 metrów i nie dyskutować” !!!!??????!!!!!

  Pan nie jest głupim gnojkiem. Pan jest bardzo inteligentny i ma Pan całkiem dużą wiedzę ogólną (niestety jednak nie dorastająca do problemu) . Jakim to cudem Pan nie kojarzy wszystkiego związanego z katastrofą i z tym co się potem stało?????

  Zgaduję: samoograniczenie umysłowe związane z wcześniejszym uprzedzeniem?

 37. Marucha said

  Wnioski są takie: nawet gdyby ktoś z sekty smoleńskiej przypadkiem (oczywiście, że przypadkiem, a nie na podstawie zerowej wiedzy i takiejż logiki) wpadł na prawdziwy powód katastrofy, żaden normalny człowiek mu nie uwierzy i wyśmieje.
  …a może to o to chodzi, żeby w kupie śmieci nie znaleźć monety?

 38. Ad. 37

  „…a może to o to chodzi, żeby w kupie śmieci nie znaleźć monety?”

  – I właśnie O TO chodzi.

 39. Żeby ukryć prawdę, mnoży się fałsze podobne do prawdy I wszystkie te fałsze są nie do odróżnienia od prawdy. I w tym zgiełku nie sposób zorientować się, co jest prawdą, a co fałszem…. Banalne. Prawda jest jedna, a fałszów wiele. Praktycznie nie do przejścia.

 40. Marucha said

  Re 38, 39:
  Jestem w tej chwili całkowicie pewien, że do prawdy już nigdy nie dojdziemy, a nawet jeśli wpadniemy na nią nosem, to jej nie rozpoznamy i przejdziemy obok.
  Nie pierwszy raz w praworządnej III RP, ale pierwszy raz na taką skalę.
  Dlatego ja trzymam się wyjaśnienia najprostszego: wypadek. I na pewno nie przekona mnie do zmiany zdania rosnąca liczba teorii wzajemnie ze sobą sprzecznych.

  Nb. czy katastrofa Casy też była zamachem rosyjskim?

 41. krzysztof1942 said

  Re 35

  To jest właśnie „bicie piany”.

 42. Ad. 40

  „Dlatego ja trzymam się wyjaśnienia najprostszego: wypadek.”

  – Do tego potrzebne są ciała. Tych ciał do tej pory nie widzieliśmy. Nikt, komu można by ufać, tez ich nie widział. Brak dowodów, że był wypadek. Brak dowodów, że wylecieli itd.

  Kaczyński stał na przeszkodzie ocieplenia stosunków z Rosją. I Kaczyńskiego nie ma (gdzie on jest? – nie wiem). Skrzypek nie chciał brać pożyczek. I nie ma Skrzypka. Dziennikarze potrafią ten ciąg ciągnąc dalej. Na naszych oczach, ale poza naszym rozumieniem (brak danych) dzieje się wielka polityka. Nie wiem, jak kto, ale ja nie czuję potrzeby rozumienia każdego niuansu tej WIELKIEJ GRY.

  „Psy szczekają, karawana jedzie dalej.” – Anim ja pies, ani szczekać nie lubię.

  Wystarcza mi parę prostych prawd, co nienowe…

 43. krzysztof1942 said

  Przyczyna śmierci pasażerów banalna – nie zapięte pasy bezpieczeństwa.
  Gdyby wszyscy siedzieli na swoich miejscach i mieli zapięte pasy, to może piloci podnieśli by samolot (chcieli), a na pewno nie było by tylu ofiar śmiertelnych. Samolot spadł by na podwozie a nie na „grzbiet”.

 44. Marucha said

  Re 42:
  Myślę, że gdyby wypadku nie było, gdyby nie było ciał, Rosjanie zachowali by się ZUPEŁNIE inaczej…

 45. Zamach przeprowadzili dokladnie „ci” sami, ktorzy przeprowadzili (dokonali) zamach na World Trade Center w New-jew-Jorku…
  Jak na razie czuja sie bezkarni, bo wiedza o tym, ze „mass media”, politycy siedzacy u „nich” w tylnej kieszeni zachowuja sie dokladnie tak, jakby nic nikomu sie nie stalo…
  Z grzecznosci pomine, ze caly lichwiarski system finansowy jest przez „ich” braci calkowicie kontrolowany wiec, zadnych obaw rowniez z tego tytulu miec nie beda…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Ad. 44

  Mógł być układ. Między USA, Rosją i Polską. Europie tez pasowało, bo spolaryzowana scena polityczna PO-PIS nie uległa zmianie. Gdyby nie Smoleńsk, to PIS-u już by nie było. Tę lukę mógł zapełnić tylko ruch narodowy. A do tego, póki ich sił, nigdy nie dopuszczą. Jeżeli był układ, to nikt nie zginął. Bo i po co? Europa nie byłaby w stanie zwalić wszystkiego na PO, gdyby się wydało. Tu każdy na każdego musi mieć haki.

  Nie bawmy się w to. Szkoda czasu i energii. Trzeba przyjąć, że to był wypadek, zamknąć sprawę i jechać dalej. Z silnym akcentem na „jechać dalej”.

 47. Zerohero said

  Re 40

  katastrof było więcej: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=4347

  23 stycznia 2008 CASA, 20 ofiar
  27 lutego 2009 Mi 24, 1 ofiara
  31 marca 2009 Bryza, 4 ofiary
  10 kwietnia 2010 Tu-154, 96 ofiar

  Chodzi tylko o śmiertyelne katastrofy! Z artykułu wyłania się bardzo ponury obraz kondycji polskiego lotnictwa wojskowego. Statki cywilne latają częściej a nie zaliczają tylu wypadków. Autorem artykułu jest Tomasz Hypki na ktorym pisobolszewia nie zostawiła oczywiście suchej nitki. Nie dość, że podłapał tezy o zamachu, to wcześniej krytykował zakup F16. Na forum IV RP dostało mu się kiedyś za antyamerykanizm…

  Przypominam też, że 4 grudnia 2003 roku dupnął o ziemię Mi 8 z premierem Leszkiem Millerem.

  Normalnie w jakimś Bantustanie chyba panują lepsze standardy…

 48. Zerohero said

  http://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=3514

  cytuję:

  Gazeta Polska, brukowiec żerujący na katastrofie smoleńskiej, by zwiększyć sprzedaż i dochody właścicieli, nie rezygnuje z pisania dowolnej bzdury, by zainteresować naiwnych czytelników. Liczba niedorzeczności, które znalazły się w ostatnich kilkunastu miesiącach na jej łamach, przekroczyła wszelkie granice. Rozpylony hel, sztuczna mgła, bomba próżniowa – wszystko, byle nie prawdziwe przyczyny rozbicia Tu-154M, czyli – w dużym uproszczeniu – polski bałagan i skłonność do ryzyka. Działa przy tym zasada – jeśli fakty się nie zgadzają, tym gorzej dla faktów. Każdy normalny człowiek na miejscu pracujących w tej gazecie tzw. dziennikarzy spaliłby się ze wstydu po zrozumieniu kolejnych błędów, a oni przechodzą nad nimi do porządku dziennego i piszą kolejne idiotyzmy. Nie można ich jednak interpretować w kategoriach humorystycznych, gdyż sprawa katastrofy smoleńskiej jest zbyt poważna. To olbrzymia tragedia, świadectwo wielu słabości naszego państwa, dlatego należy ją wyjaśniać z najwyższą pieczołowitością. Pisałem o tym już kilka razy, ale muszę wrócić do tego tematu przed wydaniem specjalnego numeru Skrzydlatej Polski, w którym opiszemy wszystkie dostępne fakty i to co z nich wynika.

  W ostatnim czasie Gazeta Polska dowodzi m.in., że to nie brzoza zapoczątkowała destrukcję rządowego Tu-154M. Zdaniem brukowca, drzewo nie mogło urwać skrzydła samolotu, ponieważ stało w innym miejscu niż stało. A nawet jeśli stało tam gdzie stało, to było zbyt słabe, by zniszczyć konstrukcję skrzydła. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest powoływanie się na naukowców. Wcześniej byli oni zwykle anonimowi (czyli zapewne w ogóle nie istnieli), teraz niektórzy firmują gazetowe bzdury nazwiskami. Niektórzy podpierają się nawet tytułami profesorskimi. Co z tego, że nie mają pojęcia o lotnictwie… Profesor to profesor, szczególnie, gdy zgadza się z tezami brukowca.

  Pracownik naukowy Politechniki Opolskiej stwierdził, że samolot rozpadł się na małe części na skutek eksplozji bomby próżniowej. Jest tego pewien. Dodał, że grubość pokrycia samolotu to 7,5 mm… Gdyby zajrzał choćby do Internetu, dowiedziałby się, ze naprawdę mieści się ona w większości w przedziale 1-2 mm. Z blisko centymetrowym pokryciem samolot nie oderwałby się od ziemi ze względu na swój ciężar. No chyba, że bez pasażerów…

  Inny naukowiec, tym razem z Politechniki Warszawskiej, przeprowadził nawet komputerową symulację zniszczenia konstrukcji. Oczywiście, żeby wykazać, że brzoza nie mogła zniszczyć struktury skrzydła samolotu. Mimo że zniszczyła.

  Żaden z ekspertów brukowca nie odnosi się do elementarnych faktów. W pobliżu feralnej brzozy znaleziono fragmenty konstrukcji i instalacji z uszkodzonego skrzydła, jego kilkumetrowy fragment upadł nieco dalej, w charakterystyczny sposób uszkodzone zostały inne drzewa na trasie lotu rządowego Tu-154M. Zapis rozmów w kabinie załogi nie budzi wątpliwości w ocenie przebiegu ostatniej fazy lotu. Ostatnie przekleństwo na pewno nie jest świadectwem zamachu…

  O mechanizmie niszczenia konstrukcji cienkościennej pisałem w tym miejscu całkiem niedawno. W skrócie – nawet niewielkie uszkodzenie, które zaburza pracę struktury, może pod wpływem ogromnych sił aerodynamicznych doprowadzić do jej zniszczenia. Przebieg tego procesu może być bardzo skomplikowany. Czy szanujący się profesor powinien o tym wiedzieć? Jeśli wypowiada się dla Gazety Polskiej – najwyraźniej nie musi.

  Swego czasu Otto von Bismarck powiedział: Hundert Professoren und das Vaterland ist verloren*. Przez ponad stulecie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Może, by ratować Polskę warto zweryfikować niektóre tytuły profesorskie?

 49. alexirin said

  na pierwszym filmie mamy podzucanie ciał na drugim zdjęcia satelitarne jesli to był zwykly wypadek to dlaczego to robiono czy ktoś mi tutaj udzieli odpowiedzi?

 50. 166 bojkot TVN said

  http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/hofman-kto-zamordowal-to-kwestia-do-wyjasnienia,1,5297635,wiadomosc.html

 51. 166 bojkot TVN said

  49/
  Ktoś przed momentem wyłączył mi 2. film w trakcie oglądania!

 52. Marucha said

  Re 48:
  Warto dodać, iż autorem artykułu jest Tomasz Hypki, człowiek który wie, co mówi.

 53. Marucha said

  Re 51:
  FSB?

 54. 166 bojkot TVN said

  52/Marucha
  Gmyz skonfrontowany z Hypkim na żywo w TV stwierdził bez ogródek jak ten kłapał o stanowisku prokuratury jako prawdzie objawionej, żeby po tylu kompromitujących wypowiedziach schował się gdzieś w mysiej dziurze, bo jego oceny są warte funta kłaków (czy coś w tym stylu)

 55. Marucha said

  Re 54:
  W porównaniu z kompetencją Hypkiego, Gmyz jest zwykłym psiakiem do wynajęcia, któremu dano kopa.

 56. Zerohero said

  B166 jak zwykle bełkocze. Nie wiem o co chodzi z tym chowaniem się w mysiej dziurze. Niedawno czytałem nekrolog Anny Hypki, może to jest powód chowania się Hypkiego? Śmierć bliskiej osoby i jednocześnie szczucie przez pisobolszewików.

  Gdybym miał mental pisowca, to zaraz bym zapytał czy to nie podejrzane? Czy to nie Macierewicz morduje członków rodzin swoich przeciwników?

  Wy, partyjniackie nekrofile na wszystkim zbijecie kapitał. Na Lepperze, którego niszczyliście wspólnie z Michnikiem i Tuskiem też próbowaliście zbić. Już po śmierci zaczynało się okazywać, że Lepper był po waszej stronie. Zgroza. PiS buduje trupią armię.

 57. dr TS said

  A może „bomba” termobaryczna eksplodowała sama? Po uszkodzeniu skrzydła (a w nim był zbiornik z paliwem) i przyziemieniu w całości samolotu (co pokazali Niemcy w swojej telewizji – ciekawe, że wycieli co było dalej) poturbowani pasażerowie mogli sami zacząć ściągać z siebie oblane paliwem ubrania i rozpinać się z pasów… Później tylko inicjacja zapłony i pierdut, wakumbomb wywalił wszystko… I Polacy i Ruskie dostali pierdla, że to mógł być zamach itd. Trotyl pochodzi z eksplodującej amunicji ochrony, dlatego nie znaleźli broni (w całości).
  Może być dużo spekulacji, a może to tylko żerowanie na sytuacji? A może mieli wcześniej dupnąć i chłopaki wyprowadzili samolot? Tylko awaria po uderzeniu w brzozę nie pozwoliła odlecieć? Pilotom należy się pochwała, szkoda ich…
  Pod grunwaldem zmasakrowanych rannych, z miłosierdzia, dobijano…

 58. 166 bojkot TVN said

  55/56
  Panowie jak widac piszą spoza kręgów polskiej telewizji – nie macie pojęcia co taki Hypki potrafi nadawać na zlecenie, wbrew podstawowym faktom, które znamy. On też upił generała.

 59. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/40075-co-bedzie-jak-okaze-sie-ze-w-probkach-sa-materialy-wybuchowe-na-pewno-nie-napisze-o-tym-rzeczpospolita

 60. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 61. Marucha said

  Re 59:
  Co będzie, jak okaże się, że w próbkach są materiały wybuchowe? Na pewno nie napisze o tym „Rzeczpospolita”
  A co będzie, jak się nie znajdą?

 62. Cham Wiejski said

  Moim zdaniem zamach wyglądał w ten sposób:
  Rosjanie umieścili na pokładzie Tupolewa bombę.
  Celowo źle naprowadzali lądujący samolot, żeby się rozbił.
  Dla pewności w ostatniej chwili odpalili rakietę.
  Rakieta trafiła w samolot, powodując wybuch bomby.
  Skutki wszyscy znamy.

 63. Cham Wiejski said

  Nie mam zamiaru lekceważyć tragedii i nigdy tego nie robiłem. Widzę jednak, że najwięcej do powiedzenia przy jej wyjaśnianiu mają wariaci.

 64. Carlos said

  http://www.youtube.com/watch?v=jEly79C9I3s ot i wszystko na ten temat

 65. Inkwizytor said

  Panie Zerohero

  Belkotka jako przedstawicelka Zydopisu nie cofnie sie przed zadna insynuacja. Ma pan racje, ci polityczni niekrofile beda zbijacv kapital na smolensku az do wybiorow, wtedy pieredyszka od smolenska a potem znowu. Niech Polacy tym sie tylko zajmuja, bo inne rzeczy niewazne

 66. 166 bojkot TVN said

  64/Carlos
  Hypki nie dopuszcza do swojego pustego móżdżku, że w Mierosławcu mogła być próba generalna przed Smoleńskiem.
  Sprawa Casy nie została wyjaśniona, a pierdoły jakie pojawiały się tuż po, że piloci pomylili wysokość w stopach z wysokością w metrach są dla takich jak Zerohero i im podobni.
  Hypki mówi o niewyposażonym lotnisku, nie podając zupełnie jak był wyposażony Tu-154M w jaką najnowszą aparaturę nawigacyjną. Nie mówi, że 3 dni wcześniej ta sama załoga z premierem i marszałkiem sejmu Komorowskim lądowała NA TYM SAMYM LOTNISKU. To agent, zaciemniacz, taka brodata SZTUCZNA MGŁA, jak Lis, Tok FM.
  I tyle w temacie.
  Trudno w tej wypowiedzi dostrzec jakieś zdanie, które można byłoby przypisać fachowcowi. To samo z większym przekonaniem może powiedzieć np. nauczyciel techniki z pierwszego lepszego liceum.

 67. Marucha said

  Re 56, 64:
  Oto komentarze „internautów” do wideo z wypowiedzią Tomasza Hypkiego na Youtube:

  Wyjątkowa kanalia. Budzi w człowieku najgorsze instynkty.
  wniebowziety84 1 tydzień temu

  Hypki, zobacze na ulicy to dostaniesz w morde.
  Losiaczek85 1 tydzień temu

  dzisiaj już wiadomo na czyim żołdzie
  swhelmsman 1 tydzień temu

  hypki jesteś sowiecką marionetką !!!
  sztilpner 1 tydzień temu

  Hypki! wyłaź z ukrycia! ty szczurze!
  lucidcrew 2 tygodnie temu

  chypki, ty pseudoekspercie, i co powiesz na temat badan prof. Bieniendy? Nic? wiedzialem.
  Zaun – Tore Berlin 5 mies. temu 2

  Ciekawe jaką pensję ruscy płacą swoim agentom wpływu???
  4frutti 6 mies. temu 2

  panie hypki panu już dziękujemy przestań pan pierdolić od rzeczy
  motylm32 6 mies. temu

 68. Marucha said

  Re 66:
  A wszytko zaplanował już dawno Józef Stalin.

 69. 166 bojkot TVN said

  61/Marucha
  Problem jest w tym, że już się znalazły w prywatnych badaniach szczątków ofiary, a nie znalazły się w badaniach oficjalnych.

 70. Marucha said

  Re 69:
  Kolejny profesor Binienda?

 71. Inkwizytor said

  Re: 67

  Takie opinie prezentuje na pana blogu niejaka BelkotkaTVN. Tutaj jednak sie mityguje okreslajac pana Hypkiego lagodnie zeby nie dostac kopa w swoja tlusta d*pe ale pod filmikami na YT napewno daje upust swoim pisiackim instynktom 🙂

 72. alexirin said

  re 49
  Prezydent Kaczyński i wszyscy inni znajdujący się na pokładzie samolotu lecącego na uroczystości katyńskie nie zginął w samolocie, który rozbił się kolo lotniska w Smoleńsku – jak to pokazano całemu światu, ale w innym miejscu.dlatego podrzucano ciała jak na filmie o podzucaniu ciał ?????

  http://gazetawarszawska.com/zamach/

 73. 166 bojkot TVN said

  70/Marucha
  Rozmowa jak z głuchym ….
  Polecam uzupełnienie wiedzy o rewelacje kuzyna ofiary nadane w RMF FM 31.10.2012.
  Jesteście kochani polonusi mocno niedoinformowani ….

 74. krzysztof1942 said

  „my tu gadu, gadu, a dziad śliwki rwie”

  Re 72

  Czytając artykuł z podanego linku, pusty śmiech mnie ogarnia – co za bzdury !!!

  Polska, moja ojczyzna, zginęła „pod Wiedniem” za króla Jana. Potem to już była agonia państwa. Turków powinniśmy pobić u granic Rzeczpospolitej i wynieść z tego odpowiednie korzyści dla państwa. Zamiast iść pod Wiedeń, król powinien anektować Prusy i włączyć je do Polski (ale to takie – co by było gdyby).

  Wracając do „Smoleńska”, uważam, że wszyscy poważni ludzie na świecie śmieją się z polaków za ich durną dyskusję na temat katastrofy. Już sama myśl, że był samolot bliźniak zakrawa na głupotę.

  Polacy nie dajmy się zwariować !!!

 75. LP said

  „Normalnie w jakimś Bantustanie chyba panują lepsze standardy…”

  Nie tylko. Tam ludzie mają więcej klepek w łbach.

 76. Les said

  # 32
  Najlepsze podsumowanie jakie czytalem.

 77. Marucha said

  Re 74:
  … uważam, że wszyscy poważni ludzie na świecie śmieją się z polaków za ich durną dyskusję na temat katastrofy. Już sama myśl, że był samolot bliźniak zakrawa na głupotę.

  Pocieszę Pana. Nie jesteśmy wyjątkami. Amerykanie też mają swoje durne teorie – np. że paru Beduinów rozwaliło samolotem World Trade Center.

 78. Kleta said

  # 28
  Panie Szczurko – Miejże Pan litość dla czytaczy!!!
  Blagam. Nie zaśmiecaj Pan ten blog swą częstochowską “tfurczością”.

 79. Od bomby termobarycznej znacznie groźniejsza jest bomba talmudyczna. 🙂

 80. Carlos said

  re:67 Jesli brakuje argumentow to najlepiej wyzwac…kiedys zostalem w pracy wygwizdany kiedy wypunktowalem wady PIS-u.Mieszkam w Chicago…

 81. Zerohero said

  Re 77

  Dla porządku warto odnotować, że wśród teorii podważających oficjalną wersję zamachów 11 września też są jawne idiotyzmy, np. hologramowe samoloty, mikrobomby atomowe itp. Uczciwi i w miarę bystrzy badacze dystansują się od takich rewelacji.

  Zadziwiająca cechą sekty smoleńśkiej jest jej tolerancja dla nawet najgłupszych rozważań. Tak jakby im nie chodziło o dojście do prawdy, ale narobienie największego smrodu. Oni byli wielokrotnie przyłapani na bzdurnych twierdzeniach, część się wycofywała, część jedzie z nimi dalej i reaguje agresją na burzenie ich wizji.

  Ta rozhisteryzowana tłuszcza zasługuje na najgłębszą pogardę.

 82. Zerohero said

  Re 67

  Typowa hasbara. Takiej poniewierki jak Hypki nie miał Gross, nie miał Balcerowicz, nie miał Buzek, Kwaśniewski, nie mają przedstawiciele „czerwonych dynastii”.To daje wiele do myślenia.

  Re 80

  PO-PIS to przemyślnie skonstruowana machina wyborcza bazująca na ignorancji i braku dociekliwości społeczeńswa.

 83. Marucha said

  Po pierwsze – sekta smoleńska proponuje jednocześnie wiele nawzajem wykluczających się teorii.
  Po drugie – standardowy członek sekty smoleńskiej przyłapany na głoszeniu ewidentnej nieprawdy, nie odczuwa wstydu, lecz przechodzi nad tym do porządku dziennego.
  Po trzecie – gdy wykazano bzdurność jakiejś teorii, członek sekty natychmiast uczepi się innej.
  Po czwarte – jedyną bodaj cechą wspólna wszystkich teorii sekty jest pokazywanie palcem na Rosjan.
  To jest jakiś rodzaj zbiorowej psychozy. Może w Polsce coś rozpylili?

  A ostatnio, w masie głupiego bydła, zaczynają pojawiać się normalne s…syny o kryminalnych skłonnościach.

 84. Siewcawiatru said

  „A ostatnio, w masie głupiego bydła, zaczynają pojawiać się normalne s…syny o kryminalnych skłonnościach.”

  A kogo konkretnie ma pan na uwadze
  panie Marucha, jak mozna uprzejmnie
  zapytac?

  Nie Pana – admin

 85. Maciej said

  Sekta sektą panie Gajowy, ale plagi samobójstw dają do zastanowienia, czy są w pańskiej opinii po prostu samobójstwami ?

 86. Marucha said

  Re 85:
  Ależ nie. Nie są.
  Niektóre nawet dotyczą ludzi w jakiś sposób powiązanych z katastrofą.

 87. Maciej said

  Piloci kamikaze, pijany generał i rodziny które źle rozpoznały ciała swoich bliskich jeszcze mogą być sprawcami wielu dziwnych samobójstw.

 88. Zerohero said

  Czemu służą te żarty z kamikaze Macieju? Wypadki lotnicze bardzo często zawdzięczamy błędowi pilota. Kamikaze? Taki jak w Casa, Bryza i Mi 24 z ostanich lat w Polsce i masie innych podobnych wypadków na świecie. Żywioł nie wybacza, nawet debeściakom.

  Proponowałbym również pisać konkretniej, tzn. o jakie np. samobójstwa chodzi. Z doświadczenia wiem, że wielu ludzi idzie na łatwiznę i wklepuje obiegowe opinie, a przyciśnięci odpowiadają, że „przecież to wie każdy”. Takie wypowiedzi nie mają wartości informacyjnej a jedynie wytwarzają emocje. Nie neguję, że jest coś na rzeczy, po prostu chciałbym wiedzieć o kogo konkretnie chodzi.

  Morderstwo Kennedyego – oficjalny zabójca zabity, zabójca zabójcy – zabity. W krótkim czasie ginie 18 świadków bezpośrednio związanych ze śledztwem. OSIEMNAŚCIE. Do rzadu USA z prośbą o pomoc udał się ex KORowiec Macierewicz i hardcore negotiator Fotyga. To jest fakt.

 89. Wojwit said

  @Zerohero
  A propos 9/11 – widziałem podczas relacji na żywo z rozwalenia WTC jak dziób samolotu, cały i nieuszkodzony „przeleciał” przez budynek i na ułamek sekundy „wyszedł” z jego drugiej strony, po czym zniknął „rozpływając się” momentalnie w powietrzu… Potrafisz to wytłumaczyć? No ale przypuszczenie, że użyto hologramu do maskowania rakiet (?), kierunkowych wybuchów na piętrach(?) jest passe… Co najciekawsze – ludzie przebywający niedaleko WTC widzieli na własne oczy na tyle mało, że komentator telewizyjny, który relacjonował „na żywo” stojąc gdzieś nieopodal WTC mówił, iż w ogóle nie wie, co się dzieje…

 90. krzysztof1942 said

  cd 32

  <>

  Przeczytałem jeszcze raz mój wpis (32) i muszę dodać, że leciał kandydat na prezydenta ale zginął

  PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI.

  W tym kontekście wydarzenia następnych dni – oddanie hołdu Prezydentowi, Krzyż na Krakowskim Przedmieściu były właściwe. Pełniący, wtedy, obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powinien pierwszy postawić znicz pod krzyżem.

 91. Zerohero said

  Musiałbym zobaczyć film. Kiedyś analizowałem klatka po klatce rzekomy pocisk wystrzelony z samolotu tuż przed uderzeniem samolotu w WTC. Ktoś tam widział pocisk, ja nie bardzo. To trochę jak z tymi strzałami w Smoleńsku. Wszelkie wątpliwości dobrze jest rozsrzygać za pomocą brzytwy Ockhama. Są przecież filmy na których widać uderzający samolot, są konkretne dziury. Po co kombinować jak koń pod gorę i starannie markować uderzenie samolotu skoro 100 razy łatwiej po prostu takim samolotem uderzyć. Nie wiem…może to wcale nie był dziób tylko jakieś luźne szczątki?

 92. Maciej said

  odp: 88

  Ja nie żartuje tylko podaje tezę którą forsowano zaraz po zdarzeniu w Smoleńsku, proszę nie rościć do mnie pretensji, ciężko mi w nią uwierzyć z tych samych powodów z których pan nie wierzy, że talibowie zniszczyli dwie wieże, a Kennedeyego odpalił Oswald. Gdyby to był błąd pilotów to dlaczego tak nie profesjonalnie, często żałośnie zajęto się wyjaśnieniem tego zdarzenia, dla mnie potraktowano wrak tego samolotu jakby się jakaś stara stodoła zawaliła – za równo po stronie FR jak i władz urzędujących w Polsce, stąd ta maja ironia. Skoro Rosjanie mają ręce czyste to dlaczego nie chcieli ich pokazać, to jakiś absurd, zrobili to by zademonstrować siłę swojej dyplomacji ? Ciężko szukać w historii świata analogii w tym zdarzeniu, jest precedensem który może odbić się na przyszłości świata swoim piętnem. Dlaczego Macierewicz i spółka może być tak samo wiarygodny jak zespół Anodiny i Millera ? Kto do takiej farsy dopuścił, czy w Rosji pracują małpy na szczeblach władzy by dopuścić się takiego zaniechania ? Wyjaśnienie tego zdarzenia przypomina mi to samo modus operandi jak przy śledztwie z Kenedym i 09.11.2001, mamy z góry narzuconą tezę i pokazujemy wszystko ( a właściwie tylko to ) co pozwala ją udowodnić, tylko po czasie elementy kłamstwa wychodzą, jak to za każdym razem z kłamstwem bywa ( wtedy masa już o tym zapomina ). W wypadku zdarzenia w Smoleńsku opinię publiczną emocjonuje się tym wydarzeniem wedle pewnej amplitudy, osobiście wiąże to z sytuacją na bliskim wschodzie ( Syria, Izrael – Iran ). Syria nie upadła po zmasowanym ataku, atak na Iran w swojej koncepcji także pozostał odłożony w czasie, Smoleńsk wrócił ze zdwojoną siłą trotylu i zdjęć ofiar tego zdarzenia. Kiedy walki w Syrii rokowały jej zdemokratyzowanie w Polsce mendia nie nagłośniały tematu Smoleńska tak silnie. Rzecz jasna jest to moją osobistą paranoją.

  Co do listy samobójców może sobie pan sam ją znaleźć w książkach czy też w sieci, problem pozostaje tylko czy jest zaaktualizowana i czy dotyczy nazwisk związanych ze zdarzeniem w Smoleńsku, czy z dobrem narodowym Polaków.

 93. 166 bojkot TVN said

  31/
  Zaraz banda dyżurnych idiotów orzeknie, ze film i poruszane tam sprawy zestawiły jakieś oszołomy z sekty smoleńskiej, bo jedyna właściwa sekta, to ta od pancernej brzozy i żadnych trzecich pogladów się nie przewiduje.

 94. Andrzej said

  Re 66
  Bardzo rzadko zgadzam sie z opiniami Bojkot 166 ale w przypadku komentarza 66 zgadzam sie calkowicie z opinia o Hypkim. Ten pan to kanalia.

  A Pan zapewne hasbara – admin

 95. 166 bojkot TVN said

 96. 166 bojkot TVN said

  32/K…
  Szkoda, że w tej „symulacji” nie zostało wyjaśnione jakim cudem uchowały sie ciała bez uszkodzeń, które wyglądały jakby „spały”. Nikt jeszcze nie wyciagnął wniosku, ze zostali uśpieni

 97. 166 bojkot TVN said

  http://wirtualnapolonia.com/2012/11/09/chabrol-sie-klania-czyli-niewinni-o-brudnych-rekach/

 98. Wosiu said

  Panie Marucha

  Nie zrozumiał Pan w mojej wypowiedzi tego: coś było ustawione tak, ze aby zadziałało, samolot musiał zejść poniżej 100 metrów.

  Dziwię się, że co do 9/11 wie Pan o co chodzi, a co do Smoleńska już nie. Nie widzi Pan tu sprzeczności?

  Nieświadomie stanął Pan tutaj, wraz z pokaźną sforą kundelków szarpiących za nogawki, po stronie cieszących się z tego, jak to „młodzi, wykształceni, z wielkich miast” onegdaj – wiadomo kiedy i gdzie -szczali na znicze, kopali emerytki i robili z puszek po piwie krzyże smoleńskie….
  Daliście się uwieść ich stronie i przyjęliście ich słownictwo, typu „sekta smoleńska” itp.
  To jest w sumie smutne.

  Acha, proszę nie przeceniać pana Hypkiego. Nie wypada mi go krytykować, bo pisałem dla niego artykuły przez parę ładnych lat a poza tym, tak po ludzku, też z pewnych względów nie wypada teraz. Powiem tak: jest bez wątpienia znawcą wielu aspektów lotnictwa, niemniej niekoniecznie akurat tych dotyczących prawdziwych przyczyn i mechanizmów katastrofy smoleńskiej. Ktoś znający niektóre jego poglądy, mógłby się zdziwić, dlaczego tak zaangażował się w sprawę Smoleńska z takimi a nie innymi komentarzami. Cóż, warto mieć na uwadze to, że jest wydawcą kilku periodyków poświęconych technice wojskowej i lotnictwu, z których główny, miesięcznik, jest uzależniony w dużej mierze od reklamodawców chcących mieć jak najlepsze relacje z MON….

  To tyle do Pana.

  Z małymi kundlami nie polemizuję bo to jest poniżej mojego poziomu.

 99. Marucha said

  Re 98:
  Więcej wiem o ataku na WTC 9/11, niż o katastrofie smoleńskiej? Chyba tak. Bo za wyjaśnianie 9/11 wzięli się ludzie poważni.

  Co do Hypkiego – może i ma Pan jakąś rację. Mimo to, prezentuje się on dużo bardziej sensownie, niż reprezentanci sekty smoleńskiej, którzy już rozbili wszelkie bariery ośmieszania się.
  Co do chuligańskich wypadków wokół krzyża – pisałem o nich swego czasu i nikt mi nie może zarzucić, iż stanąłem po stronie chuliganerii

 100. 166 bojkot TVN said

  99/Marucha
  Ho ho!
  Ale ,Marucha popłynął! W tym samym nurcie co chór piewców MAK-u takich jak Plichy, Mazowiecki, Brzeziński, Tusk, Komorowski Seremet i Kopacz, co to przesiała smoleńskie bagno na 1m wgłąb – to są tacy sami prześmiewcy „sekty smoleńskiej” olewający podstawowe fakty świadczące wprost o zaplanowanym precyzyjnie zamachu i zaplanowanych wszystkich zdarzeniach politycznych po zamachu.

 101. 166 bojkot TVN said

  Co do wypowiedzi Hypkiego. Najzabawniejszy, bo taki ‚naukowy jest wywod o „czarnej serii” tzn nawet kontynuacji czarnej serii. Ciekawe, czy on wykłada i pisze o teorii czarnej serii w polskim lotnictwie. czy znalazł jakieś teoretyczne i praktyczne powiązania i opracował wzory na czarną serię, żeby można było ją oszacować i policzyć kiedy na ten przykład wystąpi ze 100% pewnościa a kiedy z mniejszą albo wcale.
  A może pan Hypki dokonał analizy naukowej związku nagłego pojawienia sie czarnej serii katastrof lotniczych w polskim wojsku z przejęciem władzy w państwie przez Platformę Obywatelską? Bo przecież czarna seria pojawiła się jak czarna ospa natychmiast po wygranej PO? Czy pan Hypki ma jakieś podejrzenia co do totalnego charakteru czarnej serii, przejawiającej się w śmierci ludzi, którzy mieli „zdanie odrębne” w sprawie owych katastrof, tzn nie tylko nie uważali ich za czarną serię, ale wręcz dowodzili, że to celowa robota obcej agentury (sabotaż). Może pan Hypki ustosunkować się do listy śmierci? https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/

  Pozostaje w końcu postawienie głośno pytania czy pan Hypki jest pracownikiem służb specjalnych, czy agentem obcych służb.

 102. Marucha said

  Re 100:
  Drogie 166,
  Sekta smoleńska jest dla mnie doskonałym przykładem, że przy pomocy odpowiednich ludzi, którzy ujmą w swoje ręce stery, można totalnie ośmieszyć każdą ideę. Nawet taką, że Polacy mają prawo znać prawdę, jak to było z katastrofą Tu-154M na Siewiernym.

  Najpierw było by wskazane, aby członkowie sekty smoleńskiej uzgodnili, co uważają za „podstawowe fakty”, bo panuje tu ogromny chaos.
  A potem by uzgodnili jedną wersję zamachu, bo jak na razie mamy ich mnóstwo i niektóre się wzajemnie wykluczają. Co bardzo mnie dziwi, bo wydawało mi się, że z „podstawowych faktów” każdy powinien dojść do identycznych lub zbliżonych wniosków.

  Co zaś się tyczy wiarygodności: MAK i Macierewicz są siebie warci. Pozostaje pytanie, czy 166 jest agentem obcych służb…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: