Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Traditionis Custodes
  lewarek.pl o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  novick o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Na przekór medialnemu obłędowi

Posted by Marucha w dniu 2012-11-13 (Wtorek)

Jak duży wpływ wywierają media na psychikę i moralność społeczeństw? Między innymi o tym oraz o fakcie, jak bardzo środowiska dziennikarskie odcinają się od wartości katolickich i jak zapalczywie wpajają odbiorcom lewicowe treści, pisze Teresa Tomeo w swojej książce, która ukazała się właśnie na polskim rynku.

Fot. Teresa Tomeo

Słynna amerykańska dziennikarka telewizyjna, która po 19 latach pracy przed kamerą porzuciła świeckie media i zajęła się ujawnianiem ich kulisów i społecznego wpływu oraz dzieleniem doświadczeniami powrotu do wiary katolickiej, wydała kolejną książkę przetłumaczoną teraz na język polski i zatytułowaną: „Twój nowy styl”. Przekonuje w niej, w jak dużym stopniu środki masowego przekazu kształtują mylne postrzeganie zagadnień związanych z najistotniejszymi dziedzinami życia. Autorka daje też recepty, jak w szumie informacyjnym nie zatracić własnej tożsamości.

W książce Teresy Tomeo można znaleźć odpowiedzi na trudne pytania dotyczące tzw. aborcji, antykoncepcji oraz współżycia przedmałżeńskiego, jednak zatrzymajmy się przez chwilę nad tym, co wydaje się jej głównym tematem – kształtowaniem moralności społeczeństw przez środki masowego przekazu.

Zacznijmy od dygresji. Nie od dziś wiemy, że sieczka płynąca z odbiorników telewizyjnych, przekłada się, niestety na poziom naszego życia. Seks, przemoc, narkotyki, cała lewicowa propaganda kipiąca zarówno z państwowych, jak i prywatnych stacji telewizyjnych nie znajduje dostatecznie silnego odporu. W Polsce od dłuższego czasu przyglądamy się sytuacji, kiedy zbulwersowani widzowie katolickiej telewizji wychodzą na ulice domagając się równego traktowania mediów związanych z Kościołem. Czy przyczyną jest wyłącznie nieprzyznanie konkretnej stacji miejsca na cyfrowym multipleksie? A może coraz więcej ludzi męczy to, co otrzymują od współczesnych nadawców „wyzwolonych” z „katolickich zabobonów”?

Istnieje wiele danych dowodzących stronniczości dziennikarzy – pisze Tomeo. – Jeszcze więcej badań ukazuje, w jaki sposób media regularnie atakują nauczanie Kościoła. Nawet, jeśli seriale komediowe i programy nadawane w czasie największej oglądalności nie wyśmiewają instytucji Kościoła bezpośrednio (…) to i tak bombardują nas kpinami z chrześcijańskich przekonań, szczególnie z chrześcijańskiego postrzegania małżeństwa i płciowości.

W czasach, kiedy wmawia się nam, że wolność słowa jest najważniejszym prawem obywatelskim, tej wolności – zauważmy – nie ma wcale. Rynek medialny został zawłaszczony przez środowiska niemające nic lub niewiele wspólnego z wartościami katolickimi, czy szerzej: chrześcijańskimi. Jak podaje Tomeo, w 2007 r. jedna z organizacji monitorujących stronniczość środków przekazu, Media Research Center, opublikowała analizę poglądów dziennikarzy. Wynikało z nich, iż od 25 lat po tamtej stronie odbiornika zasiadają osoby o poglądach znacznie bardziej liberalnych niż większość społeczeństwa.

Nie należy zapominać – dodaje Tomeo – że mówimy o ludziach, którzy przygotowują oglądane przez nas serwisy informacyjne i piszą czytane przez nas w prasie wiadomości. Czy rzeczywiście można sądzić, że jesteśmy rzetelnie informowani o tym, co się dzieje zwłaszcza w sprawach dotyczących wiary i moralności?

Jakie są tego skutki, chyba nie trzeba wykazywać. Jeśli dosyć wąska grupa osób kształtuje przekonanie milionów… W tym kontekście przerażające jest przypomniane przez Tomeo wyznanie nawróconego po latach aborcjonisty, doktora Bernarda Nathansona (jednego z założycieli NARAL), w którym przyznaje, że zwolennicy swobody zabijania nienarodzonych wprowadzali w błąd opinię publiczną, aby przyspieszyć legalizację tzw. aborcji i jej społeczną akceptację (twierdziliśmy, że 5 do 10 tysięcy kobiet rocznie umiera z powodu nieudanych aborcji. W rzeczywistości było to 200-300 przypadków. Twierdziliśmy także, iż w Stanach Zjednoczonych wykonywanych jest milion nielegalnych aborcji rocznie, podczas, gdy tak naprawdę było ich 200 tysięcy. A zatem byliśmy winni olbrzymiego oszustwa).

Stan mediów jest fatalny, a płynący zeń przekaz tak dalece kształtuje nasze codzienne życie, że już dawno stał się ogromnym zagrożeniem. Dziennikarze, z których prawie żaden nie przyznaje się do wiary w Boga, osoby układające program – oni wszyscy są odpowiedzialni chociażby za wynik raportu wydanego w 2010 r. przez Amerykańską Akademię Pediatrii, który podaje, że:

– 75 procent programu nadawanego w godzinach największej oglądalności zawiera treści erotyczne, odniesienia do seksu pojawiają się nawet osiem do dziesięciu razy na godzinę;
– od lat osiemdziesiątych filmy dla nastolatków oznaczone kategorią „R” (dla widzów powyżej siedemnastego roku życia) zawierają co najmniej jedną scenę rozbieraną, a często kilka przedstawień współżycia seksualnego,
– tylko w latach 1997-2001 ilość treści erotycznych w amerykańskiej telewizji niemal się podwoiła.

Jak we współczesnym świecie (który może wątpliwie poszczycić się powyższymi statystykami) nie zatracić siebie i jak walczyć o swoje wartości, moralność, duszę, relację z Panem Bogiem, m.in. o tym pisze autorka „Twojego nowego stylu”.

Książka, której autorka niebawem gościć będzie w Polsce, ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda, pod medialnym patronatem „Polonia Christiana” i PCh24.pl. Polecamy!

Magdalena Żuraw
http://www.pch24.pl

Komentarze 4 do “Na przekór medialnemu obłędowi”

 1. Kronikarz said

  🙂

 2. Nemo said

  Super.

 3. Teresa said

  Media sa w rekach Zydow.

 4. marta15 said

  zdjecia ukazujace zniszczenia w Syrii. „Syria w ruinach”.
  Globalisci za wszelka cene, krok po kroku, trup po trupie daza do zgarniecia wladzy nad swiatem i utworzenia NWO.
  http://www.theatlantic.com/infocus/2012/11/syria-in-ruins/100402/

Sorry, the comment form is closed at this time.