Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Obrońca praw człowieka = rosyj…
  ? o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  Kar o Czy warto poddawać się masowo…
  zen o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (41 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (41 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (41 – …
  lewarek.pl o Obrońca praw człowieka = rosyj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (41 – …
  lewarek.pl o Czy warto poddawać się masowo…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

62 powody, dla których, aby pozostać w zgodzie z sumieniem, nie możemy uczęszczać na Nową Mszę

Posted by Marucha w dniu 2012-11-08 (Czwartek)

Artykuł podesłał p. Jowram – admin

— 2,000 lat czcigodnej tradycji wypróbowana i prawdziwa — sfabrykowana w 1969 r. stanowiąca eksperyment
— w oczywisty sposób jest Ofiarą ołtarz, kapłan — w oczywisty sposób jest posiłkiem stół
— skierowana ku Bogu określona struktura, pomagająca oddawać cześć — skoncentrowana na człowieku nieokreślona struktura, zachęcająca do nadużyć
— całkowicie katolicka Jedna, Święta, Powszechna, Apostolska — na poły protestancka brak jej tych czterech przymiotów 
— skodyfikowana na Soborze Trydenckim przez świętego papieża (Piusa V)  — sklecona dla uzyskania aprobaty sześciu protestantów 
— owocna mrowie świętych, męczenników, powołań zakonnych  — jałowa puste seminaria, puste kościoły, olbrzymie błędy 
— Tradycyjna Msza Nigdy formalnie nie wycofana przez Świętą Matkę Kościół! — Nowa Msza Eksperyment, który się nie powiódł!

 1. Ponieważ Nowa Msza nie jest wyraźnym wyznaniem Wiary Katolickiej (którym jest Msza tradycyjna); [ponieważ] jest niejasna i protestancka. Ponieważ modlimy się tak, jak wierzymy, to z zasady tej wynika, że nie możemy uczestniczyć w Nowej Mszy i nadal wierzyć po katolicku.
 2. Ponieważ zmiany nie były jedynie kosmetyczne, ale mamy tu do czynienia „z całkowitym odnowieniem… całkowitą zmianą… nową jakością” (msgr A. Bugnini, współautor Nowej Mszy).
 3. Ponieważ Nowa Msza wiedzie do przekonania, że „prawda (…) może być zmieniona lub zignorowana bez popełnienia odstępstwa od depozytu doktryny, z którą święta Wiara Katolicka jest związana po wsze czasy”.*
 4. Nowa Msza reprezentuje „uderzające odejście od katolickiej teologii Mszy, sformułowanej na XXII sesji Soboru Trydenckiego”, który, ustanawiając niezmienne „kanony”, ustanowił „barierę nie do pokonania dla jakichkolwiek herezji przeciwko integralności Misterium”.*
 5. Ponieważ różnica pomiędzy tymi dwiema Mszami nie polega jedynie na zwykłych szczegółach albo na zmianie ceremonii, ale „wszystko to, co ma wieczną wartość, zajmuje w niej (Nowej Mszy) poślednie miejsce, o ile w ogóle się w niej znajduje”.*
 6. Ponieważ „ostatnie reformy w sposób wystarczający wykazały, że najnowsze zmiany w liturgii wiodą wyłącznie do dezorientacji wiernych, którzy już wykazują symptomy zaniepokojenia i utraty Wiary”.*
 7. Ponieważ w obecnych czasach pełnych zamieszania prowadzą nas słowa naszego Pana: „Po owocach poznacie ich”. Owocami Nowej Mszy są: obniżenie o 30% uczestnictwa we mszy niedzielnej w Stanach Zjednoczonych („New York Times” 24.05.1975 r.), o 43% we Francji (kard. Marty), o 50% w Holandii („The New York Times” 5.01.1976 r.).
 8. Ponieważ „pośród najlepszej części duchowieństwa praktycznym rezultatem [Nowej Mszy] jest bolesny kryzys [katolickiej] świadomości”.*
 9. Ponieważ w czasie krótszym niż 7 lat od wprowadzenia Nowej Mszy liczba kapłanów na świecie zmalała z 413.438 do 243.307 – prawie o 50%! (statystyki Stolicy Apostolskiej).
 10. Ponieważ „duszpasterskie powody, przytaczane na poparcie tak poważnego rozbratu z tradycją (…) nie wydają się nam wystarczające”*.
 11. Ponieważ Nowa Msza nie wyraża wiary w Rzeczywistą Obecność naszego Pana [w Hostii] – Msza tradycyjna wyraża tę wiarę doskonale.
 12. Ponieważ Nowa Msza myli RZECZYWISTĄ Obecność Chrystusa w Eucharystii z jego MISTYCZNĄ Obecnością wśród ludu (zbliżając się do doktryny protestanckiej).
 13. Ponieważ Nowa Msza zaciera to, co powinno być wyraźną różnicą pomiędzy HIERARCHICZNYM Kapłaństwem a powszechnym kapłaństwem wiernych (jak czynią to protestanci).
 14. Ponieważ Nowa Msza faworyzuje heretycką teorię głoszącą, że to WIARA ludzi, a nie SŁOWA KAPŁANA powodują obecność Chrystusa w Eucharystii.
 15. Ponieważ wstawienie luterańskiej „Modlitwy Wiernych” do Nowej Mszy naśladuje i promuje protestancki błąd, jakoby wszyscy ludzie byli kapłanami.
 16. Ponieważ w Nowej Mszy nie ma osobnego Confiteor kapłana, który odmawia tę modlitwę razem z wiernymi, tym samym aprobując postawę Lutra, który odrzucił naukę katolicką, głoszącą że kapłan jest sędzią, świadkiem i pośrednikiem między wiernymi a Bogiem.
 17. Ponieważ Nowa Msza sugeruje, że wierni koncelebrują z kapłanem – co jest sprzeczne z katolicką teologią!
 18. Ponieważ sześciu pastorów protestanckich współpracowało w przygotowaniu Nowej Mszy: George, Jasper, Shepherd, Kunneth, Smith i Thurian.
 19. Ponieważ podobnie jak Luter usunął Offertorium – gdyż w jasny sposób wyrażało ofiarniczy, przebłagalny charakter Mszy – – tak i twórcy Nowej Mszy usunęli te modlitwy, redukując je do krótkiego Przygotowania Darów.
 20. Ponieważ z Nowej Mszy usunięto wystarczająco wiele teologii katolickiej, aby protestanci, zachowując nadal niechęć dla Prawdziwego Kościoła katolickiego, mogli swobodnie używać jej tekstu. Pastor protestancki Max Thurian (konsultant reformy liturgicznej) powiedział, że owocem Nowej Mszy „być może stanie się fakt, że wspólnoty niekatolickie będą mogły celebrować Wieczerzę Pańską, używając tych samych modlitw, co Kościół katolicki” („La Croix” 30.04.1969 r.).
 21. Ponieważ narracyjna forma Konsekracji w Nowej Mszy daje do zrozumienia, że jest ona tylko wspomnieniem, a nie prawdziwą Ofiarą (co jest tezą protestancką).
 22. Ponieważ poprzez poważne pominięcia [w tekstach modlitw] Nowa Msza prowadzi do przekonania, że jest ona tylko posiłkiem (co jest tezą protestancką), a nie ofiarą dla odpuszczenia grzechów (jak mówi doktryna katolicka).
 23. Ponieważ zmiany takie, jak stół w miejsce ołtarza, zwrócenie się kapłana twarzą w stronę wiernych zamiast tabernakulum, Komunia na rękę etc. podkreślają doktrynę protestancką (tj. że Msza jest tylko posiłkiem, kapłan – tylko przewodniczącym zgromadzenia, zaś Eucharystia NIE jest Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem Jezusa Chrystusa, ale jedynie kawałkiem chleba itp.).
 24. Ponieważ sami protestanci stwierdzili, że „nowe katolickie Modlitwy Eucharystyczne porzuciły fałszywą (sic!perspektywę ofiary oddawanej Bogu” („La Croix” 10.12.1969 r.).
 25. Ponieważ jesteśmy postawieni przed wyborem: albo damy się sprotestantyzować, uczestnicząc w Nowej Mszy, albo zachowamy naszą Wiarę Katolicką poprzez wierne przylgnięcie do tradycyjnej Mszy, „Mszy Wszechczasów”.
 26. Ponieważ Nową Mszę przygotowano zgodnie z protestancką definicją Mszy: „Wieczerza Pańska albo Msza jest świętą synaksą lub zgromadzeniem Ludu Bożego, który gromadzi się wspólnie pod przewodnictwem kapłana, aby celebrować wspomnienie Pana (Par. 7, Institutio Generalis, definiujące Nową Mszę, 6.04.1969 r.).
 27. Ponieważ, na skutek niejasności, Nowa Msza wydaje się zadowalać zarówno katolików, jak i protestantów; jest zatem „dwujęzyczna” i obraża Boga, który brzydzi się wszelką hipokryzją: „Obmówca i dwujęzyczny jest przeklety, bo zamiesza wielu w pokoju żyjących” (Syr 28, 15).
 28. Ponieważ piękne, dobrze znane hymny katolickie, które inspirowały wiernych przez całe stulecia, zostały zapomniane i zastąpione nowymi, o silnie protestanckim zabarwieniu, pogłębiając jeszcze i tak wyraźne wrażenie, że nie uczestniczy się w nabożeństwie katolickim.
 29. Ponieważ Nowa Msza zawiera dwuznaczności, w subtelny sposób prowadzące do herezji, co jest bardziej niebezpieczne, niż gdyby zawierała jawne herezje, gdyż takie pół-herezje w połowie przypominają Prawdę!
 30. Ponieważ Chrystus Pan ma tylko jedną Oblubienicę, Kościół katolicki, a jego liturgia nie może równocześnie służyć wyznaniom, które są Jej nieprzyjaciółmi.
 31. Ponieważ Nowa Msza naśladuje heretycką „mszę anglikańską” Cranmera, a metody, użyte do jej wprowadzenia, były identyczne z metodami, jakich użyli heretycy angielscy.
 32. Ponieważ Święta Matka Kościół kanonizował licznych męczenników angielskich, zabitych, ponieważ odmówili uczestnictwa we mszy takiej jak ta Nowa!
 33. Ponieważ protestanci, którzy nawrócili się na katolicyzm, byli zbulwersowani widząc, że Nowa Msza jest tym samym nabożeństwem, w którym uczestniczyli jako protestanci. Jeden z nich, Julien Green, zapytał: „Po cośmy się nawracali?”.
 34. Ponieważ statystyki pokazują wielki spadek liczby nawróceń na katolicyzm po wprowadzeniu Nowej Mszy. Liczba nawróceń, która sięgała 100.000 rocznie w Stanach Zjednoczonych, spadła do mniej niż 10.000! A liczba wiernych opuszczających Kościół przewyższa liczbę nawróconych…
 35. Ponieważ Tradycyjna Msza uformowała wielu Świętych. „Niezliczona liczba Świętych była przez nią obficie karmiona prawdziwą pobożnością ku Bogu” (Papież Paweł VI, konstytucja apostolska Missale Romanum).
 36. Ponieważ natura Nowej Mszy ułatwia profanację konsekrowanych Hostii, która ma miejsce z częstotliwością nie do porównania z Mszą Tradycyjną.
 37. Ponieważ Nowa Msza, pomimo pozorów, wprowadza Nową Wiarę, nie zaś Wiarę Katolicką. Wprowadza modernizm i naśladuje taktykę modernizmu, używając niejasnej terminologii w celu wdrożenia i propagowania błędów.
 38. Ponieważ wprowadzając opcjonalne warianty, Nowa Msza zagraża jedności liturgii, skoro każdy kapłan może zmieniać ją tak, jak mu na to przyjdzie ochota i pozwoli fantazja. Nieuniknionym rezultatem jest nieporządek, któremu towarzyszy brak szacunku i lekceważenie.
 39. Ponieważ wielu dobrych teologów katolickich, kanonistów i kapłanów nie akceptuje Nowej Mszy i stwierdza, że nie może jej celebrować z czystym sumieniem.
 40. Ponieważ Nowa Msza usunęła takie elementy, jak przyklęknięcia (pozostały tylko trzy), puryfikację palców kapłana w kielichu, ochronę przed stykaniem się palców kapłana z rzeczami nieświętymi po Konsekracji, poświęcony kamień ołtarzowy i relikwie, trzy obrusy ołtarzowe (zredukowane do jednego), a „wszystkie te zmiany służą wyłącznie podkreśleniu, w jaki oburzający sposób nie wprost odrzucono wiarę w dogmat Rzeczywistej Obecności”.*
 41. Ponieważ tradycyjna Msza, wzbogacana i rozwijana przez wieki świątobliwej Tradycji, została skodyfikowana (nie wymyślona) przez papieża, który był Świętym – Piusa V; natomiast Nowa Msza została sztucznie wykreowana przez sześciu pastorów protestanckich i masona 33 stopnia, abp. Bugniniego, który został później usunięty z Watykanu za swoje związki z wolnomularstwem.
 42. Ponieważ błędy Nowej Mszy, uwydatnione w tłumaczeniach na języki narodowe, są obecne nawet w tekście łacińskim.
 43. Ponieważ Nowa Msza, przez swoją dwuznaczność i permisywizm, wystawia nas na gniew Boży poprzez zwiększanie ryzyka nieważnej konsekracji: „Czy księża w niedalekiej przyszłości, pozbawieni tradycyjnej formacji, którzy zdadzą się na Novus Ordo w intencji aby «czynić to, co czyni Kościół», będą zdolni ważnie konsekrować? Można słusznie powątpiewać”.*
 44. Ponieważ zniesienie Tradycyjnej Mszy przypomina o proroctwie Daniela (8, 12): „I dano mu moc przeciw ustawicznej ofierze dla grzechów [popełnianych przez ludzi] (…) ” oraz uwagę św. Alfonsa Liguori, że – ponieważ Msza jest najlepszą i najpiękniejszą rzeczą, jaka istnieje w Kościele tu na ziemi – diabeł, używając heretyków, zawsze próbował jej nas pobawić.
 45. Ponieważ tam, gdzie zachowano Tradycyjną Mszę, wiara i gorliwość są większe. Tam, gdzie panuje Nowa Msza, jest wprost przeciwnie (Raport o Mszy, diecezja Campos).
 46. Ponieważ Nowej Mszy towarzyszy nowy katechizm, nowa moralność, nowe modlitwy, nowyKodeks Prawa Kanonicznego, nowy kalendarz liturgiczny – mówiąc krótko: Nowy Kościół, całkowicie odmienny od starego. „Reforma liturgiczna… nie daj się oszukać, oto gdzie zaczyna się rewolucja” (msgr Dwyer, arcybiskup Birmingham, rzecznik Synodu Biskupów).
 47. Ponieważ wewnętrzne piękno Mszy tradycyjnej pociągało ku niej dusze; natomiast Nowa Msza, która sama w sobie nie posiada żadnej atrakcyjności, musi wynajdować nowinki i dostarczać rozrywki, aby przyciągać wiernych.
 48. Ponieważ Nowa Msza zawiera liczne błędy, potępione przez św. Piusa V na Soborze Trydenckim (Msza w całości w języku narodowym, słowa Konsekracji wypowiadane na głos etc.; por. potępienie jansenistycznego Synodu w Pistoi) oraz błędy potępione przez Piusa XII (np. ołtarz w kształcie stołu – zob. Mediator Dei).
 49. Ponieważ Nowa Msza próbuje przekształcić Kościół katolicki w nowe, ekumeniczne wyznanie, obejmujące wszystkie ideologie i wszystkie religie – prawdziwe i fałszywe, prawdę i błąd – cel, o którym od dawna marzyli wrogowie Kościoła.
 50. Ponieważ Nowa Msza, poprzez usunięcie wezwań skierowanych do wiernych i końcowego błogosławieństwa, kiedy kapłan celebruje bez ludu, ukazuje brak wiary w dogmat Obcowania Świętych.
 51. Ponieważ ołtarz i tabernakulum są w niej rozdzielone, sugerując w ten sposób rozdział między Chrystusem [obecnym] w Jego kapłanie i Ofierze na ołtarzu a Rzeczywistą Obecnością Chrystusa w tabernakulum, „dwiema Obecnościami, które z powodu swej najgłębszej istoty muszą być traktowane nierozdzielnie” (Pius XII).
 52. Ponieważ Nowa Msza nie wyraża uwielbienia człowieka dla Boga, ale raczej przyziemne uwielbienie człowieka dla człowieka.
 53. Ponieważ Nowa Msza, chociaż wydaje się spełniać wskazówki Soboru Watykańskiego II, w istocie jest przeciwna jego wytycznym, gdyż sam Sobór zadeklarował pragnienie, aby zachować i zalecać tradycyjny ryt.
 54. Ponieważ tradycyjna łacińska Msza papieża św. Piusa V nigdy nie została legalnie uchylona, a zatem pozostaje ona ważnym rytem Kościoła katolickiego, który umożliwia wiernym wypełnienie ich obowiązku niedzielnego.
 55. Ponieważ papież św. Pius V udzielił wieczystego zezwolenia, ważnego „po wsze czasy”, do odprawiania tradycyjnej Mszy swobodnie, legalnie, bez skrupułów, kary, wyroku lub cenzury (bulla Quo primum).
 56. Ponieważ papież Paweł VI, promulgując Nową Mszę, zadeklarował: „[ten] ryt (…) sam w sobie NIE jest zdefiniowany dogmatycznie” (19.11.1969 r.).
 57. Ponieważ papież Paweł VI, zapytany przez kard. Heenana z Anglii o to, czy uchyla albo zakazuje Mszę Trydencką, odpowiedział: „Nie jest naszą intencją całkowity zakaz Mszy Trydenckiej”.
 58. Ponieważ „Libera nos zniesiono wszelkie wzmianki o Najświętszej Maryi Pannie, Apostołach i wszystkich świętych, tak że nie prosi się ich o wstawiennictwo, nawet w niebezpieczeństwie”.*
 59. Ponieważ „w żadnej z trzech nowych modlitw eucharystycznych nie ma najmniejszej wzmianki o cierpieniach dusz czyśćcowych, w żadnej z nich nie ma miejsca na jakieś szczególne wspomnienie, co po raz kolejny osłabia wiarę w przebłagalną i odkupieńczą naturę Najświętszej Ofiary”.*
 60. Ponieważ uznajemy najwyższy autorytet Ojca Świętego w jego powszechnej władzy nad Świętą Matką Kościołem, ale wiemy, iż nawet ten autorytet nie jest władny narzucić nam praktyki, która jest w tak WYRAŹNY sposób przeciwna Wierze: Mszy, która jest niejednoznaczna i sprzyja herezji, a tym samym jest Bogu wstrętna.
 61. Ponieważ, jak to określił Sobór Watykański I, „Duch Święty nie został przyobiecany następcom Piotra, aby ci za Jego natchnieniem tworzyli nowe doktryny, ale aby dzięki Jego asystencji mogli zachowywać nienaruszenie i wykładać wiernie Objawienie, czyli Depozyt Wiary przekazany przez Apostołów” (Dnz 3070).
 62. Ponieważ herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29). Ω

Wszystkie cytaty oznaczone gwiazdką pochodzą z listu kardynałów Ottavianiego i Bacciego do papieża Pawła VI z 25 września 1969 r., zawierającego Krótką analizę krytyczną nowego Ordo Missae. Wytłuszczenia w oryginale.
Tłumaczył Przemysław Jackowski.

http://gazetawarszawska.com

Zob. też np:

Komentarze 153 do “62 powody, dla których, aby pozostać w zgodzie z sumieniem, nie możemy uczęszczać na Nową Mszę”

 1. maciek said

  Dużo się zastanawiam nad słusznością takich potępień mszy posoborowej. Być może są w niej pewne błędy ale to chyba są kwestie do rozstrzygnięcia przez teologów. Natomiast dla mnie najważniejsze jest czy dana osoba faktycznie wierzy i czy jej wiara przekłada się na to w jaki sposób żyje , czy z godnością i miłością przystępuje do mszy świętej jakakolwiek by ona nie była – nawet na zwyczajnym ołtarzu polowym skleconym z paru desek zamiast tych wszystkich złotych kandelabrów i strojów firankowych. W jaki sposób Pan Jezus odprawiał ostatnią wieczerzę powinno być wg mnie wskazaniem do formy sprawowania mszy – bo kazał On czynić to na jego pamiątkę. Czy były tam złote kandelabry? Raczej wątpię i chyba nie ot to tutaj chodzi. Być może jestem w błędzie ale kto ma pewność w tej kwestii, że nie jest? Nie chodzi mi tutaj o relatywizowanie ale ducha który pewnie jest i w nowej mszy.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Tu się nie ma co zastanawiać. Fakty są faktami.
  Kościół nie jest głupi i w sytuacjach wyjątkowych pozwalał na odprawianie Mszy w niemal dowolnych warunkach – polowych, w prywatnym mieszkaniu, w katakumbach, na leśnym biwaku.
  Tu nie chodzi zatem o kandelabry, ani złocenia, ani „firankowe stroje”. Istnieje wiele kościołów bardzo skromnie wyposażonych, wręcz surowych.
  Tu chodzi o zasadniczą zmianę charakteru Mszy – zamiast bezkrwawej ofiary, zamiast powtórzenia Męki Pańskiej, mamy wspólną „ucztę”. Tu chodzi o wypaczenie, a chwilami wręcz splugawienie świętej Liturgii. Tu chodzi o usuwanie na bok krzyża i ołtarza, a zastępowanie go protestanckim stołem. To nie są „pewne błędy”, lecz celowe rozwalanie naszej wiary, której centrum jest właśnie Msza.
  Nowa msza nie pociąga ku Bogu, lecz osłabia naszą wiarę.
  Kto tego nie rozumie, powinien się douczyć.

 3. Jan said

  Re.1 Na deskach można robić co innego a nie sprawować Msze św.Jest to rozumowanie na wskroś protestanckie.Duch nowej zniekształca wiarę i prowadzi do apostazji niestety, natomiast Msza św. uświęca, czego dowodem są rzesze świętych. Dla kultu Bożego budowano wspaniałe świątynie, dla Novus Ordo buduje się hangary i inne dziwne budowle. Czy tego nie widać.Wielki jest Pan i godzien wszelkiej chwały a nie desek,kajaków i innych dziwactw do sprawowania najwyższej formy Kultu Bożego.Czyż nie dziwi coraz bogatszy i okazalszy wystrój domów i innych obiektów przy jednoczesnym ogołacaniu Kościołów.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Warto też zastanowić się, kto stał za nową „mszą”… mason Bugnini i protestanci.

 5. Marucha said

  Tak na marginesie…
  Pan Józef Bizoń przeniósł się na forum Monitora Polskiego, gdzie może robić gajowemu – mordercy pamięci po bł. Janie Pawle II – koło pióra w charakterystyczny dla siebie sposób.
  I niech tak zostanie.
  Na moim forum nie jest już mile widziany.

 6. Cham Wiejski said

  Na Monitorze Polskim pan J. Bizoń zawala dyskusję długimi cytatami z Jana Pawła II, które w ogóle nie mają nic wspólnego z herezjami, jakie papież głosił i promował, lecz traktują o rodzinie, małżeństwie itp. Cytuje też gęsto Maruchę i JO, z czego również nic nie wynika, a cytaty świadczą raczej o umiarkowaniu Maruchy. Nazywa gajówkę pseudokatolicką witryną. Dalej nie mogłem strawić bełkotu.

 7. Marucha said

  Re 6:
  I to jest właśnie polskie środowisko patriotyczne, Panie Chamie. Poświęcają cały artykuł i mnóstwo komentarzy na zwalczanie innej witryny.
  Bo ktoś im chce „odebrać pamięć” po Janie Pawle II… a ta pamięć to kremówki, Barka i polecanie wejścia do Unii.

 8. Joe said

  Pan JB bardzo chcial byc autorytetem….ale na sile sam sie nim robil.Bo pycha zabraniala zrozumiec, ze to my uczesticy tego forum mielimy nim uznac .No i posliznal ie na wlasnych odchodach….odchodzac.

 9. zagrypiona said

  @5

  Też widziałam co się wyprawia u Monitora Polskiego. Niesmaczne i durne. Może pana Bizonia ktoś uprowadził? Jakiś demon czy cuś? Nic nie wskazywało chyba na to, że będzie się w ten sposób zachowywał? Dziwne to.

  PS. A swoją drogą, to ciekawe, że u Monitora zawsze azyl znajdują rozwalacze i pomawiacze innych blogów. On ich tam wpuszcza i pozwala nakręcać atmosferę – jednych napuszcza na drugich zamiast jednoczyć. (pamiętam jak kiedyś na czarnej liście byli ci którzy nie lubią PISu i nie głosowali na pis, 😀 teraz opcje mu się chyba troszkę pozmieniały, ale do tych ludzi co banował i stawiał po kątach to ani przepraszam ani nic) A wszystko zaczęło się od rujnowania bloga grypy. Teraz za Pana Gajowego się biorą. Cóż może dlatego że Gajowy rozsądnie pisze a nie bzdety pierdoty o kosmicznych technologiach i innych tego typu pierdołach. Swoja droga jak te cuda wianki o których tam nieraz piszą korespondują z chrześcijaństwem? Jakieś totalne pomieszanie z poplątaniem.

  Co do artykułu. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem uczestnictwa w tradycyjnej Mszy, ino odwagi brakuje. Czy się nie pogubię itd. W końcu nie znam łaciny… No ale spróbuję może tej niedzieli.

 10. Cham Wiejski said

  Czy Pan wiesz, Panie Marucha, że szkalując Jana Pawła Wielkiego odbierasz Pan Polakom nie tylko pamięć po nim, ale i nadzieję? Że Pan niszczysz Polskę? Że Pan obalasz Kościół i to na pewno nie tylko w Polsce ale i za jej granicami?

  Panie Marucha, skąd u Pana tyle władzy nad duszami? Skąd Pan taki wpływowy? Jakie siły za Panem stoją? Bo za mną to tylko teściowa, co mnie lubi, i pies Azor.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Pani Zagrypiona, proszę się niczego nie bać. Łaciny nie musi Pan znać, Mszę ma rozumieć Bóg, a jej uczestnicy niekoniecznie, choć nie szkodzi, jeśli też rozumieją.
  Może Pani całą Mszę spędzić na klęczkach. Nie musi Pani niewolniczo niczego śledzić, może się modlić w swoim rytmie, nie musi Pani wymieniać znaku pokoju itd.
  A z czasem poduczy się Pani i łaciny – np. polecam znać na pamięć Pater Noster, Ave Maria i Salve Regina. Albo mieć ściągę 🙂

  Specjalnie dla Pani podrzuciłem taki mini-mszalik, który z grubsza wyjaśnia przebieg tradycyjnej Mszy.

  Click to access msza_sw.pdf

  Postaram się odnaleźć (gdzieś miałem w formie ebooka) trochę bardziej wyczerpujący podręcznik.

  Tylko uwaga: uczęszczanie na Mszę Tradycyjną grozi nieodwracalnym przywiązaniem do tego rytu i porzuceniem katolicyzmu zmodyfikowanego.

 12. Marucha said

  Re 10:
  A co z żoną?

 13. AlexSailor said

  Powyższe 62 punkty to w zdecydowanej większości stek wierutnych bzdur, niedorzeczności i przekłamań.
  Kilka jest sensownych, o tyle, że zwraca uwagę na nadużycia, niejednoznaczności i niebezpieczeństwa.
  Takie rzeczy letnie a nie gorące lub zimne.
  Fakt uczestnictwa w jej tworzeniu innowierców i masona jest skandaliczny, co nie znaczy jednak, że nie jest mszą katolicką.

  Szczególnie zwodnicze są twierdzenia o jej nieofiarnym charakterze, o roli kapłana jako jedynego, który może konsekrować, czy też o braku akcentu na rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami komunii i posługującego się kapłanem do konsekracji.

  Bzdurne twierdzenia o braku owoców NOM oraz o spadku wiary na skutek jej odprawiania są całkowicie zdyskredytowane tym, co działo się w Polsce w latach 1970-1990.

  Ale to wszystko jeszcze nic.
  Główna teza artykułu zawiera się w twierdzeniu, by nie uczestniczyć we mszy świętej.
  Nie mszy NOM, ale we mszy świętej w ogóle, a to dlatego, że miejsca i czas, gdzie odprawiana jest msza święta w rycie trydenckim, można policzyć na palcach.
  Na dodatek i do tych celebracji są czasem zastrzeżenia, że coś jest nie tak.

  Zatem strawa jest prosta.
  Twierdzenie o nieważności, czy też obrazie Boga przez uczestnictwo w NOM, są skierowane na zaprzestanie uczestniczenia
  we mszy świętej w ogóle.
  W konsekwencji zaprzestaniu zmniejszeniu liczby odprawianych mszy, aż do zaprzestania ich celebracji w ogóle.

  Chodzi o zaprzestanie składania ofiary przez Kościół w ogóle, a przynajmniej o jej drastyczne ograniczenie.
  Jest to w pełni zgodne z intencją zŁEGO, szatańskie kłamstwo i tyle.

  Wszelkie zastrzeżenia, nieprawidłowości, ewentualne niezgodności teologiczne a nawet ukryte herezje w NOM, jeśli ktoś uważa, że je znalazł, należy wykazywać i piętnować oraz domagać się ich usunięcia.
  Czym innym jest jednak namawianie do nie uczestniczenia w Najświętszej Ofierze.

  Tu napominam Gospodarza, publikowanie takich rzeczy może zaszkodzić wielu ludziom w zbawieniu.
  Na dodatek pewne rzeczy zagrożone są ekskomuniką, czy raczej były.
  A wątpliwe wysoce jest, by w przypadku tego akurat artykułu, było to działanie w stanie wyższej konieczności.

  Owszem, należy zachęcać do udziału w Mszy Świętej Rytu Trydenckiego, jak ktoś taką możliwość posiada.
  Ryt ten powinien być obowiązkowy w każdej parafii przynajmniej w jednej mszy świątecznej (gdy odprawiana jest więcej niż jedna), i przynajmniej raz w tygodniu.
  Wiele rzeczy, w tym bzdurnych bajań, by się wyjaśniło.

  Ponadto wierni zamawiający msze święte, jeśli uważają, że z NOM jest coś nie tak, powinni zamawiać msze trydenckie co zmusiłoby kapłanów do szerszego ich odprawiania.
  Jeśli zaś kapłan uczony w nowoczesnym seminarium również na działacza społecznego, nie byłby w stanie odprawić takiej mszy, a nie byłoby innego, to wówczas pozostaje jeszcze NOM z pierwszą modlitwą eucharystyczną zbliżona maksymalnie do liturgii mszy trydenckiej, tyle, że w języku polskim.

  Polecam przeanalizowanie stanowiska zaprezentowanego na stronie http://breviarium.blogspot.com/ , które jest moim zdaniem bardzo dobre i nie zawiera błędów.

 14. Marucha said

  Re 13:
  1. Nowus zatracił charakter ofiarny i zmienił się w ucztę. To nie ulega wątpliwości, nawet jeśli jeszcze tu i ówdzie jakiś ksiądz staruszek stara się odprawić go możliwie godnie.
  2. „Owocami” nowusa są całe połacie zateizowanego globu i brak powołań. Gdzie Pan widzi jakieś dobre owoce? W czym? W odchodzeniu wiernych od Kościoła? W nagminnym lekceważeniu jego przykazań? W traktowaniu go jak miłego folkloru, gdy trzeba wziąć ślub?
  3. Uważam właśnie, że NIE publikowanie takich rzeczy może zaszkodzić ludziom w zbawieniu,
  4. Życzę powodzenia w zmuszeniu lokalnego biskupa do wydania zgody na Mszę Trydencką, jeśli jest modernistą (czyli jest w większości).

  A w ogóle – jak ktoś sobie chce chodzić nawet na nabożeństwa do jehowitów – to niech sobie chodzi. Został ostrzeżony.

 15. zagrypiona said

  @11 Pan Gajowy

  Dziękuję bardzo. Właśnie dobry taki pdfik można wydrukować sobie w razie czego jako ściągę. 🙂

  Znalazłam jeszcze coś takiego o mszy: http://sanctus.pl/index.php?grupa=60&podgrupa=101&doc=49

  A, no ja się z miłą chęcią przywiążę. Nie jest mi to straszne. 🙂

 16. JO said

  Ad.14. Brak w Nowusie Nadprzrodzonosci a pelno Zydowskiego-Reformackiego Naturalizmu powodujacego Urtate Wiary…

 17. AlexSailor said

  Ad.14. @Marucha
  „4. Życzę powodzenia w zmuszeniu lokalnego biskupa do wydania zgody na Mszę Trydencką, jeśli jest modernistą (czyli jest w większości).”
  Nikt, nigdy i nigdzie nie potrzebuje zgody kogokolwiek na odprawienie mszy świętej w rycie trydenckim.
  Nie musi nikogo pytać, no może wikary proboszcza, ale to już z zupełnie innych względów.

  Zostało to raz na zawsze, do końca świata zadekretowane przez papieża jako nieomylna nauka Kościoła.
  Żeby nie było wątpliwości i kłopotów z heretykami, potwierdził to na wyrost (i bardzo dobrze) obecny papież, Benedykt XVI.
  Na przeszkodzie może stać jedynie pycha księdza lub jego chęć podlizania się przełożonym, no i oczywiście brak wiedzy oraz umiejętności odprawienia takiej mszy.
  Wszystkie te trudności powinna znakomicie rozwiązać ofiara składana przez wiernych zamawiających mszę, lub jej nie zamawiających u tego właśnie kapłana.

  „3. Uważam właśnie, że NIE publikowanie takich rzeczy może zaszkodzić ludziom w zbawieniu,”
  – ja ostrzegłem, a Pan zrobi jak zechce.

  „2. “Owocami” nowusa są całe połacie zateizowanego globu i brak powołań.”
  Nie wiemy czy to jest owoc NOM, czy inne są przyczyny.

  „Gdzie Pan widzi jakieś dobre owoce?”
  W uczestniczących we mszy świętej Polakach, w przyjmowaniu sakramentów, w wierze Polaków, w tym, że w Polsce nie morduje się dzieci, że miliony ludzi codziennie odmawiają różaniec, setki tysięcy codziennie uczestniczą w składaniu ofiary przez kapłana i przyjmują Pana Jezusa idąc w Polskę.

  „W czym? W odchodzeniu wiernych od Kościoła?”
  Tak, między innymi w chodzeniu do kościoła.

  „W nagminnym lekceważeniu jego przykazań?”
  Zwalanie lekceważenia przykazań na NOM, to chyba jednak nadużycie.

  „W traktowaniu go jak miłego folkloru, gdy trzeba wziąć ślub?”
  Wielu ludzi traktuje nieświadomie wiarę i Kościół jako folklor niezależnie od rytu MŚ.
  Traktuje i traktowało.
  Również przed SWII były okresy upadku wiary i jej wzrostu, choć ryt był jeden.
  To za czasów jedynego rytu trydenckiego doszło do herezji luterańskich, kalwińskich, do oderwania kościoła angielskiego, do powstania sekt mormonów, jehowitów i tym podobnych rzeczy.
  Czy można za to winić ryt trydencki?

  „1. Nowus zatracił charakter ofiarny i zmienił się w ucztę. To nie ulega wątpliwości, nawet jeśli jeszcze tu i ówdzie jakiś ksiądz staruszek stara się odprawić go możliwie godnie.”

  To jest kłamstwo, i proszę mi nie mieć za złe, że nazywam rzeczy po imieniu.
  Każda masz NOM jest ofiarą składaną przez kapłana na wzór Melchizedeka (niezwykle tajemnicza postać), ofiarą, w której pod postacią chleba i wina dokonuje się ofiarowanie przez Pana Jezusa samego siebie na krzyżu Bogu Ojcu.
  Jest również pamiątką, co oczywiste i co stwierdził sam On nakazując jej odprawianie w Wieczerniku – „to czyńcie na Moją pamiątkę”.
  Jest również obiektywnie zebraniem wiernych, wśród których jest Pan Jezus, bo sam powiedział, że gdzie zbiera się dwóch lub trzech w imię jego, tam jest pośród nich.
  Jest też obiektywnie posiłkiem, bo spożywa się na niej pokarm dający życie wieczne – bez spożycia MŚ nie może być odprawiona.
  Żadne z powyższych nie umniejsza ani nie przesłania podstawowej kwestii – to jest przede wszystkim Ofiara.

  Poniżej taki tekst do przemyślenia:
  „Do ważności Mszy świętej wystarczy, aby – posiadający intencję czynienia tego, co czyni Kościół – mężczyzna z ważnymi święceniami prezbiteriatu użył pszennego chleba i wina z winogron do konsekracji, czyli wypowiedział nad tą materią ważną formułę sakramentalną z zatwierdzonego Mszału – i tyle. Do dopełnienia Ofiary wystarczy, aby to co zakonsekrował – spożył. Może nawet opuścić wszystkie inne obrzędy”

 18. JO said

  Ad.1. Pan powtarza Anglo reformatorsko Zydowskie frazesy , ktore z powodu niedouczenia, nieznania Wiary Katolickiej chwytaja za ulomny rozum maluczkich w chierarchii Kosciola.

  „na tzw pamiatke” oznacza urzeczywistnienie podczas Mszy Prawdziwej Golgoty, Jedynej Ofiary Milej Bogu, ktora do Konca Swiata Ma Zbawcza Moc I dla Kolejnych Pokolen z Milosci do Nas.
  To Urzeczywistnienie Rekoma Ksiedza powoduje Sam Jezus Chrystus w sposob dla czlowieka Niezrozumialy zwyklego.

  Na tym Zydzi Bazuja I slowo „pamiatke” przeciwstawiaja temu jak To Rozumiala Tradycja Przez Wieki a nadaja Nowe, juz nie Mistyczne , Nadprzyrodzone a Naturalistyczne Rozumienie tego Slowa I samego zdarzenia.

  To dlatego m.in Nowus utracil Nadprzyrodzonosc I jej nie PRZEKAZUJE wiernym
  Powodujac Budowanie Nadprzyrodzonej Rodziny, Kosciola , Panstwa a PRZEKAZUJE szatanski, ziemski, Swiata Naturalizm niszczacy pojedynczego czlowieka, Rodzine, Panstwo, Kosciol

 19. AlexSailor said

  Ad.18
  Panie Jo.
  Zamiast wymyślać niestworzone rzeczy, proszę iść w dzień powszedni do kościoła i zobaczyć, jak wygląda msza NOM.

 20. Marucha said

  Re 17:

  1. Nikt, nigdy i nigdzie nie potrzebuje zgody kogokolwiek na odprawienie mszy świętej w rycie trydenckim.
  Nie musi nikogo pytać, no może wikary proboszcza, ale to już z zupełnie innych względów.

  Pan sobie żartuje, prawda? Czy też mieszka Pan na innej planecie? Naprawdę nie słyszał Pan o biskupach odmawiających zgody na Mszę Trydencką?

  2. Fakt, w Polsce akurat prawie nie morduje się dzieci… a co z resztą świata? Czy Pan naprawdę nie widzi wprost straszliwej ateizacji krajów, które kiedyś były dla Kościoła opoką?

  3. No cóż, niech Pan się upiera, że Msza nie jest ucztą.

  A swoją drogą, nowa Msza jest formalnie ważna – lecz niegodna. Nigdy jej ważności nie negowałem. Tak samo, jak prawnie ważne są poczynania obecnych rządów.

 21. Marucha said

  Add 20:
  Jak tak dalej pójdzie, to ze Mszy Św. pozostanie już tylko intencja, a i to wątpliwa, bo kto sobie robi z liturgii kwadratowe jaja, ten zapewne nie ma zamiaru wierzyć w przeistoczenie.

 22. JO said

  Ad.17. Pan zatraci zdolnosc widzenia I slyszenia poprzez chodzi nie na NOWUsa lub robi to Prace Pana Jozefa …I stolki celowo.

  Do konca Swiata Nikt tu nie Ma zamiaru dyskutowac nad Faktami, ze NOWUS jest tym co wyzej opisano I skutki wywoluje jak przedstawono.

  Z Durnota sie nie rozmawia a kaze sie jej Milczec. Tu Panuje Chierarchia gdzie Prawda jest u wladzy. Pan niech idzie tam, gdzie Panuje Klamstwo I nim sie syci z wlasnego Wyboru.

  Pan jest tu zagrozeniem, macicielem.

  Prosze nie zapRzeczac Prawdzie tu lub opuscic to Forum.

 23. AlexSailor said

  Ad. 20
  A skąd niby Biskup ma wiedzieć, że msza święta trydencka została odprawiona, skoro nią ma żadnego obowiązku ani potrzeby pytania go o zgodę i w ogóle powiadamiania?
  Skoro ksiądz może sobie robić cyrk na MŚ NOM z bębnami, gitarami, tańcami, wycinaniem części tekstów i dodawaniem spoza mszału, panienkami przy ołtarzu, rekwizytami o których liturgia nie wspomina bez żelaznych konsekwencji, to w czym jest problem z MŚ Trydencką?

  Widzę, że dziś żarty się Pana trzymają… – admin

 24. JO said

  Ad.20. Wazna a NIEGODNA oznacza, ze Trupia, niewydajaca Owocow oczekiwanych Przez Boga.

  Wazna, acz „zaaresztowana”, zblokowana dla Ludzkich serc, jest Paranoja Mszy, Upodleniem Boga , Wysmianiem Boga, Obrzyganiem Boga Przez Czlowieka, Obrzygiwaniem Boga Przez Czlowieka….

  Jest po prostu Niegodna a wiec Niewlasciwa nie ze strony Bozej przeciez a Ludzkiej strony, ktora Bog Kazal czynic dla Nas dla Naszego Dobra, z Milosci do Nas.

  Kazdy Katolik na tej Mszy zadaje Cios samemu Bodu chociazby Tym, ze to co Jemu Mile zostalo postawione nizej od tego co Bog Dal Ludziom, swoje Cialo I Krew.

  A Przeciez To Og jest najwazniejszy a nie czlowiek , bo bez Boga Nie Ma czlowieka I dla Naszego Dobra Ta Msza jest Niegodna, Niewlasciwa.

  Ta Msza odpycha Boga a robi Bogiem Czlowieka.

  Bogu jest mial tylko Ofiara Jego Syna I ona Zawsze powinna byc na pierwszym miejscu a NIE JEST , lub jej nie Ma wcale…

 25. JO said

  Ad.23. Sa Ksieza tak samo skonfuzjowani jak I Wierni….
  Rola Papieza jest dbac o czystosc Wiary….a Papiez dopuszcza by Ja mieszac z Falszem a jest to Celowo Robione, Narzucone I Pan to Musi Widziec I widac z Pana Wpisow , ze Pan to widzi…..a mimo to Tkwi w oficjalnym przekonaniu, ze nic sie takiego nie Dzieje o czym Gajowy Mowi…

  Pan jest albo chipokryta albo Durniem

 26. AlexSailor said

  Ad. 22 @Jo
  Pan jesteś tu gospodarzem??
  Czy też metodą „jakby starszych braci w wierze” usiłuje zaprowadzać swoje rządy bez żadnego umocowania???
  Dla mnie jest to po prostu dekonspiracja.
  Albo beczysz jak wszyscy – „cztery nogi dobrze, dwie nogi źle”, albo trzeba ciebie wyciszyć na amen.

  W Kościele panuje hierarchia i posłuszeństwo, które można wypowiedzieć tylko w stanie wyższej konieczności.
  Msza święta NOM jest mszą Kościoła, jest katolicka i ważna.
  Odprawiona porządnie nie jest również niegodna.

  Twierdzenie, że NOM jest nieważna jest herezją.
  Herezje głoszone publicznie, świadomie i w ważnej sprawie, również za pomocą mediów elektronicznych, stawiają poza Kościołem.
  Nie chce mi się sprawdzać, ale o ile pamiętam, zagrożone były lub są ekskomuniką.

  Uchybienia mszy świętej NOM, są nieporównywalne nawet z herezją twierdzenia, że jest ona nieważna.

 27. JO said

  Ad. 19. To Pan nie zna Mszy Kanonu wlasciwyego od A do Z a dowodem na to jest to o co Pan mnie prosi.

  Przeciez Pan wie, ze znam NOWUsa?

  Czy tam Ksidz Jezt Dupa do Oltarza czy Twarza?
  Czy we Mszy Nowej Mowimy Pokoj Nam wszystkim sciaskajac dlonie Kudziom? Jakim Prawem I Czy Mamy Moc dawac Pokoj Ludzim skoro Sam Chrystus przy szedl by wywolac Wojne….. Czy jestesmy wieki niz Sam Bog?

  Czy Klekamy na Nowusie przyjmujac Cialo I Krew Chrystusa? Ja wiem, ze NIE Klekamy I nie jest to tylko a az zniewaga, niegodnosc oddawana Bogu..

  Sw Pawel pisal, ze kto NIEGODNIE sie Modli smierc sobie pisze. Czy Pan jest wiekrzym od Apostola? czy nie jest to relatywizowanie Wiary? Bunt? Przeciwko Bogu?

  Czy widzial Pan na Nowusie u Ksiedza Szaty Ksiedza? sa Zuozone, obnazone z Godnosci I Jego Gesty, Symbolika juz Nie taka jak dawniej nWiazujaca nie do jakichs Cezary Mary a do Ptawdy. Ksiadz Juz Nie zmieni Pozycji przy Oltazu, bo jest Przy Stole a nie NA GOLGOCIE, ktora jest Oltarz…

  czy Pan widzial Odymianie Oltarza na NOWusie przy Ktorym to Asystuje Sam Archaniol Gabriel? Nie , bo tam Nie Ma Buc Aniolow…

  Pan NIE zna , nie wie NIc O SWOJEJ Wierze, traktuje czcionka Msze jak Bajke o Charym Poterze, wybranym jest Pan z Mozgu, zastanowic tam antidotum na Rawde…

  pan jest Unuch, niech Pan stad obejdzie …..

 28. JO said

  Ad.26. ” wyciszyc na amen” Pan piszesz…. To zrobi na tej ziemi Sam Bog a nie Pan czy Tacy jak Pan….

  Tu Gospodarzem Jest Prawda Prosze Pana, przed Ktora Gajowy Kleka, od daje Jej czesc I ustepuje MIEJSCA ….

  W Kosciele, ktory Jest ponad 90 procencie samym Chrytusem Panuje Zawsze Chierarchia I Posluszenstwo. A nie jak Pan napisal – w stanie wyrzej koniecznosci

  Nowus Nie jest Msza Ortodoksyjna/Katolicka a Jedynie Ma jej Znamiona. Msza Jest Pelnym a nie czesciowym wyrazeniem Katolickiej Wiary. W Nowusie nie Ma Pelni Wyrazu Katolickiej Wiary. Nowus Powstal w Kosciele Katolickim jako Msza Sprotestatnyzowana, Masonska o tyle jest Katolicka, ze na Lonie Okupowanego Kosciola Powstala.

  Herezje, to Pan Wyglasza

 29. AlexSailor said

  Ad. 26 @Jo
  „I Pan to Musi Widziec I widac z Pana Wpisow , ze Pan to widzi…..a mimo to Tkwi w oficjalnym przekonaniu, ze nic sie takiego nie Dzieje o czym Gajowy Mowi…”

  Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
  Posądzanie Pana Boga o małostkowość jest po prostu głupie.
  Żaden człowiek nie jest godny stanąć przed Bogiem prócz Boga-Człowieka i na zasadzie specjalnej łaski, Jego Matki.
  Jakiekolwiek formy złożenia Ofiary Nowego Przymierza nie są w stanie być godne tej ofiary i samego Boga.
  Dlatego sekciarskie i heretyckie zaprzeczanie prawdziwości, godności i łaskom płynącym z mszy NOM jest szatańską robotą, co jasno wykazałem wyżej.
  Jego celem jest odseparowanie ludzi od ofiary składanej na mszy świętej, bo tą NOM się obżydza, a ta trydencka jest praktycznie niedostępna.
  Zbyt duża ufność we własny rozum i mądrość może się źle skończyć.

  Jakie skutki niesie negowanie MŚ NOM:
  – zaniechanie jej odprawiania,
  – zaniechanie w związku z tym odprawiania sakramentu pokuty,
  – no i przy okazji sakramentu małżeństwa i kapłaństwa,
  – bierzmowanie samo zaniknie.
  Inaczej, jest to droga do bezbożnego, ateistycznego społeczeństwa.

  To Kościół strzeże depozytu wiary, a Kościół to nie jeden czy drugi biskup, proboszcz czy papież.
  Kościół trwa i trwać będzie, nawet jeśli pojawią się jakieś zawirowania, to wyjdzie z nich wcześniej czy późnej.
  Bo Bóg jest w Kościele i On sam się o Kościół zatroszczy.

  Autorytatywne negowanie NOM przez domorosłych teologów (ciekawe czy działających w stanie łaski czy spowiedź też im nie pasuje?) byłoby śmieszne, gdyby nie rodziło poważnych zagrożeń i skutków.

 30. jaro said

  Re 17
  „Nikt, nigdy i nigdzie nie potrzebuje zgody kogokolwiek na odprawienie mszy świętej w rycie trydenckim.
  Nie musi nikogo pytać, no może wikary proboszcza, ale to już z zupełnie innych względów.”

  Czyżby? Co w takim razie znaczą wskazania episkopatu:

  4. Wniosek o ZEZWOLENIE na Mszę św. w formie nadzwyczajnej mogą składać proboszczowi grupy świeckich działające w danej parafii (por. Summorum Pontificum, art. 5 § 1 i art. 7). Jeśli członkowie grup proszących o Mszę św. w formie nadzwyczajnej są z różnych parafii, wniosek należy skierować do biskupa diecezjalnego.

  5. Określenie rodzaju i wielkości grup, które mogą się starać o odprawianie dla nich Mszy św. według formy nadzwyczajnej, pozostawia się biskupom diecezjalnym.

  7. (…)
  Przepowiadanie w czasie Mszy św. w formie nadzwyczajnej powinno być zgodne z nauczaniem Soboru Watykańskiego II.

  9. (…) proboszczowie wzgl. rektorzy kościołów, w których ZEZWOLONO na Mszę św. w nadzwyczajnej formie, powinni informować o tym swego biskupa.

  Całość tu: http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2007103_1

 31. RomanK said

  Ilu z naszych gajowkowych teologow i liturgikow uczestniczylow we Mszy Sw”
  Prawoslawnej Slowianskiej
  Prawoslawnej Greckiej
  Unickich Mszach Sw
  Ukrainskiej. Maronickiej. Koptyjskiej
  Kosciolow Wschodu…Etiopskiej czy Assyryjskiej?????
  I czy waszym zdaniem sa to Msze Swiete wazne czy jakies gusla niewazne????

 32. JO said

  Ad. 31. Niech Pan sie nie zgrywa…Kazda z wymienionych zachowujaca Tradycje jest Msza Katolicka….

 33. ola said

  AD 31

  W Swietej Wierze Prawosławnej nie ma mszy tylko jest Swieta Liturigia.

 34. Roz said

  # 5, 7
  Prosze sie nie przejmowac p. Bizoniem.
  To metamorfoza podobna do Wirtualnej Polonii ktora poczatkowo wydawala sie byc polska i patriotyczna, a okazala sie z czasem partiotyczna naczej pod wizerunkiem zydow Wojtyly i Pilsudskeigo.
  Dziwne ze przeniosl sie na MP, a nie WP gdzie by lepiej pasowal. Chyba ominal WP bo liczba komentarzy spadla tam do zera po wprowadzeniu cenzury.
  Czytalem brednie p. Bizonia o “Nieoddawaniu JPII zydom…… i inne “uzasadnienia”.
  Bardzo dobrze ze umiescil Pan smierdziucha o JPII. Zobaczylismy jakie chwyty sa stosowane, choc to nie powinno dzwic po nieustajacych “rewelacjach” smolenskich.
  Gajowka to stale najlepszy polski portal.

  Ad 7 – Zapomnail Pan dodac reklame zyda Kwacha przez zyda Wojtyle.

 35. AlexSailor said

  Ad.30 @Jaro
  „Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać. Żaden biskup, administrator, kanonik, kapelan lub inny ksiądz diecezjalny, lub zakonnik jakiegokolwiek zgromadzenia, jakkolwiek nie byłby tytułowany, nie może być zobowiązany do odprawiania Mszy św. w inny sposób, niż przez Nas polecono. Podobnie nakazujemy i oznajmiamy, iż nikt nie może być nakłaniany bądź zmuszany do zmieniania tego Mszału; a niniejsza Konstytucja nigdy nie może być unieważniona lub zmieniona, ale na zawsze pozostanie ważna, i będzie mieć moc prawną …”
  „Podobnie, nikomu nie wolno naruszyć lub nierozważnie zmienić tego tekstu Naszego zezwolenia, ustanowienia, nakazania, polecenia, skierowania, przyznania, indultu, deklaracji, woli, dekretu i zakazu. Ktokolwiek by ośmielił się tak uczynić, niech wie, iż naraża się na gniew Boga Wszechmogącego oraz błogosławionych Apostołów Piotra i Pawła.”
  – Bulla Quo primum tempore św. Piusa V
  Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.
  Konstytucja Apostolska Jego Świątobliwości Papieża św. Piusa V z 14 lipca 1570 r.

  Tu nie ma żadnych wątpliwości.
  Mało tego, jest tu w pewien sposób zawarta klątwa.

  Ponieważ powyższe zostało ogłoszone uroczyście z mocy urzędu papieża, jest nieomylne i nieodwołalne.
  Nikt nie może tego zmienić.

  Ciekawe w jaki sposób można by ukarać księdza, który odprawi mszę świętą w rycie trydenckim?
  Przecież wystarczy, że wyciągnie tekst Bulli.

 36. Marucha said

  Re 35:
  Czyżby i Pan należał do grupy osób, której nie przekonują żadne fakty, ani doświadczane w praktyce, ani pisane czarno na białym?

  Co Pan myśli, że my nie znamy Bulli Piusa V o Mszy Wszechczasów? Znamy, znamy.
  Owa Bulla jest ostentacyjnie ignorowana i deptana przez hierarchię Judeokościoła – i co z tego?
  Psinco, panie Alex. Psinco.
  Tak samo olewane jest Motu Proprio Benedykta XVI.
  Tak samo deptana jest – a już szczególnie była deptana przez Santo Subito – bulla tegoż papieża o zakazie rozmów z Żydami.
  Tak samo deptane są odwieczne zakazy brania Komunii w inny sposób, niż do ust.
  Tak samo zaprzestano składania obowiązkowej przysięgi antymodernistycznej.
  I można tak ciągnąć niemal bez końca…
  Wie Pan, gdzie Pan sobie może teorię, za przeproszeniem, wsadzić?

  Pan jeszcze nie wie, że Kościół zaczął się od II Soboru, a wszystko przedtem to były błędy i wypaczenia? Pan nie wie, że Papież na skutek „kolegializmu” stracił większość swej władzy w Kosciele?

  Wie Pan, jaka jest odpowiedź hierarchów na zarzuty?
  – Tak, wiemy o tym – i co Pan nam zrobi?
  I mają rację. NIC PAN IM NIE ZROBI. Hierarchia jest bezkarna. Księża są bezkarni. Karze się zaś tych, którzy są wierni nauczaniu Kościoła. Może Pan co najwyżej udać się do „schizmatyków” z Bractwa, zostać sedewakantystą, przejść na prawosławie, religię mormonów albo zostać animistą.

  I wyciągaj Pan sobie tekst Bulli.

 37. marost said

  „Odzielenie się od soborowego Kościoła, dopóki nie powróci on do tradycyjnego nauczania Kościoła i katolickiej wiary, jest absolutnym obowiązkiem każdego kapłana (i każdego wiernego), który chce pozostać katolikiem. „(abp Lefebvre, Itinéraire spirituel, 1990, s. 31).

  Wciaz aktualne!

 38. JO said

  ad.37. To regula , ktorej Nalezy sie Trzymac.

 39. Tralala said

  ad 9 Zagrypiona
  Nie bac sie pogubienia, nie Pani pierwsza i nie ostatnia. Spokoj i cierpliwosc.
  Sw Tereska od Dzieciatka Jezus pisala sobie na scianie celi: nigdy sie nie zniechece!

  ad 17 AlexSailor
  Pan sobie poczyta wywiad z 17 kaplanami, ktorzy porzucili, albo nigdy nie odprawiali nowej mszy. Zaden nie jest czlonkiem FSSPX. Ksiazka ma tytul „Gdzie jest twoja Msza kaplanie”.
  A tak na marginesie Pana wywodow : Nowa msza nie uznaje „kaplana ofiarnika”, na to miejsce jest kaplan-szef zgromadzenia. Przyzna Pan, ze to jednak nie to samo…

 40. Tralala said

  ad 29
  „Autorytatywne negowanie NOM przez domorosłych teologów (ciekawe czy działających w stanie łaski czy spowiedź też im nie pasuje?) byłoby śmieszne, gdyby nie rodziło poważnych zagrożeń i skutków.”

  Ha, wychodzi Panu na to, ze abp Lefebvre byl domoroslym teologiem, ladne !

 41. Marucha said

  Re 40:
  Trudno, będę wulgarny. Bez złości, bez uniesienia, bez nerwów.

  Nowa „msza” jest żydomasońskim gównem podrzuconym durnym katolemingom na miejsce prawdziwej Mszy. Jej autorem był MASON Bugnini, a sklecona była pod kątem zrównania jej z protestanckim „nabożeństwem”, co potwierdzili z zadowoleniem sami protestanci.

  Katolemingi mają już taką sieczkę w mózgownicach, że nawet fakt MASOŃSKIEJ proweniencji autora nowej „mszy” nie robi na nich żadnego wrażenia, A przecież jeszcze 50-60 la temu wywołałby w każdym katoliku okrzyk zgrozy i niedowierzania.

 42. JO said

  ad.41. Coz, jak „katoliczki” chodza rozebrane szerzac Nudyzm, Seksizm – sodome i Gomore. Uwazaja ,katolicznicy , ze im sie wszystko nalezy D o s l o w n i e jak w NOWUSIE, gdzie co Najwazniejsze zostalo odsuniete na Bok a co jest DAREM dla Ludzi stalo sie CELEM z tym, ze ten DAR bez Glownej Postaci na czele przestaje byc darem a tylko zwykla ludzka uczta, posilkiem niby…sztanskim posolkiem….upadkiem czlowieka w oczach ktorego jest kolejnym prezentem.

  NOWUS jest odbiciem zdebilacenia ludzi, ktorzy na niego chodza i przyczyna debilizmu ludzkiego, duchowego upadku, totalnego pomieszania co widac na przykladzie Pana Jozefa, Agi, Pana Kapsla i wszystkich tych osob co patrzac na biale mowia , ze jest czarne a czarne jest bialym i na dodatek cos ich pcha by DOWOD na swe twierdzenia szerzyc cale Zycie.

 43. dr TS said

  Na drzwiach katedry w Moguncji było chyba mniej niż 62 postulaty?
  To stek nieuprawnionych twierdzeń i tyle w temacie.
  To chyba uzasadnienie istnienia odłączenia? Tak dla własnego usprawiedliwienia?

 44. Psiemislavius said

  Nie mogę się doczekać dnia, kiedy NOM będzie zniesiony i zakazany. Ciekawe, jakby heretycy modernistyczny zareagowali, jakbyśmy podążyli przykładem Lutra, i przybili te 62 powody nie chodzenia na NOM na drzwiach kościelnych.

 45. Jan said

  Msza św. jest sercem Kościoła, zmiany dokonane przez masonów i zdrajców wewnętrznych płatnych i naiwnych mają na celu całkowitą przebudowę. Ignoranci i ślepi w wierze nigdy chyba nie zobaczą SZKODLIWOŚCI DLA DUSZ NOM. Zapytana prosta kobieta o powód uczestnictwa i rożnice między Mszą św. a NOM odpowiedziała – ta pierwsza jest Święta druga nie .

 46. Jacek said

  Najłatwiejszym do zauważenia „błędem” NOM jest ustawienie kapłana tyłem do tabernaculum z Ciałem Chrystusa. Nie tylko stoi, ale często siada dokładnie w osi świątyni, czyli tam gdzie każdy normalny człowiek przechodząc przyklęka. Kapłan siada tam tyłem!!! Są przecież nawet takie momenty kiedy się schyla wypinając tył. Ksiądz Jacek Bałemba nazwał taki gest satanistycznym.: http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2012/07/09/niestosownosci-w-liturgii-7-satanistyczny-gest/
  Rozmawiałem na ten temat z kanclerzem kurii. Powiedział, że przepisy na to powalają. Uzasadniał mistyczną obecnością Chrystusa w wiernych, w sprawującym kapłanie i w stole, który ponoć Chrystusa symbolizuje. Uznał więc fizycznie obecne Ciało Chrystusa za mniej ważne od tych trzech obecności.
  Na moje słowa, że msza trydencka była sprawowana blisko tysiąc lat powiedział tylko „no i wystarczy”.
  No właśnie. Mi też już wystarczy rozmów z tymi panami.
  Trzeba po prostu zakładać kaplice dla Bractwa Świętego Piusa X. Może niektórzy z nich tez do niej przyjdą.

 47. Fran SA said

  http://www.youtube.com/watch?v=FJZP60yFSfY& feature=related

 48. Marucha said

  Niejaki Peryskop w komentarzu, który się nie ukazał, napisał a propos mej wypowiedzi z #14 (o nowej mszy jako podrzutku):

  re 41

  Art. 257 Kodeksu karnego:
  Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Na razie groźby z kodeksem w ręku. Czy niedługo pojawią się donosy do władz?

 49. JO said

  ad.48. Grozby to juz Padaly ze strony Pana Jozefa, Kafla i kilku jeszcze w tym grozba o uciszenie na Amen…

 50. Marucha said

  Re 43:
  Według Pana te 62 punkty to „stek nieuprawnionych twierdzeń”.
  Jeśli o mnie chodzi – wystarczy mi tylko jeden punkt: autorstwo nowej „mszy”.
  Kilkadziesiąt lat temu, gdyby powiedziano wiernym, że ich mszę stworzył mason, odskoczyli by jak oparzeni i więcej się na niej nie pojawili.
  Dziś w ogóle ich to nie obchodzi.

 51. JO said

  A wszystko dlatego , ze Gajowy nie zgadza sie na Uznanie Swietosci JPII…., ze jest Patriota, ze jest Tradycjonalista Uznajacym jedyne Granice Wolnosci….

 52. dr TS said

  Panie Gajowy
  Żeby Pan wiedział jak to wszystko cholernie boli …
  Te nasze „obrony” i zarzuty. Chciałoby się wyć do Jezusa o pomoc.
  Ale nie można tak kategorycznie innych osądzać – w obie strony.
  Bo przecież wszyscy wierzący w Boga w Trójcy Jedynego braćmi jesteśmy.
  I pragniemy zbawienia – powszechnego, wszystkich ludzi. Bo Chrystus odkupił wszystkich,
  a kto z tego skorzysta? To w mocy Boga.

  Jak mówił Pawlak: „To nie moja wina, że mnie się bardziej kary niż siwy podoba. – No, ale człowiek to nie koń…
  – Ot, mądrego przyjemnie posłuchać. Tyle, że na koniu podjechać można, a na człowieku to tylko się potknąć.”
  Tak i jednym Trydencka, a drugim NOM się podoba… (nie wnikając o potknięcia).

  Szanowny Marucha może mi zagwarantować, że przy opracowaniu Bulli Piusa V żaden heretyk nie mieszał?

 53. JO said

  ad.52. Pan doktorku Marksizm Stosuje wciaz….. Idz Pan do Marksistow. Tu sa ludzie, ktorzy robia to co sie BOGU podoba a nie im samym.

 54. JO said

  „Ale nie można tak kategorycznie innych osądzać – w obie strony.
  Bo przecież wszyscy wierzący w Boga w Trójcy Jedynego braćmi jesteśmy.
  I pragniemy zbawienia – powszechnego, wszystkich ludzi. Bo Chrystus odkupił wszystkich,
  a kto z tego skorzysta? To w mocy Boga.” – doktorek

  Pan takim populizmem tu rzuca dla TLUMU. Tu nie jest wiec przedwyborczy doktorku.

  1. Judeokatolicy nie wirza w Trojce Swieta a w Demona, Szatana co tlumaczy ich Judeokatolicki Ekumenizm..
  2. Chrystus Odkupil wszystkich …iiiiiii i nic wiecej nie umie Pan napisac Doktorku. A nalezy napisac, ze Chrystus Odkupil Czlowieka z Grzechu Pierworodnego ale nie z jego konsekwencji wszystkich….,- zyjemy na ziemi, w Swiecie i z Klamstwem w Kolo. Jednak Chrystus Zostawil Siebie w Postaci Mistycznego Ciala – Kosciola posiadajacego Sw Magisterium – chrystusowa Nauke, zostawil Ducha Swietego, ktory jest teraz w nas samych, Katolikach (przed tem nie bylo Ducha Sw w Czlowieku..) oraz Sw Sakrament i Msze Swieta i jej Konsekwencje, Sakramenty Swiete….

  Trzeba wiec zapracowac na Odkupienie….By byc wiec Odkupionym, trzeba sie wspinac po Drabinie do Doskonalosci.

  Pan po reformatorsku napisal, ze Chrystus Nas Odkupil i teraz Chulaj dusza bez Kontusza…?

  O co to to nie. To wlasnie jest przyczyna, ze na Form Gajowego mowimy nie lub ja mowie WON do takich jak Pan, co przychodza i pouczaja.

  Na kolana , na swoja Twaz padnij czlowieku przez Slowami Prawdy, Nie dyskutuj a sluchaj i wykonuj, staraj sie ….

  Czy Rozumie Tluczek??

  Nie , tluczek sie wzdryga, ze jak to on na kolana, jak to on nie ma Prawa mowic „ale”…

  WON Tluczku, „ale” to se mow z Aga, Kapslem , Jozefem…

 55. Marucha said

  Szanowny Marucha może mi zagwarantować, że przy opracowaniu Bulli Piusa V żaden heretyk nie mieszał?

  NIGDY w historii Kościoła nie zdarzyło się, aby jakiekolwiek orzeczenie powzięte z pozycji nieomylności, albo wieczna po wsze czasy bulla papieska, albo inne orzeczenie dogmatyczne, było błędne.
  Nawet Jan Paweł II, gdy (chyba raz) wypowiedział się ex cathedra, żadnego błędu nie popełnił.

 56. dr TS said

  Panie JO
  🙂 🙂 🙂
  Za to Pan Gajowy rzeczowo uzasadnia. Racja, to racja. SV I.

 57. JO said

  ad.56. ..wynies sie kretynie , obludniku, szubrawco, klamco , macicielu, …stad

 58. dr TS said

  Ad.57
  Sed ratio, quam vis.

 59. JO said

  ad.58. Let reason prevail over force

 60. JO said

  Jakie zająć stanowisko wobec heretyka ?

  napisał Michael

  Święty Antoni na pustyni

  Oto o czym przypomina nam ostatni List dominikanów z Avrillé (n°62) :

  ŚWIĘTY ANTONI PUSTELNIK I HERETYCY

  Dla Świętych wiara i cześć Boga są ponad wszystko. Dzisiaj już się tego nie widzi. Poniższy fragment pochodzi z napisanego przez św Anastazego Żywota św Antoniego i wart jest przemyślenia. […] Święty Atanazy napisał o św Bernardzie:

  „Był tak godny podziwu i tak religijny w sprawach wiary, że nie chciał nigdy mieć czegokolwiek wspólnego z schizmatykami Meletianami, bo wykrył początki ich nieprawości i ich apostazji. Nigdy nie chciał rozmawiać zbyt przyjaźnie z manichejczykami i innymi heretykami, ale wzywał ich do wyjścia z błędu i powrotu do prawdy. Zapewniał bowiem, że przyjaźń i komunikacja z takimi osobami byłoby ruiną i całkowitą utratą duszy. Z tego samego powodu nienawidził herezji arian i prosił wszystkich, aby nie kontaktowali się z nimi i nie dodawali wiary do ich złej doktryny. […]

  Na prośby biskupów i pustelników, Antoni poszedł do Aleksandrii, gdzie mówił publicznie przeciw arianom. Nigdy, powiedział, nie spotykajcie się z tymi bezbożnymi arianami , gdyż nie może być sojuszu między światłem i ciemnością (2 Kor 6, 14). Jesteście chrześcijanami, ponieważ jesteście w prawdziwej pobożności i religii prawdziwej, a oni, mówiąc, że Słowo Ojca, Syn Boży, jest istotą nieróżniącą się od pogan i czczą stworzenie zamiast czcić Stwórcę. Wierzcie więc, że wszystkie stworzenia powstają z gniewem przeciwko nim, ponieważ oni zaliczają do stworzeń Stwórcę i Pana wszystkich rzeczy i przez Którego wszystko się stało. ”

  Po przeczytaniu tego tekstu cytowanego przez dominikanów, oto naturalny ciąg dalszy rozumowania jaki nam się nasuwa :

  LUDZIE SOBOROWEGO KOŚCIOŁA SĄ HERETYKAMI I NIE SĄ „W PEŁNEJ KOMUNII Z TRADYCJĄ”, TO OZNACZA, ŻE RÓWNIEŻ SĄ SCHIZMATYKAMI :

  Arcybiskup Marcel Lefebvre, 4 października 1987 r. mówi : „… Rzym stracił wiarę, moi drodzy. Rzym jest w apostazji. To co mówię, to nie są słowa rzucane na wiatr. To jest prawda. Rzym jest w apostazji. Nie możemy już mieć zaufanie do tego świata, on opuścił Kościół, oni opuścili Kościół. To jest pewne, na pewno, na pewno „(…) Nie można podążać za tymi ludzi. (…) To jest nie do pomyślenia, nie do pomyślenia (…) To niesamowite, niesamowite! Więc jak chcecie, żebyśmy zaufali ludziom takim, jak oni? To nie jest już możliwe. ”

  Ksiad Hervé Gresland, w październiku 2012 roku, w swoim artykule Dlaczego Benedykt XVI zaprosił do Asyżu ateistów, napisał: „Czytając Pius X i Benedykta XVI, jest oczywiste, że Benedykt XVI jest w ścisłym znaczeniu tego słowa, modernistą. ”

  Papież Benedykt XVI robi wrażenie papieża wierności: odmawia zerwania z przeszłością, okazuje przywiązanie do starych ceremonii … Czy to wystarczy, aby uznać go za tradycyjnego papieża ? Czy jego teologia jest teologią katolickiej Tradycji ? Nie, mówi bp Bernard Tissier de Mallerais w swojej ostatniej książce, Dziwna teologia Benedykta XVI.

  Arcybiskup Marcel Lefebvre, 4 sierpnia 1976 r., powiedział: „Uważamy, że możemy powiedzieć, tzymając się wewnętrznej i zewnętrznej krytyki Vaticanum II, to znaczy, analizując teksty i studiując przczyny i skutki Soboru, że on odwracając się plecami do Tradycji i zrywając z Kościołem przeszłości, stał się Soborem schizmatyckim. ”

  Dlatego też :

  „Absolutnym obowiązkiem każdego kapłana (i każdego wierzącego), który chce pozostać katolikiem jest oddzielenie sie od Kościoła soborowego, dopóki on nie powróci do tradycji Magisterium Kościoła i wiary katolickiej.” (Abp Lefebvre, Itinéraire spirituel, 1990, s. 31).

 61. Fran SA said

  Ad. 57
  Jo
  Tak sobie wyobrazam, ze znakomita wiekszosc wpisowcow jest rzeczywiscie zaniepokojona wydarzeniami soborowymi i po-soborowymi.
  Jest to dyskusja miedzy osobami wierzacymi, katolikami, ktorzy zostali zlapani w wielka matnie.
  Sa osoby, ktore i tak beda chodzic do kosciola i na msze, nawet te zydowska, bo dla nich jest najwazniejsza wiara i przekazanie tej wiary dzieciom, a na razie nie widza zadnej alternatywy.
  Sa tacy, ktorzy chca wierzyc, ze w koncu nie jest tak zle, bo Bog jest wszedzie i nas nie opusci, i ze to moze lepiej miec msze w jezyku narodowym, a przeciez sobory luteranskie itp. tez maja ksiedza/pastora/ ministra przodem do publiki.
  Nikomu nie jest latwo i wiele osob jest zupelnie zdezorientowanych. Znajomi mi wprost powiedzieli: to gdzie mamy chodzic sie modlic i ‚pamietac aby dzien swietych swiecic?. Wszyscy maja boznice, cerkwie, chramy, swiatynie itp, a my katolicy mamy rozbijac namioty?”

  Osobiscie uwazam, ze dla wielu wiernych katolikow nastaly bardzo ciezkie chwile.
  To nie jest takie proste pomyslec sobie, ze do tej pory modlilismy sie zle i w obcym jezyku a do tego msza jest jaks taka do mszy nie podobna. To tak jakby zmienic wiare. Dla wielu osob autorytety koscielne sa bardzo wazne i trzeba czasu, zeby sie zbuntowac.

  Wiec uprzejmie prosze bardzo wierzacych typu Jo, zeby nie wyzywali ludzi i nie pyskowali w obcym jezyku (WON – kretynie, szubrawcu…) do ludzi, ktorych nie znaja i o ktorych niewiele wiedza. Szanujmy wspolwyznawcow.

  Nalezy wierzyc, ze Bog nas nie opusci i pozwoli nam przetrwac kolejny atak na wiare Chrystusowa.
  No i kim jest Jo, zeby ublizal innym? I to jeszcze w imie wiary.

 62. Tralala said

  ad 52
  „Tak i jednym Trydencka, a drugim NOM się podoba… (nie wnikając o potknięcia).”

  Rzecz w tym, ze nie o PODOBANIE SIE chodzi a o OFIARE, WIARE, BOGA !!!

  ad 60 JO

  panie JO, uprzejmie prosze o podawanie linkow do tekstow, jezeli je Pan wkleja.
  ten jest z: http://zniepokalana.blogspot.fr/2012/11/jakie-zajac-stanowisko-wobec-heretyka.html

 63. dr TS said

  Panie Gajowy
  Nie wiem, czy uprawnione jest rozciąganie dogmatu SV1 o nieomylności Papierza na wszystkie dokumenty przez niego wydane. Dogmat głosi, że:
  „Biskup Rzymski, gdy przemawia jako Głowa Kościoła (ex cathedra), tj gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich chrześcijan, orzeka najwyższą swoją powagą apostolską w sprawie wiary i obyczajów, jakiej nauki cały Kościół trzymać się powinien – wskutek pomocy Bożej, przyrzeczonej mu w osobie św. Piotra, ma dar owej nieomylności, którą Boski Zbawiciel zechciał wyposażyć Kościół Swój w wyjaśnianiu prawd i obyczajów.”
  Mam takie pytanie: czy dokumenty Papierza dotyczące rytu Mszy Św. (jej liturgii) są dogmatami dotyczącymi wiary, czy obyczajów?
  Czy można je podciągać pod nieomylność Papieża przemawiającego ex katedra?
  A w Bulli Quo Primum Tempore to Papież Pius V wskazuje, że:
  „…, odtworzyli w ten sposób sam Mszał w pierwotnej formie i rycie świętych Ojców. ”
  To ja się pytam, których Ojców? Tych z Jerozolimy? Z Damaszku? Z Aleksandrii? Z Koryntu? Z Rzymu?
  Po języku – to chyba z Rzymu.
  A jeżeli: „Dlatego więc, aby wszyscy i wszędzie zaadaptowali i przestrzegali tego, co zostało im przekazane przez Święty Kościół Rzymski, Matkę i Nauczycielkę wszystkich innych Kościołów, będzie odtąd bezprawiem na zawsze w całym świecie chrześcijańskim śpiewanie albo recytowanie Mszy św. według formuły innej, niż ta przez Nas wydana; nakaz ten ma zastosowanie do wszystkich kościołów i kaplic, patriarchalnych, kolegialnych i parafialnych, świeckich bądź należących do zgromadzenia religijnego, czy to męskiego (włączając w to wojskowe) czy żeńskiego, w których Msze św. winny być śpiewane głośno w prezbiterium lub recytowane prywatnie, zgodnie z rytami i zwyczajami Kościoła Rzymskiego; ma to zastosowanie nawet wówczas, jeżeli wymienione kościoły zostały w jakikolwiek sposób zwolnione, czy to przez indult Stolicy Apostolskiej, czy przez zwyczaj, przywilej, lub nawet przez przysięgę lub zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej, lub też jeżeli ich prawa i swobody były zagwarantowane w jakikolwiek inny sposób; zachowując tylko te, gdzie praktyka odprawiania Mszy św. w inny sposób była przyznana ponad 200 lat temu wraz z jednoczesnym utworzeniem i zatwierdzeniem kościoła przez Stolicę Apostolską, oraz te, które zachowały podobny zwyczaj nieprzerwanie przez okres nie mniej niż 200 lat; w których to przypadkach w żaden sposób nie odwołujemy ich ww. przywilejów lub zwyczajów. ” to dlaczego Papież swoją Konstytucją łamie dotychczasowe Tradycje liturgiczne nadane „w jakikolwiek sposób”? Dlaczego zezwala na inny ryt (ten o tradycji ponad 200 lat) niż formuła z Konstytucji? To jednak inne ryty są dopuszczone?
  Gdzie w Bulli mamy do czynienia z „wiarą czy obyczajami” i dogmatami o nich?
  Czy to, że napisał (Pius V), że ta Konstytucja obowiązuje po wsze czasy, a dotyczy liturgii, jest równoznaczna z nieomylnością Papierza?
  To się jakoś logicznie wyklucza i nie trzyma kupy.

 64. JO said

  ad.61. Drgi Panie, Pan Mowi Prawde i to bez ale.
  Sa jednak osoby, ktore mimo Autorytetu/ow, Rozmow z nimi NIE chca sluchac bo NIE i nie chca widziec bo NIE.

  Pozornie jest latwo przekroczyc granice Tolerancji.

  Jednak to nie jest tak do konca. Na tym bazuja Judeokatolici i Marksisci wprowadzajac filozofie „wiecznej rewokucji” wiecznych rozmow,, wiecznych pouczen.

  Prawda NIE potrzebuje pouczen. Prawda JEST OBJAWIONA i jej INTERPRETACJA jest Jedna i to KLAROWNA.

  Napisalem wiele razy do osob pewnych „WON” , ale do Osob, ktore POUCZAJA a nie szukaja Prawdy.

  Pan tego jeszcze nie potrafi odroznic a ja TAK.

 65. JO said

  ad.62. Pani Tralalala, przepraszam, ze nie wkleilem. Bede to robil.

 66. JO said

  http://zniepokalana.blogspot.fr/2012/11/jakie-zajac-stanowisko-wobec-heretyka.html

 67. JO said

  ad. 61. Bede „Ublizal” innym w Imie Wiary. „Ublizal” Prawda. Prawda jest bezkompromisowa, harda i BOLI czesto….

  Poucze Pana, ze kto ma Laske Slyszenia i Widzenia – Laknie Prawdy i z nia NIE Dyskutuje ale Blaga o nia bo jej PRAGNIE.

  Za Kazdym razem jak Uslyszy ja to sie Nia Zachwyca i ja ROZUMIE w MIG, Rozpoznaje ja w mgnieniu oka.

  Taki, co tu przychodzi i dyskutuje z Prawda, bo niby czegos nie rozumie – NIE POSZUKUJE PRAWDY, jest na Prawde ZAMKNIETY, odrzuca Prawde.

  Do Takich Ludzi Pan Gajowy Mowi, Rozmawia z Nimi , jak mi sie wydaje, nie dlatego , ze rozumie, ze oni chca Prawde Znac, ale dlatego, ze Ma Nadzieje, ze Przyjdzie taki Moment, ze sie Nawroca, ze zaczna slyszec kiedys a ten czas z nimi Rozmowy bedzie Milosierdziem dla nich, dopuszczebniem Zla do Glosu na zasadzie Tolerancji Grzechu, poznania rozumowania Grzesznika….by mu bardziej pomoc, takie swoiste Badanie chorego…

  Moja Tolerancja nie jest Taka jak Pana Gajowego w szczegolnosci, ze widze Oblude i wykorzystywanie Gajowego Milosci, ktora posiada.

  Wyznaje zasade , przykazanie, ze mamy isc i nauczac, wejsc do Domu a jak Ktos nie slyszy otrzpac ie z Jego Pylu i opuscic Go.

 68. JO said

  Przypominają się tu jakże aktualne dzisiaj następujące słowa św. Maksymiliana M. Kolbe z dnia 24.10.1937 r., które tak bardzo pokrywają się z „Mistrzowskim” i „Lucyferycznym planem”: „… w pierwszych wiekach jeden święty widział kapitułę diabłów, w której uradzili, by do klasztorów nasyłać powołania chwiejne i słabe, które by później osłabiły i rozwaliły od wewnątrz życie zakonne (św. Maksymilian w wyjaśnieniu pisze, że tym świętym był święty Franciszek z Asyżu). Tacy być mogą i są a diabeł uradził niedawno taką kapitułę…, której uczestnicy uchwalili, żeby… wstępować do organizacji katolickich i udając wielkich pobożnisiów, rozsadzać je od wewnątrz”.- post p. Agi

 69. dr TS said

  Panie JOnes
  Polecam, nie pouczam, zajrzeć sobie do „Katechizm katolicki” – Piotr Kardynał Gasparri, Warszawa 1941, i poczytać sobie o doktrynach wiary katolickiej. Zanim Pan ze swoją pychą mianuje się rycerzem i obrońcom Wiary, lepiej znać jaką wiarę chce Pan reprezentować. Bo te Pańskie chciejstwa łamią zasady wiary katolickiej na każdym kroku.
  Szczególnie dla Pana polecam:
  Rozdział III. Część III. Art.2. O prawdziwym Kościele Chrystusowym.
  Rozdział IV. Art.5. O ósmym przykazaniu Dekalogu.
  Rozdział X. Część I.C. P 534, P 535 i P 537.
  Serdecznie polecam się z powyższymi zapoznać.

  A tak dla wszystkich, którzy podczas Trydenckiej Mszy Św. zalecają się modlić, odmawiać różaniec, czy temu podobne rzeczy, gdy nie rozumie się co kapłan po łacinie mówi:
  Rozdział IX. B – O ofierze Mszy świętej P,O 395:
  „Najlepszy sposób słuchania Mszy św. jest ten, żeby wierni, obecni na Mszy świętej, łączyli się z kapłanem odprawiających ją i razem z nim składali Bogu tę ofiarę; żeby rozpamiętywali w sercu ofiarę na krzyżu, i łączyli się z Panem Jezusem w sakramentalnej, albo przynajmniej w duchowej Komunii świętej.”
  Czyli co? Słuchanie, czy uczestnictwo?

 70. JO said

  ad.69. Pan nie wie o czym Mowi. Podaje Pan przyklady, ktore przecza Pana tezom i jest Pan na tyle slepy , ze tego nie widzi.

 71. JO said

  Wierny Idzie do Kosciola By Razem z Chrystusem Umrzec DLA GRZECHU

  i to jest NAJWIEKSZE, Najwspanialsze i jedyne liczace sie polaczenie i UCZESTNICTWO na Mszy Swietej.

  Msza Swieta jednak Musi BYC NIA, Musi Byc OFIARNA, Musi Byc Prawdziwa, Musi Byc Golgota odprawiana WLASCIWIE przez Przygotowanego Ksiedza o Czystym Sercu , Rekach i USTACH w Kanonie Tradycji jaka Zostawil Nam Po Wsze czasy Pan Jezus Chrystus.

 72. JO said

  UMRZEC z Chrystusem,

  To Jest Ofiara Jedyna

  To jest Jedyne Uczestnictwo na Mszy

  To Jest Jedyne POLACZENIE Z KAPLANEM, ktorym jest na Mszy Pan Jezus Chrystus

 73. dr TS said

  JOk się czujesz Bartosie?
  A, niosę indora w kosie.
  A jak żona i dzieci?
  Związane, nie poleci.
  Co tu gadać z takim chamem?
  Na wieki wieków. Amen.

 74. JO said

  By Dokonac Tej Ofiary z CHRYSTUSEM, trzeba wiedziec jak tego dokonac. Trzeba odprawic Sakrament/y

  Trzeba ZANIESC PANU BOGU Swoje Grzechy, Pokazac Panu BOGU JE, Pokazac OJCU NASZEMU Musze, Chce Moj Grzech, ktorego sie Brzydze, Brzydze sie samego siebie, swojego Zycia w Grzechu Boze Moj , Ojcze Moj Jedyny, Zyc Nie moge z bo Grzech i Prosze, blagam wybacz mi za nie. Ja chce Umrzec, Nie chce Zuc z Tymi Grzechami, Nie chce juz nigdy ich ROBIC, CZYNIC, NIE CHCE Pozwalac na Grzechy Ludzi w kolo ktore widze…

  Umieram Dla Grzechu Moj Boze z Twoim Synem, Moim Odkupicielem, Moim Ktorem, Moim Panem, Mopja Droga, Miloscia, Tym do Ktorego Tesknie

 75. JO said

  ..do Ktorego Przylega dusza Moja,
  Ktorego Trzymac chce reke Zawsze

  ———————-

  Czy Doktorek Rozumie?
  Nie, on nie chce rozumiec.

 76. JO said

  By Umrzec Z Chrystusem, Potzrzebujemy Ciszy. To w ciszy Rozumiemy Co Robimy. Bog chce bysmy byli Swiadomi Naszego Dziele, by Ofiara Byla Doskonala…

  Czy na Nowusie Panuje Cisza?

  ———-

  Czy Doktorek Kapuje?

 77. dr TS said

  Tak się zastanawiam Panie JOnes, czy Pan wie, w którym momencie pisze Pan herezje? Niech się Pan zapozna z Dekretem Soboru Trydenckiego o Mszy Świętej. Dla naprowadzenia, chodzi o nieprawość lub grzech ofiarników.
  A Pan rozumie co pisze?

 78. JO said

  Czy Bezrozumnie , bez Uczestnictwa , bez Naszej Smierci z Chrystusem Mozemy Sie z NIM ODRODZIC?

  Czy Mozemy wyjsc z Kosciola i Byc Doskonali? Widziec? Slyszec? Byc Madrym? Cierpliwym? Posiadac Dary Plynace Z GOLGOTY?
  ————-

  Czy do Doktorka Dotarlo cos?
  – watpie…

 79. dr TS said

  To wielka sztuka Panie JOnes dyskutować z samym sobą. Podziwiam, i nie rozumiem… 🙂

 80. JO said

  Z Chrystusem Umieramy dla Grzechu i z NIM ZMARTWYCHWSTAJEMY pozywiajac sie BOZYM SLOWEM na MSZY, Sw Chomilii, a kto Ma Laske to Spozywa Cialo I Krew Chrystusa pod Postacia CHLEBA, ktory Dusze Leczac, Wskrzeszajac, Daje Jej Sily – Leczy Cialo Nasze…, ktore Gotowe Bedac Nas Laski i Dary Ducha Swietego Przyjmuje Je wiecej , i wiecej z Kazda Msza i stajemy sie Doskonalsi….umiejacy coraz bardziej walczyc z Klamstwem, Swiatem i Ciala Namietnosciami Zyjac w Nadprzyrodzonosci, Tworzac Mistyczne Cialo Chrystusa , bedac w Drodze Do Raju gdzie Bedziemy Twarza w Twarz z DOSKONALOCIA, MILOSCIA JEDYNA

 81. Marucha said

  Re 63:
  Orzeczenia w bulli papieskiej mają obowiązywać w Kościele po wsze czasy. Bulli nie można unieważnić, ani jej ignorować. Nikt nigdy nie unieważnił bulli Piusa V odnośnie Mszy Świętej, nie ma takiego orzeczenia, nikt się na nie oficjalnie nie poważył. Za to ją zignorowano, licząc, że wierne owieczki nie mają odnośnej wiedzy, a nawet w zetknięciu z nią nie będą wiedziały, jak ją interpretować.

 82. Marucha said

  Panie JO,
  Podzielam na ogół Pańskie poglądy (może z wyjątkiem poglądów na koty :-)), nie podzielam niestety sposobu, w jaki je Pan głosi. Daje Pan broń do ręki tym, dla których forma jest ważniejsza od treści, dla których prawda powinna ustąpić przed źle rozumianą „miłością”.

 83. JO said

  Ad.2. Przeczytalem w nocy Atak p.Bizonia w ….na innym Forum. Przykro mi, ze z powodu nieroztropnosci narazilem Pana I Gajowke na obsmatowywanie.

 84. JO said

  To bylo do ad 82. Ma Pan Racje. Ja Jednak mam dysleksje, tu mnie Rodzina popchala do zbadania tego bym pozbyl sie jej by moc zaliczyc szybciej jakies testy POTRZEBNE do certyfikatu… To spora Dysleksja I mysle, ze ona jest przyczyna, ze nie Panuje w sytuacji stresu jakbym tego chcial I wowczas , no coz, trzeba sie wstydzic…

  Moze uda mi sie to jakos pokonac

 85. Tralala said

  ad 80 i 84
  panie JO, jak Pan sie chce, to pisze Pan bardzo ladnie.
  Zanim Pan nacisnie na „wysylam” niech Pan przeczyta swoj tekst…i go poprawi. Trzymam za Pana kciuki.

 86. Marucha said

  Re 85:
  Ja też to zalecałem.
  Napisać sobie komentarz np. w Notepadzie czy innym edytorze. Zapisać. Pozwolić, by się odleżał z godzinkę. Powrócić do niego, przeczytać, powykreślać co zbędne.

 87. Marucha said

  Re 83:
  Niech się Pan nie przejmuje; robiąc coś dla Polski trzeba mieć końskie nerwy i wrażliwość kasy pancernej.
  Pan Bizoń po prostu we właściwy dla siebie sposób podziękował mi za długą gościnę w gajówce, gdzie bez przeszkód szerzył swe poglądy.

 88. Maria1 said

  Ad 43) dr Ts ( i AlexSailor): Oczywiście macie Panowie rację.

  Gdy dawno temu przeczytałam powyższe 62 ‚rewelacje’, od razu przyszło mi na myśl: 62 samousprawiedliwienia lenia, że nie chce chodzić na Mszę św. (żeby niszczyć wiarę i pozamykać kościoły).
  Marucha dał ‚elegancki’ wpis o gównie, JO – o dupie (tak zawyżyli poziom dyskusji). To wynik zdiablenia, bo nie uczestniczą w sakramentach i pycha rozpiera ich coraz bardziej.
  Ciekawe, jak zbaranieją, kiedy staną przed Sędzią, a On im powie: Nie znam was, nie wiem skąd jesteście, nie przychodziliście do Mnie, a przecież powiedziałem: gdzie dwaj, lub trzej gromadzą się w Imię Moje, tam Ja Jestem pośród nich. Bo Jestem Cichy i Pokorny, dlatego czynię też cuda w NOM i przez tę liturgię nową, masońską, be.

  Wielu słyszących (i widzących) Pana pisało, że przyjdą czasy, gdy Msza św. będzie odprawiana po domach, albo wcale jej nie będzie (już tak było, a w wielu miejscach dziś jest).
  A jak Pan Jezus Zmartwychwstały odprawiał Paschę uzupełniającą proszę sobie przeczytać:

  DODATKOWA PASCHA:http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-022.html

  http://www.objawienia.pl/valtorta/spis-val.html

 89. Marucha said

  Re 88:
  Pani Mario1,
  Zamiast pisać o sprawach, o których ma Pani słabe pojęcie (i w ogóle nie bardzo się Pani orientuje, o czym mowa), proponuję, aby zajęła się Pani raczej sporządzaniem smacznych i zdrowych posiłków dla męża 😀

 90. Maria1 said

  Ad.89) Pana lekceważenie adwersarza, tylko dlatego, że jest kobietą, dyskwalifikuje was (Maruch & JO) jako katolików w ogóle, a tradsów w szczególności. Tradsów wyróżnia głównie pycha.
  Kiedy zacytowałam o. W. Stinissena na forum Frondy,wpisu nie umieszczono, (bo on nie trads, a ‚trelikowski’ WIELKI trads)

  O. Wilfrid Stinissen OCD: Chleb, który łamiemy. Hlondinum.1995, 100 s.:

  ‚Uczta Ofiarna.
  Liturgia przedsoborowa kładła nacisk na ofiarniczy charakter Eucharystii. Nie zaznaczało się zbyt wyraźnie, że Eucharystia jest także posiłkiem. Nie było czymś niewłaściwym pójść na Mszę św. i nie przystąpić do Komunii św.[…]
  Po Soborze rzecz ma się odwrotnie. Zamiast traktować Eucharystię jako Ofiarę Chrystusa, teraz mówi się prawie wyłącznie o posiłku, na wszelki możliwy sposób podkreślając jak to dobrze być razem, zasiadając przy jednym stole. Myślenie jest niemal wyłącznie horyzontalne […] Eucharystia jest zarówno Ofiarą, jak i posiłkiem. Jest ucztą ofiarną. Jezus daje Siebie Samego na pokarm i napój, w sposób tak absolutny wchodzi w chleb i wino, że Sam staje się pokarmem i napojem. Czy można być bardziej oddanym, być większą Ofiarą, niż stając się pokarmem i napojem?’ cdn.

 91. JO said

  Ad.90. …a Ja myslalem Przez cele zycie Moje , ze najwiekrza Ofiare czlowiek ponosi wowczas gdy umiera dla kogos, umiera dla czegos.

  Tu sie dowiaduje, ze bylem w bledzie. Okazuje sie, ze najwiekrza Ofiara jest to jak dam sie zjesc I wypic a nie umzec!

 92. Maria1 said

  Ciąg dalszy tekstu o. Stinissena z wpisu 90:

  ‚W przedsoborowej Mszy św. kapłan konsekrując chleb wypowiadał słowa: Hoc est enim corpus meum. (To jest Ciało Moje). Brakowało dopowiedzenia: ‚które za was będzie wydane.’ Z jakichś przyczyn, których nie zdołał dotąd wyjaśnić żaden historyk, to dopowiedzenie, istniejące już w II wieku, zniknęło. Według znawców liturgii ta przemilczana formuła jest przyczyną zbyt statycznego pojmowania Eucharystii… mówiono o realnej Obecności: że Ciało Chrystusa jest naprawdę obecne. Ale Ciało Chrystusa jest więcej niż obecne, Ono jest wydane, ofiarowywane i dawane; to nie jest statyczne, to krew, która spływa.
  W odnowionej liturgii zastąpiono tę formułę pierwotną:To jest Ciało Moje za was wydane.

  Miłość ekstatyczna.
  W Eucharystii Jezus okazuje miłość ‚ekstatyczną’ w dosłownym znaczeniu tego slowa. On wychodzi z Siebie, z ograniczoności Swego ciała i wstępuje w chleb i wino. Jego miłość jest tak silna, że pozwala Mu istnieć poza Sobą Samymi pomnażać Siebie. Jest przecież obecny w każdej okruszynie konsekrowanego Chleba! […]
  PRZEMIENIENIE jest możliwe nie tylko z powodu boskiej mocy Jezusa,ale także dlatego, że On, jako Człowiek, kocha nas miłością ekstatyczną… nie chce zatrzymywać niczego dla Siebie. On dosłownie opuszcza Siebie. Przemienienie jest również cudem ludzkiej miłości Jezusa do Ojca i do nas. Przemienienie jest możliwe dlatego, że Jezus całkowicie umiera Sobie, aby żyć w permanentnej ekstazie w Ojcu i w nas.
  Eucharystia pokazuje, że Jezus naprawdę umiera z miłości, nie tylko powodowany miłością akceptuje cierpienie i śmierć za nas, ale że to sama miłość Go zabija.. Miłość sprawia, że Jezus odchodzi od Siebie wstępując w Ojca i w nas.[…]
  Dogmat o realnej Obecności jest dogmatem o Miłości Jezusa. Kościół tak bardzo trwa przy tym dogmacie, ponieważ wie, że miłość Jezusa do Kościoła faktycznie posuwa się aż tak daleko.’

  Radzę więc wszystkim pewnym siebie ‚znawcom’ przedmiotu douczyć się, poczytać sobie to i owo pochodzić na jedną i drugą liturgię porównać, jeśli jest źle powalczyć trochę na prawdziwe argumenty i życzliwymi słowami oraz modlitwą, a nie zwalczać swych współbraci w wierze (ordynarnie jak jąkawy jo: wynoś się stąd, lub bardziej zawoalowanie, jak Marucha: idź do kuchni, bo tam twoje miejsce), bo o to chodziło chazarom, by zniszczyć chrześcijaństwo rękami chrześcijan.

 93. JO said

  Ad.92. Msza jest przeinacza na Bogu jak I OfiaravChrystusa na Gorgocie a dopiero Potem jaka juz Laska Dana jest Ludziom, Laska Odkupienia.

  Pani postawila w swym wywodzie Dar od Boga dla Ludzi na Pierwszym Miejscu, wbrew Samej Woli Chrystusa, czyniac Niegodnie, Ublizajac Bogu.

  Pani Opluwa Boga I Mowi, ze to Dobre.

  Pani sie Myli….

 94. JO said

  Msza jest przeznaczona Bogu jako Ofiara Chrystusa Na Golgocie…

 95. Maria1 said

  Jeszcze prośba do Pana Właściciela, żeby tak szyderczo nie szczerzył zębów na swych gości, jak ci dwaj ‚starsi bracia’ powyżej, co witają przybyszów nieodmiennie od niepamiętnych czasów, bo w końcu zostanie sam na sam z JO i Wandą Aluzją, co to opowiada o Maryi żonie Pantery i Jezusie mężu Magdaleny.

  Jeszcze doświadczenie, które przeprowadził pewien ksiądz na misjach:
  W kościele, w pierwszym rzędzie siedział z rodziną mały chłopiec. Ksiądz przywołał go do siebie i zapytał: Kogo kochasz najbardziej? Chłopiec zastanawiał się przez chwilę, a potem odparł szczerze: mojego psa.
  Johnny, jak bardzo kochasz tego psa? – pyta ksiądz
  O tak bardzo – powiada malec rozkładając ręce.
  Czy tak bardzo, jak bardzo rozciągnięte są ramiona tego Człowieka – pyta dalej ksiądz, wskazując Pana Jezusa na krzyżu?
  Tak, tak bardzo go kocham!
  Jo mówi ksiądz mam propozycję, mam tu różdżkę którą zamienię cię w psa, będziesz mógł zamieszkać ze swym przyjacielem, rozmawiać z nim….
  Nie chcę być psem, aż tak bardzo go nie kocham – krzyknął Jo
  A może zamienię cię w psi suchar? Będziesz mógł wejść w twego przyjaciela i poznać go dokładniej.
  Na to Johnny odwrócił się na pięcie i czmychnął do ławki – taak, aż tak bardzo, jak kocha nas Syn Boży to my się raczej nie kwapimy…

 96. Marucha said

  Droga Pani Mario1,
  Lekceważenie Pani poglądów bynajmniej nie wynika z tego, że jest Pani kobietą, tylko z tego że są głupie.
  Nową „mszę” stworzył mason Bugnini,
  KROPKA.
  I co tu dyskutować? Po co pisać rozprawy nie na temat, np. o jakimś psie i chłopcu?

 97. Maria1 said

  Ad 96)
  A po to panie Marucha, żeby się przekonać, czy Pan umie czytać ze zrozumieniem, czy też ma ciężki pomyślunek i nie umie wyjść poza swoje dość ograniczone wyobrażenia i skromną wiedzę na powyższy temat.
  Nie Pan będzie sędzią, czy moje poglądy są głupie, czy też raczej Pan, nie mając konkretnych argumentów i nie umiejąc kulturalnie dyskutować oraz ze spokojem przyjąć inny punkt widzenia, ogranicza się do obrażania rozmówców i zasłaniania zastępczą mantrą typu: Nową “mszę” stworzył mason Bugnini,KROPKA.
  A no ‚krzyżyk ci na drogę’ (do wieczności) mój drogi ‚katolicki’ pseudotradsie.

 98. Józef said

  aria1 powiedział/a

  2012-11-12 (poniedziałek) @ 11:14:22
  Ciąg dalszy tekstu o. Stinissena z wpisu 90:

  ‘W przedsoborowej Mszy św. kapłan konsekrując chleb wypowiadał słowa: Hoc est enim corpus meum. (To jest Ciało Moje). Brakowało dopowiedzenia: ‘które za was będzie wydane.’ Z jakichś przyczyn, których nie zdołał dotąd wyjaśnić żaden historyk, to dopowiedzenie, istniejące już w II wieku, zniknęło. Według znawców liturgii ta przemilczana formuła jest przyczyną zbyt statycznego pojmowania Eucharystii… mówiono o realnej Obecności: że Ciało Chrystusa jest naprawdę obecne. Ale Ciało Chrystusa jest więcej niż obecne, Ono jest wydane, ofiarowywane i dawane; to nie jest statyczne, to krew, która spływa.

  Tylko że NOM wyraźnie temu zaprzecza. Dlaczego kapłan po konsekracji mówi w jednej z wersji Mszału
  ”Chrystus umarł
  Chrystus zmartwychwstał
  Chrystus Powróci”
  w sytuacji kiedy On jest Obecny na ołtarzu?
  A może nie jest obecny, bo konsekracja w NOM jest wadliwa jak cała Msza?
  Może też być tak, że wierni i kapłan udają tylko wiarę której już nie mają, dlatego przyjmowanie Komunii najczęściej odbywa się na stojaka do ust a co gorsze i do łapy?

 99. Józef said

  Pani Mario1!
  Wspomniała też Pani o nawiązaniu w NOM do starożytnej formuły z II wieku. Otóż jest to herezja archeologizmu potępiona przez Piusa XII w Encyklice ”Mediator Dei”

 100. Marucha said

  Re 97:
  Pani Mario, wiedziałem, że na Pani – jak na większości katolemingów i judeokatolików – nie zrobi najmniejszego wrażenia fakt, iż autorem NOM jest mason. Bo Pani nie wie, co to jest masoneria, a może i nie wierzy w jej istnienie.
  O czym więc mamy rozmawiać?
  O tym, żeby „przyjąć Pani punkt widzenia”?
  A może jeszcze mam przyjąć punkt widzenia luteran, zielonoświątkowców, hinduistów i – a czemu nie? – satanistów?
  Ponownie polecam zajęcie się gotowaniem, smażeniem, peklowaniem itp.

 101. dr TS said

  Marta1; ad.92.
  Dla poparcia Pani wywodów, o miłości ekstatycznej, na podstawie „Katechizmu katolickiego” P. kardynał Gasparri, W-wa 1941:
  Przypis 2) str. 135:
  „Sob. florencki, Dekret dla Ormian; Katechizm dla proboszczów, cz. II, r. IV, n. 12 i nast. – Pan nasz Jezus Chrystus – jak czytamy w Ewangelii św. Jana 13.1 – przy ostatniej wieczerzy, umiłowawszy swoich, do końca ich umiłował, to znaczy, ustanawiając Najś. Eucharystię, okazał im swoją nieskończoną miłość. Wg słów soboru trydenckiego, sesja XIII, r. 2, Zbawiciel nasz przez ustanowienie Eucharystii „wylał niejako bogactwa swej ku ludziom miłości, czyniąc pamiątkę swoich cudownych spraw”. Jak bowiem trafnie powiedział pewien pisarz pobożny, Chrystus Pan, „chociaż jest wszechmocny, już nie mógł dać nic więcej; choć jest najmędrszy, już nie mógł wymyślić nic więcej, i choć jest najbogatszy, już nie miał nic więcej”. A zatem, chrześcijaninie, zastanawiaj się często pobożnie nad takim dowodem miłości Bożej, żeby to rozmyślanie zagrzewało cię do tego, abyś za to coraz bardziej miłował Tego, który ci taką okazał miłość i nie przestaje jej okazywać.”

 102. JO said

  ad.101. To o Panu:
  „Choroba umysłu
  Liberalny katolicyzm jest czymś więcej niż nieuporządkowaniem, jest on „chorobą umysłu”156; umysł nie jest w stanie spocząć po prostu w prawdzie. Umysł nie jest zdolny przyjąć niczego bez natychmiastowego przedstawienia sobie twierdzenia przeciwnego, do czego czuje się zobowiązany. Papież Paweł VI był swego rodzaju typem podzielonego umysłu, człowiekiem jakby o dwóch obliczach – można to było odczytać nawet fizycznie z jego twarzy – nieustannie miotanego między sprzecznościami, i ożywianego ruchem wahadła regularnie oscylującego pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Czy niektórzy nazwą to intelektualną schizofrenią?

  Jestem przekonany, że o. Clerissac najbardziej dogłębnie dostrzegł naturę tej choroby. To „brak spójności umysłu”” pisze on157, umysłu, który nie ma „dostatecznego zaufania do prawdy”:

  Ten brak spójności umysłu, w czasach liberalizmu, można wyjaśnić na gruncie psychologii dwoma wyraźnymi rysami: liberałowie są podatni i rozgorączkowani. Podatni, gdyż zbyt łatwo przyjmują stany umysłu swoich współczesnych; rozgorączkowani, gdyż, ze względu na obawę obrażenia tych różnorodnych stanów umysłu, znajdują się oni w stanie nieustannego apologetycznego niepokoju. Wydaje się, że cierpią z powodu wątpliwości, z którymi walczą. Nie mają dosyć zaufania do prawdy; chcą zbyt wiele usprawiedliwić, zbyt wiele zademonstrować, zbyt wiele zaadaptować, a nawet za zbyt wiele przeprosić”

 103. dr TS said

  Panie Józefie
  Ad.98
  Różne są formuły wyznania Chrystusowi będącemu w postaci Eucharystycznej podczas Najś. Ofiary na Ołtarzu, przez zebranych wiernych, skróconego Credo. Kapłan sam go nie wyznaje, jedynie słowami „Oto wielka tajemnica wiary, lub Tajemnica wiary, lub Wielka jest tajemnica naszej wiary” oczekuje od ludu odpowiedzi dla obecnego na Ołtarzu Chrystusa w co wierzą. A odpowiedź dotycząca powtórnego przyjścia – odnosi się do paruzji, czyli przyjścia Chrystusa w chwale w dniu ostatecznym. Trzeba jednak to rozumieć i nie spać na katechezach. Zatem, to co Pan sugeruje, nie ma związku z intencją słów, które padają bezpośrednio po konsekracji.

 104. dr TS said

  Panie Marucha
  🙂
  Pan ciągle swoje wywody z tymi masonami…
  Czy zmienili oni ważność Najświętszej Ofiary? Przecież Msza Św. musi być: latreutyczna (pochwalna); eucharystyczna (dziękczynna); błagalna: przebłagalna. Warunki jej ważności też są Panu znane – kapłan, intencja, konsekracja, spożycie. A wszystko inne, to tylko: przygotowanie, liturgia słowa i dziękczynienie – nie wymagane do ważności Ofiary.
  Zatem ciągłe czepianie się rzeczy pobocznych, to jakaś kpina chyba? Że grają na gitarach, bębenkach, itd? Dawid grał Bogu na chwałę na cytrze… A niech i na grzebieniu grają. Jeżeli na chwałę Boga grają. I Panu i innym Tradycjonalistom nic do tego – na liturgii eucharystycznej nie grają.
  Ten Nowus, jak go nazywacie, jest Ofiarą i Eucharystią. Czy to błąd doktrynalny? Że w narodowym języku? A Koptowie, Maronici, Grekokatolicy? Oni mogą? A my nie? A dlaczego? Chyba równi przed Bogiem jesteśmy? A który to Papież złamał Bullę Piusa V przyjmując Unitów z ich obrządkiem i rytem Mszy Św.? To pewnie też go masoni podpuścili, albo inni moderniści?
  Umie Pan czytać ze zrozumieniem?
  A zna Pan Katechizm? Wie Pan jak nazywają się ochrzczeni, którzy należą do kościołów nie uznających zwierzchności Papieża i nie będący z nim w jedności? A może oni są poza Kościołem Chrystusowym? Bo on podlega biskupowi Rzymu? Tacy jesteście wierni Tradycji?
  Noooo, ciekawe….

 105. JO said

  Dawid gral Bogu Na Cytrze, to i My Mozemy Grac na Bebenkach, perkusjach, Gitrach elektrycznych jak Pan Jezus Umiera, Na jego Pogrzebie – bu ha, ha, ha, ha

  I w tle tego , zapomnijmy, ze i my powinnismy Umierac z Chrystusem dla Grzechu, ha, ha, ha 🙂

  To dopiero Doktorek TS nas Poucza, pouczacz sie tu kolejny znalazl i skonczy jak inni tu :), jeden „odchodzi” to kolejny pouczacz sie Pakuje
  ———————————

  W rytmie kopulacyjnych dzwiekow i odglosow wg Dr TS mamy na dodatek otrzymywac Dar – Chleb, dobrobyt. Robta co chceta, jak nam dobrze ….
  —————————–

  Doktorku , pouczac to ty sobie mozesz swoja Koze, jak to Pan Roman ostatnio tu ja wspominal.

  Moja Koza ma wicej Rozumu od Pana, i na dodatek codziennie daje Mleko, zona z niej zdaja dla dzieci , wiec jest z niej pozytek – zdrowe mleko a od Pana tylko Toksyny.

  kysz stad, kysz

 106. JO said

  Lepiej zeby w Gajowce bylo kilku Sprawiedliwych niz armia Glupcow.

  Z Madrym i stracic mozna a Durnym miec Bogactwa ja NIE CHCE

  Te Kilka Madrych Osob Zrobia Kontrewolucje na Swiecie Wychowanych w Gajowce.

  Plewy trzeba odsiewac od Ziaren

 107. dr TS said

  Widzę, że ma Pan znowu dyżur, Panie JOnes.
  A Pan RomanK ma całkowitą rację.
  Ja nie pouczam, zadaję pytania i ewentualnie tłumaczę z uzasadnieniem.
  A Pan JO to zazdrości kozy? Może by się Panu przydała, do tych Pańskich zboczonych chuci?

 108. JO said

  Czy Wyobrazacie sobie Panstwo sytuacje, gdzie Ojciez Wasz albo Matka , Babcia..najblizsza Osoba Umiera w Cierpieniach Przeolbrzymich, dlugo, w Meczarniach a Wy Gracie na Elektrycznych Gitarach, Gracie Na Perkuski, Wrzeszczycie Piosenki…..

  To sie w Glowie Nie chce Pomiescic jak Trzeba miec Wyprane Pod czacha, jakim trzeba byc upadlakiem doslownie Satanista

 109. dr TS said

  A niech i na grzebieniu grają. Jeżeli na chwałę Boga grają.

 110. JO said

  ad.108 Nie wikrzy dyzur niz Pan Stoi Pan/pani TR…

  Czlowieku, szukajacy zadaje pytania w stylu i jak jeszcze moge?, i co dalej bylo? A jak Mam zrozumiec to i tamto?

  Pan zadaje pytania w styl: Przeciez jest tak i tak , jak Klamco Gajowy Smiesz Mowic , ze jest Inaczej?
  ——————————-
  Ale Doktorek Nie chce zrozumiec albo rznie Greka. To drugie jest b prawdopodobne.
  ———————
  Rozumie on teraz , czemu nazywam Go Pouczajacym?

 111. JO said

  Czy Pani Tralalala Poszukuje Prawdy w Pana Stylu?

  Maciciel Pan jest a nie Poszukujacy Prawdy.

  Nie ma Pan Woli do Poznania Prawdy.

  Jest Tak jak Bractwo Wyjasnia o stanie Psychicznym Modernistow, to wlasnie Pana Stan.

  Idz Doktorku z tej witryny. Masz Monitoraposkiego, pogadaj sobie z p. Jozefem Biozniem tam

 112. JO said

  ad.110 . Trzeba miec Wyczucie Miejsca i Chwili oraz sposobu czego Naucza sam Chrystus tworzac Chierarchie Kosciola i Sakramenty. Pan proponuje „Robta co chceta”………..balagan Starotestamentowy od Ktorego…… a conajmniej Chrystus Go Wyprostowal, Poukladal. Wyjasnil a wiele Rzeczy wyrzucil do kosza…

  Pan Jest Chronicznym Zydem
  Virus Zydzizmu zaatakowal Pana i siedzi a cialo doprowadza do objawow Viremii.

 113. dr TS said

  Nadinterpretacja, Panie JOnes. Punktuj Pan dalej. Tylko niech Pan uważa na objawy z postu JO 102,

 114. JO said

  Trzeba miec Grace Prawdziwej Wolnosci, poza ktora jest sie takim Doktorkiem ….

 115. JO said

  Granie w Bebny nad Umarlym i na dodatek Umierajacym Bogiem, Miloscia, Krolem, Boze Moj, do czego ten Sobor Doprowadzil….

  Nie dziw , ze takie spustoszenie …., ze Cywilizacja Smierci. Judeokatolicy Gina bo musza w tych okolicznosciach wyginac…

 116. dr TS said

  Pan jest świętszy od Papieża, zatem nie musi już szukać w Watykanie zwierzchniej hierarchii. Duby smolone Pan piszesz na poparcie swojego ego. Spustoszenie w mózgowiu to powoduje u Pana nadinterpretacja wypowiedzi i pycha. Czasem dobrze posłuchać …
  Dobranoc szanownemu.

 117. Marucha said

  Panie TS,
  Chrystus ustanowił Eucharystię.
  Mason Bugnini ją poprawił, bo co tam Chrystus mógł się znać na nowoczesności i co mógł wiedzieć o Wielkim Architekcie…
  Tu nikt nie jest świętszy od papieża, ale na błędy nie ma zamiaru zamykać oczu.
  Tradycjonaliści nie głoszą własnych poglądów, nie wywracają Kościoła do góry nogami, nie „interpretują” niczego w duchu II Soboru. Głoszą to, co zawsze Kościół głosił.
  Co to ma wspólnego z „pychą”?

  A masońskość nowej „mszy” to „sprawa poboczna”… Boże, Boże… co za spustoszenie w umysłach…

 118. Marucha said

  Jeszcze Re 104:
  Niestety, powraca Pan – rzekomo tradycjonalista – na stare tory wykręcania prawdy.
  Jest oczywiste, że posługujemy się przykładem Mszy Trydenckiej, jako najpowszechniejszej, w naszych wywodach odnośnie niegodności masońskiego nowusa.
  Ale każdy katolik powinien wiedzieć, iż oprócz niej istnieje jeszcze kilka innych, czcigodnych i starożytnych liturgii odprawiania Mszy Świętej.
  Wszystkie one wywodzą się z Tradycji, panie TS.
  Rozumie Pan?
  WYWODZĄ SIĘ Z TRADYCJI – a nie zostały sklecone przez masona i odgórnie narzucone!

 119. Józef said

  Dr TS powiedział/a

  2012-11-13 (wtorek) @ 01:00:04
  Panie Józefie
  Ad.98
  dpowiedź dotycząca powtórnego przyjścia – odnosi się do paruzji, czyli przyjścia Chrystusa w chwale w dniu ostatecznym. Trzeba jednak to rozumieć i nie spać na katechezach.

  Ja rozumiem Pański punkt widzenia, tylko jako katolik nie mogę go podzielać.
  Pan wzorem V2 odrzucił orzecznictwo XXII Sesji soboru Trydenckiego i Bulli Quo Primum Tempore, dokonując tym sposobem konwersji do katolicyzmu reformowanego ekumenicznego, czyli nowej wiary.
  Pozwoli Pan, że pomimo przespania kilku posoborowych katechez, pozostanę dalej katolikiem.

 120. dr TS said

  Ależ pozwalam, Panie Józefie, katoliku tradycyjny.
  Przykro tylko, że odbiera mi Pan tytuł katolika… ciekawe i zastanawiające…

  Panie Gajowy, jeżeli „nowusowi” nie brakuje nic do jego ważności, to rozumiem, że cały problem dotyczy godności tej Mszy Św.
  Pan JO uważa, że powinna wyglądać chyba jak Msza żałobna. Cicha, pełna smutku, umierania …
  A ja wychodzę z założenia, że powinna być radosna, wypełniona wdzięcznością i jako weselna.
  Dlaczego?
  Czy mam się smucić za to, że Chrystus przychodzi do mnie, że składa się w ofierze Ojcu, że mogę Go przyjąć w sakramencie Eucharystii, który dla nas ustanowił i nam Go nieustannie udziela??? A Najświętsza Ofiara Mszy Św., ta chwila Golgoty to dla kogo? Dla Ojca od Syna, w naszej intencji zbawienia – i z tego powodu mam umierać ze smutku? Za miłość Bożą?
  Gdy otrzymuję prezent, najcenniejszy, na który nijak nie zasłużyłem, to się cieszę, jak dziecko skaczę z radości. Jeżeli kto nie jest jako to dziecko – nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego.
  Za cierpienie Chrystusa my nic w zamian darować Bogu nie możemy, coby do Niego nie należało. Nawet umieranie JO dla grzechu. Bo by sam z siebie tego nie potrafił…
  Powie Pan Gajowy, że nie potrafię cierpienia Zbawiciela na Krzyżu uszanować…brak mi szacunku do Najświętszej Ofiary…
  Ja nigdy Bogu jego miłości nie odpłacę, jak dzieci nie potrafią odpłacić swoim rodzicom. Za to oddają to dzieciom swoim.
  Czy kiedykolwiek, w dniu urodzin był Pan z tego powodu smutny? Czy radował się Pan razem ze swoim ojcem i matką?
  A czy w tym dniu rozważał Pan jej bóle porodowe i cierpienie, które dla Pana znosiła??? Podziękował Pan jej chociaż raz za nie? Co jej Pan może za to ofiarować równie wartościowego? A to przecież tylko człowiek, a nie pamięta Panu tych bóli, tego cierpienia…
  I to jest namiastka miłości, Miłości Bożej do ludzi.
  Dlatego, ja na Mszy Św. nie umieram, wręcz przeciwnie, nabieram sił i raduję się w Panu i dla Pana Boga (Tego Właściwego).
  Pozdrawiam Pana Gajowy

 121. JO said

  Doktorek napisal:

  1. „Dlatego, ja na Mszy Św. nie umieram, wręcz przeciwnie, nabieram sił i raduję się w Panu i dla Pana Boga (Tego Właściwego).
  Pozdrawiam Pana Gajowy” – Dr TS

  2. „A ja wychodzę z założenia, że powinna być radosna, wypełniona wdzięcznością i jako weselna” – DR TS

  3. „Za cierpienie Chrystusa my nic w zamian darować Bogu nie możemy, coby do Niego nie należało. Nawet umieranie JO dla grzechu. Bo by sam z siebie tego nie potrafił…” DR TS

  – I Tu sie Pan Myli rowniez – Mozemy Dac Bogu za cierpienia Jego Syna – OFIARE…..dobre uczynki, zycie w Lasce Uswiecajacej…..isc za nim, spelnic jego wole, wypelnic..bo Jego Smierc byla Dla Naszego Zbawienia a wiec dac sie zbawic….

  Poza tym, To Moja Decyzja Umierac z Chrystusem dla Grzechu i tylko Moja. To jest Moja Ofiara jaka skladam razem Z Chrystusem Ojcu Niebieskiemu. To jest moja Dobra Wola, ktora mam.

  Pan w swojej wypowiedzi mowi caly czas Ja, ja, ja i chce, chce , chce a tego nie chce a nie mowi Pan ” a ktoz jak nie Bog”

  Katolik mowi „Prosze” ( bo proscie a otrzymacie) ( my musimy wiedziec o co prosimy, byc gotowi na otrzymanie..) a wiem, ze otrzymam bo tego Ojcze POTRZEBUJE, jezeli tak jest jak Mysle i jest to zgodne z Twoja a nie moja wola Boze to mi to daj. Za to Ci Ojcze Moj Dziekuje.

  Bog wie Doktorku co jest dla nas Dobre i zostawil nam Siebie i Msze jaka Tradycja w obrzatku pokazuje a nie „Hip Hop …,” bo Chrystus wiedzial , ze To jest dla nas Dobre.
  Chrystus poucza nas , co mamy czynic na Mszy – nie skakac a Zlozyc z Bozym Synem Ofiare, Synem, ktory pokazal nam jak to Robic , pokazal Droge i Brame.
  a Pan mowi wbrew woli Chrystusa : „Dlatego, ja na Mszy Św. nie umieram, wręcz przeciwnie, nabieram sił i raduję się w Panu i dla Pana Boga (Tego Właściwego).” – DR TS

  Panu sie wydaje, ze nabiera Pan sil :))))

  Pan NIE JEST KATOLIKIEM,

  No i wszystko w temacie.

 122. JO said

  Doktorek DS – Czlowiek – Bog a tak naprawde nedzny heretyk, ktory chce a nie moze juz byc poganinem…czasu nie wroci on….chocby chcial jak tyko moze…

 123. dr TS said

  Panie JO, może chusteczkę, do obtarcia piany?
  Uprzejmie służę, proszę…

 124. JO said

  Kiedys w Zydowskiej Piwnicy Pod Baranami grali i spiewali – „Grajmy Panu na Lutni, Grajmy Panu na Cytrze”… wielu Katolikow dalo na to sie nabrac. Te Emocje z tej piosenki , plus Emocje, ktore wywolal Jan Pawei II , Decyzje Soborowe o m a m i l y ludzi. Zly Duch ogarmal Katolikow, ktorzy Utracili Wiare, jej Sens, Jej Rytual, Jej Dogmaty…na Rzecz „Boga” zydowskiego, ktoremu w Piwnicy Pod Baranami grano i spiewano tak milo dla Ucha a tak zabojczo dla Zbawienia Duszy Ludzkiej.

  Dzis po starotestamentowemu oddaje sie conajmnie szacunek do Boga wbrew Przykazaniom Samego Chrystusa, ktorego sie ignoruje….

  Tak naprawde oddaje sie w pelni – DEMONOM

 125. JO said

  Msza przeciez JEST GOLGOTA, ZMARTWYCHWASTANIEM, Jest Zyciem Pana Jezusa.

  To nie czlowiek jest Podmiotem na Niej a Chrystus.

  Ja wiec czy czlowiek cos moze zmieniac we Mszy Swietej, ktora sam Bog zostawil Nam i Golgote Urzeczywistnia?

  Na Mszy Odkrywamy Prawdy Naszej Wiary, Odkrywamy Nauke Pana Jezusa , Jego Zycie.

  Msza przeciez to nie jest codziennie Taka sama, gdyz jest Msza Innego Dnia, w ktorym odkrywamy Inna czesc i nauke Chruystusa.

  Dzien po dniu, Tygodnie po tygodniu Msza Ma inne znaczenie w Jednym Tradycyjnym, Obrzadku, ktory Obrazowuje Golgote i Zmartwychwstanie – Smierc w Meczarniach i Zmartwychwstanie.

  Na Mszy Mu Umieramy z Chrystusem dla Grzechu i Zmartwychwstajemy z Nim, w Nim Odnowieni, otrzymujac Laski.

  To Powazna Rzecz, to nie zabawa, to nie teatr a Urzeczywistnienie Golgoty i Zmartwychwstania, ktore mialo miejsce ponad 2 tysiace lat temu. To realne Urzeczywistnienie, tak tam rzeczywiscie Chrystus Umiera w Meczarniach za Nas z powodu Naszych Grzechow..lecz za NIE WSZYTKICH ludzi , tylko za Katolikow-Ortodoksow, za Wierzacych jak Tradycja Naucza w Sw Magisterium, bo Ono jest slowem, ktorym Jest BOG, Slowem.

  Pan Panie Doktorku jest Poza Kosciolem, poza ktorym Zbawienia nie ma.

  Jest Tylko szatan i jego „hip hop” – szczescie ziemskie, Pana Ziemska-Swiata Radosc, w ktorej Pan podskakuje jak pajac…

 126. dr TS said

  Panie JOnes
  A jakie to przykazania samego Chrystusa Pan zna, którym to wbrew?
  Chodzi Panu o przykazania miłości Boga i bliźniego?
  Bredzi Pan coś bez ładu i składu, i próbuje wchodzić w buty Gajowego.
  Po kiego grzyba komentuje Pan moje wypowiedzi do Maruchy?

  Ps. Nie znalazłem w swoich postach wypowiedzi w imię Boga. Za to Pan cały czas wyrokuje…
  Ze swojej strony mogę się wypowiadać jedynie jako „ja”. I za to odpowiadam. A Pan w czyim imieniu prorokuje? Co ktoś myśli, czy mu się wydaje? To kto tu wchodzi w rolę Boga? Ja czy Pan.
  Żegnam Pana z uniżeniem 🙂

 127. dr TS said

  Panie Marucha
  Czy w swojej mądrości może mi Pan wyjaśnić poglądy JO zamieszczone w 125, a w szczególności:

  „To Powazna Rzecz, to nie zabawa, to nie teatr a Urzeczywistnienie Golgoty i Zmartwychwstania, ktore mialo miejsce ponad 2 tysiace lat temu. To realne Urzeczywistnienie, tak tam rzeczywiscie Chrystus Umiera w Meczarniach za Nas z powodu Naszych Grzechow..lecz za NIE WSZYTKICH ludzi , tylko za Katolikow-Ortodoksow, za Wierzacych jak Tradycja Naucza w Sw Magisterium, bo Ono jest slowem, ktorym Jest BOG, Slowem.” – JO

  Czy zgodne jest z nauczaniem Tradycji Kościoła twierdzenie Pana JO:
  – Chrystus Umiera w Meczarniach za Nas z powodu Naszych Grzechow..lecz za NIE WSZYTKICH ludzi , tylko za Katolikow-Ortodoksow, za Wierzacych jak Tradycja Naucza w Sw Magisterium, – JO
  Przecież to jest jawna herezja!!! Co Państwo tutaj głosicie???
  Proszę mnie oświecić, bo tego nijak nie rozumiem.

 128. JO said

  ad.126. Wypowiada sie Pan na Publicznej Stronie a nie Prywatnie na osobistego meila. Po to p.Gajowy zalazyl te strone , by publicznych komentatorow, rozmowcow, mozna bylo komentowac. Nie wiedzial Pan o Tym???

  Nie wchodze w Buty Gajowego, mam wlasne, w ktorych mi Dobrze.

  Wyznaje Pan Demony Panie Doktorku a nie wiare w Trojce Swieta. Daje Pan Falszywe Swiadectwo Wiary, Odmawia Pan Zlozenai Darow Bogu i to Publicznie,Szerzy Pan Modernizm Potepiony Przez Papiezy.

  Coz, duzo, duzo tego.

  Ja nie wyrokuje a Stwierdzam co widze. Po prostu punktuje Pana.

  Nie wchodze w role Boga, Zadaniem Katolika jest Pilnowac Depozytu Wiary i To Robie.

  I ja Pana Zegnam, bez Unizenia. Ufam , ze juz Pan tu nie wroci pouczac a li tylko szukac Prawdy.

 129. JO said

  ad.127.
  Chrystus Umiera w Meczarniach na Kazdej Mszy Swietej z Powodu Naszych Grzechow, ktore popelnilismy/popelniamy.

  Katolicy ida na Msze Swieta by Umrzec z Chrystusem dla Grzechu co stanowi Ofiare skladana Bogu Ojcu…

  Pan Jezus Chrystus NIE UMIERA za wszystkich a za wielu. Tymi Wieloma sa Ci co przyszli Z Chrystusem Umrzec dla Grzechu. Pan Doktorku publicznie zaprzeczyl, ze nie ma zamiaru umierac dla Grzechu z Chrystusem. Pan przychodzi na NOWUSA cieszyc sie ze Chrystus Umiera…..

  Osobiscie jestem przekonany, ze to co napisalem NIE jest herzja

 130. dr TS said

  Ja bym nie ufał, bym się leczył…

 131. JO said

  Chrysts Umarl na Krzyzu , na Golgocie i Ta smierc jest w sposob Nadprzyrodzony Urzeczywistniana na Kazdej Mszy Swietej gdzie Kaplanem i Ofiara jest On Sam, na Ktorej Pan Jezuz Chrystus Umiera w Meczarniach , krwawiac , z bolem tak jak to jest podczas ukrzyzowania na Golgocie, pobity, opluty…On Na kazdej Mszy Umiera w taki sposob z powodu Ludzkich Grzechow – Twoich Grzechow Doktorze TS

  A ty sie cieszysz, skaczesz….

 132. JO said

  Doktorku, idz Na Msze Trydencka, Przygotuj sie do Niej. Przeczytaj Mszal Rzymski od dechy do Dechy, Sledz Tekst , Slowa Wypowiadane przez Ksiedza z Komentarzem, patrz co wykonuje Ksiadz i co oznaczaja Symbole, Znaki.

  A Zobaczysz Golgote a siebie w Roli Oprawcy zadajacego Rany Chrystusowi, zobaczysz Smierc Chrystusa. Zobaczysz rowniez Jego Glorie i Chwale – Zmartwychwstanie a jak wyzekniesz sie Grzechow popelnionych, ktore zadaly Jemu Smierc , Chrystus Powie Tobie, ze Umarl dla ciebie i Obdarzy Ciebie Laskami Ducha Swietego.

  Jak bedziesz tkwil w przekonaniu, ze nie musisz zalowac za grzechy i bedziesz sie cieszyl ze smierci Chrystusa……..nie dostaniesz nic a nawet narazasz Swoja Dusze na Wieczne Potepienie – PIEKLO

 133. JO said

  Chrystus Sklada Ofiare Doskonala w Glorii i Chwale, do Ktorej Nas Zaprasza bysmy Byli Jej Udzialem, bysmy byli Doskonali , uswiecali swoja Dusze i w nagrode Otrzymali Zycie Wieczne w RAJU.

  To jest wyrazem Najwiekszej, Jedynej Milosci, ktora jest Chrystus , cala Trojca Swieta – Jeden Bog.

 134. Rysio said

  A tutaj JO, gdy był w na wycieczce w Ameryce Południowej, zgodnie z tamtejszym zwyczajem kazał się przybić do krzyża.

 135. JO said

  ad.134. Rysiu , Rysiu…

 136. Rysio said

  Dziwne JO – że jeszcze cię nie wynieśli na ołtarze?

  Popatrz, popatrz – takiś święty człowiek i jeszcze się na tobie nie poznali.

  😦

 137. Marucha said

  Panowie JO, TS:

  Msza Święta nie jest po to by się radować, odprężać, smucić czy weselić – lecz po to, by bodaj odrobinę spróbować przeżyć wspólnie z Chrystusem Jego mękę. By podziękować Mu, jak potrafimy, za to, że dał nam możność zbawienia. By poczuć całą swą nędzę, grzechy, nieprawości.
  Niektórzy ludzi płakali na Mszy Świętej; nie widzę już tego na nowusach.

  Jezus Chrystus, jak naucza Kościół, przelał swą krew nie za WSZYSTKICH, ale za WIELU. Za tych, którzy, choć nieudolnie, chcą iść z Nim i Jego nauką.
  „To jest Ciało moje, które za was i za wielu będzie wydane”.
  „To jest kielich Krwi mojej, która za was i za wielu będzie przelana”

  Pan Rysio (136):
  Zamiast pisać niby to dowcipne głupoty, czasami lepiej milczeć.

 138. JO said

  ad.137. I ja tak to rozumiem co uwazam wyrazaja moje poprzednie wpisy.

 139. JO said

  ad.137. Ludzie plakali , bo wiedzieli, ze Msza Swieta jest Urzeczywistniona Golgota , gdzie Chrystus Umiera za Nasze Grzechy.

  Dzis , jak DR TS Miliony uwazaja, ze to wylacznie jakis symbol, takie czry mary, ktore konczy sie WSPOLNA WIECZERZA, Posilkiem, Takie Mile spotkanie…

  … urozmaicone grą na grzebieniu? – admin

 140. JO said

  Dzis ludzie NIE wirza, ze Nastepuje Urzeczywistnienie , nie wirza w Najswietrzy Sakrament, ze Chrystus Tak jest Obecny.

  Nie umieja Kleknac od serca przed Najswietrzym Sakramentem jak przed Krolem, pasc na twarz…..bo nie wirza, ze On Jest.

 141. JO said

  To dlatego Ludzie nie chca Krolestw, Krolow, Autorytetow. Im wmowiono , ze Oni Sami sa Krolami, Bogami. Oni uwazja, ze nie potrzebuja Krola Krolow do Zycia. Oni Wymieraja , wyparowywuja, zabijaja swoje dzieci….i wciaz nie widza, ze Potrzebuja Krola do Zycia. To co Oni Robia to Zbiorowe Samobujstwo i co najgorsze oni uwazaja , ze jest „Cool”

  Od takich ludzi trzeba Uciekac. Tak jak powiedzial Pakistanczyk tu….uciekac. uciekac od zgnilizny, od smierci

  … ale mimo wszystko najpierw upomnieć ich raz i drugi… – admin

 142. Józef said

  Msza św jest po to by oddać chwałę Bogu nie po to ze On jej potrzebuje, ale my. Chcemy się zbawić to musimy się dostosować do tego co On nam zaoferował. Wierzę głęboko, że dzięki asystencji Ducha Świętego Kościół już dawno temu określił czcigodny Ryt Trydencki Mszy św jako najbardziej właściwy. Zaprzeczanie temu to zaprzeczanie Duchowi Świętemu. Nawet najmądrzejszy człowiek pójdzie na manowce, jak zaufa swojemu rozumowi. Tutaj trzeba pokory, której brakowało liturgicznym dewastatorom twórcom NOM i cudzołożnym czcicielom bałwana, czyli własnego widzimisię.

 143. Maria1 said

  Pan JO wszystkim, z którymi się nie zgadza, zarzuca, że nie są katolikami, lecz sam nie zna dobrze NT i kanonu Mszy św.!
  Błąd podstawowy naszej edukacji!
  We Mszy św. Chrystus NIE umiera, lecz przychodzi do nas, by Swą Najśw. Ofiarę złożoną raz jeden Ojcu na Golgocie za wszystkich ludzi, wszystkich czasów, raz jeszcze Przedstawić Ojcu za nas tu i teraz, na tej konkretnej Mszy św., zgromadzonych i we wszystkich jej intencjach.
  Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.Rz 6, 8-11
  18 Chrystus bowiem również raz jeden umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia przez Ducha. 1P, 3,

  Drugi nasz błąd, że z braku czasu nie sprawdzamy wiarygodności różnych pism.
  Pan Marucha na swym portalu niejednokrotnie się o tym przekonał.
  W przypadku drukowania powyższych 62 tez może to mieć dla niego i jego czytelników konsekwencje na wieczność!
  Otóż różni anonimowi ‚podpowiadacze’ o niezidentyfikowanej proweniencji typu Jowram w nieznanej nam intencji podrzucają tekst anonimowy ( w sieci gdzieś podpisany: księża brazylijscy), tekst sugerujący, namawiający katolików do nie uczęszczania na Mszę św., gdyż utracą przez to wiarę!!!
  To sugerować może TYLKO diabeł. Pamiętacie gdzie to powiedział: ‚Na pewno nie pomrzecie, ale wie Bóg, że jeśli to zrobicie, będziecie jak On znali dobro i zło’?!

  Pomaganie w tym procederze (publikowanie go bez odp. ostrzeżenia) zaciąga na sprawcę grzech przeciw Duchowi Świętemu, a ten grzech, powiedział to Pan Jezus, NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY!
  Uczestniczę w posoborowej liturgii więcej niż raz w tygodniu już przeszło 40 lat i jakoś nie widzę, żeby mi się wiara kurczyła, wręcz przeciwnie, gdy widzę, że coś nie tak, staram się to poznać, zrozumieć, naprawić. Nie odstraszam, ale zachęcam do naprawy, bo diabłu i jego sługom bardzo zależy, żeby większość ludzi nie miała kontaktu z Jezusem Eucharystycznym. Uważajcie więc ‚tradsi’, bo nie wiecie, jakiego ducha jesteście sługami!

 144. Marucha said

  Re 143:
  Pani Mario1, po raz ostatni cierpliwie tłumaczę:

  Msza święta jest to Przenajświętsza Ofiara Nowego i wiecznego Przymierza Bożego z ludźmi, w której Jezus Chrystus, raz jeden na wszystkie wieki życie swoje ofiarowawszy niegdyś na krzyżu za zbawienie świata, teraz niepojęcie utajony pod postaciami chleba i wina, złączony mistycznie z całą społecznością Kościoła swego świętego, ofiarę swoją krzyżową bezkrwawym sposobem ponawia przez posługę kapłana na uwielbienie Boga, za grzechy nasze i na uproszenie nam łask do zbawienia potrzebnych.

  Skoro PONAWIA swą ofiarę – to znaczy, że PONOWNIE za nas umiera. Czego Pani nie rozumie?

  Pani usilne namawianie, aby uczęszczać na nową „mszę”, której autorem jest mason, jest odciąganiem ludzi od wiary – i to odciąganiem świadomym, ponieważ została Pani poinformowana i zna prawdę, a jednak ją uparcie ignoruje.

  Należy uczęszczać najlepiej na Msze Bractwa, a jeśli to niemożliwe, to przynajmniej na Msze Trydenckie odprawiane w zwykłych kościołach. Domagać się ich. Argumentować – tacą.

 145. JO said

  Na Mszy Swietej w sposob NADPRZYRODZONY jest Urzeczywistniana Golgota. Chrystus sklada Bezkrwawa Ofiare w ktorej uobecniony jest pod postacia Chleba i Wina, ktore sa Pokarmem Dla Duszy Ludzkiej.

  Na Mszy Chrystus Umiera w Meczarniach za Nasze Grzechy.

  My skladamy Ofiare z Chrystusem, co On Nam Umozliwil. Nasza Ofiara jest Smierc dla Grzechu. Przynosimy Chrystusowi nasze Grzechy i umieramy dla Grzechu. Przynosimy rowniez nasze dobre Uczynki, ktore Chrystusa Ciesza a Dusze Lecza.Na Mszy otrzymujemy Laski Ducha Swietego wowczas, gdy z Chrystusem ZMARTWYCHWSTAJEMY, co Chrystus Nam Umozliwil Zbawiajac Nas i pokazujac nam DROGE do Zbawienia, ktora jest ON SAM, Chrystus Jest BRAMA i Tylko On jest Brama do Raju.

  Poza Kosciolem – ZBAWIENIA nie ma, bo Chrystus Jest Kosciolem

 146. JO said

  Chrystus Umarl za Nas Raz i w sposob Nadprzyrodzony Urzeczywistnia Golgote-Smierc swoja – Umiera Za Nas Na Kazdej Mszy Swietej, za nasze Grzechy.

  To jest Fakt, To jest Prawda, To jest czego Zydzi NIENAWIDZA

 147. JO said

  To jest, czego NIENAWIDZI SZATAN

 148. JO said

  Kazda Msza, jest Laska Dla Nas, ktora Chrystus Nam Zostawil, zostawil na niej siebie samego w Tabenakulum, pokazuje, ze Mozna Umzec dla Grzechu i dla Tych co Robia to Razem z Nim daje Laski , bo to Chrustus Umarl dla Tych wlasnie, ktorzy ida za nim – Umieraja dla Grzechu, nienawidza Grzechu a Tesknia do Milosci – Ktora jest BOG.

 149. JO said

  Czlowiek, ktory przylgnal do Boga-Milosci-Prawdy widzi i slyszy ja WSZEDZIE i brzydzi sie kazdym KLAMSTWEM mowiac dla Klamstwa NIE, NIE a dla prawdy TAK, TAK

  To jest przyczyna dlaczego Masoneria Chce Zniszczyc Tradycje. Czlowiek bez Prawdy NIE ROZPOZNAJE KLAMSTWA , ktorym Zydzi Zyja i sie Emancypuja ale tylko to jest mozliwe tam, gdzie Ludzie nie rozpoznajac KLAMSTWA daja Zydom Rzadzic myslac, ze to Prawda.

 150. Marucha said

  Re 149:
  Podetnij człowiekowi jego korzenie, jego tradycję – a otrzymasz istotę, która nie wie, skąd przychodzi i dokąd idzie. Istotę, którą pierwszy lepszy demagog skieruje tam, gdzie zechce.

 151. Fran SA said

  @143 Maria

  Kazdy wierzacy ma prawo do swojej religii i obowiazek obrony Kosciola a takze tradycji.
  Pani straszenie diablami nic tu nie pomoze, bo dla mnie zmiana liturgii i zmiana tradycji koscielnej jest innowiercza i zmusza mnie do innego kosciola niz ten, ktory przekazali mi rodzice i moja parafia, a takze biskupi, ktorzy mnie bierzmowali i ksieza, ktorzy przygotowali mnie do komunii..
  Kosciol posoborowy kaze mi sie co chwile modlic za … Izrael!!! Zgroza! I te zupelnie debilne kazania, ktore nie maja nic wspolnego z religia katolicka a sa ponizej poziomu 4-tej klasy dla dzieci niedorozwinietych. Pani to moze odpowiadac. Mnie nie.
  Bo mnie wychowali na kazaniach w kosciele sw. Anny w Krakowie, gdzie obecny belkot by nigdy nie przeszedl.
  Rownie dobrze moznaby sie przechrzcic na ‚nowo-nawiedzonego’, swiadka Jehowy , zielonoswiatkowca czy mormona.
  Papiez – apostata, ktory bardziej lituje sie nad innowiercami niz wlasnymi owieczkami wlasciwie pozbawil mnie uczestniczenia w katolickiej mszy swietej.
  Nie bede mamrotac tekstow, ktorych nie umiem, spiewac piesni, ktore sa mi obce i sluchac wrzaskow i wystepow roznych szamanow przed oltarzem. I nie podoba mi sie, ze ksiadz sie odwraca od tabernakulum i wpatruje w publike. Uswiecona msza z lacinska liturgia jest moim PRAWEM i nikt nie mial prawa mi tego odebrac.

  Sprobuj Mario odebrac zydom Tore!!!! Albo kaz im przepraszac katolikow za smierc Jezusa!!!
  Mozesz sie tarzac w swietokractwie razem z pejsatymi, ktorzy ogolocili nam kosciol nawet z zewnetrznych symboli.
  Kosciol katolicki to nie zbor luteranski gdzie pastor ‚jest czescia widowni’ i zwrocony twarza do wiernych jako ‚jeden z nas’. Bez przesady!
  I stanowczo odmawiam kiwania glowami do siedzacyh sasiadow i opowiadania : Peace be with you, bo to jest glupie i niepowazne, a napewno zywcem zerzniete z Szalem szalom! I nie po to sie chodzi na msze, zeby wyzwalac instynkty polityczne. I nie chodze do komunii bo nie bede brac oplatka w rece, bo to nie dolary.
  Jakby mi sie zachcialo przejsc na judaizm to wiem jak znalezc droge. Niekoniecznie przez msze posoborowa.
  A diablami moze pani straszyc swoja babcie i wszystkich pociotkow razem wzietych..

 152. Maria1 said

  „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.”(Mt 23,13)

 153. JAQ said

  Można wyliczyć punkt po punkcie ale wystarczy kilka. „Nowa Msza nie jest wyraźnym wyznaniem Wiary Katolickiej (którym jest Msza tradycyjna)” zawsze zdawało mi się że wyznaniem Wiary katolickiej jest Skład Apostolski; „niejasna i protestancka” to jak w końcu?
  „faworyzuje heretycką teorię” jak heretycki to taki jeden powód wystarcza, po co 62?
  „statystyki Stolicy Apostolskiej” tzw. pełna informacja (są powszechnie znane?)
  „natura Nowej Mszy ułatwia profanację konsekrowanych Hostii” skoro obrzędy te są fałszywe (co wynikać ma z pozostałych tez) to czy zachodzi konsekracja?
  „wystawia nas na gniew Boży poprzez zwiększanie ryzyka nieważnej konsekracji” to jak w końcu?
  „Msza w całości w języku narodowym” Jezus i apostołowie mówili po aramejsku, znali hebrajski i może grecki, łacina była językiem okupanta, najstarszy przekład Ewangelii na łacinę ok. 200 roku tzw. Itala, a uznany przez Trydent ok. 400 roku tzw. Vulgata. „słowa Konsekracji wypowiadane na głos” a Jezus jak je wymawiał? przecież przykazał czynić na pamiątkę a uczniowie wiedzieli co.
  „Nowa Msza zagraża jedności liturgii,” Jak w końcu II w. św. Ireneusz z Lyonu pisał do biskupa Rzymu Wiktora „różnorodność obrzędów nie podważa jedności wiary”. http://www.voxdomini.com.pl/sw/sw46.html i http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/chwala_boga.html
  „usunęła takie elementy, jak przyklęknięcia […] poświęcony kamień ołtarzowy i relikwie” czy na Ostatniej Wieczerzy było coś takiego?
  „piękno Mszy tradycyjnej pociągało ku niej dusze; natomiast Nowa Msza, która sama w sobie nie posiada żadnej atrakcyjności” zdanie że „nowa msza” jest nudna jest mało odkrywcze, wątpliwe by obrzędy w niezrozumiałym języku były bardziej zajmujące
  „Raport o Mszy, diecezja Campos” a co takiego?
  nowy Kodeks Prawa Kanonicznego wprowadzono w 1983 jaki związek z liturgią z 1969 ?
  „poprzez usunięcie wezwań skierowanych do wiernych i końcowego błogosławieństwa, kiedy kapłan celebruje bez ludu, ukazuje brak wiary w dogmat Obcowania Świętych” jaki związek?
  „nie wyraża uwielbienia człowieka dla Boga, ale raczej przyziemne uwielbienie człowieka dla człowieka” jak wyżej
  „Mszę ma rozumieć Bóg, a jej uczestnicy niekoniecznie” Pan Bóg nie rozumie w innych językach? A co do wiernych „przypuśćmy, bracia, że przychodząc do was będę mówił językami: jakiż stąd pożytek dla was, jeżeli nie przemówię do was albo objawiając coś, albo przekazując jakąś wiedzę, albo prorokując, albo pouczając? […] Tak też i wy: jeśli pod wpływem daru języków nie wypowiadacie zrozumiałej mowy, któż pojmie to, co mówicie? Na wiatr będziecie mówili.” (1 Kor 14, 6 – 9)
  „zamiast powtórzenia Męki Pańskiej” List do Hebrajczyków 7,27: „To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarowując samego siebie” 9,11-15: „przez własną krew wszedł raz na zawsze do miejsca świętego” 9,28 „Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów” 9,26 „Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata” Hbr 10,10: „raz na zawsze” Hbr 10,11-12: „złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy” Hbr 10,14: „Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki” Hbr 10,15-20: „już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy” podobnie „Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić” (1 List Piotra 3,18) p. też http://www.biblia.start24.eu/350-1-Tm-2-5-Albowiem-jeden-jest-Bog-jeden-tez-posrednik-.html
  PS. ad 24 JO „Obrzyganiem Boga Przez Czlowieka, Obrzygiwaniem Boga Przez Czlowieka” osobliwa ortografia, ad 27 „Ksidz Jezt Dupa do Oltarza czy Twarza” jeszcze lepiej, ad 54 „Judeokatolicy nie wirza w Trojce Swieta a w Demona, Szatana co tlumaczy ich Judeokatolicki Ekumenizm..” a bez metafor?

Sorry, the comment form is closed at this time.