Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Bruksela kolebką szariatu w Europie?

Posted by Marucha w dniu 2012-11-14 (Środa)

Islamiści w Europie walczyli do tej pory „tylko” o prawo do publicznego wyznawania wiary, noszenia tradycyjnych strojów i zachowania własnej tradycji. Ale teraz występują już oficjalnie z postulatami budowania państwa islamskiego. Na razie w Belgii… (FOT. REUTERS)

W radach miejskich dwóch zislamizowanych gmin belgijskich zostaną zaprzysiężeni nowo wybrani kandydaci z listy Islam. Lhoucine A•t Jeddiga oraz Redouane Ahrouch nie kryją, że ich celem jest przekształcenie Belgii w państwo islamskie.

Rozpoczęto akcję zbierania podpisów przeciwko nowym radnym. Czy przebudzi ona tamtejszych chrześcijan?

„My, obywatele demokratycznej Belgii, obywatele wolni i pragnący takimi pozostać, sygnatariusze tej petycji, domagamy się anulowania wyboru 2 kandydatów z listy Islam podczas niedawnych wyborów do rad miejskich: Lhoucine´a A•t Jeddiga w Molenbeeku oraz Redouane´a Ahroucha w Anderlechcie” – tymi słowami rozpoczyna się petycja do politycznych decydentów w Belgii podpisana już przez blisko 40 tys. obywateli, głównie z okręgu brukselskiego.

To bezpośrednia reakcja na ponadgodzinną konferencję prasową i liczne wypowiedzi obu mężczyzn cytowane w prasie, radiu i telewizji.

Bo – jak zapowiadają nowi radni – ich celem jest zaprowadzenie szariatu w Belgii i przekształcenie jej w kraj islamski.

– Chcemy wyjaśniać Boże prawo i – jeśli lud wyrazi taką wolę – pragniemy wprowadzić szariat w wyniku referendum za 10, 15 czy 20 lat. Oczywiście dzisiaj jest na to za wcześnie. Społeczeństwo nie jest gotowe. Trzeba by było obciąć zbyt wiele rąk – wyjaśniał podczas konferencji powyborczej Ahrouch.

Sprecyzował, że na pierwszym miejscu są muzułmanami, dlatego ich propozycje zawsze będą odnosiły się do zapisów wynikających z islamu. Jego kolega mówił z kolei o otwartości islamu, tolerancji, kompatybilności religii islamskiej z prawem belgijskim, demokracją i wolnością. Dopowiadał, że islam szanuje życie prywatne ludzi, stąd też nie ma nic do tego, jeśli jakiś mężczyzna żyje z innym mężczyzną, bo „to przecież ich sprawa, robią, co chcą”. Być może nie ma również nic do tego, jeśli mąż katuje swoją niepełnosprawną żonę, co akurat miało miejsce w przypadku Ahroucha, który w 2003 r. został za to skazany.

Obaj mężczyźni przewidują, że w 2014 r. podczas wyborów regionalnych, parlamentarnych i europejskich kandydaci z listy Islam osiągną sukces. Już dziś ich program przewiduje obowiązkowe noszenie chust przez dziewczęta, zakaz wspólnego przebywania kobiet i mężczyzn w określonych miejscach publicznych, jak np. szkoły, sale sportowe, baseny, środki transportu, obowiązek proponowania dań halal w stołówkach szkolnych, wprowadzenie dni wolnych w święta muzułmańskie oraz umożliwienie zawierania związków małżeńskich z dziewczynkami od 12. roku życia.

Sytuacja, do jakiej doszło w Belgii, w pewnym sensie nie dziwi. Skoro państwo jest nie laickie, ale laicystyczne, tj. pozwalające na szerzenie się wszelkich sekt i religii z wyjątkiem chrześcijaństwa, to prędzej czy później musiało do tego dojść. W końcu demokracja, którą tak gorliwie wyznaje Unia Europejska, to prawo wszystkich do wszystkiego.

Anna Bałaban
http://naszdziennik.pl

Komentarze 34 do “Bruksela kolebką szariatu w Europie?”

 1. Pokręć said

  Nie chcą chrześcijaństwa, to będą mieli szariat.
  Takie sk….stwo i qr….stwo umysłowe: demokracja to świętość – dopóki wyniki wyborów są zgodne z naszym widzimisiem. Inaczej – jatka.

 2. arwena said

  Ci muzułmanie są uczciwi i odważni. Mówią wprost, że chcą dominacji ich religii z podporządkowaniem życia społecznego oraz politycznego.
  Nie zabiegają o dogodzenie każdemu wyborcy, tylko są wyraziści.

 3. Marucha said

  Re 2:
  A KK wyrzekł się wszelkiego wpływu na państwo.

 4. lll said

  Ad.2
  Hitler też otwarcie mówił kogo się chce pozbyć.

 5. Agnieszka said

  ad. 2 i 4.
  Właśnie, Hitler też był niezwykle uczciwy, a jaki wyrazisty! Mówił, a raczej wrzeszczał otwarcie, czego chce. Trochę inaczej niż te araby, bo on – wiedząc, czego oczekują – przypodchlebiał się wszystkim swoim wyborcom, którzy jak jeden mąż go poparli. Zobaczymy, co zrobią Belgowie.
  Tak czy inaczej – to bliski koniec Europy.

 6. Fran SA said

  Sliczne!!
  Caly artykul zerzniety z prasy zydowskiej!
  Tymczasem mamy juz Zydowski Parlament Europejski w Belgii i mamy zydowskich premierow i prezydentow po calej Europie, a takze masonow- szefow rzadu (WLochy, Hiszpania, Grecja)
  Ktos gra w gumy??? Czy daje sie znow nabrac na zydowska propagande?
  A moze zydzi lepiej traktuja kobiety niz muzulmanie?

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4206655,00.html

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4299673,00.html

  a to wszystko dlatego, ze Europa sprzeciwila sie Izraelowi i oskarzyla o nielegalne wyrzucanie Palestynczykow z Zachodnieo Brzegu i Jerozolimy. Europa nie chce rozwniez uznac Hamas jako organizacji terrorystycznej. I slusznie. Polskie AK tez robilo za bandytow.

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4205607,00.html

 7. Fran SA said

  Ciekawe, czy to tez musi przejsc przez ‚moderacje’?

  Europe condemns Israel’s OK for new settler homes

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4302623,00.html

 8. Fran SA said

  Ad. 4 i 5
  Lll i Agnieszka
  Goraco polecam sprawdzic co Hitler opowiadal i kto mu w tym opowiadaniu pomagal finansowo.

  (Wyszly w wydaniu ksiazkowym wszystkie przemowienia Hitlera.)

 9. Zerohero said

  A ja polecam sprawdzić kto kontroluje emigrację. Jakby tak szarych ludzi pytać to są przeciw. Nawet tolerancyjni i gościnni politycy – prywatnie mieszkają w strzeżonych dzielnicach – też są przeciw. To jest XXI wiek, granic może nie da się uszczęlnić w 100%, ale w sposób nielegalny może się osiedlić 100tys ludzi w Europie przez 10 lat, a nie 10 milionów.

  Kłamstwem jest teza, że muzułmanie coś zaplanowali, że kombinują podbój albo złasili się na socjal i kombinują jak wejsć. Dzrzwi otwarte, więc wchodzi każdy.

  Poza tym występuje wkurzająca maniera:

  Nieważne, że europejskich tubylców ubywa, nieważne, że emigranci są z innej kultury, są innych ras, mają bardzo średnie kwalifikacje, popełniają dużo przestępstwem (np. wskaźnik gwałtów u czarnych cyz to USA czy Afryka jest zawsze b. wysoki) itd. Krytykuje się tylko pomysły islamizacji, tak jakby cała reszta była ok.

 10. efka said

  To jest wspaniały dowód dla wszystkich Polaków jak ważna jest narodowość osób wybierany oraz ich wyznanie. Trzeba więc pytać czy kandydat jest tego wyznania jakiego sobie życzymy oraz czy jest takiej narodowości w jakim jest państwie. W innych przypadkach dochodzi do wrogiego przejęcia kraju.
  Problem mają już Francuzi, tutaj Belgowie, a jutro my będziemy mieli chociaż patrząc na film Pokłosie już mamy problem z pejsatą społecznością, która fikcją filmową chce zastąpić historię i poniżać nas Polaków

 11. Brat Dioskur said

  Przeciez organizacja „Sharia4Belgie” istnieje juz od cos 2 lat i zdobywa coraz wiecej czlonkow.Kiedy holenderski min.spr. wewn.Donner powiedzial ,nie podnoszac glosu,ze szariat w demokracji jest zupelnie mozliwy to ze wszytskich stron posypala sie na niego lawina krytyki i musial biedak wszystko odszczekac.Komus ,jak widac ,bardzo na tym zalezalo zeby nie ploszyc ofiary.Az sie prosi zeby przypomniec tu slynne ostrzezenie ziomkowst skierowane do nich przez Schroedera w sprawie perspektyw odzyskania przez Niemcow „ziem utraconych”.
  Wracajac do kwestii Islamu ,jego wyznawcy uwazaja kulture europejska za zgnita i
  zdegenerowana ,stad prozno byloby szukac na dyskotekach mlodych Turczynek czy Marokanek .Zadnej ojciec nie pusci z domu.Bywa tez czesto ,ze w mieszanych nalzenstwach ojciec -muzulmanin porywa corke do kraju swojego pochodzenia a dziennikarzom tlumaczy ,ze Holendrzy wychowuja corki na prostytutki.Dziwny paraliz zachodnich spolecznosci w reagowaniu na zalew islamu wynika z przeswiadczenia ,ze wszystko sie dobrze skonczy a prawda jest taka ,ze , mowiac dosadnie -nie dostali jeszcze porzadnie w dupe a dobrobyt zmienil ich w mamalygi.W takiej Grecji osczeednosci rzedu €13mld. wyprowadzily dziesiatki tysiecy na ulice tymczasem nowy rzad Holandii wykrawa z budzetu €16 mld oszczednosci ,przy czym doslownie wali sie wszystko,od kolek robienia na drutach ,poprzez teatry a skonczywszy na domach starcow i zlobkach a Holendrzy znosza to wszystko ze stoickim spokojem! Kiedys jadac pociagiem i widzac za oknem wagonu mijany meczet z minaretem poczynilem uwage ,ze wrzaski z tego ostatniego zaklocaja spokoj.Towarzyszacy mi Belgowie skarcili mnie natychmiast argumentujac ,ze koscielne dzwony tez robia duzo halasu.No i co mozna powiedziec na takie dictum?

 12. Brat Dioskur said

  Organizacja „Shariat4 Belgium” istniej juz kilka lat i nie kryje sie ze swoimi celami.Kiedy hol. min. spr. wewn. Donner spokojnie zauwazyl ,ze demokracja umozliwia wprowadzenie shariatu to ze wszystkich stron posypaly sie na jego glowe slowa krytyki i wszystko musial odszczekac.Komus ,najwyrazniej zalezalo na tym, zeby nie budzic drzemiacych Holendrow. Az sie prosi analogia ze slawetnym juz ostrzezeniem przez Schroedera szkopskich ziomkostw,kiedy to kanclerz prosil je ,zeby za wczesnie nie ploszyc swojej ofiary ,ktora wejdzie niemaszkiom gladko w geby ( a okazalo sie ,ze do d…y) niczym swieze buleczki.Tymi buleczkami sa oczywiscie „ziemie utracone” i juz dzisiaj RASisci wychodza wprost z portek mnozac kolejne antypolskie sabotaze ,zeby obietnica Schroedera sie spelnila.
  Wyjatkowa wprost indolencja zachodnich spoleczenstw w rozpoznawaniu islamskiego niebezpieczenstwa wynika z przesycenia dobrobytem bowiem nikomu nie moze przyjsc do glowy ,ze sen mialby sie skonczyc. Obudza sie dopiero jak dostana dobrze po d…pie! Zreszta spolegliwosc ich rzuca sie w oczy takze w innych kwestiacj .Jezeli €13 mld oszczednosci w Grecji doprowadzily Hellenow do wscieklosci to Holendzry €16 mld. ciecia w budzecie znosza ze stoickim spokojem.A wali sie doslownie wszystko poczawszy na kolkach haftowania ,poprzez sport i teatry a skoczywszy na zlobkach i domach starcow.Muzulmanie uwazaja kulture europejska za zgnita i zdegenerowana ,wymagajaca naprawy.Chronia przed nia tez swoje dzieci nie sposob spotkac na dyskotece mlodych muzulmanel ,ojcowie nie puszczaja ich z domu. Chlopcy natomiast maja swobode,ale potrafia zajac dystans.Bywa czestow mieszanych malzenstwach ,ze ojciec -Arab porywa corke do kraju swojego pochodzenia tlumaczac ,ze nie chce zeby wychowano ja na prostytutke.Kiedys jadac pociagiem
  a widzac mijany meczet z minaretem poczynilem uwage ,ze krzyki mully z tego drugiego zaklocaja spokoj.Towarzyszacy mi belgowie popatrzyli na mnie z wyrzutem tlumaczac mi z,e dzwony koscielne tez robia niemaly halas!No i co mozna powiedziec na takie dictum?
  Na koniec istotna wiadomosc.Turcja nosi sie zamiarem przywrocenia kary smierci ,ktora zawiesila 10 lat temu chcac sie przypodobac Zachodowi w swoich staraniach o przyjecie do UE.Najwyrazniej sie rozmyslila widzac jaki burdel panuje w Eurokolchozie .A u nas dalej z uporem ,jak ta cma do plomienia lampy ,rzadzacy pchaja sie w czarna dziure €!!!

 13. Brat Dioskur said

  ad11,12.Powtorzylem wpis ,bo jakas „niewidzialna” reka mnie wylogowala.Widze jednak ,ze ten pierwszy wpis ,jakims cudem , uszedl spod siekiery….

 14. aa said

  i bardzo dobrze-islam jest o niebo bardziej demokratyczny, tolerancyjny, intelektualnie dojrzalszy, humanitarny zw wszystkich wyznan monoteistycznych. Takze Jezus i Maria , Abraham i Mojzesz sa prorokami w Islamie. Wg Islamu wszyscy rodza sie jako muzulmanie. W Krajach Islamu conajmiej mld ludzi-nie ma takiego zdziczenia obyczajow jak „na Zachodzie”

  Ujj, z tą demokratycznością, tolerancyizmem i intelektualną dojrzałością, to autor mnie powalił na kolana. Ze śmiechu. – admin

 15. Cham Wiejski said

  #14:

  Przyczynek do tolerancyjności i demokratyczności muzułman, które tak wychwala idiota Aa.

  Dania: muzułmanie zdobyli większość w radzie miejskiej. W tym roku choinki nie będzie

  Mieszkańcy niewielkiego duńskiego miasteczka Kokkedal dowiedzieli się ze zdumieniem, że w tym roku na Boże Narodzenie nie będzie już miejskiej choinki. Miała kosztować od 5 do 7 tys. koron (ok. 4 tys. złotych). To za dużo – orzekli radni, którzy całkiem niedawno wydali dziesięć razy tyle (60 tys. koron) na miejskie obchody islamskiego święta ofiarowania.

  Rzecz w tym, że w radzie miejskiej Kokkedalu muzułmanie stanowią już większość i dlatego nie muszą się liczyć z chrześcijańskimi świętami.

  Sprawa nabrała wielkiego rozgłosu i trafiła do parlamentu. Zainteresowała się nią również telewizja, która chciała nakręcić reportaż o muzułmańskiej dominacji w mieście. Nie udało się to jej jednak, gdyż jej wóz transmisyjny napadli zamaskowani napastnicy, a dziennikarzy wyzwano od neonazistów.

  http://www.pch24.pl/dania–muzulmanie-zdobyli-wiekszosc-w-radzie-miejskiej–w-tym-roku-choinki-nie-bedzie,7441,i.html

  Piękne. Lubię też islamski obyczaj kamienowania, „honorowego” morderstwa itd. Tak to się kończy tolerancja, gdy uzyskują większość. – admin

 16. Boryna said

  Jedyne pozytywy islamu to wykorzenienie homosiów i feministek.

 17. 166 bojkot TVN said

  Pewnie w tym duńskim miasteczku jedynie światli nawoływali do bojkotu wyborów – a muzułmanie poszli wszyscy – i opanowali wspólną kasę i rządy.
  Ciekawe, kto ich stamtąd wyrzuci?

 18. Fran SA said

  Ad. 14
  Aa
  Gdy chodzi o scislosc i rzetelnosc, to zadna religia nie jest demokratyczna, i nie o ‚demokracje’ w religiach chodzi, poniewaz kazda religia preferuje swoich wyznawcow. (Nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna)

  Marucha wspomina ‚honorowe’ morderstwa w Islamie; mam nadzieje, ze nie zapomnial co wyprawiaja ‚honorowi’ chrzescijanie w Afganistanie, Iraku, Pakistanie, na Filipinach, na Haiti czy w Libii.

  W takim Afganistanie rzadza chrzescijanie, choc ich nikt do rzadu nie wybral.
  A ‚kamieniowanie’ Panie Marucha zostalo zakazane w wiekszosci panstw muzulmanskich. Natomiast nie zniesione w np. Izraelu. Kamieniowanie ludzi jest uznane, a nawet przykazane w Starym Testmencie, wiec nie jest to ‚przywilej’ jednej tylko religii.

  Religia nie jest problemem. Problemem jest jej interpretacja. A grzesznicy wystepuja w kazdej religii. Jesli nam sie wydaje, ze katolicy sa ‚lepszymi’ grzesznikami od innych, to popelniamy grzech pychy.
  (no i nie jestesmy demokratyczni)

  Kazdy czlowiek jest osobiscie i indywidualnie odpowiedzialny przed Bogiem.
  Tymczasem my wykazujemy silne tendencje ‚przecedzania komara i polykania wielblada’. Mysle, ze jest to grzech pychy.

  Niektorzy obwiniaja Islam o wszystkie mozliwe zbrodnie: kamienowanie kobiet, mordowanie w imie religii, itp.

  No, ale:
  Nie muzulmanie zrzucili bombe nuklearna na Hiroszime i Nagasaki
  Nie muzulmanie wymordowali miliony Rosjan w czasie rewolucji
  Nie muzulmanie mordowali napalmem dzieci wietnamskie
  Nie muzulmanie rozpetali Pierwsza i Druga wojne swiatowa
  Nie muzlulmanie torturuja wiezniow po wszystkich wiezieniach swiata
  Nie muzulmanie handluja narkotykami
  Nie muzulmanie handluja dziecmi, prostytucja i uprawiaja pedofilie
  Nie muzulmanie okradli wszystkie kraje Europy z majatku narodowego
  Nie muzulmanie handluja nerkami niedobitych dzieci
  Nie muzulmanskie banki spowodowaly swiatowy kryzys i puscily wiele krajow z torbami
  Nie Islam popelnia zbrodnie przeciwko ludzkosci na wszystkich niemal kontynentach swiata

  Aktualnie, morduje sie niewinne dzieci w Gazie i bombarduje ludnosc cywilna. A swiat … milczy!

  Ja mam taki problem:
  Od bardzo wczesnego dziecinstwa mam wychowanie katolickie i obracam sie w kregu katolickiego srodowiska. Cale zycie studiuje moja religie i probuje stosowac przykazania boskie. Czytam Ewangielie i Stary Testament. Modle sie do swojego Boga i probuje tak przejsc przez zycie, zeby nikogo nie skrzywdzic.
  Moze i zostalo mi niewiele lat zycia, ale ciagle czytam i ucze sie religii, w ktorej mnie urodzili i wychowali. I mam jeszcze bardzo duzo brakow do nadrobienia. Zycia nie starczy..

  Ale jak to sie dzieje, ze nagle wyroslo tylu znawcow i ekspertow od innych religii???
  Cierpia na te jednostke chorobowa glownie ci, ktorzy Nowego Testamentu nie mieli w reku i nie maja pojecia o historii naszego kosciola. Nie czytali Talmudu, Koranu, Starego Testamentu, Wedow, Mitologii i nagle zrobili sie ekspertami od Islamu!

  Beatlesom sie wydawalo, ze wystarczy pojechac do Indii, nacpac sie narkotykow i od razu zostaje sie … buddysta.

  Ciekawe, dlaczego wielu zupelnie poboznym katolikom Islam kojarzy sie z kamieniowaniem kobiet a nie kojarzy z ‚submission to God’.

  Nie moja rzecz zachwycac sie cudzymi religiami i wychwalac czy potepiac innych. Nie mam zamiaru zmienic swojej religii, bo mi sie wlasna bardzo podoba.
  Ale i nam Pan Jezus zabronil rzucac kamieniami, nawet jesli jestesmy niewinni.
  No to po co rzucamy??

  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2012/07/woman-baby-stoned-by-haredim-in-beit-shemesh-123.html

 19. Zerohero said

  Muzułmanie są różni. Faktem jest, że najciemniejsza wersja islamu jest kontrolowana przez SS krajów zachodnich, wasali zachodu takich jak Arabia Saudyjska. Muzułmanie walczący z choinką to wielki cymes. Choinka upadnie, a do tego będzie na nich. Może na Iran spadną bomby za takie choinki? Same cymesy!

  Nie wykluczam, że to miasteczko w Danii samorodne talenty, bez wsparcia służb. Głupoli i fanatyków u nich nie brakuje.

  a z resztą….jak pisałem, pierwotnym problemem jest polityka emigracyjna. Zamknąć granice i problem zniknie. Pretensje kierować do włodarzy UE a nie do dzikusów, choć bez świadomości co robią dzikusy trudno mieć pretensje do włodarzy 🙂

 20. Fran SA said

  Ad. 19
  Zerohero
  Na ogol sie zgadzam. W szczegolach zas to pragne przypomniec, ze najwiekszym wrogiem Choinki sa zydzi, a najlepiej to pokazali w takim glupawym serialu pt. Sex in the City. Wcale tego nie ukrywaja. Za zydowskich czasow stalinowskich tez mielismy Dziadka Mroza i Choinka byla bardzo swiecka.
  W polskiej wsi Adampol w Turcji, bardzo uroczyscie obchodzi sie co roku Boze Narodzenie, spiewa koledy i dekoruje choinki. Polacy, ktorzy pracowali w Iraku, tez obchodzili Swieta Bozego Narodzenia, a w Dubaju co roku wystawiaja najwieksza ( i najbogatsza – kapiaca od zlota) Choinke na swiecie!
  Widac dezinformacja zbiera zyzne plony.

  Natomiast gdy chodzi o emigracje, to problem sie o tyle komplikuje, ze zawsze ktos bedzie mial wieksze prawa do emigracji od innych. No bo jak wytlumaczyc Anglikom, czy Francuzom, zeby przestali mordowac Libijczykow czy Syryjczykow? Jak przepedzic Amerykanow z Mali, Jemenu, Nigerii, Sudanu, Etiopii, itp.? Jak wyzwolic Afganistan z tzw. chrzescijanskiej emigracji? Jak zapedzic wszystkich Polakow, co przebywaja czasowo na saksach z powrotem do Polski?
  A jak zapedzic Polonie do powrotu na przyklad do polskiego miasta Lwowa???

  I kto moze zatrzymac emigracje?
  Zgadzam sie, ze masowe przesuwanie ludzi, a wlasciwie przepedzanie ludzi z jednego kontynentu na drugi i ‚na abarot’ jest sztuczne, celowe i organizowane przez swiatowa chuliganerie. No to kto ich ma zatrzymac?

  No i najwazniejsze pytanie emigracyjne:
  Jak ukrocic emigracje zydowska i gdzie ich pomiescic? Przeciez oni maja wizy do wszystkich krajow i dostep do wszystkich rzadow swiata!!
  Stalin dal im w prezencie Birobidjan. Bez mordowania, bez rugowania ludzi z domow i bez napadania na tubylcow. Widac to nie wystarcza.

  Zamkniecie granic nie rozwiaze problemu … dopoki mamy najwieksze firmy zbrojeniowe, handel narkotykami, rope naftowa i kopalnie zlota, cynku, miedzi, wegla, diamentow itp. A wlasciwie, dopoki inni maja kopaliny, a my chcemy im ukrasc.
  Gdyby Mali nie mialo zlota…nie byloby ’emigracji’ dronow.

 21. Fran SA said

  Muzulmanskie Christmas Trees:

  Czy moze komus udalo sie znalezc w sieci zydowskie choinki?

 22. Marucha said

  Panie Fran SA:

  Nie wiem, o jakich „honorowych morderstwach” ze strony chrześcijan Pan pisze. Wiem natomiast, że 170 tys. chrześcijan rocznie oddaje życie za wiarę, a ok. 200 mln jest krwawo i brutalnie prześladowaniach, co wynika np. z raportu „Prześladowani i zapomniani” obejmującego lata 2009-2010. Źródłem jest bynajmniej nie chrześcijański Onet:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kazdego-roku-tysiace-chrzescijan-gina-za-wiare,1,4156955,wiadomosc.html
  Wg. portalu Info.wiara.pl liczba 170 tys jest prawdopodobnie zaniżona:
  http://info.wiara.pl/doc/361808.Chrzescijanie-przesladowani-w-75-krajach

  W XX wieku zamordowano za wiarę 45 milionów chrześcijan. Za wiarę – nie za terroryzm, działalność antypaństwową lub temu podobne.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%9Bladowania_chrze%C5%9Bcijan

  Prześladowania te mają również miejsce w krajach muzułmańskich, choć nie tylko: Afganistanie, Chinach, Korei Północnej, Myanmarze, Pakistanie, Erytrei, Etiopii, Somalii Nigerii, Indonezji Sudanie, Wietnamie czy Zimbabwe. W sumie chodzi o kilkadziesiąt krajów.

  Można też sobie zajrzeć np tu:
  http://7dni.wordpress.com/2007/03/29/gina-bo-wierza-w-chrystusa-przesladowania-chrzescijan/

  Religia jest częścią cywilizacji. Ważną częścią.
  Mieszanie się cywilizacji do niczego dobrego nie prowadzi, co przecież widać gołym okiem. Nie sposób mieć w jednym państwie kilka różnych systemów prawnych, obyczajowych, etycznych. Powstaje z tego to, co prof. Koneczny nazwał „kołobłędem cywilizacyjnym”.

  Obecność większej liczby islamistów w jakimś kraju NIEUCHRONNIE prowadzi do narzucania otoczeniu praw i obyczajów wziętych z islamu, gdyż jego wyznawcy traktują swą religię bardzo poważnie i ani im na myśl nie przyjdzie jakaś zasr… tolerancja.

 23. JO said

  JPII wyrzekl sie wplywu na panstwo bedac Papiezem, wiedzac, ze Zydzi, Masoni, Muzeumanie NIE wyzekli sie wplywu na Panstwo. Czy to wiec nie jest Zdrada?

  Czy JPII robil to w dobrej wierze?????? Panie Gajowy?

 24. Marucha said

  Re 23:
  Papieża sądzić mi nie wolno, Jego czyny – i owszem.
  To była zdrada.

 25. Fran SA said

  Ad. 22
  Nigdzie nie zaprzeczam, ze gina chrzescijanie (katolicy) zupelnie bez sensu i bez powodu tzn. bez zadnej prowokacji. Na przyklad na Filipinach, ktore byly bombardowane przez chrzescijan amerykanskich kilkakrotnie.
  W Etiopii rzadzili Amhara, chrzescijanie i za Hajle Selasie chrzescijanom nikt nie robil krzywdy. Etiopia byla pod okupacja Wloch. Wlosi zreszta im pobudowali melioracje i Erytrea, ktora byla czescia Etiopii, kwitla gospodarczo kulturowo. Przyszli Amerykanie i najpierw zbombardowali caly system melioracyjny. A potem wypisywali brednie na teamt chrzescijanskiego cesarza i zniszczyli tysiacletni system polityczny.

  My z panem Marucha mamy dlatego rozne zdania poniewaz ja patrze na przyczyny awantur swiatowych. Jest to moim obowiazkiem zawodowym. Nie wystarczy powiedziec/napisac. ze np. w Kolumbii przesladuja chrzescijan. Mianowicie, kto przesladuje chrzescijan w katolickiej Kolumbii??? Z artykulu, ktory pan podeslal: Chrzescijanie przesladowani w 75 krajach.
  Kto morduje chrzescijan na Haiti? Kto wymordowal katolikow w El Salwadorze, i Nikaragui??
  A kto w Uzbekistanie, ktory nie mial zadnych problemow religijnych za czasow sowieckich. W Uzbekistanie zreszta do tej pory mieszka pelno Rosjan. Mamy stamtad przyjaciol i nasze biuro emigracyjne pomagalo zalatwiac rozne wizy rodzinne. Uzbecy nie mieli klopotow religijnych. Odkad Amerykanie zalozyli bazy militarne, nagle sie znalezli (zupelnie swieccy) muzulmanie!
  Podobno Hitler byl katolikiem, a mordowal kogo sie dalo. Nic nie usprawiedliwia Amerykanow, ktorzy zbombardowali przewaznie chrzescijanska Hiroszime. W Wietnamie mieszkalo ponad 20 % katolikow- po kolonizacji francuskiej- Amerykanie bombardowali rowno, zwlaszcza okolice Sajgonu w Poludniowym Wietnamie, gdzie byly koscioly.
  W australijskich obozach koncentracyjnych gnija latami bez wyroku … rowniez chrzescijanie.
  Akurat na temat Filipin bede sie upierac, ze nie bylo zadnej wojny ‚separatystycznej’ tak samo jak w Jugoslawii nie bylo ZADNEJ wojny religijnej. Jak tylko na Mindanao znalezli rope naftowa to sie okazalo, ze mieszkaja tam muzulmanie od 200 lat! Nagle sie okazalo, bo do czasu odkrycia ropy nikt o nich nie slyszal. Katolickiego, bardzo wierzacego katolika najechali chrzescijanie amerykanscy. Chyba nie ma takich naiwnych co uwierza, ze celem bombardowan amerykanskich na Filipinach bylo zazegnanie ‚wojny separatystycznej’. Oni ja tam tworzyli!

  Amerykanski kongresman przyznal sie w sprawozdaniu do Kongresu, ze : ‚Nikt nie protestuje na Luzon. Bo nie ma kto. Wymordowalismy co do jednego czlowieka; nawet w lasach nikt sie nie uchowal’.

  Zreszta w ogole ciekawe sa sprawozdania kongresowe.

  W Iraku na skutek ekonomicznego embargo i zasranych sankcji przez 10 lat zginelo z glodu ponad milion dzieci, w tym, ogromna, ogromna ilosc dzieci chrzescijanskich. Zaden kosciol sie za nimi nie ujal!!!!!!
  Medyczne pismo angielskie ‚Lancet’ opublikowalo kiedys raport lekarzy brytyjskich, ktorzy spedzili miesiace grozy w Iraku. W raporcie podawali lekarze liczbe 850 tysiecy pomordowanych obywateli Iraku w latach 2003-2007. Potem kazali ten raport wycofac, a sam ‚Lancet’ usunieto z wielu publicznych bibliotek.

  NIKT sie za nimi nie ujal: ani wtedy, ani teraz!
  W czasie napadu na Irak, gdzie chodzilo podobno tylko i wylacznie o obalenie Husseina wymordowano mnostwo chrzescijan. Ale przeciez nie muzulmanie napadli na ten nieszczesny kraj pelen ropy . A potem zaczeli pieprzyc o wojnie domowej ! i konflikcie religijnym, o ktorym nikt wczesniej nie slyszal. Tak jak w Jugoslawii.
  Mordowanie chrzescijan przez buddystow na Sri Lance przechodzi bez echa. Czy to dlatego, ze rzad syngaleski kupuje bron z wiadomych zrodel?

  Robert Mugabe jest chrzescijaninem.
  Wiekszosc tyranow i mordercow jest tworem amerykanskich bardzo wierzacych chrzescijan. Bush otwarcie i jawnie – publicznie oglosil krucjate przeciwko Islamowi.
  Ja potepiam wszystkie wojny religijne i nie mam ochoty bawic sie w demagogie, ze ‚my sa lepsi- a oni gorsi’.
  Pod zadnym pretekstem nie zabija sie ludzi: ani katolickich Polakow w czasie obu wojen, ani chrzescijanskich Serbow, ani Chaldejczykow z Iraku, czy protestantow na Sri Lance.
  .
  Mam prawo podejrzewac, ze z racji zawodu i wykonywanej pracy wiem troche wiecej na temat przesladowan zupelnie niewinnych ludzi z prawie kazdego zakatka swiata.
  Nie lubie sie podpierac autorytetem ani dyplomami. Ale bardzo i to bardzo zal mi wszystkich ludzi – doroslych i dzieci, ktore sa ofiarami wielkiej awantury moznych tego swiata, ktorzy zycie ludzkie maja za nic, zwalaja swoje przestepstwa na innych przy pomocy przeroznych prowokacji i ‚false flags’ i napychaja kieszenie kradzionymi dolarami.
  Nam zas, rzucaja obgryzione kosci tylko po to, zebysmy sie pozagryzali nawzajem.
  I szlag mnie trafia na bezsilnosc wobec tej parszywej, wrednej propagandy po obu stronach politycznych zbrodni.
  W Gazie zyje wielu chrzescijan. Zyja tez i Polacy.

  A ten artykul dr. Korczynskiego zawiera podstawowe bledy/przeklamania:
  1. Pan Korczynski nie rozroznia terminu ‚przesladowania’ od ‚mordowania’. ( W Polsce sie przesladuje wielu katolikow)
  2. Cytat: ‚ .. w 75 krajach na swiecie dochodzi do przesladowania chrzescijan…, oznacza to, ze lamie sie podstawowe prawo do wolnosci religijnej ..” (ale tylko chrzescijanskiej?)
  3. ‚Od poczatku pojawienia sie chrzescijanstwa na ziemi zamordowano ok. 70 milionow chrzescijan’- To znaczy przez 2000 lat, przy czym nie podano blizej kto mordowal chrzescijan i gdzie sa wiarygodne zrodla z poczatkow chrzescijanstwa.
  Czy autor wlicza w te liczbe np. Wielka Armade, piratow z Europy sredniowiecznej, angielskich podbojow, wojny stuletniej i paru innych wojen?.
  4. Autor wyraznie sugeruje, ze wine za mordowanie chrzescijan ponosza glownie muzulmanie, nawet w czasie konkwesty i podboju Meksyku.
  5. Od 1900 – 2000 roku zamordowano za wiare 45 milionow chrzescijan. Czyzby za wiare? Przeciez w tym czasie nie bylo wojen religijnych. Mordowalo NKWD rowno kogo popadlo, a ze wiekszosc mieszkancow Rosji, Polski wierzylo w Chrystusa, to nie jest jeszcze dowod na wojne religijna. Bo gineli tez Tatarzy i Chinczycy i Japonczycy.
  6. Hitler nie byl muzulmaninem i ani pierwszej ani II-ej wojny swiatowej, w ktorej zginelo 22 miliony chrzescijan – w wiekszosci katolikow, nie traktuje sie jako wojen religijnych!,. Ani rewolucji czy powstan.
  7. ICC ani UN Human Rights Commission nie sa wiarygodnym zrodlem czegokolwiek. Nigdy nie podali ilosci pomordowanych katolikow w Ameryce Poludniowej. (Chile, Argentyna, Ekwador, Guatemala, Boliwia, ba nawet Brazylia)
  8. Przeklamania na temat Nigerii sa przerazajace! W Nigerii jest ropa – duzo ropy. Propaganda kaze wierzc w wojne religijna. Jugoslawia sie klania.
  9. Cala zainteresowana prasa podawala kilkakrotnie sprostowanie na temat Kony-ego. Dziwie sie, ze pan dr. Korczynski jeszcze powtarza te bzdety powojujac sie na swoj tytul naukowy.
  10. No i naturalnie nie mam pojecia ilu pastorow uchowalo sie w bardzo katolickiej Kolumbii.
  11. A juz kompletnie sie pan dr. skompromitowal klamstwem srebrenickim
  12. Za awantury w Rwandzie odpowiedzialny jest pan Tony Blair

  Ja tak sobie wyobrazam, ze ten artykul nie moglby przejsc przez zadna procedure sadowa, poniewaz jest mglisty, chaotyczny i nie zawiera materialow dowodowych a tylko opinie bardzo skompromitowanych NGOs.

  Tragedia pomordowanych ludzi wszystkich wyznan i ras jest wystarczajacym dramatem ludzkim, zeby jakis pan doktor zrobil sobie kpine i wypocil takie bzdury, tylko po to, zeby wzbudzic jeszcze wiekszoa nienawisc do ludzi.

  Bog nas stworzyl jednakowo. I Bog bedzie nas sadzil. A obowiazkiem katolika jest trzymac sie faktow; klamstwo skrzywdzilo i zniszczylo miliony istnien ludzkich.

  http://www.apk2000.dk/netavisen/artikler/global_debat/2002-1126_us_imp_basic_stats.htm

 26. Marucha said

  Re 25:
  Pańska wypowiedź nadal nie wyjaśnia, co Pan miał na myśli pisząc o „honorowych morderstwach” w wykonaniu chrześcijan.
  Co gorsza, Pan obciąża chrześcijan takimi zbrodniami, jak hitleryzm, czy amerykańsko-izraelski syjonizm prący do wojen i grabieży. I to jest „trzymanie się faktów”…
  Nie wiem, jaki jest Pana zawód wykonywany, ale ma Pan – przykro mi – nieźle namieszane w głowie.

 27. JO said

  ad.24. Dziekuje.

 28. JO said

  Dzieki Tej Stronie Internetowej mozemy sie nauczyc walczyc z poprawnoscia polityczna poprzez Nazywanie precyzyjnie po imieniu tego czym jest.

  Jana Pawl;a II czyny Byly Zdrada Kosciola Katolickiego, Zdrada Chrzescijanskiej Cywilizacji, Zdrada Chrystusa.

  Czy Jan Pawel II robil to celowo czy nie – Bog wie i go osadzil.

  My Osadzilismy Tu czyny. To czyny ZDRADY.

 29. Marucha said

  Re 27, 28:
  Wyrzeczenie się przez Kościół wpływu na Państwo nie było dziełem Jana Pawła II. To zaczęło się chyba od Jana XXIII.
  Ale JP II nie zrobił nic, aby go przywrócić, Nie tylko nie protestował (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), ale popierał rozdział Kościoła od Państwa.

 30. Marucha said

  Add 29:
  Benedykt XVI uznał rozdział Kościoła i Państwa za „wielki postęp ludzkości” – informuje Agencja Zenit. Papież – który przemawiał podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Włoch 18 maja br. – powiedział jednocześnie, że kiedy Kościół przedstawia publicznie zasady etyczne, wówczas nie narusza świeckości, lecz przyczynia się do dobra wspólnego w ramach własnego obszaru działania.
  http://www.kosciol.pl/article.php?story=20060520235910572

 31. JO said

  ad.30. Turcy juz w Polsce w Gorzowie Wlelkopolskim.

  Zydzi …wiadomo. Musza wprowadzic Islam, by skryc sie za nim i Nas Wypychac, jak to jest z Biala Anglia.

  Gdzies sie tu w Gajowce doczytalem, ze prawdziwa Arystokracja Anglii jest Masoneria.
  COZ, nie dziwie sie teraz , ze Arystokracja w Rzeczpospolitej przynalezala do Masonerii i WCIAZ PRZYNALEZY, tworzac masonski Zwiazek Szlachty Polskiej

 32. Sowa said

  Re 18.:
  „No, ale:
  Nie muzulmanie zrzucili bombe nuklearna na Hiroszime i Nagasaki”
  Ani nie chrześcijanie. Te miasta to były największe skupiska katolików w Japonii. Przypadek?

  „Nie muzulmanie wymordowali miliony Rosjan w czasie rewolucji”
  Odpowiedź jest tutaj:

  Click to access WallStreetCommieRevolution.pdf

  Nie muzulmanie mordowali napalmem dzieci wietnamskie
  http://davidicke.pl/forum/viewtopic.php?t=4159

  „Nie muzulmanie rozpetali Pierwsza i Druga wojne swiatowa”
  To fakt, nie muzułmanie, ale masoneria. Było o tym wielokrotnie w Gajówce.

  „Nie muzlulmanie torturuja wiezniow po wszystkich wiezieniach swiata
  Nie muzulmanie handluja narkotykami
  Nie muzulmanie handluja dziecmi, prostytucja i uprawiaja pedofilie
  Nie muzulmanie okradli wszystkie kraje Europy z majatku narodowego
  Nie muzulmanie handluja nerkami niedobitych dzieci
  Nie muzulmanskie banki spowodowaly swiatowy kryzys i puscily wiele krajow z torbami
  Nie Islam popelnia zbrodnie przeciwko ludzkosci na wszystkich niemal kontynentach swiata”

  To rpawda, tak mogą postępować jedynie antysemici.

 33. Fran SA said

  22. Marucha
  Kazdy ma ‚pomieszane w glowie’
  A ja napewno.
  Po wszystkich wizytach w obozach dla uchodzcow, po interviach z naukowcami przetrzymywanymi bezprawnie w obozach, po ogladaniu NIEMOWLAT w lagrach ‚cywilizowanych’ nacji, po tzw. ‚omylkowych’ osadzaniach obywateli w miejscach odosobnienia, gdzie dzieja sie rozne i rozniste rzeczy i ludzie popelniaja samobojstwa – tak.
  Mozna dostac pomieszania zmyslow, gdy sie jest swiadkiem, ze w bardzo cywilizowanym panstwie noworodkom odmawia sie … pokarmu dla dzieci. (baby food).
  Polacy zgodzili sie na obozy CIA, w ktorych torturuje sie zupelnie niewinnych obywateli innych panstw.

  Jestem prawnikiem humanitarnym, i zaden pan Marucha nie bedzie mnie pouczal, co jest a co nie jest humanitarne, ludzkie czy religijnie poprawne.. I ze nie ma wyzszosci jednej religii nad druga. Grzesza wszystkie odmiany wiernych.
  Tak samo oskarzanie jakiejkolwiek religii wywoluja naturalne reakcje, ze zadna religia nie sie nie popisala ludzkim traktowaniem nie tylko innowiercow. Religia zobowiazuje. Jesli sie uwazamy za chrzescijan to obowiazuje nas DEKALOG.

  Nie wiem czym Pan uzasadnia mordowanie Polakow przez niby chrzescijan – Niemcow. To tak jakby usprawiedliwienie, ze jednym wolno, a innym – nie. Naturalnie, ze Niemcy sa chrzescijanami. Co to ma wspolnego z hitleryzmem? Hitlerowcy to byli chrzescijanie. Gott mit uns!
  Anglicy, ktorzy mordowali Burow w Afryce Poludniowej – to tez byli chrzescijanie. Niemiec, Anglik, Amerykanin, ktory morduje nie PRZESTAJE byc chrzescijaninem.
  Honor killings wsrod katolickich mieszkancow Szkodra (Albania) jest do tej pory uznawane przez Leke Kanun. Podobnie na Sycylii.

  Panie Gajowy. O co mnie pan oskarza??? Ze jestem idiota, ktory nie ma pojecia o czym pisze? A moze sa tematy ‚tabu’, o ktorych nie wypada katolikom rozmawiac. Czy Confiteor zosatalo zabronione przez II Sobor Watykanski? Jestem tak jak Pan katolikiem. Ja Pana szanuje. I nie obrazam. Dlaczego mnie pan wyzywa od ‚tych co maja pod czaszka’? Wymieniamy informacje. Ja mam inne, ale chetnie przyjmuje panskie. Czym ja sie narazam, ze skoro ‚I do not toe the line’ od razu jestem idiota?? Co to w ogole za argument?. Prosze mi opowiedziec o Sycylii ( vendetta) i Leke Kanun ( honor killing) i byc moze dojdziemy do porozumienia.
  Cale tomy raportow do Trybunalow i sadow pomogly mi wyratowac wiele istnien ludzkich i ciesze sie, ze mi sie to udalo. Moj bardzo skromny przyczynek do bardzo chrzescijanskiego traktowania bliznich.
  Pan nie urodzil sie (przypuszczam) tak jak ja w obozie koncentracyjnym i nie podjal sie Pan (podejrzewam) proby ratowania istnien ludzkich, tylko dlatego, ze nie urodzily sie pod ‚odpowiednia’ szerokoscia geograficzna. Nie byl Pan nigdy (przypuszczam) przesladowany z powodu swojego wygladu, ze ciemna karnacja i ze pewnie zyd, i nigdy nie doznal pan (podejrzewam) zadnej dyskryminacji na tle religijnym czy rasowym.
  Mozna byc katolikiem i miec zrozumienie dla cierpienia innych.
  Troche przydaloby sie nam wiecej pokory i wiary w milosierdzie Boze i wspolczucia dla mniej uprzywilejowanych,. Tego uczyl nasz Pan Jezus Chrystus. Pan jest mionm bliznim.
  Z Pana wypowiedzi wynika, ze ja nie jestm panskim bliznim, bo mam ‚pomieszane w glowie’.
  A moze nie tak bardzo?

 34. Marucha said

  Re 33:
  Panie Fran SA,

  Cenię na ogól Pana wpisy – ale muszę NAJOSTRZEJ, po raz drugi, zaprotestować przeciwko przypisywaniu chrześcijanom zbrodni popełnianych przez hitlerowców (rzekomo „katolików”), satanistów, syjonistów itd.

  Hitlerowcy mogli by sobie wpiąć pięć Matekbosek w klapy i nosić krzyże z „Gott mitt Uns” jak rama od roweru – a chrześcijanami by i tak nie byli. Podobnie, jak – z zachowaniem proporcji – Wałęsa, Komorowski, Gronkiewicz, Obama itd.

  Dał Pan przykłady honorowej zemsty wśród katolików… czym one są? Kroplą w morzu przykładów z innych religii.
  Katolicyzm tego nie naucza. Nie każe się mścić, mordować, grabić.
  Jak PAN ŚMIE OSKARŻAĆ KATOLICYZM o grzechy tych, którzy właśnie jego przykazania ignorują?

  Nie obchodzi mnie, czy jest Pan „humanitarnym prawnikiem”, czy sprzątaczem. Pańskie poglądy są w tym temacie chwilami wręcz odrażające. Powtarzam: odrażające. Ja Pana nie pouczam. Ja piszę, co myślę.

  A Pan nie musi mi przypominać o wrażliwości na cierpienie ludzkie, o pokorze, miłości, byciu bliźnim itp – bo to nie ma nic wspólnego z tematem i tylko go zamula ogólnikami.

  Tematem jest zaś, przypominam:
  Pan oskarża katolicyzm o zbrodnie ludzi, którzy katolicką naukę lekceważą i łamią jej nakazy i zakazy.

Sorry, the comment form is closed at this time.