Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tolerancja triumfuje we Francji. Nie będzie Targów Bożonarodzeniowych, będą „Zimowe”.

Posted by Marucha w dniu 2012-11-07 (Środa)

Dla francuskich elit politycznych niszczenie wszystkiego co wspomina w najmniejszy choćby sposób kulturę chrześcijańską, staje się niemal podstawowym punktem program. Antychrześcijańskie decyzje tłumaczy się troską o to, by nie drażnić muzułmańskiej wrażliwości.

 Najnowszym przykładem takiej polityki jest decyzja socjalistycznego merostwa Amiens (stolicy regionu Pikardii). Tradycyjny Targ Bożonarodzeniowy, organizowany od lat w drugiej połowie grudnia, stracił dotychczasową nazwę. Politycy decyzją administracyjną przemianowali targ na „zimowy”.

Decyzję merostwa skomentował redaktor naczelny tygodnika „Le Point”, Franz-Olivier Giesber. Stwierdził, że „Przechrzczenie przez notabli Amiens tradycyjnego Targu Bożonarodzeniowego, na brzydką nazwę Targ Zimowy jest czymś komicznym”. Dziennikarz stwierdził, że decyzja ta spowodowana była przede wszystkim chęcią skuteczniejszego respektowania zasady „życia-razem” w ideologii multikulturalizmu. „Tak więc nazwa Święta Bożego Narodzenia nie będzie już dyskryminować biednej, pokrzywdzonej wspólnoty muzułmańskiej” – kpił Giesber.

http://www.pch24.pl

Komentarzy 8 do “Tolerancja triumfuje we Francji. Nie będzie Targów Bożonarodzeniowych, będą „Zimowe”.”

 1. Fran SA said

  Muzulmanie sa w Niemczech, Polsce, na Ukrainie, na Malcie, w Skandynawii – jakos nigdzie nie przeszkadzaja im chrzescijanskie symbole i uroczystosci- a tylko we Francji!!
  Francuzom przeszkadzali najpierw Cyganie, teraz muzulmanie.
  Naturalnie, to nie muzulmanom chrzescijanstwo przeszkadza, bo oni wierza w Chrystusa- proroka i bardzo czcza Matke Boska.
  Jak zwykle zydzi podszywaja sie pod kazda awanture i zwalaja na innych. Stary chwyt, ktory niestety ciagle jeszcze dziala na podswiadomosc niedorozwinietych.

 2. Zerohero said

  Ja Pana Fran Sa bardzo proszę. Niech Pan na wakacje pojedzie gdzieś gdzie mieszka sporo Cyganów, zamieszka u nie Cygana i popatrzy jaka to jazda bez trzymanki mieć Cyganów za sąsiadów 🙂

  a w kwestii motoru mechanizmu, to przecież dobrze wiemy o co chodzi. Rewolucji Francuskiej nie robili Arabowie.

 3. JO said

  Ad.2. Turcy w Gorzowie Wielkopolskim. U wejscia zakladu produkcyjnego Kebabow wisi motdlitwa Muzeumanska. Kebaby kupuja Polscy Lemingi od Turkow z Pocalowaniem Reki….

 4. Brat Dioskur said

  re3,JO
  Niech wiec w tym Gorzowie i nie tylko tam , dobrze sie zastanowia, zanim kupia u Turka czy innego bisurmanina ten kebab.Przeprowadzona w Holandii kontrola punktow sprzedazy tego samkolyku
  wykazala ,ze 85% zakladow nie zachowuje nalezytej higieny!Co powedziec jezeli tylko w prawie polowie zakladow znaleziono w kebabie bakterie kalowe.Komentarz do tego byl zgola dowcipny: „kucharz po wizycie w WC nie umyl sobie rak”.A po co? gaz i woda kosztuje.Z wypychaniem z przestrzeni publicznej Swiat Bozego Narodzenia spotykamy sie juz w Polsce.Czy ktos
  zapytal w punktach sprzedazy kartek swiatecznych dlaczego nie ma nich slow „Boze Narodzenie”, tylko slowo „Swieta” ?Mnie sprzedawczyni powiedziala,ze takie dostaje a na moja replike ,ze nalezy wyraznie w zamowieniach zaznaczac jaki mabyc wystroj kartki zaczela opryskliwie reagowac ,wiec ja zjechalem od gory do dolu rzucajac jej te kartki na pysk!Wlasciwe kartki dostalem dopiero u faceta sprzedajacego z reki na ..zielniaku!
  Jak pewnie juz zauwazono staram sie tu obalac ,ku
  niezadowoleniu krajowych lucyferianow( ciagle ataki na mojego kompa!)pewne stereotypy panujace wsrod Polakow na temat Holandii. Otoz tak calkiem i nie wszyscy sa tam zdegenerowani. U nas Cipppolina dostala Stadion Narodowy ,zeby prezentowac swoje dewiacje tymczsem w superpostepowej Holandii gmina Urk nie wydala zezwolenia na konert muzyki rockowei i punkowej.Oczywiscie prasa cierpko to skomentowala ,ze nie bedzie koncertu „diabelskiej” muzyki jednak ujawniajac ,ze do zakazu przyczynil sie zbiorowy protest srodowisk katolickich i protestanckich.czy una nasze purpuraty wyslalyby petycje ,ze by pognano (doslownie) w diably ta stara raszple?

 5. Marucha said

  Re 4:
  To pocieszające, ze w superpostępowej Holandii, wciąż tlą się iskry zdrowego rozsądku, a nawet gdzieś drzemią resztki chrześcijaństwa.

 6. osoba prywatna said

  Nie tylko we Francji.

  Wojna ze Świętami Bożego Narodzenia

 7. JO said

  ad.5. Turcy w Gorzowie Wlkp wiedza, ze prowadzona jest wojna na smierc i zycie. Lemingi Gorzowskie nie maja pojecia co sie w kolo nich dzieje….

 8. mgrabas said

  Dania: muzułmanie zdobyli większość w radzie miejskiej i „znieśli” Boże Narodzenie

  http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=638505

Sorry, the comment form is closed at this time.