Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Po marszach

Posted by Marucha w dniu 2012-11-14 (Środa)

Jeszcze jedno echo Marszu Niepodległości, tym razem z bardzo przeze mnie szanowanej „Jednodniówki Narodowej” – admin.
Jednodniówka Narodowa

Po raz kolejny Marsz Niepodległości, organizowany przez środowiska pozaparlamentarne uchodzące, bądź uważające się za prawicę lub nawet, za narodowców, nie był wolny od burd chuliganów udających patriotów. W świat poszedł znowu sygnał o polskiej „skrajnej prawicy” nie potrafiącej trzymać na wodzy swoich emocji, Polaków zaś media utwierdzały w przekonaniu, że bezmyślne bydło wyrywające kostkę z chodników to… narodowcy.

Tak to jest, kiedy za organizację tak poważnego przedsięwzięcia biorą się ludzie nie posiadający wystarczających umiejętności, zaplecza logistycznego, do tego, po części, niedojrzali emocjonalnie. Środowiska te – nazwijmy je quasi-narodowymi – tkwią w jakimś zadziwiającym kulcie niewielkiego i zupełnie nieistotnego, z punktu widzenia ideologicznego, wycinka dziejów polskiego Ruchu Narodowego, a mianowicie, lat 30-tych i organizowanych wówczas przemarszów umundurowanych członków SN, czy pozostających poza głównym nurtem RN, narodowych radykałów.

Różnica polega na tym, że przed wojną był to margines działalności, nadto, ówcześni narodowcy z przyległościami cechowali się dyscypliną i co najważniejsze, nie podważali państwowości polskiej i to pomimo zasadniczego przeciwieństwa z rządzącym w wyniku zamachu stanu reżimem sanacyjnym. Dzisiejsi quasi-narodowcy w sposób nieudolny kopiują marsze, czyniąc z nich fundamentalny przejaw swojej aktywności i w ogóle istnienia, wreszcie, w istocie, pragną podpalić istniejące państwo polskie. Nie ma w tym żadnego programu pozytywnego, tylko negacja, która jak świat światem jest najtańsza i najłatwiej trafia do najmniej wyrobionej klienteli.

Epigoni formy. Czy o to im chodzi? Żeby pokazywać się od marszu do marszu, kontynuując kompromitowanie pojęć związanych z polską Myślą Narodową? Zważywszy na to, że środowiskom tym bliska jest skrajna forma rusofobii oraz nie obce kontakty z szowinistycznymi ośrodkami ukraińskimi, ogłaszanie przez szefa neo-MW powstania nowego Ruchu Narodowego brzmi jak purnonsens. Będą odzyskiwać Polskę? Jakimi środkami i co zrobią później – tego nie wiadomo. Będą odzyskiwać Polskę, tymczasem – przyjmując założenie organizatorów za dobrą monetę – nie potrafią zapobiec spodziewanej prowokacji.

Razi zwłaszcza pogarda dla państwa, w którym wszyscy żyjemy. Powiedzmy wprost – oczywiście nie jest ono spełnieniem marzeń, ma ogromną ilość wad, niektóre z nich mają wyjątkowo negatywny wpływ na życie jego mieszkańców. Ale to wszystko nie oznacza i nie może oznaczać, że wolno je dyskredytować w taki sposób, w jaki to czynią środowiska stojące za marszem(-ami). Czy nam się to podoba czy nie, to jest Polska, jedyna Polska, jaka dzisiaj istnieje i tak jak kiedyś Królestwo Polskie z lat 1815-30 i ostatnio PRL, stanowi wielką wartość, której podważać, podkopywać nie wolno.

Myślący Polacy zawsze to doskonale rozumieli, w ostatnim stuleciu zawsze w ten sposób patrzyli na rzeczywistość polscy narodowcy, przeciwstawiając się negacji i podkopywaniu PRL, zwłaszcza po 1956 r. Ci sami narodowcy nie podkopywali także państwa w okresie międzywojennym, kiedy stało się ono folwarkiem jednej kliki politycznej. To są lekcje myślenia politycznego, które, jak widać, nie wszyscy przerobili.

Jaskrawy kontrast wobec marszu quasi-narodowców stanowił marsz prezydencki, przede wszystkim, ze względu na zawarty w nim ładunek pozytywnych emocji. I nie ma tu znaczenia, że większość uczestniczących w nim polityków nie jest nam ani bliska ani miła. Prezydent Komorowski dokonał rzeczy ważnej – jako pierwszy prezydent Polski po 1989 r. – będąc piłsudczykiem, co zresztą jawnie głosi, uznał Dmowskiego, Jego i Obozu Narodowego zasługi dla Ojczyzny poprzez włączenie do planu przemarszu pomnika przywódcy RN oraz złożenie pod nim kwiatów.

Nie musimy się zgadzać z p. prezydentem, ale doceńmy jego gest, nawet jeśli tylko był gestem. Innych nie było na podobny gest stać. Wielu Polaków, i nie jest to żart, po raz pierwszy miało okazję usłyszeć o Romanie Dmowskim w mediach i to w kontekście pozytywnym. Gest prezydenta przyćmił także wygłup J. Palikota, próbującego wywołać zamieszanie przy pomocy żenujących ataków na Dmowskiego, godnych działacza stow. Nigdy Więcej po trzymiesięcznych kursach wieczorowych, a nie absolwenta KUL-u.

Z radością zaobserwowałem również obecność członków Obozu Wielkiej Polski idących w marszu prezydenckim pod swoim transparentem. Był też transparent, o ile mnie pamięć nie myli, o treści „Koczownicy – przestańcie szczuć Polaków na Rosjan”. Słuszna myśl, jakkolwiek by nie rozumieć pojęcia „koczownicy”… Można było oczywiście utyskiwać na delegację składającą kwiaty Dmowskiemu, ale mnie tak naprawdę raził jedynie p. Michał Kamiński, człowiek odległy o lata świetlne od geopolityki endeckiej (nb. Jerzy Buzek, również składający kwiaty, jest krewnym Józefa Buzka, członka Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, potem związanego z PSL Piast).

Jakie z tego wszystkiego wnioski? Siły mającej zmienić Polskę nie zbuduje się na li tylko negacji rzeczywistości, w oparciu o wątpliwej proweniencji środowiska i poprzez marsze podbijające poziom adrenaliny nie wyrośniętym mężczyznom. Taką siłę należy budować latami, systematycznie i konsekwentnie, mając do zaproponowania konkretne rozwiązania w każdej dziedzinie życia narodowego i państwowego.Inaczej nic z tego nie będzie, innymi słowy, będzie tak, jak z referendami unijnymi w Irlandii, Francji i Holandii – chwilowy zachwyt, ekstaza, potem zaś kompletny brak jakiegokolwiek działania i zwycięstwo dobrze zorganizowanych i wiedzących czego chcą i do czego dążą, euroentuzjastów. Im prędzej powierzchownie patrzący na politykę ludzie to zrozumieją, tym prędzej będziemy mogli ZACZĄĆ budować poważną alternatywę dla obecnego układu politycznego.

Adam Śmiech
http://www.jednodniowka.pl

Komentarze 104 do “Po marszach”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Polaków zaś media utwierdzały w przekonaniu, że bezmyślne bydło wyrywające kostkę z chodników to… narodowcy.

  Coś w tym złego? Że narodowcy?

  Zimno zrobiło się i watr bardzo duży w moje Rosji.

 2. Jednodniówka JAKA?? Bo narodowa to ona nie jest. 🙂

 3. Kalina said

  Niestety nie.
  Konkurować z Prezydentem trudno, ale iść z nim jeszcze trudniej szczególnie, że Smoleńsk, te podejrzenia. Podzieleni jesteśmy od 45 roku na Polaków i lewaków, którym po Katyniu Polska marzyła się jako łup. Michalkiewicz dosadniej o nich pisze.
  Dla porządku dodam, że nie po drodze mi ze zdrajcami z Magdalenki ale gdybym miała decydować o logistyce na „bronkomarsz” wysłałabym bardziej pikantne transparenty, sporą grupę mocno wiekową oraz mało odświętnie ubranych kiboli.
  Wzdłuż trasy byłoby więcej wuwuzeli i gwizdów.
  Nie ma zgody na sprzedawanie Polski i jej suwerenności. To robią na naszych oczach. Uwiarygadniać ich nie można w żaden sposób.

 4. RomanK said

  Oczywiscie, ze jest narodowa.. I Jednodniowka, i srodowisko Lodzkie Jednodniowki Narodowej.
  To bardzo pozytywna, swiadoma i tworcza intelektualnie … i rzeczywiscie polska Grupa… doskonale, w odroznieniu od innych podobnych quasi narodowcow, znajaca swoja tozsamosc i cele. Doskonale tkwiaca w Realiach Obecnej Polski takiej, jaka jest, bez cienia makijazu, ale i bez falszywego udawania, ze jej nie ma!
  Bez udawania i falszywej utra lze-prawicowosci, polskosci inaczej… odważnie i bezposrednio komentuje wydarzenia i fakty z dbaloscia o prawde i bez udawania… kogos kim nie sa.
  Popatrzcie na nia, jak na lusterko… nie widzicie sie w nim… znaczy jestescie wampirami:-)))

 5. Marucha said

  Re 2:
  Jest bardziej narodowa (i rozumna), niż cała reszta quasi-narodowców.

 6. 25godzina said

  >Prezydent Komorowski dokonał rzeczy ważnej – jako pierwszy prezydent Polski po 1989 r. – będąc piłsudczykiem, co zresztą jawnie głosi, uznał Dmowskiego, Jego i Obozu Narodowego zasługi dla Ojczyzny…

  Po pierwsze Bul jedynie statystował w kolejnym odcinku telenoweli o państwie co to egzaminom się nie kłania, co leci codziennie pod przykrywką tzw programów informacyjnych. Po drugie – pod pomnik Dmowskiego Bul poszedł tylko dlatego, ze takie były wymogi scenariusza tego odcinka, a że w ogóle w scenariuszu pojawiła się scena spod pomnika Dmowskiego to zasługa tych co brali udział w Marszu, m.in sekty smoleńśkiej i reszty ciemnego, antypaństwowego ludu.

  Po trzecie… Bul piłsudczykiem? Mimo wszystko myślałem, ze ten tekst to na poważnie.

 7. 25godzina said

 8. Isreal said

  Pan Śmiech oczywiście pokaże jak się działa….

  ufff

  Zupełnie nie rozumiem, dlaczego od ludzi zajmujących się szerzeniem informacji, wymaga się „działania” – jakiego? – organizowania ruchu oporu? tworzenia oddziałów strzeleckich?
  Niech każdy robi to, co potrafi.
  Admin

 9. Ad. 5

  Komentarz w wersji hard:

  http://prawica.net/32119#comment-549992

  A jakich komentarzy można oczekiwać od kryptopisowskiej prawicy? – admin

 10. Zerohero said

  Re 6

  A czemu Bul nie może być Piłsudczykiem? Piłsudski zdezerterował z Bitwy Warszawskiej, ma na rękach krew Polaków, prześladował gen. Rozwadowskiego, posadził na stołkach sitwę, która w 39 najpierw sabotowała mobilizację a potem tylko myślała jak najszybciej uciec do Rumunii. Piłsudski w najgorszym czasie, na grubo przed 1918 knuł kolejne, bezsensowne z polskiego punktu widzenia, powstanie w rosysjkim zaborze – na szczęście Polacy nie podjeli tematu widząc w tym ewidentne plany niemieckie.

  Idealny bohater dla każdego głupka albo zdrajcy.

  Oczywiście w hołd oddany Dmowskiemu przez Bula należy wierzyć tak samo jak w neoendeckość Ziemkiewicza. Tutaj autor mógł się pokusić o jasne określenie. Mógł ale nie musiał. Dobrze, że tak czy siak Dmowski wychodzi z cienia.

  Co do damego artykułu…

  Generalnie zgadzam się. Adam Śmiech słusznie piętnuje ślepą kontestacyjną uliczkę. Teraz każda miernota, każdyt nieudacznik wiesza psy na całym dorobku, tak jakby liczyła się jedynie polityka, Tusk, komuna itd. Znam pewnego wybitnego „antykomunistę”, który cieszył się z upadku FSO, bo to relikt socjalizmu.

  Nie wiem skąd kpiny, że ta jednodniówka jest „narodowa”. Większym narodowcem jest JOW-grajek-Kukiz obnoszący się nienawiścią do Kobylańskiego za rzekomy antysemityzm? Kosmopolita Mikke? PIS? Gazeta Polska?

  No, gdzie ci prawdziwi ceryfikwoani narodowcy? Chodzi o wybitne umiejętności wychodzenia z milicyjnego kotła na demo? To jest Wasza kwintesencja i esencja?

 11. RomanK said

  ad 9…Hard??????…noop raczej sorrow:-)))) jak zwykke z prawda sie nie dyskutuje…mozna na nia pluc..ale wtedy zaczyna wygladac coraz lepiej:-)))
  Jednodniowce zawsze chodzi o dobro Narodu…i nie zaslepia ich ped do zlobu….stad moga mowic i pisac prawde….
  Israelu….spojrzyj w zwieciadelko….zanim zaczneisz dzialac:-)))

 12. Zerohero said

  Re8

  Działać aby działać? Jest taka zasada w medycynie. Primum non nocere.

  Re 8
  Komentarz admina

  Może ktoś tam się napocił z organizacją marszu i ma żal za niedocenienie jego pracy. Tak zgaduję.

  A ja się pytam. Dokąd maszerują organizatorzy Marszu, co mają konkretnie do powiedzenia. Przecież to kurcze, nie party dla grupy skautów, tylko ruch polityczny. Przekonać, że machanie polską flagą jest OK – o to chodzi? A ja chcę:

  dzietność > 1,7
  polską własność środków produkcji w Polsce na min. 75%
  demokrację bezpośrednią
  polski pieniądz

  Wiecie jak to osiągnąć? Stawiacie sobie jakieś cele? Czy tylko Wielka Niepodległa na ustach wiecznych kontestatorów?

  A poza tym czemu dopuściliście na Marsz Sakiewicza (sam w końcu zrezygnował) agitatora partii, która poparła traktat lizbośńki?

 13. Inkwizytor said

  Re: 2

  Jak najbardziej narodowa. Adam Smiech to bardzo dobry publicysta.

 14. 25godzina said

  @Zerohero
  >A czemu Bul nie może być Piłsudczykiem?

  Bo Bul nie ma żadnych poglądów politycznych.

 15. Marucha said

  Re 10, 11:
  „Myśl Polska” i „Jednodniówka Narodowa” to najbardziej szanowane przeze mnie portale.
  Czy mają zawsze i we wszystkim stuprocentową rację?
  Zapewne nie.
  Jednak co by nie opublikowali, z tym da się dyskutować na poziomie, a nie kopnąć, jak intelektualny śmieć.
  Oba reprezentują politykę propaństwową – w odróżnieniu od takich, którzy chętnie by rozwalili całe państwo i wszystkie jego instytucje, żeby „zwalczać komunizm i socjalizm”. Nigdy nie wygłupiło się durnymi hasłami „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, głoszonymi przez tych, którym rozwój umysłowy zatrzymał się gdzieś w roku 1988 i wciąż „zwalczają komunizm”.

 16. Niedaleko said

  „Nie ma zgody na sprzedawanie Polski i jej suwerenności. To robią na naszych oczach. Uwiarygadniać ich nie można w żaden sposób.”
  Dokładnie. I bez pokazania się na ulicy nic nam nie da pisanie w Internecie kiedy jak piszę Tusk i Bronek nas sprzedawają UE.

  To by zorganizować marsze w 11 Listopada w wielkim formacie wzięło MW. Byli pierwsi.

  „Tak to jest, kiedy za organizację tak poważnego przedsięwzięcia biorą się ludzie nie posiadający wystarczających umiejętności, zaplecza logistycznego, do tego, po części, niedojrzali emocjonalnie. Środowiska te – nazwijmy je quasi-narodowymi – tkwią w jakimś zadziwiającym kulcie niewielkiego i zupełnie nieistotnego, z punktu widzenia ideologicznego, wycinka dziejów polskiego Ruchu ”
  Nie zgadzam się.

  Obserwowałem czoło tego marszu bo przypuszczałem ze coś się stanie i było oczywiste że policja nic nie robiła. Cześć prowokatorów przybiegła z okolicy Dworca Centralnego. Co mieli organizatorze marszu zrobić kiedy elementy prowokacyjne przyszły tusz przed starte marszu ???? Kto ma sile konfrontować taki element?

  Może Jednodniówki Narodowej organizatorzy Marsz Niepodległości nie podobają się, ale przypuszczam że te 50 tysięcy ludzi na tych ulicach byli tam po to by w wyraźny jawny sposób pokazać swoje niezadowolenie z rządami Okrągłego Stołu. W tym wypadku nie było to możliwe iść z marszem Komorowskiego.

  „tak poważnego przedsięwzięcia biorą się ludzie nie posiadający wystarczających umiejętności, zaplecza logistycznego”
  Dobrze, czekam na Jednodniówki Narodowej by zorganizowali coś takiego.

 17. Marucha said

  Re 14:
  Ma, czy nie ma, narodowcem na pewno nie jest.

 18. Zerohero said

  A poza tym Panowie od Marszu wychwalali pod niebiosa generała Sławomira Petelickiego. Za co? Za kilka ostatnich ogólników pod publiczkę. Jakby Bolka z Matką Boską w klapie było mało. Petelicki to:

  – człowiek służb PRL
  – człowiek oligarchii III RP
  – człowiek płatnych zabójców NWO (Grom gromił poza granicami Polski w podejrzanych black ops)

  i Wy macie czelność chełpić się działaniem? Zanim się zrobi trzeba najpierw pomyśleć.

 19. 25godzina said

  @Marucha
  Polskim na pewno, nie, ale przecież uczciwie nie dopowiadał o jaką Niepodległa chodzi w tym jego Marszu. Poza tym, jak czytam jakiś niby na poziomie tekst (to @ 15), w którym o Bulu pisze się na poważnie (jak w komentowanym tekście) to czeka ma aż autor na koniec parsknie śmiechem. Jak tego nie robi to jest albo idiotą, albo konfidentem-propagandystą. Jest jakieś inne wyjście?

 20. Zerohero said

  Bul jest a jutro go nie będzie. Celem jest Polska. Jeśli Bul nagiął się do Dmowskiego, to dobrze. Patrzeć tylko na ręce czy go nie przechwyca, nie przekłamuje. O co takie halo? Mam wrażenie, że niektórym nie podoba się ten ukłon Bula. Przeważnie są to te same osoby, które każdy głupi pozór od odpowiednich ludzi przyjmują za dobrą monetę.

 21. Ad. 9 Admin

  „A jakich komentarzy można oczekiwać od kryptopisowskiej prawicy?”

  – Prędzej sobie własny koniec odgryzę, niż poprę PIS.

 22. Zerohero said

  A co do prowokatorów…

  Psiarnia wtyka swoich prowokatorów na 100%, ale widząc stopień zacietrzewienia NIEKTÓRYCH maszerujących „patriotów”, to ja w ciemno obstawiam, że ci prowokatorzy nie muszą się bardzo trudzić. 🙂

  To w końcu „dziennikarz” Nowego Ekranu ubrał dziecko w czapeczkę JEBA..Ć POLICJĘ, a jak ktoś na to zwrócił uwagę, to go na NE zjedli i zadziobali 🙂

  Wystarczy poczytać nabuzowane komentarze p.o. prawdziwych Polaków albo zobaczyć jak zachowują się kibice. Ja do kibiców nic nie mam, ale ślepy nie jestem. Większość to proste chłopaki mające trudność z przestawieniem się z trybu „stadion” na tryb „11 listopada”.

  Poza tym niketórzy zwolennicy Marszu twierdzą, że ten Marsz to forma protestu.

  To ja już nie rozumiem…

  Święto radości, promocja polskości, zaznaczenie obecności

  czy protest antyrządowy?

  Zadaliście sobie pytanie?

 23. Machaj said

  Ten tekst to hańba, Panie Marucha.

 24. Miet said

  Mnie zastanawia jedno, że całe zło zaistniałe podczas Marszu zwala się na skrajny margines narodowców i chuliganerję, która też ponoć jest z tej narodowej grupy.
  Czy nikomu nie przychodzi do głowy, że ci rozrabiacze podszywający się pod narodowców mogli być dobrze opłaconymi i działającymi wg. zaplanowanego scenariusza agentami?
  Świadczyłby za tym fakt, że media opisujące zajścia podczas Marszu, na okrągło bębniły, że wielu „światłych” polityków wprost żąda zdelegalizowania organizacji narodowych – szczególnie młodzieżowych.
  A więc, czy to chuliganeria narodowa narozrabiała, czy może dobrze zorganizowana i wroga wszystkiemu co polskie-narodowe, agentura?
  Czy p. Śmiech nie bierze takiej możliwości pod uwagę?

 25. revers said

 26. aro_kal said

  I protest, i zaznaczenie obecności. I jest to jakiś czyn. Lepszego w tej chwili nie ma.

 27. Ad. 22

  „Święto radości, promocja polskości, zaznaczenie obecności czy protest antyrządowy? Zadaliście sobie pytanie?”

  – Święto radości to będzie później. Na razie jest duma z bycia Polakami. Więc zaznaczenie obecności. Protest antyrządowy jest dziś czymś naturalnym. Tak jak oddychanie.

  Jednak protestując nie wolno zapominać o wilkach w owczych skórach.

 28. wow said

  Nikt nie broni dla Panów Śmiecha i innych zamist bojkotowac i krytykowac ten Marsz tam pójsć i próbować „odbić” środowiska młodo-narodowe od krypto-pisowskiej prawicy. Przynajmniej zrobili by coś pożytecznego, bo pisanie o zadymiarzach-narodowcach przy licznych zdjęciach i nagraniach dokumentujących prowokacje to jakas porażka.

 29. 166 bojkot TVN said

  22/0H
  Policja jest od pilnowania, zeby nikomu nic się nie stało, a nie od czytania skrótów na dzieciecych czapeczkach, zeby tam nie wiem co było napisane. Niech se 0H poczyta ustawę o policji.

  Hmmmm… może i coś jest na rzeczy… – admin

 30. revers said

 31. Zbigniew Kozioł said

  Zgoda. Pani 166 at 29

 32. wet3 said

  @ Marucha (15)
  Roznica miedzy „Mysla” oraz „Jednodniowka” a pozostalymi jest taka, ze w porownaniu z pozostalymi, te pierwsze cuchna mniej. Pisza: „Prezydent Komorowski dokonal rzeczy waznej (a niby, do jasnej cholery jakiej???!!!)… – Wystarczy to jedno zdanie napisane o Bulu
  Komoruskim! Dalsze dywagacje sa zbyteczne!!!

 33. 166 bojkot TVN said

  http://krzysztof.kopec.nowyekran.pl/post/79876,moja-relacja-z-marszu-niepodleglosci-2012

 34. osoba prywatna said

  Prezydent Stalowej Woli o działaniach policji z 11 XI 2012 r. [HD]

 35. Niedaleko said

  Jesteśmy na etapie

  „Za niezapłaconą grzywnę w Urzędzie Skarbowym, w majestacie prawa można było wywlec w środku nocy kobietę, matkę dwójki małych, dwu- i sześcioletnich dzieci. Kobietę przewieźć do więzienia, a jej małe dzieci oddać obcym ludziom. ”

  albo

  „Andrzej Lepper, szef Samoobrony, targnął się na swoje życie. Były wicepremier popełnił samobójstwo – powiesił się w biurze swojej partii w Warszawie. Ciało Andrzeja Leppera znalazł w piątek około godziny 17.00 jeden z członków jego rodziny.”

  Myślę że jakikolwiek marsz poza tymi typu Komorowski lub Kolorowa Polska jest pozytywnym sygnałem dla narodu że są inni w dużych ilościach którzy nie są zadowoleni prowadzeniem narodu do nędzy. Bo tam nas UE weźmie i zostawi.

  Szkoda ze nie mamy oratora takiego jak Lepper, ale jak był to myślę ze się go nie doceniało.

  “Wielka polityka nie zna litości dla naiwnych”

 36. 166 bojkot TVN said

  Nie wiadomo skąd się biorą w 2012 roku takie indywidua jak Śmiech, albo Zerohero.
  Prawda jest taka jak jest – rządzi PO jak w czasach stalinowskich
  http://www.blogpress.pl/node/15031

 37. osoba prywatna said

  Rozpędzanie niepodległości Jan Pietrzak felieton

 38. galaszek said

  Aaaaaaa………!!!!!!……………aaaaaaaajjjjj!!!!!! Co ten „Narodówka Jednodniowa” wypisywują? Po prostem Smiecha warte!!!! Do łzów!!!

 39. Marucha said

  Re 32:
  Ja oceniam „Myśl Polską” i „Jednodniówkę” za całokształt, a nie za jeden artykuł czy za jedno zdanie.
  Poza tym powyższy artykuł opisuje to, co jest.

 40. Wandaluzja said

  http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=3025#3025

  W dyskusji skype’owej KPN pan Grudniewski mówił, że jego Strzelcy złapali jednego Bojówkarza, który miał pod ubraniem kamizelkę KULOODPORNĄ a Policja zachowywała się Dwuznacznie. Na tą dwuznaczność policji zwracają uwagę publicyści jako obserwatorzy marszu – że Policja NARAZIŁA TYM KILKUDZIESIĄT TYSIĘCY DEMONSTRANTÓW.
  Ja podczas Nocy Europejskiej zostałem zaatakowany przez bojówkarza, który chciał mi zabrać flagę Narodową a ponieważ broniłem jej to przerzucił mnie PRZEZ BARK choć ważyłem wówczas 80 kg. Ten bojówkarz okazał się policjantem z komisariatu na Trzemeskiej. Podobnie podczas demonstracji PRZECIW SYNAGODZE KATYŃSKIEJ I KATEDRZE HOLOKAUSTYCZNEJ 12 IV 2008 Policja przypatrywała się, jak bojówkarze biją demonstrantów, ale gdy chcieli wylegitymować Akrobatę – bo takich ciosów trzeba się uczyć 3 lata – to została zaatakowana przez bojówkarzy, którzy jednego policjanta ZABILI.
  Wszystko było PRZYGOTOWANE do użycia przez Wojewodę Policji Zbrojnej, żeby oskarżyć o MASAKRĘ narodowców jako przeciwników Synagogi Katyńskiej i Katedry Holokaustycznej, na które PIENIĄDZE BYŁY.

 41. Zbigniew Kozioł said

  Jakoś do wet3 sympatii nie mam. Ale. Niech pan Marucha ma, proszę, na razie.
  Gdy chodzi o to pismo z Torornto, to niechaj pan bardzo prosze będzie ostrozny. Ja nie wiem na pewno,l ale raczej źle wiem. Z Toronto to jest Goniec. Znam czlowieka. Ale on pisuje w wirpol.. Nie calkiem mnie on podoba się. Ja może i bardzo bym jego lubił, ale naprawdę. Malo wiem. Od Jednodniówki ,,,ostronie.

 42. 166 bojkot TVN said

  To co już wiadomo o prowokacjach policji na marszu niepodległości, w każdym niepodległym państwie spowodowałoby, że król/prezydent odwołałby zbrodniczy rząd i postawiłby go przed Trybunałem Stanu – premiera i ministra, któremu podlega policja, oraz HGW. Ci ludzie powinni siedzieć w pierdlu w niesławie, a nie rządzić Polską i Warszawą

 43. 25godzina said

  @Zerohero
  >Jeśli Bul nagiął się do Dmowskiego, to dobrze.

  Bul został nagięty do Dmowskiego i to zasługa tych, którymi państwowcy i realiści (jak choćby autor komentowanego tekstu) jak rozumiem pogardzają.

  I w ogóle, pisanie na serio o tym idiocie to jest laurka i myślę że właśnie to miał na myśli Michalkiewicz komentując kilak dni temu pisaninę Engelgarda.

 44. Marucha said

  Re 41:
  Mnie się wydaje, że Wet3 jest w porządku.
  Co do Toronto – nie mam do niego zbytniej sympatii, czemu on nie powinien się dziwić.

 45. Marucha said

  Re 43:
  Wszystko jedno, czy Chrabia Bul sam się nagiął, czy jego nagięli… i jakie były inne motywy – ważne chyba jest, że po raz pierwszy prezydent państwa nie olał obchodów Dnia Niepodległości.
  Co do samej osoby Chrabiego to bez wątpienia wszyscy mamy takie samo zdanie.

 46. Zbigniew Kozioł said

  Główne pismo polskojęzyczne w Toronto to jest Goniec, http://www.goniec.net/

  Była w Toronto Gazeta Wyborcza (i chyba nadal jest; śmiejcie się) Robiona przez sam nie wiem kogo, najwyrażniej przez kutasa z polski.

 47. RomanK said

  Jesli za to co pisze Jedniodniowka , ktokolwiek ma za zle cokolwiek panu Adamowi Smiechowi…
  TO sklada oficjalnie deklaracje….. kim jest:-))))

 48. Zbigniew Kozioł said

  Panie Marucha, nie banuj mnie pan.

 49. Zbigniew Kozioł said

  A jednak, bardzo proszę, Panie Marucha. Qurcze blade! Sam ni ewierze, ze napisałem to co pod 46. Proszę.

 50. Marucha said

  Re 49:
  A co Pan takiego napisał??

 51. Zbigniew Kozioł said

  Dobrze.

  Ja nawet chcę, aby świadectwo głupoty naszej pozostało.

 52. czaruś said

  http://www.blogpress.pl/node/15004 – w 2 godz. po swoich prowokacjach – pełna kompromitacja: policja zakopała radiowóz nr boczny Z 728 na torowisku – obejrzyjcie proszę, hahaha!!

  Warto obejrzeć – admin

 53. 25godzina said

  @Marucha
  Nie, nie wszystko jedno i dziwie się że Gajowy czy Zerohero tego nie rozumieją. Żydokomuna zaraz po wojnie odwoływała się do wartości narodowych, dlaczego? Bo były Narodowe Siły Zbrojne i naród który tego od włądzy oczekiwał. Żydokomuna użyła retoryki, żeby sie zalegalizować i tak samo robi Bul.

  Żeby legalnie kraść w systemie demokratycznym trzeba przekonać większość do zagłosowania na tego czy innego łachudrę. Żeby trafić do większości trzeba się zwracać na poziomie rozumianym przez większość i mówić o tym co większość interesuje/dotyczy.

  Krótko mówiąc takiego Żyda Urbaha i jego żydowskiej szmaty Nie można nie szanować, nie czyta itd, ale Urbah nie udaje narodowca, bo nim nie jest. Jest szmatą i nie udaje nikogo innego. I to jest uczciwe. Bul za to – jak Midas tylko odwrotnie – miesza z g*wnem wszystko czego dotknie. Traktuje instrumentalnie, cynicznie wiarę i to wszystko w co tzw zwykli ludzie, ci pogardzani antypaństwowcy na prawdę wierszą i czym żyją.

  Powtarzam, każdy kto Bula traktuje/opisuje/odnosi się na poważnie jest idiotą, albo zakamuflowanym propagandystą.

 54. 25godzina said

 55. Marucha said

  Re 53:
  Ależ Panie 25godzina, naprawdę nas nie trzeba przekonywać, kim jest Chrabia Bul i gdzie ma ruch narodowy, albo co są warte jego gesty. Nie sądzę, żeby swych przeciwników przekabacił tymi gestami na swoją stronę.

  Proszę jednak zrozumieć, że właśnie dzięki nim masa ludzi dowiedziała się, że istniał ktoś taki, jak Roman Dmowski.

 56. 25godzina said

  ..czerwone tabliczki na zawalonych biurkami urzędach i dojące podatnika szmaty tzw politycy to nie jest państwo. To jest monstrualnych rozmiarów mafia, przestępczość zorganizowania, dużo groźniejsza niż „zwykła” banda złodziei, bo o wiele bardziej (jeśli można to stopniować) zwyrodniała.

  Spokojnie, niedługo już i tego parszywego państwa nie będzie, bo coraz go mniej. Zapanuje deutsche Ordnung. – admin

 57. 166 bojkot TVN said

  55/Marucha
  http://eugeniuszsendecki.nowyekran.pl/post/79663,kto-z-jaroslawem-kaczynskim-skladal-wieniec-przy-pomniku-dmowskiego

  No kurde, ale zestaw: Kaczyński i Dmowski… 🙂 – admin

 58. 25godzina said

  @Marucha
  >dzięki nim masa ludzi dowiedziała się, że istniał ktoś taki, jak Roman Dmowski….

  Tak na pewno tak było. Kiedyś na Placu Saskim odkopano fundamenty stojącego tam do wojny Pałacu (nie wiem po co, bo potem zakopano, wiec pewnie chodziło o pretekst żeby się nakraść) i tak sobie jakiś czas leżały odkryte. Przechodziłem tamtędy i były jakieś szkole wycieczki pod Polnikiem Nieznanego Żołnierza. Dzieciarnia gdzieś po 10-12 lat. I taką rozmowę słyszałem:
  – Ty co tu było?
  – Bunkier Hitlera,
  – O kurde, fajny.

  Nie bardzo rozumiem, ale pewnie nie muszę – admin

 59. Zerohero said

  Re 29

  Ale ty jesteś cwaniara Bojkotka166 . 🙂

  Niby masz rację, ale…czy ktoś tu twierdzi, że za napis „JP” policja może bić? No…? twierdzi tak ktoś? Wymyśliłaś tezę, przypisałaś ją adwersarzowi i teraz z nią polemizujesz odnosząc zwycięztwo. Tania sztuczka.

  Oczywiście, że policja powinna być jak skała i chronić porządek. Trzeba tutaj na Gajówce kogoś uświadamiać jak nasza władza używa policji, jak wygląda ten porządek?

  Natomiast jeśli ludzie idą na Marsz z symbolami odwołującymi się do burd z policją (np. JP), to świadczy, że oni oczekują zadymy, mają inne motywy niż 90% NORMALNYCH uczestników, którzy chcą uczcić święto w godności i spokoju. To jest fakt.

  Dla przykłądu…Kibiców często bardziej jara wróżda z innym klubem niż sam mecz. Policji kibice nie znoszą i mają ku temu powody, bo policja nadużywa uprawnień. Z drugiej strony ja czasem widywałem jakie pasmo zniszczeń w pociągu zostawiali kibice – czy tam pseudokibice – ja się nie bawię w politpoprawność.

  Byłem raz świadkiem rozboju dokonanego przez hordę łebków śpiewającą antypolicyjną przyśpiewkę. Rzecz miała miejsce w autobusie. Ludzie byli przerażeni, te gnoje ich sterroryzowały. Każdy wtedy marzył by pojawiła się ta policja…

  Na jakimś meczu ludzie wywiesili wielką karykaturę Żyda i napis „śmierć garbatym nosom”. Na Gajówce takie teksty o ile wiem są wycinane jako niebezpoeczna prowokacja.

  Tak więc proszę mi kitu nie wciskać, że to tylko policyjni prowokatorzy. Jest banda przygłupów, którzy robią syf za darmo. Jeśli ten temat wśród zwolenników Marszu nie istnieje, to bardzo niedobrze.

 60. 25godzina said

  @Marucha
  >Nie bardzo rozumiem, ale pewnie nie muszę – admin
  Występ Bul anie był obliczony na podniesienie poziomu świadomości obywateli, tylko jeszcze jednym numerem cyrkowym dla gawiedzi, czytelników Fakta i oglądaczy Faktów, którzy zrozumieją tylko tyle, że z Bulem byli ludzie rozumni a bez Bula chuligani i kibice. Tu wszystko cacy a tam be, a niby wszyscy szli pod ten sam pomnik w to samo święto. I brawa dla Bula oczywśćie. takich ludzi chcemy w polityce.

 61. 166 bojkot TVN said

  59/0H
  Cały wpis to tzw pornografia, czyli pieprzenie kotka za pomocą młotka.
  Posłuchaj sobie prezydenta Stalowej Woli i czep się swojej baby….

 62. 25godzina said

  @Marucha
  >Spokojnie, niedługo już i tego parszywego państwa nie będzie, bo coraz go mniej. Zapanuje deutsche Ordnung. – admin
  Zostały tylko kosztowne dekoracje, które sa jedynie pretekstem dla trzymania ludzi za mordy i wyzyskiwania do ostatniej koszuli.

 63. RR said

  Nie powinno nikogo dziwic, że hasła z marszu i oczekiwania ludzi biorących udział w marszu były oderwane od rzeczywistości. Został on zorganizowany przez środowiska młodzieżowe a młodzież jest bardziej radykalna i bezkompromisowa, ale również zaślepiona, niż osoba bardziej dojrzała. Ja nie wiem czy na marszu były prowokacje policji, szedłem dalej z tyłu i widziałem w zasadzie już tylko starcia z policją. Nigdy nie podobały mi się zamieszki na marszach narodowych, ale taka jest dusza młodych buntowników.
  Co do kiboli, sam jestem kibicem i wiem jak łatwe w prowokacji jest to środowisko. Patologia jest tam bardzo głęboko zakorzeniona a nieposłuszeństwo względem władzy, nie bierze się z krytyki systemu, a raczej ze względu na to iż system ogranicza samowolę.
  Nie uważam jednak, że środowisko kibicowskie czy młodzieżowe organizacje radykalne są patologiczne, że marsz jest czymś bliżej nie zdefiniowanym, idącym w złym kierunku i podszywającym się pod nacjonalizm.
  Mimo, że środowisko kibicowskie jest niezdyscyplinowane, to nie oznacza, że nie da się go zapędzić w dobrym kierunku. Brakuje na prawicy twardzieli którzy by tą agresję siłą „charakteru oraz pięści” skierowali w pożądaną stronę, którzy by mieli posłuch. I na pewno takie osoby nie powinny być związane z państwowymi organami, a powinny się wywodzić właśnie z bliskiego kibolom i młodzieżówkom środowiska.
  Wtedy ta agresja mogła by zostać uwolniona w odpowiednim momencie i podążać w odpowiednim kierunku, a nie tak jak to się dzieje teraz.
  Kibice i nacjonalistyczne organizacje młodzieżowe, są mimo wszystko bardzo zasłużone dla obecnej powolnej przemiany w społeczeństwie. Na stadionach w Polsce od dawien dawna promuje się patriotyzm oraz nacjonalizm, nie unika się krytyki na tematy niebezpieczne. Wszystkie hasła siane przez lata teraz zaczynają owocować.
  Organizacje młodzieżowe działały w kierunku przez siebie wybranym mimo represji systemu, nagonki medialnej. Nie bały się łatki faszysty, ciemnogrodu oraz nierzadko powybijanych zębów tylko robiły swoje.
  Tak naprawdę to one są motorem napędowym który działa wśród młodzieży, a młodzież jest przyszłością.
  Rola inteligencji na prawicy powinna być dużo większa, ale nie jest. Inteligencja pisze artykuły, które nikt oprócz niej samej nie czyta. Inteligencja nie potrafi i nie szuka pomostów z młodzieżą, nie próbuje do niej trafić. Wszystko zrzucają na barki wychowania u rodziców, którzy sami zatracili już swój instynkt narodowo-zachowawczy. Inteligencja jest mało elastyczna i nieskuteczna.
  Skoro na prawicy nie ma ludzi czynu, i elastycznej skutecznej inteligencji to w reakcji na obecny syf górę bierze zwykłe warcholstwo.

 64. Zerohero said

  Re 27, Krzysztof M

  Ale zaraz, zaraz…Organizatorzy deklarują tylko świętowanie. To nie jest taki głupi pomysł. Tu idea Marszu sprawdza się świetnie jako produkt propagandy. NASZEJ propagandy.

  Pod święto podczepia się grupa kontestatorów, którzy oczekują rozróby na ulicach i w ten sposób pomaga władzom zrujnować cały efekt.

  a gdzie oni byli jak podpisywano traktat lizboński albo prywatyzowano banki? Tacy wyrywni. Teraz! Akurat 11 listopada zamieniają się w wielkich JP jebaków od obalania Tuska. Żenujące.

  Ja nie mam nic przeciw walce na ulicy. To jest element kolorowej rewolucji. ELEMENT. Dla przygłupa od JP to całe życie.

 65. Zerohero said

  Re 61, Blekotka 166

  Chodzi o ten wpis

  https://marucha.wordpress.com/2012/11/14/po-marszach/#comment-210571

  gdzie przyłapałem cię krętacka pisiuro kolejny raz na manipulacjach? 🙂

 66. 166 bojkot TVN said

  65/0H
  Jutro możesz się zapisać do specjalisty od psychiatrii. Czy może już bierzesz jakieś prochy?

 67. Zerohero said

  Re 62 25godzina

  Luz, luz człowieku!

  Tu w Gajówce chyba każdy jest narzekaczem, może i defetyzm się szerzy, ale bez przesady. Polska to nie tylko rząd, dziurawe ulice i dług. To są lduzie z potencjałem, historia… Apeluję by pod płaszczykiem troski nie propmować tu patologicznej samoodrazy. To cwana sztuczka socjotechników manipulujących patriotami.

  To jak z krytyką PRL. Jaki PRL był to każdy wie, ale stanowił doskonałą bazę do odbicia. Tak samo II RP, I RP, Księstwo Warszawskie. Jeśli konstruktywna krytka zamieni się w egzaltowane opluwanie, to zostaje tylko wszytsko to spalić i zaczynać od zera. Tak Wam chcę wyprać mózgi. Uważajcie na to.

  np. opluwanie PRL pomogło sprzedać majątek za grosze. Czemu za grosze? A kto by zapłacił za taki syf co komuna zostawiła….Tak myśleli ludzie. A to nie był syf komuny, tylko coś co zbudowano wbrew komunie.

  Żadnego kiboslkiego JP. Policja ma być NASZA. Zrozumiano? Do tego mamy dążyć a nie do życia brudasa dla którego cały świat to ustawki aż do zaj..nia.

 68. Zerohero said

  Re 66

  A wiesz co Bojkotka? Są tu osoby, które lubię, osoby których nie lubię…

  a ciebie się po prostu brzydzę.

 69. 166 bojkot TVN said

  68/0H
  Emocje typowe dla wariatów …

 70. Zerohero said

  Obrzydzenie dla bezczelności, kłamstwa i manipulacji to nienormalność? Chyba w twoim pisowskim kibucu Bojkotka.

  Twierdziłaś, że specnaz zaatakuje Polskę na euro 2012
  Kłamałaś w sprawie finansowania „Pokłosia”.
  Odwracasz kota ogonem z tym JP.
  Reklamowałaś na tym forum PIS i choć masa ludzi ci to wypomina, to bezczelnie temu zaprzeczasz.

  Ty po prostu cuchniesz kłamstwem. Ja mogę być wariat, nie wariat, ale ty cuchniesz.

 71. Siewcawiatru said

  „Siły mającej zmienić Polskę nie zbuduje się na li tylko negacji rzeczywistości, w oparciu o wątpliwej proweniencji środowiska i poprzez marsze podbijające poziom adrenaliny nie wyrośniętym mężczyznom. Taką siłę należy budować latami, systematycznie i konsekwentnie, mając do zaproponowania konkretne rozwiązania w każdej dziedzinie życia narodowego i państwowego.Inaczej nic z tego nie będzie…”

  wątpliwej proweniencji środowiska Hihihi
  Taką siłę należy budować latami Hahaha
  Niezly aparat! Z takimi budowlancami to wszyscy skoncza pod mostem!
  Niech lepiej poopowiada o swojej wlasnej „proweniencj” i co do tej pory
  takiego nabudowal?

  Siedemdziesiat lat zydobolszewickiej okupacji zrobilo swoje.
  Erotomani bojazliwi gawedziarze, dlugowieczni budowniczy
  ch.. wie czego i ch… z tego!

  Nastepny marsz 13 XIII !!!
  Zaorac, odperzyc i na nowo zasiac!
  Ch… ze starymi grzybami kolaborantami.
  Odnosze wrazenie ze caly ten Smiech
  nafajdalby kupe wieksza od siebie!

 72. 166 bojkot TVN said

  70/0H
  Dobrobyt jak widać dotyczy wariatów w większym stopniu niż normalnych. Nie wszyscy normalni mogą sobie kupić komputer i internet. Wariaci mają terapie zajęciową z darmowymi komputerami, jak pokazuje przypadek 0H.
  Lepiej żeby wariat pisał w gajówce niż chodził między ludźmi i wywijał nożem

 73. Rysio said

  Co się tak czepiacie, bojkotki?

  Kobita ma wyładowania i spięcia elektryczne w mózgu bo dawno nie mieliśmy gruppen-sexu.

 74. Rysio said

  A prawdę to ona zawsze pisała – zawsze jak się pomyliła.

  😉

 75. Zerohero said

  Zła jesteś bo cie przycisnąłem i wypunktowałem. Ale to sięga głębiej.

  Rewolucję bolszewicką to kto robił? Nie chodzi o szefostwo, agentów i agitatorów. Właśnie takie debilki co by carską policję yebaly. Na 100%. Nic więcej im do szczęścia nie potrzeba. Póżniej ich bolszewicka policja zayebala na 200%. Takie yebaki. To samo z Al-kaidą, która jest w pełni sterowana przez zachodnie SS. Spytasz ich, to powiedzą, że oni te SS yebią na 100%.

  Yebać to trzeba tych co policję zamieniają w ZOMO, yebać trzeba takich suflerów jak ty Bojkotka. Takich co do powstania namawiają i jednocześnie łakomym wzrokiem oglądają cudze kamienice.

 76. 166 bojkot TVN said

  Rysio!
  Ty też w ramach terapii uprawiasz gruppen sex wirtualny w gajówce bo pewnie innego nie możesz?

 77. 166 bojkot TVN said

  75/0H
  Ale cie człowieku yebęłło

 78. Zerohero said

  Boykota. W moim oddziale na psychiatryku nie ma internetu. Ja stukam w kaloryfer – nadaję pakiety TCP morsem do oddziału otwartego, a tam mają modem 56K i PC z windowsem 98. Jakoś to idzie, ale dobrobytem bym tego nie nazwał. 😦

 79. Rysio said

  Zerhohero pisz bardziej zrozumiale.
  Bojkotka nie wie co to jest TCP.

 80. Fran SA said

  Czy to o tych antysemickich ‚narodowcach’ pisze prasa zydowska?
  No i wreszcie ktos napisal szczerze, kogo udekorowal panstwowym odznaczeniem pan prezydent Komorowski. Jak zwykle, zabraklo polskich kandydatow do odznaczen panstwowych.

  http://forward.com/articles/166016/polish-far-rightists-take-aim-at-jews/?utm_content=general-general&utm_medium=jd.fo-other&utm_campaign=&utm_source=t.co

 81. Inkwizytor said

  Bojkociu, pisiacka streczycielko, Zerohero pisze slusznie

  – streczylas i streczysz zydowski PiS
  – mowilas o ataku specnazu podczas euro 2012
  – klamalas o rosyjskim finansowaniu „Poklosia”

  cwana gapa z ciebie, bo jak cie zlapiemy na klamstwie to piszesz, ze tylko wklejasz 🙂 Tu juz cie jednak znamy i takie parchate numery nie przejda

 82. Marucha said

  Re 71:
  A Pan Szanowny już zrobił w gajówce kupę. Większą od siebie.

 83. 166 bojkot TVN said

  81/Inkwizytor
  Ciebie tez zdrowo yebnęłło?

 84. „(…) przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze

  Panie Stuhrze, nie pod Cedynią, tylko w Głogowie, i nie my przywiązywaliśmy dzieci „jako tarcze”, tylko Niemcy przywiązywali do machin oblężniczych dzieci polskich obrońców; popierdoliło się panu z dowcipem – czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną”. Całość na http://katonnajmlodszy.wordpress.com/2012/11/15/historyjka-o-tym-jak-sloma-z-butow-wyszla-i-poszla-w-swiat/

 85. Dzięcioł said

  Pełna zgoda z autorem i Maruchą

 86. Marucha said

  Re 84:
  Podoba mi się Pańskie motto:

  Mówmy cichym głosem; nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec niczego nie zrozumie

  Czasami jednak trudno się do niego zastosować…

 87. Zerohero said

  Re 81, Inkwizytor

  Warto jeszcze dodać parszywe manipulowanie tematu w kwestii JP. Agresja policji to jedno, a planowanie Marszu z emblemtami JP, racami itp. to drugie. Jeśli krytykuję nastawienie JP, to nie oznacza, że zgadzam się aby policja biła za JP. Ze strony B166 albo parszywa manipulacja albo nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

  Jak można mieć pretensje o policyjnych prowokatorów, gdy się samemu podgrzewa atmosferę? Na przykład ten rzekomo pobity chłopiec dziennikarza NE. Gada do kamery i żali się. Nic więcej. Kierując się dobrą wolą obstawiam, że były przepychanki sprowokowane przez policję, napór, ludzie się rozproszyli. Mało? Trzeba na siłę lansować pobicie? Nie ma obdukcji, nie ma śladów. Bywa, ale…nie wiem czy te ciotki widziały w jak sposób mówi pobity człowiek: jąka się, płacze albo zamyka w sobie. A tu 10 letni Rambo mówi pełnymi zdaniami jakby zaliczył niejedną demolkę baru. Minę ma tylko skwaszoną. Terminatior kurcze.
  Proszę sobie teraz wyobrazić jak się będzie zachowywał tłum „wiedzący”, że policja skatowało 10 letniego patriotę. Wystarczy, że co 100 nie zdzierży. Po co prowokatorzy na demo? Wystarczy prowokator z NE Ryszarda Opary udający bojowego patriotę.

  Porównajmy relację z Marszu na stronie NOP i na stronie NE. NOP poważnie, ale z humorem i optymizmem. NE – atmosfera doła, histerii. Jakby pchali ludzi pod kolejną sieczkarnię typu 1830, 1863, 1944..

  Poza tym jak się tak od dołu do góry pojedzie po całej grupie zawodowej, to ona zacznie w sposób naturalny sympatyzować z władzą. Tak np. robią elity żydowskie z asymilującymi się lub niepopierającymi syjonizmu Żydami. Kilka aktów „antysemityzmu” i tak chłodny Żyd zamienia się w syjonistycznego fanatyka.

  W czasie stanu wojennego w PRL służby puszczały wśród wojskowych plotkę, że Solidarność oznacza krzyżykiem drzwi prywatnych mieszkań wojskowych. Muszę tłumaczyć po co?

  Ja bym chciał aby w resortach siłowych byli ludzie po cichu sympatyzujący z ruchem narodowym. To się da zrobić, a w warunkach naprawdę poważnych będzie jedyną szansą. Nie bawi mnie idea wiecznego gonienia króliczka, taplania się w kanale. Trzeba myśleć o zwycięztwie a nie kolejnej romantycznej kanałowej klęsce.

 88. splot literek said

  O jakiej negacji rzeczywistosci pisze autor? Ja sluchajac przemowien „wodzow” Marszu po raz pierwszy uslyszalem to, czego od pietnastu lat, nawet za czasow Samoobrony i LPR, nie mozna bylo nigdzie w mediach, prasie, programach uslyszec: o braku dekomunizacji i rozliczeniu zbrodniczego PRL, o calkowitym zakazie dewiacji niszczacych narod i szczegolnej ochronie narodu jako organizmu tworzacego panstwo polskie, etc. etc. etc. Czy to jest zaklikanie rzeczywistosci przez uczestnikow marszu, ktorzy domagaja sie m.in. wyslania na ksiezyc Zydow rzadzacych w Polsce? Czy raczej ewolucyjna zmiana charakteru tej „imprezy” na skutek wydarzen z Polsce? Zobaczcie: najtragiczniejsza w historii naszego panstwa katastrofa lotnicza nie doczekala sie nawet sprawiedliwego sledztwa. Zniszczono przemysl i uzalezniono nasza gospodarke od swiatowych banksterow. To sa rzeczy tak bulwersujace, ze nie mozna o nich tak zapomniec, jak zapomniec by chcial nasz zlotousty Prezydent robiacy sobie doslownie jaja ze Smolenska. Od 1989 roku nagromadzilo sie tyle krzywdy i niesprawiedliwosci w Polsce, ze kiedys to wybuchnie. A marsz przy nim bedzie rzewnym wspomnieniem.

 89. Zbigniew Kozioł said

  Panu ZeroHero @87

  Janis Joplin – Piece Of My Heart (Subtitulos al Español)

 90. IP said

  # 57 “No kurde, ale zestaw: Kaczyński i Dmowski… – admin”

  Dla rajfury PiS-dówki 166 każdy zestaw jest dobry w którym występuje “patriotyczny kibuc PiS” z pejsatym kaczorem i okazja stręczenia dla żydów.

 91. Niedaleko said

  Tusk się spieszy ,

  http://www.guardian.co.uk/business/2012/nov/14/eurozone-crisis-general-strikes-protest-day-of-action

  UE Bezrobocie

  Efekt
  Mapa gdzie sa protesty

 92. otok11 said

  Podstawy naukowe nacjokratyzmu – doc. Józef Kossecki

 93. JO said

  ad.91. Uni daza do WOJNY religijne w Europie.

  Uni bliscy sa osiagniecia Celu.

  To bedzie WOLYN, WANDEA na OLBRZYMIA SKALE

 94. JO said

  re 93. Taki jest zamiar.

 95. osoba prywatna said

  A tu, prawie wszystko:
  Bandyci w Mundurach 11.11.12
  http://bandyciwmundurach.wordpress.com/

 96. wet3 said

  @ Z.Koziol (41)
  Nie wtracam sie do panskiej znajomosci fizyki. Prosze sie wiec nie wtracac do mojej znajomosci historii, polityki lub religii. Prosze swoje watpliwosci rzeczowo uzasadnic! Wystarczy?

 97. wet3 said

  @ RomanK (47)
  Pan swoja deklaracje zlozyl. Bul K. jest OK!

 98. Zbigniew Kozioł said

  No to nie tak, Pan Wet3… Z fizyki pan mnie nie zagniesz. A z historii lub polityki w zasadzie pana mógłbym. Bo to są różne.

 99. wet3 said

  98
  Widze, ze nie czyta Pan dokladnie tego, co napisalem. Prosze o wiecej uwagi.

 100. RomanK said

  ad Wet3…
  To pan twierdzi- ze Bul K jest OK…
  Ja twierdze, ze…Bul jest…i nic wiecej! Jest.

 101. Niedaleko said

  Marsz Narodowy w Częstochowie 11.11.2012 r.

 102. 166 bojkot TVN said

  Pyszny komentarz pod tym samym tekstem na prawica,net: http://www.prawica.net/32119#comment-549992

  Czy o to im chodzi? A o co
  śr, 2012-11-14 18:30 | Krzysztof M

  Czy o to im chodzi?
  A o co panu chodzi? Co pan proponuje, zamiast Marszu Niepodległości? (jak znam życie, nie padnie tu żadna konkretna odpowiedź).

  Środowiska te – nazwijmy je quasi-narodowymi
  O! Segregacja polityczna? Śmiech dobry, Marsz zły, Śmiech dobry, Marsz zły, itd. 🙂 A może należało z prezydentem iść? Hę? 🙂 A może należało zostać w domu? Żeby prezydentowi koło pióra nie robić… 🙂

  Nie musimy się zgadzać z p. prezydentem, ale doceńmy jego gest, nawet jeśli tylko był gestem.
  Dobry pan! A mógł pomnik Dmowskiego olać. Jednak nie zrobił tego. DOBRY PAN… 🙂

  Będą odzyskiwać Polskę? Jakimi środkami i co zrobią później – tego nie wiadomo.
  Bardzo pana boli to „nie wiadomo”? Panie, pan nie jesteś żaden tam konserwatyzm, czy co tam, tylko zwykły Bizantyńczyk. Więc nic dziwnego, że czuje się pan nieswojo czując nadchodzącą powoli cywilizację łacińską… 🙂

  Jakie z tego wszystkiego wnioski?
  Wnioski? Ano takie wnioski, że pan jesteś gotów z firmą Michnik&Co stanąć w jednym szeregu.

  Im prędzej powierzchownie patrzący na politykę ludzie to zrozumieją, tym prędzej będziemy mogli ZACZĄĆ budować poważną alternatywę dla obecnego układu politycznego.
  No to, „ruki po szwam!” :-)) Nie demonstrować! Pracować! PRACOWAĆ!

 103. Niedaleko said

  „Im prędzej powierzchownie patrzący na politykę ludzie to zrozumieją, tym prędzej będziemy mogli ZACZĄĆ budować poważną alternatywę dla obecnego układu politycznego.”
  Jak? Siedząc w domy?

 104. Marucha said

  Re 102:
  166 Bojkot TVN znowu „tylko wkleja” i broń Boże z poglądami się nie utożsamia, ale je określa jako „pyszne”:
  —–
  Nie musimy się zgadzać z p. prezydentem, ale doceńmy jego gest, nawet jeśli tylko był gestem.
  Dobry pan! A mógł pomnik Dmowskiego olać. Jednak nie zrobił tego. DOBRY PAN…
  ——

  No właśnie. Mógł Dmowskiego olać. Jak śp. Lech Kaczyński.

  A sam „pyszny” komentarz to stek niby-to-dowcipnych popierdułek, wpisujących się w ogólny poziom umysłowy mieszkańców Bundesland Warschau. Autor p. Śmiechowi nie jest wart butów czyścić.

Sorry, the comment form is closed at this time.