Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Sposób na krzyż!

Posted by Marucha w dniu 2012-11-13 (Wtorek)

Jest jasny i prosty przepis, jak zawiesić krzyż w każdej sali lekcyjnej we wszystkich polskich szkołach. Ściągawką może być przykład placówki w Warszawie Wesołej, przy ul. Cieplarnianej.

We wrześniu otwarto tu Szkołę Podstawową nr 353. Inauguracja była tradycyjna: apel, uroczystości, poświęcenie budynku przez biskupa. Jedną z sal przeznaczono na lekcje religii i zawieszono tam krzyż. 14 rodziców wyraziło prośbę o zawieszenie krzyża w każdej klasie. Katarzyna Głusek-Wojciechowicz, dyrektor placówki, nie bardzo chyba chciała narazić się liberalnym komentatorom i piewcom laickości państwa. Stanęła przed dylematem. Prawo mówi, że to dyrektor szkoły podejmuje decyzję, ale przewiduje tryb konsultacji.

Pani dyrektor, żeby nie podpaść ani katolikom, ani opcji „ścian bez krzyża”, postanowiła, że w tej sprawie wypowie się rada rodziców. Wcześniej próbowała zrzucić problem na kuratorium oświaty. To ostatnie odpisało dyrektorce, że nie podejmie za nią decyzji, bo nie ma ku temu kompetencji.

I to jest ważna informacja. Wystarczy wyrazić prośbę o zawieszenie krzyża w każdej sali i konsultacje z rodzicami! Dyrektorzy raczej nie odmówią tak demokratycznie postawionej sprawie. W przypadku Wesołej, rodzice zadecydowali szybko o zorganizowaniu głosowania. Rozgorzała dyskusja, zwłaszcza na portalu Wesola-gazeta.pl.

“Apeluję i proszę Was” (rodziców – przyp. red.) “o głębokie zastanowienie się nad tą decyzją. Krzyż to dużo więcej niż zwykły symbol religijny – to znak dobra, przebaczenia, miłości do ludzi, największego poświęcenia za innych” – pisał Jacek Krzemiński, redaktor prowadzący wesoła-gazeta.pl.

Na przeprowadzonym niedawno głosowaniu frekwencja była wysoka. Na 500 uczących się tam dzieci głosowało aż 450 rodziców. 300 było za powieszeniem krzyża w każdej sali, a 150 przeciw.

Te liczby są bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że Wesoła zawsze była najmniej prawicowym i konserwatywnym obszarem, biorąc chociażby wyniki w poszczególnych wyborach od Warszawy Wesołej przez Siedlce, a na Terespolu kończąc (idąc po nitce PKP). A to oznacza, że w większości miast w Polsce przeciwnicy krzyża byliby jeszcze słabsi. Innymi słowy, taką prośbą – licząc na zorganizowanie przez dyrektora konsultacji z rodzicami lub głosowania rodziców – można przywrócić krzyż w niemal każdej szkole.

W Szkole Podstawowej nr 353 krzyż będzie wisiał i chyba nikomu z powodu symbolu Miłości nie stanie się krzywda. Nawet Małgorzacie Zubik z „Gazety Wyborczej”, która, relacjonując sprawę krzyża w Wesołej, stwierdziła, że to kwestia nie tyle prawa, co kultury osobistej „większości, która może zrezygnować z narzucania swojej woli mniejszości”.

Pani Małgorzato, a jak w szkole znajdą się rodzice należący do kościoła Czcicieli Niebieskiego, którzy za demoniczny uznają kolor żółty, to co? Wyrazem kultury będzie zamalowanie żółtych ścian?… Na razie mieszkańcy Wesołej pokazali, że wezwanie papieża Polaka „Nie wstydźcie się Krzyża!” jest dla nich ważniejsze niż „kultura osobista” w wydaniu “Wyborczej”.

Robert Wit Wyrostkiewicz
http://www.naszapolska.pl

Komentarzy 15 do “Sposób na krzyż!”

 1. czaruś said

  Brawo nieszkańcy Wesołej!

 2. JO said

  Krzyz Jest Symbolem Jedynej Prawdziwej Wolnosci, w ktorej to co jest nawet grzechem acz niezagrazajacym Ludziom Smierci Duchowej i Fizycznej jest Dpuszczone-Tolerowane na zasadach Bezpiecznych dla Czlowieka, na zasadach Jedynej Milosci, PRAWDY, ktora Chroni Czlowieka , Jest Tarcza.

  Gdy Krzyza Nie ma , NIE MA dla nikogo w Szkole, Panstwie – W O L N O S C I – a jest Dyktatura, Rezim Pseudoelit, Chaos, Dyktatura jest oparta na Klamstwie, Przemocy, niesprawiedkliwosci..
  ————————–
  Walczac o Krzyz , Walczysz o Wolnosc dla siebie i Najbizszych

 3. Tolerancuś said

  Krzyż nikogo nie obraża ani nikogo nie krzywdzi. A kogo w oczy kuje to wiadomo. Ja tego nie rozumiem. Nawet jeśli byłbym ateistą to krzyż by mi nie przeszkadzał. Trzeba szanować to w co wierzą i to co szanują inni. Potomkowie chazarskie dziczy których to gryzie w ślepia nie wyp… na swoje chazarskie stepy. Zawsze gość MUSI dostosować się do zwyczajów gospodarza a jak nie to kopa w dupę i won do siebie, czyli ch… wie gdzie.

 4. JO said

  Chazarom Krzyz Przeszkadza, bo symbolizuje to co jest przeciwnoscia tego co oni robia i komu sluza. Ten Krzyz Przypomina Ludziom O tym, choc z Tym zaczyna byc kiepsko przez Nousa…

 5. marta15 said

  a w USA, 13 letnie dzieci sa bardzo graficznie „uczone”, publicznych szkolach , o grze wstepnej gejow.
  http://radio.foxnews.com/toddstarnes/top-stories/school-children-taught-about-gay-foreplay.html

 6. marta15 said

  a tu jeden z efektow dzialania sekty watykanskiej i ich polityki synkretyzmu ,( zwanej oficjalnie ekumenizmem lub braterskim dialogiem) , globalizmu, multi-kulti , tolerantyzmu i liberalizmu ( zwanym tez wolnoscia religijna).
  “Jesus Christ ‘should be downplayed in school’
  Schools should downgrade Christianity in assemblies for a more “inclusive” multi-faith approach, say religious education advisors…………. ”
  http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/9667435/Jesus-Christ-should-be-downplayed-in-school.

 7. marta15 said

  bardzo ciekawa strona
  http://enlargingtheheart.wordpress.com/category/john-cassian/

 8. marta15 said

  ilu czyta to co napisali Ojcowie Kosciola, albo swieci Kosciola katolickiego??
  …………….
  „…You must by all means strive to get rid of all anxiety and worldly thoughts, and give yourself over…continuously, to sacred reading.

  Then continual meditation will fill your heart, and fashion you so to speak after its own likeness, making of it, as it were:

  Firstly, an ark of the testimony, which has within it two tables of stone – the constant assurance of the two testaments;

  Secondly, a golden pot – a pure and undefiled memory – which preserves by a constant tenacity the manna stored up in it – the enduring and heavenly sweetness of the spiritual sense and the bread of angels;

  Thirdly, the rod of Aaron – the saving standard of Jesus Christ our true High Priest, that ever buds with the freshness of immortal memory.

  This is the rod which after it had been cut from the root of Jesse, died and flourished again with a more vigorous life.

  All these are guarded by two Cherubim – the fulness of historical and spiritual knowledge. For the Cherubim mean a multitude of knowledge.

  These continually protect the mercy seat of God – the peace of your heart – and overshadow it from all the assaults of spiritual wickedness.

  And so your soul will be carried forward not only to the ark of the Divine Covenant, but also to the priestly kingdom.

  Owing to its unbroken love of purity being as it were engrossed in spiritual studies, it will fulfil the command given to the priests, enjoined as follows by the giver of the Law:

  And he shall not go forth from the sanctuary, lest he pollute the Sanctuary of God (Lev. 21:12) – that is, his heart, in which the Lord promised that he would ever dwell, saying: I will dwell in them and will walk among them (2 Cor. 5:16).

  Wherefore the whole series of the Holy Scriptures should be diligently committed to memory and ceaselessly repeated.

  This continual meditation will bring us a twofold fruit:

  First, that while the attention of the mind is taken up in reading and preparing the lessons it cannot possibly be taken captive in any snares of bad thoughts.

  Second, that those things which were read over and frequently repeated and which, while we were trying to commit them to memory, we could not understand (because the mind was at that time taken up), we can afterward see more clearly, when we are free from the distraction of all acts and visions, and especially when we reflect on them in silence in our meditation by night.

  So that when we are at rest, and as it were plunged in the stupor of sleep, there is revealed to us the understanding of the most secret meanings, of which in our waking hours we had not the remotest conception.

  John Cassian (c. 360-435): Conferences 14,10.”
  http://enlargingtheheart.wordpress.com/category/john-cassian/

 9. marta15 said

  to sie nazywa obrona wiary i Kosciola 🙂
  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/11/12/ukrainski-batiuszka-za-pomoca-kadzielnicy-dal-lupnia-chlopcom-ktorzy-w-cerkwi-sprobowali-powtorzyc-akcje-pussy-riot/#more-5548

 10. Fran SA said

  Eeee tam, rodzice nie sa wazni.
  Wazna jest pani minister:

  http://www.pardon.pl/artykul/13906/wielka_afera_zaslonili_krzyz_dla_minister_edukacji

 11. Sowa said

  Brawo! A diabelską, lucyferyczną, przewrotnością tej k…wy z Wyborczej, to proszę sobie głowy nie zaprzątać. To szambo i niech tak zostanie.

  „Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata” Gal 6:14.

  A do tematu ciekwy link:
  „Wrogowie krzyża”
  http://www.trinitarians.info/ateizm/art_386_Wrogowie-krzyza.htm

 12. Polak said

  W koncu czyja ta Polska jest widac na przykladzie krzyzy ?

 13. Michał said

  Ciekaw jestem czy pani Małgorzacie Zubik z “Gazety Wyborczej” przeszkadzaja synagogi zydowskie oraz meczety ?

 14. Grzegorz said

  AD 9

  marta15 powiedział/a
  2012-11-13 (wtorek) @ 23:13:45

  to sie nazywa obrona wiary i Kosciola 🙂

  nie koscioła tylko Cerkwi Prawosławnej 🙂

 15. Brat Dioskur said

  A tak wyglada „sposob” na Polakow,ktorzy tylko pozornie wymkneli sie spod parasola Wybgazu czy TVN.Zagranica „zaopiekowal” sie nimi specjalnie dla nich stworzony portal. Poczytajmy i podumajmy …zwlaszcza nad reakcjami wygnancow.
  http://www.wiatrak.nl/11457/swiat-wojen-gwiezdnych

Sorry, the comment form is closed at this time.