Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Uwaga na zdenerwowanych policjantów!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-06 (Wtorek)

Policjant, który 11 listopada 2011 roku zaatakował i skatował uczestnika odbywającego się w stolicy Marszu Niepodległości, prawdopodobnie uniknie odpowiedzialności karnej. Stołeczna prokuratura chce, by sąd warunkowo umorzył postępowanie przeciwko policyjnemu bandycie, a argumentuje to… „zdenerwowaniem” funkcjonariusza wykonującego obowiązki polegające na zabezpieczeniu demonstracji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Dariusz Ślepokura, poinformował media, że 31 października Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Karola C. na rok próby.

Policjant Karol C. usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K., którego spryskał gazem, uderzał pięścią oraz kopał po głowie, gdy ten leżał już na chodniku. Film z zajścia trafił do internetu, a sprawa stała się głośna w mediach. Warto nadmienić iż, inni widzący pobicie funkcjonariusze nie próbowali powstrzymać swojego kolegi ale skupili się na utrudnianiu filmowania zajścia.


.
Sprawa trafiła do prokuratury, gdzie jako pokrzywdzony występował Daniel K. Jednak to właśnie pobity pobity przez policjanta, na podstawie jego zeznań został skazany na trzy miesiące aresztu oraz 300 zł grzywny, które miały być przekazane policyjnemu oprawcy. Podczas jednej z rozpraw funkcjonariusz podał także fałszywe dane osobowe, przez co mediom w Polsce stał się znany nie jako Karol C. a Andrzej Cz.

Pomimo zapewnień, że oskarżony funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych wiadomym jest, że pełnił on służbę w Komendzie Stołecznej Policji, był wielokrotnie widziany podczas zabezpieczania odbywających się w Warszawie demonstracji (m.in. protestów przeciwko ACTA).

Jak warszawska prokuratura tłumaczy wyjątkową pobłażliwość dla bandyty kopiącego człowieka po głowie w środku miasta i w biały dzień? Wniosek o umorzenie postępowania argumentuje przyznaniem się Karola C. do winy, złożeniem obszernych wyjaśnien, nienagannym przebiegiem służby w policji, „ustabilizowanym trybem życia” i niekaralnością. Dodatkowo, rzecznik prokuratury próbuje zrzucić winę za zachowanie policjanta na uczestników demonstracji, których określa jako „nacechowanych znacznymi emocjami” a policjanta usprawiedliwia jako tego, który „działał w napięciu i silnym zdenerwowaniu”. Według prokuratury okoliczności te „uzasadniają przypuszczenie, że – mimo umorzenia postępowania – oskarżony będzie przestrzegał porządku prawnego, a w szczególności nie popełni przestępstwa”.

Wszystko wskazuje więc na to, że zdenerwowane policjanta podczas akcji usprawiedliwia łamanie przez niego prawa, a jego dotychczasowa niekaralność sprawi, że nawet gdy pobije niewinnego człowieka nadal pozostanie niekarany. Trudno oczekiwać podobnej pobłażliwości w stosunku do tych, którym po Marszu Niepodległości postawione zostały różnorakie zarzuty, od ataku na policjantów po udział w bójkach. Pokazuje to dobitnie szczególne traktowanie prawa wobec funkcjonariuszy policji.

Głośna medialnie sprawa była szeroko komentowana także na branżowym forum policjantów, gdzie wymieniali się oni pomysłami na to jak najlepiej bić demonstrantów. Niewielu spośród użytkowników policyjnego forum zdecydowało się na zdecydowaną krytykę czynów Karola C., większośc policjantów ubolewała wyłącznie nad faktem, że oskarżony „dał się sfilmować”.

Kompromitująca dla polskiego wymiaru sprawiedliwości sprawa powinna dać do myślenia wszystkim obywatelom, nie tylko tym biorącym udział w różnych demonstracjach. Czy Polacy powinni obawiać się „zdenerwowanych” policjantów, którzy bez powodu mogą ich pobić a następnie fałszywie oskarżyć?

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że tego typu procedury (pobicia, zastraszanie, wymuszenia zeznań, jawne prowokacje, fałszywe zeznania) są normą na ulicach i komendach dziesiątek polskich miast. Po umorzeniu postępowania wobec Karola C., szary obywatel powinien także uzmysłowić sobie, że gdy padnie ofiarą policjanta, nie będzie miał gdzie dociekać sprawiedliwości a jego oprawcy nie spadnie włos z głowy. Solidarność zawodowa umundurowanych przestępców jest bardzo silna, w końcu każdy z nich może się czasem „zdenerwować”.

http://autonom.pl

Komentarzy 12 do “Uwaga na zdenerwowanych policjantów!”

 1. Maciej said

  Nawet u mnie w mieście (8 tys. mieszkańców) swego czasu na komisariacie pobicia były normą dla wymuszenia zeznań lub uzyskania informacji. Nie mówie, że osoby pobite były święte, ale na pewno nie zasługiwały na takie katowanie przez tzw. oficerów śledczych. Jeden oficer potrafił zabrać narkotyki dzieciokoam, zażyć je na ich oczach, a później przesłuchiwać ich na komendzie.

 2. nieOdpowiadamNatymAdresieEmail said

  może to wystarczy za komentarz:
  http://demotywatory.pl/3956524

 3. Nemo said

  A o tym co się dzieje w mniejszych wiejskich komisariatach,to już wogóle szkoda gadać-istny dziki zachód.Robią co chcą,tym bardziej,że wielu z nich pamięta wciąż dobre,stare czasy PRL-u…

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. Jest to typowe nakręcanie ludzi i podgrzewanie atmosfery przed niedzielnym marszem. myślicie, że dlaczego akurat kilka dni przed marszem puszczają w obieg taką informacje? czy już zapomnieliściejak rok temu policja sama sobie podpalała samochody, bojówki okupantów przebrane i wrzucone w tłum udające Polaków zaczynały celowo rozróby pociągajac za sobą innych ludzi co było sprytnym manewrem socjotechnicznym jak w przypadku tego artykułu … każdy przez takie sprytnie celowo wykreowane newsy napawa jeszcze większą nienawiścią do psów, którą wyłądują w niedziele przy pierwszej lepszej celowej prowokacji agentów , przebranych za patriotów idąc z nimi w jednym szeregu … oni chcą doprowadzić do kontrolowanej rewolucji tak jak to robią ostatnimi czasy na całym świecie … kto zna prawdziwą, nie oficjalną historie Polski ten wie ile było wykreowanych przez okupantów zrywów, za którymi pociągali Polaków nieświadomych prawdziwego celu takich nagłych powstań … pamiętajcie, żewszystkierozwiązania siłowe są po ich myśli i sami będą kreować zamieszki poprzez swoichagentów w tłumie, którzy mają za zadanie pociągnąć za sobą reszte wkurwionych za sytuacje w kraju Polaków co ma finalnie doprowadzić do w pełni kontrolowanej rewolucji, która doprowadzi do prawdziwego chaosu i totalnej destabilizacji w naszej Ojczyźnie, czego ci zakamuflowani okupanci chcą najbardziej i co już przeczwiczyli rok temu na marszu oraz podczasprotestów acta, aby zobaczyć jakludzie zachowają się w takich sytuacjach … wiem co mówię, bodyskutowali o tym masoni naobradach we włoszech jakiś czas temu, wkontekście wykreowana kontrolowanej rewolucjii w naszym kraju …

  http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/01/08/polacy-nie-dajcie-sie-wyciagnac-na-ulice-wprowadzenie/

  http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/01/25/polskie-zrywy-narodowe-wstep-do-artykulu-o-kontrolowanej-rewolucji-w-polsce/

 6. Brat Dioskur said

  ad 3,Newmo,
  Ale juz chyba nie wczesnego PRL-u ,kiedy mozna bylo niespodziewanie spotkac sie z „lesnymi”.Dzisiaj odwaga posterunkowych staniala…

 7. Zerohero said

  Nieoznakowani policjanci zaatakowali obywatela, a teraz wmawiają, że on na widok „blachy” zaczął uciekać. Niestety ich wersja kupy się nie trzyma, o ile wiem „zgubili” nagranie z próby zatrzymania:

  Znam osobiście przypadek chłopaka na którego nagle rzucił się policjant w cywilu. Okazało się, że policjant polował na przestępcę. Chłopak bardzo praworządny, lubi policję, nie miał pretensji.

  A ja się pytam. Co to za moda by tak często atakować z zaskoczenia, bez żadnego „stój policja”, bez mundurów? Rozumiem sytuacje nadzwyczajne, walkę z mafią, aresztowania osób niebezpiecznych, ale w polskiej policji takie „tajniackie” najazdy stają się normą.

  Druga rzecz to nieprofesjonalne formy aresztowania, np. łamanie zębów, żeber. Od kar jest sąd. Zdarzyło się, że policja wbijała do nie tego mieszkania i wyłamywała zęby przypadkowym osobom. Po co?

 8. Zerohero said

  PS. pomijam psycholi, bandziorów udających policjantów, policjantów „politycznych” itp. To inna bajka. Sam być może obiłbym ryja bezkarnemu złodziejaszkowi. Człowieka nosi jak ciągle ma do czynienia z ludzkimi śmieciami. Ale z drugiej strony, wiaodmo, że nie z samych przestępców składa się społeczeństwo. Trochę profesjonalzimu panowie. Robocopa się naoglądaliście, brudnego Harego? Może tam na górze ktoś powinien użyć mózgu i przemyśleć sprawę. Jak znam życie nie przemyśli.

 9. Tuskomatoł said

  Jedna kwestia to pobicie, a inna to że składał fałszywe zeznania podczas pierwszej rozprawy po której pobity-oskarżony został skazany.
  Zadziwiające jak parchy sądowo-prokuratorskie są wybiórcze i aroganckie.

 10. 25godzina said

  W tym roku Niemców ma być tyle, że starczy dla każdego. Najlepiej byłoby w 2013 zorganizować centralny Marsz w Opolu lub Katowicach. 😀

 11. Kazik said

  ad 7. Rzecznik prasowy policji tłumaczy swego kolegę w ten sposób , że recytuje regulamin jak ma przebiegać zatrzymanie . Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością . Niech sobie sprawdzą nagranie ze zgłoszenia kradzieży samochodu i podanie tej informacji tym funkcjonariuszom o numerach rejestracyjnych pojazdu . Nie wiedzieli kogo zatrzymują ? Za nieuzasadnione użycie broni powinni mieć niezłe problemy .

 12. EdZiolleck said

  „…w końcu każdy z nich może się czasem “zdenerwować”…”
  Pytanie: czy małpa z brzytwą również???
  „Nasi” „wnerwieni” policjanci-milicjanci są uzbrojeni po zęby (prawie dosłownie…)- jeszcze parę precedensów i będą strzelać do wszystkiego, co sie rusza i nawet na drzewo ucieka.
  No cóż: izraelskie standardy z Zachodniego Brzegu Jordanu wprowadzane są bezwzględnie.
  Ot , taka mała relatywizacja: bezpieczeństwo przemienia się w niebezpieczeństwo…

Sorry, the comment form is closed at this time.