Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Yagiel o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Listwa o Traditionis Custodes
  seler o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Lily o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  gnago o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  gnago o Przekomarzania i pacyfikacje
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Służby utrudniają organizację wyjazdów na Marsz Niepodległości

Posted by Marucha w dniu 2012-11-09 (Piątek)

Otrzymujemy kolejne informacje o policyjnych działaniach, które mają na celu udaremnienie dojazdu do Warszawy na Marsz Niepodległości zorganizowanych grup z wielu miast w Polsce.

Policjanci z komendy w Gdyni wydzwaniają do wszystkich firm przewozowych w regionie, szukając tej która zobowiązała się przewieźć zorganizowane grupy na Marsz Niepodległości. Do tej pory udało się policjantom przestraszyć już dwóch przewoźników.

Scenariusz jest zawsze taki sam. Policjant przedstawia się i mówi przewoźnikowi, że grupa którą będzie wieść do Warszawy to groźni kibole którzy na pewno zdemolują autokar, natomiast sama policja odmawia udzielenia ochrony. Ostatni z tych przewoźników wycofał się dzisiaj z rana.

TP / MM
http://narodowcy.net

Komentarze 33 do “Służby utrudniają organizację wyjazdów na Marsz Niepodległości”

 1. Zerohero said

  Co na to Andżelika Borys?

 2. Maverick said

  Tak wiec tresura Polakow poprzez michnikowczyniakow przebiega prawidlowo.

  Polakom nie wolno marzyc, byc wlascicielami biznesow, co najwyzej maja byc tania sila robocza na folwarku Tuskolandi, a 1600 na m-c ma byc szczytem marzen. Wychylanie sie jest zabronione.

  Mundre glowy z TVN zawsze ich przekonaja ze powinni byc posluszni.

  Jak zaagazowani w myslenie i jakie pole do inowacji i rozwoju oferuje im folwark lini montazowych najlepiej ukazuje tem wykres patentow.

 3. Maverick said

 4. 25godzina said

 5. elo said

  Boże co będzie z Tą Naszą Ojczyzną , tak się boję ,jest gorzej niż za komuny

 6. JO said

  ad.5. To juz dobrze, ze Pan/Pani sie boi, co oznacza, ze WIDZI a jak widzi to i zacznie Pan/Pani Dzialac.
  Pozdrawiam,
  JO

 7. Fran SA said

  A mnie sie ciagle zdawalo, ze na czele Marszu Niepodleglosci powinien isc w pierwszym szeregu nasz wspanialy noblista Lech Walesa, ktorzy tak dzielnie zwalczyl komune!

 8. MatkaPolka said

  Dzień Niepodległości – „Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych

  11 Listopada 2012- 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
  Kilka refleksji i uwag

  Odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach rozbiorów to był wielki zryw narodowym długo oczekiwany i przewidywany, poprzedzony działaniem wielu partii, stronnictw i ugrupowań działaczy patriotyczno narodowych w kraju i na emigracji – Ligi Polskiej, Ligi Narodowej , Stronnictwa Narodowo Demokratycznego, Narodowej Demokracji. Był to zryw narodowy obejmujący całą Polskę – Wielkopolskę , Śląsk, Małopolskę , Kongresówkę i Warszawę i Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej. Był powrót to do macierzy ziem rdzennie polskich utraconych w wyniku wielowiekowej agresji na Polskę Prus i Austrii i Rosji.

  Odzyskanie niepodległości było wysiłkiem całego narodu, i działaczy narodowych szczególnie Narodowej Demokracji w kraju i tych na emigracji. Najbardziej znanym i najwybitniejszym politykiem był Roman Dmowski, , ale takich wybitnych działaczy i patriotów było wielu.

  Roman Dmowski bliski wybuch wojny przepowiadał Francuzom w Paryżu już w maju r. 1914. I bardzo aktywnie wraz z innymi działaczami pracowali nad odzyskaniem niepodległości polski słusznie przewidując przegrana Niemiec.

  Przypisywanie jakichkolwiek zasług Piłsudskiemu lub twierdzenie , że odzyskanie niepodległości to równa zasługa Dmowskiego i Piłsudskiego to wielkie historyczne zakłamanie i nieporozumienie.

  Piłsudski nic dobrego dla Polski nie zrobili, a wręcz odwrotnie, był największym hamulcowym tego wielkiego zrywu narodowego. Był psem spuszczonym ze smyczy przez Niemców, aby ten zryw narodowy poskromić.

  PRZED ROZBIORAMI

  Wielka Polska

  Świetność polski trwała 8 wieków. Polska była ważnym pasem cywilizacyjnym od Bałtyku po Morze Czarne. Byliśmy potężniejsi niż Niemcy. Rosja zawdzięczała nam carów (car Władysław IV uratował Rosję). Język Polski był na dworze rosyjskim językiem gracji i elegancji i językiem urzędowym na dworze Tatarów Krymskich.

  Polska miała państwowość znacznie wcześniej niż Prusy /Niemcy i Rosja.
  Dynastia Popielidów istniała jeszcze przed scaleniem ziem polskich za Mieszka I – jeszcze przed przyjęciem chrztu 966 – byliśmy już państwem silnym i dobrze zorganizowanym. Zachodnia słowiańszczyzna sięgała do Hanoweru (Hanów); nazwa Berlin pochodzi od polskiego Barlina

  Złoty Wiek kultury polskiej, bogactwo architektury gotyckiej, (od kościoła Mariackiego do najzapadlejszych zakątków wiejskich) malarstwa i rzeźby, poprzez epokę Renesansu i rozkwit budownictwa renesansowego. Złoty Wiek literatury, muzyki, polskiej organizacji państwa i administracji, polskiego prawodawstwa, myśli politycznej towarzyszył rozkwit przemysłu i handlu.

  Polscy monarchowie zaliczali się do pierwszych monarchów w świecie chrześcijańskim, biskupi do pierwszych ludzi w kościele katolickim. Wieś żyła dostatnio i szczęśliwie – pańszczyzny jeszcze nie było.

  Polska tarcila terytorium w wyniku wielowiekowej agresji zakonu krzyżackiego i państwa pruskiego na ziemie polskie. Najwięksi WROGOWIE POLSKI TO PRUSY – jest to wszechstronnie i historycznie udokumentowane.

  Ekspansja na ziemie Polskie zaczęła się z chwila przybycia do Polski Krzyżaków na zaproszenie Konrada Mazowieckiego w 1226 r. w celu nawrócenie na chrześcijaństwo nadbałtyckie, pogańskie plemienia Prusów. Krzyżacy wycieli w pień to małe słowiańskie plemię i przyjęli ich nazwę rozpoczynając wielowiekowa ekspansje na ziemie polskie zakończone likwidacja państwa polskiego tj rozbiormi.

  Europa bez Prus
  http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=1034

  Prusy ogłoszone królestwem w 1701 roku, ze stolicą w Berlinie, były ważnym etapem tysiąc-letniej ekspansji Niemców na ziemie słowiańskie. Wówczas słowo Prusy zastosowane do Brandenburgii stało się symbolem ekspansji niemieckiej na wschód, kołyską nowoczesnego militaryzmu niemieckiego i nawiązywało do krzyżackiego ludobójstwa Bałtów Pruskich w XIII wieku.

  Rektor Uniwersytetu w Krakowie, Paweł Włodkowic (1370-1435) formułował pierwsze zasady prawa międzynarodowego w 1413 roku i zdefiniował „herezję pruską,” którą potępił pisząc, że „upoważnienie do nawracania nie jest upoważnieniem do rabunku i ludobójstwa dokonywanego przez Krzyków.” Zwieńczeniem wielowiekowego pasożytnictwa Hohenzollern’ów berlińskich na Polsce, była inicjatywa Berlina, dokonania międzynarodowej zbrodni likwidacji państwa polskiego za pomocą rozbiorów. (…) czytaj calość

  ROZBIORY
  Jak do tego doszło, jak Polska straciła niepodległość.

  Upadek Polski zaczął się od czasów elekcji na tron Polski niemieckiego Augusta II Sasa. Krzyżacy/Prusacy osadzili na tronie polskim w drodze przekupstwa– i od tego momentu zaczął się upadek Polski przez cały XVIII w

  Krzyżacy potrafili osadzić na tronach europejskich swoich wasali – to również bardzo charakterystyczne.
  Tajna dyplomacja pruska, intrygi i zakulisowe działania to najbardziej ukryta i najmniej eksponowana i znana strona agresji pruskiej. To również stały element tajnej polityki pruskiej

  Było wprawdzie trzech zaborców – Prusy, Rosja i Austria, ale rozbiory były całkowitym dziełem Prus.
  Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego zona to Sofia Augusta Anhalt – Zerbst Prusaczka rodem ze Szczecina znana, jako Katarzyna II. Austriaccy Habsburgowie byli silnie związani z pruskimi Hohenzollernami

  Tron angielski był związany z Prusami przez ożenek pruskiego księcia Alberta z królowa Wiktorią

  Na dworze polskim prusacy osadzili Brandenburczyka Augusta II Mocnego Sasa

  Akcja wyborcza była dziełem TAJNYCH ZWIĄZKÓW NIEMIECKICH o proweniencji krzyżackiej i Mocarstwa Anonimowego – żydowskich domów bankowych – Samsona Wertheimera, Samuela Oppenheimera oraz niejakiego Lehmana. Osadzenie Augusta Sasa na tronie polskim doprowadziło do znacznego osłabienia Polski i rozbiorów. To August II Sas był inicjatorem i głównym strategiem przyszłych rozbiorów

  Krzyżacy, a później Prusy wyrosły na trupie Polski przez kolejne wieki. Od chwili ich zaproszenia w 1226 roku prowadziło ekspansje i podbój ziem polskich.

  Za murami komturii, zamków i klasztorów przestali wyznawać chrześcijaństwo – powód swojego powołania i racje istnienia – a zaczęli uprawiać cos na kształt Gnozy. 1525 r przeszli na luteranizm – przestali podlegać papieżowi, nastąpiła sekularyzacja zakonu krzyżackiego i powstanie państwa pruskiego.
  Stali się w ten sposób zwykłymi bandytami i agresorami. Stali się również prekursorami późniejszych Tajnych Związków – zakonów nie -militarnych, masonerii. Masoneria jest tworem niemieckim (krzyżackim), a nie angielskim, jak się powszechnie uważa.

  Rozbój, kłamstwo, agresja, przekupstwo, perfidia – to immanentna cecha krzyżactwa.

  PRZYGOTOWANIE DO ROZBIORÓW
  http://krajski.com.pl/broszura.htm

  Przed II wojną światową ukazała się książka wielkiego polskiego historyka Kazimierza Mariana Morawskiego pt. „Źródła rozbioru Polski”. Dowiadujemy się z niej, że już w końcu wieku XVII powstał szczegółowy plan rozbiorów Polski. Głównym jego inicjatorem i wykonawcą miał być August II Mocny Sas, elektor brandenburski, którego elekcje finansowały stare domy bankowe z Wiednia – Lehmana, Samsona Wartheimera i Samuela Oppenheimera.

  August Mocny zaczął prowadzić rozmowy na temat rozbiorów Polski w 1703 r. z królami Fryderykiem i Karolem (s. 141). Gotowy już projekt rozbiorów powstał w 1709 r. W 1710 r. pisał król pruski do swego posła w Warszawie, że punkt piąty podpisanej z królem polskim „pertraktacji” dotyczy rozbioru.
  Jak podaje Konopczyński w 1721 r. z planem rozbiorów zapoznawano poszczególne europejskie dwory królewskie .
  Odwiedzając Warszawę w 1733 r. August Mocny powiedział publicznie: „trzeba Polaków nauczyć rozumu, a że nic ku temu nie posłuży lepiej niż rozbiór”. (s. 144). Rozbiory Polski opóźniła znacznie śmierć króla, która nastąpiła w tym samym roku.

  Ostateczny 3-ci rozbiór Polski nastąpił po Konstytucji 3-maja. Konstytucja 3-maja była dziełem knowań pruskich. Szczególnie złą role należy przypisać posłowi pruskiemu Lucchesiniemu i drugiemu najemnikowi pruskiemu ks. Piattoli.

  Polską z czasów Sejmu Czteroletniego kierowało i decydującą rolę odgrywało dwóch przybłędów, nie mających z Polską nic wspólnego: jednym z tych ludzi był Lucchesini, drugim był Piattoli.
  Lucchesiniego, który został powołany do Berlina, wkradł się w łaski Fryderyka i został posłem pruskim w Warszawie. Kariera Piattolego szła podobnie: dostał się do Warszawy, dostał się na dwór polski i jako preceptor jednego z młodych Lubomirskich wyjechał do Paryża. W Paryżu, w tej stolicy ówczesnego świata, w której przygotowywała się rewolucja Piattoli, podyktował młodemu Czartoryskiemu plan opanowania Polski, przeprowadzenia analogicznej rewolucji, jaką zamierzano wykonać we Francji.

  Doszło do tego, iż projekt Konstytucji 3-go Maja spisano po francusku, gdyż Piattoli językiem polskim nie władał i potem dopiero przetłumaczono ten projekt na język polski.

  Konstytucja 3-maja była prowokacją pruską. Promowała jakobińskie królobójstwo, wzorem rewolucji francuskiej, na które żaden monarcha nie mógł patrzeć obojętnie, tym bardziej despotyczna w stosunku do Polski Imperatorowa Katarzyna II.

  ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

  To był wielki zryw narodowy długo oczekiwany i przewidywany poprzedzony działaniem i olbrzymią wieloletnia pracą przez działaczy niepodległościowych stronnictw narodowy w kraju i na emigracji. – Ligi Polskiej, Ligi Narodowej , Stronnictwa Narodowo Demokratycznego, Narodowej Demokracji. Z olbrzymiej ilości działaczy i patriotów nie sposób wymienić wszystkich; Najbardziej znani to Dmowski , Stanislaw i Władysław Grabski , Popławski , Balicki Waligórski , Seyda, Wojciech Korfanty –przywódca powstań na Śląsku, i w Wielkopolsce – Trąmpczyński, ks. Adamski.

  Obok najbardziej znanych narodowców Roman Dmowski i Władysław Grabski wymienić trzeba Ignacego Paderewskiego.
  Roman Dmowski Bliski wybuch wojny przepowiadał Francuzom w Paryżu w maju r. 1914. I bardzo aktywnie wraz z innymi działaczami pracowali nad odzyskaniem niepodległości polski słusznie przewidując przegrana Niemiec.

  Był to zryw narodowy obejmujący cały Kraj – Wielkopolskę , Śląsk, Małopolskę , Kongresówkę i Warszawę, Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej, powrót do macierzy ziem rdzennie polskich utraconych w wyniku wielowiekowej agresji Prus i Niemiec. Utrata Kresów Wschodnie Rzeczpospolitej to część tego procesu rozkładu Rzeczpospolitej przez Prusy i Austrie

  W trakcie I wojny światowej polski ruch narodowy opowiedział się po stronie państw ententy, najpierw Rosji, tworząc Legion Puławski a później, po klęskach armii rosyjskiej Komitet Narodowy Polski (1917-1919) w Paryżu i Błękitną Armię gen. Hallera. Dzięki zabiegom dyplomatycznym Dmowskiego na konferencji w Wersalu, Polska odzyskała Pomorze i w dużej mierze również Wielkopolskę i część Górnego Śląska gdzie dominujący ruch narodowy odegrał kluczową rolę w powstaniach przeciw Niemcom.

  Niepodległa Polska odrodziła się w listopadzie 1918 roku w ciągu zaledwie trzech tygodni.
  To niezwykłe tempo zaskoczyło ówczesnych obserwatorów wydarzeń politycznych w Polsce i Europie

  Odzyskanie niepodległości było całkowicie dziełem narodu i działaczy narodowych szczególnie Narodowej Demokracji w kraju i tych na emigracji i Romana Dmowskiego najwybitniejszego działacza, ale takich wybitnych było wielu. To był największy sukces dyplomatyczny Polski na arenie Międzynarodowej zakończony podpisaniem Traktatu Wersalskiego. KNP uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

  Piłsudskiego w Wersalu nie było. Legiony Piłsudskiego były główną przeszkoda w uznaniu Polski oraz Polski jako sprzymierzeńca Ententy, bo Legiony Pilsudskiego były sprzymierzone z Niemcami. Dopiero stworzenie armii polskiej przez Dmowskiego pod dowództwem gen. Hallera tą przeszkodę zlikwidowało

  W obronie Lwowa przed Rusinami i Niemcami wyroznic kpt. Mączyński! Że dowódcą II odcinka Obrony Lwowa był obecny sekretarz zarządu dzielnicowego Stronnictwa Narod., por. Świeżawski. wybitną rolę w akcji obrony Lwowa odegrał obecny prezes Stronnictwa Nar. na okręg Zamojski, por. Bobek-Barski, poległy później członek PKW, przywódca skautów lwowskich ś.p. Jerzy Grodyński i tylu innych. z akcją wojskową we Lwowie akcji politycznej odegrali rolę naczelną narodowcy Cieński, Próchnicki, hr. Skarbek, Stahl (ojciec), Dubanowicz, Kasznica i inni.

  Fragment życiorysu Romana Dmowskiego
  http://www.11listopada1918.pl/?q=node/32

  Dmowski był jednym z sygnatariuszy „Deklaracji lozańskiej”, która wyrażała protest przeciwko aktowi 5 listopada 1916 r. wydanemu przez cesarzy Wilhelma II i Franciszka Józefa I.
  15 sierpnia 1917 r. został przewodniczącym powstałego w Lozannie Komitetu Narodowego Polskiego, który tworzyli politycy Narodowej Demokracji i Stronnictwa Polityki Realnej.
  20 września 1917 r. KNP uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.
  22 czerwca 1918 r. w Szampanii wręczył sztandary czterem pułkom powstającej we Francji Armii Polskiej.
  W sierpniu 1918 r. wyjechał z Paryża do Stanów Zjednoczonych, gdzie zabiegał o poparcie Polonii amerykańskiej.
  We wrześniu i listopadzie tego roku dwukrotnie spotkał się z prezydentem T. W. Wilsonem.
  W 1919 r. wraz z Ignacym Paderewskim reprezentował Polskę na paryskiej konferencji pokojowej.
  28 czerwca 1919 r. wspólnie z nim podpisał w jej imieniu Traktat Wersalski.
  10 września 1919 r. złożył podpis pod traktatem koalicji z Austrią w Saint-Germain, który pozostawiał sprawę Galicji wschodniej zawieszoną.

  Tak pisał Dmowski w „Polityka polska i odbudowanie państwa” t.II,

  Najważniejsze cele, któreśmy sobie na Zachodzie w swej akcji podczas wojny postawili, zostały urzeczywistnione. Zjednoczenie Polski i utworzenie państwa polskiego zostało przez sprzymierzeńców ogłoszone, jako jeden z warunków pokoju. Polska już miała pozycję państwa sprzymierzonego; państwo to miało w Komitecie Narodowym organ z uznanymi oficjalnie atrybucjami rządu w sprawach zewnętrznych i wojskowych; miało urzędowe przedstawicielstwo dyplomatyczne w mocarstwach sprzymierzonych; Komitet Narodowy miał pod swą władzą armię polską, uznaną za sprzymierzoną i wojującą. Mieliśmy tym samym zapewniony udział w konferencji pokojowej, jako jedno z państw sprzymierzonych.

  Trzeba tu zaznaczyć, że osiągnięcie tej pozycji byłoby niemożliwe bez utworzenia armii polskiej na Zachodzie, a więc bez tego, co dla tej sprawy zrobiła Francja. Posiadanie armii, stojącej u boku sprzymierzonych, było jedyną naszą legitymacją do tytułu państwa sprzymierzonego a co za tym idzie, do udziału w konferencji pokojowej. Legitymacja ta była niezbędna. Dobrze, że była uznana za wystarczającą.

  Inaczej, Polska ze swymi legionami, walczącymi po stronie państw centralnych, ze swym Królestwem listopadowym, ze swą Radą Regencyjną, z rządem warszawskim i z jego ciągle ponawianymi deklaracjami, musiałaby być przez państwa zachodnie uznana za sprzymierzeńca państw centralnych i w końcu znalazłaby się wśród zwyciężonych”.

  Przypisywanie jakichkolwiek zasług Piłsudskiemu lub twierdzenie , że odzyskanie niepodległości to równa zasługa Dmowskiego i Piłsudskiego to wielkie historyczne zakłamanie i nieporozumieniem

  Piłsudski nic dobrego dla polski nie zrobili, a wręcz odwrotnie, był największym hamulcowym tego wielkiego zrywu narodowego. Był psem spuszczonym ze smyczy przez Niemców, aby ten zryw narodowy poskromić.

  Mimo przegranej wojny Niemcy nie rezygnowali. Prowadzili bardzo aktywna tajna i zakulisowa polityke
  Niemcy zawsze dążyły do likwidacji Polski i kontroli nad Rosja
  Do Rosji wysłali Lenina, aby robił Rewolucje bolszewicka, a do Polski wysłali Piłsudskiego chwilowo internowanego w Magdeburgu po nieudanych próbach wzniecenia powstania przeciw Rosji.

  Niemcy widząc, że powstanie niepodległej Polski jest rzeczą nieuchronną, chcieli przynajmniej tę Polskę możliwie osłabić. Jednym ze sposobów osłabienia Polski było utworzenie na wschód od Polski nowych państw, wrogich Polsce, któreby możliwie jak najwięcej ziemi Polsce odebrały. To było główną przyczyną utworzenia przez Niemców niepodległej Litwy Z tego samego również powodu spowodowali Niemcy utworzenie państewka „ukraińskiego” we wschodniej Małopolsce.

  Niemcy prowadzili politykę FAKTÓW DOKONANYCH. Przemocą narzucili Polsce rząd Piłsudskiego

  Trzy osobowa Rada Regencyjna (Aleksander Kakowski, Józef Ostrowski, Zdzisław Lubomirski) , która miała wybrać Wilhelma II na króla Polski rozwiązała się i przekazała rządy Piłsudskiemu, którego Niemcy przysłali w salonce z Berlina. Piłsudski miał urządzać Polskę po niemiecku.

  Piłsudski odmówił pomocy dla powstańców wielkopolskich twierdząc, że wielkopolska należy do Niemiec. A powstańcy wielkopolscy toczyli ciężkie walki z Niemcami – to była regularna wojna polsko niemiecka

  Niemiecka politykę tworzenia państw buforowych realizował Piłsudski pod płaszczykiem Federalizacji.
  Wpływ Niemców na Ukrainie jest znamiennym przykładem działalności Niemców na kresach Wschodnich Polski. Już austriaccy Habsburgowie podsycali nacjonalizm ukraiński; dość wspomnieć do rzezi Jakuba Szeli. Kontynuacją tej samej polityki niemieckiej w czasie II wś były rzezie ludności polskiej na Wołyniu dokonane przez UPA, które były tworem niemieckim, takim jak chociażby SS Galizien. Stefan Bandera był agentem Gestapo.

  Piłsudski blokował pomoc dla obrońców Lwowa okupowanego przez połączone siły Rusinów i Niemców.
  Sabotował pomoc militarna gen. Rozwadowskiego i spontaniczny pomoc mieszkańców Warszawy

  Grupie, która ujęła w Polsce władzę, nie w smak była akcja przeciw Rusinom we Lwowie. Nie tylko, że nie wysłano do Lwowa odsieczy, ale hamowano czynione w tym kierunku samorzutne wysiłki.

  W całej Polsce, a przede wszystkim w usposobionej wysoce patriotycznie Warszawie, dochodziło do burzliwych manifastacji. Ludność domagała się powszechnego poboru, a choćby tylko umożliwienia ochotniczego zaciągu – i wysłania wojsk pod Lwów. Piłsudski był jednak nieugięty.
  Nie przyjmował delegatów, lub przyjąwszy ich, zbywał ich niczem, oraz prawił im impertynencje i wojsk do Lwowa nie wysłał

  Piłsudski sam się mianował Marszalkiem i i zaczął tworzyć swoje socjalistyczne rządy.

  Kilka Faktów

  Oto znaczące wydarzenia tamtych dni:

  5 listopada 1916 – wydanie aktu gwarantującego powstanie Królestwa Polskiego, w bliżej nieokreślonych jeszcze granicach.
  4 stycznia 1917 – rozpoczęcie działalności przez Tymczasową Radę Stanu.
  12 listopada 1917 – przejęcie obowiązków głowy państwa przez Radę Regencyjną.
  7 października 1918 – ogłoszenie niepodległości Polski przez Radę Regencyjną.
  25 października 1918 – powołanie rządu Józefa Świeżyńskiego.
  30 października 1918 – Polska Komisja Likwidacyjna w Krakowie przejęła władzę w Galicji Zachodniej.
  1 listopada 1918 – wybuchły polsko-ukraińskie walki we Lwowie – Bój o Lwów.
  3 listopada 1918 – nastąpiła kapitulacja Austro-Węgier.
  z 6 na 7 listopada 1918 – powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele.
  9 listopada – po abdykacji cesarza Wilhelma II proklamowano w Niemczech republikę.
  10 listopada – powrócił do Warszawy z internowania w Magdeburgu Józef Piłsudski.
  11 listopada – w Compiegne we Francji podpisano zawieszenie broni będące kapitulacją Niemiec i kończące I wojnę światową.

  14 listopada 1918 – nowym dekretem Rada Regencyjna (twór całkowicie niemiecki) postanowiła się rozwiązać i całą władze w państwie przekazała Józefowi Piłsudskiemu, ustanawiając urząd naczelnika państwa.
  15 listopada – papież Benedykt XV w liście do arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego dał wyraz pragnieniu, „by Polska jak najszybciej odrodzona znowu w zupełnej niepodległości zajęła na nowo miejsce w gronie państw i kontynuowała swą historię”.
  16 listopada – wysłano podpisaną przez Piłsudskiego depeszę: „Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej, pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski”.
  18 listopada – Piłsudski podpisał oficjalną nominację rządu skrajnie lewicowego utworzonego przez Jędrzeja Moraczewskiego.
  …”urzędowemu orłowi polskiemu zdjęto koronę z głowy, a na gmachach państwowych wywieszono czerwone sztandary socjalistyczne”
  19 listopada – zakończyła się ewakuacja okupacyjnych oddziałów niemieckich z terenu Polski.
  22 listopada – Rada Ministrów uchwaliła dekret o podstawach ustrojowych państwa Polskiego
  27 grudnia 1918 – wybuch powstania wielkopolskiego w Poznaniu.

  Piłsudski nie spełnił jednak pragnień społeczeństwa. Dnia 18 listopada zamianował rząd skrajnie lewicowy, z uczestnikiem rządu lubelskiego, Jędrzejem Moraczewskim na czele.

  Rząd ten zaczął prowadzić skrajnie lewicową, a przy tym przyjazną Niemcom politykę. Cały szereg zarządzeń tego rządu, po prostu prowokacyjnych wobec społeczeństwa, budził w tym ostatnim coraz większą opozycję.
  Wszystkie późniejsze wydarzenia już po zamachu majowym w 1926 w pełni potwierdziły główne cele i metody stosowane przez Niemców w stosunku do Polski
  Osłabienie gospodarcze, osłabienie militarne (Piłsudski Likwidator armii polskiej), pauperyzacja społeczeństwa , przemoc dyktatura, destrukcja życia społecznego destrukcja edukacji, niszczenie wartości moralnych i duchowych, warcholstwo.

  Tak było za Augusta II Sasa, Tak Było za Pilsudskiego, Tak jest teraz za rządów Donalda Tuska

  Kończąc ten materiał historyczny pragnę odnieść się do spraw dnia dzisiejszego, do rocznicy święta niepodległości i Marszu Niepodległości 2011 , który to zakłóciły bojówki neonazistowskie wysłane przez kanclerz Merkel i rodzime z policji państwowej i z Antify zaopatrujące się w lokalu „Krytyki Politycznej” w pały i kastety do bicia manifestantów obchodzących Święto Niepodległości.
  Pisze wysłane przez Merkel , bo nic mi nie wiadomo, aby ponieśli jakakolwiek odpowiedzialność karna ze strony władz niemieckich i co gorsz a władz zwanych władzami polskimi z premierem Tuskiem i prezydentem Komorowskim na czele.

  Polska jest pod okupacja i jesteśmy ofiarami współczesnej Niewidzialnej Wojny i ponownej agresji na Polskę przez największego wroga Polski Niemcy. Należy przypomniec , ze kampanie wyborczą Tuska finansowaly fundacje niemieckie

  Neo nazistowska NDP jest finansowana z budżetu państwa, tak samo jak tzw. Ziomkostwa Pruskie.
  Ponadto Niemcy aktywnie ingerują w życie Polityczne Polski.. Zilustrować to można takim artykułem

  Jak zmanipulowano wybory 2007 roku

  Artykuł ilustruje wpływ fundacji niemieckich na życie polityczne w Polsce . – to skandal.
  Finansowanie kampanii wyborczej Tuska przez tradycyjnie wrogie Polsce ościenne Państwo. To stały element tajnej dyplomacji pruskiej – osadzić na czołowej decyzyjnej pozycji swojego agenta. Robili to przez wieki – w tym konkretnym przypadku chodzi o volksdeutscha Tuska, niemieckiego Żyda
  http://niepoprawni.pl/category/tagi-z-blogow/fundacja-konrada-adenauera

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  Tusk ponadto jest laureatem nagród niemieckich za zasługi dla Niemiec, nagrody niemieckie dla Tuska – Nagroda Karola Wielkiego i Waltera Rathenau –dowód agenturalności Tuska na rzecz Niemiec , największego wroga Polski.

  Prasa polskojęzyczna jest w rękach niemieckich MA OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA i zawsze miała

  WSZYSTKIE PROFITY Z KOLONI POLSKIEJ idą do banków niemieckich i żydowskich

  Nadrzędnym , długofalowym celem Niemców jest zniszczenie Polski , zniszczenie słowiańszczyzny, rozbicie Rosji – Budowa państwa Pruskiego/ Krzyżackiego od Renu do Władywostoku – zawsze tak było – żydzi i Krzyżacy ( dziś Niemcy) – zawsze mieli ten sam wspólny cel

  Zacytujmy wypowiedź Jana Pietrzaka z okazji wydarzeń wokół ubiegłorocznego Marszu Miepodleglości

  KTO NIENAWIDZI NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI

  Jan Pietrzak Transkrypt wypowiedzi – Verba volant, scripta Manet

  Święto niepodległości ustanowione zostało w dniu 27,04,1937 r.

  Podczas okupacji niemieckiej świętowanie podobnie jak każde inne przejawy polskości było niemożliwe
  Za wywieszenie biało czerwonej flagi groziło rozstrzelanie pod murem własnego domu.

  W czasach PRL-u manifestacje patriotyczne tego dnia były brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a uczestnicy aresztowani przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa.

  Obecnie kiedy mamy Wolną Polskę( oficjalnie i teoretycznie – komentarz mój MP) uroczystości powinny być czymś oczywistym i naturalnym. Wystarczy zgodnie z prawem zarejestrować Marsz Niepodległości.

  Okazuje się, że to nie wystarcza.

  Lewacko -anarchistyczne bojówki podszczuwane przez media [ media żydowskie i niemieckie – dopisek mój] chcą nasze święto zakłócić . Zamierzają prowokować awantury, drwić z patriotyzmu , nie pozwolić na oddanie hołdu twórcom niepodległości.

  Ciekawe jest proszę państwa,
  KTO TAK BARDZO NIENAWIDZI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI
  że ma czelność albo rozkaz zakłócać polskie święto.

  *Historyczne rzecz biorąc są to mordercy NKWD z Katynia, Miednoje , Charkowa
  *Oprawcy z obozów śmierci Auschwitz, Treblinki , Majdsanka , Sobiboru
  *Niemieckie plutony egzekucyjne z warszawskich ulic
  *Zwyrodnialcy z Łubianki,
  *Personel Pawiaka
  *Kaci z Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego z Rakowieckiej,
  *Zabójcy stoczniowców z 1970 r.
  *Podwładni SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha – sprawcy rzezi Woli
  *Spadkobiercy Suworowa dokonujący rzezi Pragi
  *Uczestnicy rzezi Wołyńskiej
  *Dowódcy ZOMO-wców strzelający do górników w kopalni Wujek
  *Budowniczowie szubienic na stokach Cytadeli
  *Zabójcy profesorów lwowskich i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  *Funkcjonariusze SB torturujący księdza Popiełuszkę
  *Przebrani w sędziowskie togi egzekutorzy Rotmistrza Pileckiego i gen. Fieldorfa
  *Nadzorcy Kulturkampfu
  *Likwidatorzy Zamojszczyzny
  *Tropiciele Żołnierzy Wyklętych
  *Komendanci tysięcy transportów Polaków wywiezionych na Syberię
  ( To samo dotyczy wywózek Polaków do Niemiec – dopisek mój )
  *Pogromcy Solidarności z 13grudnia 1981 r.

  To zaledwie drobny fragment zweryfikowany przez historię długiej listy Nienawistników

  Jak widać wielu ludzi pracuje od pokoleń by zabić Polskę Niepodległość

  Powtórzmy za panem Krzysztofem Zagozdą Przewodniczącym Błękitnej Polski http://blekitnapolska.com/aktualnosci19.html

  „Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych”

  W uzupełnieniu

  (Fragmenty „DZIEJE NARODU POLSKIEGO” Michała Bobrzyński)

  11 listopada na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości.

  „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (…) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast; robotnik, urzędnik porzucał pracę, chłop porzucał rolę i leciał do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach, rozczulano się na widok kolejarzy, ba, na widok polskich policjantów i żandarmów.” („Powstawanie II Rzeczypospolitej. Wybór dokumentów”).

  Podobna atmosfera panowała w stolicy.

  „Warszawa żyła w tych dniach na ulicach. (…) Gdy 11 listopada, w historycznym daniu zawieszenia broni, wyszedłem rano na miasto, ulica miała wygląd jakiś zupełnie inny niż zwykle: ludzie poruszali się szybko, każdy patrzył z ciekawością naokoło, każdy czegoś wyczekiwał, zawiązywały się rozmowy między ludźmi nieznajomymi. Niemców spotykało się niewielu i nie mieli już tak butnych min jak poprzednio, większość z nich miała już na mundurach czerwone rewolucyjne kokardki, dyscyplina rozluźniła się, widziało się i czuło się już zupełną dezorganizację tej karnej armii. Ludność samorzutnie zaczęła rozbrajać żołnierzy, którzy podawali się temu przeważnie bez protestu.” (M. Jankowski, „11 listopada 1918 r.” [w:] Warszawa w pamiętnikach pierwszej wojny światowej, Warszawa 1971).

 9. MatkaPolka said

  poprzedni wpis -duży artykul – zbyt dużo linkow – czeka na moderacje

 10. MatkaPolka said

  USUNIĘCIE ZABORCÓW I POCZĄTKI NIEPODLEGŁOŚCI

  Nastąpiła chwila, gdy naród polski mógł na swej ziemi ująć władzę w swoje ręce.

  Zrozumieli to wszyscy. Nawet mianowana przez Niemców Rada Regencyjna udzieliła dymisji dotychczasowemu, wiernie Niemcom służącemu rządowi, ogłosiła, że staje na gruncie programu Polski zjednoczonej z dostępem do morza, oraz postanowiła powołać rząd, będący wyrazem programu Wielkiej Polski.
  Dnia 23 października 1918 r. utworzony został w Warszawie rząd pod prezesurą p. Świeżyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele różnych stronnictw, a m.in. też i narodowcy. (Tekę ministra spraw wojskowych zarezerwowano dla Piłsudskiego).

  Główny przedstawiciel narodowców w tym rządzie, prof. St. Głąbiński oświadczył, że nominacji tego rządu z ramienia Rady Regencyjnej nie uznaje, bo rada ta utworzona została przez Niemców – że natomiast uważa rząd ten za powstały siłą faktu. Rząd ten – zgodnie z powyższym stanowiskiem – nie złożył przysięgi na ręce Rady Regencyjnej.

  Rząd ten zawarł umowy z władzami okupacyjnymi w Kongresówce (niemieckimi i austriackimi) co do przekazania mu władzy. Okupanci bez oporu pogodzili się z koniecznością swej ewakuacji.

  Dnia 31 października komisarz tego rządu przejął władzę cywilną w generał-gubernatorstwie Lubelskim (zajętej przez Austriaków południowej Kongresówce). Tworzeniem siły wojskowej oraz opanowaniem uwolnionych obszarów kierował z energią, umiejętnością i poświęceniem kierownik spraw wojskowych z ramienia nowego polskiego rządu, gen. Rozwadowski.
  Wojska austriackie opuściły obszar okupacji, wzgl. uległy rozbrojeniu – władzę nad nim objęły utworzone na poczekaniu polskie oddziały ochotnicze, oraz te oddziały austriackie, które się składały z Polaków (przekształcono je na oddziały wojska polskiego i zaprzysiężono na rzecz polskiego rządu).
  Rozpoczęto przygotowania do podobnego przejęcia władzy w okupacji niemieckiej w Kongresówce (generał-gubernatorstwo warszawskie). Wojska niemieckie szykowały się do ewakuacji. Polskie związki bojowe, zarówno narodowe (organizacje b. żołnierzy korpusu Dowbora i in.), jak i lewicowe (POW) gotowe były do wytworzenia siły zbrojnej. Istniejące w Kongresówce, utworzone jeszcze dawniej przez Niemców i polskie oddziały wojskowe (6 bataljonów piechoty) podporządkowane zostały władzom polskim, a gen. Rozwadowski dokonywał ich planowego rozmieszczenia w punktach strategicznych.

  Piłsudski sam się mianował Marszalkiem i i zaczął tworzyć swoje socjalistyczne rządy.

  Piłsudski nie spełnił jednak pragnień społeczeństwa. Dnia 18 listopada zamianował rząd skrajnie lewicowy, z uczestnikiem rządu lubelskiego, Jędrzejem Moraczewskim na czele.

  Rząd ten zaczął prowadzić skrajnie lewicową, a przy tym przyjazną Niemcom politykę. Cały szereg zarządzeń tego rządu, po prostu prowokacyjnych wobec społeczeństwa, budził w tym ostatnim coraz większą opozycję.
  (.)
  JAK REAGOWAŁ PIŁSUDSKI NA POWSTANIA I ZRYWY NIEPODLEGŁOŚCIOWE POLAKÓW

  A tymczasem Poznańskie szykowało się do powstania. Istniały tam tajne polskie komitety polityczne, poufnemi nićmi (przez Szwajcarję) połączone z Komitetem Narodowym w Paryżu, oraz istniała narodowa kadra siły fizycznej: organizacja sokola. Sokoli polscy pod zaborem pruskim, po nierealnych pomysłach dywersyjnych na początku wojny, oraz po dłuższym okresie przymusowej, względnej bezczynności, od połowy lata 1918 roku prowadzili przygotowawcze prace i ćwiczenia związane z zamiarem urządzenia zbrojnego powstania

  Gdy wybuchła w Niemczech rewolucja, organizacje narodowe polskie natychmiast pochwyciły okazję, by niespostrzeżenie ująć w zaborze pruskim jak najwięcej władzy w swoje ręce. Do potworzonych we wszystkich garnizonach niemieckich rewolucyjnych rad żołnierskich, wszelkimi drogami podostawali się Polacy i zręcznie posługując się hasłami rewolucyjnemi i socjalistycznemi, oraz unikając przedwczesnego ujawniania swych istotnych celów, zdobyli sobie w nich mocne stanowisko. W utworzonych oddziałach utrzymujących w kraju porządek, t.zw „strażach ludowych”, Polacy, (których główną kadrą byli sokoli), zdobyli sobie stanowczą przewagę.
  Rozmaitymi sposobami gromadzili Polacy zapasy broni, formowali coraz to nowe oddziały zbrojne, rzekomo służące sprawie rewolucji niemieckiej, a w istocie służące Polsce, obejmowali w swoje ręce coraz to nowe dziedziny władzy i obsadzali swoimi ludźmi coraz to nowe urzędy. Coraz to większą rolę zaczął odgrywać w Poznaniu tajny do niedawna, polski Komitet Obywatelski (dopasowany do nomenklatury rewolucyjnej przez przemianowanie na Radę Ludową m. Poznania) – coraz to bardziej odsuwane były w cień „rady żołnierskie”, w których zasiadała pewna liczba Niemców. Ewolucyjną drogą Poznańskie przechodziło stopniowo z rąk niemieckich w ręce polskie.
  Wreszcie – Berlin się spostrzegł. Zaczęły napływać do Wielkopolski nowe oddziały wojskowe, niezarażone duchem rewolucyjnym, złożone z rodowitych Niemów. O ile Kongresówkę Niemcy porzucili bez prób oporu, o tyle Poznańskiego, które zdążyli już zacząć uważać za część swojej ojczyzny, nie mieli najmniejszego zamiaru dać i gotowi byli zacięcie go bronić.
  Zbliżała się chwila rozstrzygającego starcia. Trzeba było przygotować się do walki.
  Delegacja działaczy poznańskich (Trąmpczyński, ks. Adamski) udała się do Warszawy, by się dowiedzieć od Piłsudskiego, czy można liczyć na jakąkolwiek pomoc z Kongresówki.
  PIŁSUDSKI OŚWIADCZYŁ, ŻE ŻADNEJ POMOCY NIE UDZIELI. (Nowa delegacja z Poznańskiego udała się do Piłsudskiego dn. 14 stycznia, z prośbą o pomoc dla zaczętego już powstania.

  Piłsudski odpowiedział:
  Nad Poznańskiem istnieje ciągle władza Niemiec. Tem postanowieniem (postanowienie rozejmu między koalicją a Niemcami, że kongres zdecyduje o losach Poznańskiego) Warszawa jest skrępowana. Patrz Pisma, mowy, rozkazy, t. V, str. 40.
  Jeśli chodzi o zasadnicze ustosunkowanie się Piłsudskiego do sprawy odzyskania Poznańskiego, scharakteryzował je najlepiej on sam w swojej mowie krakowskiej dn. 5 sierpnia 1922 r.:

  Braci Wielkopolan musiałem od razu wykreślić ze swego rachunku.

  Podobnie Piłsudski potraktował obronę Lwowa przez orlęta lwowski – dzieci i młodzież broniącą Lwowa przed atakami nacjonalistów ukraińskich finansowanych przez Austrie .

  Obrona Lwowa w r. 1918 jest jednym z najwspanialszych w dziejach porywów polskiego patriotyzmu – i chyba tylko z obroną Częstochowy przed Szwedami da się pod tym względem porównać.

  W obronie tej, będącej wynikiem porywu narodowego całej ludności, brała udział obok narodowców również i spora liczba ludzi odmiennych przekonań, którymi panujący we Lwowie nastrój patriotyczny i zapał całkowicie owładnął. Zwłaszcza garść byłych legionów i członków POW odegrała tam rolę bardzo zaszczytną. Niestety – nie da się to powiedzieć o ludziach obozu Piłsudskiego poza samym Lwowem.

  Władze austriackie w porozumieniu z Niemcami, zgromadziły stopniowo we wschodniej Małopolsce, a zwłaszcza we Lwowie, szereg pułków austriackich, złożonych w całości z Rusinów. Wycofały również stamtąd pułki, w których służyli Polacy. Dostarczyły wreszcie znaczną liczbę niemieckich doradców wojskowych i cywilnych.

  W nocy z dnia 31 października na 1 listopada 1918 roku austrjacki komendant we Lwowie, generał Pfeffer, Niemiec, oddał koszary, broń i zapasy Rusinom, którzy pozatym obsadzili cytadelę i wszystkie najważniejsze budynki w mieście. Pułki austriackie przemianowano na wojsko „ukraińskie”.

  Ogłoszono powstanie „Republiki Zachodnioukraińskiej”, która objęła władzę nad całą Galicją Wschodnią.

  Na ten zamach ruski organizacje polskie natychmiast odpowiedziały przeciwzamachem. Zorganizowane siły polskie we Lwowie składały się ze z górą 500 członków PKW (narodowych Polskich Kadr Wojskowych) oraz blisko 300 członków legionowego POW, nie licząc kilku ugrupowań drobniejszych. Dnia 31 października obie te organizacje porozumiały się ze sobą – na czele wspólnej akcji stanął komendant PKW, kpt. Mączyński

  Grupie, która ujęła w Polsce władzę, nie w smak była akcja przeciw Rusinom we Lwowie. Nietylko, że nie wysłano do Lwowa odsieczy, ale hamowano czynione w tym kierunku samorzutne wysiłki.

  Warto tu przytoczyć urywek z rozdziału p.t. Odsiecz wyżej wymienionej książki brygadjera Mączynskiego (t. I, str. 291), traktujący o trudnościach w przełamaniu oporu w sprawie grup odsieczy w Krakowie ze strony pewnych czynników mających wpływ w kołach, rządzących naonczas w tym mieście:

  Lwów kilkakrotnie wysyłał do Krakowa i Warszawy drogą lotniczą emisarjuszy zarówno cywilnych, jak wojskowych (pierwszy wyleciał dn. 8 listopada por. Stec wraz z prof. St. Strońskim).

  Delegaci ci mieli za zadanie poinformować rząd i społeczeństwo o rozpaczliwej walce Lwowa i o potrzebie natychmiastowej pomocy.

  W całej Polsce, a przede wszystkim w usposobionej wysoce patriotycznie Warszawie, dochodziło do burzliwych manifastacji. Ludność domagała się powszechnego poboru, a choćby tylko umożliwienia ochotniczego zaciągu – i wysłania wojsk pod Lwów. Piłsudski był jednak nieugięty. Nie przyjmował delegatów, lub przyjąwszy ich, zbywał ich niczem, oraz prawił im impertynencje i wojsk do Lwowa nie wysłał.

  Irytował się tylko nastrojami społeczeństwa, które domagało się walki o Lwów. Charakterystyczne próbki tej irytacji zawarte są w raporcie por. Eustachiewicza, który jeździł ze Lwowa do Warszawy i z Piłsudskim osobiście rozmawiał. Raport ten przedrukowany jest w przypisach do książki Mączyńskiego, tom II, str.244-245.

  Inną taką próbkę podał sam Piłsudski w swoim odczycie Obrona Lwowa:

  Razu pewnego w Belwederze, gdy z codziennym rannym raportem wchodził do mnie adjutant by mi zameldować o audjencjach powszechnych, znalazł mnie w niebywałej dotąd postawie. Przy boku leżał pistolet i powiedziałem adjutantowi, patrząc mu w oczy i grożąc, słowa: „Lwów, a strzelam!”1 Adjutant przerażony wyszedł i skreślił wszystkie audiencje w sprawie Lwowa. (Pisma, mowy, rozkazy tom VI, str. 154).

  Postawa społeczeństwa była jednak tak stanowcza, że odsiecz Lwowa dokonywała się wbrew Piłsudskiemu – wyrastała mu niejako nad głową. Poza pierwszą grupą z Przemyśla, coraz to nowe oddziały ruszały pod Lwów. Tworzył się tam stopniowo front regularnej wojny polsko-ruskiej.

  Jak się Piłsudski zapatrywał na sprawę odsieczy, a zwłaszcza na jej cel, dowodzi najlepiej następujący urywek z listu Piłsudskiego do gen. Roji z dn. 18 listopada 1918 r. (cyt. Legendy i fakty, str. 138).

  Skoncentrowanie większej siły w Przemyślu ma na celu nacisk na stan rzeczy we Lwowie i przygotowania w celu jego obsady. Wiadomości otrzymane są bardzo sprzeczne, stąd wynika obowiązek częstego informowania. Poglądy polityczne na sprawę są również sprzeczne, stąd wynika nieokreśloność politycznej instrukcji, którą dać Wam mogę. Brzmi ona, że my nie przesądzamy wcale, jak ostatecznie się ułoży rozgraniczenie pomiędzy Rusią, a Polską, nie możemy jednak dopuścić, by nas wykurzano i rabowano. Jeśli położenie Wasze będzie pozwalało, to musicie sami decydować.

  A więc, jak wynika z tych słów, Piłsudski uważał za rzecz sporną, czy Lwów ma należeć do Polski… (W Pismach, mowach i rozkazach Piłsudskiego, t.V, str. 13, w liście tym zamiast „wykurzano”, drukowano „wyrzynano”. Należy dodać, że w dniu datowania listu grupa przemyska już była skoncentrowana w wyniku zarządzeń gen. Rozwadowskiego i dr. Skarbka.

  Oto cały Piłsudski: najpierw to: Lwów, a strzelam!, a wkrótce polem idiotyczna wyprawa na Kijów zakończona na przedpolach Warszawy w 1920 roku!

  FRAGMENTY: JĘDRZEJ GIERTYCH, O PIŁSUDSKIM, LONDYN 1987

  Był to człowiek wielkiej pychy, oraz o umiejętności podporządkowania sobie ludzi i komenderowania nimi. Miał właściwości osobistego czaru, który pociągał do niego ludzi. Miał także rodzaj zdolności hipnotycznych, które sprawiały, że niektórzy ludzie ulegali mu w sposób irracjonalny, wcale nie dbając o to, jakie są rozumowe podstawy jego polityki. Przy tym, był to nie tylko rewolucjonista, wyznawca Marksa i sojusznik i stronnik rewolucjonistów rosyjskich.

  Są tacy, którzy myślą, że Piłsudski przyczynił się w pierwszej wojnie światowej do odbudowania niepodległej Polski — czy nawet te niepodległość odbudował — i że w bitwie warszawskiej w 1920 roku pobił Rosję.

  Ci co tak mysią, wyobrażają sobie czasem, że doszli do tych poglądów własnym rozumem i przestudiowaniem historii. W istocie, są oni ofiarami złej, szkodliwej dla Polski propagandy. Zostali przez tę propagandę przerobieni, a nawet w istocie, jakby zahipnotyzowani.

  Propaganda ta jest dziełem sił wrogich Polsce. Jej głównym celem jest spowodowanie, by większość Polaków uformowała się we front polityczny, posłuszny Niemcom. Piłsudski jest znakomitym symbolem poddania się Polaków polityce niemieckiej. Kto wierzy w Piłsudskiego jest już przez pół zdobyty dla polityki niemieckiej i jej celów. Wpływ niemiecki zresztą w chwili obecnej tylko w małym stopniu działa bezpośrednio

  Propaganda niemiecka sączy, kropla po kropli, hasła propagandowe, dogodne dla Niemców, a w istocie wrogie polskiemu narodowi. Wśród tych haseł, sączy ona uwielbienie Piłsudskiego i jego kult.

  Ta propaganda Piłsudskiego jest dla Polski niezmiernie szkodliwa. Trzeba jej się koniecznie przeciwstawić.

  Trzeba sprawić, by większości Polaków, a zwłaszcza Polakom młodym, spadło bielmo z oczu i by nareszcie zaczęli widzieć i rozumieć prawdę.

  Największą winą Piłsudskiego wobec polskiego narodu jest, że całożyciową swoją działalnością wepchnął politykę dużego odłamu polskiego narodu, a potem polskie państwo na złą drogę polityki zagranicznej, mianowicie na drogę podporządkowania Polski dążeniom niemieckim.

  Polityka zagraniczna — to była istota polskiego losu. Polska odzyskała w latach 1918-1919 niepodległość, bo przytłaczająca większość polskiego narodu prowadziła dobrą, słuszną, prawidłową politykę zagraniczną. Niepodległość Polski zawaliła się w roku 1939 — bo trzynaście lat rządów Piłsudskiego i piłsudczyków poprowadziły Polskę po drodze błędnej, samobójczej, bezpośrednio prowadzącej ku katastrofie, polityki zagranicznej

  Ogromna cześć Polaków, to byli ludzie wprawdzie kochający ojczyznę i nieraz żarliwie Polsce oddani, ale mający pojęcia polityczne niemal dziecinne i oceniający sprawy polityczne prymitywnymi formułami demagogicznymi, a nie założeniami politycznego rozumu. Ten naiwny i uczuciowy gatunek ludzi stał się podatnym materiałem do poczynań pozornie efektownych i budzących nawet zachwyt

  Dmowski o Piłsudskim

  Fragment listu do Stanisława Grabskiego z 14 marca 1919 r.

  „Kochany Stachu! List Twój z 5. b.m. częściowo potwierdził moje pojęcia o sytuacji w kraju, częściowo obudził we mnie nowe troski.

  Od dłuższego już czasu doszedłem do przekonania, że Piłsudski śni o dyktaturze wojskowej, o roli Napoleona wypływającego na fali rewolucji.

  Ten człowiek ma różne wielce niebezpieczne strony:

  1. nie rozumie Polski, nie zdaje sobie sprawy z tego, co w niej jest potrzebne i co możliwe;

  2. nie jest człowiekiem dzisiejszym, należąc swoją konstrukcją psychiczną do I – szej połowy XIX w.;

  3. nie jest jednolity: to kombinacja starego romantyka polskiego z bolszewikiem moskiewskim, dająca się genetycznie wyjaśnić;

  4. nie jest sobą, ale przedrzeźnia wielkie wzory historyczne, co zawsze prowadzi do czynów poronionych;

  5. otrzymawszy posadę boga od jołopów, którzy go otaczają, usiłuje być większym, niż go Pan Bóg stworzył, robi pozory siły wielkiej, poza którymi ukrywa się słabość itd. Robi czasem na mnie wrażenie wołu, któremu wydaje się, że jest bykiem, i wdrapuje się na krowę…

  Taki człowiek, podniecany przez swoich współkonspiratorów, łakomych na władzę, łatwo gotów pokusić się o zamach na sejm.

  Zamach taki, moim zdaniem, skazany jest na fiasco w tym znaczeniu, że Polską rządzić bez poparcia narodu nikt nie jest w stanie.

  Nam wszakże musi chodzić nie o to, żeby podobny zamach spotkał się z niepowodzeniem, ale o to, żeby zamachu nie było.”

  Rządy Piłsudskiego i jego ekipy zakończyły się dla Polski tragicznie. W wyniku II wojny światowej zginęło ponad 8 milionów Polaków.

  Obszerne fragmenty Raportu general Izydor Modelskiego

  Linki do całość Raportu

  http://79.173.24.103/zasoby_www/dokumenty/gen.modelski_przyczyny_kleski_wrzesniowej_1939r

  Jedna z pierwszych czynności generała Władysława Sikorskiego w Paryżu po klęsce wrześniowej było powołanie Komisji do Zbadania Klęski Wrześniowej

  Jest to dokument przerażający – pisze general Izydor Modelski

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ

  MARSZAŁEK RYDZ – ŚMIGŁY
  PRZYPISYWAŁ KLĘSKĘ WRZEŚNIOWĄ PIŁSUDSKIEMU
  Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej ( próba syntezy)”
  “Jest to wyciąg z olbrzymiego wspaniałego dzieła
  Opracowanego w Londynie w 1941 roku, na podstawie miedzy innymi

  Dokumentów- relacji, złożonych w Patryzy do naszego Biura Rejestracyjnego
  przez:

  21 generałów i dowódców Wielkich Jednostek
  61 oficerów Sztaby Generalnego i pracujących w sztabach
  9dowódcow piechoty dywizyjnej I artylerii dywizyjnej
  21 dowódców pułków
  13 dowódców batalionów(dywizjonów) i innych majorów
  37 dowódców poddziałów
  117 młodszych oficerów

  Całość opracowania obejmuje 293 strony maszynopisu formatu kancelaryjnego. Wyciąg przygotowany przeze mnie obejmuje tylko podstawowe ujecie odpowiedzialności za klęskę wrześniowa Józefa Piłsudskiego. Oryginał zawiera tysiące dalszych bezcennych szczegółów I osądów.”

  Dokument oznaczony jest jako ściśle tajny, rzecz prosta , po upływie więcej niż 38 lat(Obecnie 69) tajność at już nie obowiązuje. Normalnie archiwa tajne towering sa po 30 latach, a juz zwłaszcza nie może być mowy o dalszym trwaniu tajności w szczególnych warunkach polskich , gdy dawny aparat rządowy zawalił sie I jego sekrety przestały być tajemnica wymagająca strzeżenia

 11. MatkaPolka said

  KTO NIENAWIDZI NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI

 12. MatkaPolka said

  Jan Pietrzak Transkrypt wypowiedzi – Verba volant, scripta Manet

  Święto niepodległości ustanowione zostało w dniu 27,04,1937 r.

  Podczas okupacji niemieckiej świętowanie podobnie jak każde inne przejawy polskości było niemożliwe
  Za wywieszenie biało czerwonej flagi groziło rozstrzelanie pod murem własnego domu.

  W czasach PRL-u manifestacje patriotyczne tego dnia były brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a uczestnicy aresztowani przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa.

  Obecnie kiedy mamy Wolną Polskę( oficjalnie i teoretycznie – komentarz mój MP) uroczystości powinny być czymś oczywistym i naturalnym. Wystarczy zgodnie z prawem zarejestrować Marsz Niepodległości.

  Okazuje się, że to nie wystarcza.

  Lewacko -anarchistyczne bojówki podszczuwane przez media [ media żydowskie i niemieckie – dopisek mój] chcą nasze święto zakłócić . Zamierzają prowokować awantury, drwić z patriotyzmu , nie pozwolić na oddanie hołdu twórcom niepodległości.

  Ciekawe jest proszę państwa,
  KTO TAK BARDZO NIENAWIDZI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI
  że ma czelność albo rozkaz zakłócać polskie święto.

  *Historyczne rzecz biorąc są to mordercy NKWD z Katynia, Miednoje , Charkowa
  *Oprawcy z obozów śmierci Auschwitz, Treblinki , Majdsanka , Sobiboru
  *Niemieckie plutony egzekucyjne z warszawskich ulic
  *Zwyrodnialcy z Łubianki,
  *Personel Pawiaka
  *Kaci z Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego z Rakowieckiej,
  *Zabójcy stoczniowców z 1970 r.
  *Podwładni SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha – sprawcy rzezi Woli
  *Spadkobiercy Suworowa dokonujący rzezi Pragi
  *Uczestnicy rzezi Wołyńskiej
  *Dowódcy ZOMO-wców strzelający do górników w kopalni Wujek
  *Budowniczowie szubienic na stokach Cytadeli
  *Zabójcy profesorów lwowskich i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  *Funkcjonariusze SB torturujący księdza Popiełuszkę
  *Przebrani w sędziowskie togi egzekutorzy Rotmistrza Pileckiego i gen. Fieldorfa
  *Nadzorcy Kulturkampfu
  *Likwidatorzy Zamojszczyzny
  *Tropiciele Żołnierzy Wyklętych
  *Komendanci tysięcy transportów Polaków wywiezionych na Syberię
  ( To samo dotyczy wywózek Polaków do Niemiec – dopisek mój )
  *Pogromcy Solidarności z 13grudnia 1981 r.

  To zaledwie drobny fragment zweryfikowany przez historię długiej listy Nienawistników

  Jak widać wielu ludzi pracuje od pokoleń by zabić Polskę Niepodległość

  Powtórzmy za panem Krzysztofem Zagozdą Przewodniczącym Błękitnej Polski http://blekitnapolska.com/aktualnosci19.html

  „Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych”

 13. JO said

  W Niemczech Niemcy Rodowici zamykani sa w wiezieniach za probe zapytania sie o przeszlosc historii holokaustu.

  Polakow sie doslownie morduje finansowo, wyrzuca z Polski, deprawuje…

  Anglikow sie depopuluje Sciaganiem Murzynow i Azjatow oraz sexizmem i konsumizmem oraz wpajaniem innych ideologi…

  Francuzi gina jak Anglicy..

  Portugala i Hiszpania , Wlochy , Grecja – ginal w dlugach…

  Kiedy ta Europa sie Obudzi?

  Niech choc Dojdzie do Swiadomosci, ze Zyjemy wszyscy w Totalitaryzmie czerwonej Liberalnej Demokracji Zydowsko-Masonskiej – Eurowietyzacji

 14. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 15. amicus said

  Wszyscy powinni mówic policji, że jadą na marsz prezydenta

 16. bluke said

  „Gdyby jeszcze tego było mało, organizatorzy informują o kuriozalnym przypadku z Włodawy, gdzie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz, wraz zaproszeniem do udziału w nim!” – podaje fronda.pl.

 17. Rysio said

  Proszę zwrócić uwagę, że Jan Pietrzak wiele w swojej wypowiedzi, pomija.

  Np. to że wszystkie te marsze Niepodległości pod przewodnictwem parchatego PIS-u to skierowanie engergi ogłupionych Polaków na boczny tor, prosto w krzaki i maliny.

  No i dlaczego nie żąda dostępu do porządnego sprzętu komputerowego dla wszystkich bez wyjątku obywateli Polskich?

  PS. Straszeni mi to przypomina pochody 1-go Maja – gdy komuna wyganiała roboli na ulicę.

  Marsz i demonstracja bezbronnych niewolników to po prostu strata czasu.

 18. enter said

  Rysiu może u siebie w usraelu masz przewodników pisowskich na marszach. Członkowie, sympatycy ONR, MW czy chociażby odrobinę rozgarnięci Polacy wiedzą, że pis to, to samo parchactwo co po, palikoty, sld, mikke itp. Jutrzejszy marsz jest marszem Polaków próbującym wskrzesić Narodowego Ducha w Polakach dać siłę i roztropność w walce o odzyskanie Ojczyzny. Polacy razem w imię dobra Ojczyzny, nie pod koszernym biczem pisowskim itp.

 19. Brat Dioskur said

  Podobnie jak „uny” usiluja nam w drodze semantycznego szantazu narzucic takie nazwy jak „gej”czy „Romowie” tak i my powinnismy w koncu dokonac nomenklarutowego resetu i w miejsce slowa „policja” operowac pojeciem „milicja” a „ABW” …”SB”, itd,itp.Jezeli wiec milicja terroryzuje przewoznikow to SB nachodzi domy dzialaczy narodowych a jeden z pochodow poprowadzi sam I sekretarz rzadzacej PZPR w koalcji z ZSL.Natomiast ORMO zostalo zastapione po czesci przez Sracz(nie poprawiac)Miejska i spolki ochroniarskie bedace de facto na utrzymaniu Partii.
  Poniewaz wiedenskie gestapo pozwala czytac poszczegolne watki ,ale nie na wszystkie daje zamiescic odpowiedzi to jestem zmuszony tutaj sie podpiac pomimo tego ze jest to temat z gatunku ogolnych. Otoz nie sposob oprzec sie wrazeniu ,ze wszystkie wywiady z Giertychem sluza wylacznie jego skompromitowaniu poprzez wciaganie go w bagno antysemityzmu itp. brudne sztuczki to dziwie sie ,ze nawet wytrawni znawcy sceny politycznej w Polsce zapytuja sie rzekomo retorycznie „Roman ,kto jest twoim oficerem prowadzacym”.Jak to kto”? Kapitan Raginis!
  Teraz cos lzejszego. W jednym z reportazy wyemitowanym w TV hol. mlody dziennikarz hol. odwiedza swojego kolege w Krakowie. Ten obiecuje mu na drugi dzien pokazac miasto.Rano komunikuje mu ,ze pojada do starej dzielnicy zamieszkiwanej kiedys przez Zydow. Balem sie ,ze zaczna od Wawelu.

 20. Rysio said

  re 18. „….Jutrzejszy marsz jest marszem Polaków próbującym wskrzesić Narodowego Ducha w Polakach dać siłę i roztropność w walce o odzyskanie Ojczyzny……….”

  Najpierw trzeba wskrzesić w Polakach chęć posiadania broni palnej.
  Kałach w każdej chacie a jeszcze lepjej dwa kałachy.

  Bez tego to se wszyscy mogą maszerować w pochodach aż im nogi wlezą do d..py.

  Tak samo jak maszerowali na pochodach 1-wszo majowych za komuny w PRLu.

  Idę o zakład że, na jutrzejszych pochodach, nigdzie nie będzie transparentów (nawet jedenogo) żądających niczym nieograniczonego dostępu do broni palnej dla wszystkich Polaków.

  PS. Bezbronni Polacy, maszerujący i „walczący” o wolnść Polski, wyglądają tak samo żałośnie jak ten niby uzbrojony facet na zdjęciu – „broniący” swojej chałupy przed gangami po huraganie Sandy w NYC.

 21. Rysio said

  re 18 Enter – jeżeli wiesz to bardzo proszę napisz, którzy to przedstawiciele ONR i MW są za tym aby wszyscy bez wyjątku Polacy mieli niczym nieograniczony dosŧęp do broni palnej?

 22. bluke said

  Rysiu.
  Niestety jedyna – wśród organizatorów marszu – osoba, która jednoznacznie, głośno i otwarcie popiera swobodny dostęp do broni palnej została w tym roku usunięta z komitetu organizacyjnego.

 23. Rysio said

  re 22. Dziekuję za informację Bluke.

  Ot i macie – niepodległościowy marsz – wymóżdżonych polskich niewolników.

  Ciekawe, którą metodą będą chcieli odzyskać niepodległość?

  – maszerując aż im nogi wejdą do d….py.
  – patrzeniem z wyrzutem na oprawcę.
  – czy może, też kosami postawionymi na sztorc.

  Bez własnego pożądnego i nowoczesnego sprzętu komputerowego ani rusz.

  Dopóki nie zobaczę polityka, który będzie się go domagał dla wszystkich bez wyjątku Polaków i mówił o nim głośno i wyraźnie, to ni cholery nie uwierzę w przefarbowane, parchate, cwane lisy, które ze wszystkich sił utrzymują w mocy bezprawie hitlerowskie i stalinowskie: „żadnej broni dla Polnishe banditen”.

  Na coś takiego to poleci bojkotka i do niej podobni użyteczni durnie.

  Rysio jest za stary wróbel aby aby się dać nabrać na takie plewy.

 24. Rysio said

  re 22. Bluke, co to za osoba?

  Czy gdzieś pisze?

 25. alexirin said

  ja tego nie rozumiem marsz niepodleglosci to chyba tusek z komorem powinni organizowac jako przedstawiciele narodu (tylko którego?:) ) ?? czy rzadzacy naszym krajem to polacy czy zaprzancy ????

 26. JO said

  ad.25. Oczywiscie , ze niePolacy.

  To tacy Polikoci , aktorzy Talmudzisci, tacy Kwasniewscy – Stolzmanowie…

 27. JO said

  Tragikomiczne jest, ze Uni wcisneli do Glowy „Ukraincom i Polakom” , ze sa innym Narodem a „Polak i Ukrainiec” Patrzy na Zydow i widzi w nich przedstawicieli swojego Narodu.

 28. bluke said

  Rysiu!
  Chodzi oczywiście o znienawidzonego przez niektórych pana Janusza Korwin-Mikkego. Na youtube jest od groma materiałów.
  Na szybko coś takiego:
  część 1: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4bpRD6-KLXc
  część 2: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=z4ZBoGBaHHY

  Ciekawy program, JKM przyszedł do studia z rewolwerem.

  Jest też blog pod adresem http://korwin-mikke.pl

  pozdrawiam

 29. marta15 said

  w Kanadzie szatanisci rozbestwiaja sie na dobre.
  http://www.lifesitenews.com/news/39hate-crimes39-bill-would-allow-men-to-use-womens-restrooms-pro-family-gro?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+LifesitenewscomLatestHeadlines+%28LifeSiteNews.com+Latest+Headlines%29

 30. marta15 said

  tu bardzo ciekawa info o masownym strajku glodowym w Turcji
  “……..One of the main reasons the Prime Minister and the AKP government can remain in such complete denial, refuse to consider the prisoners’ demands and violate human rights so openly is due to U.S. support.
  Not only does the United States see Turkey as its ally in NATO and have a military base in Turkey, but it also constantly presents Turkey as an example of the perfect combination of Islam and democracy in the Middle East.
  Quite recently Hillary Clinton made a statement supporting Turkey in any course of action it decided to take on Syria. This feeling of security in its position as the main U.S. ally in the Middle East other than Israel, is what allows Turkey to usually fall beyond the scope of international criticism with regards to how democratic it actually is.
  Any support from the United States for this hunger strike and demands voiced by the Kurdish prisoners would, therefore, have an immense impact on Turkey’s international image…..”
  http://mondoweiss.net/2012/11/us-silent-as-thousands-go-on-hunger-strke-in-turkey-for-kurdish-political-rights.html

 31. Rysio said

  re 28. Eeeeeeeeee tam, już to widziałem.

  JKM i ten jego pistolecik na kapiszony.

  😦

  Ja nie mówię o zabawkach, ja mówię o konkretnym niczym nieograniczonym dla każdego bez wyjątku Polaka dostępie do militarnej broni palnej.

 32. antka kobity szwagra brat said

 33. Kronikarz said

  Marsz Niepodległości tu :

  http://netvi.tv/marsz/

Sorry, the comment form is closed at this time.