Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Medialna gloryfikacja neobanderowców na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2012-11-12 (Poniedziałek)

Korespondencja z Kijowa.

Media ukraińskie, na czelę których często stoją dziennikarzy pochodzący ze zbanderyzowanych zachodnich regionów kraju, dzięki którym skrajnie nacjonalistyczna opcja „Swoboda” weszła do składu parlamentu nowej kadencji zaczęły kampanię gloryfikacji neonazistów ukraińskich.

Laurki ku czci spadkobierców OUN-UPA jak zawsze przekraczają granice zdrowego rozsądku. Okazuje się, wg. niedawnych badań opinii społecznej, iż na Ukrainie na prymitywnych bojówkarzy głosowali intelektualiści i ludzie z wyższym wykształceniem. Aż trudno w to uwierzyć, ale media niby to demokratyczne widzą świetlistą przyszłość Ukrainy w tym, że państwem zaczną rządzić energiczni neobanderowcy za pomocą sprawdzonych na Polakach i Żydach metodami swoich przodków z OUN-UPA.

Trudno sprawdzić, czy rzeczywiście elektorat neobanderowców na Ukrainie stanowią absolwenci uczelni wyższych, ale, jeżeli tak jest naprawdę – to wtedy można zrobić daleko idący wniosek o jakości szkolnictwa ukraińskiego, które kształci prymitywnych neonazistów. Wtedy o jakiej integracji Ukrainy i Ukraińców z Europą możemy mówić, bo nazizm w zjednoczonej Europie nie jest na razie miłe widziany.

Na przykład, nowo wybrany w kijowskiej komisji jednomandatowej 25-letni deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, neobanderowiec ze „Swobody”, Andrij Ilienko, który rozdaje na prawo i na lewo jak gwiazda filmowa wywiady, oświadczył, iż, jeśli będzie trzeba to spadkobiercy OUN-UPA potrafią rządzić w parlamencie siłą pięści, a nie argumentów. Sam młody Ilienko z kwadratową twarzą przypomina raczej boksera niż polityka.

Na takie rozpętanie nastrojów neonazistowskich na Ukrainie trudno patrzeć bez smutku i bólu. Watażka „Swobody” Oleh Tiahnybok miał rację, iż populizm neobanderowski z czasem zdobędzie umysły Ukraińców, których zupełnie nie interesuje prawda historyczna ale tylko mity dla powszechnego użytku. Jedna cześć Ukraińców widzi swojego zbawiciela w Banderze, druga w Stalinie. I to już świadczy o kulturze politycznej – najbardziej europejskiego (wg. wypowiedzi Wiktora Juszczenki) narodu.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów
http://www.isakowicz.pl/

Komentarzy 13 do “Medialna gloryfikacja neobanderowców na Ukrainie”

 1. Andrey said

  Wczoraj na cyklicznym programie telewizji Rosja24 „Viesti Niedieli”pokazano reportaż z Ukrainy odnoszący się do ostatniej kampanii wyborczej. Rzeczywiście normalny kraj to nie jest , z jednej strony chołota banderowska z drugiej wielbiciele Stalina, ci drudzy jako pożyteczni idioci są raczej nie grozni. Niebezpieczne są te mordy Banderowców krzyczące na wiecach jak było widać w reportażu rosyjskiej TV.

 2. Psiemislavius said

  Jak się wypowiedział jeden z szanownych użytkowników YouTube niegdyś: „Banderystan to wrzód wyrosły na Polsce”. Im się marzy jeszcze zdobycie Przemyśla. Niech złodzieje oddają ziemie należące do Rzeczypospolitej, siegające aż pod Kijów. Powinno się zrobić rozbiór Ukrainy: zachodnia część dla nas, a wschodnia dla Rosji i byłby spokój z tymi klaunami, co się jajkami w sejmie obrzucają.

 3. GM said

  ad. 2 Ciekaw jestem jak Pan zamierza zapanować nad tymi psubratami gdy jakimś cudem przyłączymy do Macierzy Małopolskę wschodnią (na obecną chwilę bardzo abstrakcyjny scenariusz)?
  Trzeba by ich chyba eksterminować, a to nie po polsku i nie po katolicku.

 4. yokmokk said

  Psiemislavius – that’s the point !

 5. RomanK said

  GM…z pelnym szacunkiem..ale panowie nei potraficie panowac nad Polska…..,,,a marzy sie panowanie na..psubratami..jak pan to brzydko nazywa. TO sa Nasi Bracia..krew z krwi kosc z kosci,,to nasi najblizsi krewni…
  Powtarzajac za Niencami ,ktorzy nas Polakow uwazaqja za psow…moze i psubraci..ale tylko w takim ukladzie…
  Niech pan rozwzy wazna informnacje..:

  cyt:Według słów ministra sprawiedliwości Aleksandra Ławrynowycza, obwód zakarpacki, gdzie tradycyjnie obserwuje się najlepsza współzależność liczby zarejestrowanych ślubów do liczby rozwodów, jest tradycyjnym liderem na Ukrainie według wskaźników współczynnika urodzeń. Przy czym, średnio na Ukrainie liczba zarejestrowanych od początku roku śmierci przekroczyła liczbę urodzeń prawie o 36%. Oprócz Zakarpacia, jedynym regionem, gdzie współczynnik urodzeń przekroczył śmiertelność, jest Kijów. Od początku 2010 roku w stolicy zostało zarejestrowano urodzeń prawie o 6% więcej, aniżeli śmierci.

 6. JO said

  Tu trzeba robic To co Bractwo Robi, zakladac Tradycyjne Grupy Katolikow. Wygra Katolicyzm, wygra Polska. Kulrura Ruska jest Polska Kultura. Jak Ona bedzie sie Rozwijac Katolicko to i Posh Polski bedzie uzywany i Lechici Miec beda miejsce.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Myślę, że GM nie miał na myśli wszystkich Ukraińców, lecz tę ich część, jaka by nam przypadła – Ukrainę Zachodnią, gdzie banderowcy mają dużo do powiedzenia. Było by z nimi sporo kłopotów…
  No, ale to jest wszystko political science fiction.
  Bóg rzuca Polakom szansy pod nogi, Polakom nie chce się schylić.

 8. JO said

  Uwazam, ze polaczenie ziem Ruskich z Polska moze nastapic wowczas , gdy Rusin Bedzie Rusinem a Lach Lachem. Poki Lach bedzie judepolakiem a Rusin Judeoukraincem, zadne zmian Granic nie posluza Nam po obu stronach.

  My wpierw z obu stron musimy chciec byc Lechitami i Rusinami.

  My Wpierw Musimy Wyrzucic Zyda z siebie , ktory robi nas Judeopolakami, Judeukraincami, wyrzucic Zyda z Naszych Serc, Wyrzucic JPII z Naszych Umyslow

 9. JO said

  Mam goraca Prosbe do Pana Romana K, by nigdy w Zyciu nie kojazyl Zydow z Polakami i odwrotnie, by nigdy nie wkladal Zydow i Polakow do Jednego Worka.

  To dotyczy rowniez rowniez Slowa Szlachta i Zyd.
  ———————————————

  Mozna nazywac Jerozolimski Szlachcic
  Judeomagnat
  etc, etc

  ————————-
  Sa pewne slowa, ktore sa Swiete. Do nich rowniez nalezy slowo Kozak, Rusin czy Ukrainiec. Latwo zganac jakim nieporozumieniem jest kojazenie ich z Zydami a poprzez analogie slow Szlachcic, Magnat, Polak, Lach….

  ———————–
  Po prostu nie sra sie na siebie
  Po prostu sa Slowa, ktore oznaczaja Swietosc, Ortodoksje.

 10. JO said

  ad.5. Polacy w Polsce tak samo nie umieja Panowac nad Polska jak Ukraincy nad Ukraina a przyczyna jest taka sama, Romanie.

  Zgadzam sie z tym, ze by wspierac sie nawzajem, potrzeba zrobic pozadek we wlasnym podworku, ktorym jest serce i rozum. Po tym posrzataniu jedni i drudzy moga myslec o wspolnych czynach po obu stronach Sanu.

  Poki co to neoBanderowcy robia Kupe takiej samej wielkosci w Polsce jak judeopolacy na Ukrainie vel PiS, SLD z Hersztem Kwasniewskim – podsycanie UPA – pomaranczowa Rewolucja a Nasze Slowo – podtrzymywanie nienawisci Rusinow-Ukraincow w Polsce przeciw Polakom , ktorzy Maja Celowo Rozdmuchiwany Bol i Zlosc wzgledem UKRAINY.

  Przykladem jest Pan WET 3

  Tak wiec Romanie, Masz pelne rece roboty i zadanie na swoje reszte steranego Zycia – Byc Kisielem

 11. JO said

  Tylko Uwazaj by ciebie nie rozerwali w Kroczu Konmi, co ja bym Tu bez Pana Zrobil ? 🙂

 12. GM said

  Dziękuję Panie Gajowy, dokładnie tak – pisząc o psubratach, miałem na myśli neobanderowców z południowo-wschodnich ziem RP.
  Panie JO, zgadzam się z Panem w 99%, ale niech mi Pan powie jak odzyskać judeopolonię – dawną Koronę, by móc znów ewangelizować i jednać z nami Kresy? Musi być jakieś centrum, chyba że ono będzie np. w Grodnie, ale tam mimo naszego huraoptymizmu, jest podobnie jak u nas- czyli każdy sobie.

 13. GM said

  Panie JO, jest Pan człowiekiem mądrym, niech mi Pn powie, jak się zabrać do tego dialogu? Nie jestem biskupem przemyskim, ani nawet wiceministrem.
  PS. FSSPX ma problem z zapewnieniem stałego duszpasterstwa w IIIRP,nie wyjdziemy z ewangelizacją poza granice judeopolonii, jeśli nie powstanie u nas seminarium Bractwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.