Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przyjechali na marsz niepodległości, czekała na nich policja i straż graniczna

Posted by Marucha w dniu 2012-11-11 (Niedziela)

Kilkudziesięciu Węgrów, m.in. parlamentarzysta ze prawicowej partii Jobbik przybyło do Warszawy, by wziąć udział w niedzielnym Marszu Niepodległości. Według organizatorów na marsz przyjedzie jeszcze więcej Węgrów, a także przedstawiciele innych narodowości.

Kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych na lotnisku, na któym przez 2 godziny przetrzymywano m.in. węgierskiego posła.

Prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Witold Tumanowicz poinformował, że „Polska Straż Graniczna i policja bezpodstawnie przetrzymywały w piątek przez kilka godzin na lotnisku w Modlinie kilkudziesięciu Węgrów, którzy przylecieli do Polski, żeby wziąć udział w Marszu Niepodległości. W grupie tej był także poseł do parlamentu węgierskiego. W sobotę rano zaś policja zatrzymała w hostelu kolejnych kilku Węgrów z partii Jobbik – stwierdził prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Straż Graniczna i policja zaprzeczają jednak, że przetrzymywały Węgrów. Rzeczniczka Komendy Głównej Straży Granicznej Agnieszka Golias poinformowała, że funkcjonariusze SG w piątek po południu wylegitymowali 32 osoby z ponad 110 podróżnych przylatujących do Warszawy z Budapesztu. Nikt nie został zatrzymany, a po wylegitymowaniu osoby kontynuowały podróż.

Węgrzy zapowiadają złożenie skargi do Komisji Praw Człowieka. Jak podaje węgierski portal szentkoronaradio.com, Węgrzy mieli być przetrzymywani na lotnisku przez dwie godziny.

kra
http://www.pch24.pl

Miejmy nadzieję, że naszych niemieckich przyjaciół, oduczających Polaków wrodzonego im nazizmu i antysemityzmu, nikt niepotrzebnie nie niepokoił na granicy – admin.

Komentarzy 10 do “Przyjechali na marsz niepodległości, czekała na nich policja i straż graniczna”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Malgorzata said

  Dla pana Gajowego i wszystkich odwiedzajacych Gajowke: NAJSERDECZNIEJSZE ZYCZENIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI PRZEZ POLSKE.

  Nie wszyscy moga uczestniczyc w marszu, wiec zamanifestujmy skladajac sobie zyczenia, wysylajac SMSy, kartki, upiekszmy nasz stol bialo-czerwonymi kwiatami i polska flaga. Niech ten dzien bedzie dniem tych wszystkich, ktorzy sa dumni, ze sa Polakami.

 3. krzysztof1942 said

  Dla pana Gajowego i wszystkich odwiedzajacych Gajowke: NAJSERDECZNIEJSZE ZYCZENIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI PRZEZ POLSKE.

  Popieram całym sercem. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

 4. 166 bojkot TVN said

  W tym roku cwaniacy od żyrandoli wymyślili marsz prezydencki. Bul przeturlowywuje właśnie Bulową na piechotę po warszawskim bruku i asfalcie (Salcie dobrze to zrobi na tuszę).
  Celem całej hecy jest tylko jeden powód: media mogą pokazywać tylko ten jeden jedyny słuszny marsz, zupełnie pomijając pięć innych, kto wie czy nie potężnych, anty bulowych i anty-Tuskowych (ten urzędnik jest poza granicami Polski jak raz).
  Marz prezydencki jest z czołgiem i duuużą ilością mundurowych.

  Pomysł się udał, bo w Polskę leci przekaz tylko z marszu bulowego, nie ma ani jednego słowa o innych marszach. Bo bula dodawana jest narracja o zgodzie politycznej miedzy Piłsudskim i Dmowskim pomimo prywatnego konfliktu o ‚dziewczynę”.
  Nie wiadomo tylko ilu ludzi da się na tę narrację nabrać.
  W sumie jest się z czego cieszyć i co świętować – pomimo istnienia seryjnych samobójców udało się nam przeżyć w Polsce kolejny rok ….

 5. 166 bojkot TVN said

  Tego media nie pokazują:
  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1610291,11-listopada-2012-w-warszawie-zamieszki-w-centrum-zdjecia,id,t.html#af1747ad97377c59,1,3,6

 6. 166 bojkot TVN said

  Tego też nie:
  Teraz na Placu defilad widać wielkie zgromadzenie z ogniem petard i słychać donośne okrzyki
  http://oognet.pl/content/details/276/

 7. 166 bojkot TVN said

  Acha! zaczynają pokazywać, ale jakoś nie słychac tych okrzyków

 8. 166 bojkot TVN said

  Policja zatrzymała pochód na rondzie Dmowskiego, wezwała dziennikarzy kobiety i dzieci do opuszczenia tego miejsca, i niezależnie od zachowania wezwanych użyła „broni gładkolufowej”
  Mamy więc kryterium uliczne.Policja szykuje się do drastyczniejszych działań. Mrowie ludzkie widać w kamerze w TVP-Info z pałacu KiN.
  Jak widać bulowo-Tuskowe towarzycho chce sprawdzić w praktyce nową ustawę o zgromadzeniach.

 9. 166 bojkot TVN said

  http://tvp.info/tvp-info-online/wideo/on-air/526478

 10. 166 bojkot TVN said

  http://krzysztofjaw.nowyekran.pl/post/79530,podla-nieudana-prowokacja-antypolskich-sluzb-iii-rp

  Ze streamu
  Spisane na gorąco ze streamu: RObert Winnicki organizoator marszu przed chwilą: „Marsz Został zaatakowany przez Policję. Mamy mnóśtwo nagrań, jak zamaskowani policjanci
  prowokowali zamieszki. Wypadały im odznaki. Dzieją się rzeczy niesamowite. Niesamowite jest to, że udało
  nam się to opanować. 100 tysięczny tłum to ogrom ludzi. Ludzi jest naprawdę niesamowita ilość. Od momentu, kiedy
  nie jesteśmy atakowani przez policję, idziemy w porządku. Sytuacja jest podmimowana po tym co się stało
  na rondzie Dmowskiego. Bandytyzm rządu – mieliśmy dzisiaj dwa rodzaje bandytów. Pierwszy to bandyci, którzy
  wydali rozkazy. Drugi to ci , którzy rozkazy wykonywali.”
  „Myślę, że Marsz jest to przebudzenie młodego pokolenia Polaków.”

Sorry, the comment form is closed at this time.