Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Rzym: List kard. Bertone do uczestników pielgrzymki »Una cum papa nostro«

Posted by Marucha w dniu 2012-11-08 (Czwartek)

Link do artykułu podesłał Dzięcioł – admin.

3 listopada w Rzymie zakończyła się pielgrzymka organizowana pod hasłem Una cum papa nostro (łac. ‘razem z naszym papieżem’), której duchowni i świeccy uczestnicy – w przeważającej części członkowie i sympatycy instytutów podległych Papieskiej Komisji Ecclesia Dei – chcieli podziękować Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za wydanie przed pięcioma laty motu proprio Summorum Pontificum.

Kard. Antoni Cañizares Llovera odprawia Mszę św. dla uczestników pielgrzymki Una cum papa nostro

Kulminacyjnym punktem tego trwającego trzy dni wydarzenia była – poprzedzona procesją z kościoła San Salvatore in Lauro – Msza św. sprawowana w klasycznym rycie rzymskim w Bazylice Św. Piotra przez kard. Antoniego Cañizaresa Lloverę, prefekta Kongregacji Kultu Bożego.

Przed rozpoczęciem celebracji ks. Klaudiusz Barthe [1], kapelan pielgrzymów, odczytał list, który w imieniu papieża skierował do nich kard. Tarsycjusz Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Kardynał napisał:

„Z okazji zwołanej do Rzymu międzynarodowej pielgrzymki w piątą rocznicę wydania motu proprio Summorum Pontificum, Jego Świątobliwość papież Benedykt XVI przesyła wszystkim jej uczestnikom serdeczne pozdrowienia i zapewnia ich o swojej żarliwej modlitwie.

Wydając wspomniane motu proprio, Ojciec Święty pragnął odpowiedzieć na oczekiwania wiernych przywiązanych do dawnych form liturgicznych. Rzeczywiście, jak napisał w swoim liście do biskupów, gdy prezentował im treść motu proprio, dobrze jest chronić skarby, które wyrosły z wiary i modlitw Kościoła i przyznać im należne miejsce, uznając w pełni wartość i świętość zwykłej formy rytu rzymskiego. Obecnie, w Roku Wiary ogłoszonym, gdy Kościół obchodzi 50. rocznicę otwarcia obrad II Soboru Watykańskiego, Ojciec Święty zachęca wszystkich wiernych do szczególnego manifestowania ich jedności w wierze, tak, aby byli skutecznymi narzędziami nowej ewangelizacji. [A jednak… jedna ręka popiera Tradycję, a druga świętuje 50 rocznicę rewolucji w Kościele – admin]

Powierzając wszystkich uczestników pielgrzymki do Rzymu matczynemu wstawiennictwu Maryi, Ojciec Święty z głębi serca udziela im swego apostolskiego błogosławieństwa” (źródło: rorate-caeli.blogspot.com, 4 listopada 2012).

Ks. Klaudiusz Barthe, kapelan i współorganizator pielgrzymki, na łamach francuskojęzycznego forum internetowego Le Forum Catholique zrelacjonował słowa, jakie kard. Cañizares Llovera miał wypowiedzieć po zakończeniu celebracji. Ks. Barthe napisał: „Po ceremonii, z przebiegu której kard. Cañizares był niezmiernie zadowolony, szczególnie ze względu na atmosferę modlitwy i pobożność uczestników (wśród nich licznych dzieci!), jedno z pytań, które zadał, brzmiało: «Czy byli obecni członkowie FSSPX?». A trzeba wiedzieć, że kardynał zna osobiście bp. Fellaya. Powiedziałem mu, że widziałem wielu wiernych związanych z Bractwem, co bardzo go ucieszyło. Nie odnotowałem obecności księży FSSPX, ale kapłani byli zbyt liczni, bym mógł rozpoznać każdego. Doszliśmy do wniosku, że następnym razem bp Fellay będzie obecny. Z pewnością!”

Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X – jego członkowie i związani z nim wierni – są wdzięczni Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za wydanie motu proprio Sumorum Pontificum i wielokrotnie dawali temu wyraz. To nie ulega wątpliwości. Motu proprio było milowym, lecz dopiero pierwszym z kroków na drodze ku uleczeniu ran, które w ostatnim półwieczu zadano Kościołowi, dlatego podobne celebracje z oficjalnym udziałem przedstawicieli Bractwa mogłyby sprawić wrażenie, że FSSPX porzuciło swoje dążenia zadawalając się status quo – byłoby to wrażenie fałszywe, tym więcej, że pielgrzymka zbiegła się w czasie z poważnym kryzysem w rozmowach doktrynalnych z Kongregacją Nauki Wiary.

Trzeba też mieć świadomość, że pielgrzymka Una cum papa nostro, mimo dobrych owoców, które przyniosła – należy do nich zaliczyć kolejną uroczystą celebrację w rycie klasycznym w Bazylice Św. Piotra jako najbardziej godne włączenie się katolickich tradycjonalistów w obchody Roku Wiary, a na poziomie osobistym skorzystanie z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą odpusty – obnażyła też słabości i braki katolickich ruchów tradycjonalistycznych działających w oderwaniu czy wręcz ignorujących (czasami ostentacyjnie) istnienie Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X.

Pielgrzymkę poprzedziła akcja, w ramach której podpisywano petycję do Ojca Świętego z prośbą, by odprawił Mszę św. trydencką w Bazylice Św. Piotra. W sytuacji, gdy Benedykt XVI z przyczyn, których można się jedynie domyślać, nie odprawia Mszy w rycie klasycznym nawet w swojej prywatnej kaplicy, była to inicjatywa z góry skazana na niepowodzenie, a wobec faktu, że papież nie tylko nie spotkał się z uczestnikami pielgrzymki (inaczej niż np. Jan Paweł II podczas obchodów dziesięciolecia wydaniamotu proprio Ecclesia Dei), ale nawet nie wystosował do nich osobistego listu, wyręczając się swym sekretarzem stanu – wręcz ośmieszająca.

W organizację pielgrzymki nie zdecydował się włączyć żaden ze znaczących instytutów związanych z komisją Ecclesia Dei – na uroczystościach nie było ani generała petrystów, ani przełożonego Instytutu Dobrego Pasterza (być może ze względu na problemy wewnętrzne IBP), a przełożony Instytutu Chrystusa Króla, zwykle otoczony liczną świtą, tym razem ograniczył ją do minimum. W efekcie w procesji uczestników tej „ogólnoświatowej pielgrzymki” zdążającej do Bazyli Św. Piotra z kościoła Najświętszego Zbawiciela in Lauro maszerowało 50 kapłanów, kilkunastu kleryków i, w najlepszym wypadku, dwa tysiące wiernych, spośród których spora część była związana (jak w przypadku kilkuosobowej grupy z Polski) z duszpasterstwem prowadzonym przez piusowców.

Gdyby w pielgrzymkę zaangażowało się Bractwo Św. Piusa X, wówczas – pamiętając o ponad pół tysiąca duchownych i dziesiątkach tysięcy wiernych uczestniczących w pielgrzymce w roku 2000 – pielgrzymka zostałaby zdominowana przez FSSPX, czego chyba żadna ze stron by sobie nie życzyła.

[1] Ksiądz Klaudiusz Barthe kilka lat po święceniach, które przyjął w 1979 r. z rąk abp. Lefebvre’a, został usunięty z szeregów FSSPX za poglądy sedewakantystyczne. Przez lata pozostawał – jak sam to nazywał – w stanie „kanonicznej nieważkości”, by w 2005 r. poprosić komisję Ecclesia Dei o uregulowanie swojego statusu kanonicznego. Jako teolog i liturgista wykładał najpierw w seminarium Instytutu Dobrego Pasterza, a obecnie w seminarium Instytutu Chrystusa Króla.

Jakub Pytel
http://news.fsspx.pl

Komentarze 33 do “Rzym: List kard. Bertone do uczestników pielgrzymki »Una cum papa nostro«”

 1. Tralala said

  Video z tej pielgrzymki w minucie 02:55 pokazuje bp Fellay’a, ktorego tam nie bylo!

 2. Dzięcioł said

  Dziękuję Panie Gajowy. Muszę się przyznać, że po przeczytaniu świetnej książki Malachi Martin „Dom Smagany Wiatrem”, do reszty pozbyłem się różowych okularów w patrzeniu na współczesny Watykan. Dla zainteresowanych polecam dobrą notkę biograficzna o autorze: http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/230

 3. JO said

  Toczy sie Walka o Bractwo Piusa X …porownaniu Ja Mozna do czasow przedsoborowych, kiedy to Sam Hollywood produkowal tyle pieknych filmow o Katolicyzmie, Chrystusie kreujac, kreujac, kreujac I kreujac atmosfere Panowania Chrystusa, oddawali a Mu Czci .

  Taka sama atmosfeta jest Krepowa Przez Eatykan, by uspokoi czujnosc Tradycjonalistow, by nakierowac na Pajeoczyne , lepka, kleista, ociajkajaca ….

  Tyle razy dalismy sie oszukac, bo Szatan jest Mistrzem, ktory iCh Uczy KLAMAC .Tradycja Jednak Naucza, ze chocby Sam Papiez Nauczal a Milosci, Prawdy by nie mial, Nie Nalezy Isc z NIM a otrzepac sie I isc z Chrystusem a nie z Klamca.

 4. JO said

  ….Milosci I Prawdy nie mial w swej Nauce…..

 5. jowram said

  Jadę z Gdanska do Wrocławia na pogrzeb sp.Profesora Jerzego Przystawy. Mam pytanie,czy ktoś się orientuje,gdzie najlepiej wysiąść z pociągu,aby udać się do Kościoła na Mszę na Gądowo, w Mikołajowie, czy na Głównym.

  Pozdrawiam

 6. marta15 said

  Pakt z diablem nie wyjdzie Bractwu na dobre. Niech pan Marucha to zapamieta.
  Prawie rok temu mowilam ze wszelkie dialogowanie z sekta Watykanska doprowadzi do rozpadu, pacyfikacji Bractwa.
  Mialam niestety racje.

  Jeszcze nie – admin

 7. marta15 said

  Jeszcze?? Nie??.
  Bracteo juz sie rozpada. Czesc ksiiezy odeszla i utworzyla nowa grupke. Wyrzucono biskupa Williamsona.
  Jaki ma byc sens tego dialogowania przy okraglym stole??
  Danie wiarygodnosci sekcie watykanskiej podczas gdy sie powinno ja po prostu olac i robic swoje??

  Niech Pani nie wybiega przed orkiestrę. Z Bractwa już wcześniej odchodzili ludzie. Jedni, dla których Bractwo było zbyt ugodowe albo niekonsekwentne, zostawali sedewakantystami. Inni, pragnący znaleźć sobie cichy kącik w Watykanie, przechodzili do Bractwa Św. Piotra, Instytutu Dobrego Pasterza itp. – admin

 8. marta15 said

  Panie Marucha .
  Orkiestry juz dawno nie ma. Rozpadla sie po soborze na wiele kawalkow z ktorych kazdy gra , wedlug protestanckich zamiarow soboru 2, wlasna melodie.. Orkiestra to byla przed soborem gdzie papiez jak dyrygent dyrygowal kompozycja, ktora wygrywall caly Kosciol.
  Teraz kazdy sobie gwizdze wlasna melodie i O TO WLASNIE sekcie watykanskiej chodzilo.
  Divide et impera/ Dziel i rzad.
  Stara, szatanska, sprawdzona zasada.

 9. Tralala said

  ad 7
  Niedwiedz moze zmeczony i ledwie dycha, ale jeszcze zyje i moze byc grozny, niech wiec pani Marta15 nie dzieli juz teraz jego skory.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Zwłaszcza, że p. Marta proponuje nam Michaela Dimonda, który niestety popadł w herezje.

 11. chemtrail said

  Ciekawostka a jednak można: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/portugalia-msz-zada-od-izraela-przeprosin-za-slowa,1,5299512,wiadomosc.html

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 12. Marucha said

  Re 11:
  Można. Ale do tego trzeba mieć minimum godności, a nie zachowywać się jak wasalski gnojek.

 13. anna15 said

  A gdzei niby Peter Dimond popadl w herezje?? Dowodykonkretne prosze??

 14. anna15 said

  Czy uwaza pan ze chrzest pragnienia gwaratnuje zbawienie??
  To po co w takim razie w ogole nam chrzest z wody ?
  Nie lepiej poczekac az bedziemy konac, wtedy „zapragniemy” chrztu, ktory nam niby zagwarantuje zbawienie?
  Chrzest z wody tez nam nie gwarantuje zbawienia, swoja droga , wlacza nas do winorosli, jaka jest Mistyczne Cialo Chrystusa,
  ale nie gwarantuje zbawienia, jezeli czlowiek ochrzczony umrze w grzechu smiertelnym.

 15. anna15 said

  Juan Donoso Cortes i jego praca opublikowana w 1851 roku: „Essay on Catholicism, Liberalism, and socialism”.
  W wielu sprawach mial 100% racje.
  „He devots many pages of the Ensayo to a study of the effects of original sin, which destroyed right order in man’s relationship to God and within himself….. Liberals and socialist thinkers are both in error, Donoso argues, since both deny not only the God of Catholicism and the Christ of Redemption, but also man deformed by sin and saved by supernatural grace. …he considered liberalism a halfway station to on the road to socialism….The third possibility Donoso saw was a general return to Catholicism, not the „compromising ” Catholicism of those trying to adapt their Church to modern institutions, but the „vigorous „, „fearless” Catholicism of the past. …….
  Frequently Donoso makes it clear that „liberal” Catholics were confused in believing that some modern institutions and ideas are good and should be adopted by Church.
  Such modern ideas as the separation of Church and state,or freedom of the press or religion he considers abhorrent and those Catholics who advocate such principles are objectively untrue to their faith. Donoso considers both liberty and authority safe only within the Catholic system, for Catholicism enshrines both and limits both.
  The Church keeps authority from turning into tyranny ,and liberty from becoming license. ..
  According to Donoso socialism wants to tear down all forms of governement , reject private property, and destroy rights of the family in order to give a free reign to all passions and desires. …..Socialists would merge all men into a formless mass in the name of equality and fraternity. …Socialists pervert right order by putting evil in society and making man the redeemer whereas evil is in man, and God is the Redeemer….”
  „Masterpieces of Catholic literature.. Essay-reviews of 300 great works influential in molding the Catholic faith.”
  edited by Frank N. Magill.

  http://counterenlightenment.blogspot.com/2012/03/review-of-juan-donoso-cortes-essays-on.html

 16. anna15 said

  http://www.naszdziennik.pl/wp/5064,trylogia-apokaliptyczna-juana-donosa-cortesa.html

 17. anna15 said

  „Salud Donoso Cortes,… (1809–1853)
  . Chcąc, ku przestrodze, zaprezentować destrukcyjne skutki rewolucji, przeciwstawia on kojarzonej z dobrem, prawdą i pięknem cywilizacji Kościoła, cywilizację filozoficzną, będącą źródłem wszelkiego zła. To odwrócenie się od wiary przodków, kult rozumu i człowieka doprowadziły do rozplenienia się na świecie zła i występku, powiada Cortes. Odrzucenie cywilizacji Kościoła uwolniło rozum z jakichkolwiek więzów, lecz zamiast spodziewanej kreatywności i szczęścia efektem były wynaturzenia i zło. Tyko Bóg wskazać może ludziom co jest dobre, a co nie, sami błądzą po omacku, tworząc abstrakcyjne teorie oderwane od rzeczywistości i absolutnych wartości. Cywilizacja filozoficzna, przepełniona grzechem pychy obiecuje stworzenie na ziemi nowego, lepszego świata, przekonuje, że człowiek w swojej kondycji jest istotą doskonałą i zdolną do zmiany rzeczywistości. Aby tego dokonać należy wszakże wpierw zniszczyć władzę, religię i wszelkie instytucje starego porządku, w tym rodzinę i własność. Oddajmy jednak głos samemu Donoso Cortesowi:

  Oto jak postępuje katolicyzm: Katolicyzm bierze promień światła, który z nieba otrzymał, daje ten promień człowiekowi by go w rozumie swym upłodnił, a słaby promień światła staje się potokiem jasności rozlewającym się na całe horyzonty. Przeciwnie filozofizm; filozofizm zaczyna od tego, że zręcznie grubą zasłoną przykrywa prawdę i światło któreśmy z nieba otrzymali, zaś rozumowi podaje nierozwiązalne zagadnienie, jak wyprowadzić w płodny sposób prawdę
  i światło z wątpliwości i ciemności, rzeczy przeciwnych wszelkiej płodności
  w rozumie ludzkim.
  Przegląd Poznański, 1853: 7

  Dlatego konserwatysta powinien być strażnikiem wartości i bezwzględnie walczyć
  z zamachami na tradycję, wiarę i przede wszystkim katolicką monarchię. W momencie jej upadku zapanuje demokracja, bezlitosna dyktatura bezmyślnej tłuszczy. Stoimy zatem przed alternatywą: albo demokratyczna dyktatura z dołu, albo boska dyktatura z góry.
  Dlatego w sytuacji kryzysu konieczne jest sięgnięcie do wyjątkowych środków i wprowadzenie dyktatury, która zapobiegnie zniszczeniu społeczeństwa i boskiego porządku……”

  [DOC]
  MChmieliński wykład z doktryn 5
  wpia.uni.lodz.pl/…/MChmielinski_wykład%20z%2… – Translate this page
  File Format: Microsoft Word – Quick View

 18. Psiemislavius said

  Marta i Anna – obie z liczbą 15. Czy to zbieg okoliczności, czy to ta sama osoba?

 19. Jan said

  Re 8 Kościół żyje chociaż został okaleczony i obdarty , zdrową częścią jest FSSPX. Nie rozpaczajmy nad rozpadem, w Bożej ekonomii jest przewidziane i dopuszczane oczyszczanie z chwiejnych i nieprzydatnych, dla większego dobra. Tacy odeszli już do tej pory do Bractwa św. Piotra i Instytutu Dobrego Pasterza i Sedewakantystów. Tym samym FSSPX oczyściło się i Bogu dzięki. Kto rękę przykłada do pługa a wstecz się ogląda, nie nadaje się do Królestwa Bożego – tak uczy Ewangelia św.

 20. anna15 said

  ad 19 Glupoty pan takie gada ze az strach

 21. Halina said

  „pielgrzymka zbiegła się w czasie z poważnym kryzysem w rozmowach doktrynalnych z Kongregacją Nauki Wiary.”

  Ciekawe, co te wszystkie DOKTRYNERSKIE MĄDRALE – co wiedzą o oddziaływaniu złych mocy na człowieka ???

  Co te mądrale wiedzą o „nowych technologiach” które są w rękach żydów i którymi żydowscy dranie mogą sprowadzać na ludzi dowolne choroby, same dolegliwości – bez chorób,a nawet – zgon.
  G…. wiedzą, tacy z nich „doktrynerzy”.

 22. marta15 said

  anty-papiez Benedykt potepil ostatnio „terroroyzm”. Mysle ze mial na mysli terroryzm Izraela jaki to pantwo stosuje od lat wielu nie tylko wobec swych sasiadow ,ale na skale swiatowa. szkoda ze sie nie uscislil.
  http://www.fronda.pl/a/benedykt-xvi-kosciol-zacheca-do-walki-z-terroryzmem-i-przestepczoscia,23486.html

  „..Bandyci z izraela napadli, pobili i aresztowali członków załogi statku płynącego z pomocą na wodach międzynarodowych. Dlaczego? Ponieważ państwo Izrael i amerykańscy żydzi nie chcą, aby dzieci z Gazy miały instrumenty muzyczne. Państwo Izrael i amerykańscy żydzi nie chcą, aby dzieci z Gazy miały kredki i książeczki do kolorowania. A judeo-chrześcijanin na podstawie 501 (C) (3) musi pomyśleć zawczasu, czy jest to akceptowalne zachowanie, gdyż go o to zapytają podczas przyjmowania w Niebiosa…”
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/09/judeo-chrzescijanstwo-zatracilo-magie-milosci/

 23. marta15 said

  ukochani przez posoborowa sekte anglikanie wybrakli na swego guru ,zwanego oficjalnie arcybiskupem ,pana geja.
  Benek 16 zaraz mu pewnie przesle gratulacje. Nie ma to jak owocna wspolpraca z sodomistami.
  http://www.traditio.com/comment/com1211.htm

 24. Marucha said

  Pani Anno15 vel Marta15… Niech już Pani pisze, jak dawniej, pod pseudonimem Sono. Mnie się podobał najbardziej.
  Dyskusji na temat chrztu pragnienia i krwi nie ma sensu ciągnąć. Do Pani nic nie dociera. Nie wiem, dlaczego chce Pani odebrać możliwość zbawienia osobom, które z jakichś względów nie mogły otrzymać chrztu, choć go bardzo pragnęły. Czy Pani te osoby czymś podpadły?
  No nic. Bóg okaże się miłosierniejszy od Pani.

 25. Tralala said

  POSZUKUJE SIE TLUMACZA na polski

  Ksiazke „Operacja samobojstwo” napisal brat ksiedza Fox’a (FSSPX, Kanada)
  Ksiazka ma 170 stron.
  Is this operation suicide ? format pdf.

  Aby zciagnac ksiazke/ strona autora/ klik po prawej na marginesie :
  http://isthisoperationsuicide.wordpress.com

 26. JO said

  Watykan liczy na To, ze „Teatralne” przywrocenie Mszy Trydenckiej z rownoczesnym Odprawianiem Nowusa NIE spowoduje Nawrocen na Tradycje.

  Ma tu chyba troche racji. Msza Trydencka odprawiana przez Judeoksiezy jest wciaz opluwana niegodnoscia Odprawiajacego, ktory Odprawia Nowusa przede wszystkim a i Dopuszcza Wiernych by uczestniczyli we Mszy – NIEGODNIE n.p. Kobiety z NIEGODNYM Ubraniem, bez Nakrycia Glowy.

  Przekonany jestem, ze i Kazania sa judeokatolickie, niegodne na takich Mszach odprawianych przez Zydow.

  Benedykt XVI wie, ze by budowac spoleczenstwo Katolickie potrzebni sa Ksieza Katiliccy a i sami Katolicy Musza Dbac o czystosc Wiary – ZYCIA

  Jaskolki nie czynia wiosny a gra jest pozorna….
  Katolik Musi zapobiegac Grzechowi – NIE Pozwalac na Grzech, spelniac warunki do Uswiecania Duszy a B XVI z Mszy Trydenckiej chce , mysle, by byla Teatrem dla Ciekawych…i tyle.

 27. marost said

  Nie wiem, moze juz o tym bylo? Ciekawe kazanie bpa Fellai z 1go listopada. Biskup precyzyjnie wyjasnia stan stosunkow z Rzymem. Ujawnia „dwuwladze” Rzymu w zakresie procesu pojednywania sie z FSSPX.
  Moze juz jest gdzies tlumaczenie?
  http://www.laportelatine.org/mediatheque/sermonsecrits/fellay_econe_121101/fellay_econe_121101.php

 28. Tralala said

  ad 27
  Chyba jeszcze nie ma, na polskie tlumaczenie na stronie FSSPX trzeba bedzie poczekac, jak zwykle, co najmniej tydzien.

 29. Inkwizytor said

  Niech marta, anna, maran, sonao NIE STRECZY nam katolikom heretyka Dimonda ktrirego jest propagatorka, To nie foru dla heretykow martusiu

 30. marost said

  AD28
  Mnie ta wypowiedz uspokoila. Polityka papieza jest taka, ze na zewnatrz ma wygladac jako pragnacy pojednania a jednoczesnie daje poufne sygnaly (sadze ze poufni inforamatorzy nie dzialaja bez jego wiedzy), by bp Fellay nie zwracal uwagi na propozycje Rzymu. Swiat bedzie powtarzal: przeciez papiez bardzo pragnal pojednania… to lefebvrysci nie chcieli zgody!!!. Argumentacja Bpa – dlaczego nie moze w tej chwili podpisac jakiekolwiek umowy z Rzymem wydaje sie sensowna i szczera.

 31. Tralala said

  ad 29
  Nie wiem czy kazanie jest uspakajajace czy nie, musze miec chwile do przeanalizowania go.

  Jest tez po angielsku na:
  http://www.dici.org/en/documents/sermon-of-bishop-bernard-fellay/

 32. JO said

  ad.31. Nie pomoga zadne tlumaczenia.
  Nie jestem przynaleznym do Bractwa i jako ich wierny chce powiedziec, ze Zaulanie zostalo mocno podwazone do Wladz Bractwa, ktore Usunelo Biskupa W, starszego czlowieka po tylu Latach.

  Tak sie Nie robi.
  Zakaz milczenia, ignorowanie by wystarczylo, jezeli racja jest po stronie Biskula F.

  Tak sie nie robi. To Gajowy wykazuje wiecej milosci wzgledem jawnych heretykow w Gajowce niz Biskup F wzgledem Biskupa W.

  Tylko przywrocenie obecnosci Biskupowa W w Bractwie moze zaufanie przywrocic.

 33. marta15 said

  biskup amerykanski, z sekty watykanskiej, unika odpowiedzi na proste, konkretnie pytanie „czy jako biskup ma odmowic prawa udzielenie Komunii SW znanemu niby katolickiemu politykowi ktory otwarcie i publicznie wspiera aborcje i malzenstaw homoseksualne?”
  http://cnsnews.com/news/article/biden-s-bishop-silent-whether-pro-abortion-vp-should-receive-communion

Sorry, the comment form is closed at this time.