Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Kolejne arcydzieło

Posted by Marucha w dniu 2012-11-14 (Środa)

W Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku funkcjonuje mechanizm, który można zobrazować dowcipem: przychodzi facet do lekarza i mówi – panie doktorze, moja żona dostała kompleksu niższości. Co zrobić, żeby go nie straciła?

Od dwudziestu lat jesteśmy waleni w łeb bez przerwy tym, że mamy się wstydzić, że jesteśmy nieudacznikami, że powstania wszystkie głupie, że święta narodowe bez sensu, a w ogóle to Jedwabne.

Parę dni temu na ekrany kin wszedł kolejny bzdet z serii masowego samoponiżania. Reklama na każdym miejscu podkreśla, że film Pasikowskiego oparty jest na faktach.

Przyjrzyjmy się zatem tym faktom. Rzeczywiście, w pewnej miejscowości, był sobie facet, który zbierał stare zniszczone macewy pożydowskie i robił z nich coś na wzór zagajnika pamięci; tam je ustawiał. I to jest fakt. Na tym opiera się fabuła filmu.

Tylko, że w dziele Pasikowskiego ten facet zostaje ukrzyżowany przez sąsiadów, którzy zostali przedstawieni, jakby ich wyjęto prosto z klasycznych filmów o Frankensteinie – przekaz jest jasny: polska współczesna wieś to tłum ciemnych chłopów z pochodniami, którzy wyciągają młodego Sthura za łeb i krzyżują go na drzwiach stodoły.

Natomiast w rzeczywistości, człowiek, który robił ów zagajnik z macew, który zainspirował scenarzystę i reżysera, wygrał u siebie w gminie wybory samorządowe, został wybrany w demokratycznych wyborach przez ciemnych i ponurych antysemitów, na dodatek  jest wiceprzewodniczącym sejmiku m. in z woli tych, którzy mieli rzekomo go krucyfikować… (tak na marginesie – wyobrażacie sobie współczesną miejscowość w Polsce gdzie dochodzi do takiego mordu? w takiej scenerii? i z takich pobudek?).

To bardzo symboliczne, co widzom polskim prezentują tzw. nasze elity kulturalne.

Jak ktoś chce dostać Nagrodę Nike, musi napisać o tym, jacy Polacy są parszywi, głupi, nieudacznicy.

Swego czasu recenzent Krytyki Politycznej, a więc przedstawiciel lewicy, odnosząc się do jednej ze sztuk wystawionych w teatrze, zauważył, że przesłanie jakie ona niesie, sprowadza się do tego, iż na widowni siedzą czytelnicy Gazety WyborczejPolityki, jednym słowem ludzie, którzy się czują z tej lepszej, górnej półki, bo oni się już z polskości wyzwolili, z tej przysłowiowej wiochy, a na scenę reżyser z autorem wypuszcza im karykaturalnych Polaków, ludzi ze wsi, katolików, ciemnych, no i oczywiście antysemitów. Jaka jest reakcja? Siedzący na widowni przeżywają arystotelesowskie katharsis – jak dobrze, że to nie ja! Bo ja to jestem inteligent, jestem lepszy, Europejczyk ze mnie białawy, a tam na scenie są ci tubylcy wstrętni, ponurzy antysemici!

*                                     *                                        *

Obejrzałem kilka zwiastunów w sieci. Sądzę, że jest to dzieło, jak zgryźliwie zauważył jeden z krytyków, mieszczące się  pomiędzy serialem Ranczo a gotyckim kryminałem o Harrym Potterze. Zwykła propagandowa agitka. Pasikowski wie, gdzie stoją konfitury. I jak się do nich dobrać.

Film dla ćwierćinteligentów, którzy będą brali tabletki do usranej śmierci, aby tylko nie wyzdrowieć i nie pozbyć się  kompleksu niższości.

Kacio
http://katonnajmlodszy.wordpress.com

Autorowi dziękujemy szczególnie za podanie kilku faktów o człowieku, który z dobrego serca ocalił od zniszczenia nagrobki żydowskie – i o jego sąsiadach – które to informacje  jakoś umknęły merdiom.
Admin.

PS. Zobacz też wypowiedź Rafała Ziemkiewicza: http://www.prawica.net/32086

Komentarze 42 do “Kolejne arcydzieło”

 1. zyczliwy said

  copyrights to Rafal Ziemkiewicz http://www.prawica.net/32086

 2. Marucha said

  Re 1:
  Dziękuję za uwagę.

 3. AV said

  Dla sprzedawczyków antypolska propaganda zawsze w cenie. A propos G*Wno prawda, dostałem info, że wydanie papierowe tylko do końca roku! 🙂

 4. Marucha said

  Re 3:
  Czyli G*** Wyborcze się unowocześnia? Przechodzi na digitalizację?
  Ciekawe, o ile wydanie internetowe będzie płatne, ilu internautów będzie gotowych wyłożyć te parę złotych.

 5. AV said

  @4:
  Trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, aczkolwiek domyślam się, że tak. Z resztą G*Wno mnie to obchodzi. Ja mam filtr rodzinny założony na ich strony, tak w tv na WSI itp. 😀 🙂

 6. Wosiu said

  Najlepiej jak młody Stuhrek ujawnił, że historię zna z GW. Z pewnością. Kiedyś palnął, że Polacy pod Cedynią dzieci do tarcz przywiązywali….

 7. 166 bojkot TVN said

  Własnie objawił się drugi Rywin, współproducent “Pokłosia”
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/79741,film-poklosie-dzieki-rosyjskiemu-ministerstwu-kultury

  Czy Ministerstwo Kultury, czy chazarscy producenci? – admin

 8. Tichy said

  Ad 6

  To chyba nie takie „kiedyś”, tylko całkiem niedawno w ramach propagowania tego gniota.

 9. Nemo said

  Cóż za błyskotliwy,młody człowiek ze Stuhra juniora. A jaki oczytany. Żenujące.

 10. hawo said

  czy mi sie wydaje czy Pan Ziemkiewicz zaczal sie w koncu uwiarygadniac?

 11. Tichy said

  Ad 9

  Nie przepadam za Ziemkiewiczem, ale nie wiem, co ma piernik to wiatraka. Takie przemowy Ziemkiewicz miał już i dawniej. Żadne nowe uwiarygadnianie.

 12. Wosiu said

  Re8/Tichy

  „To chyba nie takie “kiedyś”, tylko całkiem niedawno w ramach propagowania tego gniota.”

  Fakt, pomyliło mi się, chujek to powiedział w ostatnim programie Lisa.

 13. Wosiu said

  O, tu jest dobrze na ten temat:

  http://rebelya.pl/forum/watek/56321/

 14. Rysio said

  „……..Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory. I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.
  Tam królowa Pompadur, pani wielkiej cnoty, bawiła go w stolicy przez cztery soboty, a syn jej bohaterski, Aleksander Wielki, darował mu do zbroi dwie złote pętelki. Na północy tymczasem, w jakąś złą godzinę, Marjusz ogniem i mieczem niszczył Kartaginę, potomek zaś jego Tytus, patrząc na to z żalem, od najścia dzikich Franków bronił Jeruzalem.
  Wtedy to wśród Sahary, w owym kraju futer, szczepił nową religię sławny Marcin Luter, i pracując gorliwie piórem i wymową, zginął razem z Homerem w noc Bartłomiejową, którą, pragnąc dać uczuć moc swojej tyranji, królowa Marja Stuart wyprawiła w Danji.
  August VIII, król saski, wezwał Salomona, sądząc, że z nim niegodną królowę pokona, lecz zdradzony przedwcześnie w złych losów kolei, zaszczycił swą niewolą Przylądek Nadziei. Wenecjanie zaś patrząc nieprzychylnem okiem, zabili go w Meksyku z kapitanem Kokiem.
  W tym czasie też Kopernik, wojażer na Wschodzie, robił świetne odkrycia na lądzie i wodzie, objechawszy fraktówką Azję i Afrykę, po tygodniu podróży odkrył Amerykę, a Kolumb z nim zwiedziwszy wszystkie świata końce, orzekł, że koło ziemi obraca się słońce. Kortez, mąż Izabelli, tatarskiej królowej, powstawał na ten wniosek bluźnierczemi słowy, ale że świat przeczył zanadto upornie, pod swoje panowanie podbił Kalifornię, gdzie Palmerdton, sardyńczyk z książęciem de Konde, przeciwko tyranowi obudzili frondę. Richelieu tam będący na silnej pozycji, zginął pod krwawym mieczem świętej inkwizycji.
  Krasicki, ucieszony tą okrutną karą, wynalazł nowe statki poruszane parą, lecz wypędzony z Francji, rodzinnego kraju uczynił z nich użytek na rzece Ałtaju. Herodot, jego przyjaciel, mąż z sercem nie płochem, myślał nad telegrafem, a Bajron nad prochem, i kiedy ich odkrycie było uwieńczone, puścili się nad morzem sukiennym balonem, tam zaskoczeni burzą i straszną zawieją, unieśli się w powietrze żelazną koleją…
  Szekspir, król Persji, rozgniewany o to, z kopalń Bochni wydobył prawie wszystko złoto, za nie uformowawszy trzy pułki ułanów, pobił w trojańskiej wojnie walecznych janczarów.
  Mieszkańcy wysp Sandwich, schwytawszy go wreszcie, uwięzili w Pekinie, a zabili w Peszcie. W tem przybył od papieża do Dawida goniec i położył na miesiąc, wszystkim wojnom koniec…..”.

  Zerżnąłem – to niestety nie moje.

  😦

 15. gmajak@op.pl said

  Re. 14. Dobre, bryk na nową maturę? 😉

 16. Wosiu said

  Re 14/Rysio

  Tylko trzeba by podać, że to jest tekst niejakiego L. Tomanka z roku 1938 pt. „Bigos Historyczny” albo L. Tomanek zaczerpnął to skądś, sam nie wiem, trudno dotrzeć do oryginalnego źródła…

  „Jeśli chcemy wyśmiać kogoś, który mięsza zdarzenia historyczne, deklamujemy mu początek słynnego Bigosu Historycznego” – tak pisał w 1938 r. L. Tomanek w artykule zamieszczonym w Kurierze Literacko-Naukowym. A oto i on:

  WYKŁAD HISTORJI DLA PANIEN

  Znów siadam na katedrze –
  I w dobranem gronie gości
  Opowiadam to, co umiem;
  Dzieje świata i ludzkości,

  Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków,

  szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków,

  do obrony swych posad zawsze będąc skory,

  pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory.

  I bitny, nieugięty, twardy jak opoka,

  zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka,

  gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni,

  uciekających wrogów aż do Macedonji.

  Tam królowa Pompadur, pani wielkiej cnoty,

  bawiła go w stolicy przez cztery soboty,

  a syn jej bohaterski, Aleksander Wielki,

  darował mu do zbroi dwie złote pętelki.

  Na północy tymczasem, w jakąś złą godzinę,

  Marjusz ogniem i mieczem niszczył Kartaginę,

  potomek zaś jego Tytus, patrząc na to z żalem,

  od najścia dzikich Franków bronił Jeruzalem.

  Wtedy to wśród Sahary, w owym kraju futer,

  szczepił nową religię sławny Marcin Luter,

  i pracując gorliwie piórem i wymową,

  zginął razem z Homerem w noc Bartłomiejową,

  którą, pragnąc dać uczuć moc swojej tyranji,

  królowa Marja Stuart wyprawiła w Danji.

  August VIII, król saski, wezwał Salomona,

  sądząc, że z nim niegodną królowę pokona,

  lecz zdradzony przedwcześnie w złych losów kolei,

  zaszczycił swą niewolą Przylądek Nadziei.

  Wenecjanie zaś patrząc nieprzychylnem okiem,

  zabili go w Meksyku z kapitanem Kokiem.

  W tym czasie też Kopernik, wojażer na Wschodzie,

  robił świetne odkrycia na lądzie i wodzie,

  objechawszy fraktówką Azję i Afrykę,

  po tygodniu podróży odkrył Amerykę,

  a Kolumb z nim zwiedziwszy wszystkie świata końce,

  orzekł, że koło ziemi obraca się słońce.

  Kortez, mąż Izabelli, tatarskiej królowej,

  powstawał na ten wniosek bluźnierczemi słowy,

  ale że świat przeczył zanadto upornie,

  pod swoje panowanie podbił Kalifornię,

  gdzie Palmerdton, sardyńczyk z książęciem de Konde,

  przeciwko tyranowi obudzili frondę.

  Richelieu tam będący na silnej pozycji,

  zginął pod krwawym mieczem świętej inkwizycji.
  Krasicki, ucieszony tą okrutną karą,

  wynalazł nowe statki poruszane parą,

  lecz wypędzony z Francji, rodzinnego kraju

  uczynił z nich użytek na rzece Ałtaju.

  Herodot, jego przyjaciel, mąż z sercem nie płochem,

  myślał nad telegrafem, a Bajron nad prochem,

  i kiedy ich odkrycie było uwieńczone,

  puścili się nad morzem sukiennym balonem,

  tam zaskoczeni burzą i straszną zawieją,

  unieśli się w powietrze żelazną koleją…

  Szekspir, król Persji, rozgniewany o to,

  z kopalń Bochni wydobył prawie wszystko złoto,

  a nie uformowawszy trzy pułki ułanów,

  pobił w trojańskiej wojnie walecznych janczarów.

  Mieszkańcy wysp Sandwich, schwytawszy go wreszcie,

  uwięzili w Pekinie, a zabili w Peszcie.

  W tem przybył od papieża do Dawida goniec

  i położył na miesiąc, wszystkim wojnom koniec…

 17. TomUSAA+ said

  Panie Rysio, podejrzewam, ze wielu baranów by sie na te „historyczne” opisy nabrało. Bo, jak to mówią, wie, ze gdzieś dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Uśmiałem sie, z samego rana. A właśnie młody Stuhr dal popis takiej wiedzy.

 18. Zerohero said

  Re 7

  Bojkotka 166 łże jak najęta. Zupełnie jak kilka miesiecy temu gdy linkowała tu zapowiedż ataku specnazu na euro 2012.

  Cytat z sieci, który na Gajówkę wkejałem niedawno z dyskusji toczącej się na na prawica.net pod artykułem „A po Grossie jest Pokłosie” autorstwa Szeremietiewa.

  W ciągu dwóch minut znalazłem w sieci informację, z efilm kosztowął 9 mln. w tym 3, 5 mln. dał PISF a resztę producenci z Polski, Słowacji, Holandii i Rosji. W tym jako główny producent jest wymieniana zarejstrowana w Polsce Spółka Apple Film Production, później Canal Plus i TVP. Wychodzi na to, że najwięcej na produkcję antypolskiego paszkwilu dał polski podatnik poprzez PISF i TVP i to jest rzeczywiście problem.

  tym rosyjskim koproducentem -jak wynika z cytowanej notki- był Metrafilms i Artiom Wasiliew, dotacja pochodziła zaś z Eurimages a jak sprawdziłem- chyba że się mylę- Eurimages to instytucja powołana przy Radzie Europy czyli de facto unijna. Czyli pieniądze nie pochodziły od Putina ale od instytucji UE a firma rosyjska była jedynie pośrednikiem. Prawdopodobnie na zasadzie, ze jak się da wyłudzić to dlaczego nie. Z tego mogłoby wynikać, że Rosja nie dała ani jednej kopiejki, natomiast te rosyjskie diengi to tak naprawdę unijne ojro.

  Oczywiście żydowski (w stylu jedwabno-grosowym) atak na Polaków to świetna okazja by jeszcze naszczuć Polaków na Rosjan, prawda parchu 166?

  Przeczytałem tekst jaki zalinkowałaś z NE. Osoba umiejąca czytać ze zrozumieniem zauważy, że tytuł-pytające-twierdzenie nie ma oparcia w treści artykułu. Jest to podobny zabieg jak słynne „pytanie” Gazety Polskiej: „czy Rosja fałszowała wybory w Polsce?”. Uważna lektura tamtego artykułu nie dawała żadnych podstaw do podobnego stwierdzenia, ale ponieważ zdrowy trzon czytelników GP, podobnie jak NE ma trudności w czytaniu ze zrozumieniem, to się nie połapali. Wystarczy takim głąbom przesączyć odpowiednie emocje i oni dalej lecą rozdygotani. Jak zwierzaki.

  Tutaj twoje kacze kłamstewko stoi na dwóch nóżkach.

  1) robienie z każdej firmy działającej w Rosji rosyjskiego ministerstwa.
  2) przemilczenie bogatej listy sponsorów i skupienie się na sponsorze z Rosji.

 19. Zerohero said

  Poza tym sam motyw…

  Wywołanie w Polakach kompleksu poczucia winy wobec Żydów umacnia żydowską władzę w Polsce. Nie jest więc na rękę włądzy Kremla, który na arenie międzynarodowej troszkę Izraelowi utrudnia działania w Syrii, Iranie itd. a w sprawach wewnętrznych ma na koncie mocowanie z oligarchami lat 90 (9 na 10 oligarchów w Rosji to Żydzi).

  Nawet TVN z okazji zamknięcia Chodorkowskiego krytykował Putina za antysemityzm.

  No ale takie barany jak ty nie potrzebują mowtywów, wyjaśnień. Kupicie każdą nawet najbardziej bezsensowną historyjkę, która umacnia wasz kaczy punkt widzenia.

  Kurde, nawet ten wasz projankeski stateg „patriota” Szeremietiew pojechał po ruskich z okazji pokłosia. Czy proamerykański Szeremietiew nie zna długuuuuugiej listy antypolskich filmów z Hollywood? Sam kilka razy przypadkiem się naciąłem na takie scenki, np. w Wichrach Wojny, a ponoć w serialu „Holocaust” powstanie w getcie pacyfikowała polska armia. Scenariusz dała Bnai Brith – ta sama, której reaktywacje z radością witał Lech Kaczyńśki.

 20. Zerohero said

  Co do talentów Stuhra.

  Proponuję obejrzeć film „Chłopaki nie płaczą” i zobaczyć scenę ze słynnym „swetrem z darów dla powodzian”. Stuhr gra tam człowieka kopiącego własny grób pod lufa pistoletu. Zero emocji na twarzy, sztuczny grymas „przerażenia”.

  Wieeeeelki talent.

  Jak Natalie Portman, której ryja komputerowo przyklejano do prawdziwej tancerki.

  Takie to wielkie talenty mają une. Talenty do wygrywania castingów i przetargów, zdobywania grantów i nagród.

 21. Wosiu said

  Zerohero

  oczywiście masz wiele racji w swoich niektórych wypowiedziach. W innych niekoniecznie.

  A tak na poważnie, co kogo tutaj obchodzą Twoje polemiki ad personam z użytkownikiem/użytkowniczką pod nickiem Bojkot166 czy jakoś tak?

  Czaisz? Czy nie? Jak nie to tłumaczę.

  Wymień się z nim/nią adresami na priva, włączcie sobie kamerki webcam i brandzlujcie się wzajemnie prywatnie na max, a nie tutaj, publicznie…

 22. Wosiu said

  Acha, Zerohero,

  staraj się robić wpisy jednokrotne. Jak robisz kilka wpisów jeden po drugim, to łamiesz podstawowe zasady netykiety. Netykiety. Słyszałeś coś o tym? Jak nie to się dowiedz.

  Osobiście mam wrażenie, ze jesteś typem, któremu mamusia pozwalała w piaskownicy bić słabsze dzieci oraz swobodnie szczać i srać do piaskownicy, ponieważ wychowywała cię „tolerancyjnie”. Myślę, ze to było nawet prekursorskie, bo masz na moje oko 38-42 lat +.

  Co nie?

  E, są gorsze wykroczenia przeciw netykiecie, niż zrobienie dwu wpisów pod rząd. Poza tym akurat wymiana zdań ze 166Bojkot miała dość duże znaczenie dla sprawy rzekomego „finansowania” filmu Pasikowskiego przez Rosję. – admin

 23. 166 bojkot TVN said

  18/0H
  Ty paru \W czym 166 łże?
  Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Znowu nie za bardzo? Tylko swoje wpisy rozumiesz w 100%? inne za trudne prostaku?

 24. 166 bojkot TVN said

  22/Marucha
  Do tej chwili 166 nic nie pisało, więc jaka wymiana zdań ze 166?
  Znowu przegięcie.
  Wszędzie widzicie 166 – a to tylko numer posesji przy której jest siedziba TVN :))))

  Ależ 166 zapodało nam info na temat współfinansowania filmu Pasikowskiego przez „Rosję”. – admin

 25. Brat Dioskur said

  „W ciągu dwóch minut znalazłem w sieci informację, z efilm kosztowął 9 mln. w tym 3, 5 mln. dał PISF a resztę producenci z Polski, Słowacji, Holandii i Rosji”.Koniec cytaty.

  Z Holandii????A to dobre! Przygnial kociol….Kiedy na krotko przed wybuchem IIWS Polska przyjmowala wszystkich wyganianych z Reichu w jej kierunku Zydow ,pozwalajac im sie osiedlic gdzie chcieli to Holandia dla swoich zydowskich przybyszow zbudowala oboz internowania w Westerbork.Kiedy wiec niemiaszki w 40’zajeli Holandie to w rece wpadli im nie tylko mieszkancy obozu ,ale takze starannie prowadzone kartoteki!Nawiasem oboz ten byl punktem wysylkowym do „obozow pracy” na Wschodzie.Natomiast po zakonczeniu dzialan wojenych pociag wiozacy ocalalych Zydow zostal zatrzymany na przygranicznej stacji Venlo ,okna zadrutowano i postawiono straze.Dopiero po 3 dniach postoju semafor podniosl sie do gory.Pokazywano tez w TV ,krecone z ukrycia filmy ze scenami wysiedlania Zydow przez Niemcow . Jeszcze ciezarowki nie zdazyly ruszyc a juz ze wszystkich stron zbiegaly sie jak hieny ludzkie postacie ,po chwili wynoszace z domu wysiedlonego wszystko, co nie bylo przybite abo wmurowane.Premier Kok oficjalnie za to wszystko przeprosil… co prawda wicemagister tez wyrazil skruche wiec rachunek jest wyrownany ,niemniej dotacje z Holandii na taki wlasnie film to czysta hipokryzja.

 26. Raty said

  “Bojkotka 166 łże jak najęta.”

  Czy to coś nowego ;-))) To jeden z jej defeków genetycznych. Dyżurna PiS-dówka orze jak może.

  Zaś w Montrealu wielka defraudacja o której doniosło kanadyjskie radio CBC.
  Universtytet McGill odkrył że osoba (chyba korzenna) odpowiedzialna za ochronę uniwerstyetu podpisała kontaktach z Izraelską firmą ochroniarską i teraz odkryto wielkie nadużycia. Czy to też coś nowego?

 27. Zerohero said

  Re Wosiu

  Ja z Bojkotką nie polemizuję, bo to dla mnie nie jest parner do rozmowy. Nakłamała, że Rosja finansuje Pokłosie – sprostowałem – nie dla niej, a dla osób postronnych. Z nią bym słowa nie zamienił w cztery oczy. Wielkie aj waj, że kacze kłamstewko pojawiło się w jednym wątku i już kilka postów dalej połamało nóżki To cię boli! Na priva każesz mi prostować jej łgarstwa cwaniaku? I co jeszcze? 🙂 Fakt, że tekst nieco „przyozdobiłem”, ale taki święty nie jestem by chamówie puszczać płazem. Bojkotka166 wiele razy nieprowokoana częstowała mnie wyzwiskami.

  Z tobą też nie zamierzam polemizować, bo poza chamskimi szczeknięciami nie wnosisz nic do dyskusji. To, że z czymś tam się zgadzasz obchodzi mnie równie mocno jak twoje odzywki nt. mojego sikania do piaskownicy.

  Wycieczki pod adresem mojej matki pokazują, że jesteś małym nikczemnym osobnikiem pozbawionym hamulców. Takimi nie ma co sobie zawracać głowy.

  Jak już napisałem nt. Bojkotki166 – nie obiecuj sobie za wiele. Jeśli zwracam się do ciebie w 1 osobie. Formalnie piszę do ciebie, ale tekst należy odczytywać jako adresowany do osób trzecich. Masz chyba wystarczająco długo Internet by wiedzieć, że to popularna taktyka.

  Oczywiście flood w postach jest przeciw netykiecie (dopisuję jak mi się coś przypomni, nie celowo), ale sorry gregory, wypominanie flooda i jednocześnie rzucanie łajnem robi z ciebie MEGA błazna.

 28. Zerohero said

  Re 25

  Holandię wyzwalała 1 Polska Dywizja Pancerna. Holendrzy to zauważyli i docenili. Nie wiem kto dokładnie stoi za dotacjami, ale ogólny motor nie jest ani amerykański ani holenderski ani rosyjski. Na takim naświetlenu spraw może zależeć wyłącznie Niemcom i Żydom. Przy czym Niemcy w sposób oczywisty nie kontrolują „pomyłek” prasy w USA, Hollywood, Kanady, Francji itd.

  Tak czy siak uważam, że wielkim draństwem jest w takiej sytuacji głośne mówienie, że za „Pokłosiem” stoi Rosja. Słowo hucpa bardziej pasuje niż draństwo 😉 . Tak samo nie chciałbym szczuć Polaków na Holendrów. Przynajmniej nie z powodu „Pokłosia”.

 29. Marucha said

  Nie oszukujmy się.
  Praktycznie za WSZYSTKIMI zjawiskami antypolonizmu – czy to będzie publikowanie artykułów o polskich obozach koncentracyjnych, o polskich nazistach i antysemitach, czy będzie to subwencjonowanie antypolskich w swej wymowie filmów, książek itd. – stoi jedna i ta sama nacja. Nazwiska mogą być różne: włoskie, niemieckie, hiszpańskie, holenderskie, rosyjskie czy polskie. Nie powinno to nikogo zmylić.

 30. Zerohero said

  Re 26, Raty

  A to ciekawy problem. Izrael ma niski PKB per capita, nie jest znany z produktów markowych typu nokia, lego, bmw, ale za to w dziedzinie:

  – bilingów
  – monitoringu
  – doradztwa w sprawie ochrony
  – uzbrojenia
  – specjalziowanych baz danych

  wybija się na prowadzenie. izraelskiE systemY kryją się za infrastrukturą prawie każdego państwa. Pisała o tym nawet niezalezna.pl.

  cyt:

  MOSSAD, KOMPUTERY I BRAT KURONIA 27.06.2009r.
  Andrzej Kuroń twierdzi, że używane przez niego aplikacje izraelskiej spółki Sapiens nie mogły zawierać żadnych ukrytych mechanizmów służących do zewnętrznej inwigilacji najważniejszych polskich instytucji. Tymczasem w latach 80. izraelski wywiad sprzedał kilkunastu państwom program z takimi właśnie „furtkami”. Kilka tygodni temu opisaliśmy działalność biznesową Andrzeja Kuronia, brata znanego opozycjonisty. Firma Kuronia za pomocą programów spółki Sapiens – kierowanej m.in. przez byłych izraelskich wojskowych – opracowywała w latach 90. systemy dla Narodowego Banku Polskiego, PKO BP, Kancelarii Sejmu, Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych (KRUS), a także dla PZL Warszawa Okęcie. W największym polskim banku, PKO BP wdrażała np. system obsługi centrali w zakresie dystrybucji świadectw udziałowych NFI. Jak czytamy na stronie firmy Kuronia, obejmował on „utrzymanie centralnej kartoteki uprawnionych do nabycia świadectw (ponad 27 min pozycji) , aktualizowanej na podstawie danych PESEL, a także codzienne przetwarzanie danych 0 dystrybucji. Jeśli chodzi o NBP, to system Sapiens realizował „prowadzenie rachunków bieżących banków w Centrali NBP” oraz transakcje rozliczeniowe on-line między centralami banków.

  Nie od dziś wiadomo, że wysoko wykwalifikowani informatycy potrafią wbudować w oprogramowanie specjalne wewnętrzne mechanizmy, niewidoczne dla zwykłych użytkowników. Napytanie, czy izraelska spółka mogła poprzez instalację systemów Sapiens uzyskać dostęp do poufnych danych w Polsce, Andrzej Kuroń odpowiedział przecząco. „Mówimy o systemie, który powstał piętnaście lat temu, wtedy nie było internetu jak dziś. Nie było możliwości, by dane siecią wypłynęły do Izraela. Internet jest od 10 lat, to było znacznie wcześniej. Wówczas komputery działały w sieciach wewnętrznych, a dane z oddziałów były transmitowane po kablu telefonicznym bądź dostarczane na dyskietkach” – stwierdził Kuroń.

  System od Mossadu

  Warto jednak wiedzieć, że już w latach 80. na szeroką skalę stosowano oprogramowanie, w którym celowo umieszczano elementy pozwalające na inwigilację użytkownika danego systemu. Jedną z najgłośniejszych spraw tego typu była afera związana z programem Promis. Jej fascynujące szczegóły upublicznił kilka lat temu brytyjski dziennikarz Gordon Thomas – wybitny znawca tematyki wywiadowczej. Promis – czytamy w książce Thomasa pt. Szpiedzy Gideona. Tajna historia Mossadu (wyd. 1999, tłum. Zofia Kunert) – to specjalistyczny system baz danych, pozwalający na błyskawiczne łączenie 1 analizowanie rozmaitych kartotek bez konieczności zmian w samym programie. Prototyp aplikacji (jej pełna nazwa to Prosecutor”s Management Information System) powstał w latach 70. w niewielkiej amerykańskiej firmie informatycznej Inslaw.

  W 1983 r. w spółce tej zjawił się niejaki Ben Orr, podający się za prokuratora z Izraela. Obejrzał program, który miał go interesować ze względu na możliwość wykorzystania w walce z arabskimi terrorystami. Potem okazało się, że dr Orr to w rzeczywistości współpracujący z rządem USA Rafi Eitan – zastępca szefa Mossadu ds. operacyjnych, znany m.in. z akcji porwania Adolfa Eichmanna. Jak jednak można się było spodziewać, po wizycie Eitana program Promis trafił nie tylko w ręce amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości (który skierował izraelskiego agenta do Inslaw), lecz także do Izraela. Tam najlepsi programiści Mossadu „rozebrali” system, dodali kilka własnych elementów i zaczęli sprzedawać go na świecie jako nowy produkt. Kluczowe znaczenie odegrał tu ostatni dodatek wprowadzony do Promisa przez izraelski wywiad. „Ben Menasze [doradca premiera Icchaka Szamira ds. wywiadu] twierdzi, że został wezwany i miał duży udział w założeniu „furtki” – wbudowanego procesora, o którym nie miał pojęcia żaden z kupujących. Dzięki niemu Rafi Eitan wiedział, jakiej informacji ktoś poszukuje” – pisze Thomas w Szpiegach Gideona. I dodaje, że dzięki wbudowanemu mechanizmowi „Mossad wykorzystywał Promis do odczytywania tajnych danych innych służb wywiadowczych”.

  Jakie państwa kupiły system od Izraelczyków? Według Thomasa, były to min. USA, Wielka Brytania, Australia, Gwatemala, Korea Południowa, Kanada, ZSRR, NRD i Polska Rzeczpospolita Ludowa. Mossad korzystał na operacji podwójnie. Finansowo, bo wartość programów Promis, sprzedanych różnym państwom i ich instytucjom, miała przekroczyć w 1989 r. 500 min dolarów, i operacyjnie, bo Jerozolima w krótkim czasie uzyskała najbardziej poufne dane wywiadowcze, np. z departamentów rządowych USA.

  Izraelska wtyczka w polskiej „wojskówce”

  W Europie, zwłaszcza Wschodniej, transakcje sprzedaży izraelskiego systemu uwierzytelniał brytyjski poseł, milioner i wydawca – Robert Maxwell, uważany powszechnie za jednego z najwyżej postawionych agentów żydowskiego wywiadu w Wielkiej Brytanii (w 1991 r., zaraz po ujawnieniu jego związków z Mossadem, Maxwell został w tajemniczych okolicznościach zamordowany). To właśnie Brytyjczyk pod pretekstem przeprowadzenia dziennikarskiej rozmowy z Michaiłem Gorbaczowem nakłonił do nabycia programu Promis władze KGB.

  Jak twierdzi Thomas (który podtrzymał tę tezę w artykule we „Wprost” nr 12/2004), za pośrednictwem Maxwella system informatyczny sprzedawany przez Mossad trafił także do PRL. Przy okazji tej transakcji funkcjonariusze Wojskowej Służby Wewnętrznej (poprzednik WSI), którzy odpowiadali za wdrożenie izraelskiego systemu, pozwolili również wykraść szpiegom z Tel Awiwu nowoczesny wówczas rosyjski samolot MiG-29. Wysoki oficer WSW z Gdańska nadzorujący całą operację „w zamian za milion dolarów wpłacony na konto Citibanku w Nowym Jorku spisał samolot na straty jako bezużyteczny, mimo że niedawno przywieziono go z rosyjskiej fabryki sprzętu lotniczego”. Maszynę rozebrano na części i wywieziono z Polski w skrzyniach oznakowanych jako sprzęt rolniczy. Gdy Moskwa i Warszawa odkryły kradzież, Rosjanie wystosowali oficjalną notę do izraelskiego rządu, po czym Żydzi – którzy zdążyli już przez ten czas poznać wszystkie sekrety MiG-a – zwrócili pospiesznie samolot.

  W tym czasie „wysoki oficer WSW” związany podobno blisko z ówczesnym szefem tej służby zdążył odebrać milion dolarów w Nowym Jorku, lecz szybko został przejęty przez służby amerykańskie, które w zamian za współpracę zapewniły mu nową tożsamość. Równolegle z PRL-owskich służb specjalnych wypływały już dzięki Promisowi najtajniejsze informacje. Przechwytywane były one przez agentów i oficerów Mossadu, którego szefem do 1989 r. był Nahum Admoni – dziś jeden z dyrektorów korporacji Emblaze Group, związanej korporacyjnie i personalnie z Sapiens International.

  Czy zatem faktycznie należy lekceważyć wszelkie analogie między sprzedażą systemów Promis a wdrażaniem w Polsce przez Andrzeja Kuronia aplikacji Sapiens? Na to pytanie z pewnością nie uzyskamy szybko pewnej odpowiedzi, ale rewelacje Gordona Thomasa – który napisał swoją książkę na podstawie wieloletnich rozmów z izraelskimi agentami oraz przejętych w 1989 r. przez wywiad brytyjski dokumentów Stasi – dają niewątpliwie do myślenia.

  Grzegorz Wierzchołowski, Maciej Marosz
  za : http://www.niezalezna.pl

 31. 166 bojkot TVN said

  24?Marucha
  I racja!!!!
  ZAPODAŁO!!!!!
  A nie twierdzi, że to jedyna prawda objawiona. czego wyższa inteligencja 0H jakoś wciąż pojąc nie może.

 32. Inkwizytor said

  Widzisz Belkotka, znowu ci klamstewko nie wyszlo, jak z tym przebijaniem sie przez specnaz do Palacu Prezydenckiego 🙂 Dzieki Zerohero za obnazanie klamstw pisiackiej parchatej streczycielki

 33. Marucha said

  Re 31:
  Ej, nie ze mną te numery, 166BojkotYVN… Zapodało, bo mu się treść spodobała, że „Rosja” współfinansowała „Pokłosie”.

 34. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  To jej taka taktyka 🙂 Przylapana na klamstwie wyprze sie go jak zaba blota, nie pierwszy raz zreszta

 35. Wosiu said

  Zerohero

  Po prostu nie nadymaj się zanadto, bo pękniesz jak balon. Jesteś jednak pewnego rodzaju psycholem.

  „Wycieczki pod adresem mojej matki pokazują, że jesteś małym nikczemnym osobnikiem pozbawionym hamulców.”

  O to chodziło:

  „Osobiście mam wrażenie, ze jesteś typem, któremu mamusia pozwalała w piaskownicy bić słabsze dzieci oraz swobodnie szczać i srać do piaskownicy, ponieważ wychowywała cię “tolerancyjnie”.

  To są wycieczki pod adresem twojej matki? No i tak i nie…

  Niemniej….

  Faktycznie, zagalopowałem się, zapędziłem się. Przepraszam, nikt nie powinien tykać czyjejś matki w dyskusji.
  Przepraszam Ciebie Zerohero i Twoją Mamę.

  Ale nie nazywaj mnie „małym nikczemnym osobnikiem pozbawionym hamulców”, bo nie wiesz o co chodzi.

 36. Isreal said

  zasada stara jak świat
  „- Łapać złodziejaaa!”

 37. aśćka said

  „Natomiast w rzeczywistości, człowiek, który robił ów zagajnik z macew, który zainspirował scenarzystę i reżysera, wygrał u siebie w gminie wybory samorządowe, został wybrany w demokratycznych wyborach przez ciemnych i ponurych antysemitów” – kim jest ten człowiek, chciałabym poznać tę historię, ale za nic nie potrafię odnaleźć jakichś informacji na ten temat

 38. Zerohero said

  Re: Wosiu

  To bardzo szlachetne, że w pewnej kwestii zdobyłeś się na przeprosiny. Muszę jednak przyznać, że jestem zakłopotany, bo w tej samej wypowiedzi nazwałeś mnie psycholem. Przyznaj, że trudno w takiej sytuacji napisać „spoko, nie ma sprawy”. Poza tym jesteś niekonsekwetny. Jeśli się kogoś wyzywa, to po co te zaimki osobowe pisane wielką literą. Może jeszcze zakończysz wiązankę standardowym „pozdrawiam”? Widywałem takie rzeczy w usenecie.

  Nie ogarniam tego. Pewnie dlatego, że jestem wariat :).

  Może jestem trochę przemądrzały, ale myślę, że wcale nie nadymam się. Nie jestem np. obrażalski. Rysio świadkiem. Jak się Rysio zdenerwuje, to mi regularnie od głupków i debili wrzuca, ja jemu z resztą też. Mimo to mógłbym z Rysiem pójść na wódkę byle nie brał ze sobą książeczki Misesa. Wybaczam Rysiowi pewne opinie, bo zgaduję, że on jest szczery libertarianin. To zniosę. Kłamstwa i krętactwa nie zniosę.

  Re: Bojkota 166

  Ty „tylko” wklejasz.

  Info o ataku specnazu na euro 2012 „tylko” wkleiłaś. Info o rosyjskim rządzie finansującym Pokłosie „tylko” wkleiłaś.

  Nie no, niewiniatko…

  Żebyś jeszcze miała godność i honor przyznać – tak skrewiłam. Nie, kużwa. I tak jest zawsze. Połowa gości Gajówki wie, że stręczyłaś PiS, ale zaprzeczasz temu.

  Taktyka na „cwaną gapę” jest dobra jak się idzie ograć stado baranów albo miejsce bez stałych gości. Kto ci powiedział, że tu jest stado baranów?

 39. 166 bojkot TVN said

  Młodszy Sztuhr spalony pod Cedynią
  http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/internauci-atakuja-macieja-stuhra,1862972,38
  A stary jeszcze chwile popływa w medialnym bagienku, bo uciekł kostusze i bryluje jako szczęśliwiec i autor książki.

 40. Brat Dioskur said

  re28
  „Holandię wyzwalała 1 Polska Dywizja Pancerna. Holendrzy to zauważyli i docenili….”

  Nie bylbym takim optymista.Wiedza Holendrow o dokonaniach tej dywizji ogranicza sie do Bredy i okolic,gdzie po wojnie osiedlio sie ponad 6 tys. wspomnianej dywizji.Przecietny Holender bazuje swoja wiedze o polskim wkladzie w wojnie na …Hollywodzie,dlatego wie sie powszechnie o Brygadzie gen. Sosabowskiego a nic o gen. Maczku. Nawiasem przed kilku laty dopiero wywiad w TV z Niemcem ks. Bernardem ,mezem starej krolowej holenderskiej spowodowal ,ze po 50 latach w koncu odznaczono sztandar Brygady ,ktory na ta okazje przyjechal z grupa komandosow z Polski.Okazalo sie ,ze krytyka gen. Sosabowskiego samego boga wojny Mongomeryego skutkowala anatema Anglikow rzucona na polska brygade! Malo tego ,obwiniono ja o niepowodzenie operacji „Market Garden” i dpopiero trzeba bylo interwencji Niemca(sic!) ,zeby ta potwarz odwolano!Kiedy przed kilkoma miesiacami za sprawa Wildersa zaczela sie nagonka na Polakow w Holandii to na hol. portalach zaroilo sie od obrazliwych okreslen i wyzwisk.Jeden z takich „wdziecznych” napisal : „Polacy wynocha!”.Zapytalem go czy maja tez ze soba zabrac groby swoich rodakow poleglych za wolnosc Holandii. Wtedy odezwal sie inny forumowicz ,ktory prosil mnie o zrozumienie niewiedzy Holendrow,bo nikt ich w szkolach nie uczyl ,ze Polacy brali udzial w wyzwalniu Europy spod z jarzma hitlerowskiego!

 41. osoba prywatna said

  Warto sobie przypomnieć.
  W rolach głównych znani gudłaje udający Polaków.

  Jedwabne geszefty 10 lipca 2001 r. Zdrajcy Polski : Kwaśniewski i Kaczyński oraz Tusk i Komorowski

 42. 166 bojkot TVN said

  Z takich idiotów jak młody Stuhr składa się w większości kasta aktorska w Polsce.
  To ludzie, którzy nie potrafią niczego innego oprócz odgrywania/małpowania postaci i emocji które wcześniej zobaczyli albo ról, które ktoś mądrzejszy dla takich idiotów napisał.
  Przecież gdyby potrafili cokolwiek konkretnego, albo nadawali się do pożytecznej roboty byliby lekarzami, inżynierami, naukowcami, budowlańcami, hydraulikami, elektrykami, górnikami, pielęgniarkami. Nawet porządny sprzątacz ulic jest pożyteczniejszy od młodego Stuhra grającego w tym antypolskim gniocie, szkalującym nas i naszą historię. A jeszcze to zadęcie.
  Kompromitacja – autokompromitacja tego pajaca jest doskonała. Ten jeden przypadek wreszcie otworzy oczy reszcie młodzieży na takich frajerów jak ten, albo Majewski, Wojewódzki, Figurski, tak samo nadęte puste balony.

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/79959,m-stuhr-my-polacy-przywiazywalismy-dzieci-pod-cedynia-jako-tarcze

  (…)
  „Chcąc błysnąć znajomością naszej historii, powiedział, że Polacy „przywiązywali pod Cedynią dzieci jako tarcze”. Problem w tym, że pomylił dokładnie wszystko. Nie pod Cedynią, tylko pod Głogowem, nie jako tarcze, tylko do maszyn oblężniczych, i nie Polacy, tylko Niemcy Polaków. Krótko mówiąc, nawet gdyby chciał, to bardziej w krótkiej wypowiedzi nie mógł skompromitować siebie i swojej znajomości historii. Z okazji tej właśnie beztroskiej głupoty w Internecie zaroiło się od ironizujących ze Stuhra obrazków (np. „Polaku, kiedy przeprosisz za to, że przywiązałeś dzieci Stuhra do tarczy pod Cedynią”). Są też jednak naprawdę brutalne szyderstwa – na które junior zasłużył.

Sorry, the comment form is closed at this time.