Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Rosja zagroziła Google giganty…
  Maciejasz o Wolne tematy (71 – …
  Jan o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Marcin o Francuska Cassandra skazana za…
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Ubywa nas
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Hulajdusznik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  karlik o Putin o rozbiorze Czechosłowac…
  Marucha o Wolne tematy (71 – …
  seler o Wolne tematy (71 – …
  Jack Ravenno o Ubywa nas
  I*** o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
  Ale dlaczego? o Gniezno: Odpowiedź na komunika…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Legion Ukraiński

Posted by Marucha w dniu 2012-11-08 (Czwartek)

Legion Ukraiński – ukraińska formacja wojskowa działająca po stronie Niemiec podczas wojny niemiecko-polskiej 1939 r.

Roman Suszko

Legion powstał w I poł. 1939 r. na terenie Niemiec i pod niemieckim protektoratem, z inicjatywy Andrija Melnyka. Jego organizatorem był przedstawiciel Abwehry prof. Theodor Oberländer, specjalizujący się w sprawach ukraińskich. Na czele Legionu stanął Ukrainiec płk Roman Suszko.

Od 9 września 1939 Legion Ukraiński uczestniczył w niemieckiej inwazji na Polskę, wchodząc w skład niemieckiej 14 Armii gen. Wilhelma Lista. Zajmował on pozycje na jej prawym skrzydle w Medzilaborcach na Słowacji. Stamtąd wraz ze trzema słowackimi dywizjami Armii „Bernolák” gen. Ferdynanda Čatloša ruszył na Baligród. Jego zadaniem było prowadzenie działalności dywersyjno-politycznej na zlecenie Abwehry.

W połowie września 1939 legionisci ukraińscy spalili żywcem 40 jeńców – żołnierzy Wojska Polskiego w stodole w miejscowości Bystrzyca. Maszerując na tyłach wojsk niemieckich, poprzez Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne i Sambor, legion dotarł do Komarna, gdzie otrzymał rozkaz natychmiastowego zatrzymania się. Po zajęciu Lwowa przez Armię Czerwoną legion został wycofany do Krosna, a następnie do Zakopanego, gdzie mieściła się ukraińska szkoła policyjna pod nazwą „Ukraińska Sotnia Szkoleniowa”, zorganizowana przez kierownictwo OUN. Ostatecznie Legion został rozwiązany na podstawie decyzji przewodniczącego OUN Lwa Rebeta.

Andrij Melnyk

Między innymi z członków Legionu rekrutowały się dwa ukraińskie bataliony: „Nachtigall” i „Roland”, pod zbiorczą nazwą Drużyny Ukraińskich Nacjonalistów. Uczestniczyły one w początkowej fazie ataku Niemiec na ZSRR.

Niemcy na długo przed wybuchem wojny przygotowywali kadry nacjonalistów ukraińskich do udziału w agresji na Polskę. Ważną w tym rolę odgrywała placówka Abwehry we Wrocławiu, był to słynny oddział II Abwehry , kierowany przez gen,Lakousena zajmujący się sabotażem, dywersją w armiach obcych, V Kolumną, wojną psychologiczną i wszelkimi misjami specjalnymi. Plonem tej działalności w okresie przygotowań do ataku na Polskę było np. przeszkolenie w lecie 1939 roku w Wiener-Neustadt oddziału ukraińskiego [około 200 ludzi] pod wodzą faszysty, płk. Suszki. który to wziął udział w napaści na Polskę w mundurach Wehrmachtu.

Abwehra wrocławska postawiła ukraińskim organizacjom „K” konkretne zadania do wykonania w razie wybuchu wojny. Miały polegać one na „oczyszczeniu” województwa stanisławowskiego z Wojska Polskiego i policji, zajęciu linii Dniestru, Zaleszczyk, Halicza, Mikołajowa i Sambora oraz linii kolejowej Sambor- Sanok – Nowy Sącz. Broń miała pochodzić ze Słowacji a ich zadaniem było zaryglować granice słowacko-polską i wspierać nacierający na Polskę, Legion Ukraiński który wsławił się w licznych mordach na ludności cywilnej oraz żołnierzach WP wycofujących się na granicę rumuńską.

Legion Ukraiński w mundurach Wehrmachtu wykonywał zlecone mu przez wywiad niemiecki zadania dywersyjno-polityczne, a po zakończeniu kampanii pozostał w okupowanej Polsce gdzie trudnił się później głównie prześladowaniem i rabowaniem Żydów i Polaków.

http://www.ivrozbiorpolski.pl

Komentarzy 39 do “Legion Ukraiński”

 1. ponury said

  A czego się można spodziewac po eskimosach z tryzubami?

 2. JerzyS said

  Polecam:
  Oberländer przez „Ostforschung” wywiad i NDSAP do rządu NRF
  Szczególnie o mordzie profesorów Lwowskich

 3. JO said

  Zydzi UPA incy , 5 kolumna finansowana I rozbudowywana ideologicznie od poczatku xix wieku jak w Rsji Czeczency tkzwani a na niby Litwie Zydo Zmudo Litwini.
  W samym PRLu tzw niby Wielcy Polacy jak Geremek, Kuron, Michnik, jan Pawel II co Prawie wyswiecil Biskupa Szeptyckiego I zazydzil Kosciol Unicki robiac go Narodowym ZYDO UKRAINSKIM wbrew Tradycji….

 4. RomanK said

  Panie JO bez konfabulacji…wsrod UPAwcow zydow nie bylo, ale byl kwiat inteligencji Halyczynskiej. synowie popow, nauczycieli ,adwokatow , lekarzy , weterynarzy etc bogatych kmieci….
  Znakomita wiekszosc po polskich szkolach, uiwersytetach..z assymilowanych rodzin i mieszanych rodzin… phenomen Halyczyny…phenomen podzialow idacych w poprzek stolow rodzinych….

 5. JO said

  Ad.4. Bu ha, ha, ha. To mnie Pan Rozbawil. Kolejny Slepiec.

  Romanie, Solidarnosc liczyla 10 000 000 ludzi, Polskich Synow takich jak Ja I nie oznacza, ze nie byl to ruch Zydowski I nie oznacza to, ze Nie Bylem wowczas Zydem.

  Pan jak Jozef B, Ma Pewnie klapki na Pewnie oczywistosci.

  Zawsze wowczas jest pytanie, czy z Durnoty czy Wyrachowania?

 6. JO said

  ..I jeszcze jedno, wystarczy spojzenie w Oczy tym zagubinym niby Ukraincom, by po iCh ukladzie zobaczyc czimi byli Dziecmi …Ra1a1a…

  Serce sie Krio, ze Ci szubrawcy z Nas samych Zrobili Zydow I naszymi rekoma sie zabijalismy…

  Coz, tak jest I dzis I tak bylo wczesniej , ale wcale tak byc nie musi w przyszlosci

 7. JO said

  Panie Romanie, wie Pan Czemu Pan wspolprauje m.in. Z Jozefem? Bo on jest Grupa KRWI 0 a Pan A. Te Dwie Grupy ze soba wspolgraja…czesto dobrze. To samo dotyczy Gajowego I Pana….

 8. Boryna said

  Czy przypadkiem ten Legion nie uczestniczył w napadzie o 6 rano na samotną matkę dwojga małych dzieci w Opolu?

 9. Kazik said

  Nie ulega wątpliwości , że warstwą przywódczą tych zbrojnych organizacji stanowili wykształceni osobnicy w Polsce a dokształceni w Niemczech , posiadający nawet stopnie wojskowe . Nie było tam żydów a jeśli byli to lekarze trzymani na łańcuchu w jakiejś dziurze . Eskimosów proszę nie obrażać . Reszta to zwyrodniali bandyci . Śmiech ogarnia jak się patrzy dzisiaj na tych strasznych dziadów w wymyślonych mundurach paradujących publicznie .Przysługują im zdarte z zamordowanych ludzi łachmany z wielką ilością insektów . Tak wyglądali ci „żołnierze ” . Przynieśli wstyd tylko dla Rusinów a niczego nie zwojowali .

 10. JO said

  Ad.9. Pomieszanie Pan, poplatal….temat tu juz przerobiony

 11. RomanK said

  Pan ma jakas grupe krwi panie JO???? Czy tez zaburzenia plci..bo panskie emocje sa… jak pomacanej kozy prawiczki:-)))) wlacznie z drgajacym belkocikiem:-)))
  A odleglosc pan rozponaje nie tylko grupy krwi, ale i genotyp po wygladzie:-)))
  Pan wytlumaczy to kozie…:-))
  Pan to sie taki ulung…. czy w szkole panu zrobili krzywde???
  No i jescze drobna uwaga..gdziesmy to razem na tyki chodzili???,,bo jakos nie moge sobie przypomniec???,,panie JO//

 12. JO said

  🙂

 13. Inkwizytor said

  Re: 4

  Alez byli zydzi w UPA, po likwidacji gett wolynskich, UPA jakis czas trzymala przy sobie zydowskich lekarzy, rzemieslinkow ktorych potem mordowala. Kierownictwo UWO a potem OUN tworzyli rzeczywiscie synowie przede wszystkim ksiezy grekokatolickich a to, ze konczyli polskie szkoly i uniwerstety dowodzi oczywiscie opresyjnosci z jak sie spotykali Ukrainscy w Polsce.

  To, ze ukraincy mordowali swe matki czy siostry Poli to zadne „phenomen” Taki byk rozkaz z dUPA, Uktainiec aby dowiesc swojej ukrainskosci musial zamordowac matke Polke czy ojca Polaka jaki tu „phenomen” ? To wyraz zbydlecenia i zezwierzecenie U-kraincow

 14. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Prosze o zastanowienie sie czy linka do Kosciola grekokatolickiego jest w Gajowce zasadny. Przeciez ten Kosciol to rozsadnik banderyzmu dawniej i dzis. Wychwalaja dUPA i Szeptyckiego, ktory mam polska krew na rekach poniewaz nigdy banderowcow nie potepil. Na linkowanej przez Pana stronie jest artykul wychwalajcy tego nikczemnika

  http://grekokatolicy.pl/aktualnosci/metropolita-szeptycki-prosty-bozy-czlowiek.html

  i stwierdzenie ze to „prosty Bozy !!! czlowiek 🙂 Przytaczane sa slowa Szeptyckiego „Kochając Polskę i Polaków,(…) ” czy autor arykuly mysli, ze my Polacy nie znamy Szeptyckiego, liczy na nasza niewiedze ? Jak ten kochajacy Polakow arcybiskup mog do swojej smierci pisac „polacy” ( z malej litery ) to taki jego wyraz milosci ??? Mam nadzieje, ze Szeptycki nigdy swietym Kosciola nie zostanie jezeli juz to jakiegos innego banderowskiego razem z Bandra, Szuchewyczem, Klaczkiwskym, Rebetem i innym scierwem

 15. JO said

  ad.14. Panie Inkwizytorze, to ze Kosciol Unicki jest Okupaowany, Nie oznacza, ze go nalezy odrzucac. Przeciwnie, nalezy go uznawac wciaz za swoj , za Polski i z Polski Zrodzony podczas Wspanialej Unii Brzeskiej….i wyzwolic od Okupacji. Decyzja Pana Gajowgo jest jak najbardziej zasadna.

  To JPII chcial z Unymi by kojarzyl sie z Masonska Ukraina. Ten kosciol jest Kosciolem Katolickim i na dodatek Polskim przez duze P.

 16. RomanK said


  Panie JO..rozumie pan ten ‚polski”?????

 17. JO said

  ad.16. Nie otwiera sie Panie Romanie.
  Rozumiem, ze Pan sie nie zgadza z Nazwa, ktorej Uzylem. Ja natomiast nie zgadzam sie z Przywlaszczeniem sobie Polskiej Nazwy , Jezyka, obyczajow pewnych etc, etc i nazwanie to …..niepolskim.

  …mam w D..e Pana oburzenie…

 18. Marucha said

  Re 14:
  Ma Pan absolutną rację. Kościół ten jest Polsce wrogi.

  Ale… jest częścią naszej historii. To Polacy go stworzyli, aby połączyć ze sobą dwie gałęzie chrześcijaństwa. To był Kościół polski, oryginalny wykwit naszej myśli teologicznej.
  W chwili obecnej przejęli go zwykli szubrawcy, banderowcy, polakożercy.
  To jest nasz Kościół Utracony.
  Jak go możemy odzyskać? Czy możemy?

 19. JO said

  ad.18. Mozemy , traktujac go jako Swoj Wlasny, Kochac go, Byc w Nim. To tak jak byc w Cerkwi Wschodniej, Kochac ja, walczyc o nia, nie dac ja Oddzielac od Jedynego Swietego Kosciola co robia Zydzi.

  W Polsce mielismy Kosciol Prawoslawny, ktore Korzeniami siega do Cerkwi Polskiej tej Slowianskiej przedBozobojskiej – To On zostal pochoniety przez Nowinki Reformackie w Cerkwi Wschodniej i tylko My Mozemy w Polsce go Bronic, nie dac nim grac..

  To samo dotyczy Kosciola Unickiego, ktory Ma wspanialych Wielkich Swietych, cala rzesze Swietych i Meczennikow i Bynajmniej nie takich „bohatyrow” jak Szeptycki czy JPII…

 20. jowram said

  Celem tych wszystkich kampanii jest dążenie do umieszczeń a Polski w sposób nieodwo­łalny w politycznym obozie antyrosyjskim, do popchnięcia Polski — jeśli to możliwe — do zbrojnego konfliktu z Rosją i do przeciwsta­wienia się wszelkim próbom zorganizowania się niezależnej opinii publicznej polskiej, świado­mej rzeczywistych, grożących Polsce niebezpie­czeństw. Dla tych poczynań, ze swej istoty wro­gich Polsce i mających źródło w ośrodkach po­litycznych i propagandowych antypolskich, oso­ba Piłsudskiego jest znakomitym hasłem i sztan­darem. Dobrze zamaskowana i kryjąca się za pozorami dążeń patriotycznych propaganda an­typolska posługuje się Piłsudskim do rozszerze­nia w Polsce błędnych wyobrażeń o tym, co Pola­cy powinni teraz robić, a przede wszystkim dla uzasadnienia poglądu, że Polska koniecznie po­winna wdać się w nową, samobójczą wojnę z Rosją poprzedzoną nowym powstaniem, równie klęskowym, jak powstania 1830, 1863 i warszaw­skie 1944 r., ale równie bohaterskim. Piłsudski jest tu traktowany, jako wzór i przykład, którego trzeba wychwalać i za którym trzeba iść. Pił­sudski jest więc propagowany i podnoszony ja­ko prorok polityki, która ma poprowadzić Pol­skę ku nowym katastrofom i ku unicestwieniu, a za to w interesie Niemiec i potęg anglosas­kich. Przeciwstawianie się więc propagandzie na rzecz „legendy Piłsudskiego” nie jest tylko akademicką walką o historyczną prawdę, ale jest koniecznym postulatem politycznym, mia­nowicie postulatem zwalczenia niebezpiecznego elementu destrukcyjnej, niszczącej Polskę pro­pagandy, wiodącej ku szkodliwym politycznym działaniom.

  Prawdę o Piłsudskim trzeba koniecznie znać.

  http://gazetawarszawska.com/2012/11/07/jedrzej-giertych-druga-sprawa-delikatna-renesans-pilsudczyzny/

 21. bozydar said

  Po tym poznaja, ze jestescie moimi uczniami, jezeli bedzie miedzy wami milosc – czy do tych slow Jezusa Chrystusa stosuje sie ten kosciol , ktorego tak Pan Gajowy zaluje?
  Przewodnikiem tego ‚kosciola’ jest diabel, nienawisc i smierc jest ich poklosiem, spelniaja wole Lucyfera, sa jego slugami.
  Po owocach ich poznacie – czyz to nie jest wymowne, oczywiste i proste zarazem?
  Klamstwo przylgnelo do ludzi tak, ze nawet mordujac innych sa przekonani, ze spelniaja wole Boga.
  Ci, ktorzy chca byc nazwani chrzescijanami powinni poznac Jego wole!
  Inwazja poganstwa totalna…….
  „Blogoslawcie ludzi, nie przeklinajcie”

 22. JO said

  ad.21. Chyba nie ma lepszej strony od Gajowki, ktora by ludziom Blogoslawila…zyczyla jak najlepiej.

  Czy moze Panu chodzi, by tym, ktorzy morduja nasze dzieci powiedziec, ze sa Naszymi wybawcami i za to ze nas morduja mamy im dziekowac i nastawiac Glowe do poderzniecia Gardla.

  O co wlasciwie Panu chodzi ?

 23. RomanK said

  Panie jo…wcale sie nie dziwie..dla proporcji musi miec pan wieksza d,,e o mozgu:-)))) i napewno miesci sie tam o wiele wiecej niz w glowie:-)))
  Prawidlowosc biologiczna:-)) mnie to nie oburza ..wcale..:-)))

 24. JO said

  ad.23. …a jakie ma on Pojecie o prawidlowosciach biologicznych , bedac z nadania „mecenasem prawa”…..?

 25. JO said

  cdn re 23. …poza tym Panie Romanie, ja staram sie czasem Panu „odgryzc” zawsze jednak wskazujac co mnie Boli w Panu…lub Jego Wypowiedziach…lub w nawiazaniu do Jego Wypowiedzi.
  Staram sie nie przekraczac pewnych granic, choc wiem , ze powierzchownie moje wypowiedzi moga byc Robaszne, ale jednak zawsze starm sie nie przekraczac pewnych granic , ktore tylko subtelna osoba, delikatna osobo moze „wyczuc”…

 26. bozydar said

  Panie Jo

  Gdyby Gajowka nawolywala do nienawisci to bym tu nie zagladal…….
  W morzu klamstwa mediow glownego rynsztoka nie znajduje prawdy, szukam wiec i tu……..

 27. JO said

  ad.4. Poza Tym , rozumiem , ze Pan Uwaza, ze UPA to nie byla zbieranina mordecow i roznila sie od Banderowcow….

  Ja nie mam takiego zdania Panie Romanie. Zadnego Fenomenu w UPA nie widze a tylko zbrodnie.

 28. JO said

  Ad.16. Na takich piosenkach I mowie uplunelo mi Moje dziecinstwo. Mowa Ta to dialekt , jeden z wielu jezyka Polskiego, Panie Romanie albo pomieszanie dialektow….Mowy Polskiej, dialektow Krespwych wschodnich.

  Czy rozumiem. To trywialne pytanie. Kazdy Polak te Mowe rozumie, nawet ten z Poznania…Chyba , ze jest Gluchy…

 29. JO said

  Bazie Dziewczat jak u moich Corek…warkocze, Oczy , cera…

 30. JO said

  Nawet stroje takie jak Corka nosi 🙂
  ..inny Narod…, Zeby Ciebie kaczka w Tylek kopnela za to Romanie…! Zeby Ci Jezyk I Mowe Odjelo ….

 31. RomanK said

  Panie jo…dzieki za zyczenia..ale ….wystarczy- ze panu odjelo rozum:-))),,niech pan na mnie nie szczuej swojej klienteli:-))) bo co bydlatka winne…..kaczka ,osiolek, czy swinka…?
  Nic pan nie rozumie panie jo..panu sie wszystko tylko wydaje i te swoje wypryski umeczonego mozdzku imputuje pan innym , swoje wyobrazenia o tym czym ludzie sa, co mysla jak mysla i swoje interpretacje rzeczywistosci przypisuje pan innym……lecz sie pan…nie ma pan przypadkiem paraphremii???
  Ja wiem ,ze te sesje panskiej szczerosci i slowotoki plynace z obfitowsci serca , sa jakas forma samoterapii…ale radze po dobroci jednak skorzystac z pomocy lekarza i wlasciwych psychotropow.

 32. JO said

  Ad.31. Wole samo terrapin, niz Terapie ZydoMasonerii w Pojmowaniu Swiata, jak to Pan Rozumuje , Panie Romanie.

  Wole Zyc w Nadprzyrodzonym Swiecie, ktory jest dla Pana Iluzja, niz w Pana bardzo realno – naturalnym Swiecie, ktory Pan I Pansce Koleszki Buduja.

 33. JO said

  W innych okolicznosciach Romanie, wisialbys na sznurze jak Judach a tak smiejesz sie, Drwisz udajac przed Nami I Chyba soba Samym tego, co wspolczuje, wskazuje troske, I niby Milosc …

 34. RomanK said

  Hej co to rozdwoiles sie …..wieszatielu???? Paraphremia dodatkowo wzmacnia sie i zamienia sie w paranoje wielowymiarowa i rozdwojenie jazni???:-))) przed nami:-))))powiadasz??? ilu cie jest??? Sam czujesz sie samotny?? niepewnie i strachliwie????”
  Zobaczcie Panstwo co to sie tej zopoglawie legnie i kitwasi…,,jakie marzenia:-))))
  inne okolocznosci…..wisialbys ma sznurze- jak Judach……..Nie wiem kto to taki- Judach ,,,przyznaj w przyplywie szczerosci wyrzutow sumienia …ilu juz takich biedakow Judach powiesiles rzezimieszku????za co???? tylko za to- ze nazywali sie Judach???? Brrr co za obrzydliwosc…..
  Lecz sie czlowieku….nie uwazam twych porykiwan za zadne pogrozki..kazdy uzna cie za tego kim jestes,,,,chorego…

 35. JO said

  Romanie, „moje porykiwania” nie sa pogrozkami tylko stwierdzeniem…uczyles sie ukrainskiego, polskiego wiec prosta forme oznajmujacego zdania odczytac potrafisz dobrze.

  Roznosi ciebie ..bo Prawda Boli, dotyka samego sumienia.

  Gdyby tak nie bylo, po prostu bys nie odpowiadal…..

 36. JO said

  ad.18.
  „Ukraiński Katolicki Uniwersytet oraz Niezależne kulturologiczne czasopismo „Ї” zapraszają 1 listopada na Modlitwę w intencji pojednania ukraińsko-polskiego.

  Ta inicjatywa odbywa się co roku na miejscu pochówku żołnierzy ukraińskich oraz polskich na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie oraz świadczy o gotowości do wzajemnego wybaczenia, pojednania między narodami i gotowość budowania wspólnej Europy”

  Tak, tam nie ma Zydow, tylko tacy co chca budowac „wspolna Euope Ukraincy..”

 37. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 38. Kazik said

  ad 36 . Z Ukraińcami Polakom jest po drodze ale nie z banderowcami i ich pogrobowcami . Proszę to przyjąć do wiadomości i swoim tam przekazać . Po drugie , jak macie jeszcze mało biedy to niech się pan stara do tej wspólnej Europy .

 39. JO said

  Ad.38. Panie Kazik, nich Pan czyta az zrozumie…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: