Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Dzień Niepodległości – Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych

Posted by Marucha w dniu 2012-11-11 (Niedziela)

11 Listopada 2012- 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Kilka refleksji i uwag

Odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach rozbiorów to był wielki zryw narodowym długo oczekiwany i przewidywany, poprzedzony działaniem wielu partii, stronnictw i ugrupowań działaczy patriotyczno narodowych w kraju i na emigracji – Ligi Polskiej, Ligi Narodowej, Stronnictwa Narodowo Demokratycznego, Narodowej Demokracji. Był to zryw narodowy obejmujący całą Polskę – Wielkopolskę, Śląsk, Małopolskę, Kongresówkę i Warszawę i Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej. Był powrót to do macierzy ziem rdzennie polskich utraconych w wyniku wielowiekowej agresji na Polskę Prus i Austrii i Rosji.

Odzyskanie niepodległości było wysiłkiem całego narodu, i działaczy narodowych szczególnie Narodowej Demokracji w kraju i tych na emigracji. Najbardziej znanym i najwybitniejszym politykiem był Roman Dmowski,  ale takich wybitnych działaczy i patriotów było wielu.

Roman Dmowski bliski wybuch wojny przepowiadał Francuzom w Paryżu już w maju r. 1914. I bardzo aktywnie wraz z innymi działaczami pracowali nad odzyskaniem niepodległości polski słusznie przewidując przegrana Niemiec.

Przypisywanie jakichkolwiek zasług Piłsudskiemu lub twierdzenie, że odzyskanie niepodległości to równa zasługa Dmowskiego i Piłsudskiego to wielkie historyczne zakłamanie i nieporozumienie.

Piłsudski nic dobrego dla Polski nie zrobili, a wręcz odwrotnie, był największym hamulcowym tego wielkiego zrywu narodowego. Był psem spuszczonym ze smyczy przez Niemców, aby ten zryw narodowy poskromić.

PRZED ROZBIORAMI

Wielka Polska

Świetność polski trwała 8 wieków. Polska była ważnym pasem cywilizacyjnym od Bałtyku po Morze Czarne. Byliśmy potężniejsi niż Niemcy. Rosja zawdzięczała nam carów (car Władysław IV uratował Rosję). Język Polski był na dworze rosyjskim językiem gracji i elegancji i językiem urzędowym na dworze Tatarów Krymskich.

Polska miała państwowość znacznie wcześniej niż Prusy /Niemcy i Rosja.
Dynastia Popielidów istniała jeszcze przed scaleniem ziem polskich za Mieszka I – jeszcze przed przyjęciem chrztu 966 – byliśmy już państwem silnym i dobrze zorganizowanym. Zachodnia słowiańszczyzna sięgała do Hanoweru (Hanów); nazwa Berlin pochodzi od polskiego Barlina

Złoty Wiek kultury polskiej, bogactwo architektury gotyckiej, (od kościoła Mariackiego do najzapadlejszych zakątków wiejskich) malarstwa i rzeźby, poprzez epokę Renesansu i rozkwit budownictwa renesansowego. Złoty Wiek literatury, muzyki, polskiej organizacji państwa i administracji, polskiego prawodawstwa, myśli politycznej towarzyszył rozkwit przemysłu i handlu.

Polscy monarchowie zaliczali się do pierwszych monarchów w świecie chrześcijańskim, biskupi do pierwszych ludzi w kościele katolickim. Wieś żyła dostatnio i szczęśliwie – pańszczyzny jeszcze nie było.

Polska tarcila terytorium w wyniku wielowiekowej agresji zakonu krzyżackiego i państwa pruskiego na ziemie polskie. Najwięksi WROGOWIE POLSKI TO PRUSY – jest to wszechstronnie i historycznie udokumentowane.

Ekspansja na ziemie Polskie zaczęła się z chwila przybycia do Polski Krzyżaków na zaproszenie Konrada Mazowieckiego w 1226 r. w celu nawrócenie na chrześcijaństwo nadbałtyckie, pogańskie plemienia Prusów. Krzyżacy wycieli w pień to małe słowiańskie plemię i przyjęli ich nazwę rozpoczynając wielowiekowa ekspansje na ziemie polskie zakończone likwidacja państwa polskiego tj rozbiormi.

Europa bez Prus

http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=1034

Prusy ogłoszone królestwem w 1701 roku, ze stolicą w Berlinie, były ważnym etapem tysiąc-letniej ekspansji Niemców na ziemie słowiańskie. Wówczas słowo Prusy zastosowane do Brandenburgii stało się symbolem ekspansji niemieckiej na wschód, kołyską nowoczesnego militaryzmu niemieckiego i nawiązywało do krzyżackiego ludobójstwa Bałtów Pruskich w XIII wieku.

Rektor Uniwersytetu w Krakowie, Paweł Włodkowic (1370-1435) formułował pierwsze zasady prawa międzynarodowego w 1413 roku i zdefiniował „herezję pruską,” którą potępił pisząc, że „upoważnienie do nawracania nie jest upoważnieniem do rabunku i ludobójstwa dokonywanego przez Krzyków.” Zwieńczeniem wielowiekowego pasożytnictwa Hohenzollern’ów berlińskich na Polsce, była inicjatywa Berlina, dokonania międzynarodowej zbrodni likwidacji państwa polskiego za pomocą rozbiorów. (…) czytaj calość

ROZBIORY

Jak do tego doszło, jak Polska straciła niepodległość.

Upadek Polski zaczął się od czasów elekcji na tron Polski niemieckiego Augusta II Sasa. Krzyżacy/Prusacy osadzili na tronie polskim w drodze przekupstwa– i od tego momentu zaczął się upadek Polski przez cały XVIII w

Krzyżacy potrafili osadzić na tronach europejskich swoich wasali – to również bardzo charakterystyczne. Tajna dyplomacja pruska, intrygi i zakulisowe działania to najbardziej ukryta i najmniej eksponowana i znana strona agresji pruskiej. To również stały element tajnej polityki pruskiej

Było wprawdzie trzech zaborców – Prusy, Rosja i Austria, ale rozbiory były całkowitym dziełem Prus.

Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego zona to Sofia Augusta Anhalt – Zerbst Prusaczka rodem ze Szczecina znana, jako Katarzyna II. Austriaccy Habsburgowie byli silnie związani z pruskimi Hohenzollernami.

Tron angielski był związany z Prusami przez ożenek pruskiego księcia Alberta z królowa Wiktorią.

Na dworze polskim prusacy osadzili Brandenburczyka Augusta II Mocnego Sasa.

Akcja wyborcza była dziełem TAJNYCH ZWIĄZKÓW NIEMIECKICH o proweniencji krzyżackiej i Mocarstwa Anonimowego – żydowskich domów bankowych – Samsona Wertheimera, Samuela Oppenheimera oraz niejakiego Lehmana. Osadzenie Augusta Sasa na tronie polskim doprowadziło do znacznego osłabienia Polski i rozbiorów. To August II Sas był inicjatorem i głównym strategiem przyszłych rozbiorów

Krzyżacy, a później Prusy wyrosły na trupie Polski przez kolejne wieki. Od chwili ich zaproszenia w 1226 roku prowadziło ekspansje i podbój ziem polskich.

Za murami komturii, zamków i klasztorów przestali wyznawać chrześcijaństwo – powód swojego powołania i racje istnienia – a zaczęli uprawiać cos na kształt Gnozy. 1525 r przeszli na luteranizm – przestali podlegać papieżowi, nastąpiła sekularyzacja zakonu krzyżackiego i powstanie państwa pruskiego. Stali się w ten sposób zwykłymi bandytami i agresorami. Stali się również prekursorami późniejszych Tajnych Związków – zakonów nie -militarnych, masonerii. Masoneria jest tworem niemieckim (krzyżackim), a nie angielskim, jak się powszechnie uważa.

Rozbój, kłamstwo, agresja, przekupstwo, perfidia – to immanentna cecha krzyżactwa.

PRZYGOTOWANIE DO ROZBIORÓW

http://krajski.com.pl/broszura.htm

Przed II wojną światową ukazała się książka wielkiego polskiego historyka Kazimierza Mariana Morawskiego pt. “Źródła rozbioru Polski”. Dowiadujemy się z niej, że już w końcu wieku XVII powstał szczegółowy plan rozbiorów Polski. Głównym jego inicjatorem i wykonawcą miał być August II Mocny Sas, elektor brandenburski, którego elekcje finansowały stare domy bankowe z Wiednia – Lehmana, Samsona Wartheimera i Samuela Oppenheimera.

August Mocny zaczął prowadzić rozmowy na temat rozbiorów Polski w 1703 r. z królami Fryderykiem i Karolem (s. 141). Gotowy już projekt rozbiorów powstał w 1709 r. W 1710 r. pisał król pruski do swego posła w Warszawie, że punkt piąty podpisanej z królem polskim “pertraktacji” dotyczy rozbioru.

Jak podaje Konopczyński w 1721 r. z planem rozbiorów zapoznawano poszczególne europejskie dwory królewskie.

Odwiedzając Warszawę w 1733 r. August Mocny powiedział publicznie: “trzeba Polaków nauczyć rozumu, a że nic ku temu nie posłuży lepiej niż rozbiór”. (s. 144). Rozbiory Polski opóźniła znacznie śmierć króla, która nastąpiła w tym samym roku.

Ostateczny 3-ci rozbiór Polski nastąpił po Konstytucji 3-maja. Konstytucja 3-maja była dziełem knowań pruskich. Szczególnie złą role należy przypisać posłowi pruskiemu Lucchesiniemu i drugiemu najemnikowi pruskiemu ks. Piattoli.

Polską z czasów Sejmu Czteroletniego kierowało i decydującą rolę odgrywało dwóch przybłędów, nie mających z Polską nic wspólnego: jednym z tych ludzi był Lucchesini, drugim był Piattoli.

Lucchesini został powołany do Berlina, wkradł się w łaski Fryderyka i został posłem pruskim w Warszawie. Kariera Piattolego szła podobnie: dostał się do Warszawy, dostał się na dwór polski i jako preceptor jednego z młodych Lubomirskich wyjechał do Paryża. W Paryżu, w tej stolicy ówczesnego świata, w której przygotowywała się rewolucja Piattoli, podyktował młodemu Czartoryskiemu plan opanowania Polski, przeprowadzenia analogicznej rewolucji, jaką zamierzano wykonać we Francji.

Doszło do tego, iż projekt Konstytucji 3-go Maja spisano po francusku, gdyż Piattoli językiem polskim nie władał i potem dopiero przetłumaczono ten projekt na język polski.

Konstytucja 3 Maja była prowokacją pruską. Promowała jakobińskie królobójstwo, wzorem rewolucji francuskiej, na które żaden monarcha nie mógł patrzeć obojętnie, tym bardziej despotyczna w stosunku do Polski Imperatorowa Katarzyna II.

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

To był wielki zryw narodowy długo oczekiwany i przewidywany poprzedzony działaniem i olbrzymią wieloletnia pracą przez działaczy niepodległościowych stronnictw narodowy w kraju i na emigracji. – Ligi Polskiej, Ligi Narodowej, Stronnictwa Narodowo Demokratycznego, Narodowej Demokracji. Z olbrzymiej ilości działaczy i patriotów nie sposób wymienić wszystkich; Najbardziej znani to Dmowski, Stanislaw i Władysław Grabski, Popławski, Balicki, Waligórski, Seyda, Wojciech Korfanty –przywódca powstań na Śląsku, i w Wielkopolsce – Trąmpczyński, ks. Adamski.

Obok najbardziej znanych narodowców Roman Dmowski i Władysław Grabski wymienić trzeba Ignacego Paderewskiego.

Roman Dmowski bliski wybuch wojny przepowiadał Francuzom w Paryżu w maju r. 1914. I bardzo aktywnie wraz z innymi działaczami pracowali nad odzyskaniem niepodległości polski słusznie przewidując przegrana Niemiec.

Był to zryw narodowy obejmujący cały Kraj – Wielkopolskę, Śląsk, Małopolskę, Kongresówkę i Warszawę, Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej, powrót do macierzy ziem rdzennie polskich utraconych w wyniku wielowiekowej agresji Prus i Niemiec. Utrata Kresów Wschodnie Rzeczpospolitej to część tego procesu rozkładu Rzeczpospolitej przez Prusy i Austrie

W trakcie I wojny światowej polski ruch narodowy opowiedział się po stronie państw ententy, najpierw Rosji, tworząc Legion Puławski a później, po klęskach armii rosyjskiej Komitet Narodowy Polski (1917-1919) w Paryżu i Błękitną Armię gen. Hallera. Dzięki zabiegom dyplomatycznym Dmowskiego na konferencji w Wersalu, Polska odzyskała Pomorze i w dużej mierze również Wielkopolskę i część Górnego Śląska gdzie dominujący ruch narodowy odegrał kluczową rolę w powstaniach przeciw Niemcom.

Niepodległa Polska odrodziła się w listopadzie 1918 roku w ciągu zaledwie trzech tygodni. To niezwykłe tempo zaskoczyło ówczesnych obserwatorów wydarzeń politycznych w Polsce i Europie.

Odzyskanie niepodległości było całkowicie dziełem narodu i działaczy narodowych szczególnie Narodowej Demokracji w kraju i tych na emigracji i Romana Dmowskiego najwybitniejszego działacza, ale takich wybitnych było wielu. To był największy sukces dyplomatyczny Polski na arenie Międzynarodowej zakończony podpisaniem Traktatu Wersalskiego. KNP uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

Piłsudskiego w Wersalu nie było. Legiony Piłsudskiego były główną przeszkoda w uznaniu Polski oraz Polski jako sprzymierzeńca Ententy, bo Legiony Pilsudskiego były sprzymierzone z Niemcami. Dopiero stworzenie armii polskiej przez Dmowskiego pod dowództwem gen. Hallera tą przeszkodę zlikwidowało.

W obronie Lwowa przed Rusinami i Niemcami wyroznic kpt. Mączyński! Że dowódcą II odcinka Obrony Lwowa był obecny sekretarz zarządu dzielnicowego Stronnictwa Narod., por. Świeżawski. wybitną rolę w akcji obrony Lwowa odegrał obecny prezes Stronnictwa Nar. na okręg Zamojski, por. Bobek-Barski, poległy później członek PKW, przywódca skautów lwowskich ś.p. Jerzy Grodyński i tylu innych. z akcją wojskową we Lwowie akcji politycznej odegrali rolę naczelną narodowcy Cieński, Próchnicki, hr. Skarbek, Stahl (ojciec), Dubanowicz, Kasznica i inni.

Fragment życiorysu Romana Dmowskiego

http://www.11listopada1918.pl/?q=node/32

Dmowski był jednym z sygnatariuszy „Deklaracji lozańskiej”, która wyrażała protest przeciwko aktowi 5 listopada 1916 r. wydanemu przez cesarzy Wilhelma II i Franciszka Józefa I.

15 sierpnia 1917 r. został przewodniczącym powstałego w Lozannie Komitetu Narodowego Polskiego, który tworzyli politycy Narodowej Demokracji i Stronnictwa Polityki Realnej.

20 września 1917 r. KNP uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

22 czerwca 1918 r. w Szampanii wręczył sztandary czterem pułkom powstającej we Francji Armii Polskiej.

W sierpniu 1918 r. wyjechał z Paryża do Stanów Zjednoczonych, gdzie zabiegał o poparcie Polonii amerykańskiej.

We wrześniu i listopadzie tego roku dwukrotnie spotkał się z prezydentem T. W. Wilsonem.

W 1919 r. wraz z Ignacym Paderewskim reprezentował Polskę na paryskiej konferencji pokojowej.

28 czerwca 1919 r. wspólnie z nim podpisał w jej imieniu Traktat Wersalski.
10 września 1919 r. złożył podpis pod traktatem koalicji z Austrią w Saint-Germain, który pozostawiał sprawę Galicji wschodniej zawieszoną.

Tak pisał Dmowski w „Polityka polska i odbudowanie państwa t.II:

Najważniejsze cele, któreśmy sobie na Zachodzie w swej akcji podczas wojny postawili, zostały urzeczywistnione. Zjednoczenie Polski i utworzenie państwa polskiego zostało przez sprzymierzeńców ogłoszone, jako jeden z warunków pokoju. Polska już miała pozycję państwa sprzymierzonego; państwo to miało w Komitecie Narodowym organ z uznanymi oficjalnie atrybucjami rządu w sprawach zewnętrznych i wojskowych; miało urzędowe przedstawicielstwo dyplomatyczne w mocarstwach sprzymierzonych; Komitet Narodowy miał pod swą władzą armię polską, uznaną za sprzymierzoną i wojującą. Mieliśmy tym samym zapewniony udział w konferencji pokojowej, jako jedno z państw sprzymierzonych.

Trzeba tu zaznaczyć, że osiągnięcie tej pozycji byłoby niemożliwe bez utworzenia armii polskiej na Zachodzie, a więc bez tego, co dla tej sprawy zrobiła Francja. Posiadanie armii, stojącej u boku sprzymierzonych, było jedyną naszą legitymacją do tytułu państwa sprzymierzonego a co za tym idzie, do udziału w konferencji pokojowej. Legitymacja ta była niezbędna. Dobrze, że była uznana za wystarczającą.

Inaczej, Polska ze swymi legionami, walczącymi po stronie państw centralnych, ze swym Królestwem listopadowym, ze swą Radą Regencyjną, z rządem warszawskim i z jego ciągle ponawianymi deklaracjami, musiałaby być przez państwa zachodnie uznana za sprzymierzeńca państw centralnych i w końcu znalazłaby się wśród zwyciężonych.

Przypisywanie jakichkolwiek zasług Piłsudskiemu lub twierdzenie, że odzyskanie niepodległości to równa zasługa Dmowskiego i Piłsudskiego, to wielkie historyczne zakłamanie i nieporozumienie.

Piłsudski nic dobrego dla polski nie zrobili, a wręcz odwrotnie, był największym hamulcowym tego wielkiego zrywu narodowego. Był psem spuszczonym ze smyczy przez Niemców, aby ten zryw narodowy poskromić.

Mimo przegranej wojny Niemcy nie rezygnowali. Prowadzili bardzo aktywna tajna i zakulisowa polityke. Niemcy zawsze dążyły do likwidacji Polski i kontroli nad Rosja.
Do Rosji wysłali Lenina, aby robił rewolucje bolszewicka, a do Polski wysłali Piłsudskiego chwilowo internowanego w Magdeburgu po nieudanych próbach wzniecenia powstania przeciw Rosji.

Niemcy widząc, że powstanie niepodległej Polski jest rzeczą nieuchronną, chcieli przynajmniej tę Polskę możliwie osłabić. Jednym ze sposobów osłabienia Polski było utworzenie na wschód od Polski nowych państw, wrogich Polsce, któreby możliwie jak najwięcej ziemi Polsce odebrały. To było główną przyczyną utworzenia przez Niemców niepodległej Litwy Z tego samego również powodu spowodowali Niemcy utworzenie państewka „ukraińskiego” we wschodniej Małopolsce..

Niemcy prowadzili politykę FAKTÓW DOKONANYCH. Przemocą narzucili Polsce rząd Piłsudskiego

Trzy osobowa Rada Regencyjna (Aleksander Kakowski, Józef Ostrowski, Zdzisław Lubomirski), która miała wybrać Wilhelma II na króla Polski rozwiązała się i przekazała rządy Piłsudskiemu, którego Niemcy przysłali w salonce z Berlina. Piłsudski miał urządzać Polskę po niemiecku.

Piłsudski odmówił pomocy dla powstańców wielkopolskich, twierdząc, że wielkopolska należy do Niemiec. A powstańcy wielkopolscy toczyli ciężkie walki z Niemcami – to była regularna wojna polsko niemiecka.

Niemiecka politykę tworzenia państw buforowych realizował Piłsudski pod płaszczykiem Federalizacji.

Wpływ Niemców na Ukrainie jest znamiennym przykładem ich działalności na kresach Wschodnich Polski. Już austriaccy Habsburgowie podsycali nacjonalizm ukraiński; dość wspomnieć do rzezi Jakuba Szeli. Kontynuacją tej samej polityki niemieckiej w czasie II wś były rzezie ludności polskiej na Wołyniu dokonane przez UPA, które były tworem niemieckim, takim jak chociażby SS Galizien. Stefan Bandera był agentem Gestapo.

Piłsudski blokował pomoc dla obrońców Lwowa okupowanego przez połączone siły Rusinów i Niemców. Sabotował pomoc militarna gen. Rozwadowskiego i spontaniczny pomoc mieszkańców Warszawy

Grupie, która ujęła w Polsce władzę, nie w smak była akcja przeciw Rusinom we Lwowie. Nie tylko, że nie wysłano do Lwowa odsieczy, ale hamowano czynione w tym kierunku samorzutne wysiłki.

W całej Polsce, a przede wszystkim w usposobionej wysoce patriotycznie Warszawie, dochodziło do burzliwych manifastacji. Ludność domagała się powszechnego poboru, a choćby tylko umożliwienia ochotniczego zaciągu – i wysłania wojsk pod Lwów. Piłsudski był jednak nieugięty. Nie przyjmował delegatów, lub przyjąwszy ich, zbywał ich niczem, oraz prawił im impertynencje i wojsk do Lwowa nie wysłał.

Piłsudski sam się mianował Marszalkiem i i zaczął tworzyć swoje socjalistyczne rządy.

Kilka Faktów

Oto znaczące wydarzenia tamtych dni:

5 listopada 1916 – wydanie aktu gwarantującego powstanie Królestwa Polskiego, w bliżej nieokreślonych jeszcze granicach.
4 stycznia 1917 – rozpoczęcie działalności przez Tymczasową Radę Stanu.
12 listopada 1917 – przejęcie obowiązków głowy państwa przez Radę Regencyjną.
7 października 1918 – ogłoszenie niepodległości Polski przez Radę Regencyjną.
25 października 1918 – powołanie rządu Józefa Świeżyńskiego.
30 października 1918 – Polska Komisja Likwidacyjna w Krakowie przejęła władzę w Galicji Zachodniej.
1 listopada 1918 – wybuchły polsko-ukraińskie walki we Lwowie – Bój o Lwów.
3 listopada 1918 – nastąpiła kapitulacja Austro-Węgier.
z 6 na 7 listopada 1918 – powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele.
9 listopada – po abdykacji cesarza Wilhelma II proklamowano w Niemczech republikę.
10 listopada – powrócił do Warszawy z internowania w Magdeburgu Józef Piłsudski.
11 listopada – w Compiegne we Francji podpisano zawieszenie broni będące kapitulacją Niemiec i kończące I wojnę światową.
14 listopada 1918 – nowym dekretem Rada Regencyjna (twór całkowicie niemiecki) postanowiła się rozwiązać i całą władze w państwie przekazała Józefowi Piłsudskiemu, ustanawiając urząd naczelnika państwa.
15 listopada – papież Benedykt XV w liście do arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego dał wyraz pragnieniu, “by Polska jak najszybciej odrodzona znowu w zupełnej niepodległości zajęła na nowo miejsce w gronie państw i kontynuowała swą historię”.
16 listopada – wysłano podpisaną przez Piłsudskiego depeszę: “Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej, pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski”.
18 listopada – Piłsudski podpisał oficjalną nominację rządu skrajnie lewicowego utworzonego przez Jędrzeja Moraczewskiego.
…”urzędowemu orłowi polskiemu zdjęto koronę z głowy, a na gmachach państwowych wywieszono czerwone sztandary socjalistyczne”
19 listopada – zakończyła się ewakuacja okupacyjnych oddziałów niemieckich z terenu Polski.
22 listopada – Rada Ministrów uchwaliła dekret o podstawach ustrojowych państwa Polskiego
27 grudnia 1918 – wybuch powstania wielkopolskiego w Poznaniu.

Piłsudski nie spełnił jednak pragnień społeczeństwa. Dnia 18 listopada zamianował rząd skrajnie lewicowy, z uczestnikiem rządu lubelskiego, Jędrzejem Moraczewskim na czele.

Rząd ten zaczął prowadzić skrajnie lewicową, a przy tym przyjazną Niemcom politykę. Cały szereg zarządzeń tego rządu, po prostu prowokacyjnych wobec społeczeństwa, budził w tym ostatnim coraz większą opozycję.

Wszystkie późniejsze wydarzenia już po zamachu majowym w 1926 w pełni potwierdziły główne cele i metody stosowane przez Niemców w stosunku do Polski
Osłabienie gospodarcze, osłabienie militarne (Piłsudski Likwidator armii polskiej), pauperyzacja społeczeństwa, przemoc dyktatura, destrukcja życia społecznego destrukcja edukacji, niszczenie wartości moralnych i duchowych, warcholstwo.

Tak było za Augusta II Sasa, Tak Było za Pilsudskiego, Tak jest teraz za rządów Donalda Tuska.

Kończąc ten materiał historyczny pragnę odnieść się do spraw dnia dzisiejszego, do rocznicy święta niepodległości i Marszu Niepodległości 2011, który to zakłóciły bojówki neonazistowskie wysłane przez kanclerz Merkel i rodzime z policji państwowej i z Antify zaopatrujące się w lokalu „Krytyki Politycznej” w pały i kastety do bicia manifestantów obchodzących Święto Niepodległości.

Pisze wysłane przez Merkel, bo nic mi nie wiadomo, aby ponieśli jakakolwiek odpowiedzialność karna ze strony władz niemieckich i co gorsz a władz zwanych władzami polskimi z premierem Tuskiem i prezydentem Komorowskim na czele.

Polska jest pod okupacja i jesteśmy ofiarami współczesnej Niewidzialnej Wojny i ponownej agresji na Polskę przez największego wroga Polski Niemcy. Należy przypomnieć, że kampanie wyborczą Tuska finansowaly fundacje niemieckie.

Neonazistowska NDP jest finansowana z budżetu państwa, tak samo jak tzw. Ziomkostwa Pruskie. Ponadto Niemcy aktywnie ingerują w życie Polityczne Polski. Zilustrować to można takim artykułem:

Jak zmanipulowano wybory 2007 roku

Artykuł ilustruje wpływ fundacji niemieckich na życie polityczne w Polsce  – to skandal. Finansowanie kampanii wyborczej Tuska przez tradycyjnie wrogie Polsce ościenne Państwo.

To stały element tajnej dyplomacji pruskiej – osadzić na czołowej decyzyjnej pozycji swojego agenta. Robili to przez wieki – w tym konkretnym przypadku chodzi o volksdeutscha Tuska, niemieckiego Żyda

http://niepoprawni.pl/category/tagi-z-blogow/fundacja-konrada-adenauera

Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

Tusk ponadto jest laureatem nagród niemieckich za zasługi dla Niemiec, nagrody niemieckie dla Tuska – Nagroda Karola Wielkiego i Waltera Rathenau –dowód agenturalności Tuska na rzecz Niemiec, największego wroga Polski.

Prasa polskojęzyczna jest w rękach niemieckich MA OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA i zawsze miała.

WSZYSTKIE PROFITY Z KOLONI POLSKIEJ idą do banków niemieckich i żydowskich.

Nadrzędnym, długofalowym celem Niemców jest zniszczenie Polski, zniszczenie słowiańszczyzny, rozbicie Rosji – Budowa państwa Pruskiego/ Krzyżackiego od Renu do Władywostoku – zawsze tak było – żydzi i Krzyżacy ( dziś Niemcy) – zawsze mieli ten sam wspólny cel

Zacytujmy wypowiedź Jana Pietrzaka z okazji wydarzeń wokół ubiegłorocznego Marszu Miepodleglości

KTO NIENAWIDZI NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI

http://www.youtube.com/watch?v=GCm_k6pr3zA&feature=player_embedded

Jan Pietrzak Transkrypt wypowiedzi – Verba volant, scripta Manet

Święto niepodległości ustanowione zostało w dniu 27.04.1937 r.

Podczas okupacji niemieckiej świętowanie podobnie jak każde inne przejawy polskości było niemożliwe. Za wywieszenie biało czerwonej flagi groziło rozstrzelanie pod murem własnego domu.

W czasach PRL-u manifestacje patriotyczne tego dnia były brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a uczestnicy aresztowani przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa.

Obecnie kiedy mamy Wolną Polskę( oficjalnie i teoretycznie – komentarz mój MP) uroczystości powinny być czymś oczywistym i naturalnym. Wystarczy zgodnie z prawem zarejestrować Marsz Niepodległości.

Okazuje się, że to nie wystarcza.

Lewacko -anarchistyczne bojówki podszczuwane przez media [media żydowskie i niemieckie – dopisek mój, MP] chcą nasze święto zakłócić . Zamierzają prowokować awantury, drwić z patriotyzmu, nie pozwolić na oddanie hołdu twórcom niepodległości.

Ciekawe jest proszę państwa, KTO TAK BARDZO NIENAWIDZI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI, że ma czelność albo rozkaz zakłócać polskie święto.

*Historyczne rzecz biorąc są to mordercy NKWD z Katynia, Miednoje, Charkowa
*Oprawcy z obozów śmierci Auschwitz, Treblinki, Majdanka, Sobiboru
*Niemieckie plutony egzekucyjne z warszawskich ulic
*Zwyrodnialcy z Łubianki,
*Personel Pawiaka
*Kaci z Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego z Rakowieckiej,
*Zabójcy stoczniowców z 1970 r.
*Podwładni SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha – sprawcy rzezi Woli
*Spadkobiercy Suworowa dokonujący rzezi Pragi
*Uczestnicy rzezi Wołyńskiej
*Dowódcy ZOMO-wców strzelający do górników w kopalni Wujek
*Budowniczowie szubienic na stokach Cytadeli
*Zabójcy profesorów lwowskich i Uniwersytetu Jagiellońskiego
*Funkcjonariusze SB torturujący księdza Popiełuszkę
*Przebrani w sędziowskie togi egzekutorzy Rotmistrza Pileckiego i gen. Fieldorfa
*Nadzorcy Kulturkampfu
*Likwidatorzy Zamojszczyzny
*Tropiciele Żołnierzy Wyklętych
*Komendanci tysięcy transportów Polaków wywiezionych na Syberię (To samo dotyczy wywózek Polaków do Niemiec – dopisek mój)
*Pogromcy Solidarności z 13grudnia 1981 r.

To zaledwie drobny fragment zweryfikowany przez historię długiej listy Nienawistników. Jak widać wielu ludzi pracuje od pokoleń by zabić Polskę Niepodległość.

Powtórzmy za panem Krzysztofem Zagozdą, Przewodniczącym Błękitnej Polski: http://blekitnapolska.com/aktualnosci19.html

“Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych”

W uzupełnieniu
(Fragmenty „DZIEJE NARODU POLSKIEGO” Michała Bobrzyńskiego)

11 listopada na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości.

“Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (…) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast; robotnik, urzędnik porzucał pracę, chłop porzucał rolę i leciał do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach, rozczulano się na widok kolejarzy, ba, na widok polskich policjantów i żandarmów.” (“Powstawanie II Rzeczypospolitej. Wybór dokumentów”).

Podobna atmosfera panowała w stolicy.

“Warszawa żyła w tych dniach na ulicach. (…) Gdy 11 listopada, w historycznym daniu zawieszenia broni, wyszedłem rano na miasto, ulica miała wygląd jakiś zupełnie inny niż zwykle: ludzie poruszali się szybko, każdy patrzył z ciekawością naokoło, każdy czegoś wyczekiwał, zawiązywały się rozmowy między ludźmi nieznajomymi. Niemców spotykało się niewielu i nie mieli już tak butnych min jak poprzednio, większość z nich miała już na mundurach czerwone rewolucyjne kokardki, dyscyplina rozluźniła się, widziało się i czuło się już zupełną dezorganizację tej karnej armii. Ludność samorzutnie zaczęła rozbrajać żołnierzy, którzy podawali się temu przeważnie bez protestu.” (M. Jankowski, “11 listopada 1918 r.” [w:] Warszawa w pamiętnikach pierwszej wojny światowej, Warszawa 1971).

Nadesłała Matka Polka.

Komentarzy 70 do “Dzień Niepodległości – Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych”

 1. gość said

  Kolejne endeckie gówno opluwające Piłsudskiego.

  Ma Pan rację!
  Opluwanie Piłsudskiego to NÓŻ WBITY W SERCE Polaków.

  Zwłaszcza tych, którzy się pozamieniali z głupim na rozumy.

 2. 166 bojkot TVN said

  Demokracja cudowna w stylu Tuska i Komorowskiego
  http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/79527,z-ostatniej-chwili-policja-strzela-do-uczestnikow-marszu-niepodleglosci

 3. jowram said

  Celem tych wszystkich kampanii jest dążenie do umieszczeń a Polski w sposób nieodwo­łalny w politycznym obozie antyrosyjskim, do popchnięcia Polski — jeśli to możliwe — do zbrojnego konfliktu z Rosją i do przeciwsta­wienia się wszelkim próbom zorganizowania się niezależnej opinii publicznej polskiej, świado­mej rzeczywistych, grożących Polsce niebezpie­czeństw. Dla tych poczynań, ze swej istoty wro­gich Polsce i mających źródło w ośrodkach po­litycznych i propagandowych antypolskich, oso­ba Piłsudskiego jest znakomitym hasłem i sztan­darem. Dobrze zamaskowana i kryjąca się za pozorami dążeń patriotycznych propaganda an­typolska posługuje się Piłsudskim do rozszerze­nia w Polsce błędnych wyobrażeń o tym, co Pola­cy powinni teraz robić, a przede wszystkim dla uzasadnienia poglądu, że Polska koniecznie po­winna wdać się w nową, samobójczą wojnę z Rosją poprzedzoną nowym powstaniem, równie klęskowym, jak powstania 1830, 1863 i warszaw­skie 1944 r., ale równie bohaterskim. Piłsudski jest tu traktowany, jako wzór i przykład, którego trzeba wychwalać i za którym trzeba iść. Pił­sudski jest więc propagowany i podnoszony ja­ko prorok polityki, która ma poprowadzić Pol­skę ku nowym katastrofom i ku unicestwieniu, a za to w interesie Niemiec i potęg anglosas­kich. Przeciwstawianie się więc propagandzie na rzecz „legendy Piłsudskiego” nie jest tylko akademicką walką o historyczną prawdę, ale jest koniecznym postulatem politycznym, mia­nowicie postulatem zwalczenia niebezpiecznego elementu destrukcyjnej, niszczącej Polskę pro­pagandy, wiodącej ku szkodliwym politycznym działaniom.

  Prawdę o Piłsudskim trzeba koniecznie znać.

  http://gazetawarszawska.com/2012/11/07/jedrzej-giertych-druga-sprawa-delikatna-renesans-pilsudczyzny/

 4. Inkwizytor said

  Re: 3

  Coraz wiecej Polakow zna prawde o tym kabotynie Pilsudasie co to „dowodzil” Bitwa Warszawska spod pierzyny u kochaki Szczerbinskiej w Bobowej 🙂

 5. Marucha said

  Re 4:
  A dla większości Polaków prawda o Piłsudskim to „cios zadany nożem w ich serce”, gdyż podważa Wielki Autorytet, których Polakom tak bardzo brakuje.
  Nie sposób uchronić się od porównań z innym wielkim autorytetem.

 6. 166 bojkot TVN said

  http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/462871,na-rocznice-11-listopada-jak-pilnujemy-swoich-interesow-w-relacj

 7. 166 bojkot TVN said

 8. 166 bojkot TVN said

  Ten wyżej to jeden z „chuliganów”, którzy śmieli zamachnąć się na spokojnie blokująca pochód policję HGW i przeciwko którym owa cudowna policja musiała użyć gazów łzawiących i kul gumowych.

  Po prostu. Bul wprowadził nowe standardy – pochód w towarzystwie wojskowych, którzy na rozkaz szli ze skompromitowanymi politykami, oraz strzelanie i gaz łzawiący wobec wszystkich innych pochodów, które nie chcą iść za nim.

 9. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/40414-starcia-w-warszawie-marsz-niepodleglosci-zatrzymany-przez-policje-gaz-dusi-uczestnikow

  19:02 W czasie przemówienia Dariusza Grabowskiego słychać okrzyki „Tylko idiota głosuje na Palikota”. Grabowski mówił, że „Ten Marsz będzie szedł do przodu, nikt go już nie zatrzyma”. Po przemówieniu skandowano „Bóg, honor i Ojczyzna”.

  19:15 Głos zabiera Artur Zawisza. Oskarżam premiera i prezydenta o to, że oddają polską konstytucję pod władzę prawa unijnego. To jest symbol poddaństwa Polski względem bezimiennych międzynarodowych organizacji. Oskarżam ich, że już sprzedali polską walutę narodową i zapowiedzieli przyjęcie euro – mówi.

 10. Zerohero said

  Bojkotka…

  10 letnie dziecko idzie na Marsz Niepodległości w czapeczce JP…wiesz od czego ten skrót? Nie, nie Jan Paweł… 🙂

  Wiem, że jest moda na robienie ze wszystkich kibiców wybitnych świadomych narodowców, ale znaczna ich część to bezmózgi, troglodyci którzy bardziej przeszkadzają niż pomagają.

 11. 166 bojkot TVN said

  10/0H
  Ty durniu – to juz wg ciebie usprawiedliwia policję, żeby pałowała 10-latka spokojnie idącego w legalnej manifestacji w stolicy Polski.
  Jeśli tacy durnie jak Zerohero maja narzucać sądy czytelnikom gajówki, to biada im.

  Zerohero to wyjątkowo płodny służbista i nigdy nie traci okazji do ogłupiania narodu.

 12. Maciej said

  Bojkotka nie głupio Ci, że hrabia był przy pomniku Romana Dmowskiego, a Kaczyński jak był prezydentem to nawet na to nie wapadł ? Może on nie taki zły, jak go malujesz ?

 13. Zerohero said

  Może by mi się zrobiło przykro po tym durniu, gdyby to napisała osoba która szanuję. Ale to Bojkotka. Jej tu nikt nie szanuje, to pośmiewisko Gajówki. 🙂

  Niezorientowanym podpowiem – JP = „jeb..ć policję” – taką cząpkę dali dziecku na masową imprezę 11 listopada, na której na bank będą prowokatorzy i zadymiarze. Myślę, że to jakieś bezmózgi za pomcoą 10 letniego chłopca z okazji 11 listopada uprawiają swoją arcy dorosłą vendette z policją. Podczepiają się pod patriotów śmierdziele.

  Czy dziecko było pałowane czy nie, to wiemy z opowieści. Sądzę, że spałowane dziecko wyglądałoby inaczej. Niestety Bajkotka nie odróżnia tezy, twierdzenia i faktu. Ma umysł na poziomie zwierzaka.

  Przypominam, że to Bojkotka zapowiadała, że na meczach euro 2012 specnaz przebrany za kibiców podbije Polskę. To Bojkotka stręczy PIS w wyborach a potem się tego wypiera. To osobnik zbyt tępy by się zawstydzić jak mu wszycy wypomną opuszczone gacie.

  Wstyd!

  W ogóle niech 99% Marszu to będą typki z mottem życiowym sprowadzonym do hasła JP. Na ulicy kibole, a przy urnach staruszki bezrefleksyjnie słuchające rad „patriotycznych” guru. Takimi wam parchate pisiurki najłatwiej manipulować.

 14. Gracjusz said

  relacja z manifestacji a szczególnie wystąpienia młodych ludzi są jeszcze tutaj :
  http://new.livestream.com/accounts/1782125/events/1669319/

  drugie okienko filmu od góry. Bardzo podobało mi się wystąpienie Winnickiego ( MW ) od 40 min. Zresztą warto posłuchać całość.

 15. 166 bojkot TVN said

  Jesli dziecko nazywa sie Jaś Piotrowski i za inicjały na czapce ma być palowany, to gratujuje idiocie Zerohero dobrego samopoczucia.
  Nawet jeśli to nie jego inicjały to i tak żaden policjant nie ma prawa uderzyć dziecka, nawet jakby miał na czapce napisane HWDP.

 16. wi42 said

  @13, 15

  Ja szanuje Zerohero (za wypowiedzi) i probuje rozumiec 166.
  Czy sa potrzebne the ostre inwektywy osobiste? Nawet 11.11

 17. 166 bojkot TVN said

  12/Maciek
  To przypomina nieco okrzyk goowna, które przylepione do okrętu woła „płyniemy”,.

  Bul nagle usiłuje zyskać wiarygodność i dowartościować się cudzą sławą, kiedy coraz więcej faktów zdrady i zbrodni wychodzi na jaw. Usiłuje przykryć swoim marszem przykryć inne, dużo bardziej liczne marsze, ludzi, dla których ten figurant jest antytezą prezydenta, jest kompromitacją.
  Podejrzewam, że Dmowski nie podałby Komorowskiemu ręki, gdyby żyli w tym samym czasie. bul stracił już dawno zdolność honorową i jedyne co może sobie honorowo zrobić to strzelić.

  Dmowskiemu teść nie pisał pracy magisterskiej. To człowiek wielkiego formatu, państwowiec wizjoner, o zdolnościach do tworzenia wielkich idei, człowiek ,który wraz z Paderewskim poradził sobie świetnie na Kongresie Wersalskim i któremu zawdzięczamy przedwojenne granice. To nie on wymyślił wolne miasto Gdańsk, był przeciwnikiem tego obcego tworu w granicach Polski.

  Bul składający kwiaty pod pomnikiem R.Dmowskiego – to farsa, jaką wymyślili pijarowcy.

  Dziwnym trafem telewizja TVP-Info ominęła głębokim milczeniem postać i pomnik Dmowskiego.

 18. Zerohero said

  Na filmie nie ma dowodu, że dziecko zostało uderzone.

  Wcale nie twierdzę, że dziecko ma być pałowane.

  Twierdzę, że mieszanie w 11 listopada kwestii typu JP jest conajmniej niewskazane. Nawiasem mówiąc samo hasło JP śmierdzi na kilometr bez względu na kontekst jego użycia, ale to już inny temat.

  Myślałem kiedyś, że Bojkotka to cwany prowokator-zaciemniacz, ale ona po prostu jest taka ułomna, że aż strach.

 19. 166 bojkot TVN said

  18/)H
  Już nie pierwszy rzaz widać, że 0H nie potrafi czytać ze zrozumieniem, ani słuchać ze zrozumieniem – ma jakiś zaburzenia percepcji

 20. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/40418-kto-prowokowal-podczas-marszu-niepodleglosci-w-tlumie-mozna-bylo-zobaczyc-osoby-uzbrojone-w-palki-policyjne

 21. Maciej said

  odp: 17

  Jestem tego w pełni świadomym, tylko bojkotki się pytam, bo ona taka anty – systemowa w jednym kierunku tylko …

 22. Zerohero said

  „to marichuane robi się z Konopii?” – powątpiewał kiedyś Kaczyński. Poziom wiedzy ogólnej niektórych ludzi jest wstrząsająco niski. Problem w tym, że oni chcą przewodzić, wymądrzać się…

  Założe się, że Bojkota aż do tego momentu nie wiedziałą co znaczy „JP” i teraz próbuje wykrętów.

  Kurcze, teraz kliknąłem w ten film by poczytać komentarze na YT. Nawet jak ktoś nie w temacie, to po komentarzach może sie zorientować w czym rzecz.

  A ty Bojkota rozstrzygałaś w sprawie mgły, zejścia, podejścia i trotylu. Im ktoś głupszy, tym pewniejszy siebie. W ten sposób dochodzimy do wpisu nr. 1, który wiele mówi o całej tej pisiorsko-smoleńskio-piłsudczykowskiej „inteligencji”…

 23. Inkwizytor said

  Belkotka, przypomnij nam kiedy lech kaczynski, wielki patriota dbajacy o pamiec historyczna zlozyl kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego lub wspomnial Orleta Lwowskie ?

  Zerohero dobrze ciebie streczycielko pisiacka podsumowal, w pelni sie z nim zgadzam 🙂

 24. Zerohero said

  Patriota wyśle dziecko w czapeczce z orłem, a patologia społeczna w czapeczce JP. Nie dość, że gnojki nie uszanują 11 listopada, to się zasłaniają dzieckiem.

  Każdy jak widzę próbuje się podczepić pod Marsz. Sakiewicz, Mikke i hooligani od Jeb**nia Policji. Każdy, ku..wa chce być prześladowaną opozycją i narobić góvvna w szczytnym celu.

 25. Zerohero said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-prowadzi-marsz-Razem-dla-Niepodleglej,wid,15081958,wiadomosc.html?ticaid=1f826

  W tłumie widoczne są transparenty m.in. „Bronisław Polskę zbaw”, „Ruscy agenci do Moskwy” i „TVN nie łże”, „Idę z Bronkiem”.

  „Ruscy agenci do Moskwy” – jak zwykle zaśmierdziało pisowskimi „patryotami” dla których jedyna prawdziwa agentura, to ta która im nie płaci, nie każe i nie nagradza – czyli ta istniejąca w ilościach śladowych – ruska. Bo już nie masońska, mosadowska, cia-owska i niemiecka. Przypominają się czasy PRL i polowania na amerykańskich agentów.

 26. MatkaPolka said

  CO ZŁEGO ZROBIŁ DLA POLSKI PIŁSUDSKI

  *.Wróg Polski – agent Niemiecki
  *.Kolaborant z Niemiecki i Bolszewicki
  *.Zdrajca Polski i zwycięskich aliantów
  *.Dyktator i terrorysta Narodu Polskiego
  *.Poskromiciel walk wyzwoleńczych i odbudowy terytorialnej –
  *.Rzecznik straty terytorialnych i ludzkich w interesie Niemiec
  *.Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie Niemiec i Bolszewikow

  *.Mistrz obłudy w ukrywaniu prawdziwych celów

  *.Likwidator polskiej Armii – dążył do jej osłabienia
  *.Likwidator polskiej armii. Niedopuszczenie do tworzenia silnej armii
  *.Rozbicie Zjazdu Polaków wojskowych 1917
  *.Likwidator lotnictwa. Przeciwnik unowocześniania i motoryzowania armii

  *.Poskromiciel i sabotażysta ruchów patriotyczno narodowych
  *.Poskromiciel dążeń wyzwoleńczych i odzyskania utraconych terenów.
  *.Zwolennik strat terytorialnych Polski na rzecz Niemiec
  *.Odmówił pomocy dla powstania wielkopolskiego
  *.Odmowa i sabotaż i blokada pomocy dla Lwowa –
  *.Sabotaż i konfliktowanie plebiscytu na Śląsku i powstań śląskich .
  *.Rozbijacz ruchów scaleniowych. Grabarz jedności narodowej na Śląsku
  *.Federalizacja – realizacja niemiecka koncepcja państw buforowych na Kresach Wschodnich
  – zamiast pozyskiwać rzecz Polski konfliktował i odpychał

  *.Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie wroga – wyprawa na Kijow,
  *.Konfliktowanie powstań śląskich, Kunktator i sabotażysta powstanie wielkopolskie

  *.Celowo narażał na śmierć setki tysięcy Polaków.
  Wyprawa na Kijow zginęło 200,000 Polaków,
  Polska poniosła olbrzymie straty ludzkie istraty terytorialne

  *.Likwidator i sabotażysta polskiej gospodarki

  *.Niszczyciel polskiego szkolnictwa i edukacji

  *.MORDERSTWA I UWIEZIENIA Polskich BOHATERÓW PATRIOTÓW DZIAŁACZY NARODOWYCH
  Gen. Rozwadowski otruty w Wilnie na Antokolu , gen. Zagorski – poćwiartowany
  Wincenty Witos, Kazimierz Bagiński (i dziesięciu innych z procesu brzeskiego – twierdza brzeska) Wojciech Korfanty – podtruty na Pawiaku A ilu było w Berezie Kartuskiej

  Piłsudski i jego wyselekcjonowana i ekipa realizująca Testament Polityczny
  w pełni odpowiedzialna za klęskę wrześniową 1939 r.
  *.Wróg Polski i Polaków – naraził Polskę i Polaków na olbrzymie straty ludzkie i terytorialne

  *.Rozbroił Polskę. zostawił Polskę rozbrajaną i bezbronną na pastwę Hitlera zginęło 8 mln obywateli polskich
  Celowe narażenie na śmierć milionów Polaków (wepchnąć pod gąsienice czołgów)

  *.Aferzysta i złodziej, defraudant funduszy państwowych

  *.Fałszerz wyborów – terrorysta polityczny

  Wszystkie późniejsze wydarzenia już po zamachu majowym w 1926 w pełni potwierdziły główne cele i metody stosowane przez Niemców w stosunku do Polski

  Osłabienie gospodarcze, osłabienie militarne (Piłsudski Likwidator armii polskiej), pauperyzacja społeczeństwa , przemoc dyktatura, destrukcja życia społecznego destrukcja edukacji, niszczenie wartości moralnych i duchowych, warcholstwo.

  Tak było za Augusta II Sasa, Tak Było za Pilsudskiego, Tak jest teraz za rządów Donalda Tuska

  *.Piłsudski jest w jednym „niedoceniany” – to on uchronił rewolucje żydobolszewicka od klęski !!!

  Powinien być wymieniany jako ten który uratował żydokomunę – obok Lenina , Trockiego, Stalina , Tuchaczewskiego …

  Przez tajne pakty z bolszewikami
  Przez nic nierobienie –zachowanie neutralności zgodnie z układami z bolszewikami.

  Tak pisze gen. Denikin:

  Podejmując natarcie w stronę Kijowa, miałem na uwadze ogromne znaczenie – dla obu stron – połączenie Armii Ochotniczej z Armią Polską.
  Proponowałem dowództwu Polskiemu, aby przesunęło wojska jedynie do Dniepru górnego – Kierunek generalny Mozyrz.
  Ten jeden ruch, jak widać nie stanowiłby dla Polaków żadnej trudności, nie wymagałby żadnych nadzwyczajnych ofiar, kosztowałby nieporównanie mniej krwi i spustoszeń niż podjęty ostatecznie „Marsz na Kijów” i wtargniecie po nim armii bolszewickiej, które za nim nastąpiło.

  Bojowa akcja jesienią 1919 r. Armii Polskiej i Ochotniczej groziła Sowietom pogromem i upadkiem.

  (dodam swój komentarz – Biała Rosja była Aliantem dzięki, którym w Wersalu Polska powróciła na mapy świata po pruskich rozbiorach, była formalnym sprzymierzeńcem, było powinnością Polski pomóc Białej Rosji – ale przecież Piłsudski był agentem niemieckim i bolszewickim)

  Z taka oceną sytuacji zgadzają się trzy strony. (polska, ukraińska, sowiecka).

  A tymczasem Naczelnik Państwa Polskiego zawarł jesienią 1919 r. tajne porozumienie z sowietami na mocy, którego działania wojenne zostały okresowo przerwane.
  (mój komentarz- tj.front zachodni bolszewików zabezpieczony)

  Karol Radek Sobelson – przywódca żydobolszewicki

  „Jacy ci biało -Polacy głupi – mogli nas, czerwonych rozgnieść jeszcze osiem miesięcy wcześniej , gdyby pomogli białym Rosjanom; teraz sami leżą u naszych stop”.

  Tuchaczewski – sowiecki general

  „Gdyby rząd polski umiał porozumieć się z Denikinem przed jego klęska – wówczas uderzenie Denikina na Moskwę, posiłkowane przez ofensywę polską z zachodu, mogłaby skończyć się dla nas znacznie gorzej i trudno nawet zdać sobie sprawę z ostatecznych wyników”.

  To Hitler miał zająć Polskę z jednej strony, a żydobolszewia z drugiej – takie najwyraźniej były tajne porozumienia, tajnych gremiów masońskich i niemieckich

  Wojna światowa była obliczona również na biologiczne wyniszczenie i wykrwawienie substancji narodowej polskiej i rosyjskiej i spełnienie roszczeń terytorialnych Prus od Polski.

  Zresztą bolszewicy część Rosji już wcześniej dla Prus udostępnili.
  Przedsięwzięcie II wś finansowała masoneria brytyjska i żydowskie banki – tak samo jak i Rewolucję bolszewicką.

  Rządy Piłsudskiego i jego ekipy zakończyły się dla Polski tragicznie. W wyniku II wojny światowej zginęło ponad 8 milionów Polaków.

  Obszerne fragmenty Raportu general Izydor Modelskiego

  Linki do całość Raportu

  http://79.173.24.103/zasoby_www/dokumenty/gen.modelski_przyczyny_kleski_wrzesniowej_1939r

  Jedna z pierwszych czynności generała Władysława Sikorskiego w Paryżu po klęsce wrześniowej było powołanie Komisji do Zbadania Klęski Wrześniowej

  Jest to dokument przerażający – pisze general Izydor Modelski

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ

  MARSZAŁEK RYDZ – ŚMIGŁY
  PRZYPISYWAŁ KLĘSKĘ WRZEŚNIOWĄ PIŁSUDSKIEMU
  Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej ( próba syntezy)”
  “Jest to wyciąg z olbrzymiego wspaniałego dzieła
  Opracowanego w Londynie w 1941 roku, na podstawie miedzy innymi

  Dokumentów- relacji, złożonych w Patryzy do naszego Biura Rejestracyjnego
  przez:

  21 generałów i dowódców Wielkich Jednostek
  61 oficerów Sztaby Generalnego i pracujących w sztabach
  9dowódcow piechoty dywizyjnej I artylerii dywizyjnej
  21 dowódców pułków
  13 dowódców batalionów(dywizjonów) i innych majorów
  37 dowódców poddziałów
  117 młodszych oficerów

  Całość opracowania obejmuje 293 strony maszynopisu formatu kancelaryjnego. Wyciąg przygotowany przeze mnie obejmuje tylko podstawowe ujecie odpowiedzialności za klęskę wrześniowa Józefa Piłsudskiego. Oryginał zawiera tysiące dalszych bezcennych szczegółów I osądów.”

 27. 166 bojkot TVN said

  22/
  Oczywiście, że 166 nie wiedziało że jp jest antypolicyjne. No i co z tego? To znaczy, że dziecko z czapeczką ma dostać pałą od policjanta? Kto wywołał rozruchy? Po co tam byli policjanci i kto im kazał czytać napisy na czapeczkach? Jakby ich tam nie było, nie byłoby problemu.
  166 nie obraca się w kręgach kibicowskich i co z tego?
  Co mnie obchodzi, czy Kaczyński składał czy nie składał kwiatów pod pomnikiem Dmowskiego?
  DZIŚ BUL SPROFANOWAŁ POMNIK DMOWSKIEGO SKŁADAJĄC TAM KWIATY. To jest przedmiotem wpisu, a nie kwiaty od nieboszczyka Kaczyńskiego. Mogł też wcześniej uhonorowac Dmowskiego jako marszałek sejmu, jako prezydent – miał już wcześniej 2 okazje … i co? jajco!

  Bardzo dobrze, że nieboszczyk nie składał kwiatów przy Dmowskim, od razu wiadomo o co chodzi. I nie rozumiem o co te pretensje akurat do mnie?
  Porąbało was znowu?
  Co 166 ma do kwiatków nieboszczyka/piekloszczyka?

 28. 166 bojkot TVN said

  24/0H
  Po pokazówce policji z zeszłego roku, kiedy jakiś trep skatował chłopaka napisy jp były całkiem na miejscu. Tyle, że 0H nigdy swojego tyłka nie naraził – pewnie siedzi sobie za granicą i jak znam życie, nawet nie płaci tu podatków.

 29. chemtrail said

  Co do marszu:

  Ludzi zdecydowanie powyżej 50 000 do być może nawet do 100 w tym:
  ok 5000 kibiców
  Cały sektor od Świętokrzyskiej po Aleje był wypełniony ludźmi.

  Widziałem osobiście początek zadymy a wyglądało to tak:

  Ruszyło czoło pochodu ( niestety tylko całą szerokością jezdni – chodniki pozostały wolne )
  Szli oficjelele – komitet honorowy – wieńce – potem grupy rekonstrukcyjne w mundurach następnie masa ludzi.
  wzdłuż stały grupy ludzi bijąc brawo. Organizatorzy oddzielili demo od chodnika kordonem porządkowych z liną.
  Niestety ścisłe czoło demonstracji ok 200- 300 osób było oddzielone od całej reszty pustą przestrzenią, którą szły grupy rekonstrukcji.

  Po prawej stronie z przodu przez pochodem na chodniku nie wiedzieć po kiego grzyba ( no chyba tylko żeby rozwścieczyć młodzież) oddział ok 100 zomowców w pełnym rynsztunku – z bronią, butlami z gazem – kompletne robokopy + ok 50 tajniaków – na początku bez kominiarek.

  Byłem na zagranicznych demach gdzie przy wielotysiecznych demo policja była, że tak powiem niewidoczna np.( Praga 2000 IMF / WB ) – żeby nie prowokować swoim wojowniczym wyglądem- stoja skitrani po bokach i dzięki temu nawet demonstranci nastawieni na zadymę nie mają po prostu kogo atakować 🙂

  Jak marsz ruszył zomowcy niemrawo zaczęli przesuwać się do przodu chodnikiem wraz z demonstracją.
  Niestety błędem logistycznym organizatorów było zostawienie pasa chodnika wolnego i tam błyskawicznie zaczęli wbiegać goście w maskach i atakować cofającego się zomowskiego żółwia rzucając różnymi sprzętami. Tajniacy zakładają maski i mieszają się z tłumem.

  Organizatorzy powinni nie dopuścić do przedarcia się kilkuset zamaskowanych zadymiarzy ( być może wśród nich policyjni prowokatorzy ) na samo czoło pochodu poprzez feralnie zostawiony pas chodnika oraz przeniknięcia w przestrzeń grup rekonstrukcji.

  W ciągu kilku minut cała prawa strona czoła pochodu ( chodnik ) została wypełniona atakujacymi zomowców młodzianami.
  Zomowcy cofają się do Żurawiej gdzie stoi samochod z bronią dźwiękową do rozpraszania tłumu.

  Organizatorzy próbuja powstrzymywać ( dosłownie ) atakujących stając pomiędzy zomowcami i demonstracją ( na przyszłość kaski dla porządkowych koniecznie)

  Zomowcy przegrupowują się mają 2 oddziały po ok 100 robokopów na obu rogach Żurawiej + kordon na przeciw demonstracji i rozpoczyna się 20 min młócka na race petardy

  W końcu zomo dostaje wsparcie od strony Parkingowej wbiega kolejnych 50 – część ludzi z czoła pochodu zostaje odcięta w Żurawiej reszta stoi na przeciw nim kordon przecinający Marszałkowską w poprzek. Demo stoi.

  Zomo strzela w stronę tłumu – a tam są rodziny z dziećmi.

  Mrowie tajniaków wmieszanych było w tłum, generalnie nie do odróżnienia od krewkich kibiców.
  Identyczne kominiarki- czarne lub zielone , czarne stroje.

  Były 2 rodzaje tajniaków:

  1. Kompletnie nie do odróżnienia od zamaskowanych demonstrantów – chyba że któremuś wypadło radio 😉
  2. Tajniacy w cywilnych kurtkach, kominiarkach i na rzepy przyczepianych napisach POLICJA na plecach.

  Podczas legitymowania w metrze umundurowani zomowcy zakładali kominiarki na twarze (sic !)

  Na 100% to zamaskowane osoby zaatakowały zomowców ( pytanie po kiego grzyba ci stali gdzie stali )
  Kim były zamaskowane osoby ?
  Zamaskowanych tajników obu rodzajów było co najmniej kilkuset – działających w grupkach po 3-5.
  W maskach na twarzach non stop.

  Policja poczynała sobie bardzo brutalnie.
  Atakujący ludzi tajniacy – którzy wyglądają jak bandziory.
  Chamstwo i prymitywizm.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

  p/s ile było ludzi ?

  na podstawie obrazu z tvn24 ( telewizora nie mam ale podglądnąłem ):
  od Pl.Unii do Pl. Na Rozdrożu jest 2 km -2000m – szerokość ulicy + chodniki ok 30m = 60 000 wypełniało tę przestrzeń + zapełnione pół Pl, NA Rozdrożu – powiedzmy z 10 000 / 20 000 osób 🙂

 30. chemtrail said

  Tak wygladali tajniacy: http://w110.wrzuta.pl/obraz/6BEY9vyot3y/tajniaki_prowokatorzy_11.11.2012
  Wmieszani w tłum.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 31. chemtrail said

  Policyjny emiter fal dźwiękowych taranuje ludzi:

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 32. chemtrail said

 33. jowram said

  Policjanci i tajniacy razem!

  Bombowy link !
  http://www.garnek.pl/himitsu/23768107/warszawa

  Podrzucam obrazek – admin

  Na zdjęciu policyjni tajniacy.

 34. chemtrail said

  Gen. Roman Polko: przez policję mogło dojść do tragedii

  Policja za bardzo chciała przetestować nowy sprzęt. Zabrakło mi zdroworozsądkowego myślenia

  Zachowanie policji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie mogło doprowadzić do tragedii – mówi w rozmowie z WP.PL gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM. W opinii generała zablokowanie marszu przez policję mogło doprowadzić do zamieszek i eskalacji przemocy.

  Zobacz też:
  Obchody 11 listopada – relacja minuta po minucie
  Niepodległościowe marsze i demonstracje w Warszawie
  Wideo
  Bójki i race w czasie marszu – zobacz film

  Niezidentyfikowane grupy bojówkarzy rozbiły prawicowy Marsz Niepodległości. Atak wymierzony był przeciwko policji. Zamieszki wybuchły na ul. Marszałkowskiej, tuż po tym jak Marsz wystartował spod ronda Dmowskiego.

  Chaos na ulicach Warszawy to wina policji – twierdzą uczestnicy Marszu Niepodległości. „Ludzie chcą się rozchodzić, a nie mają gdzie! Wszędzie policja blokuje odejście. Policjanci nie chcą ludziom mówić, jak opuścić marsz!” – pisał na Twitterze poseł Przemysław Wipler po tym, jak policja zablokowała Marsz Niepodległości.

  Jak wyjaśnia gen. Roman Polko, policja była źle przygotowana do osłony Marszu Niepodległości, m.in. dlatego, że nie rozpoznano i nie wychwycono najbardziej agresywnych osób, które chciały zakłócić demonstrację. – Doświadczenia z wcześniejszych manifestacji wskazywały tę grupę. Policyjni wywiadowcy powinni działać przeciwko tym, którzy zakłócają spokój, grają na tłumie i wyzwalają negatywne emocje – mówi gen. Polko.

  Były dowódca jednostki GROM zwraca uwagę, że zachowanie policji mogło doprowadzić do eskalowania agresji. – W pewnym momencie zamknięto demonstrację w kleszczach. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale aż prosiło się o coś znacznie gorszego. Myślę, że to działanie też nie było do końca przemyślane. W tego typu sytuacjach trzeba reagować elastycznie – mniej demonstrować siłę, a bardziej skupiać się na wyłuskiwaniu faktycznych sprawców zamieszek wyjaśnia generał.
  Galeria
  materiał foto
  10. Parada Niepodległości w Gdańsku

  W uroczystościach uczestniczyło ok. 20 tys. osób

  – Policja za bardzo chciała przetestować nowy sprzęt. Zabrakło mi zdroworozsądkowego myślenia. Część ludzi z pewnością nie wiedziała o co chodzi, nie rozumiała, co się stało. Gdy maszeruje co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, zablokowanie ich może powodować frustrację i wybuch niekontrolowanych emocji ze strony tych, którzy w ogóle tego nie planowali – twierdzi gen. Polko.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Roman-Polko-przez-policje-moglo-dojsc-do-tragedii,wid,15082427,wiadomosc.html?ticaid=1f827&_ticrsn=3

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 35. emcz said

  Kto ma wątpliwości co do zasług Józefa Piłsudskiego polecam fragment Dzienniczka św. s. Faustyny:
  424. W pewnej chwili 12.V.1935 rok. Wieczorem, zaledwie się położyłam do łóżka, zaraz zasnęłam, ale jak prędko zasnęłam, tak jeszcze prędzej zostałam zbudzona. …………………….
  425. Wtem ujrzałam pewną duszę, która się rozłączała od ciała w strasznych mękach. O Jezu, kiedy to mam pisać, drżę cała na widok okropności, które świadczą przeciw niemu…widziałam, jak wychodziły z jakiejś otchłani błotnistej dusze małych dzieci i większych, jakie dziewięć lat; dusze te były wstrętne i obrzydliwe, podobne do najstraszniejszych potworów, do rozpadających się trupów, ale te trupy były żywe i głośno świadczyły przeciw duszy tej, którą widzę w skonaniu; a dusza, którą widzę w skonaniu, jest to dusza, która była pełna zaszczytów i oklasków światowych, a których końcem jest próżnia i grzech. Na koniec wyszła niewiasta, która trzymała jakoby w fartuchu łzy i ta bardzo świadczyła przeciw niemu. (Dz 425) (prawdopodobnie mowa tu o Józefie Piłsudskim,, który zmarł 12.V.1935 r.)
  426. O godzino straszna, w której widzieć trzeba wszystkie czyny swoje w całej nagości i [nędzy]; nie ginie z nich ani jeden, wiernie towarzyszyć nam będą na sąd Boży. Nie mam wyrazów, ani porównań na wypowiedzenie rzeczy tak strasznych, a chociaż zdaje się, że dusza ta nie jest potępiona, to jednak męki jej nie różnią się niczym od mąk piekielnych, tylko jest ta różnica, [że] się kiedyś skończą. (Dz 426)
  520. Odwiedziła mnie znowuż jedna dusza w nocy, którą już kiedyś widziałam, jednak ta dusza nie prosiła mnie o modlitwę, ale robiła mi wymówki takie, że byłam kiedyś bardzo próżna
  i pyszna, a teraz tak się wstawiasz za innymi, a i teraz jeszcze masz niektóre wady. Odpowiedziałam, że byłam bardzo pyszna i próżna, ale się spowiadałam i pokutowałam za
  swoją głupotę i ufam w dobroć Boga mojego, a jeżeli teraz upadam, to raczej pomimo wolnie, a nigdy z rozmysłem, chociażby to w rzeczy najmniejszej. Jednak dusza ta zaczęła mi robić
  wymówki, czemu nie chcę uznać jej wielkości, – jaka mi oddają wszyscy, za moje wielkie czyny, czemuż ty jedna nie oddajesz mi chwały. Wtem ujrzałam, iż w tej postaci szatan jest i
  rzekłam: Bogu samemu należy się chwała, idź precz szatanie! I w jednej chwili dusza ta wpadła w otchłań straszliwą, niepojęta nie do opisania i rzekłam do tej nędznej duszy, że powiem o tym całemu Kościołowi. (Dz 520)

 36. 166 bojkot TVN said

 37. krzysztofm said

  Ad. 1

  „Kolejne endeckie gówno opluwające Piłsudskiego.”

  – NO POWIEDZ GOŚCIU, CO TAKIEGO DOBREGO ZROBIŁ PIŁSUDSKI?? CO??

 38. 25godzina said

  „….za rok wystawimy rachunki i nie będzie okrągłego stołu!

 39. 25godzina said

  A do Roberta Winnickiego prośba, żeby zajął się czymś co go nie przerasta, bo może stracić nie tylko szacunek.

 40. Maciej said

  37/ 25godzina

  Przed tą mównicą chętnie bym stanął i poszedł za nią dalej … To pewne … Gdyby chciał być w stolicy …

 41. 166 bojkot TVN said

  http://blogmedia24.pl/node/60909
  Prof. Wojciech Polak, historyk, autor wielu książek, o opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, skomentował na Facebooku:
  „Wróciłem z Warszawy. Jesteśmy państwem policyjnym i totalitarnym. Brutalna próba rozbicia Marszu Niepodległości przez prowokacje przypomina najgorsze czasy komuny.
  Nie myślałem, że w wolnej Polsce będę także wąchał gaz łzawiący, dobrze znany mi z demonstracji w latach osiemdziesiątych. To gaz produkcji sowieckiej (rosyjskiej) o nazwie „czieremucha”. Tak sam używano go w grudniu 1981 r. i dzisiaj. Pewnie ze starych zapasów…”

  Oczywiście główne telewizyjne ani słowem nie zająknęły się o policyjnej prowokacji. Tych zdjęć też prawdopodobnie nie zobaczymy na ekranach telewizorów.

 42. Zerohero said

  24/0H
  Po pokazówce policji z zeszłego roku, kiedy jakiś trep skatował chłopaka napisy jp były całkiem na miejscu. Tyle, że 0H nigdy swojego tyłka nie naraził – pewnie siedzi sobie za granicą i jak znam życie, nawet nie płaci tu podatków.

  Głupiaś Bojkotka. Ja tu na Gajówkę sam kilka razy wklejałem materiały pokazujace jak psiarnia się wysługuje władzy. I co z tego? Generalizowanie nie ma sensu. Tam na marszu nie kopała cała policja. Rozumiesz to tępa dzido?

  Jakby cie napadli bandyci albo ktoś okradł mieszkanie, to do kogo zadzwonisz? Jakby nie ta policja, to w ciągu 3, 4 dób ulice kontrolowałaby bezkarna tłuszcza i bandyci. Tak było w Iraku przez kilka miesięcu 2003 gdy to Amerykanie CELOWO zlikwidowali wszystkie służby w kraju. Jak komuś kobieta wpadła w oko to se porywał, gwałcił przez kilka dni i ciało wrzucał do kanału. Komu zgłoszą, kto skaże? W końcu kobiety przestały wychodizć na ulice – za duże ryzyko. Jak komuś coś wpadło w oko a był silniejszy to brał. Tak wygląda kraj bez policji.

  Tylko największe męty społęczne, bezmózdzy troglodyci, dla których cały świat to ich uliczne burdy, mogą chodzić z hasłem JP.

  Tak samo jest z „jeb..ć konfidentów” – hasłem widywanym czasem na murach.

  Konfident to ci się pewnie umysłowa fujaro kojarzy tylko z donoszącym na politycznych. Tymczasem dzięki takim konfidentom jest w ogóle sens szukac skradzionych samochodów, sprawców pobić, kradzieży itd.

  Każdy zdrowo myślący obywatel widzący jak sąsiadowi okradają dom DZWONI na policję. DZWONI a nie JE..BIE. I w takiej sytuacji wg. marginesu społecznego jest KONFIDENTEM.

  Nawiasem mówiąc, znana jest historia gnojka, którego koleżkowie skroili z bluzy z napisem JP. Sprawę….zgłosił na policję i bluzę odzyskał.

 43. Zerohero said

  Inteligentny człowiek przyznałby, że nie zauważył napisu JP albo nie wiedział co to znaczy. Zdarza sie.

  Arcygamoń jakim jest B166 zaczyna dowodzić, że policję jednak należy jeba..ć, a pójście na manifestacje patriotyczną z hasłem JP i paradowanie tak przed policyjnym kordonem to świetny pomysł. 🙂

  Co ty kurna wcinasz, że jesteś taka tępa, sałatkę z ołowiu i rtęci?

 44. Zerohero said

  No ale ty już nie raz próbowała wychodizć z wpadek jak koń pod górę, np. przełapana na jakimś idiotyzmie wmawiasz, że to była ironia, której przeciwnik nie zrozumiał.

 45. 166 bojkot TVN said

  42/0H
  Ty kretynie ślepy! Przecież 166 napisało, ze nie wiedziało co znaczy jp. tylko jak kto czyta i potrafi zrozumieć tylko swoje wpisy to w końcu wychodzi na kretyna.

  Tymczasem ciekawy wpis jest tu:
  http://niepoprawni.pl/blog/64/jeden-maly-detal

 46. 166 bojkot TVN said

  41/0H
  Każdy wpis masz coraz bardziej kretyński.
  W USA każdy ma broń w domu i żadna baba nie musi się bać wychodzić z domu, bo w razie gdyby coś się jej stało, to taki sam los spotka bandytę (w obronie koniecznej. albo w niekontrolowanym afekcie). Tam dość długo mieli westerny i czas żeby wystrzelać większość bandytów.

 47. Maciej said

  45/ 166 Bojkot TVN

  Czy Bojkotkę powaliło kompletnie ? W stanach nie ma gwałtów bo były westerny ? Tego nawet Wandaluzja by nie skojarzył !!!!

 48. Rysio said

  „…….Jakby cie napadli bandyci albo ktoś okradł mieszkanie, to do kogo zadzwonisz? Jakby nie ta policja, to w ciągu 3, 4 dób ulice kontrolowałaby bezkarna tłuszcza i bandyci……”

  Bzdury piszesz Zerohero!
  Coś takiego to mogło by się tylko dziać w całkowicie rozbrojonym społeczeństwie, takim jak polskie.

  Rację ma Bojkotka, która pisze „……….W USA każdy ma broń w domu i żadna baba nie musi się bać wychodzić z domu, bo w razie gdyby coś się jej stało, to taki sam los spotka bandytę (w obronie koniecznej. albo w niekontrolowanym afekcie). Tam dość długo mieli westerny i czas żeby wystrzelać większość bandytów. ……….”

  Policja w uzbrojonym społeczeństwie jest całkowicie zbędna. Bandyci, uzbrojonych obywateli boją się jak diabeł święconej wody.

 49. Rysio said

  A tutaj 11 letnia dziewczynka obroniła dom przed trzema bandziorami.

 50. Rysio said

  A ta młoda dziewczyna (matka) użyła broni, zabijając 24 letniego bandytę.

 51. Rysio said

  15 letni chłopak i jego 12 letnia siostra byli sami w domu, gdy dwóch włamywaczy starało się ograbić ich dom. Chłopak potraktował ich bardzo skutecznie z AR-15 , należącego do jego ojca.

 52. Rysio said

  A tu nastolatek zabił włamywacza.

 53. Rysio said

  W mieście Kennesaw w Georgia nie mogli sobie poradzić z przestępstami więc wprowadzili obowiązkowe posiadanie broni palnej.

  W każdym jednym domu jest ona obowiązkowa.

  Obywatele przenieśli paru bandytów na łono Abraham i zaraz potem nastał wyjątkowy spokój.

  🙂

  ——————————————

  http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1818862/posts

  Posted on Tue Apr 17 2007 15:29:03 GMT-0400 (EDT) by doug from upland

  Gun Ownership Mandatory In Kennesaw, Georgia
  Crime Rate Plummets

  by Chuck Baldwin

  The New American magazine reminds us that March 25th marked the 16th anniversary of Kennesaw, Georgia’s ordinance requiring heads of households (with certain exceptions) to keep at least one firearm in their homes.

  The city’s population grew from around 5,000 in 1980 to 13,000 by 1996 (latest available estimate). Yet there have been only three murders: two with knives (1984 and 1987) and one with a firearm (1997). After the law went into effect in 1982, crime against persons plummeted 74 percent compared to 1981, and fell another 45 percent in 1983 compared to 1982.

  And it has stayed impressively low. In addition to nearly non-existent homicide (murders have averaged a mere 0.19 per year), the annual number of armed robberies, residential burglaries, commercial burglaries, and rapes have averaged, respectively, 1.69, 31.63, 19.75, and 2.00 through 1998.

  With all the attention that has been heaped upon the lawful possession of firearms lately, you would think that a city that requires gun ownership would be the center of a media feeding frenzy. It isn’t. The fact is I can’t remember a major media outlet even mentioning Kennesaw. Can you?

  The reason is obvious. Kennesaw proves that the presence of firearms actually improves safety and security. This is not the message that the media want us to hear. They want us to believe that guns are evil and are the cause of violence.

  The facts tell a different story. What is even more interesting about Kennesaw is that the city’s crime rate decreased with the simple knowledge that the entire community was armed. The bad guys didn’t force the residents to prove it. Just knowing that residents were armed prompted them to move on to easier targets. Most criminals don’t have a death wish.

  There have been two occasions in my own family when the presence of a handgun averted potential disaster. In both instances the gun was never aimed at a person and no shot was fired.

 54. Fran SA said

  45
  Bojkot

  Znakomite wiesci z USA.
  Amerykanie nie boja sie bandytow, ale boja sie policji i wladz wszelkiego rodzaju. .
  A kobiety w ciazy sa kopane w brzuch przez znakomita policje amerykanska- prosto z westernu.

  http://fromthetrenchesworldreport.com/cop-uses-taser-on-handcuffed-woman/21053/

  http://blog.alexanderhiggins.com/2012/09/09/judge-tells-woman-sexually-assaulted-cop-fault-182521/

  http://americafirstsite.com/americafirstcom/?p=18

  http://www.federaljack.com/?p=175773

  http://blog.alexanderhiggins.com/2012/05/10/cop-boots-pregnant-woman-stomach-dept-fine-132251/

  http://xrepublic.tv/node/452

 55. MatkaPolka said

  FRAGMENTY: JĘDRZEJ GIERTYCH, O PIŁSUDSKIM, LONDYN 1987

  Był to człowiek wielkiej pychy, oraz o umiejętności podporządkowania sobie ludzi i komenderowania nimi. Miał właściwości osobistego czaru, który pociągał do niego ludzi. Miał także rodzaj zdolności hipnotycznych, które sprawiały, że niektórzy ludzie ulegali mu w sposób irracjonalny, wcale nie dbając o to, jakie są rozumowe podstawy jego polityki. Przy tym, był to nie tylko rewolucjonista, wyznawca Marksa i sojusznik i stronnik rewolucjonistów rosyjskich.

  Są tacy, którzy myślą, że Piłsudski przyczynił się w pierwszej wojnie światowej do odbudowania niepodległej Polski — czy nawet te niepodległość odbudował — i że w bitwie warszawskiej w 1920 roku pobił Rosję.

  Ci co tak mysią, wyobrażają sobie czasem, że doszli do tych poglądów własnym rozumem i przestudiowaniem historii. W istocie, są oni ofiarami złej, szkodliwej dla Polski propagandy. Zostali przez tę propagandę przerobieni, a nawet w istocie, jakby zahipnotyzowani.

  Propaganda ta jest dziełem sił wrogich Polsce. Jej głównym celem jest spowodowanie, by większość Polaków uformowała się we front polityczny, posłuszny Niemcom. Piłsudski jest znakomitym symbolem poddania się Polaków polityce niemieckiej. Kto wierzy w Piłsudskiego jest już przez pół zdobyty dla polityki niemieckiej i jej celów. Wpływ niemiecki zresztą w chwili obecnej tylko w małym stopniu działa bezpośrednio

  Propaganda niemiecka sączy, kropla po kropli, hasła propagandowe, dogodne dla Niemców, a w istocie wrogie polskiemu narodowi. Wśród tych haseł, sączy ona uwielbienie Piłsudskiego i jego kult.

  Ta propaganda Piłsudskiego jest dla Polski niezmiernie szkodliwa. Trzeba jej się koniecznie przeciwstawić.

  Trzeba sprawić, by większości Polaków, a zwłaszcza Polakom młodym, spadło bielmo z oczu i by nareszcie zaczęli widzieć i rozumieć prawdę.

  Największą winą Piłsudskiego wobec polskiego narodu jest, że całożyciową swoją działalnością wepchnął politykę dużego odłamu polskiego narodu, a potem polskie państwo na złą drogę polityki zagranicznej, mianowicie na drogę podporządkowania Polski dążeniom niemieckim.

  Polityka zagraniczna — to była istota polskiego losu. Polska odzyskała w latach 1918-1919 niepodległość, bo przytłaczająca większość polskiego narodu prowadziła dobrą, słuszną, prawidłową politykę zagraniczną. Niepodległość Polski zawaliła się w roku 1939 — bo trzynaście lat rządów Piłsudskiego i piłsudczyków poprowadziły Polskę po drodze błędnej, samobójczej, bezpośrednio prowadzącej ku katastrofie, polityki zagranicznej

  Ogromna cześć Polaków, to byli ludzie wprawdzie kochający ojczyznę i nieraz żarliwie Polsce oddani, ale mający pojęcia polityczne niemal dziecinne i oceniający sprawy polityczne prymitywnymi formułami demagogicznymi, a nie założeniami politycznego rozumu. Ten naiwny i uczuciowy gatunek ludzi stał się podatnym materiałem do poczynań pozornie efektownych i budzących nawet zachwyt

  Dmowski o Piłsudskim

  Fragment listu do Stanisława Grabskiego z 14 marca 1919 r.

  „Kochany Stachu! List Twój z 5. b.m. częściowo potwierdził moje pojęcia o sytuacji w kraju, częściowo obudził we mnie nowe troski.

  Od dłuższego już czasu doszedłem do przekonania, że Piłsudski śni o dyktaturze wojskowej, o roli Napoleona wypływającego na fali rewolucji.

  Ten człowiek ma różne wielce niebezpieczne strony:

  1. nie rozumie Polski, nie zdaje sobie sprawy z tego, co w niej jest potrzebne i co możliwe;

  2. nie jest człowiekiem dzisiejszym, należąc swoją konstrukcją psychiczną do I – szej połowy XIX w.;

  3. nie jest jednolity: to kombinacja starego romantyka polskiego z bolszewikiem moskiewskim, dająca się genetycznie wyjaśnić;

  4. nie jest sobą, ale przedrzeźnia wielkie wzory historyczne, co zawsze prowadzi do czynów poronionych;

  5. otrzymawszy posadę boga od jołopów, którzy go otaczają, usiłuje być większym, niż go Pan Bóg stworzył, robi pozory siły wielkiej, poza którymi ukrywa się słabość itd. Robi czasem na mnie wrażenie wołu, któremu wydaje się, że jest bykiem, i wdrapuje się na krowę…

  Taki człowiek, podniecany przez swoich współkonspiratorów, łakomych na władzę, łatwo gotów pokusić się o zamach na sejm.

  Zamach taki, moim zdaniem, skazany jest na fiasco w tym znaczeniu, że Polską rządzić bez poparcia narodu nikt nie jest w stanie.

  Nam wszakże musi chodzić nie o to, żeby podobny zamach spotkał się z niepowodzeniem, ale o to, żeby zamachu nie było.”

 56. 25godzina said

  @Zerohero (24)

  >Patriota wyśle dziecko w czapeczce z orłem, a patologia społeczna w czapeczce JP. Nie dość, że gnojki nie uszanują 11 listopada, to się zasłaniają dzieckiem….

  Ja bym powiedział, że ten dzieciak prowokował czapeczką (moze nawet zaatakował, a przynajmniej był prawdopodobieństwo że to zrobi) i dostał za swoje, a funkcjonariusze wykazali sie i tak opanowaniem, bo działali pod presją i w stresie i w zasadzie mogli zabić. Antifa po prostu, bo bez orzełka. Powinien dostać też od prawdziwych patriotów (to ci z orzełkami na czapkach).

 57. Inkwizytor said

  Re:39

  Widzisz Boomchacha, nawet taki Winnicki z MW wie, ze „Polonia” jest czerwona i jej kibice to sympatycy lewactwa a szczegolnie Antify

 58. Siewcawiatru said

  @25 h

  Nowomowa, dwuslowie i ugrzeczniony sarkazm wychodzi juz z mody!
  Butem to scierwo pejsate a nie milosciwa persfazja! 🙂
  Taki I tylko taki jezyk szataneria rozumie i respektuje!

  http://m.youtube.com/#/watch?feature=relmfu&v=4Nft8aIA0mk

 59. 25godzina said

  @Inkwizytor
  Właśnie pokazał ile wie: https://marucha.wordpress.com/2012/11/12/milicyjni-prowokatorzy-tuska-wywolali-zamieszki/#comment-209821

 60. 25godzina said

  @ Inkwizytor
  Spytaj Winnickiego dlaczego trasa została zmieniona i przez kogo, spytaj Wiplera kto mu mówił że rozwiązano Marsz mimo, że nie rozwiązano.

  http://niepoprawni.pl/blog/64/jeden-maly-detal

 61. Niedaleko said

  Ad. 55

  To kluczowe słowa Dmowskiego,

  „Zamach taki, moim zdaniem, skazany jest na fiasco w tym znaczeniu, że Polską rządzić bez poparcia narodu nikt nie jest w stanie.

  Nam wszakże musi chodzić nie o to, żeby podobny zamach spotkał się z niepowodzeniem, ale o to, żeby zamachu nie było.””

 62. Zerohero said

  Re Bojkotka

  W Iraku prawie każdy miał broń w domu i to nic nie dało. A w sumie tyle dało, że w warunkach 100% anarchii każda kłotnia sąsiedzka mogła się kończyć zabójstwem. Wystarczy, że jedna ze stron nie miała hamulców. Ale co ty możesz o tym wiedzieć.

  Re Rysio

  Jak cię ktoś postrzeli na ulicy w plecy to nic nie zrobisz.
  Jak sam zadrzesz z bandą 20 uzbrojonych kolesi, to też nic nie zrobisz.
  Ja ktoś wrzuci ci granat przez okno do jadalni – nic nie zrobisz.
  Jak nie ma policji, więzień i sądów to mogiła.
  Byle watażka może w takich warunkach zafundować sobie prywatną armię i zbierać haracze w promieniu 10km. Taki kozak jak ty może się napinać w Internecie, ale w rzeczywistości szorowałbyś tyłkiem po ziemi.

  Walczyłeś kiedyś Rysiu na ulicy, czułeś adrenalinkę? Czy się tylko brandzlujesz przy karabinie w sypialni?

  Re 25godzina

  Ależ bardzo proszę. Zakładajcie kominarki, czapeczki JP, agitujcie za partiami, klubami piłkarskimi.
  Jaki naród taki patriotyzm.
  Obrzydzacie to święto nie gorzej niż Tusk i jego poilcyjni prowokatorzy.

 63. Zerohero said

  i czemu te uporczywe wmawianie, że dziecko zostało pobite?

  Na filmie tylko widać wystraszonego chłopca z napisem „jeba* policję”. Dorosły ewidentnie naprowadza chłopca na odpowiednie stwierdzenia.

  Czy wyście widzieli kiedykolwiek pobitego człowieka barany?

  Już na Nowym Ekranie wielki napis: policja pobiła chłopca. Właśnie z tym filmikiem. NE specjalizuje się w sianiu histerii. Bardzo mi to przypomina Gazetę Polską. Jakby za wczasu szykowali sobie kontrolę nad oburzonymi. Śmierdzi to na kilometr.

 64. Zerohero said

  Jeszcze raz dla pewnosci obejrzalem ten film.

  Ja tu się pytam czy wyście Bojkota166 z 25godzina widzieli pobitego człowieka, ale ten o to Rambo nie zacowuje się nawet jak dziecko, które przeżyło poważniekszy stres. Ślepi jesteście? I jeszcze ta czapeczka z napisem JEBA** POLICJĘ. Patologia społeczna udająca patriotów…

  To nie wyklucza policyjnych prowkacji na wzór tych sprzed roku. Po prostu nie ma co się czepiać na siłę każdego materiału i robić sojuszników z pospolitego bydła, które czepia się okrętu.

 65. 25godzina said

  @Zerohero
  Pierd*lisz że żal to czytać.

 66. 25godzina said

 67. Inkwizytor said

  Re: 64

  Widzieli w telewizji, taki Boomcha na mecze nie chodzi a sie napina jaki to wielki z niego choojligan 🙂

 68. Niedaleko said

  „” Kartki tej książki mają odkryć ją przed nami, mają przypomnieć każdemu o tej walce. Pisane są dla żywych Polaków, pisane krwią umierających za Polskę. Są podarkiem tych, co odeszli, dla tych, którzy trwają w niezłomnym oporze. Dla tych, którzy walczą, by ziemia nasza nazywała się Polską, by dzieci nasze były Polakami. Walczą, aby pozostało to, co w nas i z nas jest najlepsze, najpiękniejsze.

  Dlatego by świat stał się wspanialszy i lepszy. Byśmy mogli uczestniczyć w rozbudowie i w przetworzeniu ogólnoludzkiej kultury. By nie zabrakło nas dla innych.”

  HONOR I OJCZYZNA. Raport Zbigniewa Sadkowskiego.1939-1942

  http://lubczasopismo.salon24.pl/Poloniaswiata/post/444185,honor-i-ojczyzna-raport-zbigniewa-sadkowskiego-1939-1942

 69. Niedaleko said

  Pierwszy rozdział „WRZESIEŃ 1939” z książki „HONOR I OJCZYZNA” Zbigniewa Sadkowskiego

  http://blogmedia24.pl/node/59939#wester

 70. Kronikarz said

  ; – )

Sorry, the comment form is closed at this time.