Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o „Bajecki”
  Bezpartyjna o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Greg o Wolne tematy (70 – …
  konfuzjusz o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Bezpartyjna o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Jacek o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  konfuzjusz o Białoruska elektrownia jądrowa…
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Sebastian o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (70 – …
  Marucha o Dziwne i najciekawsze choroby…
  Andzia o In statu nascendi
  50% slavic + 20% bal… o Dziwne i najciekawsze choroby…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Murzynek Bambo – remake

Posted by Marucha w dniu 2012-11-08 (Czwartek)

Bambo, niepełnoletni przedstawiciel dumnych narodów zamieszkujących kontynent będący kolebką cywilizacji, mieszka w Afryce. Nasz przyjaciel posiada piękny hebanowy kolor skóry, co jest faktem pozytywnym.

Uczęszcza on co rano, z wyjątkiem sobót, na kursy dokształcające finansowane przez dobroczyńcę ludzkości, George’a Sorosa, gdzie do dyspozycji ma najnowsze środki audiowizualne, książki oraz nauczycieli z Izraela.

Gdy wraca z kursów do domu, gdzie zamieszkują w partnerskim związku obie jego matki, oddaje się aktywnemu wypoczynkowi, który można zarazem określić jako pracę nad ukształtowaniem osobowości.

Niekiedy któraś z jego matek żartobliwie zawoła: „Ej, Bambo, ty facecjonisto!”, w odpowiedzi na co Bambo również żartobliwie nabiera w policzki powietrza, by potem dowcipnie je wypuścić z charakterystycznym odgłosem.

Zdarza się, iż jedna z matek zaproponuje Bambo wypicie pewnej ilości mleka, czego Bambo, korzystając z zagwarantowanych praw dziecka, odmawia i udaje się na wierzchołek pobliskiego drzewa celem strajku. Podobnie, na propozycję wykąpania się, Bambo reaguje negatywnie z obawy przed utratą koloru swej skóry, co pozbawiło by go dostępu do rządowych programów wyrównywania szans.

Obie matki żywią do swego synka pozytywne, afirmatywne uczucia, ponieważ posiada on pożądane cechy charakterologiczne.

Należy wyrazić ubolewanie, iż hebanowy i obdarzony poczuciem humoru Bambo, nie uczęszcza do jednej z naszych prywatnych uczelni marketingu, dzięki czemu jej poziom mógłby się znacznie podnieść.

Opr. gajowy Marucha

Komentarze 53 do “Murzynek Bambo – remake”

 1. Zerohero said

  Nienawidzę ograbiania Afrykańczyków z ich bogactw naturalnych, nienawidzę wojen kolonialnych a jednocześnie jestem gorąco przeciw afrykańskiej emigracji do Europy. Szanuję każdego człowieka, ale nie udaję, że wszyscy są identyczni. Zgadzam sie z poglądami pana który odkrył strukturę DNA i pana, który wynalazł tranzystor. Nie chcę nikim rządzić i dorabiać sobie legendy do mojej wyższości. Czy jestem rasistą?

 2. JO said

  Tak sobie pomyslalem, ze po murzynach nie widac odrzucic wstydu, „zaczerwienienia” tak charakterystycznego dla czlowieka Bialego. Ciemnoskorzy tego nie maja.

  Wstyd I jego objawy byly Jednym z czynnikow budowania kultury Bialego Czlowieka

  Szkoda , ze Nas Likwiduja I to wlasnymi rekoma….a my sie dajemy.

 3. „Murzynek Bambo w Afryce mieszka.
  Skoro już tam mieszka, to już niech tam mieszka.”

 4. Ad. 1

  „Nienawidzę ograbiania Afrykańczyków z ich bogactw naturalnych (…) Nie chcę nikim rządzić i dorabiać sobie legendy do mojej wyższości. Czy jestem rasistą?”

  – To bambusy mają sobie sami kopać diamenty? I potem może mają je NAM sprzedawać??? 🙂

 5. marta15 said

  http://www.smaczny.pl/przepis%2Cmurzynek_palce_lizac

 6. Zerohero said

  Re 4

  Niczego sami nie wykopią, bo do utrzymania kopalni potrzeba elektryków, geologów…znajdą się tacy wśród czarnych, ale z dużą trudnością. Bardzo dużą. Czasem sobie jadę palcem po mapie, trafiam na ciekawą wyspę, egzotyczny kraj, czytam info na wiki albo jakiś artykulik. I co widzę?

  np. wyspa Reunion leży blisko Afryki, ale to Arabowie do niej dotarli jako pierwsi…Na Madagaskar najpierw dotarli ludzie z Azji. Nosz k..wa mać, to rdzenni afro-afrykanie nie byli zdolni kilku kłód frewna rzucić na fale?

  RPA założyli Burowie, bo Czarni nie potrafili kopać studni. Każdy głupi u nas myśli, że Burowie wtargneli na ziemie czarnych, a tu gucio. Tam było tylko kilku pastuchów, obszar praktycznie bezludny.

  i tak dalej

  W oparciu o rdzennych afrykańczyków nie zbuduje Pan nic zaawansowanego. Pomijam już fakt, że nawet do ciężkiej pracy fizycznej lepiej nadaje się Hindus albo Chińczyk, dlatego w Afryce mimo skrajnej nędzy nie opłaca się produkować nic. nawet afrykańskie paciorki są made in china ostatnio.

  Mi tylko chodzi o uczciwą cenę. Bambusy nie bambusy, to też ludzie i jak mają kraj, to im się należy lwia część z zysków.

 7. RomanK said

  Kiedy Krolowa Sheba..poruszala sie samounoszaca sie lekktyka..dziadziusiow panow lapano , wiazano po 12stu za ogonki i sprzedawano na jarmarku w Bagdadzie…za 1 obola:-))))
  Panowie Rasisci Supremasisci Tradycyjnie Niereformowalni…..od AFRYKANOW roznicie sie tylko tym, ze oni czarni, a wy….. ciemni:-)))

 8. marta15 said

  ad 7 Super panie Romanie:) Oni sa tylko czarni a tzw. biala rasa ciemna jak tabaka w rogu.
  Daja sie wodzic za nos kazdemu, kto im poda pod nos dobry kufel piwa , zaneci oferta dobrego pornosa w TV, obieca zlote gory ustami skorumpowanych politykow itd. itp,
  Ciemny, niby ksztalcony lud, ale tchorzliwy, leniwy i wyprany z samodzielnego, niezaleznego , logicznego myslenia.
  A przy tym klotliwy i zawistny.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Panie Romanie, proszę zauważyć, iż drwię z poprawności politycznej, a nie z Afrykanów. Przecież Pan mnie zna.

 10. JO said

  ad.7. A Panu Romanowi jak zwykle sie mieszaja portale internetowe. Kazda wzmianka na temat Murzyna to rasinzm albo Antysemityzm.

  Czy Pan nie zauwazyl , ze wysmiewalem sie z Bialej Rasy, ze daje sie zabijac, depopulowac a na dodatek czerwieni sie jak Burak z powodu bialej skory? :))))

 11. Zerohero said

  Pan RomanK chciałby reformować ludzi. Typowe dla lewactwa, które neguje fakty. Podaj Pan przykłady czarnych matematyków, fizyków, wynalazców – to wtedy pogadamy.

  Jedyne światełko w tej ciemnocie to Timbuktu. Cała reszta organizacyjna, techniczna i kulturowa to tylko chatki z łajna i tańce przy ognisku. Indianom prekolumbijskim mogliby buty czyścić. Poziom życia, warunki? Statystyki w szkołach w USA są porażające. Dupy miodem smarować, dawać najlepszych nauczycieli, sale komputerowe – i nic. To po prostu kultura organicznie niezdolna do budowy cywilizacjji technicznej. Czy to źle czy nie, to już sobie każdy oceni sam.

  Nie rozumiem zarzutów nt. supremasizmu. Nikt tu nie wywyższa się w skali całej ziemi. np. Hindusi są bardzo utalentowani, tak samo Chińczycy. Azjatów z Dalekiego Wschodu cenię za to, że mają bardzo niską prestępczość uliczną. Zupełne przeciwieństwo Afrykańczyków, którzy przodują w statystykach gwałtów i rozbojów. Ja oczywiście nie oceniam. Każdy sam oceni czy gwałty są fajne czy nie. Pojęcie gwałtu to europocentryczny, szowinistcyzny konstrukt kulturowy. Prawda Panie Romanie?

 12. Zerohero said

  Oczywiście to są przykre sprawy, ale pewne sprawy trzeba stawiać jasno a nie chować głowę w piasek. Chcemy w Europie drugiej Afryki z jej poziomem życia, bezpieczeństwem i kulturą?

  Ja na przykład nie jestem zadeklarowanym przeciwnikiem emigracji. Troszkę nie zaszkodzi. Ale skąd? Może lepiej zaprosić tu Chińczyków? Więcej u nich ludzi uzdolnionych a mniej nożowników.

  Taki ze mnie straszny supremasista, który nie chce w nocy skończyć z mózgiem wybitym przez kulkę, bo jakiś pajac z IQ 80 nie ma innego sposobu na życie niż zabijać dla kilku $.

 13. Marucha said

  Re 10:
  Pan RomanK nie ma nic wspólnego z lewactwem.
  To prawda, że Murzyni nie mają szczególnych zdolności do nauk ścisłych – ale i np. tacy Hiszpanie nie mieli wybitnych matematyków, a Polacy nie mają na ogół słuchu muzycznego.

  I rozróżniajmy między zdemoralizowaną warstwą „Afroamerykanów”, a rodowitymi Afrykanami, dla których nasze problemy życiowe były czymś niewyobrażalnie śmiesznym.

 14. Zerohero said

  Kiedy Krolowa Sheba..poruszala sie samounoszaca sie lekktyka..dziadziusiow panow lapano , wiazano po 12stu za ogonki i sprzedawano na jarmarku w Bagdadzie…za 1 obola:-))))

  No i mimo trudnych warunków klimatycznych oraz niedoli dzikusów porywanych w niewolę pieli się w górę, pieli, aż wylądowali na Księżycu. A tamci poza poziom lektyk nie wyszli. O czym to świadczy? Ja jestem daleki od pochopnego oceniania, ale powiedzmy, tak 3000-4000 lat to chyba dobry czas, który pozwala usunąć z procesu „szum”, np. kilka wieków wyjątkowego pecha, suszy, smuty….

 15. Zerohero said

  Re 12

  Mi bardziej chodzi o to czy Afryka może samodzielnie utrzymać funkcjonowanie nowoczesnego, konkurującego z resztą świata przemysłu, służb wywiadowczych, armii. Wiele wskazuje na to, że nie, a świat jest niestety okrutny dla słabych.

  Drugi problem, to wyczulenie na fakt kto się sprowadza do Europy. Na razie, to wolno sobie ponarzekać na groźbę islamizacji, ale jak już chodzi o kwestie użyteczności emigrantów, to morda w kubeł, tabu absolutne, a kto piśnie słówko, tego w łeb pałką politycznej poprawności.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Czy Afrykanie mają jakąkolwiek szansę w starciu z lucyferianami, grabiącymi ich bogactwa naturalne i szczującymi do wojen?

 17. zofia said

  Afryka gbyby nie biala dzicz bylaby PERLA KK

  No, powiedzmy że nie tyle biała, ile śniada… – admin

 18. JO said

  ad.17. Afryka, gdyby Nie Zydowska Dzicz, byla by Perla KK

 19. RomanK said

  Pani Marto…oprocz zdrajcow i tchorzy…istnieje jeszcze dwie wazne kasty..biorace aktywny udzial w kazdej rewolucji, przemianie czy transformacji……lotrow i glupcow:-)))
  Lud z nimi nie ma nic wspolnego..poprostu stara sie przezyc….
  Dokladnie, jak stary pies, ktorego oblazly parchy..i pchly…praktycznei bezradny- nawet, jak doskonale wie -ze pija jego krew.
  Patriotyzmy sa rozne, sama pani widzi, ze lansowany jest najmocniej tzw patriotyzm wszarzy, )))…czyli sluzba despotyzmowi i supremacji….nie ..to nie ja wymysliem…. to Camus:-)))))
  Najdziwniejsze w tym to,ze tym wlasnie „superpatryjotom” , nie wiadomo dlaczego ubzduralo sie, ze sa jeszcze dodatkowoi katolikami,,ba tradycjonalistami:-)
  ad 16..
  panie Waclawie….czy maja szanse…dokladnei takie same jak Polacy w Polsce….ktorzy maja- jak pan sam slyszy od znawcow_ o wiele wyzszy poziom..rasowy ..nie wspomne o innych.
  Maja nadzieje w Bogu, gdzyz w odroznieniu od ludzi bialych oni maja Wiare,,sa ludzmi Duchal,,,przez to latwowierni i naiwni…..nie chce powiedziec- jak Polacy ..bo podniesie wrzask urodzonych..o brzasku:-)))

 20. Marucha said

  Re 19:
  Panie Romanie, chyba nie do mnie Pan pije?
  Najdziwniejsze w tym to, ze tym wlasnie “superpatryjotom”, nie wiadomo dlaczego ubzduralo sie, ze sa jeszcze dodatkowoi katolikami, ba tradycjonalistami:-)

  Co do szans… porównanie jak najbardziej na miejscu. Polacy, o tyle wyżsi intelektualnie i rasowo, stali się niewolnikami we własnym kraju – i to na własne życzenie, bez podbojów, bez przelewu krwi. A teraz jeszcze chodzą na wybory i decydują, czy ma ich po d… lać kij dębowy, czy bukowy.

 21. JO said

  Pan Roman K nie moze przezyc, ze Ukraincy Upowcy byli Psami Zydow i ich ideologia zazydzila ich Mozki powodujac , ze stali sie Zydami.

  Sam siebie oszukuje biedny Pan Roman i Oszukuje sie Kolko wzajemnej Adoracji , ze nie sa Zydami i Ze Zydostwo ich nie zorganizowalo i nie prowadzi. Oczywiscie Zydow wsrod UPOwcow i Neoupowcow Nie ma. Juszczenko, Tymoszenko to 100 % Ukraincoupowcy…a jakze…

  Nic jak tylko zyc Zludzeniami Panie Romanie, no Nie? A moze to wygodne ? Pan zna odpowiedz….

 22. JO said

  ad.20. Nie zgadzam sie, ze bez Podboju. Polakow podbuj trwal wieki cale i Morze Krwi. Pan Panie Gajowy Patrzy przez Pryzmat krotkiego wybranego okresu co jest b mylne, oraz wybranej grupy POLAKOW

 23. JO said

  co do reszty to sie zgadzam….choc tez nie do konca, bo Polacy zwani dzis Bialorusinami walcza. Na Ukrainie sa Grupy co Walcza i nie mysle o neobanderowcach…
  W PRL bis, cienko , widze jak Pan. Na Litwie, rowniez kaszanka…

 24. JO said

  Przeciez nie ma co sie oszukiwac. Polakow z Krwi i Kosci to juz nie ma . Sa pokolenia i nazwy i ludy POPOLSKIE, ktore sa na celowniku…..

  POLAK, to Katolik w Katolickim Panstwie, lub ten co ma w sobie taka POLSKE a takich jest b malo…

 25. JO said

  Katolickim/Ortodoksyjnym Panstwie…

 26. JO said

  Polak to Ortodoksa na ziemiach Krolestwa RP, na ziemiach gdzie Matka Boza jest Krolowa. Ona wciaz Prowadzi, wciaz jest Hetmanka Nas Wszystkich.

 27. Zerohero said

  Re 16

  Pan zapewne zna moje zdanie na temat lucyferian. Powiedzmy sobie szczerze, że nawet jeśli nie ci lucyferianie, to i tak ktoś by Afrykę zgnoił. lepsze jest wrogiem dobrego. Jedyna szansa dla Afryki to jakieś pole siłowe wykluczające przemieszczanie w obie strony.

 28. anna15 said

  tu bardzo ciekawy, aczkolwiek malo znany, filozof/mysliciel Juan Donoso Cortes, autor of” Essay on Catholicism, liberalism and socialism.”
  Mial 100 % racji a wydal swoj essej w 1851roku.
  http://counterenlightenment.blogspot.com/2012/03/review-of-juan-donoso-cortes-essays-on.html

 29. RomanK said

  A jest pan rasista i superpatriota panie Waclawie???? zmienil sie pan,???? bo nie byl pan nim ????
  I wrazliwy byl pan na objawy rasizmu…
  Kosciol Chrzescijanski Katolicki-tym roznil sie od innych poganskich religi..ze nie bylo juz miedzy nimi ni Greka ni Zyda niz Rzymianina,,,,i nic sie nie zmienilo… Mielismy kilku Ojcow Kosciola i Biskupow ciemnoskorych..i zawsze tak bylo i jest do dzisiaj. Kosciol Katolicki byl jedyna religia wolna od swinstwa rasizmu…przyjecie chrzescijanstwa obligowalo do uwolnienia niewolnikow…wykupu niewolonych i opieki nad wszystkimi…. zwlaszcza wyrzucanymi pod mosty przez pogan noworodkami.
  Jak to pasuje do wielu tu wypowiedzi, ktorych przez lata nie spotykalo sie tutaj???
  Cos sie nieprzyjemnie zmienilo….multiculti to tylko drugi koniec tego samego kija.

 30. JO said

  ad.29. A Pan to chyba zostal zarazony jakims „Jozefa” Virusem , p.Romanie.
  W tekstach Gajowego nic sie nie zmienilo od Lat ani z podejscia do osob. Skad u Pana taki zarzut i to w momencie Nagonki na Gajowke i Gajowego.??

  Czyzby bylo ..”I ty Brutusie Przeciwko mnie..”? z Pana strony p. Kafel wzgledem Gajowego? …i to z Powodu Pana Jozefa?

  Gdzie Pan zauwazyl Rasizm w wypowiedziach Gajowego? Czy trzeba byc „superpatriota” by Unie Brzeska nazwac Polska Mysla Teologiczna? W ktorym miejscu Gajowy odwrocil sie plecami do Rusi, Prawoslawia czy Unitow i ich Wolnosci i samostanowieniu? Czy w Tym Ortodoksyjnym spojrzeniu?

  Czy i Pan posluzyc sie chce moja osoba by Gajowego „napasc”?

  Powiem tak, ze w zasadzie powinienem siedziec cicho, by nie burzyc „rykoszetem” Panow przyjazni. Choc z drugiej strony, jezeli jest Przyjazn,… to moja osoba Jej nie zburzy…

  …tak jakos i mnie sie smutno zrobilo….

 31. JO said

  p.Romanie, czy ta wypowiedz Pana obrazila?:

  18.Marucha powiedział/a
  2012-11-08 (czwartek) @ 21:56:02
  Re 14:
  Ma Pan absolutną rację. Kościół ten jest Polsce wrogi.

  Ale… jest częścią naszej historii. To Polacy go stworzyli, aby połączyć ze sobą dwie gałęzie chrześcijaństwa. To był Kościół polski, oryginalny wykwit naszej myśli teologicznej.
  W chwili obecnej przejęli go zwykli szubrawcy, banderowcy, polakożercy.
  To jest nasz Kościół Utracony.
  Jak go możemy odzyskać? Czy możemy?

 32. Z zezem said

  Panie Gajoowy,czy tych kilku JOlopow nie moglby Pan wziasc na telefon i z nimi gadac?
  Zap. . . olil Pan gajowke,jak O. Rydzyk RM.
  Wielka szkoda,bo Gajowka byla naprawde bardzo fajnym miejscem spotkan.

  Czy Pan nie widzi zalosnego smiecia przydupasow kadzacych???

  Odcina Pan kupony,od tego co Pan robil,niszczy ,co budowal !!!

  Szkoda Panie Gajowy Marucha,tak zniweczyc ogromny wklad pracy ,dla jakiegos JO Towianskiego, belzebuba,co to owladnol panska Dusze.

  Wyjatkowo PARCHATE czasy,nie spodziewalem sie tego po Panu!

  Ps.
  „Murzynek Bambo”-totalny przyklad GRAFOMANI!!!!
  Czy Pan nawiazal blizsze kontakty z Lukaszem Adamskim?

 33. Psiemislavius said

  Najlepiej, jakby w Afryce przywrócono kolonie.

 34. JO said

  ad.33. Mam takie samo zdanie…

 35. Fran SA said

  Ad. 6
  Zerohero
  Re: ‚niczego nie wykopia bo do utrzymania kopalni potrzeba geologow, elektrykow…’

  No to prosze sobie wyobrazic, ze bywaly znakomite uczelnie w Afryce i ksztalcily geologow, humanistow, i naukowcow. A i wielu ‚bambusow’ ksztalcilo sie nie tylko w Polsce ale na najlepszych uczelniach swiata.

  No, ale jezeli nawet tak brzydko myslimy o ludziach, ktorych nigdy nie spotkalismy (bo jak nigdy nie spotkalem matematyka z Nigerii, to znaczy ze ich nie ma) – to czym mozemy uzasadnic niedole Polski, ktora ma znakomitych naukowcow, geologow, elektrykow itp. wiekszosc szuka chleba poza granicami.
  A jakbysy mieli diamenty… o, toby z nas zrobili Kosowo.

  Troche sie nie zgadzam z opinia niektorych forumowiczow. Widac doswiadczenie robi swoje. A z moich zawodowych doswiadczen z profesorami z Etiopii, naukowcami z Sudanu, Mozambiku, i Wybrzeza Kosci Sloniowej i inzynierami z Egiptu, lekarzami z Iraku… pozwole sobie miec inne zdanie. Wielu naukowcow z Sudanu i Etiopii, (to co ja wiem) pracuje na zachodnich uczelniach.
  My ciagle patrzymy na czarna ludnosc Afryki – tak, jak Niemcy patrza na Polakow – maja glownie na mysli zlodziei samochodow.
  A i Lloyd George wyrazil sie o nas niejako slowami, cytuje:
  „Dac Polakom Slask, to tak jak malpie zegarek”.

  Dla wielu Polakow, niestety, Afrykanin to ‚bambus’ co sie boi kapieli. Szkoda.
  Bo bardzo wielu Polakow dorobilo sie w krajach afrykanskich tego, o czym w Polsce nie mogli marzyc, np. krakowscy lekarze w Kano (Nigeria), inzynierowie w Egipcie, RPA, i Mozambiku, itp.

  Wielu krajom afrykanskim nie dano nigdy szansy. Bo Oppenheimery lepiej wiedza co robic z diamentami. A Izrael lepiej wie jak ‚organizowac’ rope z Sudanu. Nalezalo Sudan najpierw podzielic tak, zeby ropa szla do Tel Awiwu.

  Z niektorych wypowiedzi widac wyraznie, ze forumowicze popieraja polityke Izraela w Afryce bo… dobrze tak murzynkom!

  http://www.hangthebankers.com/israel-bombs-sudan/

  http://www.sudantribune.com/Nafie-returns-from-Algeria-to,43108

  http://www.activistpost.com/2012/05/un-guidelines-use-corporations-in.html

  http://www.globalresearch.ca/obama-bombs-yemen-hours-after-winning-reelection/5311059

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4053277,00.html

 36. Fran SA said

  Ad. 33 i 34
  Jo i Psiemislavius
  pewnie Jo i psiemislavius tez poparliby nowy rozbior Polski

 37. Zerohero said

  Panie Fran SA, Pan gardzi ludźmi nieco mniej inteligentnymi? Po co te „bambusy”? Pan myśli kalkami. Stwierdzenie faktu i nic więcej.

  Proszę nie pisać o „naukowcach z Sudanu”. Proszę wskazać konretne dokonania.

  Proszę nie mieszać w temat Irakijczyków, jednej z kolebek cywilizacji, którzy 1000 lat temu znacznie przewyższali Europę. To nie ma związku z tematem. Oni po prostu mają tam zły okres. Z resztą nawet za Saddama budowano tam reaktor jądrowy i rakiety balistyczne.

  Dla przykładu, Srinivasa Ramanujan to ubogi Hindus, który w strasznej nędzy na początku XX wieku, odcięty od świata sam sobie wykoncypował matematykę dorównującą temu co Europa znała pod koniec XIX wieku. Sam. Proszę, więc nie posługiwać się kalkami wg. których pewne uwagi na temat różnic rasowych sugerują umieszczanie białego człowieka na najwyższym miejscu albo przypisują śniade i ciemne karnacje „ciemnocie”. Ja nie wykluczam, że od Europejczyków bardziej utalentowani są Hindusi albo Chińczycy. To jest nawiasem mówiąc sprawa drugorzędna bo z perspektywy tysiącleci te grupy idą łeb w łeb. Wystarczy jako tako znać historię.

  Re 13, Marucha

  Nie chodzi mi o wybitnych matematyków, ktorzy zapisali się w historii. Hiszpanie budowlai kiedyś galeony, budują samoloty, samochody. Tam po prostu muszą być matematycy i już. Gwiazdorzy o niczym nie mówią. Dla przykładu w Polsce było takie zjawisko jak lwowska szkoła matematyków. Wynikało ze szczęśliwego zbiegu okoliczności, a nie z tego, że Lwów zamieszkiwali wybitnie inteligentni ludzie.

  Na te sprawy trzeba patrzeć z dalekiego dystansu, uśredniać długie okresy historyczne, a jednocześnie wnikać w detal.

  To jedna strona medalu. Druga to wyniki w szkołach w USA. Tam przecież do tej pory Czarni mają przy rekrutacji na studia punkty za rasę. I co? I nic. Ktoś im kłody pod nogi rzuca, budzi w środku nocy by niewyspani wypadali gorzej? Przecież oni mają 1000 razy lepiej niż Chińczyk z prowincji, a Chińczyk bije ich karnością, pilnością i pomyślunkiem.

  Wszelkie uwagi o niedoli Polaków.

  Są bez sensu, bo nie raz zdarzało się, horda analfabetów niszczyła społeczność budującą akwedukty. Rozumiem, że wielu osobom inteligencja kojarzy się z Intelligence Service i czołgami, ale to przede wszystkim zaradność, np. obmyślenie systemu wodociągów i dróg, poprawa wydajności rolnictwa itd.

  Taki szczegół jak niesprawne transportey opancerzone w typowej armii afrykańskiej, bo ze świecą szukać człowieka, który to potrafi naprawić. Owszem tacy się znajdą, ale na tej zasadzie jak gdzie indziej znajduje się wybitnych specjalistów. Weź tu człowieku teraz zbuduj i utrzymaj elektrownie.

  Tu nie chodzi o fakt, że tam ludzie łażą na czworakach, ślinią się czy coś w tym guście. Po prostu technika początku XXI wieku stawia przed ludźmi takie wyzwania, że 1 na 10 nadaje się do roboty technicznej a reszta do łopaty. A co jak nadaje się 1 na 20 albo 1 na 100? Statystycznie niższa średnia nie oznacza, że w populacji brak łebskich ludzi. Jednak gdy ich jest za mało, to nigdzie nie zbierze się masa krytyczna i nic nie powstanie.

  Jeśli komuś na sercu leży los Afryki, to zapracuje by tych „jeden na dwudziestu” nie zmarnować, by nie uronić ani jednego talentu. No, ale lepiej na problem kłaść lagę, krzyczeć, że wszyscy ludzie są równi i jeszcze Afrykańcyzków „obdarować” nadprodukcją zboża z Europy i USA w zamian za preferencyjny kredyt.

 38. Zerohero said

  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/niewystarczajaco-czarny-zespol-nba/

  Dwie uwagi.

  1. Czarni w NBA stanowią przytłaczającą większość, wygrywają biegi. To można zauważyć, wypada pochwalić i nagłośnić. Natomiast kwestie intelektu są tabu. Wniosek jest prosty. Czarny to lepszy materiał genetyczny. Zdrowy, jurny, szybki i tak samo mądry jak biały. Dziewczyno, łap Kameruńczyka, a te pokraczne człekokształtne białe larwy olej.

  Chyba, że mieszkasz w Izraelu, to tam ci takie pomysły raz dwa wybiją z głowy.

  2. Jak widać nie ma żadnych granic. Dasz kurze grzędę…

 39. Fran SA said

  Ad. 37
  Zerohero

  Ciekawe, o co tak naprawde panu chodzi w tej bardzo chaotycznej tyradzie?
  Co to znaczy ‚ prosze wskazac konkretne dokonania’?
  Ja osobiscie znam ludzi z Sudanu, ktorzy pracuja u nas na uniwersytecie! Osobiie znam profesorow z Etiopii, ktorym Amerykanie zbombarowali uczelnie.
  A moze panu chodzi o to, ze zaden Etiopczyk nie jest znanym noblista? I co z tego, ze Walesa jest noblista znanym na calym swiecie?
  A moze nie wie pan na czym polega prawo patentowe? ( a raczej bezprawie).
  A moze nigdy pan nie slyszal jak Amerykanie potraktowali N. Tesle. Niby nie z Afryki ale klasyczny przyklad dyskryminacji ludzi, ktorym sie chce ukrasc pomysly i osiagniecia naukowe.

  W swojej nieszczesnej tyradzie zapomnial pan dodac, ze Afryka to nie kraj – tylko kontynent. O Europejczyku tez mozna powiedziec to i owo, ale jest duza roznica miedzy np. Polakiem a Finem, Albanczykiem i … Francuzem.
  Radze rzucic okiem na mape i poszperac w encyklopedii. Moze byc i Britannica.
  I skad pan wie ilu ludzi w Afryce nadaje sie do lopaty? Gdzie to pisze?

  O amerykanskich kandydatach na uczelnie to radze nie wspominac w tym kontekscie. Studia w USA sa zbyt kosztowne dla milionow nie tylko murzynow.
  G. Bush dostal sie w koncu do collegu tylko na sile dzieki protekcji rodziny. ( nie wszedzie sie zgodzili go przyjac.) Wszyscy wiemy, ze jest retardem i narkomanem. Prezydent USA GW Bush nie umial pokazac Kanady na mapie. Co tu gadac o murzynach w USA! Biali kandydaci na prezydentow USA nie wiedza, gdzie lezy Libia mimo, ze ja bombarduja. Nagadali sie dosc glupot w czasie tej kampanii wyborczej!
  Sarah Pallin ( z zawodu dziennikarka) nie umiala wymienic ANI jednej gazety amerykanskiej! John McCain – kandydat na prezydenta USA opowiadal w czasie kampanii wyborczej, ze Amerykanie pomagaja Gruzji przeciwko Rosji bo Gruzja jest chrzescijanska!
  No to od kogo maja sie murzyni czegokolwiek nauczyc?

 40. JO said

  Tu nie chodzi, kto jest leprzey czy Gorszy ale o zasade naturalnego rozwoje spoleczenstw a one Moga to robic w warunkach stabilnosci, spokoju. Multukulturowosc w tym multigenetycznosc skrajnie zroznicowana sluzy chaosowi,jest antyspoleczna, antyrodzinna, jest stresem nienaturalnym.

  Nam sie wmawia, ze jest dobrodziejstwem a jest przeciwnie.

 41. JO said

  Rzeczpospolita powstala na Wielkim Monolicie Slowianskim, Grup R, I….chaplogrup.
  Rzeczpospolita powstala na Wielkim Monolicie Jezykowym, Slowianskim/ dialektach, z ktorego wylonil sie Jezyk Rosyjski I Polski ze swoimi Dialektami Wschodnimi jak Bialoruski, dzis Ukrainski, oraz Dialektami zachdnimi jak Kszubski, Slaski, Luzycki…

  Ja tak to Widze wlasnie.

  W Rzeczpospolitej Zawsze Mowino Po Polsku , do konca Rozbiorow, wszedzie…

  To , ze troche Tatarow u Nas bylo, to I co z tego. Spojrzmy jak dzis wygladaja Ci Tatarzy , sa zeklbym znaturalizowani, wygladaja jak przecietny Polak. ICh Wiara to Wiara przede wszystkim Prawoslawie.

  Rzeczpospolita powstala na Bazie JEDNEJ Wiary Katolickiej/Ortodoksyjnej. Wiare Mojrzeszowa traktowano na p oczatku jako czesc tej Wiary , dpuszczano do jej Istnienia, ale nigdy nie dap jej wladzy Panujacej. czekano az sie nawroca, na zasadzie wlasciwego Ekumenizmu, a ze popelnio blad dajac zbyt duzo I’m Tolerancji to juz in a sprawa.

  Ba, doszlo do tego, ze Zeby bronic Monolitu Jednego Narodu, zdecydowali sie na nadaie Zydom Praw, na zgode na Malzenstwa, Ochrzczono iCh.

  Przyklad Zydow w Rzeczpospolitej jest dowodem, ze powolywanie sie na wielonarodowosc I multikultirowosc jest nonsensem, bo takowa ZWALCZANO. Wszelkim wysilkiem starano sie niwelowac ROZNICE tak religijnego w Jedna, najwazniejsza, DOSKONALA, jak I cywilizacyjno – genetyczne, pozwalajac na zachowanie odrebnosci Rodowej, jakiejs etniczno- kulturowej , ale w ramach Jednej WOLNOSCI, PRAWDY….

  Te WOLNOSC wykozystano, uzyto, przeciwstawono Polsce I Polakom….Zrobili to wrogowie Zewnetrzni I Wewnetrzni….Skur…….sko teraz wysmiewajac, jak to Polska I Polacy durni, slabi, naiwni….I Tolerancyjni….

  Dzis taki Pan Roman K , Zw ZSzPolskiej ….Glosza o Narodach Rzeczpospolitej, choc wiedza, ze dazono Zawsze do jednego, Jednosci , DOSKONALOSCI a wzorem Chrystus,czego Narodu byl synonimem Jeden Narod Szlachecki, Jedna Rodzina co po dzis Dzien w Zw Szl Polskiej Glosza, niby sa Dumni….acz perfidnie oficjalnie Pisza o Rzeczpospolitej Wielu Narodow , detronizujac Tego co Laczyl Nas w Jedno, Jeden Narod – Pana Jezusa Chrystusa

 42. JO said

  Chrystus Byl Prawem, byl Prawda, Droga ! Zyciem….
  On Laczyl
  On Wskazywal,
  On. Niwelowal….

 43. JO said

  Panie Gajowy, zauwazylem Zmasownay, Zsynchronizowany Atak Na PAna Osobe na wielu Portalach Internetowych w Tym w BIBULE.

  Nie mowiac juz, ze Na Pana Wlasnej Stronie Tez.
  ———————————-
  Po tym ataku, ci „obrazeni” juz nie sa aktywni i taki blogi spokuj tu jest teraz az milo. Jak ktos sie wypowiada, to w temacie. Jak ktos chce sie wyciszyc i „zdobyc wiedzy na Rekolekcjach” to spokojnie sobie tu czyta nabierajac Ducha, Obrastajac Etosem Rycerskim….

 44. Marucha said

  Re 30:
  Nie odebrałem pytań p. Romana jako zarzut, lecz jako pytania, i do tego retoryczne.
  Jestem katolikiem i jako katolik nie rozróżniam dusz lepszych lub gorszych. Bliżej mi do Murzyna-tradycjonalisty z głębokiej Afryki, niż do polskiego katolicznika.

  Re 32:
  Jestem totalnie niewrażliwy na próby owładnięcia moją duszą.
  Przykro mi, iż tak szybko rozszyfrował Pan uwspółcześnioną wersję Murzynka Bambo jako grafomanię.

  Ogólnie:
  Nie uważam się za rasistę. Natomiast uważam, że mieszanie kultur i cywilizacji wydobywa na wierzch to, co w nich najgorszego. Następuje równanie w dół.
  Dlatego nie mam absolutnie nic przeciwko wymianie kulturalnej, naukowej, sportowej, turystycznej czy jakiejkolwiek innej, natomiast jestem przeciwny imigracji z obszarów, gdzie panuje zbyt różna od naszej kultura, obyczaje i mentalność.

 45. Marucha said

  Re 43:
  A propos ataków:
  To jest tylko smutne miasteczko
  Ono sobie kiedyś pojedzie…

 46. JO said

  ad.45. Dziekuje Panu Bogu, ze Pan jest, Gajowy.

 47. JO said

  SMUTNE MIASTECZKO
  Spektakl telewizyjny
  Rok produkcji: 2002
  Dane techniczne: Barwny. 50 min.
  Premiera: 03.03.2003
  Na jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Wojciecha Młynarskiego nie tylko stołeczny teatr Ateneum, ale również Teatr Telewizji przygotował spektakl złożony z dawnych i nowych tekstów tego autora. „Smutne miasteczko” to refleksyjna, lecz i pełna humoru – czasami dość gorzkiego – próba ukazania kondycji współczesnej inteligencji: tej prącej do przodu, budującej kapitalizm, znakomicie radzącej sobie w nowych warunkach, i tej, która zagubiła się w zbyt szybkich, a przede wszystkim zbyt drapieżnych czasach. W czasach, gdy pieniądz i silne łokcie są więcej warte niż honor, uczciwość, rzetelność, wierność zasadom i ideałom. W czasach, gdy karierę, zwłaszcza polityczną, najłatwiej zrobić „oszołomom”, którzy rwą się do władzy, na siłę chcą uszczęśliwiać innych i „ratować kraj”. Paradoksalnie, w czasach wolności pogorszył się stan świadomości inteligentów. W ubogiej socjalistycznej rzeczywistości stale szukali dla siebie intelektualnej pożywki, wymiana myśli rekompensowała braki rynkowe, a walka z cenzurą przybierała formę współzawodnictwa. Dziś niepotrzebne aluzje, półsłówka, symbole. Można powiedzieć wszystko, ale coraz mniej jest do powiedzenia. Za inteligentami, choć to nie cecha charakterystyczna tylko dla nich, ciągnie się balast socjalistycznych przyzwyczajeń, słomiany zapał, brak zdecydowania, rozmywanie działań w morzu słów, strach przed „nadmiernym” indywidualizmem. Bezpiecznej skryć się za jakąś maską, udawać kogoś innego, podążać za tymi, którzy prą jak buldożery. W mistrzowskiej interpretacji znakomitych aktorów teksty Wojciecha Młynarskiego nabierają dodatkowego blasku, urzekając urodą frazy, skrząc się dowcipem, subtelną, wciąż potrzebną aluzją. [PAT]

 48. Fran SA said

  Ad. 40
  Jo
  ROZBRAJAJACE!

  Czarni Amerykanie zamieszkuja USA od 400 lat! I ciagle sa traktowani jak ‚Afro-Amerykanie’. Zadziwiajace. Szczyt rasizmu.
  Wiec nie bardzo wiem o jakiej ‚multigenetycznosci’ i multikulturowosci’ sie Jo przypomnialo.
  Czy moze Jo preferuje rozwoj wsobny, wewnatrzplemienny, ktory produkuje debilow?

  USA jest bardzo, ale to bardzo ‚multigenetyczne’, ale harmonii spolecznej tam nigdy nie bylo i nie bedzie, bo zarowno handlarze (czarnych) niewolnikow, jak i banksterzy i handlarze narkotykow, i broni naleza do tej samej homogenicznej rasy chazarskiej.

  Az dziw bierze, ze w Gajowce nawet anty-izraelscy katolicy powtarzaja oklepane zydowskie wymysly propagandowe jak np. multi-kulti czy glupawe frazesy, ze ‚ multigenetycznosc skrajnie zroznicowana sluzy chaosowi’ – Panie Jo, co to w ogole znaczy i po jakiemu?

  Od prawiekow wszyscy jestesmy bardzo genetycznie pomieszani,
  a najlepszym przykladem jest Anglia, ktora byla chyba najbardziej najezdzanym krajem w historii: przez Celtow, Piktow, Rzymian, Normanow, Wikingow (Norsemen) Sasow, no i roznych mniej lub bardziej przyjaznych przybyszow z Dekanu, Balkanow, Afryki itp.

  Zastanawia jednak fakt, ze bardzo, ale to bardzo kolorowa Brazylia nie ma zadnych problemow rasowych. I nikt tam murzynom IQ nie mierzy!

  A oto mlody i jakze zdolny ‚bialy Amerykanin”:

  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2010/08/shmuley-boteach-nephew-arrested-on-armsrelated-charges-345.html

  a po polsku:

  http://www.bibula.com/?p=1910

 49. JO said

  ad.48. Pan podal dobry przyklad. Anglia.

  Przez mysle tysiace lat Anglia byla najezdzana , ale przez te samo Grupe Chaplogrupe R przede wszystkim i nie jest wazne czy to byli Sasi , czy Celci…oni mieli jednego Ojca – R

  Nawet jezeli doszla tam jakas inna grupa, totalnie inna linia to ona zostala wchlonieta przez wiekszosc na tyle, ze jak popatrzy Pan na Albumy chociazby sprzed 50 lat, to wszedzie widzi Pan jedna Kolture i jednego Bialego czlowieka.

  Ta Kultura na bazie Katolicyzmu byla naprawde piekna pod wieloma wzgledami. Utworzyla cudowny jezyk Angielski odzwierciedlajacy te kulture pieknie.

  —————-

  A co mamy dzis, gdy Jednolita masa ludzka zostala rozbita? Ano mamy to co Pan opisal jak widzi USA…

 50. JO said

  ..a poza tym, cos sie Panu Pokielbasilo z zarzutami 🙂

 51. Fran SA said

  Ad.50
  Jo
  Nic mi sie nie pokielbasilo. Nie wierze w rozmnazanie wsobne. Nawet dzikie ludy afrykanskie i australijskie bronily sie przed spolecznym kazirodztwem.

  Celtowie chyba jednak nie byli z tej samej grupy co Germanie czy Gallowie.
  A i z wojskami Cezara moglo byc roznie, jako, ze Rzymianie okupowali i Afryke i sprowadzali sobie niewolnice/naloznice/zony z kazdego zakatka znanego wowczas swiata. Zolnierz rzymski bywal zdrowo pomieszany genetycznie.

  Pisal pan o Slowianach, a tymczasem, siostra Boleslawa Chrobrego, Swietoslawa (Sigrida) urodzila Kanuta Wielkiego – krola ANglii.
  Wiec nie cudujmy z tymi jednorodnymi genami.

  I nie geny sie licza, tylko system spoleczny i system prawny danego kraju, ktore decyduja o harmonii spolecznej. Anglicy mieli niemieckich krolow, z ktorych zaden po angielsku nie gadal, a dwaj byli zupelnie nienormalni.

 52. Peryskop said

  Z przemówienia Prezydenta

  Drogi biały Kandydacie i Twój elektoracie!
  Powinieneś zrozumieć kilka rzeczy:
  Kiedy się rodzę, jestem czarny.
  Kiedy dorosnę, jestem czarny.
  Kiedy praży mnie słonce, jestem czarny.
  Kiedy jest mi zimno, jestem czarny.
  Kiedy jestem przerażony, jestem czarny.
  Kiedy jestem chory, jestem czarny.
  Kiedy umieram, jestem czarny.

  Ty biały Kandydacie:
  Kiedy się rodzisz, jesteś różowy.
  Kiedy dorośniesz, jesteś biały.
  Kiedy praży cię słonce, jesteś czerwony.
  Kiedy jest ci zimno, jesteś fioletowy.
  Kiedy jesteś przerażony, jesteś zielony.
  Kiedy jesteś chory, jesteś żółty.
  Kiedy umierasz, jesteś szary.
  I ty, ku**a, masz czelność nazywać mnie kolorowym?

  Z wyrazami szacunku,
  Wasz Prezydent

 53. JO said

  Ad.51. Liza sie bbb Geny
  Prosze poczytac o haplogrupach

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: