Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Norwegowie pomstują na polską legendę: Stocznia Gdańska nas topi

Posted by Marucha w dniu 2012-11-08 (Czwartek)

Znana każdemu Polakowi firma i jednocześnie symbol polityczny – Stocznia Gdańska, podtapia norweskiego giganta stoczniowego. Gdyby sprawdził się najczarniejszy scenariusz, pracę może stracić także wielu polskich pracowników zatrudnionych nad fiordami.

„Stocznia Gdańska jest w Polsce najbardziej znana, jako kolebka ruchu opozycyjnego Solidarność, któremu udało się obalić reżim komunistyczny w kraju. Jednak dla zlokalizowanej w Fosen stoczni, należącej do spółki Bergen Group, to nie chlubna historia tego miejsca jest teraz istotna” – pisze norweski portal ekonomiczny E24. Norwegowie zamówili w Stoczni Gdańskiej części do statków, które nie nadeszły na czas. Opóźnienia mogą dla obydwu stron okazać się bardzo przykre w skutkach.

„Bardzo kiepski pomysł”

Norwegowie zamówili w Gdańsku zręby statków, czyli stalowe szkielety, bez których nie można ruszyć z budową nowych jednostek. Stocznia w Fosen sama borykała się z kryzysem, więc rok temu postanowiła sprzedać sektory, które nie przynoszą zysków, zaś zręby statków zamawiać w Stoczni Gdańskiej. „I nie był to dobry pomysł” – pisze znany z rzetelnych analiz ekonomicznych E24.

– Stocznia Gdańska ma poważne problemy ekonomiczne – powiedział szef koncernu Bergen Group Terje Arnesen portalowi. – Kłopoty zaczęły się, gdy pojawił się tam nowy ukraiński właściciel, a zarząd został zmieniony – wyjaśnił. [No właśnie… gdy stocznia była w polskich rękach, jakoś nie słyszało się o takich kłopotach – admin]

Stoczni Gdańskiej grożą wysokie kary finansowe za niedotrzymanie terminów. To, jednak nie rozwiąże wszystkich problemów norweskiej stoczni, bowiem i ta będzie musiała wypłacić zobowiązania oczekującym zbyt długo klientom. Wiele wskazuje na to, że Bergen Group zrezygnuje ze współpracy z polską legendą. Choć Norwegowie nazywają Stocznię Gdańską „najbardziej znaną stocznią świata”, w biznesie nie będą się kierować żadnymi sentymentami.

Z deszczu pod rynnę?

Polski i norweski przemysł stoczniowy wiele łączy. Z tysięcy pasażerów promów kursujących codziennie po norweskich fiordach niewielu zdaje sobie sprawę, że duży procent części do tych jednostek pływających powstał w Polsce. Kryzys ekonomiczny, który uderzył w europejskie gospodarki kilka lat temu, okazał się próbą i dla polskich, i dla norweskich budowniczych. Od kilku lat powstaje zdecydowanie mniej nowych statków.

Wielu polskich stoczniowców, którzy stracili pracę w kraju, znalazło zatrudnienie w Norwegii. Część z nich przeniosła się właśnie do Fosen, czyli stoczni należącej do koncernu Bergen Group. Zatrudniająca 1600 fachowców firma ma nawet polskojęzyczną sekcję na stronie internetowej. Zaprasza tam polskich specjalistów takich jak np.: spawaczy, monterów kadłuba i wyposażenia, monterów rurociągów okrętowych i elektryków do przejścia procesu rekrutacji.

Gdyby okazało się, że dla borykającej się z wieloma kłopotami stoczni Fosen opóźnienia polskiego partnera będą bardzo przykre w skutkach, o posady mogą się martwić również zatrudnieni tam Polacy.

Z Trondheim dla polonia.wp.pl
Sylwia Skorstad
http://polonia.wp.pl/

Komentarze 3 do “Norwegowie pomstują na polską legendę: Stocznia Gdańska nas topi”

 1. Wandaluzja said

  ~oberschlesier
  „polaki, Stocznie Gdanska dostaliscie w prezencie od Stalina, Churchila i Roosvelta, zabrana od Niemcow razem z miastem Gdansk/Danzig ktore notabene nigdy nie bylo miastem polskim. I co z tym zrobiliscie?…zmarnowaliscie takie znakomite miejsce pracy, tak jak zmarnowaliscie Slask, Breslau, Opole, Zielona Gore, Szczecin, Olsztyn i.t.d. Tam gdzie wejda Polacken to zostaje smrod i zgliszcza. Wystarczylo otworzyc granice do Niemiec Wschodnich i od razu wzrosla kradziez samochodow i wlaman do mieszkan o 400 procent. To samo za siebie cos mowi. Nic nie trwa wiecznie, historia lubi sie powtarzac, nikt nie powiedzial ze granica na Odrze jest na zawsze, zaplacicie za wasze zlodziejstwa.”
  ***
  Zemścił się za ZAKAZ pokazywania Odbytnicy, jak Wesoły Hanysek.
  Jak piszę w Wandaluzji to Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion został wygnany przez Erychtonosa z Krakowa do Poznania, czego pamiątka jest zarekwirowany przez US Army Skarb Wiślan. Gdy protestowałem zorganizowaną przez Krakowską Szkołę Archeologiczną Oskara Schindlera (szofera Hitlera) we wrocławskim Muzeum Archeologicznym wystawę SKARB WIŚLAN to mi odpowiedziano PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ, więc zacząłem krzyczeć DAJĘ ZŁOTO AFRYKI ZA ZABICIE ŻYWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA i wtedy Ali Akca strzelił Papieżowi w brzuch.
  Komendant Akcy, Celik krzyczał: SZARPIENIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA, PRZESŁUCHAJCIE MNIE, ale sąd wolał NIE WIEDZIEĆ. Z tej racji ogłosiłem, że jurysdykcja włoska jest winna Celikowi 50 milionów $, z czego 25 mil należą się Urszuli Sipińskiej, która KAZAŁA mu tak krzyczeć.
  US Army tuszowało tym, że Holokaust był atakiem 12 milionów ogierków żydowskich dla granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi.

  UE boii się Odry Przemysłowej, w systemie której Niemcy budowali okręt podwodny w ciągu 2 miesięcy miast 12. Odra Przemysłowa została zniszczona ostatecznie przez III RP, ale system ten można odbudować jako GDAŃSK – KANAŁ PRZEMYSŁOWY.
  Marucha pisze o fenomenie Królestwa Kongersowego (1815-1830), które było dobrze rządzone, miało Skarb pełny i armię dobrze uzbrojoną. Fenomen ten był skutkiem 2 atutów: Kodeksu Napoleona i ZAPEWNIENIA Kongresu oraz cara Aleksandra I, że w Królestwie będą rządzić POLACY – co zostało wykorzystane Przeciw Żydom czyli kapitałowi kryminalnemu.

 2. ronald said

  No właśnie, jak Polacy rządzą to zawsze odnoszą sukcesy, zwłaszcza gdy prezes jest namaszczony przez partię.

 3. JO said

  Gdansk – Skorumpowany, zastraszony…..jak cala Polska. Kiedys zastraszali mordami, sadami…dzis i tak a przede wszystkim systemem finansowym…..
  Ha, Gdanska Stocznia, Gdansk.

  Pamietam sped ludzi na Przyjazd JPII w Gdansku na …. Coz to byly za czasy, jaka Nadzieja.

  I tak oszukac wszystkich, na Taka skale. Toc szubienica to za malo…. to powinno byc jak wyrok w Warszawie przywodcy rewolucji na Ukrainie, krora Pan Roman K nazwa Powstaniem Chlopskim…

Sorry, the comment form is closed at this time.