Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Komu przeszkadza ogniomistrz Kaleń?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-10 (Sobota)

kaeln„Nasze Słowo” uzurpuje sobie prawo do, jakby to powiedzieć, cenzurowania wszystkich poczynań Polaków, i tych z komuny i tych dzisiejszych, zapominając o tym, że miłośnicy nacjonalizmu ukraińskiego, a do nich należą także redaktorzy „Naszego Słowa”, wywodzą się w prostej linii, z miłośników i wychowanków hitlerowskich. Patrz 14. Dywizja SS – Galizien. Wchodząc do służby w SS – Galizien przysięgę składali na wierność Hitlerowi.

Jeden z dowodów mojego twierdzenia zawarty jest w numerze 44 z 28 października 2012 roku „Naszego Słowa”. Tytuł artykułu: „Kaleń, Szarik i Kloss”. Redaktor artykułu podpisujący się „gs” wyraźnie domaga się od Polski, by przed każdym wyświetlaniem któregoś z tych filmów dać słowo wstępne. Nie wypowiada się jednak do końca, co w tym słowie ma być zawarte. Można się tylko tego domyślać czytając cały artykuł. O ile mi wiadomo film „Ogniomistrz Kaleń” w bardzo jasny sposób uzasadnia potrzebę wprowadzenia w 1947 roku Operację „Wisła”. Wystarczy obejrzeć film i wszystko staje się jasne. Jest on po prostu zaprzeczeniem tak długo budowanej przez miłośników nacjonalizmu ukraińskiego teorii „zbrodni” państwa polskiego, że operacja „Wisła” to było przestępstwo wojenne, inaczej mówiąc zbrodnią przeciwko ludzkości. Wchodząc w szczegóły „Nasze Słowo” pisze, że: Kaleń” nie odzwierciedla, a w wielu przypadkach – wykrzywia obraz wspólnego tragicznego polsko-ukraińskiego minionego czasu. Można pogodzić się z tym, że widza przyciągają wspaniali aktorzy”.

Jedno zdanie a tyle fałszu. Największym fałszem jest wspólny, tragiczny, los obu narodów. W ten sposób potwierdziła się teza, że miłośnicy nacjonalizmu ukraińskiego dążą do zrównania zbrodniarza z jego ofiarą. Trudno jest pisać na ten temat bez łopatologii. To nie dotrze do wykrzywionej wyobraźni spadkobierców rizunów, banderowców i im podobnych. Nie sądzę, by autor artykułu widział z bliska to, co się działo na Kresach Wschodnich i w Bieszczadach.

Totalna krytyka czasów komunistycznych. Jednak za czasów komunistycznych, na przykład, satyra była bez porównania lepsza niż dzisiaj. Dzisiejszy Jan Pietrzak daleki jest od Pietrzaka tamtych czasów. Nie będę podawał przyczyny. Zenon Laskowik i Bohdan Smoleń to niezastąpione wzory. Długo musimy czekać na taką satyrę. Na pewno aktorzy się nie zmienili. Zmieniły się władze. To poddaję pod rozwagę redaktorom „Naszego Słowa”.

Wracając do artykułu w tygodniku, trzeba najpierw ocenić siebie, ocenić poczynania swoich pobratymców i dopiero wtedy poddać je ocenie tak zwanej opinii. Według mnie redaktorzy nie są przypadkowymi ludźmi, na przykład z łapanki ulicznej. Polacy naliczyli trochę ponad 200 tysięcy zamordowanych Polaków, dzieci, kobiet, starców i w ogóle bezbronnych ludzi, zamordowanych przez pobratymców redaktorów „Naszego Słowa. Do tej pory nie usłyszałem jeszcze ani razu słowa przepraszamy, chociaż Polacy czynili to wielokrotnie. Również nie usłyszałem ani jednego nazwiska ukraińskiego mordercy, który brał udział w rzezi. Wygląda na to, że wszędzie były tylko przypadki. Komuś się zachciało wymordować sąsiadów, więc poszedł i to uczynił.

Normalni Ukraińcy nie interesowali się tym. 200 tysięcy zamordowanych Polaków 80 tysięcy zamordowanych Ukraińców i setki tysięcy zamordowanych Żydów i dzisiaj nikt nic nie wie. Czy to nie zakrawa na kpiny w tak poważnej sprawie? Dzisiaj żąda się słowa wstępnego przed projekcją filmu, by przypadkiem nie rozsypał się domek zbudowany z piasku, zbudowany przez miłośników nacjonalizmu ukraińskiego. Domek ten nazywa się zbrodnią operacji „Wisła”. „Ouniwci” mordowali i swoich. Z nazwisk wiedzieli kogo mordują. Dzisiaj nie wiedzą kto to był „Łysy”, Kubijowicz, „Piwnycz”, „Czuprynka”, Bandera, i wielu, wielu innych. Całkowita amnezja opanowała miłośników Bandery.

Pamiętam doskonale jak przyjeżdżały do Zasmyk delegacje bulbowców na „rozmowy” dyplomatyczne.  Rozmowy odbywały się na plebanii. Z polskiej strony uczestniczyli ks. Michał Żukowski – proboszcz parafii zasmyckiej, dowódca samoobrony w Zasmykach por. „Jastrząb” – Władysław Czermiński, zastępca dowódcy samoobrony „Znicz” – Henryk Nadratowski. Po rozmowach, pod osłoną polskich żołnierzy delegaci ukraińscy, byli odprowadzani do granicy Zasmyk z Piórkowiczami i stamtąd dopiero odjeżdżali bez eskorty, ale to był już ich własny teren. To powtarzało się kilkakrotnie, już nawet po krwawej niedzieli. Widziałem wszystkich, bowiem mieszkałem przy drodze wiodącej do Piórkowicz – wsi ukraińskiej. Nasze pola graniczyły z polami ukraińskimi w Piórkowiczach.

Do Kustycz, na podobne rozmowy, pojechała delegacja polska pod dowództwem Jana Zygmunta Rumla „Poręby”. Było ich trzech, w tym furman Dobrowolski. Do Kustycz dojechali. I w tym miejscu urywa się wieść o tych ludziach. Doszły tylko strzępy wiadomości, że rozerwano ich końmi, i że gdzieś zakopano ich szczątki. W ostatnim dwudziestoleciu były czynione starania odnalezienia szczątek. Bezskutecznie. Dzisiaj ja zadam pytanie „bezstronnym”, „obiektywnym” redaktorom „Naszego Słowa”: podajcie, tak jak to ja uczyniłem, nazwiska rozmówców z delegacją polską, podajcie również dalsze losy polskiej delegacji. Wówczas będzie można prowadzić rozmowy również i na temat „Ogniomistrza Kalenia”.

W tej chwili redaktorom „Naszego Słowa”, pozostaje w ramach normalnej wymiany zdań, swoją „prawdę” napisać we własnym czasopiśmie lub własnym programie telewizyjnym i niech widz, czytelnik, sam rozstrzyga o racji ich głosicieli. Nakazywanie aby „Kultura” wyświetlane filmy poprzedzała wstępami, tłumaczeniem się dlaczego to robi, jest delikatnie mówiąc niekulturalne ze strony redakcji „Naszego Słowa”. Maluczko, a przeczytamy zdanie, aby scenarzysta przed złożeniem scenariusza do produkcji, poddawał cenzurze swój tekst, oczywiście cenzurze z „Naszego Słowa”. To nie należy do dobrego tonu. Nauczyciel w szkole sprawdzając klasówkę ucznia wskazuje na błędy popełnione przez delikwenta. Nie zostawia uczniowi swobody – popraw nie wskazując co ma poprawiać. „Nasze Słowo” czyni to z premedytacją. Oj, nieładnie, nieładnie! To można zrozumieć dwojako.

„Naszemu Słowu” nie podoba się film „Ogniomistrz Kaleń” , a właściwie bohater filmu. I tu jest chyba sedno sprawy. Film był kręcony przed 1961 rokiem. Wówczas jeszcze nie było konia trojańskiego (uchwały senatu potępiającej operację „Wisła”). Treść filmu bardzo zbliżona do prawdy. Proszę zauważyć, że pół wieku temu, jeszcze dymiły zgliszcza po zabudowaniach opuszczonych przez miejscową ludność, a podpalane przez resztki banderowców. Jeszcze żyli liczni świadkowie i… ludobójcy i ci, którzy realizowali operację „Wisła”. Trudno było więc robić coś, co nie było przynajmniej zbliżone do prawdy. Jeszcze nie wszystkie rany, w pełnym znaczeniu tego słowa, pogoiły się. Bieszczady to była sprawa państwowa. Nie mogło więc państwo sprawy pozostawić samej sobie.

W komunie też żyli ludzie. I tacy również ginęli. I proszę pamiętać, że i komuniści też nie chcieli ginąć w walce z banderowcami. Walczyli z banderowcami broniąc niewinnej ludności, bez względu na narodowość i wyznanie. Bowiem ginęli wszyscy bez wyjątku, którzy nie chcieli współpracować z bandytami, lub po prostu z rizunami. Dzisiaj tylko z ludźmi, którzy żyli w tamtym czasie można prowadzić na ten temat dialog. Człowiek w czasie bitwy jest inny. Zupełnie inaczej myśli. A poza tym w czasie bitwy nie ma bohaterów. Bohaterowie pojawiają się w miarę upływu czasu. Znam to doskonale z autopsji. W czasie pierwszej bitwy, ze strachu człowiek nosem zrobiłby okop, byleby się tylko skryć. W następnych bitwach człowiek obojętnieje. Strzela bo musi. Bo gdy przestanie strzelać, to sam zginie. A wtedy? Bliscy będą płakać. I to jest mottem każdej „bohaterskiej” bitwy.

Dzisiaj rozmowa z młodymi propagandystami, a do nich zaliczam redaktorów „Naszego Słowa”, prowadzi do nikąd. Rozmowa z takimi, to tylko gra słów. W czasie bitwy nie ma komunistów. Są tylko żołnierze. Ale tego nie zrozumie młody propagandysta, przesiąknięty do szpiku kości nienawiścią do znienawidzonych nacji. Młody propagandysta czeka tylko na hasło „idemo rizaty Lachiw”. Dowody? Masłowski nie wystarczy? A dziennikarka z Kijowa?

Pan (gs) twierdzi, że „Ogniomistrz Kaleń” to dzieło komuny. Oto znajomość historii tej wielkiej i tej małej! Trudno jest podejmować jakąkolwiek dyskusję na ten temat. Komuna nas zmusiła, powtarzam, zmusiła do pewnych poczynań i zachowań w ogóle. Natomiast nacjonaliści ukraińscy, hitleryzm przyjęli dobrowolnie z entuzjazmem. Można zaryzykować twierdzenie, że za ich wolą. Po umundurowaniu się defilowali przed zbrodniarzami hitlerowskimi, składali przysięgę na wierność Hitlerowi. W rocie przysięgi nie ma nawet wzmianki o Ukrainie. I co najciekawsze w wierności złożonej w przysiędze, trwają do dzisiaj. Przekazują ją następnym nacjonalistycznym pokoleniom.

Zgadzam się z jednym. Z potrzebą zaopatrzenia filmu wstępem. Moim zdaniem, bardzo mocno powinien być zaakcentowany tekst przysięgi złożonej Hitlerowi przez nacjonalistów ukraińskich. Ponadto jako motto powinien, wzorem melodii niektórych filmów, co pewien czas, powtarzać fragmenty roty przysięgi, by widz wychodzący z kina mógł powtarzać pewne słowa. Rzeczywiście filmowi tego wyjaśnienia brakuje.

Do Bieszczad wkroczyły jak wiadomo oddziały 14. Dywizji SS-Galizien i tam chciały budować swoje państwo. Oddziały te nie miały miejsca ani w Radiańskiej Ukrainie, ani na Słowacji, dopiero po operacji „Wisła” przemaszerowały do Anglii, by tam udawać umęczonych Polaków. Film „Ogniomistrz Kaleń” i Operacja „Wisła” to efekt działalności, w Bieszczadach, 14 Dywizji SS-Galizien, dopiero od niedawna zwanej „Hałyczyną”, oczywiście dla zamydlenia oczu niewiernym. Można się tylko zastanowić nad jednym: kiedy nacjonaliści ukraińscy przystąpią do budowy pomnika Hitlerowi.

Antoni Mariański
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 37 do “Komu przeszkadza ogniomistrz Kaleń?”

 1. Kazik said

  Skryba z Naszego Słowa nie podpisuje artykułu swoim nazwiskiem . Niech nam się przedstawi . Mamy prawo go znać , gdyż na niego i to coś idzie określona ilość pieniędzy polskich podatników . Propagowanie faszyzmu niemieckiego jest zabronione i z urzędu powinna się tym draństwem zainteresować prokuratura i policja . Jak chcą mieć gazetę to proszę bardzo , ze swoich pieniędzy i w zgodzie z prawem i prawdą .

 2. JO said

  Zydo UPO wcy…dziala Polske
  Romana K „phenomen”…

 3. RomanK said

  Kazik,,ten rezunski pomiot ma takie samo prawo do anonmiowosci… jak wiekszosc tu patryjotow na Gajowce…L-)))))))
  Malo///tak samo mysli..czuje..i po swojemu swoja krzywde zuje…dokladnie tak samo…
  Popatrz..najlepiej zobacz calosc:

  Taki Ogniomistrz Kalen na wspak…jak wszystko…Pamietaj lotry, zdrajcy, tchorze i glupcy zawsze pracuja w scislej koalicji…..przeciw ..permamentnie zdziwionym- tym- co sie dzieje….wokol nich.
  A propos..prokuratura i sluzby( pytanie czyje???)…interesuje sie chlopakami organizujacymi Marsze…wyluskuje ich,,i stawia na Wielki Show..na ktory sciaga bojowki z Hiszpanii, Wloch i Niemiec( juz w drodze)..Wiadomo rzadzi zimny kagiebista..bojowki jada z Hiszpani:-)))Niemiec etc ale z „zachodu” jak to w przypadku ruskim zwykle bywa”=___

 4. JO said

  Zatomizowano Polakow, podzielono Rzeczpospolita, skierowane Nas przeciw sobie wywolaniem Zbrodni Wolynskiej I sie smieja Zydow Pokolenia, zy my w tancu chocholim wciaz w bolu zyjemy z pretensjami Polak z judeopolonii I Polak z judeoukrainy…

  Przezywamy, bolejemy nie widzac, ze tak wlasnie Ma byc. ..tak zaplanowano, taki cel zydow wiecznej niezgody z powodu Dramatu Jednej Naszej Rodziny.

  Smieja sie Zydzi, jak to iCh tatusiowie podzielili I rzadzili Nami I wzor maja do Nasladowania I to kontynuuja..

  Gdybysmy bylo Katolikami/Ortodoksami to zobaczylibysmy Prawde, ze jesesm sterowani, manipulowani, ze nasze uczcia sa manipulowane bysmy wiecznie sie oddala li od siebie tworzac juz inna Grupe niby Narodu Rzadzonego Przez Zydow.

  My zbyt blisko Patrzac nie widzimy tej perspektywy, ktora Zudzi obrali I Maluja Obraz.

 5. JO said

  Dajac sie wciagac w skrajnie strony Dwoch Grup tej samej Rodziny, popelnia my. Grzech Nadmiernej Rozpaczy, ktory zaslania nam Obraz Poteznej Manipulacji I jego celu majacego Nas Niszczyc, dzielic.

  Na czele obu Grup sa Zydzi lub iCh Zydowski Duch

  kazdy z Nas po obu stronach idac za Zydami winien jest Zbrodni , bo Ja Kontynuueje, urzeczywistnia Podzial Jedej Rodziny zainicjowany Przez Zydow.

  Strona Judeoukrainska , ktora stawia pomniki WINNA jest kontynuacji Tej Zbrodni, wiekrzej od Smierci ludzi wowczas, bo Zbrodni Morderstwa Ducha Narodowego, Prawdziwie Ukrainskiego, Galicyjskiego, Prawdziwie Ruskiego, Prawdziwie Polskiego Ducha Winni sa Ci z judeopolonii, bo ZABIJAJA, urzeczywistniaja zapoczatkowana idee zabiciu Ducha Prawdziwie Polskiego, Wolynskiego, Kresowego.

  Sa sytuacje, kiedy tylko Chtystus, Tylko Bog, ktory jest Wzorem , powinien byc na ustach , ktory jest Prawda.

  My w judeopolonii wyrzekajac sie Prawdy, gloszac Falsz , ze ponislismy krzywde ze strony Ukraincow, uczestniczymy w Zbrodni.

  Nie widzimy, ze Zudzi zalozyli pulapke Talmudyczna I dlatego nie potrafi my z niej wyjsc.

  dalismy sobie wmowic , ze jestesmy Roznymi Narodami I zabieramy konsekwencje tego sztanskiego Klamstwa.

  Gdybysmy mieli w swiadomosci, ze to Nasi Dziadowie, Dzieci Zabijaly Naszych Ojcow, dzieci, to wowczas problem rozwiazalismy by od razu. Szukalibysmy bledu w wychowania, relacjach Rodzinnych I winnego Idei Zabijania.

  Odkrylibysmy Prawdziwego Morderce I mechanizm niszczacy Rodzine.

  Bol, przejelibysmy na siebie oddajac go Chrystusowi I bylibysmy wolni od niego a Problem w Ciszy pozostalby w Rodzinie jako Nauka , przestroga przed Duchem Zla I Tymi co mu sluza.

  Bylibysmy silni. Przeciwstawilibysmy sie Zlu I Zydom

  Rodziny po obu stronach ratujac, dajac I’m Przyszlosc

 6. JO said

  Krzywda Smierci jest mniejszy od tej, w ktorej Zabijajacy popadl.

  Wyobrazmy sobie, zdajmy sobie sprawe, ze ten Zabity, jest w Raju a zabijacy nie tylko Dusze swa Zatracil, ale I obciazyl Zycie Najblizszych mu osob.

  To Zabijajacy sa naszymi Ojcami, Dziadami, Dziecmi, Zonami, Mezami….RODZINA najblizsza.

  Och Jezu Drogi Moj, cZyz mojej najblizszej Rodziny Dusze mam Potepic?…nawet, ze zabijala innych z Rodziny?

  Nie, to nie Ci co umarli w meczarniach sa najwiekszymi pokrYwdzonymi a Ci co zabijali I iCh najblizsi I w tym My Sami.

  To ONI sa nasza Rodzina.

  Gdzies Zabraklo milosci w tym I z Mojej Strony I dopuscili sie Morderstwa. Zlo, Klamstwo do nich dotarlo, pochlonelo iCh Dusze.

 7. JO said

  I co Panowie ze Slowa Naszego. Chcecie dla Moich Braci we Lwowie, Stanislawowie….Wolyniu, Bieszczadach….Krakowie, Mazowszu Kochanym , Podlasiu Budowac Wielka Ukraine?

  Jezu Drogi, Budujcie Ja. Budujcie Ja tak jak Glosicie w Ukrainskim Kosciele Katolickim …w Oparciu o Boga, Droge, Prawde I Zycie.

  Ja niczego Innego nie Pragne

 8. JO said

  Ad.3. Ty Romanie jestes Upadlakiem, Takim Unym, w ktorym Duch Zla siedzi, ten, ktory Popchna Moja Rodzine Do Zabijania Mojej Rodziny

 9. JO said

  Ty Romanie , jeztes Upadlakiem, ktory Grzeszy Przeciwko Duchowi Swietemu, Klamstwem, Obluda.

  Ty zabijasz Moja Rodzine , Moja Ukraine

 10. Rysio said

  „………..Tytuł artykułu: „Kaleń, Szarik i Kloss”. Redaktor artykułu podpisujący się „gs” wyraźnie domaga się od Polski, by przed każdym wyświetlaniem któregoś z tych filmów dać słowo wstępne.Nie wypowiada się jednak do końca, co w tym słowie ma być zawarte.”

  Jak to co? Wyjaśnienie, kto zacz, ci „bohaterowie”

  Szarik – pies, razem z ogłupioną załogą (na wpół polską, gruzińską i radziecką) „wyzwalali” Polskę – a tak naprawdę to ją zniewalali i wpychali w ręce sowietów i żydo-komuny.

  Kloss – sowiecki agent NKWD. Mówiący biegle po rosyjsku, niemiecku i polsku. Żydo-komuna ze wszystkich sił starała się z niego zrobić bohatera Polskiego. Udało się jej to w 100%.

  Kaleń – żołnierz LWP, biorący udział w deportacji Łemków z Bieszczad, pod dowódctwem parcha, tego co to niby się kulom nie kłaniał – hehehe.

  Ta deportacja łemków, przez żydo-komunę i polskich niewolników, noszących kostiumy rządowe i tymczasowo uzbrojonch przez swych panów i władców – była wzorowana na deportcjach całych narodów wewnątrz bolszewickiego, parchatego ZSRR.

 11. JO said

  Ad. 10. Oczywiscie, ze Byla wzorowana, przeciez Sami Zydzi Ja Zrobili.

  Jednak wzor nie odzwiercedlal oryginalu. Byl jego totalna przeciwnoscia.

  Powody przesiedlen byly rowniez inne

  Cele byly rowniez inne

  Dzis Le,kowie Moga wrocic a Sybiracy , iCh Pokolenia …nie

  ——-

  Niech Lemkowie Wracaja, niech Buduja Lamkowszczyzne a jak trzeba to w Ukrainie jako Panstwie, niech sie nigdy nie poddawaja, amen.

 12. Rysio said

  JO – przestań wybielać łajdaków, łotrów i morderców !!!

  Zarówno parchy, którzy tę zbrodnię zaplanowali, jak i goje, którzy w niej brali udział, powinni zawisnąć na gałęziach obok siebie.

 13. Przecław said


  proste słowa…

 14. Przecław said

  W tym wypadku trzeba przyznać, że w Łodzi potrafili robić lepsze westerny niż w Hollywoodzie.
  Kopia przerosła oryginał.

 15. JO said

  ad.12. Tu nie chodzi o Wybielanie, czego nie robie. Zabojstwo jest zabojstwem i obciaza.

  Tu chodzi o Prawde, ktora nie dochodzi do takich Rysiow glowy Jak Pan…i RomanK

 16. JO said

  ..a Uni Zeruja na Takich Rysiach i Romanach K…

 17. Rysio said

  A to ciekawe co piszesz – bo ja na ten przykład odnoszę wrażenie, że parchy żerują na takich jak ty – JO.

 18. Easy Rider said

  Każda epoka ma swoją politpoprawność, a Ogniomistrz Kaleń przeszkadza tej obecnej narzucanej przez żydoglobalistyczne ośrodki władzy i posłuszne im me(r)dia. W myśl obecnej, jedynie słusznej „prawdy etapu” dotyczącej wprowadzania NWO, nie wolno powiedzieć złego słowa na ukraińskich ludobójców, sojuszników Hitlera i ich pogrobowców, chociaż z drugiej strony można zostać kryminalistą za powątpiewanie w kłamstwa propagandy holokaustycznej. Polskie ofiary, ich godność i pamięć o nich – w tym wszystkim nie mają żadnego znaczenia, nie ma również znaczenia fakt, że ofiarami ukraińskiego ludobójstwa padali też Żydzi – i tak powszechnie wiadomo, że jedynie Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

  Kiedy do polskich (polonijnych również) lemingów dotrze, że w wyniku tzw. obalenia komuny znaleźliśmy się w czarnej d…. nieporównywalnie gorszej, niż w układzie sowieckim – tam byliśmy pod względem ważności drudzy po Sowietach, natomiast w układzie euroatlantyckim – jesteśmy niczym, co najwyżej kolonią i rynkiem zbytu dla „białych sahibów”. Powoli, bez rozgłosu, przerobiono nas na naród głupców i parobków – czy z taką nacją ktoś będzie się liczył w świecie, szanował jej ofiary i jej godność?

 19. JO said

  ad.18. To co sie dzieje z nami dzis, czeka ludnosc w judeoukrainie.

  Rozdzielono nas Murem siegajacym naszych Dusz.

  Tam , na szczycie tego muru jest odpowiedz jak pokonac Unych

 20. JO said

  Zydzi zrobile te krzywde. Wieksza Krzywde wyrzadzili tym co zyja w judeoukranie, tym co Mordowali.

  Obudz sie Wolyniu, Lwowie, Rusio Halicka. Wejrzyj w swe serce, w swa przeszlosc ze Swiatlem Boga.

  Odrzuc Talmud

  Odepchnij Zyda nie na Ustach ale wyrzuc ze swej Duszy

 21. JO said

  To samo dotyczny ludzi w PRL Bis. Zaslepieni Talmudycznem brazem Polski……z pieczecia krwi i bolu.

 22. JO said

  Tragikomiczne jest, ze Uni wcisneli do Glowy „Ukraincom i Polakom” , ze sa innym Narodem a „Polak i Ukrainiec” Patrzy na Zydow i widzi w nich przedstawicieli swojego Narodu.

 23. JO said

  ..no ale jak wsrod nas sa takie „Autorytety” jak Roman K., Jozef Bizon…to coz sie dziwic?

 24. ad JO
  nie chcę nic narzucać ale chyba potrzebujesz pomocy egzorcysty
  mimo to pozdrawiam w modlitwie

 25. 166 bojkot TVN said

  Panie JO!
  Czy przy sobocie/szabacie nie przedawkował Pan koszernej wódki?

 26. Rysio said

  JO tak samo jak bojkotka – gada sam z sobą.

  😉

 27. JO said

  Panie Rysiu, Pan do konca swiata bedzie rozmawial w temacie Wolynia i Cholokaustu Polakow tam przez Ukraincow, czy nawet zawezajac przez Bandy UPA ..banderowcow + B..cow.

  Tak jak Nasze Slowo Zydowskie i Roman K Panu Zagra, tak Pan bedzie tanczyl

 28. — Pan Gietrzwald na 24 — Niewiem czy Pan JO potrzebuje pomocy , ale ja tez odbieram tu , te Jego wpisy jako modlitwe .
  Ta modlitwa jak dobra masc na chore cialo dziala . Uspione wrzody i raki ta masc budzi. Ale ich nie jatrzy . By ozdrowiec , wiecej tej masci w modlitwie , by wrzody sie urodzily i popekaly . I modlacych nie jatrzacych wielu by trzeba , by krew sie oczyscila .Pan Roman K. taka mascia , musi , nie zechcial by byc .
  Nie kpil bym , tu z Pana JO , bo i temat nie smieszny , mowic o nim trudno jak obchodzi

 29. Motyl said

  Wszystko ładnie, pięknie, ale co do cholery robi Chack Norris na tym zdjęciu?

 30. JO said

  ad.28. Pieknie, wlasciwie Pan odebral to co cialem przekazac. Dziekuje

 31. Fascjol said

  Pracowałem kiedyś w okolicy gdzie witano się wieczorami uniesieniem ręki i okrzykiem bandera.Inni opowiadali jak sąsiad uciął głowę swojej laskiej żonie by móc wrócić do swego narodu.Tasak ten kowalskiej roboty miałem w ręku. TYch śmierci było wiele. Zbrodnię należy nazywać zbrodnią, a nie żartować.Polacy w Bieszczadach nie atakowali a bronili się.Bzdury jak niektóre wpisy świadczą o małym rozumku Misia.

 32. JO said

  Kilka Tygodni temu , w Gorzowie Wielkopolskim spotkalem Kobiete, ktorej Babcia na Wolyniu byla Kobieta pomagajaca w Porodach. Byla Laszka, ktoa wyszla za Meza Rusina. Rusini-Ukraincy poprosili ja by pomogla Kobiecie urodzic dziecko. To Byl podstep. Zabili ja a cialo wrzucili do studni. Zabijajc ja, cieli ja na kawalki na Zywca…

 33. JO said

  ad.31. Zbrodni Dokonano Na Nas, Ich i Nas.

 34. Inkwizytor said

  Re: 25

  Ty sie Belkotka tak nie bulwersuj, nie tylko twoj narod cierpial. Polacy tez byli poddani ludobojstwu przez ukrainskich banderowcow

 35. JerzyS said

  I z tamtego czasu zachowałem taką kliszę: ojca purpurowego na twarzy i krzyczącego choć nie wolno mu się było denerwować bo miał ciężką chorobę serca ale wtedy to właśnie krzyczał na rząd na Sławoja i na Mościckiego i nawet na Rydza chociaż mnie uczono w szkole że oni są mądrzy i dobrzy więc przerażony słuchałem, jak przepowiada, że nas tu Rusini wyrżną bez cienia litości wyrżną, że nam tego nigdy nie zapomną.
  Prof. Tadeusz Chrzanowski

 36. JerzyS said

  Stanisław Cat-Mackiewicz stwierdzał: „gdybym był posłem postawiłbym wniosek o postawienie w związku z tą sprawą odpowiednich ministrów przed Trybunałem Stanu”.

  Skala i brutalność działań władz państwowych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu w 1938 r. wywołała ich krytykę w Polsce i poza jej granicami. Stało się tak, mimo że władze państwowe starały się ograniczyć rozgłos tych wydarzeń i uniemożliwić dostęp do informacji o ich przebiegu. W tym celu zakazywano robienia zdjęć w trakcie burzenia cerkwi, utrudniano przekazywanie informację poza granicę regionu, policja monitorowała w trakcie akcji obecność na danym terenie osób z zewnątrz, które mogłyby zbierać informacje.

  i

  Mój dziadek Antoni ..policjant powiadal..za to -co te SSyny durnie wyczyniaja na Kresach…zapłaca za to niewinni ludzie wlasna krwia….
  Niech pan to ropowszechni…panie Jerzy…

  RomanK

 37. hawo said

  ad.13 dobry film

  jak to mowia , cudze chwalicie , swego nie znacie

Sorry, the comment form is closed at this time.